Ver. Staten van Indonesië in voorbereiding J Duitsland wordt,,groie mogendheid'' Dr. Beel verheugd en optimistisch Amerikaans schip op mijn gelopen Scheldemond. Scott Maandag 5 Jan. 1948 145e Jaargang no. 3 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN aan Uitnodiging Republiek de Ex-koning Michael heeft Roemenië verlaten Ex-koning Michael in Zwitserland Bing Crosby populairste filmster Frankrijk in Münehen Stemmingen Duitsland de grote mogendheid van het vaste* land Tsjechoslowaakse problemen Een belangrijke stap voorwaarts op Indonesische weg Hotel te Jeruzalem opgeblazen Attlee beschuldigt Sovjet-Unie Explosiva voor Palestina onderschept Protest van Enschedese Boys pyright R.D.P. De heer A. Kor- teweg, Vlisslnger in hart en nieren, heeft het hele drama van Wal cheren van begin akt, vanaf de in- 3, tot de bevrijding Canadezentoe. Hy :n gevoeld door een deze belevenissen ;n en de firma G. ddelburg verzorgde n werk onder de ie Scheldemond". geboren verteller, i een onuitwisbare sn gemaakt, zoals jn land verknochte is, geeft hij weer Ier grote woorden, emming, die stijgt, raar de climax vor- vreugde om de be- jr Vlissingers heeft zondere bekoring, guren uit de bezet- tere tijden, spelen veg weet hen voor iveren. Doch ook s verdient deze uit- ït, omdat hier een gemaakt, die door ie verhaaltrant tot :ot een roman van zich óp Walcheren in van de tragiek ïren,- maar ook van heldenmoed en van die de Zeeuwen deden doorstaan, uchten dit keurig W. O. n Engels journalist, liver journalistieke is. Scott echter gebeuren van nabij vastgelegd in een lott heeft maanden kkeerd aan boord iglio's, de Italiaanse die in de jaren ichten naar het goud eerste Artiglio ging een explosie, doch van die naam zette :ot het uiteindelijk kt en de schat ge- i één geheel vormen, a de serie „Biblio- eën" van de uitge- ir Jr. te Amsterdam ventig Vadem diep" n de Egypt". Scott □eken een epos van erga niet kent. Van it hij zijn lezers in lanier van vertellen sf. De doodsverach- ittingsvermogen, die in de bergjngsmaat- :ers aan de dag leg- ap de lezer een on- te maken en men deze boeken achter i. Toch houdt het ;er niet zo in span- leventig vadem diep" 1 dit aan de waarde el niet afdoet. Voor e in zijn bloed heeft lander heeft dit niet :ott boeken, die men W. O. Purol 30 ct. cfijnd product Doos 40 ct. Exter :r niets van en ging ken. Maar, maar...." veer in snikken uit." n Pim, Pam en Pom toen ik terugkwam de ring weg!" BUREAU administratie Voordam 9 - Telefoon 3320 Ridderstraat/hk Oudegracht REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 234000 (tn.v. N.V. Dagblad voor Noord-Holland) Directeur: J. Bijlsma ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredactéur: W. Oliemans. De bijeenkomst, die gisteren te Batavia tussen de vier ministers, Dr. van Mook en de vertegenwoordigers van de Negara's en Daerah's is ge houden, leidde tot zeer belangrijke beslissingen op de weg naar de in stelling van een interim-regering, al dus wordt uit betrouwbare bron ver nomen. De vertegenwoordigers van de Negara's en Daerah's hebben twee resoluties aangeboden, welke tijdens het langdurig onderling overleg van Zaterdag zijn opgesteld. Naar verluidt is het vertrek van de ministers thans op Dinsdag bepaald. In de eerste resolutie, dié door de vertegenwoordigers van Oost-Indonesia, Oost-Borneo, Groot-Dajak, West- Borneo, Banka, Riouw, Oost-Sumatra, het comité Daerah Istimewa West- ti Sumatra, het comité van voorbereiding Negara West-Java, Madoera en het KIS Zaterdag tijdens hun onderling overleg is opgesteld, wordt met de meeste aandrang in overweging ge geven om onverwijld stappen te nemen tot: 1. De instelling van een interim regering ter voorbereiding van de tot standkoming van souvereine Verenigde Staten van Indonesië. 2. De regeling van medezeggenschap van de ihterim-regering in het gebruik van de strijdkrachten die in Indonesië aanwezig zijn als gezagsapparaat ter verzekering van de binnenlandse vei ligheid. 