DUC SCHUURPOEDER Stad ui Omgmutg, %Mwaties Verjongde Reddingsbrigade als gastvrouwe Bezoek aan Alkmaar een record De weg van de minste weerstand SPAART ZEEP EN SCHUIMT Alkmaarsche Courant schenkt wisselbeker Een scheepje in de haven lag t Een vies karweitje AGENDA Taxi, meneer Hoe het wel moet Kaasmarkt als deviezenbron Bij de Economische Rechter Begrip voor moeilijk heden maar hoge boeten Zij was er niet zeker van Weer 7! zwemdiploma's Egmond aan Zee. Herbouwplan goedgekeurd Grote glasschade aan de Boulevard Egmond-Binnen. Scherven" Zuid-Scharwoude Damlust tegen Zij per damclub n Brdal-productdus goed Zoals men zich zal herinneren werd enkele maanden geleden de Alkmaar- se Keddingbrigade nieuw leven in geblazen. Op een in het restaurant van de Overdekte gehouden leden vergadering kreeg ieder gelegenheid vrijuit wensen en grieven naar voren te brengen, er werd een bestuurs verkiezing gehouden en er kwam een heel stel nieuwe krachten de plaat sen van het vorig bestuur innemen. De Alkmaarse Keddingbrigade was herboren. Zeker, het was maar een bescheiden begin, nauwelijks dertig leden telde de verjongde organisatie, maar men zat niet stil en thans, na nauwelijks vier maanden hebben zich meerdere tien tallen rond die oorspronkelijke kern geschaard en zijn honderd zwemmers en zwemsters lid van de A.R.B. Dat lijkt al een heel getal, maar een ieder, die nadenkt zal onmiddellijk beseffen, dat voor een stad als Alkmaar honderd mensen, die in staat zijn in geval van nood handelend op te treden, veel en veel te weinig is. Maar 't spreekwoord zegt: „Als er één schaap over de dam is, volgen er meer" en alle spreekwoor den dragen een kern van waarheid in zich. DEMONSTRATIES EN WEDSTRIJDEN Intussen achtte de Reddingbrigade de tijd aangebroken, naar buiten van haar activiteit te doen blijken. Plan nen werden beraamd, contact werd opgenomen met zuster-organisaties in Noord-Holland boven het Noordzee kanaal, de plannen kregen vaste vorm en het resultaat zal een ieder, die belangstelt in het mooie en mens lievende werk van 't reddend zwem men en alles, wat daaraan vast zit, op 23 November a.s. met eigen ogen kunnen aanschouwen. Op die dag namelijk komen de red- dingbrigades uit Winkel, uit Zaandam, uit Schagen en uit Egmond naar Alk maar, waar onze eigen ARB de ploegen zal ontvangen en als gastvrouwe zal optreden. En om het geheel nog aan trekkelijker te maken komt een team van dertig man van de Amsterdamse Reddingbrigade het zwemfeest opluis- tren, niet alleen met demonstraties maar bovendien met pantomines e,d. om zodoende voor de note-gaie te zor gen. Het programma vermeldt behalve verschillende demonstraties een num mer gekleed estafette voor dames en heren, een hinderniswedstrijd, 'n wed strijd 25 meter gekleed zwemmen, pop- duiken en het vervoeren van drenke lingen. WISSELBEKER EN MEDAILLES Een jury bestaande uit leden der Technische Commissie van de Ned. Bond tot redden van drenkelingen zal na afloop de prijzen uitreiken, die bestaan uit verschillende medail les en een door de Alkmaarsche Cou rant beschikbaar gestelde wissel beker. Dat de A.R.B., die met zeer beschei den middelen moet werken, niets on beproefd laat, om propaganda te maken en van zich te doen horen, en dat velen haar daarbij steunen, wordt wel bewezen door het feit, dat er van alle zijden medewerking is toegezegd. Zo worden de nodige raambiljetten ver vaardigd op de Ambachtsschool. Wij willen hier niet verklappen, hóé bescheiden de kas van de vereniging SCHOUW. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat op Woens dag 19 November dezes jaars, door cie Directeur van Openbare Werken, Afd. Pantsoenen, zal worden gehou den de JAARLIJKSE SCHOUW over: de Hoevervaart beginnende bij het bruggetje in de Kennemersingel; de sioot langs de Egelenburgerlaan en Ropjeskuil tot de weg naar de be graafplaats de Zandersloot, lopende vanaf de Sportparklaan tot aan de banschel- d'ng van Heiloo; di' sloot lopende van het Baanpad af achter langs de woningen van „Goeu Wonen" tot het pad van O verdie; de sloot van de le Kanaalstraat af ten Zuiden van de huizen van het Zeglis tot het Kanaal; a» sloot lopende ten Zuiden van het weiland behorende bij „Oostwijk" en verder tot het Kanaal. Wordende alle eigenaars of gebrui kers van percelen AAN en LANGS die sloten liggende,aangemaand om van de gezegde sloten en wel ieder voor zoverre zijn eigendom zich daar langs uitstrekt, de kanten af te maaien, het kroos en afgemaaide op te halen, alsmede de sloten uit te die pen en het zand, benevens de modder op hun kosten, ter weerszijden daar uit op te halen, alles op zodanige diepte en onder die boete- en strafbe palingen als bij de bestaande veror- dfningen zijn vastgesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. V. SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. kinaar, 23 October 1947. wel is, maar wij zijn er wèl van over tuigd, dat de A.R.B. de steun behoeft van veel meer Alkmaarders, dan die welke deze thans geven, en dat de Brigade op die steun ook recht heeft. Tot besluit nog dit: Er wordt over wogen om met St. Nicolaas de goed heilig man uit te nodigen, naar de Overdekte te komen, bij welke gele genheid de brave Sint zich dan ge kleed te water zal begeven om het stof van de lange reis van zich af te wassen, maardan moet de dag van 23 November eerst slagen! En dat hangt af van de Alkmaarse burgerij! „Een scheepje in de haven lag zo tinkelt het carillon van de Waagto- ren ieder half uur, voor er één slag over de stad galmt. Stil draaien de wij zers dan verder naar kwartier vóór en het melodietje, dat dan volgt is de in leiding op de wijs van de uurslag, n.l. op het oud-Hollandse lied van Piet Hein met zijn Zilvervloot. Als de rui tertjes gereden hebben en de laatste slag van het hele uur is verstorven, zakt de grote wijzer weer naar net kwartier en weer tinkelt het carillon een wijsje, aansluitend op het spel van het halve uur. De beide kwartier-melodieën werden gecomponeerd door beiaardier Van der Veen, en dezer dagen is hij naar boven geklommen om de trommel te verste ken, zoals dat regelmatig gebeurt. De heer Van der Veen betreurt het alleen maar, dat de melodietjes zo onduidelijk klinken, maar dat is de schuld van het versleten materiaal, dat maar uiterst moeilijk kan vervangen worden. Binnen enkele dagen is het carillon van de Grote Kerk aan de beurt ïm van nieuwe liedjes te worden voorzien. Op regelmatige tijden vindt een schouw plaats van grachten en water tjes in onze gemeente. Zo is men bijv. thans bezig in het water van de Rop- jeskuik Bij de brug van de Linden- laan is een damwand geslagen, waar bij een motorpomp met hijgende ge luiden en een schokkend bewegende dikke slang het water weg zuigt. Aan de andere zijde van de brug lopen mannen met lange rubberlaar zen aan te waden door de dikke zwar te brij op de bodem en zij diepen met lange haken en moddernetten 't geul tje uit en maken het schoon. Op de wallekant ligt een hoge stinkende berg blauw-zwarte bagger, die wacht op vervoer. Het is niet a 11 ij d een genoegen, aan het water te wonen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth J C, dochter van D Porck en C E Mens. Hendrik T zoon van J M Vellinga en H W Nieboer. Getrouwd: Cornells Peereboom en Dora van Mierlo Nicolaas J P Een hoorn en AUda C Hcijer. Jan Keijzer en Keeltje Blokker. Theodor Bootsma en Christina M van der Horst. Vrijdag Gulden Vlies: 8 uur, Tweede abonne mentsconcert H.O.V. Paviljoen Kinheim: 8 uur, Lezing Ge nootschap Ned.