De krant is: Onbekendschipbij Egmond in nood Nederlandse Biljartbond Lente in December Zilveren jubileum bij V. en D. Als de drank is in de man De Post krijgt een complimentje P ropaganda-avond Jong-Holland AGENDA Uitreiking bonkaarten Feestavond van Adola Opbrengst collecte St. Nicolaas bij Roliea Burgerlijke Stand De tentoonstelling der schildersprenten De krant waarin het meest geadverteerd wordt en die dus het meest gelezen wordt DE ALKMAARSCHE COURANT ACTUEEL BETROUWBAAR e OBJECTIEF Heiloo. Dodelijk verkeersongeval ABONNEERT U OP DIT BLAD Koedijk. Burgerlijke stand Arsenal ontsnap! aan een tweede nederlaag ViosAlkmaar 1- j_aatste N I ieuws Dikke mist bemoeilijkt operaties Waarom juist hier? Stad est Omgeving, Alkmaarders naar de Olympiade Twee .Halter "-dames in voorlopige keurploeg Het was een bekend feit dat min stens een drietal Halter-dames een redelijke kans maakte, op een ver kiezing in de Nationale Dames Turn- keurploeg. Enkele maanden geleden was er echter een aanmerkelijke verandering gekomen in de soort oefeningen, welke op de Olympiade zouden worden geëist. De gymnastische oefeningen zoals die hier te lande op wedstrijden en demonstraties worden uitgevoerd,zullen in Londen slechts op de tweede plaats komen. Het rhythmisch gedeelte, even- wichtbalansen en baloefeningen zijn wel de belangrijkste factoren die door slaggevend zullen zijn voor het beha len van een behoorlijk resultaat Vijf weken geleden is' de directeur van „De Halter", de heer Boot Sr. be gonnen met een vijftal meisjes in een zaaltje ergens in Bergen deze moeilijke oefenstof met zijn pupillen te verwerken. Ondanks het feit, dat er in die vijf weken hard werd ge werkt, zag het er voor „De Halter"- dames niet zo gunstig uit, althans aan merkelijk minder gunstig dan voor en kele maanden, toen men genoegen nam met de oefenstof waarvoor men zich sinds jaren hier in Nederland had bekwaamd. Het werken had echter succes, want twee dames hebben zich op de .selectiebijeenkomst, welke zich Zondagmiddag in Leiden plaats vond, in de voorlopige ploeg, die uit 18 deelnemers bestaat, geplaatst. Van deze achttien moeten er acht afvallen, daar de Olympische ploeg uit maximaal acht deelneemsters en twee reserves zal bestaan. EEN KANS DIE GEGREPEN MOET WORDEN. De Alkmaarse dames, Cl. Post en K. Tonneman, zitten dus in de voorlopi ge ploeg, maar behoorden tot de tien besten en dit met een voorbereiding van 5 weken. Wanneer dus hard wordt gewerkt is een verkiezing in de Olym pische ploeg vrijwel zeker. Van deze meisjes wordt echter ont zettend veel gevergd want iedere Zon dag zal er in Rotterdam worden getraind onder leiding van mevr. J. v. d. Most-Leijer. Dit is echter nog niet het ergste; gedurende de trainingstijd zullen de keurturnsters aan geen enkele wed strijd of een of andere sportgebeurte nis mogen deelnemen. En dit is voor de vereniging die keurturnsters bezit, minder prettig. Maar vermoedelijk slechts eenmaal krijgen deze meisjes de kans uitge zonden te worden naar een Olympi ade, slechts eenmaal krijgen ze de kans hun land, hun stad en hun club op de grootste aller sportgebeurte nissen te vertegenwoordigen endaar- om bestuursleden, zet u over deze bezwaren heen en geef alle mogelij ke medewerking en meisjes, zet jul lie in om datgene te bereiken, wat siechts een enkeling is gegeven: „Het vertegenwoordigen van je land op