Siad en Omgeving Wat de theaters brengen Een nieuw adresboek voor Alkmaar AGENDA Kroonprinses Elizabeth en Prins Philip Mountbatten OOK ST. NICOLAAS „De Waterdemon" Schoencrême Wrijfwas Poets-extract M II Overstelpend bezoek verwacht „Alcmaria" V.V.V. f SiAM SI00MT .J Wij kindeling een feit Hervormde jeugddienst Mis- en Vesperboek Zondagsmisboek Kindermissaal Handboek v. h. Kath. Meisje Handboek v. d. Kath. Vrouw Hemelse Palmhof Kerkboek voor Zieken In Christus V erkennersker kboek P.O.A. n.v. - PAYGLOP Voor het misdeelde kind Muziekvereniging „Symphonia" Wat onze voorouders schreven J Tien jaar Middenstands- avondschool HARMONIE-THEATER de huwelijksplechtigheid Toneelv. Alberdingh Thym GENOOT VAN Nationale Reclasseringsdag ABONNEERT U OP DIT BLAD PAVILJOEN DER VROUWEN DE PAUW LEGT ZIJN STAART AF HARMONIE-THEATER Mammy CINEMA AMERICAIN Jeugd op drift VICTORIA-THEATER Tarzan overwint Predikbeurten A.B.T. De Vermisten „Beter dan ooit Marktberichten lx UTRECH' Rokken, kante of rafelige stofi cordonneren i ■■■■■■■nHnBni i; i Ledenvergadering Gisteravond hield de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Alc maria" een algemene ledenvergade ring in „Paviljoen Kinheim". Hoewel de agenda verschillende punten van groot belang bevatte, was de belangstelling voor de, onder leiding van de heer D. G. G. Marga- dant staande bijeenkomst, slechts matig, Naar aanleiding van de onveran derd vastgestelde notulen der vort ge vergadering, sprak de voorzitter enkele woerden, waarin hg de leden aanspoorde, vooral actief te blijven, "daar de vereniging alleen dan iet.' kan bereiken, als er algemeen ge steund wordt. Bovendien is het be drag van de gemeentelijke subsidie afhankelijk van de totale contriba tie-opbrengst. Financiën, Dit jaar bedroeg de gemeentelijke subsidie f 535.evenals vorig jaar het geval was, doch een verzoek is in zee, om de subsidie weer op voor oorlogse voet te brengen, d.w.z. op een bedrag van f 1000.De begro ting werd goedgekeurd en de heer Dam zag zich benoemd in de kas commissie in de plaats van de heer Holsmuller, die aan de beurt van af treden was. Bestuursmutatie, Van de heer J. Lakeman kwam een schrijven binnen, waarin deze mede deelde, dat hij niet alleen verhinder, was, maar zich bovendien wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt zag zijn bestuursfunctie neer te leg gen. Bij acclamatie werd de heer W, Schmidt in de vacature-Lekeman in het bestuur gekozen. Motorraces, Vervolgens deed de voorzitter en kele mededelingen over de in 1948 te houden motorraces. Tot het ge meentebestuur werd het verzoek gericht, de races te mogen houden op Eerste Paasdag, op Hemel vaartsdag en op 8 Augustus, dus óók op Zondagen. Dit verzoek is reeds in de Baad behandeld, doch het werd weer in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. De algemene indruk is, dat er geen principiële bezwaren bestaan en men wacht de uitslag in vertrouwen af. Het ligt in de bedoeling de races te moderniseren, o.a. door in teams te laten rijden. "3 i Plannen. De heer J. J. Dinkelberg, directeur van de Federaties van V.V.V.'s in Noord-Holland lichtte de plannen toe, die in de boezem van de federatie be staan en waarvan Alcmaria uiter aard ook een deel opvangt. Speciaal voor Alkmaar van belang is het plan, uitbreiding te geven aan het Bureau, en dit zo mogelijk te ves tigen in een prominent pand in de stad, en dan tevens dit Bureau een alles-omvattende service te laten bieden. Gedacht wordt o.m. aan een plaatskaartenbureau, waar men zo wel voor K.L.M. als voor spoorwegen en scheepvaartlijnen kan boeken. Er is een grote uitbreiding voorzien van het aantal kaaswimpels. Een vergun ning voor 3000 stuks is reeds ver kregen. Op het station stellen de spoorwe gen een ruimte van 83 x 116 centi meter voor reclame beschikbaar, ter wijl ook op diverse punten in de stad attentie-borden zullen worden ge plaatst. (Ingezonden Mededeling) sinds 1902 Depot i. Timmerman f.angestr. 