3. Herziening van de Nederlandse grondwet. Een afschrift van deze resolutie zal worden aangeboden aan de Neder lands-Indische regering, de Commissie van goede diensten, de Republikeinse regering te Djokja en het Nederlandse parlement. In de tweede resolutie brengt de con ferentie van vertegenwoordigers de eerste, aan de Nederlandse regering aangeboden resolutie ter kennis van de Republikeinse regering en nodigt de regering der republiek Indonesië uit, deel uit te maken van de souvereine Verenigde Staten van Indonesië. Minister Beel, die de bijeenkomst van gisteren presideerde, kon na een uitvoerige gedachtenwisseling en toe lichting van de in de resoluties neer gelegde uitspraken zijn instemming be tuigen met de strekking van de eerste resolutie, terwijl hij de verwachting uit sprak, dat de tweede resolutie tot een oplossing van de moeilijkheden met de republiek en tot een goed resultaat van de arbeid der commissie van de V.N. belangrijk zou kunnen bijdragen. De uitwerking van het eerste punt van de eerste resolutie zal volgens deze ver wachting aanstonds door de Luitenant Gouverneur-Generaal, tezamen met de verschillende gebieden en groepen, alsmede met vertegenwoordigers van de minderheden, ter hand genomen worden. Het communique brengt ten slotte in herinnering dat de grondwetsherzie ning in Nederland reeds wordt voor bereid. Op 3 Januari om drie uur 's nachts heeft ex-Koning Michaël per speciale trein Roemenië op weg naar Lausan ne verlaten. In het gezelschap van de ex-Koning bevinden zich zijn moeder, Helena, de hofdame Prinses Nelly Tarji, de voor malige hofmaarschalk Negel, de aide- de-camp generaal Peter Lazar, de pri- vé-secretaris Mionatiu en commandant Vergoti. Terwijl de speciale trein, waarin zich ex-Koning Michaël van Roemenië met gevolg bevond, Zondagmorgen met neergelaten blinden uit het station van Boedapest reed, werd het venster van het laatste salonrijtuig geopend en ver scheen Koning Michaël. Hij lachte de aanwezige verslaggevers toe, doch gaf geen antwoord op de vragen, die hem toegeroepen werden. Michaël, die on der de naam van Prins Michaël van Hohenzollern Siegmaringen met zijn moeder Koningin Helena als Hertogin van Sleeswijk Holstein reist, hebben met hun gevolg van 30 personen pas poorten, waarop vermeld staat, dat zij niet geldig zijn voor terugkeer naar Roemenië. Ex-koning Michael van Roemenië is Maandagmorgen per speciale trein te Buchs aan de Zwitserse grens aange komen. Het wrak van de N.A.C O.-bus, welke Vrijdagavond op de onbewaakte overweg te Breezand door de trein uit Den Helder werd gegrepen, bij welk ongeluk vier personen om het leven kwamen. Negen doden bij ontploffing te Jaffa Veertien personen werden gedood en 98 gewond, toen een jeep in het drukke centrum van Jaffa in de lucht vloog. Door de explosie werden de Barclays bank, het gebouw van het Arabische Nationale Comité, een poli tiebureau en ongeveer 15 winkels vernield. Er hielden twee jeeps voor het ge bouw van de Barclays Bank stil. De inzittenden van de ene, waarschijnlijk Joodse verzetslieden, stapten snel in de tweede over,- die wegreed in de richting van Tel Aviv. Enkele minu ten later vloog de achtergebleven wagen met een oorverdovende knal de lucht in. PRETTIG VOORUITZICHT Walter Winchell, de bekende Ameri kaanse publicist, heeft Zondagavond te New York voor de ABC (American Broadcasting Company) voorspeld, dat indien een deel van het Rode Le ger Griekenland zou binnendringen, Europa zijn eerste atoombom zou krij gen. TIJDELIJK KOUDER. Aanvankelijk: vooral langs de kust nog tijdelijk stormachtige Noord-Westelijke wind. Wisselen de bewolking met enkele buien, kouder. Later: afnemende en weer naar Zuid-West krimpende wind. Tijde lijke opklaringen en vrijwel over al droog. Weer iets oplopende