Stad en OmqwUu} fK Ook in 1948 beter brood lit ALKMAARSCHE COURANT 1798 Wat de theaters brengen Een welkom aan de „jongens" uit Indië GRATIS ADVIES Geven wij Hun belangen in goede handen Vierde concert van de H.O.V. LACHTENBOEK Biljartwedstrijd voor de NIWIN Verenigingen, opgelet Voor onze jongens overzee 40-jarig jubileum Scha k e n Seewald deelt eerste plaats in Hoogoventienkamp Alkmaarse Biljartcompetitie St. Pancras. Loop der bevolking Graft. Beemster. Schoorl. Burgerlijke Stand van NAUTA Spoorstraat 8 Telefoon 2315 Limmen Burgerlijke stand Predikbeurten. HARMONIE-THEATER De vrouw met het geschonden gelaat VICTORIA-THEATER Danny-boy Een klacht A.B.T. De vrolijke gevangenis CINEMA AMERICAIN Siuscia Stompetoren. Ds. J. M. de Jong neemt afscheid Schoencrême Wrijf was Poets-extract Heiloo. Onze plaatselijke voetbal verenigingen Burgerlijke Stand Hensbroek. Loop der bevolking in 1947, Burgerlijke Stand V De militairen, die In Indië hun plicht vervullen, sommigen als dienstplichtigen, sommigen als oor logsvrijwilligers, keren vroeg of laat naar het vaderland terug en wor den dan weer in de burgermaat schappij opgenomen. Dit gaat niet altpd langs wegen der geleidelijk heid, want de kansen zijn zeer zeker aanwezig, dat een militair, die te rugkeert, geheel gewijzigde omstan digheden aantreft. Wij denken slechts aan familie-omstandigheden, aan daaruit voortvloeiende huisves tingsproblemen, aan herscholing, beroepskeuze en tal van vraagstuk ken meer.'Teneinde de overgang tot de burgermaatschappij zo soepel mogelijk te maken en om de thuis- varenden een welkom te verschaf fen en hen zich ook werkelijk weer thuis te doen voelen, merkt onder voorzitterschap van Z.K.H. Prins Bernhard de Demobilisatieraad, in het kader waarvan thans een 25-tal demobilisatiecomité's zijn gevormd. Ook Alkmaar heeft een dergelijk comité, dat reeds met de werkzaam heden is begonnen. Plaatselijk Comité. Alle organisaties, die betrokken zijn bij het 'wel en wee van de gedemobi- liseerden, hebben in dit" comité zitting, t.w. de Band NederlandIndië, het Katholiek Thuisfront, Interkerkelijk Overleg, Niwin, Ned. Rode Kruis, Stich- t'ng '40—'45, de Plaatselijke Vakcen trales, Stamil (Steun aan miliciens), Kamer van Koophandel, Sociale Dienst van het Ministerie van Oorlog, het Ge westelijk Arbeidsbureau en de afd. Mil. Zaken van de gemeentesecretarie. Het comité heeft onderdak gevonden in het gebouw van Sociale Zaken, ter wijl wethouder Coerts er deel van uit maakt en het geheel onder voorzitter schap staat van loco-burgemeester G. van Slingerland. Het Comité heeft een eigen secretariaat. Mej. H. M. A. Peet treedt als secretaresse op. Vier commissies. Om nu het geheel zo vlot mogelijk te doen verlopen, zijn vier commissies gevormd. Een commissie van ontvangst onder voorzitterschap van de heer B. Fels (Niwin) verwelkomt de militairen, wanneer zij per auto worden thuis gebracht, waardoor al direct het con tact wordt tot stand gebracht. De heer L. Bandsma presideert de commissie voor beroepsadvies. Als di recteur van het Arbeidsbureau is juist hij hier de goede man op de goede plaats. Het probleem van de huisvesting wordt door de betreffende commissie onder ogen gezien, die onder voorzit- De solist van het vierde Abonne- ments-concert, dat de Haarlemsche Orkest Vereniging op Vrijdag 16 Ja nuari a.s. in ,,'t Gulden Vlies" zal ge ven, is de pianist Pierre Palla. Deze in de goede zin van het woord „populaire" pianist zal zich met orkestbegeleiding in een tweetal wer ken laten horen, waaronder de Rhap sody in Blue van Gershwin wel een belangrijke