alcmari, Stad m Omgeving. Het Nationaal Muziekconcours Kegelend Alkmaar bracht f 944- bijeen voor de jongens over zee Waardig s/of van tweede wedstrijddag Electrificatie van de lijn naar Bergen? AGENDA Verhoging gasprijs „ln 't Gouden Haantje" Hengelaars naar de Wieringermeer Goede beeldende kunst binnen ieders bereik Weer een Excelsior-jubileum Agentschap Heiloo Egmond aan Zee. Kerdijk heropend Damclub Heiloo Voor hen die vielen' Broek op Langendijk. Het L.G.C.-bestuur vergaderde Noordscharwoude. De A.N.W.B. maakt propaganda RKAFC I—VVW I (4-2) VroneRanders (01) Assendelft IIAlkm. Boys II (5-8) Alkmaarse uitslagen Verrichtingen van de Boys Sublieme avond van Amsterdamse Politie Zaterdagavond had dit superieure ensemble o.i.v. Inspecteur Kapel meester Joh. Plnkse in de Koren beurs een éclatant succes. Achthon derd in geestdrift geraakte luister aars waren doodstil tijdens de mu ziek en uitbundig in toejuichtingen daarna. Geen wonder, want zulk per fect spel hoort men zelden en zeer zeker niet van een harmoniecorps. Of hét nu gold een mars, of bijv. een ouverture „Wilhelm Tell" van Ros sini deed er niets toe, het stond alles boven critiek verheven. Het was een artistieke genieting. '11 waar muziekfeest. Het Concertino van Weber voor 6 clarinetten was wel bijzonder mooi wat de muzikale inter pretatie betrof. Het werk van dit corps is cultureel belangrijk, omdat honderden, die an ders geen concerten gewend zijn, nu ook eens met de ware kunst in direct contact komen. Alle bezoekers gingen uiterst voldaan huiswaarts en zullen zeker verlangen Kapelmeester Pinkse en zijn musici nog eens te horen. In één woord: het was een zeldzame concert-avond. TWEEDE CONCOURSDAG „EXCELSIOR". Schagens Harmonie Kapel o.l.v. D. Steinroth opende de joncoursmiddag in de 3e afd. Harmonie. Over het al gemeen een behoorlijke prestatie, in beide nummers wat scherp klankge halte, de voordracht kon wat soepeler zijn. De tweede afd. Fanfare werd zéér muzikaal vertegenwoordigd door „De Eendracht", Enkhuizen, dir. W. Kep- pel o.a. in het ballet Cottillon van Deneufborg. „St. Aloisius" (Castri- cum), dir. Joh. Bruzicker, speelde met wisselend geluk o.a. een ouverture van Beekhoven. Ie afd. Fanfare: „Kon. Edams Fan fare, dir. H. v. Essen, was in de bei de nummers, wat de stemming be trof, lang niet gelukkig. „H.U.G.O.", Heer-Hugowaard, dir. Den Das. Dit corps speelde zéér muzikaal o.a. Feë- riek Ballet v. Delhaye. „St. Gregorius" Waarland, dir. Peetoom, had in het verplichte stuk „Achillus" van Rogis- ter een zeer zwak ogenblik. Het vrij gekozen nummer „Cortège Nuptial" werd beter gespeeld. Fanfarecorps „Volharding" (Ilpendam), dir. M. Sanders. Vrij slordige uitvoering van de Achillus ouverture. Het Ballet An tique van Guillement had zeer goede momenten. Afd. Uitmuntendh. Harmonie: „Jong Excelsior", A'dam, dir. W. Buijzer. Deze jongelui gaven een respectabele vertolking zowel van de Rakoczy ouverture van Keler Bela, als van Di vertissement Champêtre van Fern. Rousseau. Van „Kunst en Vriend schap", Krommenie, dir. v. d. Laan, willen we speciaal memoreren een boeiende romantische vertolking van de ouverture „Au Pays" van Mendels sohn. Afd. Uitmuntendh. Fanfare. „St. Caecilia", Zwaag, dir. G. van Westen. De ouverture „Czar und Zimmerman" van Lortzing genoot geen feilloze uit voering. Beter voldeed het stuk naar Naar wij vernemen bestaan bij de Di rectie der Nederlandse Spoorwegen plannen om tot electrificatie van het traject AlkmaarBergenBergen aan Zee over te gaan. Behalve het monteren van de nodige masten en bovenleiding, die het land schap een ander aanzien zullen geven, zal de huidige lijn op diverse punten dienen te worden gewijzigd. Zo zal het dubbelspoor tussen Koe dijk en Bergen weer worden aange bracht, terwijl tussen Alkmaar