Stad en Omgeving. Er krijgt het Z =3 Ges: bij Egm Nuts Tragische gevallen voor de Meervoudige Kamer Verdachte beschuldigt de Staat Burgerlijke Stand A.V.A.-nieuws K.A.B. achter ijzeren gordijn 35 Processen-verbaal AGENDA ..S+0a,baard" De individualist Du Perron Zuster Nap verlaat de lighallen Onderscheiding voor oud-stadgenoot Het eerste ijs Diplomazwemmen in de Overdekte Kellners versus caféhouders Friese brug gestremd ond 2 Egmond aan Zestien nieuwe woning gereed Een levend mi HET PAROLA INSTITUUT diamant tei s Onder begum weer waren ve gisteren stram de gestrande bi n« nemen. Het was da aanmerking ge; lang en schip] mer gedacht h veel vreemde den wandelen. Niettegenstaa voor deze rui hij voor iedere delijk woord c uitleg aan de met de vaste boord waagdei eens zouden t 't ruime sop z Op onze vri wanneer hij d gaf hij als z'n zeer waarschip zal zijn. Ér i „gedicht" word meewerkt Zelf waren zi weest om een 1 door hard wej vleten te krijge zaamheden bett Over het bei den was verse] schip een wrak erg te spreken over moeilijk z „Ooi'deelt U een wrak?" „a op, het is tod aldus schipper zijn vraag bev Na de schipp. hebben voor h beëindigden wi; Dezelfde vraa den wij nog as De heer M sleepboot „Wir Bureau Wijrmu de ons, optimis omtrent te het week met de vend, was het weest om de bo per Sperling J tract te sluitei pay", niet wete vader wel ver dag is een derg ten, doch de toen te ongun op te treden. 29 November a is en het mog vlot te trekker in het schip De enige angst de hoge ouderd( je, waardoor h< het de trekkrac kan doorstaan. In de consi Kerk te Egmoi gemene leden) het departemi schappij tot Daar het aant van 89 tot 102 het feit, dat di is verhoogd kc seizoen inpaats worden georj zullen worden d. Sleen en Jï gewoonlijk lichtbeelden t< zaj bestemd v kunst, waarvo' I-Iiïö wij de U kenr. heden in de ruim 7 leden Echtge, Behuwi moeder NEI U IS Oct( Korend Groot-S De te zal pla Donder op de graaf pi Vertrel sterfhu VINDE actenlas 18 Oct. 5 wordt d: inhoud t tegen be APPELS Weduv dochtertj plaatsing in klein leen. Br 46 bur. i Bij de G drijven 1 nen wor EEN op arbeii JONGS Sollicitat ding vi gegevens der licht Aangebo Veel heeft zieh al tussen de vier muren van de rechtzaal in het ge bouw van Vrouwe Justitia afge speeld. Ogenschijnlijk zijn er steeds weer gevallen die parallel lopen, doch vrijwel zijn er bij iedere zaak andere gezichtspunten, motieven en omstandigheden, zodat voor de he ren rechters toch iedere zaak weer anders is. De zitting van Dinsdag hracht evenwel een verrassende zaak, zij het 'n ietwat tragische, die zich zeer dui delijk onderscheidde van alle geval len die zich de laatste maanden hebben voorgedaan. A. P. v. d. K. uit Amsterdam had reeds menige veroordeling achter de rug, bovendien had hij nog een slor dige twee en dertig maanden, te zit ten voor drie of vier overtredingen. Dit belette hem niet om tezamen met C K. uit Amsterdam, een inbraak te plegen in de dokterswoning van het St. Willibrordusgesticht te Heiloo. Tijdens het verhoor nam verdachte een dusdanige onverschillige houding aan, en was zo verregaand brutaal, als alleen van een totaal verbitterd mens kan worden verwacht. Op de vraag van een der rechters, hoe hij toch weer, ondanks de vele veroorde lingen, tot een diefstal was gekomen, antwoordde v. d. K.: „Dat zit 'm in mijn opvoeding". Hij voelde dat deze, explicatie niet