IS: Oudorp heeft een nieuwe wethouder Stad jm Omgeving. Alkmaarse zangers naar Brussel Comedia brengt een sterk gespeeld „Candida" Sport Als gast van „Edouard Bauwens" Van wie was Theodorus B. H.? Bankpapier in snippers N.R.S.V. I-V.V.V. I 31/2-6V2 Uitspraken Meervoudige Strafkamer V. Veiliger verkeer door minder lawaai Bonnen halen! De tweede Covoco-avond St. Pancras. Egmond aan Zee. Verkoop van Damterrein Clubcompetitie Egmonden Bergen. H. Hermandad als Sinterklaas Langedijk. N.V.H. maakt balans op fi t*, 1WwÊÊÊmÊÊm WÊêémk Veefonds met onvoordelig jaar Hensbroek. Burgerlijke Stand De meest actueele krant De krant waarin het meest geadverteerd wordt De krant die dagelijks groeit in abonnementenaantal DE ALKMAARSCHE COURANT ACTUEEL BETROUWBAAR .OBJECTIEF Broek op Langendijk Rijwieldiefstal? Heiloo. Eerste steenlegging Wijkgebouw Vermakelijkheidsbelasting verhoogd tot 50 pet- Muziek en Ballet Bergen I-Randers I 32 Texel-Berdos 00 In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Mannenzang- verenlging „Orpheus" hebben Teeds lang gekoesterde plannen vaste vorm gekregen. Het staat thans definitief vast, dat het koor met Pasen, dus op 28 en 29 Maart a.s. een reis naar Brussel zal maken. In de Belgische hoofdstad zullen de zangers ontvangen worden door het gemeentebestuur ten stadhuize, en zal een bezoek worden gebracht aan het graf van de Onbekende Soldaat. Hier zal een korte .plechtigheid volgen, waarbij het koor een krans zal leg gen en Handels „Ecce quo modo mo- ritur" zal uitvoeren. Tezamen met de Brusselse mannen- zangvereniging „Cercle Choral Eouard Bauwens" die als gastheer optreent, zal op een nader te bepalen plaats 'n concert worden gegeven, waar Orpheus o.m. zal uitvoeren: „De Ruïne" van Brandts Buys, l'Orque van Lillé en Vexilla Regis van Neumann. Vanzelf sprekend zal ook de Brabangonne niet op het programma ontbreken. Orpheus' voorzitter, de heer C. Velthuys reist tezamen met de heer E. C. Hartog, die aan het bestuur wordt toegevoegd, nog deze week naar Brussel om de nodige voorberei dingen te treffen. De heer Hartog die jarenlang in Brussel woonachtig is ge weest en daar in verschillende koren zong, heeft het contact tussen Orpheus en de Cercle Choral gelegd. De leden van het koor en hun da mes, die deze reis «.ülen meemaken Het drukfoutenduiveltje kan rare bokkesprongen maken en dat is waar schijnlijk de oorzaak, dat de duivel al tijd met bokkepoten afgebeeld wordt. Met die harige poten heeft hij gis ter weer in onze correctiekamer rond gesprongen en er weer een duivels pleizier in gehad onze Burgerlijke Stand in de war te schoppen. In de opgave van de Burgerlijke Stand van 8 December was vermeld, dat Ernestus W. van der Wal gehuwd was met Maaike ten Haken. Niets bijzonders dus, behalve dan voor de bruid en de bruidegom en hun familie, die het natuurlijk wel een zeer merkwaardige dag hebben ge vonden. Evenwel, in onze publicatie van de Burgerlijke Stand kon men gisteravond lezen, dat er een baby was geboren Theodorus B. H. zoon van het echtpaar, dat zo juist stralend van ge luk in 't huwelijksbootje gestapt was. Dat klopte natuurlijk niet en de echte vader en moeder van Theodorus B. H. zullen gisteravond wel verwon derd hebben opgekeken, toen ze za gen, dat de ooievaar hun zoontje bij een ander had gebracht. Zij hebben er in elk geval ook recht op genoemd te worden. Het zijn J. T. H. W. B. Schut en C. A. M. Kemna. Ja, wat kan er al niet gebeuren als de zetter een halve regel overslaat en de corrector het niet gezien heeft? Wij hebben nu een bordje „Verboden toegang" op onze correctiekamer ge zet, in de waarschijnlijk ijdele hoop, dat het duiveltje zich daaraan zal storen. Zaterdagmorgen is door een tweetal personen aangifte gedaan van het vinóen in hun brievenbus van versnipperd bank papier van f 10.