en Koe dijk de scherpe bochten zullen moeten worden omgelegd. Het ligt namelijk in de bedoeling van de Spoorwegen om vooral in de zomer een directe verbinding Amster damBergen tot stand te brengen, waardoor het overstappen te Alkmaar bij bepaalde treinen komt te vervallen. Voor Bergen en het nieuwe Bergen aan Zee opent een geëlectrificeerde lijn grote perspectieven. Te betreuren valt het, dat na de opheffing in 1931 van de lijn naar Egmond aanZee de baan is afgegraven en de rails verwijderd. Dat de laatst overgebleven tramlijn van de vele, die eertijds te Alkmaar hun eindpunt hadden nu voorgoed be houden blijft, stemt tot grote voldoe ning. Alleen hopen wij, dat bij de vol tooiing der electrificatie de kruising aan de Helderseweg nabij het slacht huis in het belang van de veiligheid van het verkeer, door slagbomen zal worden beveiligd. WAARSCHUWING Nu St. Nicolaas in aantocht is en de drukte in de stad alom toeneemt, zij men op zijn hoede voor zakkenrollers. Laat vooral ook (en dit geldt speciaal voor de dames) geen tassen onbeheerd staan. Reeds kwam bij de politie een aangifte binnen van een dame die veer tig gulden en een textielkaart miste. Men zij gewaarschuwd! keuze „Ingrid". „St. Hildegardis" van Tuitjenhorn gaf eveneens als zyn voorganger van Lortzing's „Czar und Zimmerman" een zeer matige uitvoe ring, in technisch opzicht. Beter vol deed „Cortège de Fleurs" van Em. de Wandelaer. Superieure afd. Harmonie: „Apol lo", Zaandijk, dir. Schaar. Het ver plichte stuk „La Grotte de Fingal" werd voortreffelijk gespeeld en ont lokte zelfs een applaus van de jury. Een grote suite uit de Verkochte Bruid van Smetana vormde in prach tig genuanceerde voordracht 'n waar dig slot van deze tweede concoursdag. UITSLAGEN. „Schagens Harmonie Kapel", 88 pt. 2e prijs. „St. Aloisius", Castricum, 86 pt. 2e prijs. „De Eendracht", Enk huizen, 90 pt. 2e prijs. „H.U.G.O.", Heerhugowaard, 105 pt. Ie prijs. „Kon. Edams Fanfare", Edam, 96 pt. Ie pr, „St. Gregorius", Waarland, 83 pt. 2e prijs. „Volharding", Ilpendam", 96 pt. Ie pr.; „Jong Excelsior", A'dam, 100 pt. Ie prijs. „Kunst en Vriendschap", Krommenie, 98 pt. Ie prijs. „St. Hil degardis", Tuitjenhorn, 82 pt. 2e pr. „St. Caecilia", Zwaag, 89 pt. 2e prijs. „Apollo", Zaandijk, 117 pt. Ie prijs met lof van de jury. MUSICUS. MAANDAG Gulden Vlies, 8 uur: Covoto; Abonne mentsvoorstelling. Dancing Harmonie, 8 uur: Stanley Wright spreekt over Labourregering. Atelier Doorwerken, Geest, 2—5 uur: Na., j aarstentoonstelling. Wapen van Heemskerk, 7,30 uur: Feest avond Buurtvereniging Laat-Oost. DINSDAG Huize Westerlicht, 8 uur: Volks-universi teit. Atelier Doorwerken, Geest, 2—5 uur: Na jaarstentoonstelling. Muziektuin, 2,30 uur: Ned. Ver. voor Huisvrouwen. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: To be or not to be; 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Zanzibar; 14 jaaA B. en W. vragen de Raad goed te keuren: a. de gasprijs ln enkel tarief te bepalen op 13% cent per M3 en de prijzen voor het vastrechttarief met Inachtneming daarvan opnieuw vast te stellen; b. de prijs voor de hoeveelheid gas, welke per maand door een ver bruiker wordt afgenomen boven de hoeveelheid van 150 M3. met cent per M3. te verhogen, met dien ver stande, dat gelijke verhoging ook vfordt toegepast bij het sluiten van contracten als bedoeld in art. 2 der tariefsverordening voor de levering van gas. Prijsuitreiking in 't Wapen van Heemskerk Zaterdagavond had in het Wapen van Heemskerk de prijsuitreiking plaats van de onderlinge kegelwed strijden van de Alkm. Kegelbond, welke van 20 tot 26 October plaats vonden in het gebouw de Unie ten bate van de Niwln. Onder enorme belangstelling opende de voorzitter van de A.K.B. deze avond en riep al len een hartelijk welkom toe, vooral de dames en heren van het Niwin- comité en in 't bijzonder de heer Gernaat E. J. uit Den Haag, hoofd bestuurslid van- 't Niwin-sportcomité, De voorzitter dankte alle dames en heren, alsmede hen, die prijzen hadden beschikbaar gesteld, om dif concours te doen slagen. Het is niet 'oenlijk alle prijswinnaars afzonderlijk een woord to» te spreken, daarvoor is het aantal te groot. Vervolgens maakte spreker 't bedrag bekend, n.l. 844.