voldoende was en voegde er met een van haat doordron gen stem aan toe: „Voor een klein vergrijp werd ik paar een Rijksopvoedingsgesticht ge stuurd waar ik een groot gedeelte van mijn jeugd moest doorbrengen. Blijk baar is die opvoeding die ik van het RÜ kontving dus, de oorzaak". Voordat verdachte deze woorden had gesproken, hadden belangstellen den soms geglimlacht om de brutale antwoorden van v. d. K. Een enkele maal verscheen er een glimp van 'n lachje om de monden van de heren achter de groene tafel. Nd deze woor den verstrakte ieder gelaat, de stilte in de soms wat rumoerige rechtszaal, was welhaast tastbaar. Rechter v. Regteren Altena maakte hieraan een einde door mr. Meischke te verzoe ken zijn requisitoir aan te vangen. De Officier had geen moeilijke taak met het vaststellen van de feiten, moeilijker was de juiste strafmaat te vinden. Rekening houdende met het respectabel aantal dagen die verdach te nog moest zitten eiste hij negen maanden. Mr. van Hilten „genoot" de eer als verdediger op te treden. Om in deze Hak een lichtpuntje te zoeken om voor v. d. K. de zaak nog enigszins te verlichten was niet eenvoudig. In de eerste plaats was de mentaliteit van verd. hiervoor minder geschikt en diens houding ter rechtzitting was zeker niet bevorderlijk om de heren rechters milder te stemmen. De para phrase op het gezegde: „In het veen kijkt men niet op een turf"; hij heeft pog zoveel dagen te zitten, was wel het hoofdmotief in dit pleidooi. IN FLAGRANTE TEGENSTELLING met v. d. K. was de houding van de Amsterdamse loodgieter C. K., die me deplichtig in deze zaak was geweest. Met een opgezet gezicht en rood be huilde ogen werd deze man binnenge leid; hij keek zeiuwachtig de rechtszaal rond en verloor zijn zelfbe heersing geheel bij het aanschouwen van zijn vrouw op de publieke tribune. Verdachte begon met zich te veront schuldigen voor de tegenstrijdige ver klaringen die hij aan politie en rech tercommissaris had verstrekt. Uit de verklaringen van getuige en verdachte bleek dat hij veertien dagen voor de inbraak met enkele „zware" jongens in contact was gekomen. Hij bad zich laten overhalen om met zijn wagen bij de inbraak te assisteren wat volgens mr. Scholten het gevolg was van het uitermate zwakke karakter van verdachte en diens erfelijke be lasting. Mr. Meischke eiste, ondanks het feit GEBOREN; Ihgrid, d. van O. Schenk en N. E. Oudes. Frank, z. van A. P. M A. Meijer en A. H. Klomp. Gerar- dus F., z. van H. Groen en A. H. van Velthooven. Cornelia J. L., d. van G. K. Hagenbeek en T. Paarlberg. Anna K., d. van A. Smit en E. H. S. Tempelman. OVERLEDEN: Trijntje Amels, wed. Van M. Molenaar, 70 jaar. dat verdachte nog nooit met de Justi tie in aanraking was geweest, een jaar en zes maanden aan de medeplichtige van deze inbraak. Zoals wij reeds ver meldden werd er tegen de hoofddader negen maanden geëist. In beide zaken zal over veertien dagen uitspraak worden gedaan. RIJWIELEN WAREN ZIJN BROODWINNING. „U leeft zeker van de opbrengst van de fietsen die U zo hier en daar langs de weg aantreft", meende mr. Meischke. Gezien het aantal^ fietsen dat J. H„ afkomstig uit den Helder, van eigenaar had doen verwisselen en ge zien ook de waarde die deze artikelen nog steeds vertegenwoordigden zou het niet onmogelijk zijn om van de op brengst nog geruime tijd rond te ko men. J. H. hoorde drie jaar tegen zich