temperatuur. De artisten, die in 1947 voor de beste recetten hebben gezorgd, zijn respec tievelijk: Bing Crosby, Betty Grable, Ingrid Bergman, Dary Cooper, Hum phrey Bogart. In de tweede plaats komen: Bob Hope, Clark Gable, Gre gory Peck, Claudette Colbert en Alan Ladd. Voor de vierde keer werd Bing Crosby aangewezen als de populair ste ster van het witte doek en Betty Grable zag zich in dit opzicht de tweede plaats toegekend. Gistermorgen is het 6103 ton me tende Amerikaanse s.s. „Pioneer Cove" op ongeveer 40 mijl ten Westen van Terschelling op een mjjn gelopen. Het schip stootte op een magnetische mjjn, bekwam schade, doch werd niet lek gesla gen. In de namiddag vervolgde het schip zijn reis naar Londen op eigen kracht, nadat ue sleepboten „Storte- melk" en „Holland" van de rederij Doeksen uit Terschelling het stillig gende gehavende Amerikaanse vracht schip 40 mijl ten Noordwesten van het eiland in de Noordzee hadden bereikt. Volgens inlichtingen op het eiland is de „Pioneer Cove" buiten de vrij geveegde vaargeul op een mijn gelo pen, nadat het waarschijnlijk tenge volge van het slechte weer en de hevige wind vannacht iets uit de koers was geslagen. De voortzetting van de reis was dan ook, vooral in de aanvang, niet zonder gevaar, zodat beide sleepbo ten dicht in de nabijheid van het schip bleven, toen dit zich langzaam op weg naar de vrije geul en naar Londen begaf. Het ligt in de bedoeling, dat de sleepboot „Holland" het schip tot Londen toe zal begeleiden, terwijl de „Stortemelk" terug zal keren naar Terschelling. Zelfs wild zwijn in Friesland Enige dagen geleden meende men reeds het vermoeden te hebben, ook in ce bosrijke streek van Friesland, met name te Appelscha, sporen van wilde zwijnen te hebben opgemerkt. Dit vermoeden is thans zekerheid geworden, want in de omgeving van Lippenhuizen heeft men evertje thans gezien. Heel het jagersvolk heeft nu de laap uit. III. LI ET IS OCTOBEF 1938, de overeen komst vau Münehen is juist gesloten. Neville Chamberlain is terug in Lon den wuivend met het beruchte stuk papier door hem en Hitier getekend, .symbool van het verlangen van onze twee volkeren nooit een oorlog tegen elkander te ondernemen." Edouard Daladier, Frankrijks Pre mier van die dagen, heeft in Frankrijk de Franse ambassadeur te Berlijn, Frangois Poncet, op bezoek. Na 48 uren in Parijs keert Poncet vermoeid naar Berlijn terug. PARIJS ZWAAIT OM ROERING, waarschijnlijk met de goed willende glimlach van Münehen vol geheime bedoelingen nog altijd op zijn gezicht, ontvangt Poncet op 3 October. Hij tekent aai., dat het vier uur in de middag is. Zijn notities lui den: „1. Ambassadeur Frangois Poncet. 3 October. Vier uur. 2. Komt regelrecht van Parijs, waar hij lange gesprekken had met Da ladier en Bonnet. 3. Sterke tendenz daar om tot een overeenkomst te komen met Duits land op geheel nieuwe en defini tieve grondslagen. 4. Daladier heeft groot vertrouwen in de Führer. Ommekeer van de me ning onder het Franse volk, maar linkervleugel-partijen intrigeren te gen Daladier enz. 5. Overeenkomst gelijk aan die met Engeland. Geen oorlog, eerste con clusie. Dat zou afdoende zijn. 6. Daladier zou aldus in zijn positie versterkt worden en in staat zijn om zich na verkiezingen te ontdoen van het „Volksfront" en het ver drag met Moskou. 