plaats inneemt. Tevens vervult hij de solo-partij in een werk van Saint-Saëns. Verder staan, behalve de eerste L'Arlésienne Suite van Bizet, nog 'n tweetal werken van Debussy op het programma, n.l. de Marche écossaise en de Rhapsodie voor saxofoon en or kest, waarin de saxofoon-solo gespeeld zal worden door Kees Wisse. Het con cert staat ditmaal inder leiding van Kees Hartvelt. Verschijnt onregelmatig. Een belangrijke en vaak drukke ver keersweg laboreert aan een zeer onvol doende verlichting, n.l. de Westerweg. De lantaarns staan daar langs de trottoirs, zodat het licht door de zware bomen wordt onderschept en de. rijweg donker blijft Herhaalde malen constateerden wij daar, dat vooral wielrijders verrast werden door voetgangers, die tussen de bomen van daan de weg oversteken. Een paar lam pen, boven de straat opgehangen, zouden hier wonderen doen. Herhaalde malen brachten wij be richten over herstellingen en verbeterin gen aan Alkmaar's straten. Paternoster- §traat en Kerkplein zijn daar maar een een enkel voorbeeld van Wij weten óók wel, dat Keulen en Aken niet op één dag zijr. gebouwd, maar wijzen toch nog eens met klem op de onhoudbare toestand in de Lindenlaan, waar het geasfalteerde wegdek zó vol putten en kuilen zit, dat het voor het verkeer gevaar oplevert. Reeds een voorlopig dichten van deze gaten zou een grote verbetering geven. terschap staat van wethouder M. Coerts, terwijl tenslotte de Sociale Nazorg, een van de belangrijkste on derdelen, onder leiding staat van de heer C. J. Berkhout (Kath. Thuis front). Wanneer onze militairen (op 16 Januari arriveren per „Grote Beer" en „Tabian" in Amsterdam weer twee Alkmaarders, de heren J. v. d. Meulen, Dubbele Bunrt en N. Quast, Westerweg 124) thuiskomen, kunnen z\j ervan verzekerd zijn, dat het Demobilisatie-comité Alk- maac klaar staat hen te ontvangen, hen met raad en daad b(j te staan, en niets onbeproefd zal laten, om hen binnen de kortst mogelijke t\jd weer op te nemen in de Neder landse samenleving, voor het wel zijn, waarvan zij zich zoveel opof feringen hebben getroost. De biljartvereniging „De Gekroon de Valk" te Alkmaar is voornemens op Dinsdag 13 Januari een biljart wedstrijd te houden, waaraan de heer F. de Leeuw, 16 maal Ned. kamp. en recordhouder en J. Sweering (7 maal Ned. kamp. en recordhouder) zullen meewerken. Zij zullen een match van 500 caramboles spelen. De wedstrijd wordt gehouden in café J. Koelemeij, Peperstraat I, en de opbrengst zal ge heel ter beschikking van de Niwin ge steld worden. Het komt een enkele maal voor, dat Alkmaarse verenigingen, die lezingen, feestavonden, toneeluitvoeringen of bijeenkomsten van welke aard dan ook organiseren, verzuimen, ons daarvan in kennis te s' -Hen. Wij maken de be trokken besturen erop attent, dat zij uitnodigingen voor deze gebeurtenis sen kunnen richten aan ons redactie adres, Achterdam 20, telefoon 2274. Onzerzijds zal dan voor een verslag worden zorggedragen. Dat de Alkmaarse bevolking steeds medeleeft met onze jongens overzee bleek weer, toen Donderdagavond, op initiatief van de directeur der Spar- organisatie, tijdens de Spar-revue 1948 een collecte werd gehouden, waarvan de opbrengst ad I 29.70 ten bate kwam van de Niwin. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats. Dinsdag 13 Januari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer J. Schad- denhorst, wonende Rochdalestraat 34, alhier, in dienst trad bij de N. V. De Alkmaarse IJzer- en Metaalgieterij. ZATERDAG Stedelijk Museum, 104 en 79 uur: Van Gogh-tentoonstelling. Gulden Vlies, 2.30 uur: Filmmiddag' N.R.V. Gulden Vlies, 7.30 uur: Masker in 't blauw (A.O.O.V.) Wapen van Heemskerk, 1.30 uur en 4 uur: Kinderfilm „Sjors". Zaterdagavond: Dansen. ZONDAG. Stedelijk Museum, 24 uur: Van Gogh- tentoonstelling. Gulden Vlies, 7.30 uur: Masker in 't blauw (A.O.O.V.) Wapen v. Heemskerk: Zondagmiddag en -avond dansen. MAANDAG. Stcd. Museum, 104 en 79 uur: Van Gogh-tentoonstelling. Gulden Vlies: Abonnementsvoorstelling Covoto. Wapen van Heemskerk, 2.15 uur: Lezing mr. A. F. Kamp voor oud-leerlin gen R.L.W.S. Wapen v. Heemskerk, 8 uur: Feest avond A.B.B. BIOSCOPEN: Harmonie-Theater, 8 uur, De vrouw met het geschonden gelaat, 18 jaar. Zaterdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Danny-boy tot 14 jaar onder gel. Zaterdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4.3Ó, 7 en 9.30 uur. Extra: Het huwelijk te Londen. Bergen, de Rustende Jager, t/m Zon dag: Gevaarlijke vrienden, 14 jaar. Vanaf Maandag: Caesar en Cleopa tra, 14 jaar. Extra: Het huwelijk te Londen. KAYSER UIT ALKMAAR HANDHAAFT ZICH. Daar Kroone zijn afgebroken partij uit dc vijfde ronde tegen Hofsommer toch nog wist te winnen, staat hij nu met See wald gelijk op de le en 2e plaats De stand na de zevende ronde luidt: le en 2e P Seewald, Bergen en G Kroone 51/j; 3e E G Kayser, Alkmaar, 4*/t; 4e K Mulder van Leens Dijkstra 41/«; 5e A M van Epen 3; 6e M Suiker 3; 7e B v d VeJde 2lJt +ap; 8e DF de Lange 2 a p: «e Tabe Bas lVt +2ap; 10e Hofsommer 0 2ap. Irt Tienkamp B verloor E D de Waal, Aikmaar, tegen de Beverwijker Zoontjes. De Waal bezet hier ^de 4e en 5e plaats met 3»/s punt Er zijn thans nog twee ronden te spelen Nu Uw voorjaarskleding Chemisch gereinigd. STAM STOOMT sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN, Lange- straat 4, Alkmaar. Tel. 2231. „Onder Ons" kampioens A-klasse Het eerste team van „Onder Ons" is kampioen geworden in de A-klasse, al was de laatste wedstrijd tegen Ex celsior gisteravond een 6-2 nederlaag. OPDRACHT AAN ALKMAARSE ARCHITECT. Aan onze stadgenoot, de architect W. J. Dirkmaat werd de restauratie qpgedragen van de Ned. Herv. kerk te Haringhuizen. Bij dit werk zal als su pervisor optreden ir. Boeyenga te Amsterdam. ZONDAGSSLTJITING APOTHEKEN. Zondag 11 Januari zal de apotheek van Mevrouw Wed. Wanna op de Mient voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. Aantal inwoners op 1- Januari 1947: 793 m en 785 v, totaal 1583; geboren 19 m er 17 v, totaal 36; ingekomen 31 m en 30 v. totaal 61. Totale vermeerdering 97. Overleden 4 m en 7 v, totaal 11; vertrok ken 39 m en 56 v, totaal 95. Totale vermin dering 106. Aantal inwoners per 1 Januari 1948: 3ü6 m en 768 v, totaal 1574. Dus we hebben over dit jaar een ver- Pmindering van 9 personen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: kinderschoentje, een blauw portemonnaietje, een portemonna1e (inh. f 1,—) en enkele kinderwanten. Verloren een parapluie, een duim stok en een dames armbandhorloge. AVENHORN, 8 Jan. 3500 kg. spruitkool 5—36; 300 st. bloemkool 24, 38; 13500 kg. rode kool 11.5013.50; 6900 kg. gele kool 6—6.10; 3700 kg. groene kool 23.30—24.20; 12500 kg. uien gr. maat 22.80—23.70, gew. maat 22 20 —23.80; 2000 kg. bieten I 7; 35500 kg. wortelen 8.9010.40; 550 kg. witlof I 24—25, II 16—19. BURGERLIJKE STAND Geboren: Riendert F, zoon van J van Tiel en D M van Petten. Anna, dochter van J Eggers en A Twint. Nellyf dochter van K Hooyberg en G van Tiel BURGERLIJKE stand Overleden Guurtruida Bleeker, 53 jaar, echtgenote van C. Jonker. Johanna Kluun, 65 jaar, echtgenote van D Kuiper Geboren: Hermanus P, zoon van M Tamis en C Appelman.' Gerardus