IK Stad en Omgeving. VOETLICHT Wat de theaters brengen De commando-wisseling bij de brandweer Hi Belangrijke ontmoeting voor de Boys V0LKSH0G! Commandant Ringers neemt op 13 Januari afscheid Eerlijke vinders gevraagd De kaasmarkt AGENDA Jeugdconcert VOOR n ET ALKMAARSCHE COURANT sinds 1798 Aan d'oever van een snelle vliet De heer G. C. Dun gaat het onderwijs verlaten Schoencrême Wrijfwas Poets-Extract Egmond-Binnen. Burgerlijke Stand Loop der bevolking in 1947, Graft. Burgerlijke Stand De 2e, 3e en 4e klasse De Spartaan moet op zijn tellen passen VICTORIA-THEATER De wilde bloem HARMONIE-THEATER Gevangenen van het verleden A.B.T. Duivels van de rode cirkel CINEMA AMERICAIN In the navy N Gewijd aan la tuinbouw Baptisten Gemeei Gisteravond vond in het Gulden Vlies de jaarlijkse réunie plaats van commandant en hoofdlieden van de Alkmaarse brandweer, waarmee een reeds jarenlang bestaande tra ditie werd gehandhaafd. De hoofdlieden onderling hebben dan gelegenheid elkaar de beste wensen voor het nieuwe jaar te doen en hun commandant daarin te betrekken. Op deze manier bljjft het onderling contact bewaard, dat juist in de lange perioden, waarin er geen brand is, zo broodnodig is. Wanneer eenmaal het alarm gaat, is er geen verdere stimulans nodig. Dan staan de 48 manschappen met de tien hoofdlieden pal achter hun commandant en vormen een homo geen geheel. Het ging op deze Nieuwjaarsreunie erg gemoedelijk en hartelijk-gezellig toe. In de grote kring schaarden zich de hoofdlieden om hun commandant, waarbij de nieuwbenoemden natuur lijk een ereplaats innamen. De muta ties in de brandweerleiding hebben n.l. opschuivingen veroorzaakt. Zo werd de heer J. v. d. Idsert, tot nu toe adjunct-brandmeester bij het corps Kwiek, bevorderd tot hoofd brandmeester, en zijn plaats bij het corps werd ingenomen door de heer Kartog (bij de brandweer bekend als ,,Ko" Hartog), die benoemd werd tot adjunct-brandmeester. Tevens zijn twee nieuwe brandweerlieden be noemd, n.l. de heren H. Plomp en H. H. Toepoel. Dan zat mede aan de nieuwbe noemde secretaris van de brandweer, de heer J. H. Ringers. De functies van hoofdbrandmeester en secretaris bleken n.l. op de duur onverenigbaar door het vele werk. De heer Ringers :s de tweede Jan bij het corps, en zo als de brandweer gemoedelijk spreekt (en zeker niet oneerbiedig, maar in tegendeel met grote liefde en hoog achting) van Frits de eerste en Frits de tweede, zo is de tegenwoordige secretaris al direct gedoopt Jan de tweede. Zoals gezegd, het was erg gezellig en zo echt onder ons. De ereleden zaten mede aan en vanzelfsprekend de scheidende commandant, de heer F. H. Ringers, benevens de chef-ma teriaal. En een grote verrassing werd net gezelschap bereid door het ver schijnen van de inspecteur-van het brandweerwezen in Noord-Holland en Dtrecht, de heer M. Fehres, die de nieuwe commandant bedacht met een boekwerk. Er waren korte toespraken, van de heer van Maarleveld, van de heer F. H. Ringers, van zijn neef, de heer J. H. Ringers, van de heer Dind, voor zitter van de ereleden, en van de heer A. J. Landman, die allen hartelijke en zeer waarderende woorden wijdden aan de scheidende commandant en zfln opvolger, en waarbij het toasten niet van de lucht was. Men leeft bjj de brandweer reeds in de sfeer van de 13e Januari. Dan toch zal het