Wilde speculaties te Berlijn Weest zuinig met de suiker WAT NU? Donderdag 18 Dec. 1947 144e Jaargang no. 240 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Echter geen paniek stemming Arabieren zullen strijden Enorme bonnenzwendel in Residentie Roofoverval in Parijse voorstad LUC VAN DAM GAF.CHARRON GEEN KANS Eminente puntenzege van onze landgenoot En nu om het Europees kampioenschap Eerst op 8 Januari weer nieuwe suikerbonnen Opium per parachute Sportieve reclassering Geen volksstemming in België HAMA tot 12 jaar veroordeeld Brits-Amerikaanse samenwerking WEERBERICHT BUREAUX ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 3320 Ridderstraat/hk Oudegracht REDACTIE Achterdam 20 - 'M.ef. ,2274 Postgiro 43'lpo (t. n. v. N.V. Ver. Noordh. Dagbl. i. o., Alkmaar) Directeur: J. Bijlsma ALKMAARSC TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. De correspondent van het ANP seint: Molotof heeft Dinsdag op door reis naar Moskou verscheidene uren te- Berlijn vertoefd en hier besprekingen gevoerd met de Sow jet-Russische be velhebber, maarschalk Sokolofski, aa de leider van de politieke afdeling van het Sowjet-Russische militair bestuur, Toelpanof. Molotof's bezoek schijnt o.a. ten ge volge gehad te hebben, dat het nemen van een beslissing ten aanzien van de Christelijke leider, Jacob Kaiser, op wiens terzijdestelling reeds sedert enkele weken van Sowjet-Russische zijde wordt aangestuurd, alsnog is uit gesteld. De met zoveel spanning ver wachte ontmoeting tussen de voor vechters der democratie en het Sow jet-Russische militair bestuur werd volkomen overschaduwd door 'de in druk, die het afbreken der besprekin gen te Londen gemaakt heeft. Uit commentaren en verklaringen blijkt duidelijker dan ooit, dat slechts eén vraag de Duitse gemoederen op het ogenblik bezig houdt: zal de afloop van de conferentie te Londen niet een onherstelbare breuk tussen Oost- en West-Duitsland tengevolge hebben? Hoe zeer de gedachte aan een defini tieve scheiding van het land de gehele Duitse bevolking als een schrikbeeld voor ogen staat, blijkt opnieuw uit de hardnekkigheid, waarmede men zich in vrijwel alle commentaren blijft vast klampen aan de hoop, dat de thans in getreden situatie slechts een tijdelijke scheiding zal betekenen. De vele Duit sers uit alle zones, die zich tot nog toe hebben uitgesproken, hebben unaniem de mening geuit, dat de maatregelen, die thans in Oost en. West noodzake lijk zijn geworden geen definitieve oplossing in organisatorisch of staats rechtelijk opzicht zullen mogen bete kenen. Voorts blijkt men nog niet de laatste hoop te hebben opgegeven, dat de besprekingen straks met gun stiger vooruitzicht zullen kunnen wor den hervat. Dit neemt niet weg, dat reeds terstond een aanvang is gemaakt met het treffen voor voorbereidingen ter instelling op een nieuwe situatie. De voorbereiding tot een povere Kerstviering werd in Berlijn ver stoord door wilde speculaties over de toekomst der stad. Van een pa niek, zoals enkele malen reeds is voorgekomen, was thans evenwel geen sprake. Wel bleven de Berlij- ners in deze dagen weer bij voor keur spreken over het pakken van hun koffers voor een wegtrekken naar het Westen. De toeloop naar de bureaux voor interzonale passen is echter in de laatste dagen, in verband met het Kerstfeest, aanzienlijk afgenomen. De herhaalde verzekeringen der Westelij ke bezetters, dat zij er niet aan den ken de stad te verlaten, schijpen al thans zoveel indruk te hebben ge maakt, dat met een snelle aftocht geen rekening meer gehouden wordt. Uitlatingen van het nieuwsbureau der Sowjet-zone, als zouden de Amerika nen reeds bezig zijn aan de verhui zing van hun bureaux naar Frankfort, waren reeds bij voorbaat door de Ame rikaanse