7. Tot zo lang wachten." Het is inderdaad volkomen waar, dat onmiddellijk na Münehen de atmosfeer in Parijs niet alleen' in regerings kringen maar ook onder „the men in the street" op de hand was van een definitieve Frans-Duitse overeenkomst. Slechts de Blum-vleugel van de socia listen en de communisten verzetten zich tegen vriendschap met Hitler- Duitsland. DALADIER VERANDERT VAN MENING. „QROOT VERTROUWEN van Daladier in de Führer" is waarschijnlijk een overschatting. Daladier wijzigde in deze dagen zijn meningen over Hitier en Duitsland geleidelijk meer en meer. Hij landde op Le Bourget uit Münehen met de overtuiging, dat hij Tsjecho- Slowakije had verraden en de eer van Frankrijk had bezoedeld. Hij verwacht te veel narigheid en in plaats daarvan vond hij een hysterisch juichende me nigte. Hij verkreeg in de Kamer het ver trouwen met 535 tegen 75 stemmen. Daardoor besloot hij in te éaan op de stemming van het ogenblik en een geestdriftige „Man van Münehen" te worden. Hij werd steeds sterker anti links, anti-Sovjet, in feite anti-ieder- een, die Münehen becritiseerde. Ondertussen vervolgde in Berlijn Poncet zijn gesprek met Goering. Het is mogelijk, dat hij in zijn vleiende be- 8. Nooit was de publieke opinie in Europa zo geneigd om een „nieuw tijdperk" te beginnen. 9. Duitsland heeft zich thans defini tief gevestigd als de eerste grote mogendheid op het vaste land van Europa. Slechts de linkervleugel partijen weigeren dit te erkennen." Dat er inderdaad enige werkelijke bereidwilligheid aan de Franse kant bestond om koloniale concessies te doen aan Hitler is meer dan twijfel achtig. MEDEWERKING INZAKE AFRIKA. LIET ENIGE, waarin men wilde toe stemmen, was medewerking inzake Afrika. De opmerking dat slechts de linker-partijen niet wilden erkennen, dat Duitsland nu de „eerste mogend heid op het vaste land" was, sloeg op de Franse burger, die de cynische slag zin uitvond „liever Hitler dan Blum" Goerihg maakte de 3e October tot zijn eigen München-dag. Na Frangois Poncet ontving hij in Berlijn de Tsje chische minister, Votjech Mastny. Hun gesprek concentreerde zich op de nau were betrekkingen tussen Duitsland en Tsjecho-SIowakije, welk land Goering richten verder gegaan is dan waarvoor Daladier hem toestemming zou heb ben gegeven. Maar dit is wat Goering set ijft: „1. Poncet ingelicht omtrent zijn posi tie ten opzichte van de Führer. 2. Hij zal overgeplaatst worden naar Rome. Hij zou liever hier blijven om de Duits-Franse betrekkingen definitief te regelen. 3. Tsjecho-SIowakije heeft afgedaan sinds zij de Alliantie wil beëindi gen. De publieke mening daar is tegen Frankrijk. Met betrekking tot het koloniale vraagstuk bestaat er vérstrekkende bereidwilligheid. Nader: ad mogelijk toestemming van en overeenkomst tussen de grote Europese mogendheden. 6 De Mark is zeer stabiel maar in het buitenland vrijwel waardeloos. De Franc is onstabiel maar heeft overal grote koopkracht. Gelijk schakelen. 7. Bereidwilligheid t.a.v. „open deu ren" op economisch terrein en wat betreft samenwerking. 4. 5 nu ruwweg Tsjechia noemde, omdat hij de in de toekomst voorgenomen af scheiding van Slowakije reeds in het hoofd had. Zij bespraken de positie van president Benesj en van Dr. Emil Hacha (Goerings man van de toe komst), die spoedig de marioettenpresi- dent zou worden. „1. Minister Mastny, 3 October. 2. Zeer terneergeslagen. Tracht te be wijzen, dat hij nooit heeft opgehou den de mening te bevorderen, dat Tsjechia slechts kon leven in har monie met Duitsland, nooit tegen over Duitsland. 3. Benesj volkomen verwikkeld in Verbond der Naties enz. 4. Grimmig ontwaken van de werke lijkheidszin in Tsjechia, die ieder een moet trachten zijn zaken met ons in het reine te brengen en met ons een goede politiek te voeren. 5. Benesj zal ontslag nemen als hij ervan overtuigd is, dat er geen complicaties verwacht kunnen wor den van de linkerzijde. (Zie vervolg pag. 44 De minister-president, dr. L. J. M. Beel, heeft heden tijdens een bijeen komst met een aantal corresponden ten een verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat ten aanzien van de vor ming van het zgn. collegiale orgaan in beginsel overeenstemming is be reikt en dat het veelvuldig contact met de commissie voor goede dien sten, naar hij hoopte, geleid heeft tot vegdere verduidelijking van het standpunt der Nederlandse regering, die van de Republiek reële doorvoe ring van het staken der vijandelijk heden in de ruimste