HAANTJE shandel JE DOET ZOVEEL MÉÉR MET THEE VOEDSEL, VREDE EN VOORUITGANG LONDEN'S BELEID ONDER DE LOUPE ,N NIET SSEN Pfeiffer in Wenen ïijker marktoverzicht Kohier Tel. 3221 ihandel N.V., Donderdag 6 Nov. '47 144e Jaargang No. 204 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Maar eersfwerken, denken en zuinig zijn Weerbericht Potlodenindustrie te Heiloo? V. S. geven Duitse vissersvloot terug Mackenzie King voor Staten-Generaal Drie drenkelingen opgepikt Telefoneren in rijdende trein „Donkere vlek in onze parlementaire geschiedenis" Extra rantsoen vlees Nieuwe Bonnen Nederland neemt deel in Ruhr-kolenmijnen Boodschap van Attlee Engeland en Ierland delen de punten „Willem Ruys" krijgt zijn schroef Kleding voor school kinderen Beter bier minder bier! J ebeurtenissen vielen er de af. k op de markten niet voor van aardappelen loopt nog de prijs beweegt zich op dat de maximumprijs be- :ht benadert. De rode kool het eind van de week iets en, waaraan de geringere net vreemd was. De prijzen van f 7.50—f 12.50 tot f 8.50 gele wil nog steeds niet ep en bij de f 7 en een enkele ngt het tot een iets betere vrije witte gaan gedeeltelijk fabrieksprijs en gedeelelijk er de tuinders waarschijnlijk veel bij de bestaande rege len. De groentjes vinden nog grage markt, het gemid- >eg f 17f 18, bij een aan- rnd 250 ton. De bloemkool daan, wat nog aangevoerd mg een stevige prijs: f 38— andijvie maakte een goede een markt van f 15f 16 ge- uienprijzen gaan omhoog, ïum lag deze week boven de ringe aanvoer zal natuurlijk 1 van invloed zijn geweest, buitenland heeft een niet te belangstelling voor dit pro leten en wortelen gaven niet idering te zien, de prijzen beter. ZEN, 1 Nov. 1947. (Gem. Aangevoerd door 34 vaartui- nd fuikaal f 2.02—f 3.40,7037 baars 43—47 cent, 2000 kg cent en 259 pond bot 51— 59 per pond. NOVEMBER, 8 UUR 75e verjaardag met VERTROFFEN) lerdag dag. van 141 IJNCEURIG PAT IK ER R IN POE TOCN..IS ER MIJN THEE OP MIJN BON het eft het iaar eet het l v, Tarbot, Schol, n zure Haring, Schelvis, Schol MAKREEL enz. 77 redan Brandstoffen. n ledige bevoorrading, ert Uw bonnen zo 4RDERKADE 2. 4.T 211, itoran. 141/4142. UIL LAR. SPOED. en suite, 3 slaap- het centrum van een. Gezonde om- :'en van station. ling te Alkmaar. S'ROOY, Laat ISA', Bureaux Administratie Moordam 9 - Telefoon 3320 Kidderstraat/hk Oudegracht Achterdam 20 - Tel. 2274 Postgiro 434000 (t.n.v. N.V. Ver. Noord. Dagbl. i.o., Alkmaar). Bank: Hoornse Crediet- en Effectenbank, Alkmaar. Dir.: J. Bijlsma ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberichten 20 cent per millimeter Vraag en Aanbod tot 15 woprden 1.elk woord meer 5 ct., uitsluitend con-, tant Abonnementen: f 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. (Van onze speciale verslaggeefster). Gisteren was het de stad Utrecht, die tientallen vrouwen van het Plat teland ontving. In dit centrum van ons vaderland werd namelijk de Algem. herfstvergadering van de Bond voor Plattelandsvrouwen gehouden. Ook nu weer was er zeer veel belangstelling voor deze bijeenkomst. Vrijwel alle streken van het land waren vertegenwoordigd, hetgeen leidde tot een prettige en leerzame gedachtenwisseling inzake verschillende onder werpen. De vergadering werd geopend door de presidente, mevr. EversDijkhui zen. Zij deelde mede, dat de toeloop voor deze bijeenkomst zo groot was, dat ongeveer 80 leden moesten wor den afgeschreven. Deze teleurstelling had men echter zelf kunnen voorko men, door zich tijdig op te geven. De presidente wees op het vele werk, dat de afgelopen zomer in de Bond is verricht. Hieruit blijkt, dat de plattelandsvrouw wil werken voor haar idealen. i Nadat de algemene secretaresse, mej. Boekei, de notulen der voorjaars vergadering had voorgelezen