vertegenwoordiger in de Kommandantur tegengesproken. Wel wint de overtuiging veld, dat de stad in twee delen met afzonderlijk be stuur zal worden gesplitst en dat een papieren barrière zal worden opge richt tussen de Westelijke en de Oos telijke sector. De „Oorlogsraad" van de Arabische Liga heeft, na tien dagen besprekin gen te hebben gevoerd, een commu niqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de Arabieren tqgen de verdeling van Palestina zullen strij den „een strijd door de V.N. ontke tend". Volgens het communiqué berust de verantwoordelijkheid voor „de toekom stige troebelen, waarvan de omvang on bekend is, bij "degenen, die besloten hebben Palestina te verdelen zonder rekening te houden met de gevolgen". Volgens kringen, die nauw bij de be sprekingen betrokken waren, vormt de vrees voor communistische infiltratie in het Midden-Oosten de achtergrond van de besprekingen. De raad zou volgens dezelfde bron belangrijke besluiten hebben genomen, welke „wellicht enige verrassingen zullen brengen". Men is te Cairo van mening, dat, hoewel de Arabische Liga besloten heeft de Palestijnse kwestie niet aan de Veiligheidsraad voor te leggen, een niet- Arabische natie, die in de Veiligheids raad vertegenwoordigd is, de zaak te berde zal brengen en dat de V.N. de kwestie dan misschien naar het Inter nationaal Gerechtshof te Den Haag zullen verwijzen. Dit Hof zou dan mis schien juridische termen vinden, waar door het verdelingsbesluit ongedaan zou worden gemaakt. Te Cairo wordt vernomen, dat een Arabische delegatie naar Europa is vertrokken om wapens te kopen „voor de verdediging van Palestina". Zoals wij enige tijd geleden reeds meldden, is de Haagse eco nomische recherche er in geslaagd de haneï te leggen op een 14-tal bonnenhandelaren, dat zich van de hulp van een tweetal ambte naren had weten te verzekeren. Bij deze arrestatie werden o.m. 350 nieuwe bonkaarten, enige dui zenden textielpunten en ongeveer 10.000 gulden in beslag genomen. De economische recherche heeft het daarbij echter niet gelaten. Thans verneemt het A.N.P., dat het de economische recherche in nauwe samenwerking met de politie-buiten- dienst van het Centraal Distributie kantoor, gelukt is in totaal 10 distri butie-ambtenaren te arresteren, die Zich in samenwerking met 19 andere personen bezig hielden met handel m distributiebescheiden. De ambtenaren verkochten algemene bonkaarten, tex tiel-, tabaks- en versnaperingskaar- ten aan lieden, die van het verkopen van distributiebescheiden hun „be- ïoep" maakten. Deze fraude, waarbij duizenden distributiekaarten in de handel zijn gekomen, werd gepleegd van eind 1946 tot eind November 1947. Een groot aantal deze bescheider werd achterhaald en kon in beslag worden genomen. De tien distributie-ambte raren, die bijna aken werkzaam wa rei, bij de distributiedienst te 's-Ora- venhage, zijn reeds voor de Officier van Justitie geleid, evenals 15 van d< 19 andere gearresteerde personen. Het onderzoek, dat zich ook uitstrekt tot buiten 's-Gravenhage, wordt met klacht voortgezet. Aangenomen kan worden, zo deelt men van de zijde der politie mede, dat door de arrestatie van deze handelaren aan de zwarte handel een zware slag is toegebracht. Drie gewapende bandieten hebben een overval gepleegd op het kantoor van de belastingontvanger te Courbe- vioe, een voorstad van Parijs, en gin gen er met een buit van tweehonderd duizend francs vandoor. Een vijftiental mensen, dat voor het loket in de rij stond om belasting te betalen, moest toezien, hoe de rovers zich meester maakten van al het geld op het bureau va' de kassier en daarna verdwenen om er in een auto vandoor te gaan. in hun haast lieten de rovers de brand kast van het kantoor, waarin zich nog