— en f 2.50 Later werd aangifte gedaan van vermis sing van een loonzakje Nog worden veertien zilverbons van f 1.— vermist. Een en ander vond plaats in de buurt van het Luttik Oudorp. Zij, die snippers in hun bus vonden, worden ver zocht dit bij de politie aan te geven. Dat de Alkmaarse Schaakclub VVV van plan is een hartig woordje in de hoofdklasse-competitie mee te spreken, bewijzen bovenstaande cijfers! Het 'sterke Rotterdamse schaaktien tal, NRSV I, werd Zondagmiddag j.l. op eigen „terrein" met 6V23Vs ge klopt. Dit bewijst wel, dat het schaakpeil van het Alkmaarse VyV langzaam maar zeker vooruit gaat. De gedetailleerde uitslag was: Dr. M. Bergsma (NRSV)D. Ap pel Jr. (VVV) 1—0; A. Broers—P. Seewald 01; G. Koensraads-P. Hoek stra 0—1; W. J. Wezenes—C. Kieft 0— 1; C. FeitersW. Kwak 01; H. Man neeE. Kayser 01; J. ZandstraW. v. d. Veen 10; J. ManneeG. Boon 10; A. WapP. Deugd 01; Göb- belsP. Vreeken '/s'/s. Totaal 3'/s6V2. De Meervoudige Strafkamer heeft heden de volgende uitspraken gedaan: W. S. te Zijpe 20 ó'f 10 dagen ge vangenisstraf voor het toebrengen van lichamelijk letsel. S. K. te Castricum 20 of 10 dagen gev.straf voor eenzelfde feit. C. J. H. K. te Broek op Langendijk, 9 maanden gevangenisstraf met aftrek voor diefstal met inbraak. B. B. te Enkhuizen, 10 maanden ge vangenisstraf met aftrek wegens op lichting en verduistering. G.' H. M. te Den Helder, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek, voor ver duistering meermalen gepleegd. worden in Brussel in hotels onderge bracht. Met Pinksteren zullen de leden van het Brusselse koor een tegenbezoek aan Alkmaar brengen, waarbij zij zul len logeren bij hun Alkmaarse zang broeders. Ook hier staat een ontvangst door het gemeentebestuur op het pro gramma, waarvan overigens nog geen bijzonderheden vaststaan. Voetganger kies als plaats om een rijweg over te steken een punt, waar vrij uitzicht op het rijverkeer is. Houdt een parkerende auto steeds aan Uw rechterhand. Als er een „oversteekplaats" is of een vluchtheuvel, dient U daar van gebruik te maken. Helpt mede-het verkeer een orde lijk aanzien te geven en het aan tal ongevallen te verminderen. DINSDAG Gulden Vlies, 7,30 uur: 't Voetlicht met „Tzingani". Wapen van Heemskerk, 2 uur: St. Nico- laasfeest 3e en 4e kl. L.O. WOENSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond SOVA. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: De lafaard; 18 jaar. Woensdag 2,30 matinée. Victoria Theater, 8 uur: Het portret; 14 jaar. Woensdag 2,30 matinée. Zij, wier familienaam begint met de letters I en J zijn morgen, Woensdag 10 Dec. aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bon kaarten 802, schoenenbonnen en bon kaarten voor a.s. en jonge moeders. De uitreiking vindt plaats in het uitreikingslokaal, Ridderstraat, van 9 12 en van 24 uur. Zelfverzorgers uit sluitend op Zaterdag 3 Januari 1948. De inwisselingsbon van bonkaart 713 moet afzonderlijk worden meegebracht, dus niet meer de gehele kaart. Het is een uitstekende gedachte van ,,Covoto" geweest om, nu het gezelschap Comedia zo'n goed bezet stuk van Ber nard Shaw, de thans ruim negentigjarige Ierse toneelschrijver, op zijn repertoire heeft, dit stuk ook in Alkmaar te bren gen. En Candida, één van de meest ge. speelde stukken van Shaw, heeft het nog zeer goed gedaan. Men moet de scherp getekende personen in het stuk kunnen aanvoelen, de rake typeringen kunnen waarderen. De grote liefde van Candida voor haar echtgenoot dominee Morell, het grote kind, dat onbewust met zich zelf is ingenomen, komt zo prachtig uit. En daarnaast de figuur van Marchbanks, do vreemde schuwe jongeling van achttien jaar, de dichter met de