-Frankrijk. Bioscopen Donderdag Harmonie Theater: 8 uur, Zononder- gang, 14 jaar. Victoria Theater: 8 uur, Paniek, 18 jaar. Vrijdag Harmonie Theater: 8 uur, Gevaarlijk spel, 14 jaar. Victoria Theater: 8 uur, Zanzibar, 14 jaar. De tijd is gelukkig weergekeerd, dat U kunt beschikken over een taxi, die U snel en comfortabel naar de plaats van bestemming brengt. En al rijden er dan veel wagens zonder taximeter, vaste tarieven zijn er wel degelijk. Die tarieven zijn zelfs per 1 November j.I. herzien, waarbij het merkwaardige feit zich voordoet, dat er niet één taxi-ondernemer is, die van officiële zijde bericht van die wijziging heeft ontvangen. Om misverstand te voorkomen, de len wij mede, dat de herziene tarieven voor de Alkmaarse taxi's niet van invloed zjjn. Deze ondergaan dus geen verandering. In Alkmaar geldt voor stadsritten een eerste aanslag van 75 ets., waar voor dan tevens 1 km. gereden wordt. Verder is het tarief 30 ets. per kilo meter met een minimum van ƒ1.50. Zo kost een rit van 4 km. dus 1.65 (75 ets., plus 3 maal 30 ets.) Vergeleken bij andere plaatsen is Alkmaar goedkoper. In Leeuwarden b.v. geldt een uniform tarief van 2. voor stadsritten, terwijl in weer andere gemeenten het tarief 35 ets. per be laste km. bedraagt. Vanzelfsprekend bestaan er ook aparte tarieven voor nachtritten en buitenritten, doch hierop komen wij nader terug. (Ingezonden mededeling) BROEK OP LANGENDIJK, 6 Nov. 185000 kg witte kool 9—14.60; 22009 kg rode kool 7.4012.80; 1500 kg gele kool 7 207.70; 24000 kg groene kool 17.40 21.90; 23000 kg andijvie 1160—21.40. 1000 kg uien 21.30, grove 21.50; 3000 kg peen II 9.20, III 8.80—8.90, IV 5.80; 6S00 kg bieten I 7.80—8 40, II 4.20. De Alkmaarse voetballers en voet bal-enthousiasten hadden gisteravond gelegenheid om eens te zien welke mogelijkheden er bestaan om het bruine monster in bedwang te houden Het bestuur van Alcmaria Victrix had voor deze avond beslag kunnen leggen op de oud-KNVB-scheidsrech- ter de heer Groentekar, die met een zestal smalfilms liet zien hoe er in Engeland wordt getraind, en wat deze meesters in dit spel zo al met de bal kunnen presteren. Wij wisten reeds dat hier in Alk maar geen super-voetbal werd gege ven, wij weten ook dat vrijwel ner gens in ons landje amateurs rondlo pen, die hetzelfde .presteren als de Engelse profs; dit is overigens zeer goed te begrijpen. Gisteravond is nog eens overduidelijk gebleken dat het verschil toch wel hemelsbreed is. Het is, vooral na zo'n film, te begrijpen, dat men zich in Engeland het hoofd breekt over systemen met zulke vrij wel technisch volmaakte spelers. Maar rustig thuis zittend vraagt men zich toch af, waarom in Holland wekelijks kolommen vol worden geschreven door voor- en tegenstanders van aller lei mogelijke en onmogelijke syste men, waarom.ploegen systemen trachten te spelen, terwijl de balbehandeling in het gunstigste geval matig kan worden genoemd. Juist in een doorgevoerd systeem moet alles sluiten wil dat systeem effect sorteren. Een bal moet daarom op maat afge geven kunnen worden, de bal moet ondergeschikt zijn aan de wil van de speler. Natuurlijk zal een technisch onvolmaakte ploeg, die een bepaald systeem toepast, weieens een wedstrijd winnen, maar of dat dan aan dat sy steem i» te danken is nog maar zeer dubieus. Hierover kan men van me ning verschillen, zeker is toch wel, voorzover dit dan nog niet bekend is, dat in Alkmaar aan de techniek nog