een Olympiade". Afd. Alkmaar STAND PER 7 DECEMBER 1947 Klasse A: O, O., Alkmaar 2268 380 13 7 26 Druie Ruiten 2615 462 11 12 22 Optimisten 2535 348 8 12 16 Klasse B: Excelsior 5160 1136 32 18 64 O. O., Castricum 3969 1051 26 1 18 53 Driesprong 4121 1964 23 2 25 48 Alcm. Vivtrix 4235 1389 23 2 30 48 Volharden 4260 1942 17 3 30 37 Klasse C: Excelsior A 3886 1034 31 2 12 64 Optimisten 3611 1239 25 2 18 52 O O., Alkmaar 3450 1214 25 1 19 51 Excelsior B 3412 1191 23 2 20 48 Z E K Z 3093 1217 23 2 20 48 Gekroonde Valk 3102 1099 16 29 32 De Drie Ruiten 3310 1074 14 1 28 29 Volharden 2645 1053 14 29 28 Klasse D, groep I. Drie Ruiten A 2699 1199 24 1 15 49 Alcm. Victrix 2725 1441 22 23 44 Optimisten 2234 1114 20 2 13 41 Driesprong A 2411 1176 20 20 40 Excelsior 2209 1294 19 21 38 Lindenhoek A 2209 1070 17 18 34 Harmonie A 2658 1418 16 1 28 33 Klasse D, groep II: Driesprong B 2146 1447 23 1 16 47 O. O., Alkmaar 2187 1368 23 17 46 Drie Ruiten B 2285 1363 22 18 44 Harmonie B 1822 1412 19 1 20 39 Alcm. Victrix B 1711 1553 19 21 38 Volharden 1925 1113 15 20 30 Lindenhoek B 1478 1288 13 22 26 Panthatlon: cadre 35/2 cadre 57/2 J Moejes 1276 80 675 56 G Wessels 959 63 728 91 A J de Wit 920 107 825 118 C Honing 733 76 712 85 libre bandstoten 3 banden m pnt 1540 75 605 166 86 163 27 1600 70 547 178 100 167 25 775 71 697 223 118 208 20 932 92 373 121 104 186 14 De weerprofeten hebben ons voor deze winter weer van alles voorspeld. Hun vooruitziende blik zag een sei zoen dat varieerde van een kwakkel wintertje tot een jaargetijde, waarin sneeuw en ijs ons zouden belagen en waarin wij herinnerd zouden worden aan de praehistorische ijstijd. De laatsten kregen gisteren zeker geen gelijk. Een vrolijk zonnetje ver dreef de ijle ochtendnevel, en nood de later op de dag tot wandelen. Was het dan een wonder, dat tallozen het „Carpe Diem" tot hun devies maakten en er op uit trokken? Niet alleen in de dreven van de Alkmaarse Hout, op de wegen naar de sportvelden, maar ook in wijde om trek genoten honderden en nog eens honderden van het fraaie weer, dat de wandelaars deed vergeten, dat wij in de donkere dagen voor Kerstmis le ven. Vooral in Bergen was het druk, en zowel bus als tram hebben velen van en naar het dorp aan de duinrand vervoerd. Zulke dagen zijn een verademing in het sombere jaargetijde! Bij de fa. Vroom Dreesmann te Alkmaar werd heden weer een jubi leum gevierd. De heer P. Kramer, chauffeur, vierde heden de dag dat hij vóór 25 jaren bij bovengenoemde fa. in dienst trad. Gedurende deze tijd heeft hij zich doen kennen als een ijverig en plichts getrouw persoon. Hedenmorgen om 10 uur werd hij per auto met z'n vrouw van huis ge haald en naar de zaak geleid, waar het voltallig personeel hem opwachtte. Direct werd hij op het privé-kantoor door de Directeur, de heer W. Brent- zen en de Bedrijfsleider, de heer H. v. d. Weyer, ontvangen. Onder het aan bieden van bloemen en het gebruike lijke cadeau onder couvert werden vele oude herinneringen opgehaald en toe spraken gehouden. Daarna stond het personeel in de feestelijk versierde lunchroom klaar om de jubilaris en zijn vrouw te huldigen. Ooor verschil lende personen werd het woord ge voerd en vele cadeaux werden hem nog aangeboden. Deze dag is voor de familie Kramer een onvergetelijke geworden. Om 11.30 uur werd de jubilaris weer naar huis gereden waar verder de dag