eisen, waarvan mr. van Hilten meen de, dat de uitwerking niet bevorde- lijk zou zijn waarom hij de meest mo gelijke clementie verzocht. HOE KOM JE DAAR NU BIJ.... om zo'n oude fiets te stelen, hij brengt soogstens f 20 op en als je stuk loopt, krijg je misschien wel een jaar, had H. S. uit Alkmaar tegen zijn broer ge zegd. Hiermede trachtte hij waarschijn lijk zijn goede bedoelingen te illustre ren. Zijn berisping was natuurlijk op zijn plaats, alleen het motief deugde niet. Bovendien was H. S. zelf ook niet vreemd aan zwijntjesjagerij en dies hoorde hij 1 y2 jaar tegen zich eisen. Zaterdagmiddag zijn de dames van het tweede elftal op bezoek geweest bij Vrone II in St. Pancras. In een prima gespeelde wed.Vijd hebben ze een eervol gelijk spel (22) weten te behalen. De wedstrijd stond op een hoog peil en de dames krijgen er steeds meer kijk op en als ze zo door gaan, zullen ze in deze competitie nog mooie resultaten behalen. A.V.A. nam de afworp en ai in de eerste minuten wist zij uit prima samenspel van de voorhoede door G. Mey de leiding te nemen. Doch even voor de rust maakte Vrone er 1I van, met welke stand de rust inging Na rust, na ongdeer 10 minuteu spelen, was het wederom G. Mey, die c.e stand op 21 bracht. Maar on danks stug verdedigen van de gehele achterhoede kon niet voorkomen wor den, dat Vrone er een paar minuten voor het einde 22 van maakte. Wel probeerde A.V.A. nog door enkele snelle aanvallen de overwinning uit het vuur te slepen, doch het lukte niet en met een welverdiend gelijk spel kwam 't einde, waarmee A.V.A. n tevens haar eerste puntje in deze competitie binnenhaalde. Maandagavond werd door de Katho lieke Arbeiders Beweging in het Gul den Vlies een uitvoering gegeven van „De Blauwe Kamer" onder regie van Jos. Groenland. Ten gerieve van onze talloze katho lieke lezers hadden wij U gaarne een verslag gebracht van deze opvoering, te meer daar deze gisteravond herhaald werd. Wij zijn hier echter niet toe in staat, daar onze toneelrecensent de toegang werd geweigerd. Wij wijzen onze lezers erop, dat de verantwoordelijkheid voor deze houding uitsluitend berust bij het plaatselijk bestuur van de K.A.B., waar de als normaal geldende begrippen van burgerlijk fatsoen nog slechts in zeer beperkte mate blijken te zijn doorge drongen. Een en ander schijnt overigens tot specifiek Alkmaars terrein te behoren, daar elders in de provincie wel dege lijk prijs wordt 'gesteld op de medewer king van andersdenkenden. Tegen 35 personen hier ter stede werd proces-verbaal opgemaakt we gens ovrtreding van de Inenting-wet. Ouders worden er nogmaals met na druk op gewezen, dat zij hun kinde ren dienen te laten inenten tegen pokken, vóór het voleinden van het eerste levensjaar, en dat zij bij nala tigheid van dit voorschrift strafbaar zijn. En hoewel een laten „versloffen" meestal wel de reden is, hebben de 35 schuldigen thans ondervonden, dat het de wetgever ernst is met het doen naleven van de- betreffende bepa lingen. ZEDENMISDRIJF. Door de politie alhier werd een 24- jarige jongeman aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan een zeden misdrijf. Daar hij reeds verleden jaar voor hetzelfde feit was veroordeeld, tot een gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar, werd hij onmiddel lijk ingesloten. WOENSDAG BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Walvis in'zicht; tot 14 jaar onder geleide. Matinée 2,30 uur Victoria Theater, 8 uur: Odd men out; 18 jaar. Matinée 2,30 uur. Wapen van Heemskerk, 8 uur: RAS A- feestavond. Aula Gymnasium, 7,30 uur: Contact-avond Band Nederl.