c Suze Kuy K@[ r Dames Parapluies Stad en Omgeving. Een kleine maar kunstzinnige collectie HOEDEN Gerard Worm J PYAMA'S Gerard Worrrf IPHÏLÏSHAVÉ I Mevr, Molenaar-vai Najaarstentoonstelling van „Doorwerken" Keuring van jonge stieren Verkeer Schapenbrug weer gestremd Victoria-Theater verbeurd verklaard Zo de ouden zongen, piepen de jongen Het jubileum-concours van Excelsior. Nieuw program van Covoto AGENDA Acht zilveren jubilarissen Dat lied is mijn trots Het Nederlands Oorlogsgravencomité vraagt collectanten „Opdat zij niet vergeten worden'' Alkmaar en Vlijmen-Heusden Ernstige botsing op Geestersingel Hervormde jeugddienst De Rijwielhal vergroot Burgerlijke Stand Bergen. „De'PioiT' herleeft Castricum. Schipper Sperling dankt Bergen aan Zee. „Paal 33" ONTVANGEN: een prachfcottectie W0LTERIN6-WACKERS Heer-Hugowaard. Egmond aan Zee. Opening Kerdijk Egmoi Egmondia heeft t Predikbeur 17 17 22 Ziet etolag PHILIP DAMES II Ondeskundij behandelin; Zaterdagmiddag om 3 uur zal in het werklookaal in 't fraaie luifelpandop de hoek van de Geest en de Kanisstraat de najaarstentoonstelling van de schil dersvereniging „Doorwerken" worden geopend. Een zestal onzer beste Alk- maarse schilders hebben hier 23 doe ken geëxposeerd en men kan niet an ders zeggen, dan dat deze collectie een keurige en uiterst verzorgde indruk maakt. De bezoeker ziet hier onmid dellijk dat een kleine groep talentvolle kunstenaars werk heeft geleverd, dat de toets der critiek in alle opzichten doorstaan kan. Trouwens, drie der exposanten, de heren Wim Koster, Joh. Plas en H. Heertjes zijn als lid toegelaten tot de Stichting der Nederlandse Kunstschil ders, een onderdeel van de Federatie van Beroepsverenigingen van kunste naars zodat men over de algemene waardering van hun werk niet behoeft te discusiëren. J. de Wolf komt thans uit met een zonnig Limburgs korenveld, een Enk- huizer botter en het portret van een breiende oude dame waarbij voorname lijk de prachtig geschilderde haren op vallen. Joh. Plas geeft in donkere toon een geitje en een stalimpressie met jong vee. Zijn schilderij van Bergen aan Zee doet hem tevens als een knap natuurschilder kennen. Wim Koster exposeert een zonnig doek van een landschap bij Sint Pancras, een meis jesportret dat opvalt door de rood-gou- den gloed van het haar en o.a. een prachtige herfstimpressie van 'n hoekje van ons kerkhof. H. Heertjes, die in de regel zijn impressies op het atelier uitwerkt, geeft enige interessante doe ken, o.a. van de Zaterdagavondmarkt, de opbouw van een circus en een ca- roussel. Hij grijpt vaak in het volle volksleven en geeft zijn doeken een eigen toon. Joh. Groot wiens schil derij „Alkmhai'der Meer" ditmaal als premie verloot wordt schildert dro mende paarden in een onder schemer licht liggend weiland, enkele karakte ristieke landschappen en het portret van 'n jong meisje. Aparte vermelding verdient nog een stadsstraatje van De Wolf en een groot werk „Chrysanten" (Ingezonden Mededeling) in de HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding van mej. Tulp, een met schildersdrift op het doek geworpen bloemstuk, dat tot een der aan*-ekkel'ikste dezer ex positie behoort. Wij hopen de werken van deze kun stenaars spoedig weer in het gemeente museum te kunnen bewonderen. De kort geleden daar gehouden expositie waarbij Jelle Troelstra en Ton Meijer de doeken selecteerden, heeft wel be wezen, dat „Doorwerken" alleszins recht heeft op een goede zaal. Men late de selectie niet over aan kunstlieven- den, die buiten onze gemeente wonen. Het is