sl FEEST Ouderdomsvoorziening en onderhoudsplicht Viswedstrijd „Luctor et emergo" Heiloo. |s er werkelijk brandgevaar? Nog eens: De Noodschool Sans atout Berger Bridgeclub Verfraaiing rond het Witte Kerkje Damclub Heiloo Betonpalen langs de Spoorlijn Noordscharw oude. Schaakmat Langedijk. Langedijker marktoverzicht Marktoverzicht Purmerend Voor de vrouw Gestoomde en gerookte vis abonné's rbeid >ber- diamant terug revue De Sociale Raad Distrlcts-Armen- raad voor Alkmaar e.o. bericht ons: Nu de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning van minister Drees op 1 October Ijj werking is getreden, zullen de be tearden van 65 jaar en ouder, voorzo ver zij niet in eigen onderhoud voor zien, een ouderdomsuitkering ontvan gen'van Staatswege. Het staat echter nu reeds vast, dat jn sommige gevallen, b.v. bij ziekte of dergelijke omstandigheden, boven ce ouderdomsuitkering nog aanvul lende financiële hulp nodig zal blij- I ken. Hierin kan dan op verschillende wijze worden voorzien: le. door een beroep te doen op de ondersteunende instellingen, zo als het burgerlijk armbestuur, maatschappelijk hulpbetoon, de diaconie of het R.K.P.A., welke instellingen echter, ingevolge de armenwet, deze aanvullende ondersteuning zullen verhalen op de onderhoudsplichtige ver wanten. ie. door de onderhoudsplichtige verwanten zelf, wanneer deze, ingevolge hun roeping de aan vullende steun rechtstreeks aan hun bejaarde ouders verstrek ken en hun daarmede tevens de gang naar het armbestuur be sparen. Men heeft thans hierbij de zeker heid, dat deze extra bijdrage van de kinderen niet in mindering wordt ge bracht van de Ouderdomsuitkering, zoals dit vroeger bij de ondersteuning het geval was. Aangezien de Noodwet-Drees mede ten doel heeft de Ouden van dagen in het algemeen een ruimer bestaan te verzekeren en de regering daartoe een zo belangrijk bedrag beschikbaar stelt, mag ongetwijfeld ook van de kinderen een bijdrage worden ver wacht om hun bejaarde ouders in net genot te stellen van een onbezorgde levensavond. Men bedenke hierbij, dat met de Ouderdomsuitkering de wettelijke on- df rhoudsplicht niet is opgeheven en de ouders die, om welke reden dan ook, behoefte hebben aan enige aan vullende financiële hulp boven hun Ouderdomsuitkering, deze allereerst van de kinderen kunnen vorderen krachtens de bepalingen der Wet. Uiteraard moet evenwel aan een minnelijke doch onpartijdige regeling de voorkeur worden gegeven. En hiertoe Is de Commissie inz. Onder houdsplicht in het leven geroepen, die in overleg met de kinderen' de bt(- orage voor ieder hunner vast stelt, deze ook van hen in ontvangst neemt en voor een regelmatige uitkering ean de ouders zorg draagt. Dit laatste geschiedt ter vermijding ran het gevaar dat een of meer kin deren hun betaling ontijdig zouden staken en de oude vader of moeder dan toch bij het armbestuur zou moe- tei aankloppen om aanvullende steun die niettemin op de kinderen zal wor den verhaald. Het moet daarom van belang wor den geacht, dat de onderhoudsplich tigen, die tot nu toe regelmatig heb ben bijgedragen in het onderhond hunner bejaarde ouders, daarmede vrijwillig voortgaan en daartoe hun bijdrage storten op Postrekening 124317 Commissie (inz. Onderhouds plicht voor Alkmaar e.o. De commissie doet bij deze verder ec-n beroep op de onderhoudsplichti gen, die- dit tot nu toe hebben nage- i laten, om alsnog over te gaan tot het j geven van een kleine bijdrage boven de ouderdomsuitkering, teneinde daar mede hun oude vader of