een bedrag van zeshonderdduizend francs bevond, ongemoeid. De Arabische leiders van Libië, Syrië, Arabië, Egypte, Irak en Transjor- danië en Jemen hebben in Cairo een bijeenkomst gehouden om hun hou ding te bepalen ten aanzien van de beslissing van de UNO inzake de ver deling van Palestina. Tijdens de conferentie. Ruim 5000 toeschouwers waren gisteravond in het RAI-gebouw te Amsterdam, waar de Nederlandse middengewicht kampioen Luc van Dam ,een eminente puntenzege be haalde op de Franse oud-middenge- wicht kampioen Robert Charron. Charron begon met een onstuimige aanval, die door Van Dam werd ge pareerd. De snelle Fransman Werd overtroffen doors de Nederlander, die hem geen kans gaf zijn gevreesde linkse te plaatsen. Op de helft van de eerste ronde r.am Van Dam het offen sief over en met keurige, stopstoten en rechtse counters verzamelde hij punten en bracht tegelijkertijd de Fransman in gevaar. Even vóór het einde van de eerste ronde ging Char ron-voor twee tellen op de knieën. Ook" in de twee'dë ronde gaf Van Dam de Fransman weinig kans. Niettemin dreef Charron Van Dam even in het nauw4, toen hij de Neder lander links vol op de kaak trof. Van Dam wist zich echter te herstellen en pok deze ronde op zijn naam te bren gen. In de derde ronde trachtte de Frans man door snel inkomen een beslissing te forceren. Van Dam kwam razend snel aan, ontving steeds met keiharde link&e en rechtse hoeken en als Char ron aan het eind van de derde ronde tegen een opstoot van Van Dam in loopt, kan hij zijn hoekplaats zoeken terwijl het bloed hem uit de neus stroomt. In de vierde en vijfde ronde begon de Fransman wederom in snel tempo aan te vallen. Alles wees er op, dat bij knock out wilde forceren. Elke aanval werd door Van Dam, die toch r.og iets sneller was, afgestraft. Vlak voor het einde van de 6e ron de plaatste Van Dam een enorme rechtse opstoot, die Charron deed dui zelen. De gong redde hem hier van 'n waarschijnlijke k.o. Ook de volgende ronden blijkt Char ron geenszins opgewassen tegen Van Dam's superieure en beheerste tac tiek. Geen enkele maal ging Van Dam in op het onbesuisde vechten, waarme de Charron de beslissing wilde af dwingen. Onmiddellijk na de gongslag juich te het publiek Van Dam langdurig toe. Dit gejuich zwol nog aan toen de jury bekend maakte, dat Van Dam winnaar op punten was. Zo groot was het enthousiasme van het publiek, dat Van Dam onder politie- geleidc naar zjjn kleedkamer moest worden gebracht, omdat het publiek hem anders wellicht wat te uitbun dig zou hebben gehuldigd. Na het succesvolle gevecht tegen Robert Charron troffen wij een overgelukkige Luc van Dam ïn de kleedkamer. De Franse officials, die deze match oijgewoond had den, waren erg tevreden over on ze landgenoot en verklaarden, dat hij in deze vorm een waardig te genstander voor de Europese kampioen Marcel Cerdan zal zijn. Luc van Dam zelf vertelde, dat het contract voor een gevecht te gen Cerdan reeds getekend is. Deze match zal in de maand Fe bruari waarschijnlijk in Brussel gehouden worden en misschien zelfs in Amsterdam. Voordat hij Cerdan zal ontmoeten komt van Dam op 24 Januari in Brussel te gen „tijger" Delannoit in de ring. Voor het tijdvak van 21 December 1947 t.m. 3 Januari 1948 geeft elk dei- volgende bonnen recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 713 076 reserve 400 gram brood (geldig t/m 27 Dec. a.s. 030 algemeen 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop, enz. of 200 gram versnape ringen. Bonkaarten KD, KE 713 061 melk 064 melk 06o melk 066 vlees 067 vlees 068 boter 069 boter 080 algemeen 081 algemeen 082 algemeen 083 algemeen 084 algemeen 085 algemeen 086 algemeen 087 algemeen 088 algemeen 089 algemeen 073 reserve 075 reserve 4 