4, Alkmaar, Tel. 2231. Reeds eerder hebben wij uitvoerige beschouwingen gewijd aan het vraag stuk der wijkindeling van de melk- slijters. Wij hebben daarin betoogd, dat de nieuwe regeling, die geheel vrij willig tot stand gekomen is, alleen kan functionneren, als én het publiek én de melkslijters zelve medewerken. De reden, waarom wij nog ven op dit onderwerp terugkomen is gelegen in het feit, dat de voorgenomen wijk indeling met ingang van Maandag a.s. van kracht wordt en in werking treedt Het standpunt van de slijters is, dat wijkindeling een onvermijdelijkheid was, een stap die uit zelfbehoud moest worden gedaan, en veel zal dan ook afhangen van de wijze waarop het publiek reageert. In de eerstvolgende Hervormde Jeugd dienst, die gehouden wordt op a.s. Zon dag 's avonds om 7 uur in de Kapel- kerk, zal spreken ds. A. Dönszelmann van Amsterdam. Het te behandelen on derwerp luidt: „Ik doe wat ik wil". Da. Dönszelmann is in het jeugdwerk gesrti onbekende. De Alkmaarse Jonge Kerk heeft met hem kennis gemaakt op haar discussie avond van 14 November j.l., waar hij sprak over: „Waarom ga je naar de kerk, en wat doe je er?" Alle jongeren van 16—35 jaar, kerkelijk of niet-ker- kelijk, worden a.s. Zondag "in deze van de Hervormde Jeugdraad uitgaande dienst gaarne verwacht. Ook belang stellende ouderen kunnen nog wel een plaatsje vinden. Een grote handicap is het gebrek a|in hotelruimte, en de beste oplossing achtte de heer Dinkelberg, het doen toenemen van het aantal pensionhou ders, met welk systeem o.a. in Am- si erdam goede resultaten z(jn bereikt Adresboek. Het bezoek van vreemdelingen aan ons land belooft in 1948 een zodanige afmeting aan te nemen, dat er een ongebroken record ver wacht raag worden. Daarvan zal ook Alkmaar zjjn deel krijgen en hier dient men dus paraat te zjjn, In dit verband deelde de heer Din kelberg mee, dat er binnenkort een nieuw adresboek voor Alkmaar zal verschijnen onder auspiciën vau V.V.V. Holland staat in het middelpunt van de belangstelling overal ter we reld. Reeds nu zijn de meeste scheep vaartlijnen volgeboekt. Laat de Alk maarse burgerij dus zijn eigen belang begrijpen en diligent blijven. En daarom ook „Alcmaria", de be langrijke organisatie, die voor het vreemdelingenverkeer zo ontzaglijk veel doet, metterdaad steunen! Bij de roqdvraag brachten de heren Putman, Theunissen en Voorthuis nog enkele vragen naar voren aan gaande propaganda-acties, waarvan c'ooi het bestuur gaarne nota werd genomen. ST, NICOLAAS TIPS Met de Decembermaand in het zicht, heeft het Comité voor de verkoop der Weldadigheidspostzegels en kaarten .Voor het Kind" zich weer opgemaakt zijn jaarlijke actie voor te bereiden. Hiertoe kwam het Comité met mede werkers en medewerksters onder lei ding van de voorzitter, de heer Figée. Donderdag j.l. op het Stadhuis bijeen: Dë secretaresse, mevr. Wittop Kohing- v. d. Sleen deed mededeling over de correspondentie met het Hoofdbestuur. De penningmeesteresse, mej. J. H. M. Jacobse, gaf enkele aanwijzingen over de a.s. verkoop. Reeds in de eerste week van Decem ber zullen de dames de Wolff Peere- 'ooom, Lojenga en Laurens het bekende bezoek brengen aan de bedrijven, ban ken en andere kantoren om de „grote orders" in ontvangst te nemen. De verkoop in de hall van het Post kantoor wordt op 1 December v.m. 9 u. geopend door de Ere-presidente, mevr. Prof. Koelma. Ongetwijfeld zullen de vele kopers, die hierbij tegenwoordig willen zijn, verbaasd staan van de prachtcollectie Kerst-, Nieuwjaars-, en Kinderkaar- ten, die het Comité heeft aan te bieden. Er is hier „voor elck wat wils" en iedere aankop geeft wederzijds profijt. Het Comité heeft niet te klagen over het resultaat der acties van de laatste jaren. In 1945 leverde deze voor Alkmaar e.o. een verkoop op tot de som van luim f 18.000.in 1946 van ruim f 13.000.