w, w, O Wat de theaters brengen Nederlandse hardrijders trainen Zware wedstrijden voor Alkmaars 2e klassers jin tweede "helft van competitie Begi Heiloo. Tintoretto brengt een expositie Vergadering Wit-Gele Kruis De Alkmaarsche Courant Damclub Heiloo Castricvm. Burgerlijke stand Noordscharwoude. CINEMA AMERICAIN Geheime zending HARMONIE-THEATER Vergelding VICTORIA-THEATER Onze correspondent meldt A.B.T. De slang van Shanghai Een aartsoplichter Hartelijke ontvangst te Hamar CORRECT GEKLEED Huurverhoging bij inwoning van 5-30 pet. Langedijk. Contact-orgaan voor bijzondere noden De 2ef 3e en 4e klassers Zondag zullen de meeste ploegen el kaar voor de tweede maal in deze competitie ontmoeten en het kan weieens zijn dat verschillende ver rassingen uit de bus komen. De Alkmaarse tweede klassers heb ben geen gemakkelijke taak; want de Boys gaan naar de Koog om hun krachten met KFC te meten, terwijl Alcmaria WFC zal ontvangen. 2e KLASSE A. De Boys zullen zich de eerste wed strijd van het seizoen nog wel kun nen herinneren. Het was de wedstrijd dat KFC met het kleinst mogelijk ver schil, .met veel moeite een over winning uit het vuur kon slepen. Wanneer de Boys de traditie ge trouw blijven van uit, beter te spelen dan in de thuiswedstrijden, zou dus deze wedstrijd gewonnen moeten wor den. KFC heeft echter bewezen in goe de vorm te zijn, zodat wij alleen maar op eep overwinning van de Boys wil len hopen, doch deze direct niet dur ven voorspellen. Na de goede beurt die Volendam j.l. Zondag tegen Vriendenschaar maakte, lijkt ons een overwinning van ZFC dat bij de wijdbroeken op bezoek gaat. nog lang niet zeker en het kon de Zaan- kanters dan'ookr wel eens een puntje kosten. SDW heeft de moeilijke taak om van Elinkwijk te winnen, wil het uit de gevaarlijke zone komen, een taak waar zij vermoedelijk niet tegen opgewassen is. De ontmoetingen Vriendenschaar DWV en WatergraafsmeerHilversum zijn wedstrijden tussen vrijwel gelijk waardige tegenstanders. De beste pa pieren geven wij aan de thuisclubs. 2e KLASSE B. Alcmaria „stopperde" vorige week voor het eerst en het won van AFC dat op volle oorlogssterkte naar Alk maar was gekomen. Wanneer de wit- hemden een soortgelijk spel tegen WFC vertonen, dan bestaat er een re delijke kans dat er weer oen paar puntjes worden ingelopen, te meer daar UVV het bezoekende West Frisia vermoedelijk geen kans zal geven. ZW dat dit jaar wel een bijzonder slechte vorm vertoont zal wel van OSV verliezen. Spartaan ontvangt AFC en wanneer ook in de voetbalsport twee maal twee vier zou zijn, had AFC geen schijn van kans. Voetbal is ech ter geen rekensommetje, zodat voor ons AFC nog lang niet als. de verlie zer in deze wedstrijd beschouwd moet worden. Temeer daar wij Zondag van 't goede spel van de Amsterdammers, dat technisch beter was dan dat van onze stadgenoten, hebben genoten en hen zeker in staat achten om 't de rood- broeken zeer lastig te maken. In de ontmoeting VeloxTOG is een over winning voor eerstgenoemde wel het meest waarschijnlijk. Se KLASSE A. Voor alle afdelingen van de derde klasse is het weer een inhaal-Zondag zodat hier maar weinig wedstrijden worden gespeeld. DTS en Vitesse ontmoeten elkaar aan de Langendijk en volgens de ranglijst zal het een duidelijke zege voor de benjamins moeten worden. Feitelijk is er in het geheel geen reden om aan een overwining van Vitesse te twijfe len. doch het kon wel eens zo zijn dat er hard voor de puntjes moet worden gevochten. Het bezoekende GVO wint van DEM. 3e KLASSE B. De enige wedstrijd in deze afdeling is die van Beverwijk tegen WE. Enige weken geleden verspeelden de Wijkers een punt in Wijk aan Zee en ook nu zal wel blijken dat de „eerste jaars" geen katjes zijn om zonder handschoe nen aan te pakken. 