moeder een i wat ruimer bestaan te verschaffen I en te vporkomen, dat "ij bij ziekte e.d. f zich aanstonds tot een der armbe- Rieren zouden moeten wenden. Tenslotte wordt de bejaarden zelf in overweging gegeven, ingeval zij beven hun ouderdomsuitkering be hoefte mochten hebben aan enige aan vullende financiële steun, zich te wen den tot de Commissie inz. Onder- toudplicht, Langestraat 87 te Alk maar, die gaarne, in overleg met de kinderen, een minnelijke schikk.ng zal bevorderen voor het verkrijgen var een regelmatige wekelijkse- of maan- d' üikse aanvullende bijdrage. WINKELSLUITING Tien Alkmaarse winkeliers kregen een proces-verbaal wegens overtre ding van de wet op de Winkelsluiting. PTT BEROEMDE PARIJSE BALLET IN ALKMAAR .-laandag 3 November komt onder leiding van Jean Weidt het „Ballets des Arts de Paris" een enkele voor stelling in Alkmaar geven. Niet min der dan 20 dansers en danseressen Werken hieraan mede. O.m. wordt ,.Abel en zijn Broeders", ballet in twee ielen met muziek van Ponchielli Tschaikowski, ten tonele gebracht. Dit ensemble kreeg op het Intern. Ballet concours 1947 de eerste prijs en gou- "n medaille. Deze op ballet-gebied bijzondere gebeurtenis verdient *h uitverkocht huis. Zondag 26 Oct. hield Luctor et Emergo, Alkmaar, haar tweede vis wedstrijd aan de groenekant bij Zij- ptV'sluis. Door de schrale N.O.-wind was de vangst niet best te noemen. le prijs J. v. Ingen, 6 stuks; 2e pr. Jb. Groot, 5 stuks; 3e pr. D. Schad- denhorst, 3 stuks; totaal 25 prijzen. Om de beker, uitgeloofd door het si garenmagazijn Meelis, moet geloot worden, omdat er verschillende in 't aantal maaibaarzen gelijk staan. Wij danken ieder die medegewerkt heeft door het schenken van prijzen deze wedstrijd te doen slagen. Thans zij we definitief aangesloten bij de Algem. Hengelaarsbond, welke 35000 leden telt, en in alle provincies vertegenwoordigd is. Leden, denkt om de prijsuitreiking op Vrijdag 31 Oc tober 's avonds 8 uur, bij Wanner, Nieuwesloot! Bezichtig de prijzen in het sigarenmag. Meelis, KI. Nieuw- land 16. In de raadsvergadering die Vrijdag avond j.l. is gehouden werd door de heer P. Kraakman een felle aanval ge daan op de bouw van de schoorstenen op de noodschool aan de Westerweg. Wij plaatsten dit debat bijna woorde lijk. Men zou daarvan de indruk kun nen krijgen alsof de heer Torken de gem.-opzichter een verkeerd advies aan zijn hogere instantie n.l. B. en W. van Heiloo zou pegeven hebben Na een uiteenzetting die wij kregen van een technicus op dit gebied, bleek dat het grote bezwaren zou hebben op geleverd andere schoorstenen te bou wen dan die nu gebouwd zijn op de noodschool. Volgens onze zegsman dien de in dit geval rekening te worden ge houden met de volgende drie punten; 1 het bouwen van brandvrije schoor stenen; 2. het bouwen van schoorstenen die direct in gebruik konden worden genomen en 3. zijn deze schoorstenen goedkoper door de bijkomstigheden als verplaatsen van kasten, opnieuw aan brengen van rookkanalen, verzagen en repareren van spanten en dak, enz. enz. Zoals het nu was geschied was het vol gens hem: solied en goedkoop! Nu wij het toch over de noodschool hebben, willen we even opmerken, dat het ons bevreemdde, dat wij niet vernamen wie de eigenaar van deze noodschool is. Wij menen te weten, dat tijdens de bezetting deze school met veel gejuich is begroet, omdat de kin deren weer naar school konden, daar de leslokalen van hun school door de Duitsers waren bezet. Het getij ver liepmet het resultaat, dat de eige naar