pijnlijke overge voeligheid in wie Morell zelfs een ogen blik een mededinger ziet. Dan vragen verder de aandacht Burgess, die men zich eigenlijk moeilijk als de vader van Can dida kan voorstellen Prossy Garnett, de v/at burgelijke typiste en Alexander Mill de hulpprediker. In mooi sluitend samen spel hebben de zes medewerkenden het met aandacht gevolgde stuk gebracht. Ma. ry Dresselhuys heeft in de titelrol schitte rend spel gegeven. Zij beheerste de moei lijke rol van Candida in alle opzichten met een natuurlijke eenvoud en toch diep ge voel, wat vooral in het derde bedrijf zo mooi uitkwam. Gijsbert Tersteeg verdient alle hulde voor zijn vertolking van de zeer moeilijke rol van dominee Morell. Hij wist i op de juiste wijze deze vooral door de vrouwen gewaardeerde redenaar met zijn kleine ij delheden, in het stuk te plaatsen. De veeleisende rol van Eugene March banks was een succes voor Fons Radema, kers. Van de oude Burgess maakte Cjr Hermus een goed type Ellen de Thouars als de typiste „Prossy" maakte inderdaad iets van deze rol, terwijl Jef de Groot als hulpprediker Mill zich goed bij het geheel aanpaste. Het zeer mooie vlotte samen spel bracht de toneelavond tot een enigs zins vroeg einde. Het eigen décor van EUy van Stekelenburg was goed maar de plaatsing der meubelen niet altijd gun stig. Een hartelijk applaus heeft de uit voerenden aan het slot meerdere malen teruggeroepen. G VAN HET DAK GEGLEDEN Gister was een timmerman achter een perceel aan de Straatweg aan het werk. Door het losschieten van een klamp viel hij van een dak De GGD bracht hem naar'het Centraal Ziekenhuis. Een hersen. Schudding werd geconstateerd. Per taxi werd hij naar huis vervoerd. HANDEL IN BONNEN Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen iemand, die bonkaarten van deze en de komende periode had verkocht Ook tegen zeven kopers is proces-verbaal opgemaakt. BENOEMD Bij K.B. van 29 October j.l. werd benoemd tot leraar in de wiskunde in vaste dienst aan de Rijks-H.B.S. te Alkmaar, de heer W. A. Barten, alhier. VRIJSTELLING VAN DIENSTPLICHT De Minister van Oorlog heeft aan onze Plaatsgenoot P. Pauling wegens persoon lijke onmisbaarheid vrijstelling van dienst plicht verleend voor de tijd van 1 jaar DE NACO-BUS NIET IN DE SLOOT. Ons bericht over de Naco-bus, die van de weg was geraakt, was niet ge heel juist. De bus is n.l. niet in de sloot terecht gekomen, doch alleen in de berm. De wagen heeft later op eigen kracht zijn weg vervolgd. Het ongeluk was te wijten aan krachtig remmen voor een fietser, die geen ach terlicht voerde. In Egmond aan Zee heeft zich een plaatselijk comité gevormd, bestaande uit de heren Dr. Belonje, voorzitter; Bos, secr.-penningm., A. Blok, R. v. d. Pol en H. Wijker, dat zich ten doel stelt mede te werken aan de verkoop van certificaten van de volgende waarden: 1 cm2 voor 50 cent, 2 cm2 voor f 1 en 10 cm2 voor 10. Certificaten van grotere waarden kunnen speciaal wor den aangevraagd. De Nationale Monumentencommis sie wil monumenten oprichten voorde gevallenen en de verzorger zijn van hun nagelaten betrekkingen. Maandag is de verkoop in Egmond aan Zee aangevangen. Enkele sigaren winkeliers, die kenbaar zullen zijn aan een raambiljet, hebben zich be reid verklaard om aan de verkoop mede te werken. Laat Egmond niet achterblijven en laten wij hopen, dat er zoveel cm2 verkocht zullen worden, dat het plaat selijk comité een flink bedrag kan over maken. De uitslagen van de voor de club competitie gespeelde wedstrijden op Donderdag, 4 December j.l., luiden: le afd.: J. Koopman—G. v. d. Brink -0; J. de Waal—A. Heere 0—1; J. van Don—J. Valkering afgebroken. 