—. Men bedenke hierbij echter dat dit resultaat niet zonder de grootste in spanning kan worden bereikt. Inspan ning van het Comité, van de medewer kende dames en heren, hier en in de omgeving. Doch dit alles zou tevergeefs zijn zouder de sympathie en de aanko pen van het publiek. Een ieder zorge daarom, hoofd voor hoofd, zijn aandeel te nemen in deze actie. Het gaat om het misdeelde kind, om alle misdeelde kinderen in Nederland, zonder onderscheid van gezindte. KOOPT KINDERZEGELS- EN KAAR TEN ZIJ BRENGEN GELUK U ZELF EN DE KINDEREN Op Maandag 24 November a.s. zal het orkest der amateurs-muziekvereni ging „Symphonia" die verleden jaar November werd opgericht en zich door haar eerste optreden in Maart jl. reeds bekendheid verwierf, in 't Gul den Vlies" zijn tweede concert geven. Hiervoor is de medewerking verkre gen van mevrouw J. Frederikse Hoekstra en de heer J. Couvée, die samen met het orkest Mozarts prach tige concert No. X voor twee piano's zullen uitvoeren, en daarna zonder orkestbegeleiding de Variations pour deux pianos sur un thèma de Beetho ven. Het orkest zal zich nog doen ho ren in een Suite van een 17e eeuwse onbekende Engelse componist, in het Andante uit de Sinfonia in Es van J. Chr. Bach, in welk stuk Simon Koe ten de hobosolo zal uitvoeren, en in het eerste deel van Schuberts Unvol- lendete. Voor het slagen van de komende uitvoering is, behalve het werk der vereniging, ook een volle zaal nood zakelijk. Voorziet U daarom tijdig van kaarten. Voor bijzonderheden zie men adver- ties en raambiljetten. EEN GRIEZELIGE GESCHIEDENIS. In de Alkmaarsche Courant van 22 November 1847 lezen wij het volgende fantastische verhaal: Voor enige weken stierf een landman in een dorp bij Gerdau- nen in Pruisen. Het lijk werd in een zijvertrekje, zoals alle boe renwoningen daar hebben, tot aan de begravenis geplaatst op een zoogenaamd hangwerk, d.i. een paar planken, die tot ber ging dienen en aan touwen hangen. De weduwe, die de eenige huisgenoot van dén over ledene was geweest, huiverde om gedurende den nacht met 't lijk onder één dak te blijven en ging daarom bij haren broeder, die in hetzelfde dorp woonde, sla pen. Den volgenden mórgen be geeft zij zich weder naar huis, maar vindt tot haren schrik de deur open, de kast opengebro ken, haar geld weg. Zij waggelt naar het zijvertrek en denkt van schrik ineen te zinken, daar ook het lijk weg is. Maar het kelderluik in den vloer onder de hangplank is open; zij vat moed, ontsteekt licht en klimt de keldertrap af. Wat vindt zij hier? Twee lijken, haren zwager dood naast haren man en nog een paar zijden spek er bij. Het onderzoek heeft met tame lijke zekerheid het volgende doen opmaken: De zwager wilde den erfgenaam op eigen houtje spelen. Toen hij het geld had, had hij nog zin aan de zijden spek, die boven de hangplanken, waarop het lijk rustte, aan den balk hingen. Hij steeg op de hangplanken om er bij te kunnen, doch deze kon den den dubbelen last niet dra gen, 't touw brak en de beide broeders vielen op 't daaronder liggende kelderluik, hetwelk vermolmd en met zijne verroeste hengsels doorbrak. Zo ging de val nog dieper en voegde een tweede lijk bij het eerste. De doode had op eene vreeselijke wijze zijn huisregt gehandhaafd, en de regelmatige eigendom zij ner achterblijvende vrouw be schermd. Het