en on der leiding van mevr. Vis uit Venhui zen het Bondslied was gezongen, kreeg mevr. Waiboervan EIteren uit Anna Paulowna het woord. Zij besprak, evenals zij dit op de Provinciale vergadering te Alkmaar deed, het vraagpunt „Wat kan de vrouw doen voor de wereldvrede?" Mevr. Waiboer had zitting in de resumé-commissie, die alle binnenge komen antwoorden heeft behandeld, en las ook op deze vergadering de belangrijkste rapporten of uittrek sels daaruit voor. Van de J25 rap porten waren er 32 uit de provincie Noord-Holland. Ook nu weer hoorden wij de ant woorden voorlezen, waarvan wij nog eens de belangrijkste willen noemen. Dé vredesgedachte moet beginnen ir; het gezin. Als de vrouw de vrede in het hart draagt, zal zij die ook in haar gezin kunnen brengen. Vóór alles is nodig: liefde tot God en dö naaste en eerbied voor het leven. Wat de mensen bindt, is van belang; niet wat hen scheidt. Er zijn op de vergadering der A.C. W.W. enkele voorstellen ingediend en wel één tot aansluiting van de orga nisatie bij de vredesbeweging, één tot bevordering van een redelijke voed- selverdeling en één tot het verkrijgen van invloed inzake onderwijs, pers, radio, enz. Er is dus heel veel, dat door de vrouw kan worden gedaan voor het bevorderen van de wereldvrede. Door de afgevaardigden van vier afdelingen, t.w. Alblasserdam, Goe- ree en Overflakkee, Venhuizen en Zoelen, werd iets verteld over de werkwijze in de afdeling. Wij willen volstaan met een en ander over Ven huizen te vermelden. Het ledental is van 56 in 1938 ge groeid tot 190. De leden zijn bijzonder actief. Er wordt sociaal werk ver richt, waarvan allereerst de gezins hulp kan worden genoemd. Bij de rondvraag kwam allereerst do 2de secretaresse, mej. van Veen, aan het woord. Zij maakte propagan da voor de Stichting Ontwikkelings cursussen voor het Platteland, die thans een zeer goede schriftelijke cursus Ned. taal uitgeeft. Verder werden er verscheidene vra gen van practische aard gesteld. Zo protesteerde Noord-Brabant tegen de inleveringsplicht van eieren, een protest, dat noch door het Hoofd bestuur noch door de vergadering werd ondersteund. Brandstoftoewijzingen voor kook- doeleinden, extra rantsoenen voor diabetici, werkkleding voor de vrouw vormden eveneens een onderwerp, van bespreking. Het hoofdbestuui heeft reeds aan dacht aan deze onderwerpen geschon ken en zal trachten het nodige te be reiken. Tentoonstelling „De Vrouw". Ter gelegenheid van het regerings jubileum van H.M. de Koningin zal een grote tentoonstelling worden ge organiseerd, getiteld „De Vrouw". Hier zullen alle vrouwelijke beroe pen worden uitgebeeld, dus ook dat van de Plattelandsvrouw. Voorge steld werd, op die tentoonstelling met een goede uitbeelding naar voren te komen. Weersverwachting geldig van Don derdagochtend tot Donderdag avond. KOUDER Kouder, met hier en daar ochtend mist. Wisselende bewolking met voornamelijk in het Noorden van het land nog een enkel buitje. Matige tot zwakke wind tussen Noord-West en Noord-Oost. Er werd ook gesproken over he; nut van een federale wereldregering vele leden zjjn van mening, dat hier door de vrede onder de volkeren be vorderd kan worden. Een ernstige klacht werd geuit over het drinken van sterke drank door jonge meisjes. De gevolgen zijn vaak tragisch. Hier zijn het de ouders, die schuldig staan, aldus de presidente. Laat ons toch tonen aan de jeugd, hoe het wél moet. De rondvraag werd besloten met de mededeling, dat Dinsdag 11 No vember om 12.35 voor de AVRO-mi- crofoon een uitzending over de Plat telandsvrouw zal worden gegeven. Voedsel, vrede, vooruitgang. In de middagvergadering werd door mevr. Elema, lid van het A.C.W.W.