liter melk 6 liter melk 6'h liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet. 125 gram margarine of 100 grain vet 120 gram spijsolie 250 gram margarine of 200 gram vet 1 ei 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 500 gram suiker, boter hamstrooisel of 1000 gram jam, stroop, enz., of 500 gram versnape ringen 100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel 50 gram cacao 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep 2000 gram brood (gel dig t/m 27 Dec. a.s. 500 gram sinaasappels (voorinlevering 800 gram brood (geldig t/m 27 Dec. a.s. 200 grai kaas of 250 gram korstloze kaas 564 melk 565 melk 566, 567 vlees 5C boter 569 boter 580 algemeen 582 algemeen 583, 584 algern. 585 algemeen 586 algemeen 587 algemeen 588 algemeen 589 algemeen 573 reserve 575 reserve 578'réserve 530 algemeen 10 liter melk 11 liter melk 100 gram vlees 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 125 gram margarine of 100 gram vet 120 gram spijsolie 1 ei 250 gram suiker of bo- hamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram ver snaperingen ,100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel 50 gram cacao 450 gram uishoudzeep of 360 gram toiletzeep 800 gram brood (geldig t/m 27 Dec. a.s. 1 kg sinaasappelen (voorinlevering 400 gram brood (geldig t/m 27 Dec. a.s. 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel of kinderbis cuits 200 gram suiker,bo terhamstrooisel, enz. of 400 gram jam, stroop, enz., of 200 gram ver snaperingen. Rokersbon nog vóór de Kerst Wij vernemen, dat de tabaks bon, die volgende week Zaterdag gepubliceerd zou worden, thans reeds a.s. Dinsdag zal worden aangewezen, d.i. 23 December. Dit is in zoverre voor de rokers- goed nieuws, dat zij met cte Kerst dagen niet zonder zullen zitten, ioch dat zij over het volle rant soen (ditmaal zes pakjes sigaret ten) zullen beschikken. Als men er au maar voor zorgt, dat men ook van het oud in het nieuw rokende kan blijven. Vele politiemannen uit Europese lan den en de V. S. speuren thans naar een bende, die zich bezig houdt met illegale handel in verdovende midde len. Naar het schijnt heeft deze '«en- de haar' hoofdkwartier te Rome. Co caïne. heroïne, opium en andere ver dovende middelen uit het midden-oos ten worden per parachute boven Ro me neergelaten. Volgens de Giornale d'Italia kiezen de smokkelaars zorg vuldig het tijdstip van aflevering. 's Avonds, wanneer zich boven Ro me vele vliegtuigen in de lucht be vinden, die uit» tal van wereldcentra gestart zijn, slaan de smokkelaars hun slag. Twee keer zag men een vliegtuy dat laag over de stad vloog, kleine pakjes uitwerpen, die aan een para chute bevestigd waren. Zodra de pak jes de grond bereikten werden zij door onbekenden opgeraapt, die daar na in auto's sprongen en wegreden. Hoe intensief de Engelse profvoetbal clubs naar nieuwe spelers zoeken wordt ten overvloede bewezen door de jongste poging van Bristol Rovers, die zelfs een van zijn scouts naar een ge vangenis stuurde om onder de spelers van een ploeg gevangenen „van goed gedrag" die zich in een „gevangenis zonder tralies", Leyfield Prison, te Tortworth bevinden naar niéuwe talen ten te speuren. De scout heeft zijn club gemeld dat een der gevangenen, waar van hij niet de naam weet, bijzonder goed voldeed. Van hem is alleen be kend, dat hij een straf van 12 jaar uit zit wegens doodslag, maar waarschijn lijk spoedig wegens zijn voorbeeldig gedrag vrijgelaten zal worden. De be trokkene is 23 jaar en werd indertijd veroordeeld na een incident na afloop van een danspartij waarbij een Ame rikaans militair gedood werd. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 713 (bijz. arbeid, a.s. en jonge moeders, zie ken 102u brood 800 gram brood 1028 boter 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 1022 margarine 250 gram margarine of 200 gram vet 1024 kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 1021 vlees» 300 gram vlees 1026 vlees 200 gram vlees 1027 melk 5 liter melk 1029 eieren 5 eieren 1025 suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel, enk, of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram ver snaperingen. Tabak- en versnaperingenkaarten QB, QC 711 U 01 versnaper. 200 gram versnaperin gen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel, enz., of 400 gram jam, stroop enz. U 03 versnaper. 100 gram versnaperin gen, of 100 gram suiker, boterhamstrooisel, of 200 gram jam, stroop, enz. Bovenstaande bonnen kunnen' reeds op Vrijdag 19 December a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk, waarop eerst op Maan dag 22 December a.s. mag worden ge kocht. De bonnen voor sinaasappels 089 en 589 algemeen moeten uiterlijk op 29 December a.s. in het bezit van de han delaar in groente en/of fruit worden gesteld. Aflevering zal plaats h -bben naarmate de handel bevoorraad wordt. Men houde er rekening mede, dat voor suiker en versnaperingen eerst op 8 Januari a.s. (dus over drie ve- ken) bonnen zullen worden aange wezen. In de Belgische Senaat heeft de par tijloze katholieke afgevaardigde Dor- lodot een voorstel gedaan, dat de tot standkoming van een wet beoogt, wel ke een referendum aangaande de Ko ningskwestie mogelijk zal maken. Na ampele discusie is het voorstel verworpen. Daarbij onthield de PSC (rk) zich van stemming, terwijl socia listen en communisten tegen stemden. Als argument tegen het vooi tel is o.m. aangevoerd, dat het niet oppor tuun zou zijn geweest, terwijl een wet als hier bedoeld strijdig zou zijn met de grondwet. De 34-jarige voormalige journalist H. J. J. Marinus, die gedurende de bezetting onder het pseudoniem „Ha- ma" in de Telegraaf talrijke artikelen van pro-Duitse aard heeft geschreven en later soortgelijke pennevruchten publiceerde in het Dagblad voor Noord-Holland, is door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam tot een gevangenisstraf voor de tijd van VI jaar met aftrek van voor-internering veroordeeld. 14 dagen geleden eiste de procureur-fiscaal levenslange ge vangenisstraf tegen Marinus. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ernest Bevin, deelde gisteren in het Lagerhuis mede, dat Groot-Brit- tannië met de V.S. een overeenkomst heeft gesloten inzake de financiering van de Brits-Amerikaanse zóne in Duitsland, welke overeenkomst gister middag formeel te Washington zou worden getekend. Hij voegde hieraan toe, dat de ter zake gevoerde onder handelingen waren beperkt tot de aan gelegenheden. samenhangende met de finaciering van de bevoorrading van de dubbelzone en met de statuten voor het Joint Export Import Agence en het Joint Foreign Exchange Agence. Zolang er leven is, is er hoop. Deze gedachte heeft velen bezield, toen de Grote Vier op 25 November j.I. voor het eerst te Londen bijeenkwamen om eindelijk de delicate punten Duits land en Oostenrijk te gaan bespre ken. De politieke ontwikkelingen, die aan de opening van deze conferentie vooraf gingen, hadden al zulk een groot aantal tegenstellingen gescha pen, dat men een gunstig verloop als een wonder zou aanmerken. Een en kele maal scheen de mist tijdens de besprekingen op te trekken, leek het of een klein lichtpuntje het begin van opheldering ging betekenen. Edoch, het gedachte struikelblok de herstelbetalingen, wérd het struikel blok. De Ver. Staten zijn niet van plan Duitsland economisch te steunen ais de Sovjet-Unie zich uit de daardoor groeiende lopende productie herstel betalingen verschaft. Toen Molotov ondanks herhaaldelijk aandringen