in gepaste vreugde werd doorgebracht. Vele waren er die de sympathieke jubilaris thuis nog even bezochten. Dat het drankmisbruik weer hand over hand toeneemt bleek gisteravond weer in de Langestraat. Twee bewo ners van de Dijkgraafstraat, de 21- jarige matroos T. en de 23-jarige P., waren tengevolge van het gebruik van drank in een stemming, dat zij di verse personen in de straat aanhielden. Een surveillerende agent van politie hield 'n oogje in 't zeil en volgde hen. Zonder bepaalde aanleiding nam de matroos een dreigende houding aan, waarna de burger de agent een vuist slag in het gezicht gaf. Beide personen werden gearres teerd en kregen een proces-verbaal wegens vredeverstoring en mishand®, ling van een ambtenaar in functie. Een dame in het Oosten des lands plaatste voor een dame in Alkmaar een advertentie. Door het onduidelijk weer geven van naam en huisnummer kwa men er een groot aantal brieven, welke op deze advertentie waren ge schreven naar Alkmaar, waar de pos terijen tevergeefs aan het speuren gin gen voor wie ze bestemd konden zijn. Na een vergeefs onderzoek in Alkmaar en zelfs in Heiloo schreef een actieve hoofdbesteller naar het adres van één der afzendsters, kwam daardoor de naam van het blad te weten waarin de advertentie geplaatst was en kreeg con tact met de dame, die de advertentie geplaatst had, waardoor ten slotte het raadsel kon worden opgelost en de brieven te Alkmaar bezorgd konden worden. Er wordt vaak op de post gemop perd, maar hij verdient zo nu en dan toch ook wel eens een complimentje. Op Donderdag 11 en Vrijdag 12 Dec. zal de Chr. Sportver. „Jong-Holland", die zich bezig houdt met het beoefenen van gymnastiek, voetballen, handballen, en athletiek, in het Gulden Vlies een propaganda-avond geven. Het programma wordt geheel door eigen krachten uitgevoerd. Voor de pauze: Revue; na de pauze: Blijspel. Een ieder is van harte welkom. Voor kaarten, zie de advertentie in dit blad. SINT NICOLAASFEEST BIJ N.V. S. KROM Zaterdag vierde de personeelsver eniging van de Chem. Wasserij en Ververij S. Krom N.V. in haar cantine een Sint Nicolaasfeest. 's Middags om 2 uur begon zij met het kinderfeest, dat onder goede lei ding van enkele dames van het per soneel stond. Veel hebben ze ontvan gen van de Sint en Piet. Vele ouders en ook de Directie waren hierbij aan wezig. 's Avonds had de vereniging zelf haar feestavond. Het ging er gezellig toe, muziek, zang, enz. Toen circa 10 uur Sint Nicolaas zijn intrede deed, steeg de feestvreugde ten top. Dit ging door tot de voorzitter om half 3 de directie en allen bedank te voor het slagen van deze avond, welke nog lang in gedachten zal blij ven. MAANDAG Gulden Vlies, 8 uur: Abonnementsvoor- stelling Covoto (Candida). DINSDAG Gulden Vlies, 7,30 uur: 't Voetlicht met „Tzingani". Wapen van Heemskerk, 2 uur: St. Nico laasfeest 3e en 4e kl. L.O. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: De lafaard; 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Het portret; 14 jaar. Bergen: De Rustende Jager: Lenteparade, 14 jaar. Zij, wier familienaam begint met de letters H van Helder tot einde H zijn morgen, Dinsdag 9 December, aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bon kaarten 802, schoenenbonnen en bonkaar, ten voor a.s. en jonge moeders. De uitreiking vindt plaats in het uit- reiklokaal, Ridderstraat, van 9—12 en van 