officiële afscheid van de heer F. H. Ringers als comman dant plaats hebben. De plechtig heid begint met een officiële bij eenkomst in de raadszaal met het gemeentebestuur en de genodigden, waaa-na om kwart over drie de brandweer voor het bordes van het stadhuis zal defileren. Het ligt in de bedoeling, dat ook corpsen uit de omtrek aan dit défilé zullen deelnemen. Om half vier volgt dan de af scheidsreceptie in het raadhuis, waar een ieder afscheid kan nemen van de aftredende commandant, die gedurende 20 lange jaren zjjn hele persoonlijkheid aan de brandweer gaf, die er in de ogen van de burgerij als het ware mee vergroeid is, en die de Alkmaarse brandweer maakte tot de best-georganiseerde, tot de model-vrijwillige brandweer van Nederland. Des avonds om half acht wordt de dag dan besloten met een feestavond in het Wapen van Heemskerk van en door het corps. Wij willen over het programma niets verraden, maar ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is enbrandweerlieden kunnen hi us nog wel iets anders dan branden blussen! De nieuwe commandant. De nieuwe commandant, de heer J. van Maarleveld, kwam op 13 Decem ber 1932 als brandweerman in dienst, werd op 1 Januari 1937 adjunct brandmeester, en zag zich op 1 Januari 1941 bevorderd tot hoofd brandmeester, waarbij hij dus de functie van brandmeester oversloeg. Op 10 Mei 1947 werd de heer Van Maarleveld adjunct-commandant, ter wijl hij de laatste jaren tevens als secretaris optrad. Er is nog geen nieuwe adjunct-commandant be noemd, doch de heer Pander, de nestor der hoofdlieden, treedt op als plaatsvervangend commandant. De heer Van Maarleveld is van plan de voetsporen van zijn voor ganger te blijven drukken, omdat die in de goede richting gingen. (De heer Ringers was o.a. de man van de nieuwe brandweerkazerne. In de garage-Kossen aan dg Laat, waar de brandweer vroeger huisde, moest eerst de kachel weg, wilde men met de ladder kunnen uitruk ken! Onder leiding van de heer Ringers werd de Alkmaarse brand weer ook gemotoriseerd). En daar mede eert de nieuwe commandant het werk van de heer Ringers op de beste wijze, een werk dat deze steeds heeft verricht tot heil van de Alkmaa-rse brandweer. Woensdagmiddag, op de laatste dag van het jaar heeft een inwoonster van Alkmaar op de Dijk haar handtasje verloren. Voor haar werd de Oude jaarsdag een sombere dag, daar die tas behalve een bedrag aan geld ook nog zes textielkaarten bevatte. De bewuste Alkmaarse dame is natuurlijk buiten gewoon gedupeerd. Zes textielkaarten vertegenwoordigen een bezit! Gelukkig daagde er redding op in de persoon van drie mannen, die het tasje vonden en het opraapten. Zij hebben het kostbare voorwerp na tuurlijk willen behoeden voor zoek raken. Ongetwijfeld een lofwaardig streven, maar eilacie, tot nu toe zijn de drie mannen, wier signalement be kend is nog niet komen opdagen aan het adres van de dame dat duidelijk „blijkt uit - een enveloppe, die in het tasje was opgeborgen. Wij nemen aan dat zij nu niet langer meer zullen dra len öf.... maar neen, zó gemeen zullen zij toch niet zijn! Op de wekelijkse kaasmarkt werd gisteren aangevoerd 1700 kg fabrieks- kaas. De notering bedroeg 73 gulden per 50 kilogram. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Morgen, Zondag, zal de apotheek „Wanna", Ritsevoort 5, voor het pu bliek geopend zijn. In deze apotheek wordt ook fedurende de komende week de nachtdienst waargenomen. Wat onze voorouders schreven De Alkmaarsche Courant van 3 Januari 1848 bevat de volgende officiële mededeling. De staatsraad, Gouverneur der prov. Noord-Holland heeft aan de stedelijke gemeentebesturen in dit gewest doen toekomen een aantal exemplaren van het pro gramma voor de tentoonstelling van voortbrengselen van' Inlandse nijverheid voor de provinciën Zuid- en Noord-Holland, in 1848, met uitnodiging om aan dat stuk de meest mogelijke openbaarheid te geven, om de fabrijkanten en kunst- en handwerkers aandach tig te maken op het groote belang, hetwelk zij hebben, dat de door hen uitgeoefende industrie door het tentoonstellen van eenige voortbrengselen uit hunnen fa- brijk of werkplaatsen meer alge meen bekend worde. De tentoon stelling zal in Julij 1848 te Delft plaats hebben. Uit dergelijke exposities zal in verloop van tijd onze jaarbeurs gegroeid zijn. ZATERDAG. Stedelijk Museum: 10—12 en 2—4 uur: Van Gogh-tentoonstelling. Dancing Harmonie, 3—5 uur: Receptie Memaria Victrix. n Vlies, 7.30 uur: Feestavond .flcmaria Victrix. (Alleen voor ge nodigde!!). ZONDAG: Stedelijk museum: 2—4 uur Van Gogh-tentoonsteiling. Gulden Vlies: 8 uur Baron Kneut. Bioscopen: Harmonie-theater: 8 uur Gevangenen van het Verleden, tot 14 jaar o.g. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria-theater: 8 uur De wilde bloem 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Bergen, De Rustende Jager: tot en met Zondag: De Klokkenluider van de Notre Dame, 14 jaar. Woensdagmiddag wordt in hét Mur- mellius-gymnasium alhier een jeugd concert gegeven, dat ook door de VARA zal worden uitgezonden. Het Concert gebouw-trio, bestaande uit Jan Keesen, viool, Henk van Wezel, cello en Hans Henkemans, piano, zal muziek van Haydn, Pugnani, Gabriel Fauré ea Mozart ten gehore brengen, waarover Piet Tiggers een inleiding zal houden. Het concert wordt georganiseerd door de I.C.A., de Interscholaire Commissie Alkmaar, die culturele middagen en avonden tot stand brengt voor de hoog ste klassen van Gymnasium, H.B.S., Handelsschool en Middelbare meisjes school. Reeds trad o.a. onder auspiciën van de commissie de voordrachtkunste nares Nel Oosthout op voor de leer lingen. Met deze op hopg peil staande cul turele gebeurtenissen bereidt de I.C.A. de leerlingen ogenblikken van waarlijk kunstgenot, en verdient daardoor ieders belangstelling en daadwerke lijke steun. Binnenkort zal ook in het kader van de I.C.A. de pianist Willem Andriessen van zijn brillante spel doen genieten. De aan onze redactie ver bonden kunstcritici trekken er avond aan avond op uit om er zorg voor te dragen, dat onze lezers nauwkeurig op de hoogte worden ge houden wat er aan kunst wordt geboden en wat er voor door wil gaan. "Zij' schromen niet om hetrkaf- van het koren te scheiden, zodat deze critieken ook werkelijk artistieke waarde hebben. Stelt U ook prijs op zo'n veelzijdige krant, NEEMT OOK EEN ABONNEMENT OP Een amusante avond met uit stekend spel. De abonnementsvoorstellingen van de B-serie zijn gisteravond in 't Gulden Vlies begonnen met een uitvoering van Het Vrije Toneel (v.h. Het Ruys- Ensemblé). En de geheel bezette zaal heeft zich geamuseerd met het Engelse blijspel in Esther Mc. Cracken: „Quiet Weekend", dat