F, zoon van Cj Hof en W P Rietveld. Öndertrouwd: K Hoogvorst en A P Selhorst. Overleden: W Duin, 70 jaar, ge huwd met J Hoogvorst. LM Noren- burg, 91 jaar, weduwe van D J G Vreede. indien U tot een reclame campagne in Alkmaar wilt overgaan. Even een tele foontje en onze vertegen woordiger komt het -met U bespreken. Wij zijn er van overtuigd, dat onze Alkmaarsche Courant een der hechtste steunpilaren voor een door U te voeren campagne zal zijn. Geboren: Nicolaas C, zoon van G Mooij en C A Koot. Neeltje W C, dochter van J de Visser en G E van 't Woud. Wilhelmina C, dochter van P Kraakman en W C Metselaar Elisabeth C C, dochter van C N Zomerdijk en M Admiraal. Getrouwd Petrus Mosch en Elisa beth A Groot. Gerrit Sietses en Erika U Heinsch Overleden: Geertje Jonker, ^2 jaar, echtgenote van P Wij te. Maria J Verver, 51 jaar, echtgenote van C Glorie. Anna Vloon, 88 jaar. JacoJ> Bult, 75 jaar, weduwnaar van N Bakker ALKMAAR. Grote kerk, Zaterdag 10 Jan., av. 7 uur, ds. Van Wijk (dienst voor padvinders en A.I.K.J.) Grote kerk, 10 uur, ds. Dikboom. Kapelkerk, 10 uur ds. Den Oudsten; 5 uur ds. Wesseldijk. Woensdagavond 8 uur in de Kapelkerk gemeente-avond o.l.v. ds. Van Wijk; .spreker ds. Finken- sieper, pres.-dir. Heldringgestichten te Zetten. Remonstr. gereformeerde gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), half elf, mevr. Mostert Schendelaar van Oegstgeest. (De opgave in „Het Contact" was foutief). Oud- kath. kerk, geen dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond (in Waakt en Bidt), 3 uur samenkomst; Donderdagavond half 8 de heer Van Oostveen. Doops- gez. kerk, 10 uur, ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur, ds. Idema van Lollum (Fr.); 5 uur dr. Polman. Coll. evang. in de provincie. Geref. Kerk (art. 31 KO), in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, ds. Goossens van Amers foort. Baptisten gem. (in N. Doele), 10.15 uur evang. Hofhuis. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heili- gingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingsbijeenkomst o.l.v. ma joor Ter Telgte. Joan Crawford's film opnieuw een groot succes. De indertijd zo bewonderde actrice Joan Crawford is weer tot het film publiek teruggekeerd en wel op een wijze, die een felicitatie waard is. In de prachtige film: „De vrouw met het geschonden gelaat", welke film door een geheel gevulde zaal ruim anderhalf uur in stijgende spanning werd ge volgd heeft zij een uitbeelding gegeven van de hoofdfiguur, die bewondering afdwong. Maar ook haar tegenspelers komt alle lof toe, want zij gaven het beste wat zij te geven hadden. Joan is in deze film de jonge vrouw, die ver langend naar bewondering en liefde, deze niet deelachtig kan worden, om dat de rechterhelft van haar gezicht door brandwonden pterk geschonden is. Haat tegen hen, die mooi zijn, beheerst haar en brengt haar tot slechte prak tijken. Zij wordt daartoe aangespoord dooi Torsten Barring, die liefde vein zende, haar tot misdaad wil aanzetten. Maar dan komt een dokter in haar le ven, die er in slaagt de misvorming te doen verdwijnen en haar tot een char mante jonge vrouw te maken. Torsten blijft echter macht over haar uitoefe nen. Het kleinzoontje van de oude graaf Barring moet verdwijnen om Torsten tot erfgenaam te maken. Joan wordt gouvernante bij 't kind en strijdt een zware strijd. Maar het goede in haar is opgewekt, mede door de dokter en ten slotte doodt zij na een wilde jacht door 't winterlandschap Torsten. Zij wordt berecht (de film heeft de gehele rechtzaak met de verklaringen der di verse getuigen in beeld