—, hetwelk aan de voorzitter van het plaatselijk Niwin-comité, de heer Fels, werd over- PIET KÖHLEE 75 JAAR. De nu reeds 75-jarige Piet Kohier, één van de meest vitale artisten is gisteravond nog weer eeiis in Het Gulden vlies opge treden en.... met groot succes. De be kende klucht: „In 't Gouden Haantje' heeft het weer best gedaan en de 'aan wezigen een bijzonder vrolijke avond be zorgd, want het ensemble Piet Kohier was uitstekend op dreef en speelde vlot De jubilaris zelf speelde alsof hij zestig was en werd zeer goed ter zijde gestaan door Cor Smit, die van Caroline iets bij zonders maakte. Kalman Knaack als Schwanneke en de jonge rollen van Dini Van Dijk, Rini Blaazer, Bert Silvester en Gerard Dooting trokken de aandacht en ook enige typeringen, zoals de burgemees ter en de echte „kok" verhoogden de vreugde. Na het tweede bedrijf werd aan de hoofdpersoon ter ere van zijn 75e verjaar dag met enige hartelijke woorden, die van waardering getuigden voor de onvermin derde speelkracht van de jubilaris, een fraaie bloemenhulde aangeboden als feli citatie. Zondag 9 November werd een vis wedstrijd gehouden voor bestuursleden er controleurs van het C.N.H.V. Dit maal was het doel van de tocht: de Wieringermeer. Tc ongeveer 9 uur ■werd aangevangen met 16 deelnemers, 't Was wat de hengelaar noemt „goed baarsweer", alhoewel de baars daar vermoedelijk anders over denkt. Nau welijks was dan ook de strijd begon nen of het geroep van „baars" was niet van de lucht. De controleurs hadden druk werk. Aangezien van een flink aantal onder maatse baarsjes en wat pos (wdaronder één heel groot exemplaarwerden 78 maatbaarzen verschalkt, met een ge zamenlijke lengte van 15.507 m. De grootste baars werd gevangen door de heer Termaat, n.l. 26.4 cm, ter- wi-' de 1ste tot en met de 4de prijs be haald werden resp. door Jb. Hartland met 255,9, Jn. Blok met 242,1, Jb. Otten- bros met 196.5 en F. Nieman met 100,3 mm. Als geheel 'n vlot verlopen wedstrijd en een genoegelijke visdag voor de sportvissers, die de saamhorigheid z.m. nog heeft vergroot. VERLOTING TEN BATE VAN T.B.C.-BESTROIJDING Op de jl gehouden feestavond van het Ringerspersoneel is een verloting ge organiseerd ten behoeve van de Alkmaarse T.B.C. bestrijding, welke heeft opgebracht f 167,78'/. handigd. Tijdens een geestige speech dankte de heer Fels het bestuur van de A.K.B. voor het omvangrijke werk, welke dit concours had vereist. Namens het hoofdbestuur dankte de heer Ger naat allen, zowel bestuur van de A.K.B., de wedstrijdcommissie en dames en he ren kegelaars voor het behaalde resul taat. Vervolgens sprak de heer Oostin- ga namens de Nederl. Kegelbond dank uit aan het bestuur van de A.K.B. en in het bizonder aan de voorzitter van do wedstrijdcommissie de heer A. Mid- delhoff. Ook de heer A. Köllmann, voorzitter van de keuze-commissie had een woord van lof en dank in ontvangst te nemen voor de training van het Bondstiental, welke tot het 'Districts kampioenschap had geleid. Voor deze buitengewone prestatie overhandigde de voorzitter aan de heer Köllman een sigarettendoos, waarop medaille met in scriptie. Na de prijsuitreiking klokslag >half elf, kon tot de feestelijkheden worden overgegaan, n.l. een geanimeerd bal on der de eminente leiding van de heer Van den Berg uit Haarlem en vooral niet te vergeten het welbekende orkest Johnny Eijs. Tijdens het bal had nog een verloting plaats van enige taarten en overgeble ven prijzen, welke circa f 100.