als Holl. titel heeft ge kregen: Aan d' oever van een snelle vliet. Het vissersavontuur van Arthur Royd en Adrian Barasford, met Miranda en Sam Pecker als medewerkenden is wel het hoofdgebeuren in dit „rustige weekend". De familie Royd gaat weer eens naar haar buitenhuisje voor een paar rustige dagen. En in die kleine periode speelt zich heel wat af, amu sante gebeurtenissen en conflicten, die ten slotte geen andere pretentie willen hebben dan te amuseren. Maar dan moet het geheel zo goed gespeeld worden als het Ruys-ensemble -het deed. Wat kunnen goede artisten in perfect samen- bpel toch van zo'n pretentieloos stuk iets maken! Zie b.v. eens hoe Cor Ruys de kan tonrechter Barasford doet leven. Met tal van fijne trekken weet hij zo'n fi guur tot een groot succes te maken. Maar ook voor het spél der overigen niets dan lof. Wim van de Brink zeer goed als de gemoedelijke Royd. Kitty Kluppell alleraardigst als zijn vrouw Sara Heyblom, Henni Orri en Lies de Wind trokken als Mary, Sally en Bella, de dienstbode, de aandacht. Myra Ward als Miranda gaf haar bepaalde type weer op charmante wijze. Jan Teulings, die ook voor een goede vertaling van het stuk had gezorgd gaf een sympa thieke Dennis. Asta Lee typeerde uit stekend de moderne Rowena, terwijl men zeker eveneens met genoegen zal hebben gezien wat Nell Koppen wist te maken van Sally's moeder, die het zo druk heeft met haar feest. Het echtpaar Brént (Nel Ligthart en Eric van Ingen) met zijn kleine ruzies, golf en kinder portretjes, had goede „momenten. Cor Ruys maakte Adrian Barasford wel tot een opmerkelijke figuur, doch was niet alles overheersend en de overigen kre gen daardoor goede kansen, waar zij een dankbaar gebruik van maakten. Daar had regisseur Louis de Bree goed voor gezorgd. Het toneei zag er leuk -uit en er waren heel wat requisiten nodig. Maar dat was in orde. Een luid applaus beloonde aan 't slot de uitvoe renden voor hun kranig spel. G. 1 Maart a.s. zal de heer G. Chr. Dun, die zowel in onderwijskringen als daar buiten bekend staat als een algemeen gewaardeerde autoriteit en een aange name persoonlijkheid, de inspectie- iAIkmaar van het L.O. met pensioen verlaten. Uit de organisaties van het openbaar- en bijzonder onderwijs is een comité gevormd dat zich ten doel stelt de 'scheidende inspecteur eind Februari op waardige wijze te huldigen. Het dagelijks bestuur van dit uitge breide comité, dat zijn leden telt in de vele plaatsen die tot de inspectie be horen van Santpoort tot Schoorl, be slaat uit de heren: J. Gerling, Heiloo, voorzitter; Chr. knaap, Alkmaar, se cretaris; Th. Dijkstra, Alkmaar, pen- ningmeèster. VERBETERING. In ons no, van gister was abusievelijk de burgerlijke stand van Heiloo onder het stadsnieuws van Alkmaar gezet. „Beter dan ooit" Geboren: Louis G, zoon van N C Leurs en J van Dongen. Simon C J, zoon van J N Zuurbier en C Klaver. Petrus M, zoon van C Kraakman en A M Louwe. Adrianus 'N, zoon van A G Wittebrood en C J Molenaar. Pieter, zoon van A Tambach en Tr Ort. Cla- sina J M, dochter van P Bras en V Kraakman. Nicolaas W, zoon van P M Groot en M E Mannes. Cornelis P, zoon, van N A Baltus en J Schoen Maria C R, dochter van C A Groen en A M Dirksen Peruts L C, zoon van P H Ranzijn en G M Hoogervorst. Ondertrouwd Jacobus Kaandorp (Alkmaar) en Aafje A van de