feit, dat de Alkmaarse Midden standsavondschool tien jaar bestaat, Werd gisteren in- eén bijéénkomst van cursisten, oud-cursisten," leraren en oud-leraren in het Wapen van Heems kerk gevierd. De voorzitter van het schoolbestuur de heer M. Rentenaar, die de leiding van de avond had, sprak een woord van welkom in het bijzonder tot de vertegenwoordigers van de Alkmaarse Handeldrijvende Industriële Midden stand; de Alkm. Chr. Middenstands Vereniging; de Middenstands Vereni ging „Ons aller belang" te St. Pancras; de Middenstands Vereniging te Heer- Hugowaard; het schoolbestuur van de R.K. avondschool te' Alkmaar; leraren en oud-leraren. Voorts gaf hij een uit voerig overzicht van de tien jaren, die achter ons liggen. Hij merkte daarbij op dat, de vijf jaren bezetting de cur sus niet hebben getorpedeerd. De moei lijkheden waren toen groot als wij en kel al denken aan de vele malen, dat wij met de cursus verhuizen moesten. Wij prezen ons gelukkig le heer Hols muller als directeur van de school te mogen hebben. Veel werk is in de af gelopen jaren door hem verricht. De school heeft dank zij zijn inspanning en die der leraren een goede naam in de omgeving verworven. De school werd in 1937 gesticht op initiatief van de Middenstandsorgani saties. Organisaties uit de omgeving sloten zich bij de verdere opbouw van de school aan. De resultaten, die wij mochten boekt., zijn zeer verheugend. Na de pauze werd het woord ge voerd door de heren J. W. A. Heuse- veldt, Du Pee van Stt Pancras, Dekkers van Heer-Hugowaard voor de verschil lende organisaties en de heer A. W. Holsmuller, directeur van de school, die er aan herinnerde, dat thans de toe standen in het zakenleven weer nor maler worden. De klant wordt weer koning, een situatie, die de jongeren eerst nu kunnen leren kennen. Tot slot van de avond hield Jhr. Dr. J. C. Mollerus uit Haarlem een boeien de lezing met mooie lichtbeelden over Oost-Afrika en de negerstaat Liberia, die mede dank zij de vlotte wijze van voordragen zeer in de smaak'viel. ZATERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Utile Dulci uit Vlij men met I.eontientje. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Dan sen. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Schil- dersprenten. ZONDAG. Gulden Vlies: Toneelver. Dindua. Overdekte, 2.30 uur: Wedstrijden Red dingsbrigade. Café Central, 1.30 uur: Feestmiddag Esperantisten. Wapen van Heemskerk, 3 en 7.30 uur: Dansen. Stedelijk Museum: Tentoonstelling schildersprenten. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Muziekvereniging „Symphonia". BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Mammy; tot 14 jaar onder geleide. Zaterdag 7 en 9,30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Tarzan over wint; 14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. ZONDAGSSLUITING APOTHEKERS. Zondag 23 November zal de apotheek van de heer Hartong van Ark in de Langestraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de vol gende week de nachtdienst gehouden. het van W(j draaien vanaf hedenavond in Journaal Met veel succes heeft de toneelver. Alb. Thijm Vrijdagavond in het Gulden Vlies een opvoering gegeven van het bekende blijspel „En Jacob diende" on der leiding van de heer J. Robert Sr. Het stuk, dat tal van aardige scenes bevat, is voor dilettanten uitstekend geschikt en de talrijke bezoekers heb ben aan de opvoering dan ook veel ge noegen beleefd. Bij de ongeveer twaalf medewerkenden waren er verschillen de, die een bijzonder aardige opvatting van hun rol hadden en het geheel daardoor best deden slagen. De heren Robert Sr., Minneboo, Themmen en Dekker, alsmede de dames Themmen, Goes, Van Galen en Groot en mej. Z. Vedder, wisten