heel wat mankeert. Wanneer dit de les is ven deze interessante filmavond, dan zsl deze avond niet alleen een in teressante zijn geweest. (Ingezonden mededeling.) Morgen zal het fleurige schouwspel van de in het wit geklede kaasdra gers met hun kleurige hoeden niet meer te zien zijn. Niet langer zullen de vreemdelingen zich kunnen ver gasten aan het vrolijke beeld dat het Waagplein op Vrijdagen bood, een heel seizoen lang, van Mei tot diep in October. De subsidie van het Rijk is afgelopen, de Kaasmarkt, trekpleister bij uitnemendheid, be hoort tot het verleden. Opnieuw zal er beslist moeten wor den, of er het volgend jaar subsidie zal worden verleend. En als deze vraag in bevestigende zin wordt be antwoord, volgt er onmiddellijk een tweede, n.l. hoe groot wordt die subsidie dan? Indien wij op de plaats zouden zitten, waar deze beslis singen moeten vallen, zouden deze vragen voor ons geen problemen zijn. Wij zouden onmiddellijk besluiten: Ja, subsidie, en wel een ruime subsidie! RECORD-CIJFERS, Records bestaan nu eenmaal nooit lang. Steeds opnieuw worden zè ge broken, soms door anderen, vaak ook door de kampioen zelf. Alkmaar, de Alkmaarse kaasmarkt, heeft in het af gelopen seizoen een record gevestigd, al is de omvang daarvan niet bij be nadering te schatten. Een raming van 75.000 bezoekers in de vijf maanden, die achter ons liggen, is maar heel oppervlakkig. Het kun nen er ook wel 100.000 of nog meer 'geweest zijn. Geen mens is in staat, een menigte belangstellenden, zoals die zich verdrong aan de voet van de Waagtoren, te schatten. Daarom, laat ons aan de lage kant blijven en zeg gen vijf-en-zeventig duizend. Op een paar duizend mèèr komt het niet aan, want het was een record, dat staat bo ven alles vast. Concrete cijfers zijn wél beschikbaar over de tallozen, die een' lange, be nauwde klimpartij ervoor over had den, om vanuit de transen van de Waagtoren een blik over kaasmarkt en stad te werpen, terwijl het carillon bo ven hun hoofden zijn zangen uitdroeg over het plein en de oude straten. Hun aantal bedroeg 17.744. Inderdaad een respectabel getal, een record alweer! En waar er hier dus sprake is van een record, ligt het voor de hand, dat dit record voor verbetering vat baar is, zoals ieder ander record. Daarom moet volgend jaar de kaas markt terugkomen. Welk een deviezen stromen er hier niet binnen, bijeengebracht door bui tenlanders uit de hele wijde wereld. Fransen, Belgen, Engelsen, Brazilianen Columbianen, Denen, Zweden, zelfs een door Hollandse ouders geadopteerd ne gerkindje een klein meisje van de Goudkust..., En al telt zij dan als de- De economische rechter Mr. Peere boom, evenals de officier Mr. Vellinga, kon zich zeer goed de moeilijkheden van de aannemers, land- en tuinbou wers voorstellen, die zich gistermid dag moesten verantwoorden voor het betalen van te boge lonen. Inderdaad zijn de moeilijkheden van deze werk gevers in verband met de uit te be talen Ionen, afgezien nog van andere factoren, niet gering. Want wanneer zij zich houden aan de loonnorm, vastgesteld door het college van rijksbemiddelaars, is het zeer moei lijk om arbeiders in dienst te houden, daar in enkele streken voor sommige beroepen óf uitzonderingen worden gemaakt óf de werkgever zich niet stoort aan vaetgestelde loonnormen. In de bouwvakken is het zo, dat voor werkzaamheden in verband met de we deropbouw, bijv. de Wieringermeer, 20 procent prestatietoeelsg mag worden gegeven, wanneer natuurlijk de presta tie inderdaad hiermee in overeenstem ming is Een aannemer die bijv. dus werk zaamheden in de Wieringermeer heeft en daarnaast herstelwerkzaamheden, kan zich voor het