-Indië Gulden Vlies, 2 uur: Kindervoorstelling Mr. Carter. DONDERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Pianoconcert Theo V. d. Pas. PHILljHAVE ELECtü-SCHEEHAPPASAAT van 7-Cen£>iyrcLs IAAT 158-160 ALKMAAR -TEL.3663 i (Ingezonden mededeling) De tweede lezing, die Henri A. Ett gisterenavond in huize „Westerlicht" voor leden van de Volksuniversiteit hield over het onderwerp: „Individual lisme in de letterkunde" mocht zich in een groter belangstelling verheugen en weer sloeg het aantal damesbelang» stellenden dat der heren met stukken. Werd een vorige keer nader kennis gemaakt met persoon en werk van M. ter Braak, ditmaal was de figuur van Du Perron onderwerp van bespre king. Du Perron, die in Soekaboemi gebo ren werd, Franse voorouders heeft en 'n patriciërsopvoeding genoot, is altijd meer een Indische „jongen" gebleven, In 1919 zien wij ..hem als jong ver slaggever aan het „Nieuws v. d. Dag". In 1922 verblijft hij enige tijd in Zuid- Frankrijk en Parijs. Uit die tijd stamt zijn eerste boek: „Een voorbereiding". De kennismaking met Greshoff in 1927 was in zekere zin bepalend voor zijn verdere leven en ontwikkeling. Uit die jaren, toen zijn vader en zijn vriend Paul v. Ostayen stierven, da teert het bijna cynische gedicht: „Ge bed bij de harde dood", dat spr. voor las. Ook uit de bundel „Parlando" (1930) worden enkele grotere gedich ten en kwatrijnen voorgelezen, die alle zeer sterk aards gericht zijn. Costers inleiding en samenstelling van diens boek: „Nieuwe geluiden", werd door du Perron sterk becriti» seerd. Toch, merkte spr., die Coster per soonlijk kent, durfde Coster als één der eersten de beweging van '80 te becritiseren. In 1932 richtte Du Perron samen met Ter Braak het maandschrift Fo rum op. Spr. las vervolgens enkele fragmen ten voor uit „De smalle mens" en „Het land van herkomst". In 1936 ging Du Perron terug naar Indië om o.a. in opdracht van „Het Vaderland" een en ander te publi ceren over Multatuli. Uit die tijd da teert bet boek: „De man van Lebak" Tot besluit van deze avond werd uit Du Perron's laatste boek: „Indisch Memorandum" een brief van hem aan Soetan Sjahrir voorgelezen, gedateerd Augustus 1939. In dit werk toont bij zich een groot individualist. Over zijn terugkeer naar Holland schrijft bij: „.Te ontkomt toch ook in Indië niet aan je noodlot van Euro peaan". Du Perron stierf op 14 Mei 1°40. Tenslottë nog dit. Wij zullen niet tegenspreken, dat men om een indruk van een schrijver en een beeld van diens persoonlijkheid te krïigen bet beste doet kennis te nemen van zijn werken. Doch dat kunnen wii (buis ook doen. Henri A Ett leest te veel voor. wii 'mren te weinig zijn eigen woorden Doeh dat is onze mening, wellicht dat -nderen 'uist deze wijze van een -ursus" geven waarderen. En daar gaat bet uiteindelijk om. f?r>r\rnv|T>'n Of0|(4q er Op SI October zal de Kerkhervorming worden herdacht !n een gemeenschappe lijke Kerkdienst van de Doopsgezinde. Evang. Lutherse, Remontstrantse en Ned. Hervormde Gemeente. De dienst zal worden gehouden in de Kapelkerk aan de Laat des avonds 8 uur Voorgangers zullen zijn: ds r w Rap- pold en ds A G van Wijk. Zuster G. Nap hoopt op Dinsdag 