3e KLASSE C. Ook hier slechts een wedstrijd. BKC ontvangt de Zandvoortmeeuwen en willen de Poldersen nog kans maken om De Meteoor te bereiken dan zal de wedstrijd gewonnen moeten worden. De uitwedstrijd werd door hen ge wonnen en ook nu hebben wij het meeste vertrouwen in hen. 4e KLASSE A. Vorige week brachten de Bergenaren een bezoek aan Texel en beide partij en zagen daar kans om het doel schoon te houden. Thans is Berdos gastheer. Ditmaal rekenen wij echter op beide punten voor Berdos. Oudesluis ontvangt Sijbekarspel dat wel weinig kans aan de gastheren zal geven. In de goede periode won Wa tervogels vdh Schoorl, doch thans zijn de Torren in zeer slechte vorm, waar van vermoedelijk Schoorl zal profite ren. JVCWieringerwaard en St. Ge- orge-West-Friezen zijn moeilijk te voorspellen uitslagen. 4e KLASSE B. HE AFC heeft vorige week uit van Grasshoppers gewonnen en ook thans geven wij de Westerweg-bewoners weer debestekansen. Vrone heeft Zondag een makkelijke taak tegen N. Niedorp dat nog geen enkele wedstrijd kon winnen en ook thans vrijwel kansloos is. Voor de andere wedstrijden in deze afdeling verwijzen wij naar het pro gramma. De schilders- en tekenaarsverenigipg Tintoretto" te Heiloo zal met Kerstmis opnieuw met een expositie in de open baar uitkomen. Zoals men zich zal her inneren werd de laatste tentoonstelling omstreeks Pasen j.l. gehouden. Maar Tintoretto zit niet stil. Daar boven iit het schoolhuis aan de Willebrordusweg, vlak bij het Witte Kerkje, wordt gestadig verder gearbeid. Iedere Donderdagavond komen daar de schilders bijeen om onder de artistieke leiding van de heer J C R Heeck uit Bakkum, te werken, en hun kunstzinnige drang uit te leven met palet en penseel, met conté en tekenstift. Uit allerlei beroepen komen zij vcort, deze amateurs, er zijn kantoorbedienden bij, ambtenaren, bouwvak-arbeiders, zelfs een acconuntant en een electro-technieus. Tezamen zullen de kunstenaars 74 stuk ken exposeren, waarbij veel aquarellen en pastels, en voornamelijk bestaande uit landschappen en stillevens, met een en kel portret. De tentoonstelling zal worden gehou den in drie lokalen van de u.l.o.-school aan het Slemppad te Heiloo. De loka liteiten zijn door het gemeentebestuur^ ter beschikking gesteld. Op 25, 26, 27 en 28 December a.s. zal de expositie geopend zijn van 10—12 en van 2—5 uur. Toen gisteravond de heer Bos de be langrijke vergadering van het Wit-Gele Kruis opende waren 34 leden aanwe zig. Bij afwezigheid van de secretaris, de heer v. d. Wiele, las de voorzitter de notulen van de feestvergadering die in het afgelopen jaar is gehouden en zeide naar aanleiding daarvan, dat het verstrekken van reglementen nog even op zich zal laten wachten, totdat een nieuw reglement is vastgesteld. Het bestuur stelde hierna het punt bestuursverkiezing aan de orde. De af tredende heer Garretsen, penningm., werd met hartelijke bewoordingen bij acclamatie herkozen. In de vacature- Van der Wiele, die zich niet herkies baar stelde, en mede door uitbreiding van het bestuur met 2 leden, werden gekozen de heren P. Haanraads, P. J- Zuurbier en J. B. de Wildt, die hun be roeming aannamen. De heer v. d, Wiele werd tot erelid van het Wit-Gele kruis benoemd. Hierna memoreerde de voorzitter de besprekingen die hadden plaats gehad om te komen tot gebruikmaking van het nieuw te bouwen wijkgebouw van het Witte Kruis. Vele vergaderingen met het bestuur van het Witte Kruis, de Stichting van het Badhuis en B. en W. van Heiloo waren