gebraci.,) maal ais 't gerecht alles weet, kan niet an ders dan vrijspraak volgen en staat een nieuw leven met de dokter haar te wachten. Op schitterende wijze zijn de diverse overgangen in haar leven door Joan Crawford uitgebeeld. Tal van fijne de tails zouden te noemen zijn. Melvyn r ouglas als de dokter was een uit nemende partner, terwijl Conrad Veidt i Torsten weer één van die rollen vond, die hem zo goed liggen. Ook Al- bert Bassermann toonde zich weer de grote acteur. Verschillende bijzonder goed gespeelde rollen zouden nog te noemen zijn b.v. de vinnige huishoud- st de wufte doktervrouw, het aller aardigste kleinzoontje van de graaf, enz. Maar 't was vooral het mooie sterke geheel met zijn fraaie opnamen en aar dige Zweedse dansen dat ieder boeide. Een film, die u niet moogt verzuimen. Een paar interessante en actuele journaals gingen aan het hoofdnummer vooraf. Het Victoria Theater geeft deze v/eek een alleraardigste film met Ann Todd, John Warrick en Grant Tyler in de hoofdrollen. Het is de geschie denis van een zangeres, die het adres van haar man en haar zoontje heeft verloren en allerlei vergeefse pogin gen in het werk stelt om hen terug te vinden. Zij is beroemd geworden, maar haar man heeft minder succes gehad. Hij is door de oorlog werkloos en trekt nu met de jongen als straat zanger er op uit. Bij een luchtaanval vluchten zij in een schuilkelder en daar begeleidt hij met zijn viool een groep bange mensen, die in een gees telijk lied hun angst trachten te ver bergen. Zijn eminent spel trekt daar de aandacht van de eigenaar van het schitterende hotel waar de zangeres avond aan avond voor een select ge zelschap optreedt en hoewel hij om haar niet voor zijn onderneming te verliezen eerst man en vrouw ge scheiden tracht te houden, laat hij tenslotte de stem van zijn hart spre ken en brengt moeder, vader en zoon tje weer bij elkaar. De geschiedenis is vrij eenvoudig en toch boeit zij van het begin tot het einde. Niet alleen door de goede mu- z'ek en zang, maar ook door de humor het optreden van kostelijke volks typen welke er in verwerkt is. En bovenal door het markante spel van de jongen Danny, die een voortreffe lijk filmartist belooft te worden. In dit theater wordt bovendien nog maals de film van het huwelijk van Prinses Elisabeth vertoond. Deze prachtige kleurenfilm is alleen al 'n bezoek aan het theater waard. Wij zouden deze klacht ook kunnen onderbrengen in onze rubriek „Klach- tenboek", doch daar het hier gaat om gebeurtenissen, die zich in de biosco pen afspelen, vermelden wij een en ander hier. In alle Alkmaarse bioscopen kan men het euvel waarnemen, waarin deze overigens niet alleen staan. Het hele land lijdt eraan. Men staat vaak lang en geduldig in de rij, om een plaatsje in de bioscoop te bemachtigen. Veel geduldiger, dan b.v. voor het loket van de distributie of het postkantoor. Maar als de film op haar eind loopt, wordt men onrus tig, staat op, trekt zijn jas aan en blijft meteen maar staan. Dat is hinderlijk voor hen die wel blijven zitten, dat is dan ook onbeleefd en dat getuigt van een slechte disci pline. Blijft zitten tot het eind, als U komt heeft U ook zo'n haast niet! Ditmaal is het de vrolijkheid, die in het A.B.T. hoogtij viert en dit zal men zich best kunnen voorstellen als men weet, dat in deze „Vrolijke\ Gevan genis" Albert Burdon, de bekende komiek, de hoofdrol vertolkt. Er is dan ook onbedaarlijk gelachen om de vele dwaze situaties, die zich in deze film voordoen. En wie lacht geeft zich gewonnen. Deze, door de Nederlandse Filmclub tot „Film van de