niet van zins bleek te zijn met cijfers omtrent door Rusland reeds verkre gen schadeloosstellingen voor de dag te komen en op 'deze wijze een basis ter regeling van deze affaire onmo gelijk kon worden opgebouwd', werd het naast alle andere zelfs althans in de conferentiezaal nog niét eens ter sprake gebrachte kwesties duide lijk, dat slechts twee wegen, open bleven: óf tot in het oneindige in de vicieuse cirkel gevangen blijven óf staking der besprekingen. Marshall en Bevin, op enige af stand gevolgd door Bidault, prefe reerden het laatste. Het glas cham pagne, dat na sluiting der laatste zit ting aan de bar werd geledigd, zal in figuurlijke zin een dronk uit een bit tere kelk zijn geweest. De débacle kan niet anders dan 'erwijdering tussen de Groten tenge volge hebben, terwijl de wereld slechts met beter onderling begrip, met meerdere bereidheid tot samen gaan gediend geweest zou zijn. Het ongezonde politieke en economische 1 eeld, dat de wereld na beëindiging van de gewapende conflicten in toe nemende mate vertoonde, was door een beter begrip sneller de richting- lan genezing uitgegaan. Nu zal men het met lapmiddelen moeten doen, waarvan men weet. dat zij niet af doende zullen kunnen dienen tot de uiteindelijke en zo noodzakelijke ge- zondwording. Doch de feiten liggen er en het „Wat nu?" klinkt allerwegewat nu? In de eerste plaats zien wij de directe gevolgen, die men leest uit de perscommentaren in Duitsland zelf. Geen herstel van de eenheid, die men zich denkt en waarnaar in Duitsland werd verlangd, doch een voortduren van .de toestand: de zöne-verdeling •Wat er in deze zones gaat gebeuren? De Russische zóne zal ongetwijfeld een nog sterker bolwerk van de Sov jets worden. De Westelijke zones zul len v.n.l. door de Ver. Staten verder worden georganiseerd. In hoeverre zelfbestuur meer ontwikkeld of gesti muleerd zal worden, is nog een vraag. De Amerikaanse gedachte zal niet alleen in de Amerikaanse, doch. cok in de Engelse fn de Franse zóne gaan overheersen. Dit wordt wel ge accentueerd door het bericht, dat de bezettingskosten van Bizonia voor 90 voor rekening van de Ameri kanen zullen komen. Als men voorts weet, hoe noodlijdend Frankrijk is en het moederland zelf Amerikaanse ondersteuning behoeft, dan is het ver der duidelijk, dat de Franse politiek open oor zal hebben voor de Westerse zienswijze.- Historisch is dat ook het meest aannemelijke. De beide rivalen om de wereldheer schappij de strijd hierom ligt immers aar, de gehele situatie ten grondslag slaan hier dus in het hart van Euro pa tegenover elkaar. Beide partijen zullen alle mogelijke middelen te baat nemen om hun zienswijze aan de be volking van de door hen bestuurde zónes eigen te maken. Economische en politiek-staatkundige maatregelen zullen deze pogingen in de praktijk ondersteunen. Veel wijs beleid en voorzichtig staatsmanschap zal nodig zijn, wil men in deze porceleinkast der menin- ,gen geen brokken gaan maken. Het sinds kort gevleugelde en waarschu wende woord: „Eén wereld of geen..." wordt na de jonaste ontwikkelingen 'n dreiging. Het is soms moeilijk te bii,ven hopen op een uiteindelijke op-, lossing van de moeilijkheden, nu de t rokstukken zo radicaal voor ons liggen. Staande aan de rand van de ondergang kan zelfvertrouwen red ding brengen. Verliest men dit zelf vertrouwen, ïr. is ondergang onaf wendbaar. Het positieve zal men die nen na te volgen tot het uiterste. Daarnaast vergete men nimmer waakzaam te blijven. AD INTERIM. Weersverwachting geldig tot Don derdagavond. REINIG VERANDERING Wisselende bewolking met enkele verspreide lichte buitjes. Meest matige wind tussen Noord-Oost en Noord. Iets kouder dan giste-

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1