daaraan gewijd geweest. Tot een definitief resultaat was men echter steeds niet gekomen, alhoewel men in principe voor samen werking was. Uit de besprekingen bleek echter duidelijk, dat B. en W. van Hei loo zich voor deze samenwerking in teresseren en het voorstel om het ge bouw aan de gemeente te verhuren, die het dan weer kan onderverhuren aan de Kruis-verenigingen lijkt, aanvaard baar. Er was echter dezer dagen een schrijven van het Witte Kruis binnen gekomen, waarin werd medegedeeld, dat het gebruik van het magazijn wel kan plaats hebben, doch dan als ge heel, en niet gesplitst door een tussen- schot. Alle andere diensten konden ge woon plaats hebben. Het wordt voor 't Wit-Gele Kruis, aldus de voorzitter', moeilijk om op deze samenwerking in tt gaan. Spr. vroeg hierover de mening van de ledenvergadering. Langdurig .werd hierover gediscus sieerd, doch tenslotte werd het bestuur machtiging verleend te handelen naar goeddunken. De voorzitter hield hierna nog een kernachtig betoog voor de Gezinszorg en hoopte, dat de leden propaganda voor deze prachtige instelling zullen maken. Ook de kraamverzorging heeft de bij zondere aandacht van het Wit-Gele Kruis, waarvoor een bureau voor in lichtingen te Alkmaar is gevestigd. aar zit die dage lijkse stijging- van nieuwe abonné's bij onze krant toch in? el als een van de oorzaken hiervan is aan te voeren haar actuele, objectieve berichtgeving en goede technische ver zorging. Voegt U bij de velen en abonneert U nog heden op Actueel Sinds 1798 De uitslagen van de in de elfde ron de gespeelde onderlinge competitiewed strijden luiden als volgt: Groep I: A. KroonC. de Graaf af gebroken; C. AdrichemJ. de Geus 2-3, J Geuzebroek—H. Verver 1-1, J. Spren kelingS. de Geus 1-1, K. Tuinman A Dekker 0-2. Combinatie groep II en III: J. Spaans A. Alleman 2-0, SmitHoogenboom 0-2, C. Lieshout—C. de Geus 0-2, P. Beu kersVreeker 2-0, C. de JongHelder 2-0. D. LangedijkA. Winterink 2-0, MellemaMulder 2-0, C. Houtenbosch Marsman 0-2, de GoedeHofman 2-0, WeijersSchrama 2-0, BeukersMulder 2-0. BIJDRAGE VOOR HET A.S. KERSTFEEST. B. en W. van Heiloo hebben de mo gelijkheid geschapen om hen, die zich geroepen gevoelen om met het a.s. Kerstfeest een gave te schenken aan de armen van Heiloo en daartoe moeilijk in de gelegenheid zijn, in de gelegen heid te stellen, hun bijdrage in gesloten enveloppe te bezorgen bij de ambtenaar voor Sociale Zaken of te storten op de girorek. 183052 v. d. gem.-ontvanger. De ingekomen bijdragen zullen door B. en W. gelijkelijk worden verdeeld onder alle van gemeentewege ondersteunden. Ondertrouwd: Johan Lukas Aberson, oud 63 jaar, en Agata Mafia Bergman, oud 42 jaar. Antoon Duin- meijer, oud 24 jaar en Maria Theodora Maters, oud 24 jaar. Overleden: Willem Fabries, oud 84 jaar, wonende te Amsterdam, ge huwd met Geertje de Ruiter. Jo hanna Margaretha Brouwer, oud 63 jaar, wonende te Amsterdam, gehuwd met Hendrik Lont. VERBOUWING STATION Naar de N.H.C. verneemt, zal spoe dig met de verbouw van het station der Ned. Spoorwegen een begin wor den gemaakt. De vestibule zal een be langrijke verbetering ondergaan. Er zullen vier loketten voor plaatsbewij zen worden aangebracht. INFORMATIE RODE KRUIS Belanghebbenden worden er mede in kennis gesteld, dat bij het Secretariaat van het Rode Kruis ten Raadhuize te Noord-Scharwoude formulieren verkrijg baar zijn om doqr bemiddeling van het Rode Kruis inlichtingen te vragen over vermiste en gezochte personen in het bui tenland. Heers eerder ingediende aanvragen be hoeven niet te worden herhaald. Een Engelse fabriek heeft pas uitge vonden machines voor afweergeschut naar