feit zien geplaatst, dat hij de ene dag een bepaalde werk nemer wel, de volgende dag geen pres tatietoeslag mag uitkeren. Betaalt hij voor herstelwerkzaamheden echter geen toeslag, dan loopt hij het risico dat zijn personeel verstrekt en hij in het gun stigste geval een slechte naam krijgt bij de bouwvakarbeiders en bij eventuele uitbreiding der werkzaamheden geen personeel kan krijgen. Dit zelfde geldt ook voor de land- en tuinbouwers. Wanneer zij in de zomer volk aannemen en niet méér betalen dan is toegestaan, lopen zij het risico moeilijkheden met de oogstwerkzaam- heden te krijgen. Al deze bezwaren, en nog enkele bij komstigheden, werden door de veertien verdachte"!! die waren gedagvaard, naar voren gebracht De officier, Mr. Vellinga, voelde dr e moeilijkheden zeer goed aan. Uit zijn requisitoir bleek dat hij deze excessen ondanks alle moeilijkheden, in de toe komst wilde voorkomen en eiste zeer zware geldboeten. Ook Mr. Peereboom kon zich de moeilijke positie der werkgevers inden ken. Hij wees er echter op, dat de op lossing van de werkgevers om perso neel in dienst te houden niet de juiste was. „U moet niet de weg van de minste weerstand zoeken, want zo komen wij er niet. Steekt de koppen bij elkaar en zoekt een ardere oplossing". Daar vrijwsl alle zaken gelijk waren, laten wij hieronder zonder meer de verschillende eisen en uitspraken volgen. J. de V., Nieiiwe Niedorp, aannemer, eis: f 250.of twee maanden; uitspraak f 200.of 2 maanden. J. W„ Zuid-Scharwoude, tuinbouwer, eis: f 300.of 3 maanden; uitspraak: f 200.of 2 maanden. P. Z., Koedijk, landbouwer, eis: f 750.- of 4 maanden; uitspraak: f 750.of 4 maanden. IK BEN GELUKKIG NOG GEEN WERKGEVER. Met deze laatste zaak waa een einde gekomen aan de lijst van werkgevers, die hun arbeiders te veel, of liever gszegd meer loon uitbetaalden dan ge oorloofd- was. De deurwaarder informeerde aan de toeschouwers op de publieke tribune, in de gang waren geen verdachten meer aanwezig, of er nog personen waren, die vóór moesten komen. Het enige geluid, dat zich liet horen, was dat van een grijsaard, een trouwe klant op de publieke tribune, en naar wie de deurwaarder keek, terwijl hij z(jn vraag stelde: „Ik ben gelukkig nog geen werkgever." DEVIEZENSMOKKELAARS. Autosmokkelaar. De garagehouder T. A. T. uit Lim- men was niet verschenen en werd deswege bij verstek veroordeeld. Voor het smokkelen van een auto naar Bel gië werd er 2 maanden gevangenis straf tegen hem geëist. Nadat de vertegenwoordiger van de Nederlandse Bank als zijn mening te kennen had gegeven, dat dit soort smokkel de deviezenpositie in ons land ernstige schade berokkende, veroor deelde mr. Peereboom conform de eis. Schade of winst. De officier betoogde, dat het uitvoe ren van bollen boven het contingent, dat is toegestaan, een nadelige in vloed zou hebben op de handelsbetrek kingen van de bonafide bollenkwe- kers met Engeland en vroeg 1 maand gevangenisstraf tegen de bollenkwe- ker G. M. uit Uitgeest. De advocaat Mr. Groot beweerde, dat dit niet het geval was, want on danks de zwarte leveringen, die vo rige jaren hadden plaats gehad, was het te leveren aantal bollen dit jaar met 50% verhoogd. De rechter constateerde, dat de he ren aardig langs de zaak hadden heen gepraat, want het ging niet in hoofd zaak om de levering, maar om de be taling, die in Engelse ponden was ge schied en in Holland zwart waren verkocht. Uitspraak 1000.boete of 6 mnd., verbeurdverklaring van het geld en 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Niet de eerste maal. De schoonzoon van de vorige ver dachte, A. J. B., eveneens afkomstig van Uitgeest, had dit geld gehaald