— op bracht, welk bedrag eveneens het Niwin-comité werd overhandigd. De Stichting Beeldende Kunst bin nen ieders bereik heeft, nadat zij een nieuwe toepassing had gegeven aan een procédé tot vermenigvuldiging van grafische kunstwerken acht voor aanstaande kunstenaars opdracht ge geven tot het vervaardigen van ieder een vijftal schildersprenten. Deze zul len de komende week in de voornaam ste centra van ons land geëxposeerd worden. Men beoogt er mede de wand versiering in het Nederlandse huis op een hoger peil te brengen. Voor 1540 kan nu ieder een origineel en door de kunstenaars gesigneerd werk aan de wand hebben. Deze kunstenaars zijn Kees Andrea, Char les Eyck, Edgar Fernhout, Jan van Keulen, Johan R&decker, W. Schuh- macher, Jan Wiegers en Nicolaas Wijnberg. Deze prenten zullen vanaf Zaterdag middag a.s. geëxposeerd worden in de bekende expositiezaal van het ge meentemuseum aan de Breedstraat, alhier. Maar nu van de biljart-vereniging Was er vorige weck Zaterdag een druk bezochte receptie der muziek vereniging „Excelsior", nu Zaterdag vierde een ander „Excelsior" haar zilveren jubileum en wel de bekende Alkm. Biljartvereniging van die naam, de club van Piet Rolie, Jan Moejes, Jan Feeke en zovele ande ren. 's Middags recipiëerde de jubi laresse in de zalen van het hotel de Nachtegaal. Tal van fraaie bloem stukken versierden de zaal. Zij wa ren getuigen van de sympathie, die. Excelsior geniet. Nadat velen het bestuur persoonlijk hadden gelukge wenst, nam de voorzitter, de heer P. Rolie, het woord om op hartelijke wijze het zilveren feest te memore ren en vele belangrijke gebeurtenis sen in 't licht te stellen. Hij dankte zijn medebestuurders en noemde speciaal de heren Hedde Velt- kamp, de vroegere voorzitter, die hem tot lid had gemaakt, en Wessels, die als eigenaar van de Nachtegaal alls voor Excelsior had over gehad. Bij zonder roemde hij de heer Frankfort, die de vereniging van zoveel nut was, door het steeds nauwkeurig berekenen en te boek stellen van alle uitslagen, standen, gemiddelden enz. De heer Bosje, lid van het hoofdbe stuur v. d. Ned. Biljartbond en compèti- tieleider, richtte namens zijn Bond zeer hartelijke woorden tot de jubilaresse, die zo'n belangrijke plaats in de Bond inneemt. Een fraaie zilveren plaquêtte zal alsnog aan Excelsior worden aan geboden. De heer M. de Haas sprak als voorzitter van het district Alkmaar; hij bood zijn welgemeende gelukwen sen aan en herinnerde aan de prettige samenwerking met Excelsior. Het con tact dat Excelsior had gekregen met de B. V. „Vondel" te A'dam had er toe geleid, dat de voorzitter dier ver eniging aanwezig was om Excelsior te huldigen en met zeer vriendelijke woorden bood hij Excelsior een lau wertak aan. Tal van afgevaardigden van Alkmaarse verenigingen voerden daarna nog het woord o.a. namens De Optimisten, de Lindenhoek, de Drie Ruiten, Alcm. Victrix, ZEKZ. In zijn dankwoord tot de sprekers had de heer Rolie nog gelegenheid ver schillende punten naar voren te bren gen. Veel dank bracht hij aan de spre kers voor hun gelukwensen en hun ge schenken. Hij roemde de trouwe op komst van de leden en bracht de nieu we eigenaar van De Nachtegaal hulde voor de wijze waarop Excelsior steeds haar clublokaal klaar vindt. Ook werd door hem de uitslag bekend gemaakt van de in vier afd. gehouden nederr laagwedstrijden: Klasse A: 1 Ver. '45, Zaandam; 2. De Drie Ruiten, Alkmaar; KI. B.: 1. Ver. Vondel, A'dam; 2. Onder Ons Castricum. KI. C: 1. ZEKZ; 2. De Drie Ruiten. KI. D: 1.. De Optimisten; 2. Harmonie. Hoogste serie (37) de heer Osinga. 