Reep. Getrouwd: Johannes Leuring (Cas. tricum) en Johanna van de Reep. Overleden: Johanna A M, doch ter van P Ory en C Hopman, 2 jaar. EERVOL ONTSLAG - Op zijn verzoek is aan J Rosing te Es mond aan den Hoef eervol ontslag ver leend als tijdelijk gemeente-opzichter, in gaande 1 Januari 1948. In diens plaats is tijdelijk aangesteld C van Pel, gemeente opzichter te Egmond aan Zee. Aantal inwoners op 1 Januari 1947: 1424 m en 1244 v; aantal geboorten 44 m ea 42 v; aantal ingekomen personen 51 m en 62 v; totaal 1519 m en 1348 v. Overledenen 9 m en 12 v; vertrokken personen 52 m en 46 v; totaal 61 m en 58 v. Aantal inwoners op 1 Januari 1948: 1458 m en 1290 v. Totaal aantal inwoners op 1 Januari 1948: 2748, hetgeen een vooruitgang bete kent van 80 personen, n.l. 34 m en 46 v. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: Th H J Belleman van Alkmaer en gezin; Johannes Bellemsa van Schijndel. Vertrokken: Gerarda A de Góede naar Alkmaar; Derk van Keulen naar Castricum; Jan Blonk Jr. naar Doorn.; M H Zwardt naar Velsen (IJmuiden-O.); Ai endje Stam naar Egmond aan Zee. Geboren: Catharina Maria, d. van C. Bommer en C. Prinse. Gehuwd: Jan Renooij en Trijntje Veltkamp. ALKMAARSE EXPORTVEILING. 2 JANUARI 1948. Andijvie 4286. Winterpeen 89.40; Boerekool 1426; Worteltjes 624; Groene kool 2128; Spruitkool 1276; Roode kool 615; Gele kool 69; Prei 16; Uien 12—24; Bieten 6—7; Witlof I 4053; Witlof II 2035, alles per 100 kg; Bloemkool IA 7075; Bloemkool I 40—46; Bloemkool II 3032; Knolsel- derie 1314, alles per 100 stuks; Selde rie 68; Selie 1315, alles per 100 bos; Peren 2040; Appels 2262. Het nieuwe jaar heeft zijn intrede gedaan en vol belangstelling zien wü uit naar de verrichtingen van de ploegen, die het in het oude jaap heb ben laten zitten en vermoedelijk vol goede bedoelingen Zondag in het veld zullen komen. Verrasingen zullen dan ook zeker niet uitblijven en voorlopig staan in de meeste afdelingen de lei ders nog lang niet rustig. TWEEDE KLASSE A. Alkmaarse Boys heeft Zondag een redelijke kans om weer uit het ge drang te geraken. Zij krijgen Hercu les op bezoek en deze Urechtenaren behoren zeker tot de zwaksten in de afdeling. Bovendien krijgt S.D.W., dat wij momenteel zeer zwakker achten dan Hercules, Volendam op bezoek, zodat de papieren voor de Boys vrij gun stig zijn. K.F.C. gaat bij Elinkwijk op bezoek en dient ondanks haar meerderheid op te passen, daar Elinkwijk een lastige tegenstander is. Ook Z.F.C. zal alle zeilen tegen Wa tergraafsmeer moeten bijzetten. Hil versum gaat tegen D.W.V. een neder laag tegemoet. TWEEDE KLASSE B. Voor U.V.V. bestaat er een kleine kans dat zij de Spartaan van de top zal verdringen. Zelf spelen de Utrechtenaren tegen Wie het spel van Dolores del Rio wil bestuderen vindt daarvoor in deze film volop gelegenheid. Zij heeft inderdaad een zeer expressief gezicht en men kan haar in „De wilde bloem" in al haar stemmingen van vreugde, verdriet, teleurstelling en liefde naar hartelust bewonderen. Waarschijnlijk zal die bewondering zich niet uitstrekken tot het filmver haal want dit melodrama is wat te afgezaagd en ook te lang gerekt om de toeschouwers te kunnen boeien. De dochter van Don Fernado del Robles is verliefd op Ricardo Rojas, een dood gewone Spanjaard, die er zijn beroep van maakt om hanen voor gevechten af te