24 uur Zelfverzorgers uitsluitend op Zaterdag 3 Januari 1948. De inwisselingsbon van bonkaart 713 moet afzonderlijk worden meege bracht, dus niet meer de gehele kaart. De personeelsvereniging „Adola", waarin het personeel van de fa. Eck- mann is verenigd, heeft Zaterdagavond in het Gulden Vlies een geslaagde feestavond gegeven. De Adola-revue 1947 werd ten tonele gebracht, welke revue geheel en al door eigen leden werd samengesteld, zelfs de teksten en de liedjes zijn pro ducten van eigen vindingrijkheid. De opvoering had van begin tot eind een vlot verloop en de talrijke aanwezi gen hebben hun instemming dan ook niet onder stoelen of banken gestoken. Na afloop hield een geanimeerd bal de danslustigen nog tot diep in de nacht gezellig bijeen. DIE GLADHEID. Behalve de pechhebbende Nacobus reed Zaterdagmorgen een luxe wagen tegen een tuinmuurtje en beschadig de dit, toen de auto de Tesselschade- straat inreed. Een en ander tenge volge van de gladheid van de weg. Bij het Texelse hek slipte een mo torvoertuig, waardoor een verkeers- paal werd aangereden. Veiliger verkeer door minder lawaai Vóór het oversteken van een rij weg kijkt men links en rechts of het moment van oversteken gun stig is. Tijdens het oversteken kijkt men eerst links en daarna rechts. Het geven van geluidssignalen door het rijverkeer moet tot het uiterste beperkt worden. Verkeersorde bevordert stilte. Stilte bevordert veiligheid. De op Zaterdag 29 November hier ter stede gehouden collecte voor de Nationale reclassering ten bate van alle gezindten heeft opgebracht het bedrag van f 1.229.86. Zaterdagmiddag van half drie tot zes uur hebben de kinderen der leden van de buurtvereniging Roliea (Rop- jeskuil, Liefdelaan, Akerslaan) hun St. Nicolaasfeest gevierd. Behalve St. Nicolaas en Zwarte Piet, die zich van hun beste zijde lieten zien, was er nog iemand aanwezig, die de kinderen ge notvolle uren heeft bezorgd, n.l. Mar tin Vroom met zijn poppenkast. Het werd voor de kinderen een middag om niet gauw te vergeten en de feestcom missie heeft eer van haar werk gehad. Geboren: Janna, dochter van G P Verburg en M ter Burg. Theodora M H, dochter van H L Lina en M Vreeker. Joseph J G, zoon van J J Hogeling en A C Rodenburg. Franciscus E, zoon van A C Rijnaarts en A W H Vogelsang Jan, zoon van W J Duiveman en J Bakker. Renske J, dochter van J Go- dijn en P C A de Moei. Christina F en Gerard, dochter en zoon van A van der Post en A Koeleman. Jacob W, zoon van J de Boer en W F Willemse Klazina, dochter van H Swager en J de Visser. Theodorus B H, zoon van V" van der Wal en Maaike ten Haken. Overleden: P A de Boer, 54 jaar, ge huwd met B H M J Wanna. Franciscus Romijn, 68 jaar, gehuwd met G D Gevers Na drie weken geopend te zijn ge weest ls de tentoonstelling van schil dersprenten in het Gemeentelijk Mu seum aan de Breedstraat gisteren ge sloten. Er zijn ongeveer 600 bezoekers ge weest en er werden een 30-tal pren ten verkocht. En één gewonde Donderdagavond reed een Chevrolet ter hoogte van de Kattenberg in de richting Heiloo, toen de bestuurder een voor hem rijdende paard en wagen wilde passeren. Plotseling ontdekte hij een tegenligger, waardoor het passe ren niet mogelijk was en remde direct af. Een achter hem rijdende luxe auto kon niet snel genoeg remmen en reed hem met een snelheid van pl.m. 40 km aan. Doordat de bestuurder van de luxe wagen nog naar links uithaalde, werd erger voorkomen. De luxe wa gen werd ernstig beschadigd en moest weggesleept worden. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Donderdagmiddag had een ernstiger ongeluk plaats te Schoorl, waarbij on ze plaatsgenoot C. v. d. B. betrok ken was. Toen hij met zijn luxe wagen daar door de bocht wilde gaan werd hij geramd door een autobus. Zijn auto werd dermate gehavend, dat ook deze moest worden wegge sleept, terwijl de heer v. d. B. met een ingedrukte borstkas en een grote schram op het voorhoofd enige weken rust zal moeten houden. De schuld vraag wordt onderzocht. Een zeer ernstig ongeluk had plaats Zaterdagavond toen mevrouw A. Pen- pingApeldoorn komende vanaf de Kapellaan zich naar haar woning aan de Oosterzij wilde begeven. Toen zij een autobus had laten passeren alvo rens zij de Straatweg per fiets over stak bemerkte zij te laat dat rechts van deze autobus een luxe auto reed en in volle werd de 54-jarige mevrouw P. gegrepen en de gevolgen waren ontzettend. Mevrouw P. werd zo ern stig gewond, dat zij vrijwel onmiddel lijk dood was. Laten de weggebruikers vooral op deze gladde en tevens slecht verlichte wegen oppassen en voorzichtigheid be trachten. Ditzelfde geldt voor voet gangers en wielrijders die de hoofd wegen moeten oversteken! Geboren: Theodorus J, zoon van D Louwen en A M Beerse Catharina N, dochter van P IJfs en C Muntinga. Jacob J, zoon van J Raat en G Fijnheer. Gerrit, zoon van J Tiesjema en T de Vet. Johanna, dochter van N Visser en K Kloosterboer Niclaas P, zoon van P Schroder en A M Leering. Johannes A en Petrus J, twee zoons van A van Baar en C M Groen. Greta C, doch ter van K Barsingerhorn en G van Dam. Ondertrouwd: Albert Kroon en Johanna G Turkstra. Getrouwd: stra. Overleden: Dirk Groen, Albertus Butter, 68 jaar. Geus, 82 jaar. A Kroon en J G Turk- 75 jaar. Griet de VIER BUSSEN MELK VERLOREN GEGAAN Toen de heer P. G. met zijn bestel auto achteruit reed op de Kanaaldijk nabij de Gebr. Bos (de smid) kwam hij in aanraking met de bakfiets van de melkboer Sj. B. De vier daarop staande melkbussen rolden de weg over en het kostelijke witte vocht spoelde bij de dijk neer. Voor de melkboer en diens klanten een grote schadepost! De Arsenal speelde voor 40.000 'toe schouwers tegen Manchester City, en het had maar weinig gescheeld of na hun nederlaag van verleden week, de eerste van het seizoen, tegen Derby, waren ze gister hun record van on geslagen te zijn op eigen terrein ook kwijt geraakt. Een paar minuten vóór bet einde leidde Manchester City, dat bijna voortdurend beter gespeeld had nog met 10. Toen werd Logie in het strafschopgebied op ongeoorloofde wij ze ten val gebracht, scherpschutter Rooke plaatste zich achter het leer en tot grote verlichting van de Arsenal- aanhang maakte hij ook ditmaal geen fout. Onhoudbaar suisde de bal in de touwen en het thuis-record was gered. Intussen werd Derby-County in een sensationele ontmoeting hardhandig af gestraft door Preston North end dat z'n bijnaam van „Proud Preston" alle eer aandeed. De voorwaartsen van Derby begonnen in wervelwind-stijl en maak ten in 6 minuten 2 doelpunten, waarvan 1 uit een strafschop. Toen was 't woord aan Preston dat op precies dezelfde wijze, ook eenmaal scorend uit 'n straf schop gelijk maakte. Rust kwam met gelijke stand: 3—3, want beide elftallen hadden nog eens het net gevonden. Na de rust completeerde Morrison een hattrick, wat een 43-voorsprong voor Derby betekende, maar Preston zette daarop alle zeilen bij, overrompelde keer op keer de verdediging van Der by en won tenslotte met 74. De uitslagen in de eerste Lague zijn als volgt: Arsenal-Manchester City 1—1; Bolton W.