- bestuur, verslag uitgebracht van het in September gehouden wereldcon gres. Dat daar niet alleen werd feest gevierd, maar ook hard gewerkt, kwam duidelijk naar voren. Wat in Amsterdam werd besproken, is be langrijk voor de gehele wereld. In de komende drie jaren zal allereerst de strijd tegen de honger moeten wor den aangebonden. Daarnaast zal al het mogélijke worden gedaan voor het behoud der wereldvrede en voor ver beteringen ten plattelande. De afdelingen werden aangespoord tot het houden van internationale avonden enz., opdat men vertrouwd wordt met de levenswijze in het bui tenland. De congres-film. Een prettige verrassing was het, dat de film van het wereldcongres werd vertoond. Degenen, die er aan hebben deelge nomen, kregen nog eens te zien „hoe het was" en degenen, die niet het voorrecht hadden naar Amsterdam te komen, konden nu zien, wat al zo vele malen verteld was. Het slotwoord van de presidente stond in het teken van de woorden „werk" en „zuinigheid". Er moet worden gewerkt met hoofd, hand en hart. En er moet zuinig worden omgesprongen met materiaal en voedsel. Laat men bedenken, dat duizenden honger l(jden. Wanneer men zo iedere dag bewust door leeft, zal dit zeker niet zonder resultaat zijn. Vervuld van deze gedachten keer den de vrouwen naar het werk van elke dag terug. Tijdens de feestelijkheden op Walcheren: Attlee en zijn vrouw te West-Kapelle. Naar wij vernemen is in oprich ting een „Nederlandse potlodenin dustrie N.V." Deze industrie zal zo wel houten- als vulpotloden fabri ceren. De benodigde vergunningen zijn inmiddels aangevraagd. De firma Bruynzeel uit Zaandam is een der vennoten, terwijl voorts de Ned. Handel Maatschappij bij dit concern betrokken is. De heer E. Penkala uit Amsterdam, 'n zoon van de bekende Joegoslavische pot lodenfabrikant, is één der initiatief nemers. De N.V. "Philips Gloeilam pen Fabriek te Eindhoven zal de gegoten houders der vulpotloden gaan leveren. Het is nog niet be kend, of de fabriek gevestigd zal worden in Heiloo of Zaandam. Soesterberg weer in ere Op het vliegveld Soesterberg is het materiaal voor de bouw van de eerste vier hangars, van de 13 welke er zul len verrijzen, gearriveerd. De herbouw van het tijdens de oor logsdagen verwoeste gebouw van de vlieg-medische dienst, en het feit dat enkele technische diensten tijdelijk in het voormalige K. L. M. internaat zijn ondergebracht, wijzen er op, dat het vliegveld naar alle waarschijnlijkheid weer zijn oude bestemming militair vliegveld zal krijgen. Naar de Duitse Nieuwsdienst in da Britse zone meldt, hebben de V. S. in verband met de Duitse voedselschaars te besloten het aan hen als herstelbe taling afgestane deel van de Duitse vissersvloot op leenbasis aan Duitsland terug te geven. Dit vlootdeel bestaat uit ongeveer 130 schepen. Op 13 November a.s. zullen de beide Kamers der Staten-Generaal de Cana dese minister-president Mackenzie King in verenigde vergadering ont vangen. Het s.s. „Van der Waals", dat de stoomvaartmaatschappij „Nederland' van de Nederlandse regerihg heeft ge charterd, heeft in de Rode Zee drie drenkelingen het leven gered. De „Van der Waals" had via radio Aden vernomen, dat een zeilprauw in aapvaring was gekomen met het s.s. „Africana", waarna gezagvoerder B. Visser scherp naar schipbreuke lingen liet uitkijken. Inderdaad kon den Dinsdagmorgen drie drenkelingen aan boord worden genomen. Dezer dagen is in Italië een proef genomen met het tot stand brengen van radio-telefonische verbinding tus sen een rijdende trein en het vaste te lefoonnet. Dit experiment is uitge voerd op de lijn RomeMilaan. Ter wijl de trein met een snelheid van 70 km. reed, konden de passagiers de microfoon van de haak nemen en de verbinding met 't telefoonnet tot stand brengen. Het was een eerste experi ment op dit gebied in Europa. In Ame rika zijn soortgelijke