richten. Men overziet direct de ge volgen: een verliefde dochter, een woe dende Papa, fluisterende vriendinnen, een hardnekkig verliefd paar, dat zich op de trappen van een gebouw laat trouwen, een pistoolschot, een dode bruidegom en een wanhopige jonge weduwe. Daarna een vader, die zich voor de rechtbank doodschiet, een meisje in het zwart, een oude verliefde, die weer afgewezen wordt omdat Ri cardo niet vergeten kan worden en na een eindeloos slot waarin niets meer gebeurt gaat het licht op en is Dolores verdwenen.- Vooraf gaat een zeer interessante film over het vangen van wilde dieren, een film voor het bio-vacantieoord en een welke „Het onsterfelijke leger" in beeld brengt en opwekt de gevallenen niet te vergeten door op het Damplant- soen een monument voor hen te sticn- ten. Reeds alleen de aankondiging van deze film zal velen naar het Harmonie theater doen gaan, daar als hoofdrol speelster een der meest populaire filmsterren van de laatste tijd, n.l. Greer Garson wordt aangekondigd. Greer Garson de ster wier naam ge vestigd werd door haar spel in de bij zondere film „Mrs. Miniver" nadat zij o.a. in „Good bye, Mr. Chips" ook reeds haar bijzondere spelkwaliteiten had ten toon gespreid, geeft in deza film wederom een meesterlijke creatie van de vrouw, die moet vechten voor haar geluk, met alle eigenschappen die haar ten dienste staan. Maar zij staat in deze film niet alleen want ook het spel van Ronald Colman, haar te genspeler, is perfect te noemen. En dan is daar als derde, die om haar spel grote bewondering wekt, het nieuw ontdekte sterretje Susan Peters. De frisse onbevangenheid, de aangebo ren, vrouwelijke listigheid van de ver liefde backfish worden door haar vol komen juist getypeerd en haar ver schijnen op het witte doek wekt een glimlach van geamuseerde vertedering En dan de handeling. Evenals Mrs. Miniver heeft het scenario zijdelings betrekking op de oorlog en de vre selijke gevolgen van dien. Men slaat een blik in het rijk ,van die tallozen, die door de verschrikkingen van het krijgsgewoel voor hun leven lang uit het löod geslagen zijn. Het zijn de mensen, die niet als held geëerd wor den, omdat zij het lichamelijk leven behielden, maar slechts geestelijk de dood vonden; die duizenden: de be woners van gestichten voor zenuwlij ders. En aan één van hen, aan zijn strijd om weer het leven in zijn volle omvang te kunnen aanvaarden, is deze film gewijd. Het is een film die de moeite waard is! Het voorprogramma brengt een aar dig geënsceneerd filmpje over de ge beurtenissen in 1947; een film die ons herinnert aan onze verplichtingen je gens de nabestaanden der oorlogs slachtoffers, terwijl tot besluit van het voorprogramma de rammelende Bio- bus vele beurzen doet opengaan. Nï'-f Greer Garson en Ronald Colman rn „Gevangenen van het verleden". Het is niet te verwonderen, dat er een grote belangstelling bestond voor het tweede deel van De Duivels van de Roode Cirkel. Zij, die het eerste deel hadden gezien wilden natuurlijk niets missen van het tweede en waren heel erg benieuwd hoe alles zou aflo pen. Nu, Charles Quigley, Herman Brix en Carole Landis hebben hun bewonderaars niet teleurgesteld en de ze doen genieten van een reeks van de meest spannende avonturen. Het was vol gisteravond in de Cinema Americain, want Bud Abbott en Lou Costello