3 banden: le pr. A. Vink te Alkmaar. Deze receptie, die zulk een aange- naam-prettig verloop had, heeft wel bewezen, dat de ver. Excelsior een bij zondere plaats inneemt, zowel in het Alkmaarse als in het Ned. Biljartle ven en dat het biljartleven in Alkmaar e. o. een grote vlucht heeft genomen, waartoe Excelsior niet weinig heeft bijgedragen. VV'ü maken onze lezers er op attent, dat als agent van dit blad voor Heiloo optreedt de heer N. BROUWER, Rijksstraatweg 209, die gaarne abonnementen aan neemt en die er tevens zorg voor draagt, dat bij hem opge geven advertenties ten spoedig ste worden doorgezonden. Zaterdagmiddag werd het oudste tehuis van het Centraal Genootschap voor Kin- dcrherstellings en Vacantie-kolonies, het koloniehuis Kerdijk te Egmond aan Ze officiëel geopend. Reeds op 2 October j 1. arriveerden de eerste kinderen in het tehuis, doch door bijzondere omstandigheden vond de offi ciële plechtigheid eerst Zaterdag plaats. Terwijl de nationale driekleur en het groen-wit-groen van het C.G. klapperend trokken in de Westenwind, verzameldep zich in de grote zaal van het gebouw tal van belangstellenden, waaronder burge meester Niele en afgevaardigden van af delingen alom in den lande. Bij afwezigheid van de vice-voorzitter T J Feringa was het mevrouw Steenhuis— Polman, die de opening verrichtte, als afgevaardigde van het-'hoofdbestuur. Mevrouw Polman gaf een overzicht van de geschiedenis van „Kerdijk'» en bleef even stil staan bij de oorsprong van de naam, die de herinnering levendig houdt aan een der voorvechters van het sociale werd, de in 1905 overleden mr. Kerdijk. Ter nagedachtenis aan de in de oorlog overleden directrice van Kerdijk werd door de aanwezigen staande één minuut stilte in acht genomen. Nadat de heer H C Snel, directeur van het genootschap, zich had pangesloter: bij de woorden van mevr. Steenhuis en dank had gebracht aan de milde schen kers van bloemen en andere cadeaux in natura, o.a. kinderboeken, werden er ver. versingen aangeboden en was er gelegen heid het geheel gerestaureerde gebouw te bezichtigen. Onder de aanwezigen bevond zich nog de inmiddels gepensionneerde heer Van Eenennaam, die reeds voor de derde maal de opening van Kerdijk meemaakte, n.l. behalve thans ook in 1917 en in 1907. De uitslagen van .de in de zevende ronde gespeelde onoerlinge competi tiewedstrijden luiden als volgt: Eerste groep K. Tuinman—J. Geuzebroek 1—1 A. DekkerC. de Graaf 02 J Sprenkeling en J. de Geus 1—1 A. KroonH. Verver 11 A. Adrichem—S. de Geus afgebr. Combinatie groep n en in AllemanBeukers afgebr. MellemaHoutenbos 11 C.de GeusMulder ..20 OudSmit 20 de Jongde Goede 11 SchramaWinerink 02 HofmanHoogenboiom afgebr. HelderVerhagen 20 LieshoutLangedijk afgebr. SpaansWeyers 26 Donderdag 13 November a.s. spelen het 1ste en 2de tiental tegen W.D.O. I en II in Hotel Ceres te Alkmaar voor de Kennemer Damkring. Een volk ging door een dal der schaduw des doods Als de dag van gisteren liggen de vijf lange oorlogsjaren nog in ons ge heugen. Vrede en geluk werden vermorzeld door 't zwaard van vuur dat „oorlog" heet. Have en goed, steden en dorpen gingen verloren in de malende stroom tan de dolgeworden wereld. In deze malende stroom lieten hon derden ja duizenden jonge mensen hun leven voor de goede zaak. Een volk ging door 'n dal der scha duw des doods. De bitterheid van deze woorden kan slechts begrepen worden door hen, die zelf dit leed doormaakten en aan schouwden. En we hebben allen doorgemaakt en we hebben allen aanschouwd. En thans kunnen we deze ellende nog wel eens overdenken maar we doen dit liever niet. Het leven gaat immers weer zijn gang. Waarover zouden we nog pie keren? We moeten vooruit! Huizen bouwen, industrie herstellen, land wederom vruchtbaar maken. Maar moeten we toch ook niet. eens even stilstaan? Moeten we niet eens even stil staan bij hen, die in ruil voor hun jonge le ven ons