en aan zijn schoonvader afgedragen. Hij had dus dit geld het land bin nen gesmokkeld en stond deswege te recht De officier vond dit feit zeer ernstig en mede in verband met een andere overtreding, waar verdachte 'n maand voor had opgeknapt, eiste hij 1 maand gevangenisstraf. Uit het pleidooi van de verdediger bleek, dat zijn cliënt door de Duitsers was veroordeeld, omdat hij zijn gouden tientjes niet aan de bezetters had af gedragen, doch zwart had verkocht. Verdediger vond deze daad niet laak baar, zelfs een zeer vaderlands lieven- de daad. Ook de rechter wilde hier geen rekening mee houden en veroor deelde tot 750.— of 4 maanden. Koffie geruild voor fototoestel. J. T. uit Heiloo was twee keer bij de Nederlands-Duitse grens gepakt. De eerste bij zijn terugkomst uit Duitsland, de tweede maal op weg daar naar toe. De eerste keer was 't nieuwsgierigheid, dat hem dreef: hij wilde daar eens rondneuzen. Als beta lingsmiddel had hij enkele ponden kof fie meegenomen en o.a. hiervoor een fototoestel gekocht. De tweede maal was hij van plan voor kennissen wat koffie naar familieleden te brengen. Eis ƒ140.of 84 dagen, uitspraak ƒ100.of 40 dajjen. Veertien dagen geleden diende bij de Economische Rechter de zaak van de Alkmaarse caféhouder P. B. Deze zou koffietoewijzingen hebben verhandeld, althans zijn vrouw had dit aan de po litie verkondigd. Het echtpaar leefde in onmin en de vrouw kon, in verband met de echtscheidingsprocedure, niet van haar man gedaan krijgen wat zij wilde. Volgens mr. Buiskool had de vrouw deze aanklacht gedaan om haar man in de cel te krijgen en op haar gemak het huis leeg te kunnen ha len. Zij was hierin geslaagd, daar de man in voorarrest had gezeten. In verband met haar aanklacht waren namen genoemd van enkele afnemers, waarvan er thans één, de agenturen- handelaar M. O: uit Heiloo, terecht stond. Mèvr. B.M. was als getuige gedagvaard en er werd haar door de rechter gevraagd of zq bij haar ver klaring bleef. Thans beweerde zij, de naam van O. als afnemer niet te heb ben genoemd. Mr. Peereboom bracht haar viermaal in herinnering, dat zij onder ede stond, waarna zij schoor voetend toe gaf de naam wel genoemd te kunnen hebben. De officier verzocht de zaak van O., evenals hij verzocht had de zaak van P. B. aan te houden, daar het hem wenselijk leek eerst meerdere getuigen te horen. Het ziet er naar uit, dat dit muisje- nog wel een staartje zal hebben. GROTE NAJAARSVEEMARKT. ALKMAAR, 4/5 Nov. 1947. Op de ge houden Grote Najaarsveemarkt werden aangevoerd: 4 Nov. 65 Runderen en 18 Kalveren, totaal 83; 5 Nov. 1055 Runde ren en 21 Kalveren, totaal 1076. Totaal 4 en 5 Nov 1120 Runderen en 39 Kalve ren, totaal 1159 stuks, Vorig jaar resp.: 1364, 66 en 1430 stuks. De prijzen waren als volgt: Kalf- koeien f 500—f 700; Melkkoeien f 500— f 650; Geldekoeien f 250f 500; Kaïf- vaarzen f 250—f 350; Geldevaarzen f 250f 350; Graskalveren f 100f 165 Stierkalveren f 200f 600. Handel ma tig. viezenbron niet zo zeer mee, de Amerikanen doen dit wel degelijk! FANTASTISCHE GETALLEN. Wist U, dat de Amerikanen vorig jaar in het buitenland 550 mlllioeil dollar uitgaven, waarvan 220 mil- Iioen in Europa? Wist U, dat vol gend jaar 600.000 Amerikanen Euro pa zullen bezoeken? De ervaring heeft geleerd, dat 10 pet. van die overzeese vrienden ook naar Neder land komen. En een Amerikaan, die Nederland „doet", „doet" ook Alk maar. Op het ogenblik wordt in Amerika grote reclame gemaakt voor het „Ju bileumjaar 1948-Holland". Reeds wend de de American Express zich tot Alc maria V. V. V. met een verzoek om speciale rondleidingen voor Amerika nen te organiseren, daar de A. E. thans