-Wolverhampton W. 32; Burnley- Chelsea 1-0; Charlton Atheletic-Grims- by Town 2—3; Liverpool-Aston Villa 33; Manchester United-Blackpool 1-1; Middlesbrough-Sunderland 2—2; Ports mouth-Everton' 3—0; Preston North End-Derby County 7—4; Sheffield Uni ted-Blackburn 4—1; Stoke City-Hud- dersfleld 11. Alkmaar ging deze keer bij VIOS op bezoek met één invaller voor de linksbinnen de Groot. Begunstigd door goed weer kwa men beide elftallen in het veld. De omstandigheden wezen op een mooie wedstrijd, maar dat pakte anders uit. Direct na de aftrap was het aan beide zijden rommelig. VIOS maakte uit 'n vrije schop, die onvoldoende wegge werkt werd, de eerste goal (10). Dit deed het spel weer even opleven, doch het peil zakte weer spoedig beneden nul. Na nog enige goede momentjes kwam de rust. Na de thee het zelfde beeld. Maar toch kwam Alkmaar er al beter in, hetgeen bewees dat zij 't wel kon. Op een gegeven moment ging de bal naar één der buitenspe lers. Een voorzet volgde, die door de midvoor werd ingeschoten (11). VIOS werd ingesloten, maar alles strandde op de keeper en de beide backs. Zo kwam het einde en VIOS mocht zich gelukkig prijzen met een gelijk spel. De scheidsrechter leidde zeer goed. Volgende week in Den Hel der beter, mannen, want het kan. Het tweede gaat op bezoek bij Hu- go Boys. Het kan een kleine over winning worden. Het derde heeft weer een vrije Zondag. Het vierde leed tegen het nog on geslagen Bergen 3 een zware neder laag (101). Er werd hard gewerkt, maar niet met het hoofd, wat bij voet bal ook nodig is. J. de Jong wist de eer nog te red den en scoorde het enige tegenpuntje. Zondag gaat het vierde bij SSV te Stompetoren op bezoek. Als er met overleg gewerkt wordt, gaan de punt jes naar huis. De adsp. moesten de meerderheid erkennen in Alcmaria c met 30. Het was niet nodig geweest, maar volgen de keer beter. Zondag kunnen jullie uitrusten. Van een Deens schip is radio-tele grafisch bericht ontvangen, dat van een onbekend schip op 52.39 N. en 4.33 O. noodseinen per morselamp werden waargenomen. De motorreddingsboot van IJmuiden, de „Neeltje Jacoba" is ter hulpverlening uitgevaren. Zoals blijkt uit het door het Deense schip radio-telegrafisch ontvangen bericht, bevindt het on bekende schip zich ten Noorden van Egmond voor de kust. Er is dikke mist op zee. Uit IJmuiden vernemen wij nader, dat ook de sleepboot „Nestor" ls uit gevaren. Hedenmorgen om half twaalf is de reddingboot „President Steyn" uit Egmond vertrokken. Aanvan kelijk was de boot door motorsto ring uitgeschakeld, doch later ver namen we, dat de „President Steyn" ter assistentie is uitgevaren. JMq&zondm Mijne heren, Ondergetekende, een abonné van uw Dagblad, zag gaarne het onderstaand» opgenomen. Op 12 December as. zal het drie jaar geleden zijn, dat de moffen hun zo gevreesde razzia begonnen. Het ligt ons nog vers in het geheu gen. Alle mannen tussen zestien en vijfenveertig jaar werden toenmaals door de nazibeulen in beestenwagens naar de „Heimat" gedeporteerd, ter wijl vrouwen, kinderen, ouders en