voor erkende kunstenaars niet prettig voor de selectie van hun werk afhankelijk te moeten zijn van critici van wie het merendeel toch slechts een lc-kenoordeel zal kunnen geven. Het volgens jaar wordt Joh. Plas 60 jaar. Een prachtige gelegenheid om in de Breedstraat te exposeren en daarbij een grote plaats voor het werk van deze kunstenaar af te staan. De thans gehouden expositie zal een week lang elke dag van 2 tot 5 uur geopend zijn (Zondag van 10 tot 5 uur). Wij verwachten, dat zeer velen uit Alkmaar en omgeving zich er weer van zullen overtuigen, dat de leden van „Doorwerken" sinds hun laatste expo sitie inderdaad niet stil hebben ge zeten. Ad. Ter gelegenheid van de grote na jaarsveemarkt te Alkmaar werd een najaarskeuring van jonge stieren ge houden. Deze trok veel belangstelling; ne catalogus vermeldde 44 inzendingen; de bekroningen waren als volgt: Stierkalveren, geboren 31 Januari of vroeger: le prijs Jaantje's Janko van P. Korver, Ursem; 2e prijs Frans B 44 van Jn. Blauw Pz., Stompetoren; 3e prijs Jelle van Catrijp van Jb. v. d. Oort, Schoorl. Stierkalveren, geboren in Febr.: le prijs Frans B 50 van Jn. Blauw Pz., Stompetoren en Adema E 2 van A. Eriks Hz., Oudesluis; 2e prijs Alex 3 van Maria's Hoeve van L. Wardenaar, Schagen; 3e prijs Frans 5 v. Le -en- horst van H. J. Bruyn, Stompetoren en Adema E 4 van A. Eriks Hz., Oudesluis. Eerv. vermelding: Frans B 49 van Jri. Blauw Pz., Stompetoren en Adema O 13 van Wijbr. Schermerhorn, Zuid- en Noord-Schermer. Stierkalvt geboren in Maart: le prijs Kramer's Frans 97 van Jn. E. J. Kramer, Burgerbrug; Frans 6 v. Leeu wenhorst van H. J. Bruyn, Stompeto ren en Frans K 3 van Jb. Kalverboer, Stompetoren; 2e prijs Nico v. d. Biockerhoeck van C. Lakeman, Zuid- Schermer, Frans B 15 van Jn. Blauw Pz., Stompetoren en Frans B 52 van idem; 3e prijs Frits 5 van J. Helder, Egmondermeer, Berkmeer's Frans 3 en Berkmeer's Frans 5 beide van N. J. Blauw, Berkmeer, Heerhugowaard. Stierkalveren, geboren in April: 2e prijs Bertha's Frans 2 va: Lont, Berkmeer, Heerhugowaard; 3e prijs Frans D 5 van D. v. d. Neer, Oterleek. Zoals wij reeds voorspelden, is de vreugde maar van korte duur geweest, en de Schapenbrug is weer voor het verkeer gestremd. Hamerslagen weerklinken, er wordt gewerkt, om de laatste hand te leggen en de brug definitief open te kunnen stellen. Hopelijk is de stremming niet van zó lange duur, als de eerste maal het geval was. KAPPERS-SUCCES. Dinsdag 4 Nov. behaalde onze stad genoot de heer J. F. van Mol (dames kapsalon Jo Takes) op het nationale kapfincours te Groningen de ere-prijs. met het maken van een avondkapsel door middel van een watergolf en de 5e prijs in de afd. ijzerondulatie. Zware straf voor J. C Weber De Tweede Kamer van het Alkmaar- se tribunaal adviseerde tegen de Alkmaarse bioscoopexploitant J. C. W. (Weber) tot toepassing van de volgende maatregelen: Z'/i Jaar Internering, eindigend 7 November a.s., ontzetting uit de bel de kiesrechten, uit het recht enig ambt te bekleden en uit het recht het beroep van bioscoopexploitant uit te oefenen. Zijn vermogen tof een bedrag van f 75.000, alsmede het Victoria-theater te Alkmaar werden verbeurd verklaard. De Eerste Kamer van het tribunaal had in December 1946 dezelfde maat regelen geadviseerd doch met ver beurdverklaring van het gehele vermo gen. een bedrag van f 40.000 uitgezon derd. De hoge autoriteit had toen ech ter het fiat-executie geweigerd, omdat, alvorens beschuldigde het recht kon worden ontnemen het beroep van bios coop-exploitant uit te oefenen, het ad