van deze noodschool een beheer der kreeg na de bezettingstijd. Tijdens dit beheer werd niet alleen de huur met een zeer grote sprong omlaag gehaald, maar kreeg deze eigenaar ook nog te horen van officiële instanties ter plaatse, dat deze noodschool eigenlijk niet meer zijn eigendom is, omdat. deze op gemeentegrond was geplaatst. Wij vermoeden, dat het laatste woord over deze noodschool nog wel niet ge sproken zal zijn! De gemeente eigenaar of niet bracht in ieder geval een offer om het onze schoolgaande jeugd dragelijk te maken in deze lokaliteiten te vertoeven! Het is gisteravond een eclatante overwinning geworden voor de Berger bridgers. Sans Atout leed in haar 2e nederlaagwedstrijd om de zilveren V.V.V.-beker een nederlaag met een verschil van 54 matchpunten. De eind stand in de A-lijn was: Heiloo 87 en Bergen 105 pt; in de B-lijn: Heiloo 66 en Bergen 126 pt; in de C-lijn: Heiloo 108 en Bergen 84 pt.; zodat de stand werd: Heiloo 261 pt. en de Berger bridgeclub 315 pt. Opmerkelijk was dat na de halve wedstrijd Heiloo nog met 4 punten voorstond, doch de inzinking kwam hoofdzakelijk in de laatste helft. De wedstrijd verliep overigens keurig, waarvoor een woord van hulde aan de heer W. de Zwijger als wedstrijdleider niet mag worden onthouden. VERBETERING WESTERWEG. De Westerweg voorbij de Zeven huizen!aan is men grondig aan het herstellen met stenen die voorheen de Stationsweg hadden gediend. Wanneer ai deze stenen zijn verwerkt zal men cïe Westerweg verder afwerken met een ander verhardingsproduct, waarvoor de zer dagen het materiaal is gearriveerd Met de aanvang van de aanleg van riolering in het westelijk deel der ge meente zal binnenkort een aan vang worden gemaakt. Het wachten is nog slechts op het Arbeidsbureau, die manschappen zal vrijmaken die thans nog dienst doen in de land- en tuinbouwbedrijven. Hier een foto van de Poolse oppo sitieleider Mikolajezyk, die uit Polen gevlucht is en wiens ver blijfplaats tot op heden nog niet bekend is. Reeds jaren is men bezig de omgeving rond het Witte Kerkje te verfraaien. De haag rondom aangebracht werd ech ter steeds vernield door de jeugd. Het gras, rondom deze haag, werd vertrapt en zelfs draadversperringen daarop aan gebracht met bordjes: verboden op het gras te lopen, mochten niet baten. De haag wordt nu vervangen door een sier lijk muurtje van plm. 1.35 meter hoog. terwijl er drie ingangen naar de kerk zullen worden aangebracht. De muur zal worden doorgetrokken naar de ze- venkantige St. Willebrordusput, die momenteel vernieuwd wordt. Het muurtje van deze put zal aan de voor zijde Heerenweg echter iets lager v/orden, terwijl boven de put een soort kap zal worden geplaatst. Daardoor zal het direct een ieder opvallen, dat op dit punt een historisch monument is ge plaatst en dat men dus niet, zoals voor heen vaak het geval was wel een hekwerk zag staan, maar verder bijna niets bijzonders daaraan constateerde. Ook voor de bezoekers aan het kerk hof rondom het Witte Kerkje zal het voldoening schenken, dat men de gra ven nu op rustige wijze zal kunnen be zoeken. De bedoeling is verder, dat men cm het muurtje een wandelpad zal aanbrengen, waardoor men verwacht, dat de grasberm die daarvóór zal wor den aangebracht de belangstelling zal hebben van de wandelaars die het ver diend. De 5e ronde bracht in groep I de vol gende uitslag: A. KroonC. Adrichem 2—0; C. de GraafJ. Geuzebroek 02; Verwerde Geus 20; A. Dekker Srenkeling 20; TuinmanJ. de Geus C—2. De stand is nu: Verwer 8 pt.; De