zin van het woord verlangt, vooraleer zij zich in verdere politieke besprekingen met haar kan begeven. De verklaring zegt o.m. „met bijzon dere voldoening mag ik wel gewag maken van onze contacten met de ver tegenwoordigers der onderscheide ne gera's en daerah's. Gij weet, dat wij hen gisteren allen hebben ontmoet. Met de meeste aan drang hebben zij ons - o.m. verzocht onverwijld stappen te doen om te ko men tot instelling van organen ter voorbereiding van de stichting der sou vereine verenigde staten van Indonesië. Het heeft ons uitermate verheugd dit vrije initiatief te hebben gezien en onze volle medewerking aan de ver wezenlijking der gisteren uitgesproken verlangens te hebben kunnen toezeg gen. Wanneer gij bij dit alles nog voegt het feit, dat wij opnieuw hebben mo gen constateren, hoezeer allen, wier medewerking aan de voltooing van dit grote werk wordt gevergd, zich hier voor inzetten: militairen, zowel als burgerlijke autoriteiten, Indonesiërs zowel als Nederlanders, ja de gehele bevolking, dan zult gij willen aanne men, dat mijn ambtgenoten en ik thans aan de vooravond van onze te rugkeer naar Nederland, gaarne uiting geven aan onze voldoening over deze ontwikkeling en aan onze waardering jegens hen, die hiertoe het hunne heb ben bijgedragen. Maar de donkere wolk in de gehele situatie blijft het conflict met de Republiek. Wij hopen van harte, dat de oproep van uit de vergadering van gisteren naast de ar beid der commissie voor goede diensten er toe zal bijdragen ook dit probleem ten spoedigste tot een bevre digende oplossing te brengen". Desbetreffende vragen beantwoor dend, zeide dr. Beel, dat het tot zijn leedwezen onmogelijk is geweest de uitnodiging om 'n bezoek aan Australië te brengen aan te nemen. Mijn terug keer naar Nederland moest al in ver band met vele besprekingen uitgesteld worden. Dr. Beel antwoordde bevesti gend op de vraag of de datum van 1 Januari 1949 richtlijn blijft voor de tot standkoming der staatkundige hervor mingen. Ten aanzien van de wapenstilstand zeide hij nog „ik vertrouw, dat de re publikeinse regering de redelijkheid van het Nederlandse standpunt zal in zien en deze kwestie binnen enkele dagen tot klaarheid zal zijn gebracht". De bijeenkomst werd bijgewoond door de ministers Drees en Jonkman en de luitenant-gouverneur-generaal, dr. van Mook. Terwijl een tropische storm de stad teisterde, is kort na middernacht het Semiramis Hotel te Jeruzalem opge blazen. Zes lijken zijn reeds gebor gen, doch men vreest, dat nog 14 personen meer door het neerstortende gesteente zijn bedolven. Naar verluidt, was het hotel het hoofdkwartier van de Arabische Jeugdorganisaties Nadjada en Foe- toewah. Men neemt aan, dat de aan val door Joden is gepleegd uit wraak voor de onlangs in dit stadskwartier ondernomen aanvallen op Israëlieten. De Britse minister-president, Cle ment Attlee, heeft in de vierde van de serie politieke radioredevoeringen, aan de Labourpartij toegestaan, er de Sovjet-Unie van beschuldigd een poli tiek te volgen, welke de andere lan den van Europa bedreigt met een nieuwe vorm van imperialisme, zowel ideologisch als economisch en strate gisch". „Het is wel ironie, aldus Attlee, dat de absolutisten van thans, die de oppositie heviger onderdrukken dan c(e koningen en keizers van het ver leden, paraderen onder het masker van voorvechters van de democratie". Attlee verklaarde, dat het Britse volk door zijn Labourregering de wereld een voorbeeld stelt. Als tegenhanger van de Sovjet-Unie noemde Attlee de Verenigde Staten, welker economie echter gebaseerd is op het kapitalisme met zijn karakteristieke uiterste ver schillen tussen rijkdom en armoede. Groot-Britannië ligt, evenals overig West-Europa, zowel geografisch als vit een oogpunt van economische en politieke theorie tussen de twee in. „Onze taak is het, aldus Attlee. een nieuw systeem uit te werken, waarbij