de geschiedenis van deze moderne Jacob, die ook moest .dienen" om zijn vrouwtje te verove ren, tot een aardig geheel te maken. ,.c „HARMONIA" VERENIGING VAN SPIRITISTEN NED, De morgenwijding, a.s. Zondagochtend half elf, vanwege bovengenoemde vereni ging te houden in het A B B-gebouw, Ko ningsweg 2, zal geleid worden door de heer P Klapwijk van Rotterdam. Evenals het vorige jaar hebben de sa menwerkende Reclasseringsinstellingen, waarvan de grootste zijn het Neder lands Genootschap tot Zedelijke ver betering der gevangenen, de Rooms Katholieke Reclasseringsvereniging, het Leger des Heils en de Protestants Christelijke Reclasseringsvereniging, 't voornemen 'n Nationale Reclasserings dag te organiseren. Deze collectedag zal gehouden wor den op Zaterdag 29 November a.s. Ten einde de collecte bij alle gezindten in den lande aan te bevelen is er een co mité van aanbeveling gevormd, waarin o.a. de volgende personen hebben zit ting genomen: Dr. L. J. M. Beel, Minister President; W. Drees, Minister van Sociale Zaken; Kardinaal Dr. J. de Jong, Aartsbisschop van Utrecht; Prof. Ir. W. Schermer- horn. Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in Noord-Holland. WEDSTRIJDEN VAN DE A.R.B. Reeds eerder deelden wij mede, dat de Alkmaarse Reddings Brigade aan staande Zondagmiddag wedstrijden in de Overdekte organiseert. Van de z(j- de der deelnemers, o.a. de Amster damse Reddingsbrigade, bestaat er een grote belangstelling. Maar ook van de zijde van het publiek bestaat cr veel interesse, zodat het bestuur van de organiserende vereniging, hun die nog geen kaarten bestelden, advi seert dit nog hedenavond of uiterlijk Zondagmorgen te doen. Dit om over stelpende drukte bij de kassa, voor de aanvang der wedstrijden, te voorko men. Naast de wedstrijden zullen de leden van de Amsterdamse Reddings brigade verschillende pantomimes op voeren. Een middag dus, die naast spanning ook de humor in de Over dekte zal brengen. ROZEKRUIZERS-GENOOTSCHAP Zondagmorgen om hall elf Tempeldienst Oudegracht 114 Spreker de heer B Bers- ma over „Meesters van de Steen". „Een cadeau voor jong en oud zo zei hij. Voor slechts f 0.75 verkrijgbaar aan ons kantoor Voordam C 9 en bij onze bezorgers. FEESTELIJKE BIJEENKOMST. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdt a.s. Donderdag om 8 uur haar jaarlijkse feestelijke bijeen komst in het Wapen van Heemskerk in de Breedstraat, waarbij men genie ten kan van fijne pianomuziek van mevr. Dikboom, begeleid door cello van dr. Berman. Verder kan men mej. Lopes Diaz hoofdbestuurslid van de Vrouwenbond in een toespraak be luisteren. Samenzang bindt de aanwe zigen. Na de pauze een mooi toneel stuk „Dag en nacht". Inderdaad een waardig programma! (Ingezonden mededeling) 'Boeken van blijvende waarde! PEAR1. BUCK ALICE TISDALE HOBART VERKRIJGBAAR IN DE -GOEDE BOEKHANDEL U.-M. ,,Wesl-FriesIand" HOORN Zingend trekt Bobby Breen door de film „Mammy", een rolprent, welke rond dit knaapje geschreven is of lie ver gezegd rond zijn stem. Zijn vocale prestaties zijn niet onbekend en in het koor van zangsterren neemt hij een niet onbelangrijke plaats in. Een grote schare filmfans heeft zich om Bobby Breen verzameld en deze groep kan ook in de film „Mammy" haar hart weer ophalen. Bobby zingt te pas en te onpas. Voeg daarbij het overgevoelige onderwerp van een jongetje, dat in het New Orleans van kort na de burger oorlog door een slavin is opgevoed en later door de bekende hardvochtige grootmoeder met het kleine ''art je wordt opgenomen, dan kunt u begrij pen, dat vele zakdoeken vochtig zijn geworden. De zang van de kleine hoofdrol-vertolker is charmant en vele bekende songs ruisen de zaal in. Ove rigens is het