maand" uitgeroe pen rolprent stelt de toeschouwer voor een der meest dringende problemen van de naoorlogse tijd, n.l. het pro bleem van de totaal uit het gareel van wet en orde geslagen jeugd. Het is een Italiaanse film, onder regie van Vittorio de Sica, vervaardigd met louter jongens uit het voIk en geeft de geschiedenis weer van twee „sciuscia" schoenpoetsertjes le vende in een wereld van zwarte han del, diefstal en onrecht. Het is tra gisch te aanschouwen hoe deze kin deren, op een leeftijd, dat zij nog al-, leen aan spel en school behoorden te denken, zich gedragen als volleerde zwarthandelaars. Maar toch dragen deze twee jongens, Giuseppe en Pas- quale iets moois in zich mee: een hechte vriendschap jegens elkander en een gezamenlijk ideaal, n,l. het bezitten van een paard. En wanneer zij, buiten hun medewe ten, worden betrokken in 'n diefstal en door de daders met geld tot zwijgen .worden gebracht, kunnen zij hun ideaal verwezenlijken; zij kopen een paard en noemen het „Bersaglière". De jongens worden echter achtervolgd, gegrepen en in de jeugdgevangenis ge zet. En hier worden door onrechtvaar digheid en valse listen van de „grote mensen" en de onmiddellijke nabijheid van de vele kleine misdadigertjes, de laatste overblijfselen van rechtsgevoel en zin voor het goede vernield en de vriendschap verkeert in haat. Aan wei de schuld Het eind van deze film, die de toeschouwer lange trjd in de vreselijke jeugdgevangenis doet verwijlen, schijnt ons ietwat gefor ceerd en te dramatisch; het geeft deze film, die authentiek had kunnen zijn en, wie weet, het misschien wel is, een te romantisch tintje. Een bezoek aan de Cinema Ameri- cain is echter deze week alleszins de moeite waard, want behalve deze in teressante en boeiende hoofdfilm wor den in het voorprogramma 2 mooie filmpjes afgedraaid, één van de dres suur van politiepaarden in New-York en een tekenfilmpje, dat zó geestig en in begeleidende muziek zó goed is, dat, ondanks het feit, dat dit flimpjè nog niet zo erg lang geleden ook in dit theater werd vertoond, wij het met genoegen weer hebben aam schouwd. NEDERLANDSE KAMPIOENEN BILJARTEN TE ALKMAAR. De Alkmaarse Biljart Vereniging De Gekroonde Valk" heeft kans ge zien een wedstrijd te organiseren tus sen de bekende matadors P. de Leeuw, zestien maal Nederlands kampioen, en J. Sweering, zevenmaal Nederl. kam pioen. De eerste partij wordt gespeeld over 500 caramboles cadre 45-2, en de tweede, 25 caramboles driebanden, terwijl de meesters na afloop fantasie stoten zullen demonstreren. Niet alleen het spel van deze he ien is Dinsdag een gang naar het café van de heer Koelemey, Peperstraat, waard. De wedstrijden worden n.l. ge organiseerd ten bate van de Niwin. zodat biljartliefhebbers het nuttige met 't aangename kunnen verbinden. Vanaf heden zijn er kaarten in voor verkoop te verkrijgen in de Peperstraat. De wedstrijden vangen precies om half acht aan. Woensdagavond kwamen vele lid maten en vrienden van de Ned. Herv. Gemeente bijeen in café Zwart om afscheid te nemen van ds. J. H. de Jong, die binnenkort naar Amsterdam vertrekt, als opvolger van wijlen ds. Ar is. Ds. de Jong heette de talrijke aan wezigen welkom en hield een causerie over lief en leed gedurende zijn ze ven-jarige periode te Stompetoren en Oterleek. Hierna zong het kerkkoor enige liederen. Op verzoek van het koor dirigeerde ds. de Jong zelf het bekende gezang 282 Blijf bij mij Heer, want d'avond is nabij. De voorzitter van het kerkkoor, de heer K. Muntje- werf dankte de heer en mevr. de Jong voor alles wat zij voor- het kerkkoor hebben gedaan en