Frankrijk gestuurd en de Franse regering heeft de garantie gegeven, dat de machines niet in vijandelijke handen zullen vallen. De Duitsers ruk ken snel naar Parijs op en de bedrijfs leider der fabriek, die vreest, dat de Republiek haar woord niet kan gestand doen, begeeft zich op eigen verant woordelijkheid naar Frankrijk om de machines weg te halen. Dat is voor een eenvoudige jongeman, die geen woord Frans verstaat, een alles behalve ge makkelijke taak, maar dank zij de medewerking van een meisje en twee Engelse soldaten, die toevallig met een legerwagen in de buurt zijn, komt alles voor elkaar. Het wordt een tocht vol gevaarlijk avontuur, niet alleen doordat grote ge deelten van Frankrijk geëvacueerd zijn en de auto zich vaak een weg door brandende steden en met vluchtelingen overladen wegen moet zoeken, maar ook doordat vele landverraders leden van de vijfde colonne de diefstal der machines ontdekt hebben en al hun best doen de auto in hun macht te krij gen en de bemanning te doden. De chauffeur wordt door een mitrailleurs kogel getroffen, het meisje en de beide mannen komen met de machines veilig ir. Engeland. Een spannende film met Tommy Trinder en Constance Cummings in de hoofdrollen, een film, die men met vol doening tot een happy end ziet komen. Tallozen moesten worden teleur gesteld bij het Harmonie Theater, maar ongetwijfeld zullen deze tallozen terug keren, tot zij het programma hebben kunnen zien. En zij handelen juist met hun vasthoudendheid. Ook zonder de kleurenfilm over de Londense huwelijksplechtigheid zou het programma de moeite waard zijn, en nu is het dat dubbel. De weelde van kleuren, waarin het rood en het blauw naar voren Springen, soms zachte pasteltinten, soms fel op- schijnend, trekt aan het oog voorbij en wekt bij de toeschouwer een ontroering, als slechts zelden gekend. De rijke tradities, eigen aan het Britse volk, laten niet na, dank zij de kleurenfilm, nog meer indruk op het publiek te maken, dan dit bij mo nochrome opnamen het geval zou zijn. Zelfs het sombere, regenachtige weer, waarbij door de cameramannen moest worden gewerkt, heeft niet belet, dat men een sprookje beleeft, dat wel diepe indruk móét maken. Storend werkt de doordringende stem van de commentator, en burger lijk reageerde soms het publiek, door te lachen om beelden, die boven het begrip uitgaan. Nog lang niet iedereen is rijp voor de film. O— James Mason, de acteur met het be zeten gezicht, maakte van „The Uptur ned Glass" (Vergelding) een krachtig werk, en hij slaagt erin, door zijn aan vaardbare typering en door zijn sterke windsman een belangrijke rol speelt. De tegenstanders trachten deze van Meer in een Hollandse molen onscha delijk te maken, waardoor een gedeel te der film zelfs in Holland speelt en er ook enige zinnen Hollands in wor gesproken. De avonturen van de cor respondent, uitstekend gespeeld door Joe McCrea, zijn zeer spannend en brengen telkens nieuwe verrassingen. Herbert Marshall, die een twijfelachtige persoonlijkheid een onaanvaardbaar r0^ het verhaal en de char- verhaal te doen accepteren. Europa's filmkeizer J. Arthur Rank, droeg regis seur Lawrence Huntington op deze film te maken, waarvan het draaiboek door Mason zelf werd bewerkt. De film Vergelding is James Mason en zijn nevenspelers zinken in het niet naast zijn persoon. Het probleem van een verbitterd man, die het recht in eigen hand neemt, wordt uitgewerkt op een suggestieve manier, zo suggestief, dat men daarbij de onlogische passages op. de koop tóe neemt. Bevredigen doet dit filmwerk wel, maar men voelt niet de drang, het voor de tweede maal te gaan zien, ook