deze vrede schonken? Op vele plaatsen in Nederland staan eenvoudige houten kruizen opgericht ter nagedachtenis aan deze jonge hel den. Op 11 November zal een „klapro- zendag" worden gehouden door de Ned. Oorlogsgravenstichting. Deze stichting verstrekt Alle inlich tingen aan de nabestaanden van de gesneuvelden en verzorgt de graven Zij verleent financiële hulp aan de nabestaanden en betaalt in geval van onvermogen de reis naar het graf. Mogen wij allen er van doordrongen zijn, dat het niet alleen een plicht is om op 11 November deze collecte te gedenken, maar dat het ook een groot voorrecht is om te mogen geven voor dit mooie doel ter eerbiedige nage dachtenis voor hen die yielen voor on- In de bestuursvergadering der L.G. O., welke één dezer dagen werd ge houden, werd meegedeeld, dat de aan besteding van het bollengebouw nu t nnenkort zal gebeuren. In de maand October werd een om zet bereikt van ruim f 1.1 millloen, taronder begrepen Ue geëxporteerde poters ten bedrage van f 192.000. De tota.e omzet was einde October het millioen reeds dicht genaderd. Het aangaan van een C.A.O. werd ooor het bestuur niet wenselijk ge- o>ht; het personeel geniet vrijwel de- zi lfde rechten als door de Bond van Veilingpersoneel worden voorgestaan. Enkele wijzigingen in de salarissen werden aangebracht. Aansluiting bij een pensioenfonds wordt overwogen, daar de L.G.C. nu z< If de pensioen-lasten moet dragen. Vervolgens werden diverse kwes ties met de poters samenhangende, lv sproken. Zoals bekend, heeft het bestuur de mogelijkheid geopend om voorschotten aan te vragen op wel verkochte, maar nog niet afgeleverde poters. De aflevering is thans echter begonnen, voornamelijk de kleine ma ten. Wat de verkoop betreft, de vol gende cijfers zijn nu bekend: Eerstelingen A: van de 500 wagons is ongeveer de helft verkocht. Van de andere maten is vrijwel alles ver kocht. De Blanke Eigenheimers even zo. Van de Bevelanders echter nog maar de helft. Resterende partijen komen in centrale verkoop en voor enkele partijen zal toestemming wor den gegeven ze aan de handel te ver kopen. Tenslotte werd er nog op aangedron gen, dat men zal trachten glas be schikbaar te stellen. Het bestuur zal zich hiervoor tot de betrokken in stanties wenden. TWEE EN HALVE TON KOOL OP DRIFT. De heer Hoedjes had Woensdag een minder fortuinlijke dag, daar zijn schuit met groene kool onder water werd gevaren door de heer Jongsma uit Koedijk. De groene kool, waarmee de schuit geladen was, dreef lustig overal om en bij de veiling rond. De slotacte werd gevormd door Piet de Wit, die de vlet weer spoedig boven water had. Woensdag had de ANWB een propa- ganda-avond georganiseerd in Concor dia. Aan deze avond was tevens een tentoonstelling van kleine omvang ver bonden, die echter een uitstekende in druk gaf van het werk, dat de ANWB verricht. De opening werd verricht door bur gemeester Schelhaas, die zeide, dat de ANWB in de loop van de tijd tot een grote organisatie uitgegroeid is. De Bond heeft zich zeer verdienstelijk ge maakt voor Nederland en mag dan ook op de sympathie van Nederland reke nen. De wegenwacht, de laatste service van 'de Bond, bewijst wel, dat zij voor Nederland onmisbaar genoemd mag worden. Hierna nam de heer Palstra 't woord, die het werk van de ANWB nader toe lichtte. O.a. gaf spreker een overzicht van de contributies, welke thans vast gesteld zijn als volgt: gewoon lidmaat schap f 5.per jaar; huisgenoten f 2.50 Het jeugdlidmaatschap kost voor kin deren beneden de 10 jaar f 1.boven de 10 jaar tot 20 jaar f 2.Leden krij gen hiervoor tevens het Bondsorgaan ..De Kampioen" en jeugdleden ontvan gen „De Jeugdkampioen". In de pauze was gelegenheid tot vra genstellen en opgave voor het lidmaat schap, waarvan door een 10-tal perso nen gebruik werd