vertoonden hun facie op het witte doek in hun avonturen bij de Amerikaanse marine, en hun optreden zal wel altijd een trekpleister blijven voor tallozen, die niet meer eisen stel len, dan een avond te willen lachen. En zelfs dat was ons maar af en toe mogelijk. Abbott en Costello hebben reeds beter werk geleverd dan „In the navy" en ware het niet, dat deze film aardige vondsten vertoont bij de mon tage van enkele showscènes, dan zou het product zich niet eens boven het ge middelde peil hebben kunnen verhef fen. Wij kregen de indruk dat alle Ame rikaanse oorlogsschepen behalve door lopend brandschoon, ook nog van hout zijn en dat de bemanning bestaat uit louter onberispelijk geklede jongelie den, mitsgaders een aantal alleraan trekkelijkste jongedames, waaronder de zingende Andrewssisters. Maar wat met deze houten scheepjes wordt uitgehaald is kostelijk in één woord, en dat ge voegd bij de uitgestreken gelaten van de beide hoofdrolspelers, vergoedt toch nog veel van de teleurstelling, die de film verwekt. (Ingezonden Mededeling) Een kleine was kost U 2.30 en geeft besparing aan zeep. gas en tijd. Vraagt daarom een waslijst aan bij STAM STOOMT sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 2231. het zwakke A.F.C., terwijl De Spar taan een zware wedstrijd tegen T.O.G. voor de boeg heeft. O.S.V. heeft de laatste weken een serie overwinnin gen kunnen noteren en ook Zondag zal zij tegen Velox wel weer winst behalen. Heel Alcmaria zal vermoedelijk met belangstelling de verrichtingen van West-Frisia tegen W.F.C.volgen, daar bij een overwinning van de Enkhui- zenaren de positie op de ranglijst voor Alcmaria niet beter wordt. DERDE KLASSE A. I.V.V. heeft nog een klein kansje op het kampiflenschap en zal Helder dan ook wel weinig kans geven. D.T.S. krijgt weer een kansje om misschien één punt thuis te houden, daar A.D.O. in de uitwedstrijd zelden een goede wedstrijd speelt. D.E.M. zal het tegen het sterke A.P. G.S. niet kunnen redden. G.V.O. zal in Hoorn op zware tegenstand kunnen rekenen en vermoedelijk zal Vitesse, dat bij de Germaan op bezoek gaat, weer uitlopen. "DERDE KLASSE B. De belangrijkste ontmoeting is die tussen Zaandijk en H.R.C., waarbij de Zaanlanders een redelijke kans heb ben de beide punten in de wacht te slepen. Beverwijk wint in eigen huis van Always Forward en ook Terrasvogels zal wel niet veel moeite met Q.S.C. hebben. De degradatie-candidaten Ripperda en Kinheim hebben beide een lastige wedstrijd, resp. tegen V.V.E. en H.F.C. voor de boeg en zullen grote moeite hebben hun positie te verbeteren. Maar een kat in 't nauw maakt rare sprongen, dus DERDE KLASSE C. B.K.C. krijgt bezoek van K.V.V. en het zou ons al bijzonder verrassen als de Polderseri niet voor de volle winst zorgden. V.V.Z. ontvangt Swift, waarbij wij minstens op een gelijk spel van de Zaanlanders rekenen. D.E.C.—V.V.A. en D.C.G.