de individuele vrijheid wordt gecombi neerd met geleioe economie en demo ciatie met sociale rechtvaardigheid". Crematie Han van Meegeren Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling uit kunstkringen het stof felijk overschot van de, op 31 December j.l. te Amsterdam overleden, kunst schilder en dichter Han van Meegeren te Westerveld gecremeerd. In de aula voerde als eerste het woord de zwager van de overledene, de heer W. Polman Tuin, die van Meegeren „een man van grote kwali teiten" noemde. Begeleid aan het orgel door George Robert, droeg spr. een gedicht van van Meegeren voor. De schrijver Adam Haag sprak over van Meegeren als een man met moed en durf, mevrouw M. L. Doudaert de la Grée zeide, dat de goede dood thans een einde heeft gemaakt aan smaa<3 en hoon. Prof. E. A. van Genderen Stort roem de de grote talenten van de over ledene in schilder- en dichtkunst en de heer G. H. Wallagh diens spreek woordelijke vitaliteit. De zoon van de schilder, de heer J, Van Meegeren, bracht de aanwezi gen dank en beloofde het werk van zijn vader voort te zetten. Bij het dalen van de kist speelde het orgel de „Litaney" van Schubert. De politie te Jersey City (U.S.A.) heeft medegedeeld, 74 kisten, inhou dende in totaal 7400 pond trinitrotolnol, die ingeladen werden in een schip met bestemming voor Palestijnse plaatsen, in beslag genomen te hebben. De voor raad T. N. T. was voldoende om vijf Jersey Cities op te blazen, aldus ver klaarde men. De kisten waren gecon signeerd aan een firma te Tel Aviv en twee te Haifa. Een hoge functionaris der douane van de haven van New-York heeft ver klaard, dat 30 kisten T.N.T. met het opschrift „Gebruikte industriële ma chinerieën en delen daarvan" naar het chip gezonden waren door een han delsfirma te New-York, terwijl 56 kis ten met het opschrift „Gebruikte in dustriële machinerieën" door een an dere firma geconsigneerd waren. De politie van New-York heeft in een pakhuis een hoeveelheid militair ma teriaal gevonden, bestaande uit allerlei legeruitrusting, patronen en radio- en veldtelefoonuitrusting. Men gelooft, dat de in beslag geno men machines gebruikt-hadden kunnen worden voor het maken van oorlogs materiaal. China's schatkist uitgeput De Chinese minister van financiën, O. K. Joei, heeft aan een commissie uit de „politieke volksraad" meege deeld, dat de Chinese schatkist uitge put is door de „kosten voor het leger in de campagne tegen de communis ten". Het laatste jaar waren de uit gaven met vierhonderdvijftig procent gestegen. „Veie factoren hebben tot de hui dige financiële crisis bijgedragen"; aldus de minister, „maar de voor naamste factor is de huidige strijd in Noord-China en Mandsjoerije." Het laatste jaar is er vierhonderd milliard Chinese dollars uitgegeven, terwijl er slechts honderddertig mil liard is binnengekomen. Naast de strijd tegen de communisten, aldus Joei, was de smokkelhandel de voor naamste oorzaak der débacle. TUINBOUWEXPORT NAAR ENGELAND IN 1948. De handelsbesprekingen met Enge land, die de totstandkoming van een nieuw handelsverdrag met ons land beogen, waarbij ook de export van tuinbouwproducten onder de loupe is genomen, zijn in de eerste instantie gunstig verlopen. De besprekingen zijn thans, zoals men weet, onderbro ken teneinde beide partijen in de ge legenheid te stellen de aspecten in eigen kring te bezien. Enschedese Boys had protest aange tekend tegen de uitslag van de wed strijd Enschedese Boys-AGOVV op 9 November, die in een 10 overwinning voor AGOVV was geeëindigd. Naar de mening van de Enschedese Boys had de scheidsrechter te lang laten spelen, terwijl juist in die periode het winnen de doelpunt was gemaakt. De protest commissie, die Zaterdagmiddag te De venter vergaderde, heeft het bezwaar van Enschedese Boys gegrond ver klaard, zodat de uitslag 0—0 wordt.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1