proeven in Aug. j.l. genomen. De Italiaanse spoorwe gen hebben thans het plan opgevat in de treinen op de voornaamste spoor lijnen radio-telefoontoestellen ter be schikking van de passagiers te stel len. (Van onze pari. redacteur) Er zijn mensen, die zeggen, dat we nu maar ons best moeten doen om alles, dat aan de ellendige oorlogs tijd herinnert, overboord te gooien. In de Tweede Kamer dacht men er gisteren echter anders over, want daar kwam aan de orde het voor stel van jhr. mr. M. v. d. Goes van Naters (PvdA) tot het houden van een enquête naar de gebeurtenis sen, verband houdend met de Duitse inval in ons land en naar het be leid der opeenvolgende kabinetten te Londen, dus zo ongeveer de pe riode 10 Mei 194020 Juni 1945, toen een normaal parlement ging werken. Is het onderzoek wenselijk en practisch uitvoerbaar? Hierover heeft men giste ren gepraat en 't waren de heren H. W. Tilanus (CH) en mr. J. A. de Wilde (AR), die ernstige bezwaren hadden. Eerstgenoemde vreesde prestige verlies voor Nederland met dat buitenhangen der „vuile was" en kon niet inzien, hoe de negen Kamerleden (die wel de frac tieleiders zullen moeten zijn) met een Kamerontbinding in 't vooruitzicht welke de commissie tijdelijk machte loos maakt tijd en gelegenheid kun nen vinden voor de „bergen werk" ^an het onderzoek. Ook mr. de Wilde be aamde dit en zag de objectiviteit van het onderzoek in 't gedrang, want zei hij wij oordelen heel verschil lend over beleidsvragen. Hij was hat meer eens met de heer Tilanus dat hier een taak ligt voor historici. Dr. S. E. B. Bierema (PvdV) was in beginsel voor het onderzoek. Ook prof. C P. M. Romme (KVP) verwachtte niet, dat het beleid in volle omvang weer kon worden nagegaan, maar wel de persoonlijke en zakelijke gedragin gen der leidslieden. Hij wilde de enquête doen dienen voor het leveren van bouwstoffen voor een eventueel later gerechtelijk onderzoek. Het rap port moet dan ook de objectieve feiten vaststellen. Mr. v. d. Goes v. Naters, die het voor stel verdedigde, noemde de betrekke lijke onwetendheid omtrent de gebeur tenissen te Londen en wat zich daar omheen beweegt „een donkere vlek" in onze parlementaire geschiedenis en die vulde hij uitgevlakt zien. Er wordt immers nog altijd over tal van zaken „gefluisterd": Waarom werd generaal Reynders in mobilisatietijd ontslagen, waarom was onze regering doof en blind voor geheime waarschuwingen betreffende de komende Duitse inval? Wat betekent de nalatigheid van de Londense regering inzake de zending van voedselpakketten naar onze men sen in Duitse concentratiekampen? Van de 1800 Nederlanders in Sachsenhausen stierven er 1564, van de 1500 Noren slechts 2. Maar: die kregen via het Rode Kruis voedsel toegestuurd! In Indië werden geïnterneerde Duit sers belachelijk goed behandeld, terwijl onze mensen crepeerden achter de tra lies Hoe was de verhouding regering M.G.? Tussen haakjes merkte mr. v. Tjjdens de feestelijkheden op Wal cheren: De boom wordt geplant te Vlissingen door H.K.H. Prinses Juliana. d. Goes op, dat het „restant-M.G." Chans een fantastisch duur gedenk boek heeft uitgegeven, van „fabel achtige royaliteit"; 650 bladzijden! De heer v. d. Goes riep uit, dat men moet zeggen of men het onderzoek gewenst achtte en zo ja, dan mag men z.i. voor de moeilijkheden niet terugschrikken. De kosten berekende hjj op f 50.000. Kamerontbinding stuit de werkzaam heden der commissie, doch de heer v. d. Goes vertrouwde erop, dat de nieu we Kamer zeer snel tot voortzetting zal besluiten. Bij de replieken bleek de heer Tila nus ietwat meer geneigd tot voorstem men, verklarend verheugd te zullen zijn als het onderzoek inderdaad klaar heid zou opleveren. De stemming zal heden plaats vindon. Behalve het reeds in de bonnenlijst bekend gemaakte extra-rantsoen vlees van 100 gram wordt nog een extra rant soen van 100 gram beschikbaar gesteld. Voor personen van 5 jaar en ouder is dit voor de komende periode dus 600 gram. voor het tijdvak van 9 t/m 22 Nov. '47. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 711 (serie R)i Frankrijk, België, Luxemburg en Nederland zullen een directe stem krijgen in het bestuur van alle steen- kolenmij in het Ruhrgebied, waar onderdanen van deze landen voor meer dan 50 pet. het aandelenkapi taal in handen hebben, aldus is bij een nieuwe EngelsAmerikaanse re geling bepaald. Deze nieuwe regeling is gevolgd op een protest van deze landen tegen het on langs ontworpen EngelsAmerikaanse plan voor de steenkolenproductie in het Ruhrgebied, volgens hetwelk het deel nemen van Duitsers aan het beheer der mijnen zou worden verhoogd. Frankrijk en de drie landen van de Benelux zijn er van in kennis gesteld, dat zij een beheerder zullen mogen oe- noemen bij elke mijn, waarvan 'net bezit voor meer dan 50 pet. in handen van onderdanen dezer landen is. De keuze der candidaten moet worden be krachtigd door de Noordduitse Steen- kolenraad, die boven de beheerders staat. Wanneer onderdanen van deze vier landen minder dan 50 pet. bezit in mij nen hebben, kunnen zij door tussen komst van in de Noordduitse Kolen- raad benoemde Franse, Belgische, Lu xemburgse en Nederlandse verbin dingsmannen dagelijks supervisie in deze mijnen uitoefenen. Deze nieuwe regeling is na talrijke besprekingen te Washington en Londen tot stand gekomen. aan het Nederlandse volk Vlak vóór zijn vertrek van Schiphol, heeft de Britse peremier, Clement Att lee, voor een radio-microfoon de vol gende boodschap tot het Nederlandse volk gericht: „Ik ben zeer verheugd de gelegen heid te hebben gehad weer voor korte tijd naar Nederland te komen en wel voornamelijk om het eiland Walcheren en het volk van Walcheren te bezoe ken. Ik was in staat het grootse werk te zien, dat reeds volbracht is: de we deropbouw sinds de oorlogsdagen, toen ik het 'eiland zag en het overstroomd was. Ik hoop, dat deze wederopbouw met succes zal worden voortgezet, zo dat het eiland zijn oude welvaart zal herkrijgen. Ik ben bijzonder verheugd ook de Nederlandse ministers te heb ben ontmoet en ik neem levendige her inneringen aan vriendelijke gastvrij heid en Nederland mede". In het Goodison Park speelden En geland en Ierland gistermiddag gelijk •2, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. De wedstrijd had een zeer spannend einde, want toen er nog tien minuten gespeeld moest worden stond Ierland met 10 voor door een doelpunt van Walsh. De verslaggevers begonnen reeds de statistieken te raadplegen, die uitwezen dat Ierland sinds 33 jaar niet in Engeland had kunnen winnen, en dat de laatste Ier se zege in Ierland van 20 jaar her da teerde, toen Mannion gelijk maakte, waarna Lawton het tweede Engelse doelpunt scoorde, daartoe in staat ge steld door een schitterende ren van Matthews. Men meende dat het pleit beslist was, maar in de laatste secon den bracht een fraaie kopbal van Do- herty beide partijen weer op gelijke voet. De schroef van de „Willem Ruys", die zoals men weet in Zevenbergen is blijven steken, zal heden verder naar Rotterdam worden getransporteerd. Per truck wordt het gevaarte eerst naar Moerdijk-haven gebracht, waar het Zaterdag overgeladen zal worden op een schip. Maandag wordt de schroef tussen de Spoorhaven en de Rijnhaven te Rotterdam uitgeladen om daar ge wogen te worden op de weegbrug van de gemeente Rotterdam. Hierna wordt dit voor de Willem Ruys zo belang rijke onderdeel weer in het schip ge laden, omdat het over land niet door het hek van de Lloyd-terreinen kan. Aan de Lloyd-kade zal het gevaarte dan