al, omdat James Mason langzamerhand een eigen genre schiep, waaraan hij halsstarrig vasthoudt. Pamela Kellino geeft goed spel, maar, in Mason's scha duw. Dit is weer één der sensationele films van Alfred Hitchcock, die ditmaal de avonturen brengt van een correspon dent, die door zijn blad van uit Ameri ka naar Europa wordt gezonden omdat men echt positief nieuws wil in ver band met een dreigende oorlog, waarbij een hoogst gewichtige Hollandse be- mante Laraine Day, zijn dochter, staan de hoofdfiguur zeer goed ter zijde, ter wijl Albert Bassermann, de eens zo bekende acteur, zeer goed spel laat zien als van Meer. De spannende avon turen werden met veel interesse ge volgd en zullen nog velen boeien. Twee afwisselende journaals leiden 't hoofd nummer in. Charlie Chan heeft zich steeds in een grote belangstelling mogen verheugen en 't is dan ook niet te verwonderen, dat men met genoegen zag dat er weer een film van Chan in het A.B.T. ver toond werd. Dat het een buitengewoon spannend avontuur betreft, maakt de titel der film u reeds duidelijk, want „De slang van Shanghai" is veelbelo vend en voert u reeds in gedachten naar het mysterieuze Oosten. Het is- inderdaad een spannend avontuur en de hoofdrol van Charlie Chan wordt zeer goed gespeeld door Sidney Toler, al kan hij ons Warner Oland de held der eerste Chan-films niet doen vergeten Het hoofdnummer wordt ingeleid door een cowboy-film van Johny Mac Brown n.l. de Spookmijn. Spanning en sen satie zijn dus weer goed vertegenwoor digd. Scène uit de film „Onze Correspondent meldt". De laatste overlevenden klampen zich vast aan het wrak van een neergeschoten vliegboot. R.K. PAROCHIE-NIEUWS. Hedenavond begint de Missie in de St. Willibrorduskerk alhier die tot 23 December a.s. zal duren. Ook voor de kinderen zullen aparte oefeningen wor den gegeven. Deze H. Missie wordt door Eerw. Paters geleid. Dit jaar organiseert de Kath. Actie in de parochie weer een inzameling voor de armen (ook stille armen) en zieken. De bedoeling is dat met Kerst mis deze liefdegaven uitgedeeld zullen worden. Daarvoor is bij het altaar een kist geplaatst waarin men een pakketje kan deponeren voor dit doel. Ook an dere gaven zijn natuurlijk welkom. Tweede Kerstdag zal de plaatselijke R.K. Gem. Zangvereniging een Kerst- Oratorium uitvoeren in de St. Willibror duskerk alhier. Een prachtig orkest ver leent hieraan medewerking. Bij hoge uitzondering is door de bisschop toe stemming verleend deze uitvoering in de St. Willibrorduskerk te doen plaats hebben. EEN RODE KRÜIS-FILM. Gaarne bevelen wij nog eens het be zoek aan van de Rode Kruis-film „Op de bres", die hedenavond in de Rusten de Jager vertoond wordt. Het grootse en prachtige werk dat het Rode Kruis verrichtte zowel in oorlogstijd als in vredestijd in binnen- en buitenland wordt hier weergegeven en zal velen nopen een bezoek -in deze film te brengen. Het belooft een zeer interes sante en boeiende avond te worden. ONZE PLAATSELIJKE VOET BALVERENIGINGEN. H.S.V. heeft morgen een vrije dag, terwijl Foresters nogmaals de gelegen heid krijgt aan eigen publiek te tonen waartoe zij in staat is. Zij krijgt bezoek van WSVS en zal goed doen deze ploeg niet te onderschatten. Zij kan dus weer een stapje dichter bij het kampioen schap komen. Zoals gemeld, werd een kappersbe diende uit Zutphen aangehouden, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan diefstal van 30.000 textielpunten te Vorden. De man heeft echter nog niet bekend. Wel was er een ernstig vermoeden tegen hem gerezen. In ieder geval zou met zijn arrestatie een goede vangst gedaan zijn. Tal van zakenlieden zou hij