vies moest worden ingewonnen van de Nederlandse bioscoopbond. Nadat mr. Windhausen, presidenont van de 2e Kamer van het tribunaal, 't vonnis over J. C. Weber had uitge sproken, kwam de zaak voor van mej C. S. uit Alkmaar. Vorig jaar Decem ber was de zaak voor de eerste maal voor geweest waarbli zij voorlopig in vrijheid werd gesteld. Er was een vrij gunstig rapport van de stichting politieke delinquenten en ook de getuigenis van de heer C. Maats was redelijk goed. Wel bleek uit beide verklaringen dat mej. C. S. nog wel enige tijd onder toezicht zal moeten blijven. Door de houding van haar ouders zou zij lid zijn geworden van de Nat. Jeugdstorm, begunstigend lid van de Germaanse S. S. en bovendien had zij op een Wehrmachtskantoor gewerkt De raadsman, mr. Scholten achtte ook het verlengen van toezicht ge wenst. Uitspraak over veertien dagen Het tweede gedeelte van het jubi leum van de muziekvereniging „Ex celsior" zal a.s. Zaterdag en Zondag worden gehouden. Zaterdagavond 8 uur begint een con cert, aangeboden door het zeer beken de Stafmuziekcorps van de Amster damse Politie, onder leiding van de bekwame dirigent de heer Joh. Pink se. Om 12 uur Zondagmiddag wordt het muziekconcours voortgezet met de 3e afd. Harmonie, gevolgd door 2e afd Fanfare, le afd. Harmonie en Fanfare, afd. uitmuntendheid Harmonie en Fan fare en superieure afd. Harmonie. In deze afd. zullen uitkomen 11 corpsen, waaronder het zeer bekende „Apollo van Zaandijk, onder leiding van de heer G. Schaar. Voor mqzieklievend Noord-Holland valt er a.s. Zaterdag en Zondag weer veel te genieten, ter wijl beide avonden na afloop gelegen heid is tot dansen. Met genoegen zal men vernemen, dat het Alkm. Comité voor Toneeluit voeringen ook voor dit seizoen weer een serie abonnementsvoorstellingen heeft georganiseerd. Er zullen vier met zorg gekozen uitvoeringen plaats vinden en wel twee nog in 1947 (10 Nov. en 8 Dec.) en twee in 1948 (12 Jan. en 1 Maart), dus steeds op Maan dagavond. A.s. Maandagavond wordt geopend met „Guyana" van de Tsjechische schrijfster Olga Capek en wel door gezelschap „De Haagse Comedie" on der directie van Cees Laseur. Wij kun nen nog mededelen, dat de hoofdrol len in dit stuk worden vervuld door de bekende actrice Fie Carelsen door Theo Frenkel. Als tweede voor stelling komt dan in Dec. Candida van Bernhard Shaw, door Comoedia. VRIJDAG Gulden vliei, 8 uur: Tweede abonne mentsconcert, H O v. paviljoen Kinhelm, 8 uur: Lezing Ge nootschap Nederland—Frankrijk. Dancing Harmonie, 8 uur: Bijeenkomst Int. Ver. Bellamy. ZATERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Vergadering K V P. Gulden Vlies, 8 uur: U L o-schoolver- eniging. Atelier Doorwerken, Geest, 8 uur: Na- j aarstentoonstelling. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Gevaarlijk spel (To be or not to be); 14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Zanzibar; 14 jaar Zaterdag 7 en 9,30 uur. BERGEN: De Rustende Jager: Rebecca; 18 jaar. Gisteravond werden In een feeste lijke bijeenkomst in het Gulden Vlies de heren R. L. Hendriks, F. H. Koch, N. Schpaper, J. v. Drlel, A. de Krulf, W. Hopman, H. Keesman, H. Groen land. allen jubllarisen, die 25 jaar bij de firma Ringers in dienst waren, ge huldigd. In een geestige toespraak compli menteerde de- Directeur, de heer H. Ringers, elk persoonlijk en sprak zijn waardering uit over hun prestaties en bijzondere eigenschappen, wat verge zeld ging van een cadeau onder cou vert en enkele verrassingen voor de dames. De heer F. H. Bijl, hoofdver- tegenwooriger, sprak