4 November te Alkmaar in het huwe lijk te treden. Zij zal dan haar werk in de „Lighallen" beëindigen. Op 15 Februari 1942 kwam zuster Nap als eerste en enige verpleegster dit werk doen. Werk, dat er op ge richt was en is om vele ziekten, in net bijzonder de t. b. c. op de vlucht te jagen. In de loop der jaren hebben talrijke personen in de hallen hun ge zondheid herkregen en daarmede het behoud van hun leven. Het werk begon in een inrichting, die zeer eenvoudig was, met zes Da- tiënten. Thans zijn er 42 en is het aan tal „hallen" sterk uitgebreid. Het ge heel maakt een prettige en frisse in druk en verdient meer steun van de gezonde mens dan tot nog toe onder vonden werd. Zuster Nap gaat haar patiënten ver laten, doch het werk gaat voort. Zaterdagmiddag a.s. om 2 uur zal zij in een intiem samenzijn van de vele patiënten afscheid nemen. On danks de scheiding zal het een aan gename uur worden, daar zijn wij ze ker van. Op dezelfde dag zal er van 4.30 5 30 uur voor oud-patiënten gelegen heid bestaan zuster Nap in de lighal len de hand te drukken. Velen, die thans mede van de goede gevolgen van zuster Naps werk genie ten, zullen van deze gelegenheid gebruik willen maken. Reeds lang bestond bij de Regering het voornemen de voogdijraden op an dere wijze te organiseren dan tot dus verre het geval was. De minister van Justitie is thans tot instelling van een commissie overge gaan,, die zal moeten rapporteren over de wenselijkheid van reorganisatie der voogdijraden en eventueel voorstellen dienaangaande zal indienen. Tot lid der commissie welke gro tendeels uit juristen bestaat is o.a. benoemd onze oud-stadgenoot, dr. H. P. Cloeck. Door de regen van de afgelopen nacht en de daarop volgende lage temperaturen, werd het wegdek van de brug over de Nicolaas Beetskade herschapen in een gladde oppervlakte van ijs, dat zich gevormd had op de daar^ liggende plassen. De herfst is blijkbaar afgeschaft We komen van de zomer direct in de winter! Eind Augustus werd in de Overdekte het diploma-zwemmen gehouden, waarbij het aantal uitgereikte diploma's meer dan 200 bedroeg. Toch ontving de directie na dien verscheidene verzoeken om dit nog maals te organiseren, daar velen door vacantie niet in de gelegenheid waren deel te nemen. Teneinde hieraan tegemoet te komen wordt Woensdag 5 November a.s. nog maals de gelegenheid gegeven de diplo ma's 1, 2 en 3 van de KNZB te hehalen, waarvoor de inschrijving open gesteld is tot 3 November. Voetballen ten bate van T.B C.-bestrijding Reeds verleden week Dinsdag maak ten wij melding van een gecostumeerde voetbalwedstrijd, die ten bate van de t.b.c.-bestrijding gehouden zou worden tussen kellners en koks. In plaats van deze match zal er echter een wedstrijd gehouden worden tussen kellners en caféhouders. Het publiek, dat naar wij verwach ten in groten getale zal opkomen op Zaterdag 1 November a.s. in het Sport park, zal zodoende niet alleen meewer ken aan het doen slagen van een zeer nuttige en menslievende opzet, maar zal bovendien nog van 'n amusant schouw spel kunnen genieten. Want zoals wij reeds schreven, de wedstrijd zal gecostumeerd zijn. Dit be tekent dus, dat de kellners heel deftig zullen verschijnen in rok, al zullen ze daar wel niet de nieuwste exemplaren voor uitgezocht hebben. De caféhouders van hun kant zullen uiteraard ook niet achterblijven en betreden het veld in... halt! Zelf gaan kijken, Alkmaarders! Tel uw paar dubbeltjes neer gn geniet van een plezierige middag! U zult verschil lende bekende voetballers en oud- craeks uit clubs van elders kunnen be wonderen. En nogmaals, gij dient er een goed doel mee. Zegt niet de spreuk van de t.b.c.