Graaf 7 pt.; S. de Geus 6 pt.; Dekker 5 pt., 1 afg. partij; Geuzebroek 5 pt.; Sprenkeling 4 pt.; Kroon 3 pt. en 1 afg partij; Tuinman 3 pt. en 1 afg. partij: J de Geus 3 pt. en C. Adrichem 2 pt. en 1 afg. partij. Door de overwinning van A. Kroon heeft deze de onderste plaats aan C. Adrichem afgestaan, terwijl door de overwinning van Geuzebroek op De Graaf de dammer Verwer de bovenste plaats heeft ingenomen. Werden in eerste instantie de onbe waakte overwegen waaraan onze ge meente jammer genoeg zo rijk is aangeduid met rood-witte hekjes, thans zijn de Spoorwegen overgegaan tot aan brenging van betonpalen langs de ge hele spoorlijn, in plaats van de houten hekken die tijdens de bezettingstijd door de omwonenden zijn opgestookt. Alhoewel deze afzetting hoog nodig is, geeft het toch op enkele punten weer gevaar. Deze betonpalen n.l. worden met prikkeldraad besoannen. wat ge vaar kan opleveren daar, waar deze palen worden aangebracht langs de openbare weg. Zijn wij goed ingelicht, öan is daar 'door de plaatselijke auto riteiten op gewezen bij de Ned. Spoor wegen. „HET WITTE KRUIS". Zaterdagavond a.s. om 7 uur zal er in de Rustende Jager een belangrijke ledenvergadering worden gehouden van boveng. afdeling. De agenda bevat belangrijke punten, o.a. overgang wijk zuster van Gezinsverpleging naar het Witte Kruis; begroting 1948; behande ling beschrijvingsbrief 90e algem. ver gadering; regeling entreegelden nieuwe leden; magazijnbeheer; vergoeding zuster; gezinsverzorging; de propagan da en de collecte ten bate van de T.B.C. Zoals geconstateerd kan worden is dit een agenda, waarvoor ongetwijfeld be langstelling zal bestaan. DE MIDDENSTAND ACTIEF! Onder dit opschrift schreven wij enkele weken geleden een artikeltje betreffen de de niuwbouw in onze gemeente. Wij vestigde de aandacht o.a. ook op de vernieuwing van de horlogeriewinkel van de heer Repko aan de Heerenweg. De rietbedekker Groot bracht een prachtig rieten dak aan. En nu wanneer het mocht regenenloopt het water bij de buren op 't erf, waar bezwaar tegen gemaakt is. Een zeer „ontsierende" dakgoot is nu aange bracht! Daar C. Krijgsman remise speelde tegen G. Keppel, verloor hij zijn voor sprong op W. Kaan. D. Konijn werk te zich iets omhoog door een afge broken partij tegen C. Krijgsman. De partij WitsmeerKaan werd door Witsmeer op de 6e zet voortgezet in het damesgambiet. Op de 15e zet dreigde wit door een paard en loper te offeren, remise te zullen bereiken door eeuwig schaak. Zwart voorkwam dit door met zijn paarden te manoeu vreren. De clou kwam bij de 24e zet, teen Kaan een paard offerde voor twee pionnen. De partij werd na de 30e zet afgebroken met voor wit iets betere stelling. K. Bierman won tegen H. Bouwens en bereikte daardoor de 3e plaats. 'J. Langedijk speelde winst op P. Se- meins. Jn. Klinkert zakt steeds meer af door een afgebroken partij tegen C. Langedijk te verliezen. Zijn partii tegen D. Konijn staat weinig fraaier. 2e klas: J. Krijgsman speelde remise tegen A. Slink. Door remise op J. Kamper en winst op J. Leegwater maakt A. Slink kans op de tweede plaats. Maar G. Goudsblom wenst blijkbaar ook naar een hogere klasse over te gaan en won van W. P. Groot. 3e klas: G. van Loenen won van C. Kliffen en D. Kossen speelde remise tegen E. H. A. Warnders. J. Bouwens won weer, nu van Jb. Bakker. Jn. Moeyes moest de meerderheid erken nen van P. C. Kloosterboer. M. Groot verbeterde zijn positie door een over winning op J. J. Kroon. 