bood hen als her innering een foto van het kerkkoor aan, genomen in de Ned. Herv. Kerk. Hierna hield prof. Schermerhorn een rede over kerkopbouw in deze tijd. Scherp belichtte hij de toestanden van het kerkelijk leven in Noord-Holland. Een en ander lichtte hij toe met voor beelden uit deze naaste omgeving. Hierna nam dr. H. Heringa de lei ding van de avond over. Door mevr. Groot en de heer J. E. van Dok werd een samenspraak als Thomasvaer en Pieternel ten gehore gebracht, terwijl de Vrije Vogels een A.B.C. op het le ven van de heer en .mevr. de Jong opvoerden. Hierna kwamen verschil lende sprekers naar voren. De heer P. Blaauw schetste het ontstaan en wer ken van de jeugdbeweging. De heer P. Piersma sprak namens de Omvalbe- woners, de heer H. Davelaar als pre sident Kerkvoogd, de heer J. E. van Dok namens de Jeugdgroep, G. Kre- mer als leider van het kerkkoor, D Kay namens de bevolking van het dorp Oterleek, J. Govers namens de rijpere jeugd, Lef Schuuring als vriend. Als laatste spreker dankte burge meester Posch het echtpaar de Jong namens lidmaten en vrienden uit Oter leek en de Schermeer en bood hen 'n fraai radiotoestel aan. Hierna voerde de J.G. een lekenspel van Tolstoi op, hetgeen zeer in de smaak viel. „Beter dan ooit" Het is morgen een zeer belangrijke dag voor onze plaatselijke voetbal verenigingen. H.S.V. dat met Zee vogels de meeste verliespunten in de 4e klasse K.N.V.B. heeft ontvangt de Egmonders nu op eigen terrein. Wat of het zal worden? In ieder ge val een ontmoeting waar buitenge wone belangstelling voor zal bestaan. Temeer nu het practisch om 4 punten gaat. De winnaar kan zich veilig ach ten, terwijl de verliezer sterk in aan merking komt voor de rode lan taarn. Het zal er dus spannen aan de Mallevoortsdijk. Foresters gaat als kampioen van de 2e klasse naar Oudendijk. Het win nen van deze wedstrijd is niet belang rijk. Een grote schare belangstellen den gaat per bus mede om hun kam pioenen te zien winnen. Geboren: Anna M C, dochter van F Veen en A F Kleef. Gerarda H P. dochter van P de Jong en L van Westre®- nen. Catharina C M, dochter van P van der Maat en C M Bot. Johannes L, zoon van F J Schoonhoven en A C Bellekom. Fieke C, dochter van Th A van Baas- bank en A S de Vletter. Louwrens F A, zoon van H de Vries en S E Kremer. - Cornells N, zoon van K A Piet en H Mehagnoul. Marcellus T C, zoon van Cornells Bolten en C Wessel. Ondertrouwd: Barteld de Kroon en Albertje Krab. Getrouwd: Albertus J H van de Kamer en Anna Kops. Johannes P Klaasse en Johanna Brink. DAMCLUB „HEILOO" De uitslagen van de in de 13e ronde gespeelde onderlinge competitie-wedstrij den luiden als volgt: Groep I: J de Geus—J Geusebroek 1—1: C de Graaf—K Tuinman 0—2; J Sprenke ling—H Verver 0—2; A Dekker—C Adri- chem 2—0; S de Geus—A Kroon 2—0. Combinatie Groep II en III: Smit-* Hofman 0—2; Helder—C de Geus l—1; Oud Mellema 1—1; Hoogenboom—Alleman af gebroken; Marsman—'WInterink 0—2; Lan- gedijk—Weyers 0—2; Houtenbosch—De Jong 1—1; Lieshout—Spaans 2-0. Op I Januari 1947 bedroeg de bevolking 568 m en 504 v, totaal 1072 personen; ge boren in 1947: 24 m en 20 v, totaal 44 per sonen; ingekomen in 1947: 18 m en 21 r, totaal 39 personen; totaal aan het eind van het jaar 610 m en 545 v, totaal 1155 per- sonen. Overleden in 1947: 2 m en 3 v. samen 5. Vertrokken in 1947 30 m en 41 v, samen 71, zodat het aantal zielen op 1 Januari 1948 bedroeg 578 m en 501 v, samen 1079. Geboren: Johannes N, zoon van P Brink en C A Appel. Adrianus G R, zoon van E N A Ooteman en A J Slagter.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2