2e afd.: P. Zijp—S. Genet 0—1; G. Groot—G. Stam 0—1; E. Konijn—W. de Graaff 0—1; J. Zijp—K. Blok 1—0; K. Groot—H. Franse 1—0; H. de Vries— K. Blok 0—1. Mist u iets? Aan het politiebureau, Karei de Grotelaan 17, werden in de week van 1 tot en met 7 December de navolgende voorwerpen (er zijn ook drie levende „voorwerpen" bij) als gevonden aangegeven: Fietspomp, 1 paar blauwe wanten, kinderspeelgoed (ho&dje), damespara- pluie, herenhandschoen, sluithaak van een auto, 1 paar witte wollen kinder wantjes met rode streep; 2 paar wol len kinderwantjes, schaap (ooi), zil verbon van f 2.50, witte badschoen, herenrijwiel merk ENF, 2 pinken. De H. Hermandad fungeert als Sin terklaas elke morgen tussen 10 en 11 uur op bovenstaand adres. De volgende voorwerpen kwamen op de „verlieslijst" over hetzelfde tijd vak, te staan: Vulpenhouder (Parker),, gecombin. rook- snoepkaart, bont gevoerde hand schoen, want, groene kindermuts. 'n paar wollen wanten, etui, inh. rode vulpen en rood vulpotlood, vaars, kin- derwant, wieldop Citroën, 'n paar don kerrode dameswanten, 'n paar donker blauwe kinderwantjes, damesporte feuille, inh. 4 textiel- en 4 levensmid delenkaarten en f 26.50, benevens le vensverzekeringspolis. De eerlijke vinders melden zich wel even aan het bureau (tel. 2444). Het bestuur van Nederlands Volks herstel, afdeling Langedijk, stelt er prijs op bij de beëindiging der werkzaam heden verantwoording over het beheer af te leggen gedurende het tijdvak Mei 1945 tot October 1947, opdat de bevol king kaq zien op welke wijze het door haar afgestane geld is besteed. Het overzicht volgt hieronder: De totale ontvangsten bedroegen van 1945 tot en met 1947: f 35.699,72; uitga ven in 1945 tot en met 1947: hulpbetoon aan de bevolking van Langedijk f 12745.82, vrachten f 74.25, goederen ten behoeve van de bevolking f 1961,92, kosten Harkbureau en algemene onkos ten van de afd. Langedijk f 2540.09, bij drage a. h. Landelijk Bureau f 6417,93, voor Gezinszorg Langedijk f 800.aan de HARK f 500.—, aan het Witte Kruis Langedijk f 500.voor bouwfonds t.b.c.-fonds Witte Kruis f 100.—, sociaal adviesbureau f 1121.08, Medisch opvoed kundig bureau f 100.—, tehuis „Ouden van Dagen" Oudkarspel f 300.sociaal werk f 4000.—. Uitkeringen f 4338.63. Te zamen f 35.699.72. Verder is door het Rayon Langedijk, omvattende de gemeenten: Langedijk, St. Pancras. Koedijk, Warmenhuizen, Harenkarspel en St. Maarten voor de geadopteerde gemeenten Ammerzoden en Sluis in Zeeuws Vlaanderen gecol lecteerd en bedroeg de hulp aan de ge meente Ammerzoden f 50098,88 en aan de gemeente Sluis f 9380,20. Ajax—Hermes D.V.S. Spelmoment uit deze wedstrijd, die door Ajax gewonnen werd. Het kopduel naar de bal. Zaterdagavond vond in het café van de heer C. Kossen te Hensbroek de jaarvergadering plaats van het Onder ling Veefonds te Hensbroek. De ont vangsten over het afgelopen boekjaar beliepen f 4782,71 en de uitgaven f 4738, 51, alzo een voordelig saldo van f 44,20. Afgekeurd werden 17 stuks vee. De omslag was extra hoog, n.l. f 8.55 per beest. Tot taxateurs werden herko zen de heren D. Wit Sz. en Jb. van Vuure, tot plaatsvervangers C. de Boer en P. Leegwater. Geboren: Cornelia, d. v. C. Sjerps en C. Karsten. Wilhelmina C., d. v. J. T. N. Klaver en G. A. Wit. Cat- harina G. M., d. v. D. Knijn en J A. van Leeuwen. Evelina, d. v. C. Brink eh A. Appel. Ondertrouwd: Jacob P. Klaver, Spanbroek en Anna M. Doodeman. Vanmorgen werd het rijwiel van de heer B. bij het Betaalkantoor ver mist. De heer B. was zijn distributie kaarten komen halen en had zijn fiets onbeheerd gelaten. Toen hij terug kwam vond hij een oud karretje, dat' weinig op zijn nieuwe fiets geleek. Een vergissing? De politie stelt een onder zoek in. KERKVERKIEZINGEN. Bij de gister gehouden verkiezingen in de Ger. Kerk werden als ouderlingen gekozen de heren