vervolgens na mens de verkoopafdeling tot de heer Hendriks, vertegenwoordiger der fir ma Ringers, wien hij,met enkele waar derende woorden een mooie bureau lamp aanbood. Namens het personeel, sprak de heer Reymer, voorzitter van de contactcommissie. Deze had even eens voor elk der heren een hartelijk woord en voegde hieraan voor elk 'n verrassing toe en bloemen voor de dames. De heer Hendriks dankte de direc tie en het personeel van harte, waar na de heer Keesman namens de ove rige jubilarissen een woord van dank tot de heren Ringers en zijn collega's richtte. Door de Cabaretgroep „Ringers" werd een revue „Cocktail en Confetti" gepresenteerd onder muzikale leiding van het orkest van Tóny Willemse. Deze revue is op uitstekende wijze uitgevoerd en wat hier het personeel verricht heeft verdient respect en be wondering. Het is inderdaad een bon te mengeling van kleuren, muziek, zang, geestigheden en bovenal van ta lentvolle danskunst geweest De balletgroep, die geheel belange loos werd opgeleid door mevrouw Ma- jolée, heeft zich zelf overtroffen. „In het ballet „Gratie uit de oude tijd" werd met een bewonderenswaardige fijnheid en elegance gedanst. De twee clowns zorgden onvermoeid voor een vrolijke noot en uit de op gewekte stemming en 3e luide bijvals betuigingen van de aanwezigen bleek hoezeer hetgeen zij brachten op prijs werd gesteld. Aan het eind van de avond werden de heer v. d. Heuvel, die de algemene leiding van het geheel had, en mevr. Majolée naar voren geroepen en hun werd de dank gebracht van alle aan wezigen voor alles wat zij voor het welslagen van deze avondgedaan hadden. Dit was ook voor een belangrijk deel te danken aan het orkest van Tonny Willemse, waarvan de leider ook een speciaal woord van dank oogstte. Ook. de heer H. Ringers kon niet nalaten zijn tevredenheid uit te spreken aan de medewerkenden en bracht allen nog eens zijn speciale hulde. Het was een prachtige avond en het middernachtelijk uur was reeds lang gepasseerd toen allen huiswaarts keer den. Inderdaad het Hollandse lied is on ze trots. Dat heeft de grote schare gis- tëravond in de bovenzaal van Cen traal, alwaar de maandelijkse Volks zangavond gehouden werd, ervaren. Onze Alkmaarse dirigent dhr G. C. Pranger heeft de aanwezigen weer een schat van echt Hollandse liederen la ten zingen. Hij had onder de aanwe zigen tal van goede leerlingen, die door het aanvaarden van zijn aanwij zingen, hoe een lied gezongen moet worden, blijk gaven van ernstig wil len. Het was wel een zeer verblijdend te ken, dat ook de jeugd in deze opvoe dende avonden belang gaat stellen. Door de voorzitter werd nog mede gedeeld, dat de afdeling Alkmaar con tact gaat houden met de Volkshoge school te Bergen, alwaar, ook veel aan volkszang gedaan wordt. Het ligt inde bedoeling de volkszang weer op hoog peil te brengen. Rest ons nog te vermelden, dat de pianobegeleiding op deze avonden in uitstekende handen is bij mevrouw Swager. VERKEERSSTREMMINGEN Vanaf heden zal voor onbepaalde tijd de brug tussen Metiusgracht en Rop- jeskuil voor het verkeer zijn gesloten in verband met herstelwerkzaamheden. Ook de spoorwegovergang bij de Ber- gerweg heeft dringend reparatie van node en zal dientengevolge op Maan dag 10 en Dinsdag 11 November voor alle verkeer zijn gesloten. NED. SPIRITISTENVERENIGING HARMONIA De afdeling Alkmaar van bovenge noemde vereen, houdt Zondagmorgen half 11 in het A.B.B-gebouw aan de Koningsweg een morgenwijding, waar in als spreker zal optreden de heer H. C. L. v. d. Laan van Haarlem. Wij hebben onze vrijheid