4e klasse: J. G. Glas verloor van A. Chatillon en J. S. Wagenaar. Goeman!' speelde remise tegen G. Fores en remise tegen O. Rustenburg. HET NW GAAT FEESTVIEREN. Ter gelgenheid van het 25-jarig ju bileum van de Langedijker Bestuur- dersbond zal op 13 November a.s. een feestavond gehouden worden in Con cordia. Medewerking zal worden ver leend door Idda, die „Als de poorten opengaan" zal uitvoeren. DE AANVOER LOOPT TERUG. Over het algemeen lopen de aanvoe ren iets achteruit. Aardappelen wer den er bv. beduidend minder aange voerd in totaal ongeveer 40.000 kg. De prijzen bleven op hetzelfde niveau. Witte kool behaalde een aanvoer van pl.m. 65 wagons. De grootste hoe veelheid is hiervan voor de zuurkool- fabrieken n.l. 75 pet. Voor het overige werden goede tot zeer goede prijzen besteed, het maximum lag boven de f 12. De groene kool maakte een zeer be- hoorlijke week. Bij een grote aanvoer liepen de prijzen op tot f 20.80. al handhaafde deze prijs zich ook maar één dag. De rode kool gaf in prijs geen verschil te zien, maar de aanvoer was beduidend kleiner. De gele kool is nog steeds het minst in tel. De aanvoer was te Noord-Scharwoude beduidend groter dan te Broek op Langendijk, de prijzen lagen op laatstgenoemde veiling dan ook iets gunstiger. De bieten gaan langzamerhand iets omhoog, vooral voor de kleinere sor teringen. Deze brachten ongeveer f 7 op. De grovere ging niet boven de f 4. De aanvoer was goed, evenals die van wortelen. Dit product maakte ook een iets betere markt, oe gemiddelde sorte ring bracht het tot g 7f 8. Met de slabonen is het vrijwel ge beurd. Maar deze laatste week vestigde misschien ook het record in prijs, som mige partijen gingen voor boven de f 125 en de max. prijs bedroeg ruim f 140. De uien stegen nog steeds in prijs. Voor gewone uien was f 17 geen bi- zonderheid. Verwacht wordt dat de prijs nog verder omhoog zal gaan. Voor de andijvie toonden de conser- venfabrieken belangstelling met als eevolg een goede markt. De grootste boeveelheid ging voor f 12 van de hand. met als laagste prijs f 7.90 en hoogste f 17.40. De bloemkool gaf niets opmerkelijks te zien. Ook van dit product neemt de aanvoer gestadig af. De export was wat minder groot dan de afgelopen weken het geval was, maar toch nog beduidend. Vooral de uien trokken belangstelling op de bui tenlandse markt en vonden daar goede afzet. PURMEREND, 28 Oct. Het wal ne- denmorgen weer heel druk op de run- derenmarkt, niet alleen voor de leve ring ook op de vrije markt. De markt was te klein om alles een behoorlijke plaats te geven. Gelukkig maar dat het aantal schapen en lammeren minder was, nu kon men van die plaatsen ge bruik maken. In het walvee was een heel aardige gang. De prijzen voor het fokmateriaal waren hoger. In de verse melkkoeien was in de vroegte heel goe de handel zodat men daar prijzen bo ven de f 700 zag besteden, maar ae af loop was weer niet zo best. In de gelde koeien was het ook maar heel stil. Al leen voor de beste is nog wel vraag, maar voor de vleesloze en die zonder melk is 't moeilijk kopers te vinden. De B.V.V. is daar goed voor. De bonnen biijven vrij vast op 4 a 5 cent staan. Voor de tijdbeesten was nog wel animo en deze gaan dan ook geregeld vrij vlug in andere handen over, maar met het jonge vee wil het nog maar niet. De gelde pinken en de graskalve ren komen bijna alle bij de levering terecht. Op de biggenmarkt scheen het in de vroegte iets beter te zijn. Waar schijnlijk werkten de verhoogde prijzen voor de slachtvarkens hiertoe wel mee, maar de afloop was weer stug. Met