de taak van het Dutch Allied Goodwill Committee heeft overgeno men. Voor het volgende seizoen be looft deze samenwerking dus goede resultaten. Moge de Alkmaarse kaasmarkt het komende jaar in staat gesteld worden, zijn eigen record te preken! Aan Alkmaar zal dit zeker niet liggen! Gistermiddag werden in de Over dekte weer proeven van bekwaam heid afgelegd, die leiden tot het beha len van het diploma Kon. Ned. Zwem- bond. Voor 't diploma A kwamen 43 can- didaten op, waarvan twee werden af gewezen, van de 28 candidaten voor het B-diploma moest er slechts één teleur gesteld worden. In Augustus werden reeds ruiih 200 diploma's uitgereikt, en door deze cijfers komt tot uiting het succes dat het zwemmen heeft. Onmiddellijk na afloop werden de diploma's uitgereikt en het is te ho pen, dat alle geslaagden spoedig te rugkomen voor het diploma C. Dit di ploma "toch is het meest aantrekkelijk, daar het behalve vier slagen ook nog balgooien e. .d. omvat. Eindelijk is het herbouwplan voor het afgebroken gedeelte der gemeente, dat reeds een jaar geleden door de gemeente raad was aanvaard, bij besluit van 23 October j.I door het College van Alge mene Commissarissen voor de Weder opbouw te 's-Gravenhage goedgekeurd Thans kan de gemeente dus beginnen met aanleg van straten, riolering enz., verka veling van bouwterrein e d. Inmiddels kunnen de oorlogs-getroffenen hun plan nen voor herbouw van hun afgebroken percelen laten ontwerpen. Eindelijk, 2lh jaar na de bevrijding, zal dus de herbouw van de badplaats kun nen beginnen, wat wel van het grootste belang is, omdat juist het badcentrum. met alle badhotels, pensions en zaken, die daarbij behoren, was afgebroken. Door de Mijnopruimingsdienst werden op het strand enkele mijnen tot ontploffing gebracht, met het noodlottig gevolg, dat op de Boulevard van tal van percelen de ruiten sneuvelden. Een geluk bij een on geluk, dat juist in November vbor het eerst sinds lang, weer glasbonnen mogen worden uitgegeven I Zaterdag en Zondag a s. zal de Toneel vereniging „Vriendenschaar" in het café „*t Haasje" van mevr. de Wed. Mooij te Egmond-Binnen opvoeren een toneelspel in drie bedrijven, getiteld „Scherven" van A Boere. De Zaterdagavond is uitsluitend voor donateurs De regie ié in handen van de heer H J van Elven, hetgeen evenals de goede naam, welke Vriendenschaar zich geleidelijk aan verworven heeft een goede en genotvolel avond waarborgt. E H B O-CURSUS Voor het eerst sedert de bevrijding zal v/eer onder leiding van dr. S Moons al hier voor dames en voor heren een EHBO- cursus gegeven worden. Wij kunnen niet genoeg op het grote belang van deZe cur sus wijzen. Maandagavond kwam Damlust uit tegen de Zijper damclub. De wedstrijd verliep in de beste verstandhouding en was rijk aan wederzijdse vergissingen, zodat de spanning er wel in zat. De uitslag bleef tot de laatste partijen on zeker. Het eerste tiental van Dam lust scheen aanvankelijk te zullen v.innen, maar toen de stand twee punten in Het voordeel 'van Damlust was, lieten bord 3 en 7 de winst resp. de remise glippen en werd de wedstrijd met gelijke stand beëindigd. Het tweede tiental van Damlust deed het op ongeveer dezelfde manier. Uit drie partijen kwam het met een voorsprong van 51 te voorschijn en de Langedijker dachten al met een flinke winst naar huis te zullen kunnen gaan. Maar de Zijpenaren hielden vast en de eindelijke uitslag was een Z1J het kleine nederlaag voor Damlust, n.l. 9—11. A.s. Maandag komt Winkel I uit tegen Damlust II, terwijl op 13 Nov. a.s. er een ontmoeting zal zijn tussen de Broeker Damclub en Damlust.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2