—De Mete- oor zullen door de bezoekers worden gewonnen VIERDE KLASSE A. Watervogels gaat een bezoek aan Schagen brengen en zal vermoedelijk met de kous op de kop terug reizen. Sijbekarspel moet tegen J.V.C., dat beter in vorm schijnt te komen, ge ducht oppassen. Texel krijgt St. Geor ge opvisite, welke ploeg wij niet in staat achten twee punten van het eiland mee te slepen. WieringerwaardWest-Friezen is voor de gastheren, terwijl Schoorl en Oudesluis de punten weieens broeder lijk zouden kunnen delen. VIERDE KLASSE B. Vier weken achtereen heeft Nieuwe Niedorp nu reeds voor een verrassing gezorgd en wij zijn benieuwd Wat zij nu tegen Grasshoppers zal uitrichten. Randers, V.V.W. en roVne ontvan gen respectievelijk ■Andijk, M.F.C. en De Rijp. welke wedstrijden de gast heren dienen te winnen. Zouaven,R.K. A.F.C. lijkt ons een gelijk spel te zullen worden. VIERDE KLASSE* C. Het is goed geweest dat HSV vorige week een wedstrijd won en daarmee uit het gedrang raakte want de wed strijd tegen Assendelft zal vermoede lijk wel verloren worden. Zilvermeeu wen ontvangt USVU en zal geen ach terstand op de leiders inlopen. Anders wordt het met WB dat bij WSV op bezoek gaat en nog lang niet heeft gewonnen. Zeevogels kan zich Zondag veilig stellen daar zij het zwakke OFC ontvangt, temeer daar CSV een neder laag tegen Purmerend tegemoet gaat. enlangs zaten op de schooi „De Zandhoeve" en Belgen broederlijk n rond de met zwart-ge* rood-wit-blauwe vlagget; de tafels om zich te vei de problemen, die sa met het Nederland Luxemburgs tolverbond. Na een kort inleidend v heer Guermonprez, dir y JJ voerde achtereen drietal deskundigen het w Mr. B. Biesheuvel, secrc Stichting van de landbou tenlandse aangelegenhedei met het onderwerp: „De 1 de Ned. Belgische en Lux< menwerking voor de landl De gedachte aan samei niet nieuw, aldus deze sp wees in dit verband op Oslo-overeenkomst in 1931 tractaat van Ouchy in 19 was er echter internation; voor. Er zijn verschillende vor menwerking te ondersch douane-Unie, waarbij een voor invoerrechten is vas vrijstelling van invoerreci beide landen; een tolunie, accijnzen enz. vervallen er mische unie, waarbij de komen vervallen. Wij staai vooravond van een douane Waarom is een unie gei delsbelemmeringen worder men, het afzetgebied van den wordt vergroot, ieder zich toeleggen op de prod toe de grond het meest ges komt een rationele arbe Getrouwd: G. L WIJDENES SPAA en BETTY HOLDER; Manchester (Eng.) 1! Adres: Frankenslag 's-Gravenhage. 1923 1 De 17e Januari li onze geliefde Ouders KLAAS TJEERT1 en ANNA CATHARI1 ZIJDEV de dag te herdenken zij 25 jaar geleden in huwelijk zijn getredei Dat zij nog lang gesp mogen blijven is de van hun dankbare k: ren, behuwd- en k kinderen: JANS en CIIARLE! JACOB en JANNY ALI, CHARLTJE en AN> Oudorp, Januari 194. Burg Bosstraat 36. Tot onze grote dro heid, geven wij kennis van liet pl< seling overlijden, het Centraal Ziekt huis te Alkmaar, v onze lieve Vrou' Moeder, Behuwdmc der, Dochter, Zust en Behuwdzuster NÉELTJE SCHOEHUYS, Echtgenote van MAARTEN NOOM op de leeftijd v: ruim 47 jaar. M. NOOME. Starnmeer: M. BUIS—NOON S. BUIS. Beemster: ARIS WIM MARTIN Beemster 31 December 1947. Jisperweg 107 a- De teraardebestellir zal plaats hebben Zaterdag 3 Januai des nam. 2 uur, op t Algemene Begraaf plaats te Midde Beemster. Vertrek v; af het sterfhuis 1.1 uur nam- Zondag 4 Januari i 4 uur; Doopdienst in Overdekte Zweminrichl Toegang vrij. Gevr. in gezin vai pers beslist BESCHAAFD MEIS uit burger milieu v. liuish. 8—3 uur, Zat Dond. vrij. Cond. na overeen te komen, onder no. A 342 bui- van dit blad. Gevraagd NET MEISJE voor de huishouding,'v dag of dag en nacht Het Wapen van Heei kerk, Breedstraat Alkmaar-

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2