de bokken- en geitenmarkt was 't ook een stugge beweging. Daar was al heel wei nig gang. Met de paarden was het niet veel beter. Op de pluimveemarkt was het weer tamelijk druk, aHeen het aan bod van de jonge haantjes werd min der, maar oude kippen en hanen komen er genoeg en er was goede vraag naar. Voor de konijntjes, die ook wat meer los komen, is veel animo zodat dezen vrij vlug worden gekocht. EVEN: 14 cent per faagjes" tot is it., elk wo or: sluitend contan j: f 1.10 per per kwartaa BROEK OP LANGENDIJK, 28 Oct. 1000 kg. aardappelen, bl. Eigenh. 10.30; 60000 kg. rode kool 7.90—11.60; 85000 kg. groene kool 14.1020.20; 100.000 kg. witte kool 8.1011.20; 35000 kg. andijvie 11.10—16.30; 3500 kg. bie ten I 7.40—7.90; 7500 kg. peen II 7.40 —7.90, III .8.10—8.40; 500 stuks bloem kool 38.00-46.00. WARMENHUIZEN, 28 October. 41,300 kg Rode kool 6,50—12,20; 1800 kg Groene kool 15,50; 4000 kg Witte kool 6,00—12,50: 7000 kg Andijvie 13,90—16,00; 4000 kg Peen 5,70—7,80. Vis is gelukkig zonder bon. Ja, dat is werkelijk een geluk, want vis is een uitstekend voedsel, vooral een goed vervangingsmiddel voor vlees. Vis levert n.l. dezelfde eiwitten als vlees, die, als alle dierlijke eiwitten, voor ons van hoge waarde zijn. Wat voedingswaarde betreft is vis op één lijn te stellen met vlees. Daar ze niet gemakkelijk te bewa ren, is moeten we het toejuichen, dat er vele iets verduurzaamde vissen in de handel zijn. De gestoomde en gerookte vis neemt daaronder een belangrijke plaats in. Om te beginnen heeft het stomen en roken geen nadelige invloed op de voedingswaarde, zodat deze gelijk l lijft aan die van verse vis. Bovendien levert gerookte en ge stoomde vis niet alleen eiwitten, maar is ze (zoals trouwens vele vissoorten) doorgaans ook nog rijk aan vetten. En al deze voordelen voor een ge woonlijk zo lage prijs! (Uitgezonderd de gerookte paling). Maar we kunnen toch niet tedere dag gerookte vis op de boterham eten, zult U tegenwerpen. Denkt niet, dat dat de enige manier is, waarop we gerookte en gestoomde vis kunnen gebruiken! In de eerste plaats kunnen we, om de smaak te variëren, bijv. Engelse bokking, harde bokking of gestoomde makreel, na se ontveld, ontgraat en in stukjes gesneden te hebben, ver mengen met een fijngesnipperd uitje en wat peper. Een smakelijk gerecht is voorts ma caroni of gort met uit, gerookte vis en gesmoorde kool. Men kan deze schotel geven als warme hap nij de broodmaaltijd, maar ook als hoofd gerecht bij de warme maaltijd. En wist U, dat gestoomde makreel, ontveld en van de graten ontdaan, heerl\jk smaakt met tomatensaus, bijv. bij wittekool en aardappelen? Van gestoomde makreel of bokking is ook een sla te bereiden met aard appelen, ui, peterselie en sla-saus of azijn. Deze combinaties komen u mis schien vreemd voor. Maar voor U ze verwerpt: probeert ze eens een keertje. Gerookte en gestoomde vis is wel langer te bewaren dan verse, maar toch niet onbeperkt houdbaar. De gerookte (Engelse- of zalm-) bokking is het best te bewaren; de gestoomde, (harde, Hardewijker of Lemster) schimmelt vlugger. Zeker is echter, dat de smaak merk baar achteruitgaat, wanneer we de gerookte of gestoomde vis langer dan een dag of drie bewaren! Koopt er dus niet teveel tegelijk! ink te Alkmaar het Dagblad sen de oude en ngedaan is ge- DAGBLADEN. die na de laatste km. Muziekvereni- renzaal van „Het l haar 25-jarig be- IVant de zaal was kunnen bevatten, nstukken, die alien e toespraken naar ebben, was de zeer renigingen, de ;ingsleven