K. Slot.en J. van 't Riet en tot diakenen de heren A. Bou- wens en C. de Groot. J.l. Zaterdagmiddag vond een. hoe wel uiterst sobere, toch belangrijke ge beurtenis plaats, n 1, de eerste steen legging voor het Wijkgebouw, dat door de plaatselijke afdeling van het Witte Kruis zal worden opgericht aan de IJol- leweg. Bouw en exploitatie zullen evenwel geschieden onder auspiciën van de Stichting „Badhuis van het Witte Kruis", en daarom opende de voorzit ter van het bestuur dier Stichting, de heer G. Hoetjes, de bijeenkomst met 'n kort woord, dat hij besloot met een uit nodiging aan de secretaris-penning meester der Stichting, de heer J. van Gemeren, om tot de symbolische daad der eerste steenlegging te willen over gaan. Deze verklaarde gaarne, aan 's voor- zitterjj uitnodiging te willen voldoen. Hij bracht een woord van lof aan de architect, de heer J. Rus Jr., en de aan nemer, de heer A. de Geus. Zodoende zal indien de weersomstandigheden niet al te zeer tegenwerken in de eerste helft van 1948 Heiloo kunnen beschikken over een inrichting, een gemeente van 10.000 inwoners waardig. Mevrouw RusKlomp, als bestuurs lid van de afdeling Heiloo van het Witte Kruis, sprak haar grote ingeno menheid uit met het initiatief. Tot slot sprak ook burgemeestér Kalff zijn vreugde er over uit, dat thans de eerste steen was gelegd van een degelijk wijkgebouw. Hij zegde reeds bij voorbaat de krach tige steun van het gemeentebestuur toe bij de exploitatie, zodat de plaat selijke afdelingen, cowel van het Wit te als van het Wit-Gele Kruis, op de meest gunstige wijze van het Wijkge bouw gebruik zullen kunnen maken. De raad der gemeente Oudorp kwam gisteravond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. G. Bakker. Na de notulen van de vorige ver gadering onveranderd te hebben goedgekeurd alsmede de wijziging van de begroting over 1946, bracht de heer G. L. van der Post, als lid van de commissie tot het nazien van de gemeenterekening over '46, verslag uit van de door genoemde commissie verrichte werkzaamhe den, waa-rmede de raad zich ver enigde. Vervolgens werd de gemeentere- kening over 1946 voorlopig door de raad vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat het nadelig slot van de gewone dienst f 2397.76 be droeg wat, gezien de algehele toe stand van de gemeente, zeer gunstig is te noemen. Tevens deelde hjj me de, dat van vorige diensten nog een bedrag van f 22669.04 was te verhalen, terwijl daartegenover nog betalingen waren te doen van f 24039.01, het reële nadelig slot bedroeg derhalve 3767,73. Indien nodig kon van de dienst 1946, die een batig saldo opleverde van ruim 10500, dit nadelige saldo van 1946 worden afgetrokken, waardoor zelfs de rekening sluitend gemaakt kon worden. Oudorp houdt zich dus niet slecht. Subsidies. De ingevolge de Lageronderwijs- wet door het schoolbestuur van de bijzondere Meisjes- en Jongensschool ingezonden bescheiden tot staving van de uitgaven over 1945 en 1946 werden behoudens enige kleine uit zonderingen accoord bevonden, zodat de raad besloot de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor r'e R.K. Jongensschool over 1945 vast te stellen op f 1855.14, die over 1946 cp f 2812.25, terwgl die voor de R.K. Meisjesschool werden vastgesteld op f 1900.08 en f 3450.40. Aan de raad der gemeente Alkmaar zal worden v argesteld de heren Breebaart en Pesman, respectievelijk burgemeester der gemeente Zijpe en benoemd bur gemeester der gemeente Beemster, te benoemen tot regenten van het Cen traal Ziekenhuis. Zonder slag of stoot kon de raad zich met het voorstel van burgemeester en wethouders vereni gen om de verschillende, aan de ge meente-ambtenaren toegekende toe lagen in de wedden te incorporeren en deze wedden vervolgens