eindelijk zijn reis volbracht heb ben. R02 Boter R01 Vlees R—02 Vlees R—01 Melk R—03 Melk R—05 Melk R01 Diversen R02 Diversen R03 Diversen R03 Reserve R06 Reserve R—21 Melk R—21 Vlees R—22 Vlees R21 Kaas R21 Eieren R01 Brood 800 gram brood R01 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet 100 gram vlees 400 gram vlees 3'/s liter melk 6 liter melk 6'/s liter melk 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 125 gram koffie 50 gram thee 1600 gram brood 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (serie R): R11 Brood 800 gram brood R11 Boter 250 gram boter R12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet R-ll, R-12 Vlees 100 gram vlees R13 Melk 10 liter melk R15 Melk 11 liter melk R13 Reserve 800 gram brood R—14 Reserve 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 712- (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie R): R21 Brood 800 gram brood R21 Boter 250 gram boter R22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet 5 liter melk 300 gram vlees 100 gram vlees 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 5 eier Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 7 November worden ge bruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk, waarop eerst op Maan dag 10 November mag worden gekocht. De tussencijds aangewezen bonnen: q03 Vlees en q06 Diversen, rechtge- vend op 100 gram vlees, zijn geldig t/m 8 November. Babies krijgen melk in plaats van kaas Deskundigen op voedingsgebied achten het wenselijk, dat kinderen van 0 tot en met 1 jaar een onder de hui dige omstandigheden zo groot moge lijk melkrantsoen krijgen. Om hieraan tegemoet te komen is besloten voor kinderen van 0 tot en met 1 jaar het kaasrantsoen van 100 gram per twee weken te vervangen door één liter melk, zodat hun totaal melkrantsoen voortaan elf liter melk bedraagt. Deze regeling gaat op 10 Nov. a.s. in. Staatsblad H. 342 bevat een besluit tot wijziging van het K. B. van 19 No vember 1900 tot vaststelling van de regeling, waarnaar de gemeenteraad bevoegd is aan schoolgaande kinde ren ter bevordering van het schoolbe zoek voeding en kleding te verstrek ken of met dat doel subsidie te ver lenen. In art. I Is bepaald, dat voor kleding van één en hetzelfde kind niet meer mag worden besteed dan 40 gulden per jaar. Het besluit treedt 1 Januari 1948 in werking. Gisteren werd er in de Tweede Ka mer even wat scherpe critiek ge oefend naar aanleiding van een wetje tot nadere vaststelling van de accijns op bier, nodig geworden, doordat het bier een zwaardere samenstelling van hoger alcoholgehalte heeft gekregen. De minister van Landbouw, ir. S. L. Mansholt, gaf onomwonden toe. dat hij de bierbrouwers toestemming had gegeven beter bier te maken on der één voorwaarde: geen korrel graan méér! Vooral met het oog op de exportbelangen is tot deze maat regel overgegaan. Zonder stemming werd het ont- v;erp aanvaard. Prelffer, de leider van Hongaarse Onafhankelijkheid spart i j, is met vrouw en dochter in Weenen aan gekomen. Zowel te Wenen als te Boedapest gelooft men hardnekkig, dat de ont vluchting van Pfeiffer door de Ame rikanen is beraamd en uitgevoerd. In Weense politieke kringen gelooft men, cat de ontsnapping van Pfeiffer en Mikolajczyk het gevolg is van een door Moskou bevolen opruiming van alle „gevaarlijke" politieke tegenstan ders in de Oost-Europese landen. Preiffers vrienden in Weeften tref fen thans uitgebreide veiligheids maatregelen om te voorkomen, dat Pfeiffers verblijfplaats bekend wordt. Verschillende andere Hongaarse emi granten, die om politieke redenen werden gezocht, zyn reeds uit Weenen verdwenen en men beweert, dat er Tele geheime Hongaarse agenten In de stad wonen. m

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1