een sentimenteel verhaal, zonder enige pretentie, maar dat on getwijfeld vele liefhebbers een geslaag de avond zal bezorgen. Joop Geesink excelleert wederom in het voorprogramma, thans met een aardig tekenfilmpje van de fa. Vroom en Dreesmann. Een uitgebreid wereld nieuws en een geestig voorfilmpje com pleteren het programma in het Har monie Theater. Een van de grote oorlogsproblemen is de verwildering van de jeugd en voor namelijk in Amerika heeft deze ernsti ge vormen aangenomen. Jongens en meisjes van goeden huize, die over een eigen auto en een ruim zakgeld be schikken en die bovendien ouders heb ben, die zich met zovele sociale pro blemen bemoeien, dat zij voor hun eigen kinderen geen tijd hebben, zijn van deze verwildering vaak de dupe. Zij brengen hun avonden door in dan cings, waar alcohol in onbeperkte mate verkrijgbaar is en de gevolgen blijven niet uit. De jeugdmisdaad neemt hand over hand toe en op de film „Jeugd op drift", zien wij hoe een fatsoenlijk en goedwillend meisje door 't bezoek aan een dancing in zo gevaarlijk gezelschap komt, dat zij tenslotte in een moord partij wordt betrokken. De rechtbank, welke deze zaak behandelt, maakt een wat onwaarschijnlijke indruk, maar zij komt prachtig van pas om de kinderen en de ouders eens op hun morele plich ten te wijzen. Eigenlijk is dit meer een demonstra tiefilm dan een speelfilm, maar Jackie Cooper en Gale Storm spelen er de hoofdrollen in en het is begrijpelijk, dat de liefdestragedie welke zich tussen hen afspeelt vele toeschouwers In span ning houdt. Vooraf gaan o.a, prachtige opnamen uit het land van Bordeaux en dat van Savoye. Onder buitengewoon grote belang stelling had gisteravond in 't Victor: a - Theater de eerste voorstelling alhier plaats van een nieuwe Tarzan-film: „n 1. „Tarzan overwint". En de vertoning is een groot succes geweest. In stijgende spanning hebben de bezoekers de avon turen gevolgd van Tarzan, Boy en Zan- dra in hun strijd tegen de Duitsers, die in Tarzan's gebied een vliegveld wilden aanleggen en grondstoffen wilden ver krijgen. Maar men dringt niet onge straft door in Tarzan's gebied, vooral niet als ook de olifant en Chita, de chimpansé meewerken. En het einde is dan ook een volkomen nederlaag voor de indringers na tal van spannende avonturen en vele taferelen waarom hartelijk is gelachen. Vooral als Chita weer zo'n prachtig spelletje speelde. In derdaad deze chimpansé is een actrice van formaat. Over Weismuller de kra nige zwemmer en oerwoudbewoner behoeven wij niet meer uit te weiden en ook Johnny Sheffield als Boy was een grote attractie. Met veel genoegen zag men Frances Gifford als Zandra. Het aardige slot van de film was een kostelijke vondst. Men zal aan deze nieuwe Tarzan-film inderdaad pleizier beleven. Ook het voorprogramma is de aan dacht ten volle waard. Naast twee mooie journaals ziet men ook nog een goede tekenfilm en bijzondere :.ang- en dansnummers bij een orkest dat de be zoekers naar de Zuidzee voert. ZONDAG 23 NOVEMBER ALKMAAR: Grote Kerk, 10 uur ds Dik boom. Kapelkerk, 10 uur ds Van Deih van Haarlem; 5 uur ds Den Oudsten; 7 uur ds. Diinszelmann van Amsterdam (Jeugddienst). Rem Geref gem, half elf ds Rappold.Luth kerk (Oudegracht) half elf ds Roodenburg. (H. Doop). Doopsgezinde kerk, av. 7 uur ds Van der Sluis. Geref kerk (art. 31 K O) in Waakt Bidt, half tien en half zes ds Van Dooren van Enschedé. Baptisten gern. (in N. Doelen), 10,15 uur evang. Hofhuis: half acht evangelisatie-samenkomst met medewerking van muziek en zang, Oud-Kath. kerk, geen dienst. Herst Ap. gem, Toussaintstraat, half tien en 4 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Het Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur Heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool; B uur Verlossings-bijeenkomst onder lei ding van majoor Ter Telgte. ALKMAAR: Ned. Chr. Gem.schaps- bond (in Waakt en Bidt), 3 uur jeugd- samenkomst; Donderdagavond half 8, de heer Dammuller; Dinsdagavond half 8, Houtweg 8, bijbelbespreking. Geref. Kerk, 10 uur ds. Haitsma van Noord-Scharwoude; 5 uur dr. Polman. Collecte Vrije Universiteit. BROEK OP LANGENDIJK: Geref. kerk, 10 en 3 uur ds Donner. Collecte Vrije Universiteit. DIRKSHORN: Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur, dr. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE: Geref. kerk, 10 uur dr. Polman; half 5 leesdienst. Collecte Vrije Universiteit. HEER-HUGOWAARD: Geref kerk, half 10 en half 3 ds. Wynia. In de morgendienst verkiezing ambtsdragers HEILOO: Geref. kerk, in Evang.- gebouw, half 9 dr. Polman; 4 uur ds. Haitsma van Noord-Scharwoude. Col lecte Vrije Universiteit. SCHERMERHORN: Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. Donderdagavond half 8, dankuur voor het gewas. SINT PANCRAS: Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, av. half 8 ds. J. M. de Jong (H. Avondm.; herdenking der doden). Verbeterde opgaaf. OTERLEEK, zie Stompetoren. ZUID-SCHERMER, 10 uur, ds. De Jong. (Ingezonden Mededeling) Nadat de bezoekers eerst in stijgende spanning „Het gevecht op de rots wand" hebben gevolgd, waarin Kirmet Maynard zo'n grote rol speelt; volgt het eigenlijke hoofdnummer en wel „De Vermisten" naar een verhaal van nie mand minder dan Edgar Wallace, de schrijver van de meest sensationele avonturen. Nu de film is ook ditmaal sensationeel en wel in het bijzonder door het spel van de hoofd ver VI kers Will Langedijker Groentencentra'e, 22 Nov. 20.000 kg Rode kool 8.70—17.80; 15.000 kg Gele kool 5.908.40; 32000 kg Groe ne kool 7.30—24.60; 55000 kg Witte kool 914.20; 16000 kg Andijvie 14.60 16.90; 1500 kg Uien 17.80—19.60; 1500 kg Peen I 6.30 II 9.40—9.70; 1600 kg Bieten I 8.90 en II 3.80. NOORDSCHARWOUDE, 22 Nov. '47. 223000 kg Witte kool 13.10—13.30; 12000 kg Rode kool 10—17.60; 8500 kg Gele kool 5.106.80; 11000 kg Groene kool 12.4922.80, 14000 kg Andijvie I 13.40— 16.50, II 10.70—12.50; 650 kg Bieten I 7 —7.60; 2000 kg Uien 18.50—19.50, grove 21.20 en drielingen 14. Koedijk. COÖP. AANKOOPVERENIGING. Dinsdag kwam bovengenoemde ver eniging in café Butter bijeen. Na ope ning van de vergadering stelde de voorzitter het punt waarvoor de ver gadering was belegd aan de orde n.I. verhoging van het crediet bij de Boe renleenbank. Het huidige crediet van f 21.000 blijkt thans te laag te zijn en het is nodig dat dit wordt verhoogd tot f 30.000. Ook het bestuur der Boe renleenbank kan hiermee accoord gaan. De ledenvergadering keurde he bestuursvoorstel goed.- Bij de rond vraag bleek dat de prijzen van super U bouwt uw eigei zonder kapita. Het bedrag dat U haar betaalt, i doeode om in aw onbelast huis te Vraagt vrijblijvend j tingen te onzen ka Boompjes 2, Rotte tel. 28361, postbu TIL 114)4 Inlichtingen worde door Uw woninginri verstrekt. IJZERMAGAZI „DE MAGNEE N. Zomerdi Tyfe en Lynn Harding, die de spanning en kali ongeveer gelijk aan het vorigs er terdege inhouden. jaar zullen zijn. HOUTTIL 46, ALKMAAR. NIEUWE RADI weer leverbaar met kortegolf, toveroog, ciale vervorming: weergave. Vz jaar s lelijke garantie TECHN. BUR. KAM Laat 203. Alkma TH. G. KREYERM VAN BESUYEN maakt het in ort Mient 1 Alkmai Telefoon 3256 TE KOOP Oude gramofoonplatei 11 te leveren tegen i we. DEKKER, Alkn Spoorstraat 5. Te koop aangebode kolfergramofoon en e •Jihelbak met schijver Te koop gevraagd: damesrijwiel zonder den. KROES, Huiswaard

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2