verloofden in radeloosheid achterble ven. Vele van deze mannen zijn niet te ruggekeerd en nog veel meerderen zijn invalide teruggekomen, hetzij licha melijk of geestelijk genekt. Na de bevrijding werd ook hier ter plaatse door de gerepatrieerden een vereniging opgericht en werd er jaar lijks een bijeenkomst gehouden. Alkmaar deed dit zelfs in samen werking met IJmuiden, waar op de zelfde datum vele mannen gedepor teerd werden. Velen zullen zich deze mooie avon den herinneren. Avonden van 't weer zien van mede-slachtoffers uit die da gen, van ware vrienden, die samen de nood lenigden en de broodkorsten deelden in het land der Edelgermanen. Nu zal wederom op 13 December a.s. deze vereniging een feestavond orga niseren. Het is echter jammer, dat de orga nisatoren een besluit namen (buiten de leden om) en een zaal huurden, die in de bezettingstijd zeer dik wijls door de ortskommandant, Reuter en dergelijke „Übermenschen" werd ont sierd, terwijl de eigenaar alles deed om het deze „Herren" comfortabel te maken. Deze man doet thans weer zaken met het bestuur der gerepatri eerden. In dezelfde zaak met dezelf de gerant zaten onze beulen te proos ten terwijl wij in beestenwagens za ten. Waarom houden nu de gerepatrieer den hier een feestavond? Omdat de zaal f 40 goedkoper was dan ergens anders. Neen, dan liever geen feest of anders zouden wij eer der nog wat „lappen" voor een welis waar duurdere, maar dan toch andere omgeving. Met dank voor de afgestane plaats ruimte teken ik, hoogachtend, J. F. DE MOOR, Wognumse Buurt 7, lid der vereniging van gerepatrieerden. ONDERSCHRIFT. Wij hebben de opname van dit stuk niet willen weigeren, wat nog niet im pliceert, dat wij het met de inhoud voor de volle honderd pet. eens zijn. Wij voor ons staan op het standpunt, dat iemand, die door de daartoe be voegde instanties op gevoelige wijze is gestraft, daarna het leven niet op allerlei wijzen onmogelijk moet wor den gemaakt, doch dat aan zo iemand weer een kans moet worden geboden. Anderzijds kunnen wij er enig gevoel voor hebben, dat men juist in dit spe ciale geval een ander milieu zou hebben geprefereerd. Red. De grootste Baily-brug ter wereld in Europa is geopend. De nieuwe Baily- brug bij Venlo is in tegenwoordigheid van de Engelse Gezant Sir Neville Bland en de Minister van Verkeer, Ir. Vos, door de Burgemeester van Venlo, Mr. B. Berger, officieel geopeiH. Na de openstelling voor het verkeer. VAN VLIET EN MIDDELKAMP WINNEN OMNIUM Zondagmiddag werd te Brussel een internationale omnium-wedstrijd ge reden tussen ploegen, elk van twee man, uit België, Nederland, Frankrijk en Denemarken. Van Vliet en Middelkamp verdedigden de Neder landse kleuren en bezetten in het eind klassement de eerste plaats. Middel kamp won de eerste manche van deze wedstrijd, een puntenrace in vijf klas sementen waarin van Vliet vierde werd. De tweede manche, een Australische achtervolging, was voor van Steenber- gen-Adriaenssens vóór Pedersen-Ja- cobsen en van Vliet-Middelkamp. De derde manche, 1 Kilometer tegen het uurwerk a l'Americaine met vliegende start werd een overtuigende zege voor onze landgenoten. Eindklassement: 1. Nederland (Van Vliet-Middelkamp) 5 pnt.; 2. België (Van Steenbergen-Adriaenssens) 5 pnt; 3. Denemarken (Pedersen-Jacobsen) 8 pnt.; 4. Frankrijk (Idee-Robic) 12 Pnt'

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2