hebben opgelicht en ook particulieren. Zo heeft hij een winkelier, bij wie hij eens kwam om serviesgoed te kopen en die de gevraagde artikelen niet kon leveren, voorgespiegeld, dat hij aan de grens een partij serviesgoed betaald moesten worden. Hij sprak der mate overtuigend, dat hij het vertrou wen van de winkelier wist te winnen en een som gelds los kreeg. Op analoge wijze moet hij bij anderen filmtoestel len, meubels, textielgoederen en wat niet al in het vooruitzicht gesteld heb ben. De bedragen, die hij met deze praktijken incasseerde, moeten enkele duizenden guldens belopen. Na een onafgebroken reis van 36 uur zijn de Nederlandse hardrij ders, die door het bestuur van de KNSB naar Noorwegen zijn uitge zonden in verband met de voorbe reiding voor de Olympische Win terspelen, in Hamar aangekomen, waar zij op het Ration verwel komd werden door hun gastheren, de oud-wereldkampioen Peter Sin- nerud en diens zoons Arve. Donderdag zijn Langedijk, Broek man, Huiskes, De Koning, Van der Voort en Kortenoever begeleid door de heer Nap naar de baan gegaan om daar voor het eerst op het ijs te trai nen. De nachtrust op de oude boerde rij „Fjetre", niet ver van Hamar ge legen, had onze landgenoten goed ge daan, zodat zij volkomen fit op het ija verschenen. Voor enkelen van hen was deze s'neeuwwereld in het Noordelijk landschap een indrukwekkende ge waarwording en de overgang van de miezerige Hollandse motregen naar de krachtige winterse wereld in Noor wegen was dan ook wel heel groot. In het laatst van October is het hier, in midden Noorwegen, reeds met vrie zen begonnen en er is, ook de nodige sneeuw gevallen, waarvan de dikte op sommige pieken welhaast een hal ve meter bedraagt een verbluffende indruk op onze jongens maakte. Op de boerderij zijn de' zes rijders intussen niet alleen, want ook een drietal No ren bleek reeds geruime tijd op „Fjet re" te zijn ondergebracht voor de da gelijkse ijstraining. En op de baan trof men vijf Tsjechen, met wie Langedijk en Broekman het vorig jaar in Stock holm hadden kennis gemaakt en toen de in Noorwegen zo populaire Engel se hardrijder, Johny Cronshey ook in do kleedkamer verscheen was het in ternationale gezelschap voorlopig com pleet. Voor de rijders, die voor de eer ste maal in het buitenland trainen, was dit alles nog wel wat onwennig en het kostte enige moeite zich snel aan te passen, maar na verloop van enkele dagen zal dat zeker het geval zijn. De stemming is buitengewoon goed. Na een paar uur op de baan te hebben doorgebracht en er de stijf heid te hebben uitgereden, keerde het ploegje naar „Fjetre" terug, waar de allerhartelijkste ontvangst van de fa- millie Sinnerud hen direct .thuis" deed zijn. Tenslotte zjj nog vermeld, dat de baan uitstekend is Dij onge veer 8 graden vorst. Het ijs is zeer mooi, erg hard, zodat de jongens hun schaatsen op de tweede avond moes ten slijpen. met de a.s. feestdagen, maar dan Uw kleding chemisch gereinigd door STAM STOOMT sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN Langestr. 4, Alkmaar. Tel. 2231 Met ingang van 1 Febr. a.s. treedt een nieuwe huurbeschik- king in werking. Indien de hoofd huurder overgaat tot het verlenen van inwoning zal de huiseigenaar de huur mogen verhogen. De hoofdverhuurder zal slechts in enkele gevallen tot verhaal van die huurverhoging op de on derverhuurders mogen overgaan. Voor alle gevallen moet de nieu we regeling worden aangehouden. De regeling geldt uitsluitend voor woningen, meldt „De Volkskrant". Er mag geen verhoging op grond van inwoning plaats hebben als deze al bestond vóór Mei 1940. De volgende opslagpercentages zijn