naar boven af te ronden. Overeenkomstig de aanschrijving van de Min. van Binnenl. Zaken werd de vermakelijkheidsbelasting verhoogd tot 50 Het voorstel van B. en W. tot aan koop van een perceel grond van de heer Vethaak te Oudorp ter verbre ding van de Westerstraat werd met 6 tegen 1 stem, de heer G. Buren, aangenomen. De civiele prijs van f l per M2 vond de heer Buren te hoog, hetgeen de heer v. d. Post de opmer king deed maken, dat de heer Buren zich gaarne vastklampte aan voor historische prijzen. Zelfs deze opmer king weerhield de heer Buren niet. In zijn houding te blijven volharden. UKUN DAAN KOOI" Vervolgens verenigde de raad zich met het voorstel van B. en W. tot aankoop van verschillenue siukjcs grond aan de Westerstraat, nodig voor verbreding van die straat, terwijl eveneens een conversie van een geld lening ad f 29400 met een rente voet van 3 pet., het aangaan van een rekening-courant overeenkomst, de verlenging van een kasgeldlening tot maximum f 60.000, de aanbieding van de gemeente-begroting voor 1948 en de partiële herziening van het uitbrei dingsplan der gemeente t.b.v. de bouw van een ambtswoning voor de burge meester, onder de hamer doorgingen. Ook de vaststelling van de regelen waaraan B. en W. zich hebben te hou den bij de toewijzing van woningen, ontmoette geen bezwaren. BENOEMING WETHOUDER. Alvorens over te gaan tot de be noeming van een wethouder wendde de burgemeester zich tot de scheiden de wethouder P. Groot. Hij prees het in hem, dat hij geheel vrijwillig uit democratische overwegingen, zijn ze- te1 beschikbaar had willen stellen t.b.v. een van de leden van de P. v. d. A. De voorzitter dankte hem voor de pret tige samenwerking, welke hij steeds had mogen ondervinden, zowel in ver gaderingen van het dagelijks bestuur van de gemeente als in de gemeente raad. Als^ wethouder werd vervolgens gekozen de heer G. L. v. d. Post, P. v. d. A. De voorzitter sprak de wens uit dat hij steeds op aangena me wjjze met de heer v. d. Post zou mogen samenwerken. De heer Post dankte de voorzitter voor zijn woorden alsmede de raad voor het in hem gestelde vertrouwen en beloofde al zijn krachten te zullen instellen in het belang van de ge meente. Tenslcftte sprak de afgetreden Wethouder, de heer Groot enige woor den van dank en sloot de voorzitter de. vergadering. Voor het eerst in zijn 2-jarig be staan trad het muziekensemble onder leiding van J. Smit en de balletgroep onder leiding van mevrouw Majolée zelfstandig voor het voetlicht. Reeds tientallen malen verleenden zij medewerking hier en elders. Dat dit optreden op prijs werd gesteld bewees Zaterdagavond de volle zaal van „De Rustende 'Jager". In een openingswoord kon de heer N. Majolée het voltallige college van B. en W. welkom heten, alsmede ver tegenwoordigers van vele vereni gingen. Dank werd gebracht, ook aan de middenstand voor de grote medewet*- king. Het myziek-ensemble speelde Humoreske van' A. Dvorak, Serenade van S. Schuyver en Plaisier d' Amour van G. B. Martini zeer verdienstelijk. Minder te waarderen was de uitvoe ring van Suite Oriëntale van Fr. Po- py. Een, ons inziens te zwaar nummer voor het huidige orkestje. Vóór de pauze voerde de balletgroep Suite Ballet uit. Het eerste deel. Entree Mazurka, liet aan afwerking wel iets tr wensen over (wat grotendeels veroor zaakt werd door het vlugge tempo van het begeleidende ensemble). Het „Largo" was volmaakt, mej. B. Beemster ontplooide zich daarin, en blijkt een van de besten van deze groep De Galop vormde een waardig slot van deze Suite. Als tweede dans willen wij noe men „Kabouterfeest". We kunnen hier spreken van een show-nummer. Zeer origineel heeft de leidster, ?ok de costuums van het door de groep gebrachte ontworpen. Het succes