gemaakt. Alhoewel A.F.C. tegen wind begon zette zij er direct al een flink tempo in Enige aanvallen werden al spoedig beloond. Uit één daarvan kwam net eerste doelpunt. Even daarna brak de rechtsback van V.V.W. een been. Vol gens ons ging hij zelf daarin niet ge heel vrij uit, daar hij wel wat al te fors aanviel. De scheidsrechter liet eni ge tijd stoppen voor het ongeval. WW kwam hierna met twee invallers terug. Dit bleek echter in 't geheel geen ver zwakking. AFC viel weder fel aan. Met een harde kogel vanaf de zijlijn scoorde de l.buiten Meijer het 2e doel punt. Uit een vrije trap, welke voor de 2e maal genomen moest worden, kwam het eerste doelpunt van WW. Keeper Kwast kon het harde schot niet onder controle krijgen en WW wist daar snel van te profiteren. Gladheid van terrein en bal gaven de spelers vele moeilijkheden. Even vóór de rust wist Meijer nog eens te doelpunten, zo dat de rust met 31 inging. Na de thee weer een sterk aanvallend AFC. Keeper Kwant kreeg slechts spo radisch iets te doen. Slechts enige ma len wist de WW-voorhoede door te breken. Kwant redde in laatste instan tie door goed uitlopen. Toch zou WW uit één van die uitvallen nog eenmaal doelpunten, waardoor de stand op 3—2 kwam. Er kon toen nog van alles ge beuren. RKAFC liet het er niet bij zit ten en spoedig maakte de midvoor Nic. Stam het vierde doelpunt uit een vrije trap van Piet Langedijk, daar mede aan alle twijfel een eind makend. AFC kwam nu steeds terug en bestook te het doel van WW. Enige fraaie schoten hadden beter lot verdiend. Ze gingen juist over of naast het doel, zo dat WW van geluk mag spreken, dat met de stand 42 het einde kwam. Scheidsrechter Houtman heeft deze wedstrijd uitstekend geleid. Een voor beeld voor vele arbiters! Een lastige opgave voor de Randers die zij tot een goed einde hebben we ten te brengen. Beide punten zijn naar Alkmaar verhuisd. Het was geen over weldigende, doch wel een spannende wedstrijd. De eerste aanvallen zijn voor Vrone, doch keeper en backs van de R. ken nen hun plicht en weren alle aanval len. Vrouwe Fortuna helpt een hand je aan beide zijden. Tot doelpunten komt het echter niet en de rust breekt aan met dezelfde stand als waarmee begonnen was. Na de rust zijn het de Randers die de toon aangeven, doch dank zij het keurige werk van Vrone's doelman, die enige harde schoten van J. Teygelaar op waarlijk mooie wijze weet te keren, blijven de doelpunten uit. Na een kwartier weet R. uit een doelworsteling het winnende doelpnut te scoren. Onder grote spanning ver strijkt 't laatste halfuur. Vlak vóór 't einde wordt door Vrone een opgeleg de kans gemist. De keeper was reeds gepasseerd, doch het schot ging.naast. Door de regen was het veld spek glad en de bal maakte rare capriolen. De Boys hadden voor de rust tegen wind. Reeds direct waren zij echter in de aanval en schoot de linksbinnen hard tegen de lat. Bq de volgende aanval maakte een Assendelftback hands. De penalty werd door de mid voor benut. De Boys bleven aanvallen, maar een tegenaanval werd echter noodlottig (1—1). Direct hierna schoot de linksbinnen van de Boys op nieuw tegen de lat, kopte de bal voor het doel terug en de r.-binnen maakte 21. Nog geen 3 min. hierna werd een nieuwe aanval met een doelpunt van de l.-buiten besloten (31). Dit liet Assendelft niet op zich zitten en twee fouten van de l.