geoorloofd: voor één mede-inwonende 5 pet.; voor twee 10 pet.; voor drie en vier 15 pet.; voor vijf of zes i0 pet,; voor meer inwonenden 30 pet. In geval de hoofdverhuurder een pensionhouder of kamerverhuur der is, ingeschreven bij Bedrijfs- horeca 30 pet. AHe bijzonderheden zullen te vinden zijn in een brochure, die van Woens dag 17 December af verkrijgbaar is bij de kantoren van het Directoraat- Generaal voor de Prijzen, de Prijzen- bureau voor Onroerende Zaken en de plaatselijke prijzencommissie. In reeds 400.000 huizen zijn onderhuurders. Ten raadhuize te Noord-Scharwoude werd Maandag 8 December j.l. een bijeenkomst onder leiding van burge meester Schelhaas gehouden om te komen tot een contactorgaan voor so ciaal werk in de gemeente Lange dijk en tot wederoprichting van de commissie van samenwerking voor bij zondere noden,, als onderdeel van het Nationaal fonds van deze naam. Dit contactorgaan en deze commissie stel len zich ten doel samenwerking te verkrijgen tussen alle kerkelijke, ge meentelijke en particuliere instellin gen in deze gemeente, welke zich op sociaal terrein bewegen, onder vol strekte handhaving van ieders zelf standigheid. Alle aanwezige vertegenwoordigers van de diaconieën, armbesturen en ge meente verklaarden zich bereid op deze voet te willen samenwerken, ter wijl de enkele afwezige vertegenwoor digers bericht hadden gezonden, dat zij voor het beoogde doel sympathie hebben. De taak van het contactor gaan is in de eerste plaats de zorg voor de instandhouding van het instituut der sociale werkster, dat in deze ge meente zo vruchtdragend is gebleken en waarvoor zowel Volksherstel als gemeente belangrijke financiële steun verlenen. Nu Volksherstel als tijdelij ke instelling zijn arbeid heeft beëin digd, mag 't verheugend worden ge noemd, dat de arbeid van de sociale werkster op deze wijze kan worden voortgezet met steun van kerken, ge meente en particulieren. Wat de commissie van samenwer king voor bijzondere noden betreft, (welke dus één geheel vormt met het contactorgaan voor sociaal werk), werd opgemerkt, dat zij beoogt een band te leggen tussen die particu liere, kerkelijke en gemeentelijke in stellingen, welke zich bezig houden of bereid zijn zich te gaan bezighou den met het verlenen van eenmalige steun in bijzondere noden en deze hulpverlening in onderling overleg te organiseren en uit te voeren. Het verlenen van geregelde onderstand behoort derhalve niet tot de taak van deze commissie. Dikwijls zal het kun nen voorkomen, dat het verlenen van een uitkering ineens de kracht van de gewone instellingen te boven gaat en in dat geval zal vaak door samen werking van meerdere zijden tot een oplossing worden gekomen, waarbij zo nodig ook op steun van het Natio naal Fonds te 's Gravenhage kan wor den gerekend. Het secretariaat i3 ge vestigd ten raadhuize te Noord-Schar woude (adres de heer G. G. Post, ge meente-secretaris), dat gaarne bereid is nadere inlichtingen te verstrekken en waartoe men zich met eventuele aanvragen kan richten. Een „zwaar" geval Alex Jany, de hoop van Frankrijk voor de Olympische zwemwedstrijden, traint op het ogenblik niet in verband met het feit, dat het zwembad te Tou louse door verschillende omstandighe den gesloten is. Jany weegt.... 214 pond. Men verwacht, dat het bestuur van de Franse zwembond maatregelen zal treffen om Jany in de gelegenheid te stellen de training te hervatten. VIJF WILDE ZWIJNEN GESCHOTEN. Donderdagmiddag hebben jagers uit de omgeving van Maastricht in de Wijlrese bossen onder Wijlre-Gulpen vijf wilde zwijnen neergelegd.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5