inneemt, e „Excelsior" heeft. feliciteerde, maar durf, om een zo Jnie van Muziek- jefeliciteerd, sprak namens het ere- i de voorzitter ex- trof wat spr. zeide het Wilhelmus ie dag der bevrij- ireker diepe indruk een cadeaux aan in lit ook nog namens Vrtz, oud-voorzitter, noorden deed ver- n voorzittershamer, mens Rochdale, de is de voetbalver, e heer Lous na- sbond en Alkm. be heer Couwenhoven op drievoudige jitter van de Partij mens de woningb. amens de Arbeids- t. age sprak als voor- Ver. en memoreer- 511 vanhartelijke :dewerking die Ex- •nde. iuldigde namens de ara en de K. A. M. ihnert gelukwensen .eringen ophaalde, it voor Arbeidsont- nog de heer Schin- tn Spoor- en tram- unk namens Alkm. uiter namens Eens- de Groot (St. (Gewest N.-H. Ned. Horst (Alkmaarse (Orpheus), Meyer bond). A. Blom uit) en Wetsteijn n hun felicitaties fraaie bloemstuk- onder enveloppe cn gememoreerd, dat ers in hun huldebe- ior ook betrokken r de heer Ander aar directeur is der r wie Excelsior bij I. lur heeft daarna de heer Kamp al- k dank gebracht hulde aan de Ver in haar directeur, ift 'zich van zijn stekend gekweten lemeentebestuur en ibracht. ide gelegnheid om litkomen dat al i3 ers" uit de naam ontwikkeling op als het wezen van eranderd. Zij staat klaar blijven staan lissen op democra- )aarvoor staat het rg. Voor diverse ter Kamp nog een oord ook wat be- cadeaux en de kken. nige tijd gezellig or Excelsior een een beloning voor n. Vrijdag werd uit de Amerikaanse be zettingszone van Duitsland voor onge veer 6000 karaats aan diamant ter waar de van ongeveer 2 millioen gulden naar Nederland teruggebracht. Hiermede is vrijwel alle, destijds uit Arnhem ge roofde diamant, teruggekeerd. moei, mzien, aar net Lagernuis met- meer de politieke overtuigingen de- democratische meerderheid vertegen woordigt en een ander mandaat moet zoeken". „Ik geloof, dat de voornaam ste reden voor deze verschuiving deze is, dat het volk van dit land het ver trouwen heeft verloren in het vermo gen der regering, niet alleen om haar beloften, op ©rond waarvan zij werd icTPUui, xxauxteraïidur iiuciam, uvcuo labour. Labour heeft ook in de industriële gebieden een aantal verliezen gele den. In meer dan twintig gemeenten, waar labour de meerderheid had, heeft zij deze verloren. Hiertoe behoren o.m. Birmingham en Manchester. De ver kiezingspropaganda was scherper dan gedurende vele jaren en er werd ook VI VIU« I.OIw.1 De cholera-epidemie in Egypte breidt zich nog steeds uit. Het Egyptische ministerie van ge zondheid maakt bekend, dat in de voorafgaande 24 uur 374 personen aan cholera zijn gestorven en dat 739 nieuwe gevallen zijn gerapporteerd. oude stad een welkom heeft toegeroe pen. De uitslagen. Zaterdag verloren de Alkmaarse heren met 70, de dames met 60. Zondag daarentegen was het resul taat beter. Gisteren n.l. won A.M. H.C. belde mixedwedstrijden met 2—1 en 6—1 na goed spel. .llen „De Bonte Spe ler 8 October-Vereni. h geven van hun 'e dagmet een 13, 14, 15 en 17 Nov. eze opvoeringen zijn p morgen, 4 Novem- —4 uur ln de grote __f- Vlies. Daar zijn dan Vljr uiirajCDUréaux, voor elk der vijf avonden één. Kaarten zijn allen verkrijg baar op vertoon der diploma's (lid 2, huisgenoot 1). Verdere uitreiking van kaarten heeft niet plaats. Dit geldt ook voor eventuele nieuwe leden, die zich nog aanmelden. Plaatsen kunnen besproken worden al leen op de dag, waarvoor men toegangs bewijzen heeft en wel van 11—12 uur in Het Gulden Vlies,

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5