-back en keeper brachten. A. weer op gelijke voet. Even voor de rust kogelde de linksbuiten na goede combinatie met de l.binnen no. 4 in de touwen. Na de rust nam de Boys opnieuw het heft in handen en bracht de stand heel spoedig op 63. Ass. gaf het niet op en slaagde er in de achterstand te verkleinen. Een corner van de Boys r.buiten verdween in het doel (7—4) en even daarna maakte Ass. weer van een fout in de verdediging gebruik (75). Hierna waren het weer de Boys, die weten te scoren en met de stand 85 kwam het einde van deze doelpuntrijke wed strijd. Assendelft II—Alkmaarse Boys II 58; Alkmaarse Boys V—HSV III 4—3; Alcma- ria II— KFC III 3—2; ZFC IV—Alcmaria III 2—2; Alcmaria VII—LSW III 10—1; AFC— VVW 4—2; Oudesluis II—AFC II 2—2; AFC III—Randers n 3—3; Alkmaar IV—AFC V gestaakt Junioren: Alcmaria a—West-Frisia a 2—0; ADO a—AFC a 0—2. Adspiranten: Alkmaarse Boys b—CSV a 0—4; Alkmaarse Boys c—Alcmaria d 0—6; Texel a— Alcmaria a 00; Randers a —Alcmaria b 03; Alcmaria c—Koedijk a 4—2; Alcmaria' f—Helder f 7—0; AFC a— Limmen a gestaakt; AFC d—Zeevogels a 1—0; Kolping Boys b—AFC e 1—0. Boys II bleef op de goede weg voort gaan en won van Assendelft II met 'n korfbaluitslag 58. De Boys hebben een lastige klip weten te omzeilen. Boys V speelde tegen HSV III en won verdienstelijk met 43. De adsp. B konden het niet bolwer ken tegen CSV A en verloren kans loos met 40. Ook de C.-adsp. hebben nog niet de smaak van 'n overwinning te pakken, nu werd weer verloren van Alcmaria Victrix D met 60. Moed houden jon gens er komen nog 18 wedstrijden. VITESSE BLIJFT Enige tientallen kere gisternamiddag opgebel maarders: Meneer, is 1 waar heeft Alcmari En we herhaalden h met 42. Maar ze konden het loven. Zo vast was er laag gerekend. ja, Alcmaria zorgde zeer grote verrassing, een nieuwe voorhoede zen, waar naar de tra moet worden. En toen 1 bleek, dat Schmidt ver! ten gaan, was er natuu geen kans meer. Zo dacht men. Maar van Wieringen dp, dacht er anders ove toen andere Alcmarian beurde het Enfin, leest u het ve Alcmaria won. De eers seizoen. Na het gelijke s; den week. Zou dit de kentering z Want dit is zeker: Al< wat spel betreft niet vi clubs onder te doen. Het de partij, maar was al te vertrouwen kwijt. Dat sc gekomen te zijn. En daar •weer enigszins optimistisc de naaste toekomst. ZW verloor thuis var dat dus nog steeds aan Maar de Zaankanters he een zeer minieme voorsp Alcmaria en komen mee het gedrang. AFC was vrij en weel met Alcmaria rekening Velox verspeelde een punt door het gelijke sp< dat het nu heel wat beter week geleden. En UW, de a.s. tegensti maria, wist thuis met van HVC. Zodat het Zondag op sportpark wel eens zou ren. Dat OSV thuis van TO een tegenvaller voor de we tot iets meer in staa De stand luidt op het De Spartaan 7 TOG 7 WFC 8 Velox 8 UW 6 HVC 6 OSV 7 Wast Frisia 6 ZW 7 AFC 7 Alcmaria 7 In de tweede klasse A maarse Boys vrij. Ze zul lijk met genoegen kennis ben van de nederlaag gen ZFC, dat daarmee hield. En ze zullen eve mogen zijn met de nede tegen Elinkwijk, nog sterdamse terrein. KFC houdt ZFC ge: niet meer achter dan Vriendenschaar werd i verschil, doch de pun Koog. De punten blevei kant van Watergraafsm Volendam klopte en Hilv waar ook weer eens werd SDW het kind De stand is hier: ZFC 8 KFC 7 Watergraafsmeer 7 Elinkwijk 8 Vriendenschaar 6 DWV 8 Volendam 6 Alkmaarse Boys 7 Hilversum 7 SDW 7 Hercules 7 V1TESI In de 3e klasse A blij' richt op Vitesse, dat ma: ding houdt. Nu werd de wedstrijd tegen GVO waar twee concurrenten der, tegen elkaar geli; het een extra goede da cummers. ADO stelde wat tele verliezen van IW. M der allersterkste ploeg geen schande om daar Hollandia schoot wt slof en kraakte DEM DTS een lelijke vergiss thuis te verliezen van mede-candidaat voor de Dat wordt toch werkel voor de Oudkarspelieren De stand is: Vitesse APGS Hollandia GVO IW Helder DEM DTS De Germaan In de 3e klasse B w dag voor de Beverwi sterke Beverwijk wer( klopt en Kinheim gil het zwakke Ripperda nog wel op eigen vel het heel wat beter de regen der kunst vogels. Als de Zaan: pioen worden, zal worden. Want de R gaan op het goede thuis WE. QSC won thuis ve wat verwacht werd.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2