niet alleen aan onze eigen strijdkrachten te dan ken, maar ook aan de gealliëerde legers, waarvan ruim 40.000 man in ons land zijn gevallen. Destijds heeft de minister van oorlog een Nederlands Oorlogsgravencomité opgericht om de iferzorging hunner gra ven op zich te nemen en het is bekend, dat dit comité in ons land vele afde lingen telt. Dit werk ontmoet in het buitenland een enorme-sympathie. Wanneer U zo zegt generaal Winkelman de dui zenden brieven zou lezen, die bij het hoofdkwartier te Amsterdam binnen komen van de nabestaanden van hen, wier graven door Nederlandse families geadopteerd werden, dan zal men be seffen, dat deze ereplicht de goede naam van Nederland in het buitenland alle eer aandoet. Indien ooit een natio nale inzameling gerechtvaardigd zou zijn is het deze. Geen geld wordt beter besteed dan dat, hetwelk een ereschuld jegens de slachtoffers van het oorlogs geweld inlost en tegelijkertijd de ban den van vriendschap met de bondgeno ten uit de oorlogstijd helpt versterken. Dit werk, dat de aanvullende zorg van ruim 40.000 graven omvat en zich volledig ten dienste stelt aan evei- zcvele gezinnen in het buitenland waarvan de man, de vader, broeder of verloofde In onze bodem rusten, waar bij men hen wanneer ze het graf van hun geliefde doden bezoeken met raad en daad terzijde staat en zo nodig aan minvermogenden reis- en verblijf kosten vergoedt, vraagt natuurlijk veel geld. Men ontvangt daarvoor geen sub sidies, ons volk zelf draagt de finan ciële offers. Eens per jaar wordt er voor gecollecteerd en men heeft het vorig Jaar reeds gezien dat de z.g. klap roosdag ook In onze stad tot een succes is geworden. Laat elke Nederlander ook dit jaar weer beseffen, dat men het grote offer, dat zovélen voor onze vrijheid brach ten, in dankbaarheid wil gedgnken. Op 11 Nov. a.s. wordt in onze stad weer de klaprooscollecte gehouden, Men heeft daarvoor collectanten nodig, mannen of vrouwen, jongens of meis jes, die voor dit liefdewerk een enkele dag hun tijd en hun moeite willen geven. Mevrouw E. Snijders—Hekkens, Ktn- nemerstraatweg 129 (telefoon 3471) zal gaarne zo spoedig mogelijk de namen en adressen ontvangen van "en, die aan deze collecte hun onmisbare medewer king willen verlenen. Culturele uitwisseling. Zoals men weet bestaan er nauwe be trekkingen tussen Alkmaar en Vlijmen- Heusden de geadopteerde plaatsen uit het Zuiden. Er is ook reeds meermalen een culturele uitwisseling geweest tus sen beide gemeenten. Verleden jaar heeft de vereniging „Utile Dulci" uit Vlijmen hier een prachtig verzorgde voorstelling gegeven van „Kinderen van ons volk". 19 October j.l. heeft „Cantecleer" uit Alkmaar voor een stampvolle zaal in Vlijmen opgevoerd „De Spooktrein" en de Vlijmens» be volking heeft de Alkmaarders toen een reusachtige ontvangst bereid. En nu komen de Brabanders weer naar Alkmaar en wel met het voor hen zo bijzonder geschikt stuk „Leontien- tje" van Felix Timmermans. Dat be looft Zaterdag 22 November hier een mooie avond te worden waarvoor nu teeds zeer grote belangstelling bestaat. Omstreeks kwart voor zes had gis teravond ter hoogte van het gerechts gebouw op de Geestersingel een ern stige aanrijding plaats. Een vrachtwagen, komende van het Noord-Hollands Kanaal, reed met een matige snelheid, door de bocht bij het gerechtsgebouw. Uit tegengestelde rich ting kwam met grote snelheid een luxe wagen aangereden, die naar later bleek, rechtdoor wilde rijden. De bestuurder van de vrachtwagen probeefde nog uit te halen, doch zijn pogingen waren te vergeefs en in