-bestrijding: „De sterken voor de zwakken"? En zoudt gij wil len achterblijven, als het erom gaat. die zwakken te helpen? Achterblijven, waar anderen voorgingen en het voor beeld gaven? Waar de kellners de bal op hun schoen zullen nemen, inplaats van het serveerblad op de toppen hun ner vingers, waar de heer Lagas be langeloos voor muziek zorgt, waar de heer De Jager de muziektuin belange loos beschikbaar stelt voor een dansje na afloop, waar het drukwerk belange loos wordt aangeboden? Och kom, dat ligt toch niet in uw voornemen? Weet dan, gij sterken, dat kellners, caféhouders en de kassa van het Sport park op uw penningskes wachten, om daarmee de zwakken te steunen! En om de zaak nog aantrekkelijker te maken zal de pauze tussen de wedstrijden ge vuld worden met boks- en worstel- demonstraties. Nu voor de laatste maal: De zwak ken rekenen op u, Zaterdagmiddag op het Sportpark! De „Friese brug" zal in verband met herstelwerkzaamheden, in de nacht van 30 op 31 October van 23 uur tot 6 uur voor het verkeer gesloten zijn. Het doorgaande verkeer, tot een to» taal gewicht van 3 ton. zal gedurende cle stremming geleid worden over de 400 m. zuidelijker gelegen Schermer Vlotbrug. Een en ander zal met borden wor» den aangegeven. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer B. J. A. Fels is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het examen na» tuurkundig ingenieur. Alkmaarse Biljartcompetitie B. DriesprongOnder Ons (C'ci VolhardenExcelsior C. OptimistenV olharden Excelsior AGekr. Valk Drie RuitenExcelsior B. Z.E.K.Z.?Onder Ons D-l Lindenhoek AOptimisten Alcmaria ADriesprong A Drie RuitenExcelsior D-2 VolhardenDrie Ruiten B Onder OnsLindenhoek Driesprong BHarmonie B Panthatlon cadre 57/2 A. J. de WitC. Honing J. MoeijesG. Wessels Driebanden: A. J. de WitC. Honing J. MoeijesG. Wessels Panthatlon: Stand per 27 A-Klasse: October 1947: Optimisten 935 115 4 4 8 Drie Ruiten 941 122 4 4 8 Onder O. Alk. 739 127- 4 4 8 B-klasse K: Excelsior 2105 422 14 6 28 Volharden 1300 -06 8 7 16 6—2 Alcmaria 1306 365 8 7 16 Driesprong 1148 293 6 1 8 13 O Ons C'cum 1222 286 3 I 11 7 8—2 C-klasse 0—10 Onder Ons 1231 407 10 5 29 Excelsior B 1177 353 9 1 S 19 Optimisten 1207 425 7 1 7 15 6—4 Z.E.K.Z.? 1034 480 7 1 7 15 8—2 Drie Ruiten 1217 373 7 8 14 6—4 Volharden 1027 419 7 8 14 6—4 Excelsior A 842 243 5 1 4 11 Gekr. Valk 544 238 1 9 2 6—4 D-klasse groep 1 Drie Ruiten 1014 455 10 5 20 28 Driesprong A 863 458 9 6 18 6—4 Alcmaria 887 496 6 9 12 Lindenhoek A 676 304 5 5 10 2—8 8—2 it o Harmonie A 594 308 5 S 10 Excelsior 756 472 0 5 10 Optimisten 557 337 S S 10 1A D-klasse groep 2 0—2 2—0 Onder Ons 871 494 11 4 22 Dri Ruiten B 890 543 10 5 20 Harmonie B 691 518 7 1 7 15 Driesprong B 785 477 8 1 8 13 2—0 Alcmaria B 441 381 6 4 12 0—2 Volharden 538 307 2 8 4 Lindenhoek B 324 330 8 4 cadre 35/2 cadre 57/2 lihre bandst. 