was zeer verdiend. Als zangsoliste trad op Rie Koning- Stam, die zich zelf aan de piano be geleidde. Goed gezongen vonden wij o.a.: Standchen van Schubert en „Ode aan de Oorlog" van de Curtis. Haar optre den was een van de meest gewaar deerde programmapunten. Mevrouw de Witte, aan de piano, had eveneens groot succes. „Kisjdersproke" werd voorgedragen door mej. Melieste. Jammer is het dat haar stem wat zwak is. Haar voor dracht is goed. Bloemen werden aangeboden aan de medewerkende dames. Het applaus bewees dat de aawezigen zeer genoten hebben. Een prettig bal be sloot deze geslaagde avond, Al dadelijk bij het begin bleek, dat het een spannende wedstrijd zou wor den. Rechtsbinnen Brouwer schiet kei hard tegen de paal, even later is het Pesie, die de bal uit een mooie aanval tégen de lat schiet. Dan zetten de Ran- ders een tegenaanval in, de Berger achterhoede wordt uit elkaar gerukt en de midvoor, helemaal naar rechts ge zwenkt, schiet rakelings voor het doel langs. Het spel golft heen en weer en het tempo ligt hoog. Dan weer een aan val van de Randers, er wordt heel goed door de achterhoede heen gesneden, een voorzet, een schot, goal, 01. Het eerste kwartier na de rust is niet zo mooi, maar dan gaat het weer. De voorhoede wordt weer aan het werk gezet en nu heeft Brouwer succes, 11. Met nog meer enthousiasme valt Ber gen nu aan, maar- Randers weet de stand op 12 te brengen. De aanvallen van de gasten zijn snel en gevaarlijk. Het is even later, dat Brouwer na een prachtige solo-ren de gelijkmaker scoort, 2—2. Brouwer was deze middag in uitstekende vorm en gaf prachtige staaltjes van techniek te zien. B.S.V. toont nu haar meerderheid, steeds zit ten ze voor Randers' doel. Na een goed opgebouwde aanval van Brouwer weet Beeldman eindelijk het winnende doel- p«it te maken, 32. Berdos werd aanvankelijk volkomen overspeeld, want keer op keer kwamen de Texel-voorwaartsen, keurig combi nerend, op 't Berdos-doel af, doch veel sympathie bleek Fortuna niet met de gastheren te hebben. Zeer zeker had Texel voor haar overwicht in de eerste helft 'n doelpunt verdiend, doch zij sukkelde met hetzelfde probleem als de Bergenaren, n.l. 'n scbotloze voorhoede. Sporadisch waren in deze periode de Berdos-aanvallen, en als de Groen witte aanvallers af en toe neiging ver toonden gevaarlijk te worden, dan was 't steeds weer de hechte Texel-verdedi- ging, die hun deze schone illusie ont nam. De talrijke Berdos-supporters, die hun favorieten ook op deze verre reis ver gezeld hadden, wachtten tevergeefs op de verrassende rushes en dribbles van hun midden-voor Bos, want deze aan- vals-leider werd dermate geschaduwd, dat hij zich geen ogenblik kon vrij spelen. Ook de eerste twintig minuten van de 2e helft waren voor Texel, maar de Berdos-baeks wisten ook déze druk keurig te doorstaan, waarbij vooral Jn. Weyers opviel door z'n feilloze bal- contröle, en z'n goed verzorgd kop- werk. Had Texel lange tijd de eerste viool gespeeld, het laatste kwartiertje bleef, de traditie getrouw, voor de Berge naren. Het Texel-doel kreeg thans 'n waar bombardement te doorstaan, dat werd ingeleid door 'n formidabele kogel van Bos, die helaas door de deklat werd gekeerd. In deze laatste episode zat 't de Bergense schutters niet mee, terwijl tot overmaat van ramp de scheidsrechter 'n overigens zeer duide lijk hands-geval in 't strafschopgebied van Texel 'over 't hoofd zag. Vijf cor ners achter elkaar brachten 't doel der gastheren nog in groot gevaar, maar de met man en macht verdedigende wit- hemden wisten hun doel 'ongeschonden te houden. Zo eindigde deze belang rijke wedstrijd met blanco stand, 'n Uit slag, waarmede Berdos lang niet on tevreden was.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2