volle snelheid klapten de wagens tegen elkaar op. De botsing was zo ernstig, dat de luxe wagen achteruit werd gesmeten en in het water terecht kwam. Een agent van politie en twee militairen waren direct ter plaatse om de hel pende hand te bieden. Eén der militairen begaf zich te wa ter om de bestuurder uit zijn benarde positie te bevrijden. Eerst had men echter met een kabeltouw de wagen verankerd, opdat deze niet verder kon afglijden. De directeur der G.G.D., dr. Looylnga, verrichtte de eerste hulp, v aarna het slachtoffer, de garage houder K. uit Schagerbrug,' met" een zware hersenschudding naar het Cen traal Ziekenhuis werd overgebracht. De inzittende van de vrachtwagen kwam wonder boven wonder, behou dens enkele lichte schaafwonden, met de schrik vrij. Nadat de kraanwagen van de Nassau- Garage de luxe wagen op het droge had gebracht, bleek eerst hoe hard de oude wagen wel had gereden. De voorkant was volkomen in elkaar gedrukt en de motor was uit elkaar ge rukt. Ook de vrachtwagen had ernstige schade. De vooras en U-balk boven de voorwielen waren als twijgjes omge bogen. Dat bij deze aanrijding geen ornstlger ongevallen plaats vonden, mag zeker verwondering wekken. (ingezonden Mededeling) KOOPMANS KINDERMEEL ki+\CÜAjU^! (Ingezonden Mededeling) in de HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding Op Zondag 9 Nov. a.s. organiseert de Hervormde Jeugdraad 's avonds 7 uur (in de Kapelkerk) weer een dienst voor jongeren van 16—35 jaar. Al da delijk bij de opzet van de jeugddien sten, heeft genoemde Jeugdraad het wenselijk geacht, dat van tijd tot tijd de reeks van sprekers uit andere ste den zou worden afgewisseld door het optreden van één der predikanten van Alkmaar. Zo zal in de dienst van a.s. Zondag ds. Klein Wassink voorgaan. Hij zal spreken over het onderwerp; „Is God onrechtvaardig?" Ds. Klein Wassink is als predikant van Alkmaar sinds 1945 werkzaam als predikant in algemene dienst voor N.- Holand boven het IJ, in welke func tie hij in opdracht van de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk met grote energie 't kerkelijk leven tracht te stimuleren en tot nieuwe bloei te brengen. Van 1 Januari af zal hij té vens deel uitmaken van de Generale Synode. Ten overvloede vestigt de Hervorm de Jeugdraad er de aandacht op, dat gedurende 'twinterhalfjaar de jeugd diensten niet plaats vinden in de Gro te Kerk, maar in de Kapelkerk aan de Laat. (Ingezonden Mededeling) Een zakenman, die zijn bedrijf uit breidt, ziet naar de toekomst en voert een wijs beleid. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat steeds meer za ken ertoe overgaan, voor zover de ma,- teriaalpositie dit toelaat, hun zaak te vergroten. Zo ook de bekende Rijwielhal van de heer Henstra op de Laat. Uitbrei ding was noodzakelijk, en de benodig de ruimte werd gevonden, door het, achter het pand gelegen, plaatsje te overdekken, waardoor een ruime en vooral lichte werkplaats is ontstaan, met daaronder een flinke kelder voor magazijn, Ook de afdeling verlichting, links van de rijwielhal is in dezelfde mate vergroot, waardoor de honder den lampen nóg beter tot hun recht komen, en ook ruimte werd gevon den voor het achterin de zaak gele gen kantoor. De verlichting is aange legd met neonbuizen. en In de ver grote ruimte komt de collectie rijwie len uitstekend tot haar recht. Door deze verbouwing heeft de heer Henstra de zo nodige armslag gekre gen, die voldoende zal zijn, tot op nieuw uitbreiden noodzakelijk blijkt. Ge boren: Pieter N., z. van P. Woudsma en A. M. Stoop. Frida, d. van