3 banden match pt. brt. pt. brt. pt. brt. pt. brt. pt. brt. pt. J. Moeijes 600 34 450 39 400 21 230 73 61 129 12 C. Honing b 450 41 450 50 160 21 219 57 60 121 12 G. Wessels 359 37 351 40 400 13 250 67 75 123 11 A. J. de Wit b 309 38 342 48 193 13 197 63 75 133 1 Zindelijk zijn de 18 woningen, ongeveer een jaar in aanbouw gereed gekomen en voor een reeds betrokken. Het zijn keuri; derne woningen geworden en gewoon goed afgewerkt, zelfs tuin-aanleg. Voor de huisvestin bevolking een mooie aanwinst! De gemeente zal de Prins H< straat, waaraan deze huizen ge zijn, herstraten en geheel var trottoirs voorzien. Voorts wore bomen geplant en bovendien plantsoentjes aangelegd, w: ruimte is uitgespaard. Zodoendi bet een keurig geheel worden, aanwinst voor de badplaats! Persconferentie met „sf „Ter verhoging van de ligt het in de bedoeling d< spreking te houden op het 1 meer, aan boorc^ van het dingsvaartuig „Prins Hem aldus stond er in de convo voor de persconferentie, v gaande van de vereniging „V den van het Zuiderzeemuse j.l. Maandag werd gehouden. Nu, de sfeer was er. Kapitein Mol had bij de af: van de De Ruyterkade te sterdam al voorspeld, dat er tengaats „een leuk koeltje" staan en hfj had zich met kwalificatie van de straffe Ni ooster, die tranen uit de oge condenswater uit de ne perste, zich aan de zeer bes den kant gehouden. Vijftien journalisten, gehuld ne regenjasjes, beleefden o tocht van Amsterdam naar H< grillen van het woelige water storven binnenzee. De Hendrik" schommelde vervaarl slingerzetl scheurde met een kapot en de golven bruisten over het dek. De „sfeer" was d komen! De journalisten glit over het natte dek, hielden ziel ai en nergens aan vast, genot het weidse vergezicht, met m jagende wolkenstoeten aan de schuimkoppige golven, en aan boord de rode Noordhollands waarboven de torentjes van d dorpen uitrezen. De persconferentie had een onregelmatig verloop, 's M toen de heer" Norel na het s in de Oranjesluizen het een ei vertelde, ging het nog wel, 's middags, na de maaltijd en door Volendam, was het mis. De „Prins Hendrik" had wind, en de kajuit, waarin lustere gezelschap verzameld deed veel aan een of andere lende kermisvermakelijkheid De directeur van het Zuid: seum, de heer Bouma, begon nr enthousiasme zijn betoog, ma mocht slechts een vijftal beli lenden om zich heen gegroep houden, daar de anderen, niet gebrek aan interesse, doch di storing aan de evenwichtso waarvoor men gemeenlijk de „zeeziekte" pleegt te gebruil kajuit waren ontvlucht en z dek onledig hielden met kijk de vissen. Gezien de Immuniteit voor te van de verslaggever dezer kunnen wij mededeling' doen RUÏNELAAN 21. Tel. 2394, Bergen. TE KOOP AANGEBODEN: een paar beste bruine jongensmolières mt 39-40. Prijs f 7.50. Baansingel 2. I m overleg, ar. no. £>4u' 1 bureau van dit blad. Te koop: STUIT KOEMEST. L. HEIJN, Minnemeers weg. Schermer. VERENIGINGS- EN ZAKENADRESSEN IN AKMAAR of kan deze verzamelen? Brieven onder No. 45 bur. Van dit blad. Legh., Excheq. Legh. br. '46 5,50 p. st. Kliaki Canipb. Loopeenden 6 nind 5,50 p. st. Idem br. '46 3,50 p. st. Hoenderpark „De Molen", Veenendaal. ZUID-HOL LANDSCHE BIERBROUWERIJ DEN HAAG Middenstandsdiploma f 4.- p.m. Practijkdiploma Boekhouden, Moderne Be drijfsadministratie. Economie voor iedereen, Journalistiek, Practische Wijsbegeerte. Mauritswea 29 Rotterdam Tel. 25972 Vrijdag werd uit de Ami zettingszone van Duitslam veer 6000 karaats aan diam de van ongeveer 2 millioer Nederland teruggebracht, vrijwel alle, destijds uit roofde diamant, teruggeke 0

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2