W. Reek en F. D. C. Zwart. Ondertrouw d: Hendrik Hoet en Jantje M. Strijbis. Jacobus D. Hoep er Bregtje J. Koeman. Gerardus T. Admiraal en Maria R. Ooijevaar. Matthias E. Wentink en Wilhelmina P. van der Riet. Adrlanus G. Dekker er. Maria J. Leek. Johan S. Rol en Geertje de Vries. Adrianus F. C. Bruin en Maria Dekker. Adrianus A. Moesman en Anna G. C. T. Jonker. Gerard den Das en Marjjtje G. de Bood. Adelbertus E. Pronk en Maria T. Beentjes. Cornelis de Ruijter en Anna A. Zwakman. Willem van Weert en Geertruida M. Louwe. Leendert H. G. Moen en Durkje Zand bergen. Durk Tiemstra en Cornelia A. Hoorns. Getrouwd: Albert J. Kouwenho- ven en Bertha M. van de Velde. Enige oud-leden hebben het initiatief genomen om de schaakvereniging Pion" weer op te richten. Door de evacuatie tijdens de bezetting werd het ledental sterk ingekrompen, maar thans nu Bergen meer inwoners telt dan vóór de oorlog, wil men het schaakleven aldaar nieuw leven inblazen. Dinsdag 11 November vindt de eerste bij. eenkomst plaats in de achterzaal var „Spoorzicht", Breelaan Een vaste clubavond wordt dan nader vastgesteld. Iedere schaakliefhebber en ook beginners zijn van harte welkom. Het toppunt ran gemak! Ga óók genieten van het voordeel en gemak der moderne scheermethode met de „PHILlSHAVE", het Philips electrisch droogscheerapparaat. Vraag Uw handelaar een demonstratie PHILIPS STAALBAARD )ok UW baard vliegt eraf! N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND.EINDHOVEN Het hachelijke avontuur, dat schipper A. Sperling Czn., onlangs beleefde met zijn botter „Noordzee", IJM. 215 en waarbij het scheepje bij Castricum op het strand kwam te zitten, behoort tot het verleden. Met vereende krachten is het gelukt de botter te dichten, vlot te krijgen en naar IJmuiden te slepen, waar het scheepje nu veilig geborgen ligt in de omarming van de zware pieren, oni verder hersteld tc worden. Schipper Sperling's broodwinning bleef behouden. De elementen wisten de 70-jarige schipper zijn bestaans mogelijkheid niet te ontnemen, hoe ze ook knaagden en knabbelden aan het machteloze huikje. Is het dan een wonder, dat Sperling geroerd is, en dankbaar voor de hulp en de bijstand, die hij van alle kanten ontving? En zijn ronde zeomansnatuur steekt die gevoelens ook niet onder stoelen of banken. Sperling stuurde ons een brief, waar in hij zijn diepgevoelde dSnk uitspreekt aan burgemeester en inwoners van Castricum, en aan e mijnenveegdlenst van de Kon. Marine voor de hulp en de steun, die hij mocht ondervinden. Schipper Sperling is echter jj*" ver trouwd met zijn helmstok erAiUvOöa3 lijn, met schrobnet en Scho^P5lazen, dan met de pen, en hij verzocht ons, zijn brief in ":e eigen woorden weer te geven. Afwachten en anderen het werk laten opknappen heeft Sperling zeker niet •gedaan. In ruim veertien dagen is hij een tien pond afgevallen door het sjou wen op he' strand en dor het steeds maar eten van droog brood. Maar Sper ling weegt .nog 174 pond en de krasse baas is nog vitaal genoeg om nog jaren lang zijn Noordzee de breeveertien op te sturen. Schipper Sperling, behouden vaart en goede vangst! Te Bergen aan Zee werd opgericht de vereniging „Paal 33", die zich ten doel stelt de saamhorigheid van de bewoners van, Bergen aan Zee te bevorderen en de algemene belangen te dienen Zeven-en-dertig bewoners traden toe als lid en meerdere zullen volgen. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heren C Berkhouwer, voorzitter: J H Smits vice voorzitter: K Folgers, secretaris: J. Mosk, penningmeester; Schuddeboom en J Grondsms. (Ingezonden "Mededeling) zonder inlevering van oude Payglop 6, Herenmode* Gemeente-secretaris neemt afscheid In de dezer dagen gehouden raads vergadering heeft de heer van Herpen, die de gemeente Heer-Hugowaard ruim een jaar lang als secretaris heeft ge diend, afscheid genomen "in verband met zijn benoeming te Gendringen. Hartelijke woorden van afscheid wer den gesproken door burgemeester Sut- man Meyer, die de grote verdiensten van de scheidende functionaris als ge meente-secretaris memoreerde, bij welke woorden de heren Quant (KVP) en Bruin (Arb.) zich aansloten. De heer Specker richtte zich als op volger van de heer van Herpen tot zijn voorganger, en de heer van Herpen dankte voor de woorden van waarde ring, tot hem gericht. Het koloniehuis Kerdijk van 't Cen traal genootschap voor kinderherstel lingsoorden en vacantiekolonles zal op Zaterdag 8 November a.s., des middags om 2 uur, officieel geopend werden door de heer J. J. Feringa, vice-voorzitter van het C.G. Hiermede zijn dan alle koloniehulzen in Egmond aan Zee, die niet afgebro ken zijn, weder hersteld en in gebruik genomen. MUTATIE POLITIE. In plaats van wachtmeester de Boer 's bij de marechaussee te Egmond aan Zee gestationneerd de heer van Waveren uit Kolhorn. De heer de Boer is nader overge plaatst naar Wieringerwaard, ln plaats van naar Barslngehorn, zoals dezer dagen gemeld is. Egmondia, dat in d niet over een terrein b thans de beschikking een speelterrein op de mond aan den Hoef. I Egmonders dus weder ving kunnen spelen, sterkt en mede na het 1 eerste overwinning J.l. Heerhugowaard, zal E wel van de onderste p weten te werken. Reet speelt het 1ste thuis teg Ook het 2de spéélt 's i AKERSLOOT: av. half a ten (H. Avondmaal). BROEK OP LANGENDI half tien ds Bijlsma (Zer Vier ds Evenhuls. Gen leesdienst; 4 uur ds Dor door de scheuring getrpj Geref kerk (Art. 31), 11 Blokland van Anna Pan Geref kerk, half tien en 3 DIRKSHORN: Herv ger Bijlsma van Broek op Geref kerk, half tien en Sluis. EGMOND AAN ZEE: H< ds Roobol. Geref kerk, der Zee van N.-Vennep; dienst. Coll. class, verplicli Kath. kerk, vm 8 en 10 ui dienst EGMOND BINNEN: 10 M GROET: zie Schoorl. HEERHUGOWAARD: He ds Van Wijk van Alkmaar, half tien en 2 uur ds Doi op Langendijk. HENSBROEK* 10 uur ds mans (H Avondmaal). KOEDIJK: 10 uur de, h LIMMEN: 10 uur ds D< Alkmaar. NOORD-SCHARWOUDE: 10 uur (dankstond voor g< en 4 uur ds Haitsma. OTERLEEK: zie Stompet OUDORP: 10 uur ds Bo SCHERMERHORN: Herv dienst; av half acht gem.-i kerk, 10 en 3 uur ds V H. Avondmaal). SCHOORL: 10 uur ds Di SINT PANCRAS: Geref uur ds Middelkoop. STOMPETOREN: 10 UUr (Koorzang). Evangelisatii heer Dekker. URSEM: half elf ds Sp WARMENHUIZEN: half c van Oudkarspel. WEST-GRAFTDIJK: hal: Boekee ZUID SCHERMER: 2 uur BERGEN: Rjuïnekerk, av. man. Geref kerk, 10 en kamp. Maranatha, half (voorber. H Avondmaal); 7 (H Avondmaal). HEILOO: Herv gem, 10 ui ten van Akersloot. Eva 10,15 uur de heer De Bruin Geref kerk (in Evang.. negen ds Van der Zee v 4 uur dr Polman. Coll. c tingen. <*tAL Dameshoe Bontwerhe Speciale aanbied Pracht VILTHOE] met. lange kwa Org. Engelse AMAZONE HOED 3 kleuren Grote keuze zwart DAMESHOEDEN in prijzen vanaf Laat anderen i praten en voor Scheerappar Ritsevoort 29, Tel. Uw schoonheid is kostbaar bezit. van Uw gelaat kaï gaande nadelige ge1 hebben. Voor alle gewenst lichtingen betreffen: schoonheidsverzorgii wende men zich t< gediplomeerde schoonheidsspeclal (Matson Marie van RITSEVOORT 2 TEL. 3763.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2