im am ml om door J. D. v. Extêr"^ Jeugd van Hugowaard wachtte vergeefs ras? as 'siSrS"? II NEDERLANDSE „FAKIR" IN ZWITSERLAND TERRA INCOGNITA door J. O. VAN EXTER Wu Verloren middag en geslaagde avond St. Pancras. Eerste raadsvergadering in 1948 NIITSSPAARBANK Koedijk. Egmond-Binnen. Ytd*./" eders I bij Kou, Griep, Pijn Noordscharwoade. Omzet Noordermarktbond van BOEK tot BOEK feuil.let on Durf te L evert Zij zagen voor 't eerst een stad Marktberichten Het bestuur van het Nutsdeparte- ment had gemeend Vrijdag zijn tal- ï^e leden - de afdeling te t er ca. 4qq te vergasten op de geluidsfilm Thunder Rock"" en bijprogramma. Voor de kinderen der twee O. L. scholen in de gemeente was voor Vrij dagmiddag een programma samenge steld met als hoofdfilm „Op bevel van Snoek". Begrijpelijkerwijze was de jeugd reeds dagenlang vol van de Vrijdag middag, die zoveel voor haar beloofde Prompt 3 uur 's midags waren zij al len met de leerkrachten in de zaal van de heer Rus aanwezig; van film en operateur was evenwel geen spoor te Wennen, tot grote verontrusting en verontwaardiging der aanwezige bestuursleden. Vooralsnog bleef men in e'afwaching, misschien pech met auto of iets anders, doch toen de tijd verstreek en niemand kwam opdagen, telefoneerde het bestuur naar alle zijden: Hoofdbestuur Nutsdépartement, tevergeefs naar het filmbureau, dat belast was met de verzorging van mid dag en avond; dit bureau bleek n.l. gesloten te zijn. 't Bleef wachten en nog eens wach ten; ter afwisseling zongen de kinde ren enige liederen, totdat ook de on rust bij hen groot werd en 't onge duld toenam. Het personeel der scho len besloot te ca. 4.15 uur, na de kin deren te hebben toegesproken, deze huiswaarts te laten gaan. Een ont goocheling voor ze en een grote te leurstelling die des te meer en dieper gevoeld werd, wijl dit reeds de twee de maal was, dat zij aldus gedupeerd werden. Geen wonder, dat er een al gemene verontwaardiging heerste. Waar ligt de fout? Achteraf blijkt, dat allereerst de filmuitvoering op Zater dag de 17e was bepaald. Toen even wel bleek, dat de Nutsafdeling op die dag niet over de zaal kon beschikken, is in overleg (telefonisch) met 't film bureau de filmvoorstelling op 16 Jan, vastgesteld. Schriftelijke bevestiging van de verandering in datum was achter niet gevolgd. Wellicht is dit de oorzaak van alle narigheid! Het gebeurde moge derhalve voor 't Nuts- bestuur een aansporing zijn d'e nodige accuratesse aan de dag te leggen, het dient vooral niet te vergeten, dat voor de kinderen te Heerhugowaard-Noord de afstand te voet in de late namid dag na zo'n ervaring geen pretje is; daarvoor is de km's lange afstand te groot. Ook 's avonds geen film. Ook voor de avond liep de zaak wat film betreft mis. Te zes uur wist het bestuur nog niet hoe de avond te vullen. Het gelukte uitein delijk het Nutsbureau te Amsterdam voor deze afdeling toch iets te berei ken. De hulp kwam in de persoon van de heer Brouwer, kupstfotograaf, die te half negen zou arriveren met pro jector voor vertoning van zijn ge kleurde filmbeelden over Indië, ver vaardigd in het jaar 1938, toen ge noemde heer in Opdracht van het Ko loniaal Instituut thans „Indisch Museum" een reis door Nederlands- Indië maakte voor opnamen. Te 8 uur was de zaal geheel gevuld. (Da voorzitter. de heer Biersteker, opende de bijeenkomst, drukte zijn leedwezen uit over 't gebeurde en sprak de hartgrondige wens uit, dat de verrassing voor deze avond in de persoon van de heer Brouwer met De voorzitter heette allen hartelijk wel kom, In het bijzonder de heer K Kloos terboer, die de vorige maal de Vergade ring niet had kunnen bijwonen om ge zondheidsredenen. Er was een adres binnen gekomen van de bewoners van de Hoek, dat het elec- trisch licht het reeds lange tijd niet deed Men kan niet doen wat er eigenlijk nodig gedaan moest worden. Daarna verzoekt de Raad of er nu een lichtpunt komt bij de eerste brug van het Daalmeerpad. Het is daar, volgens de raadsleden, levensgevaarlijk en als er niet spoedig in voorzien wordt, kunnen er wel eens ongeluken gebeuren. Vooral de Bijzondere School mag niet vergeten Worden. De voorzitter antwoordt, dat hij, naar he chef van de P E N zal gaan' om te pro beren wat meer materiaal los te krijgen Verder stelde de voorzitter voor een aanvulling op de belastingvordering, die a« vorige keer door de Raad behandeld was. De aanvulling hield in dat by de ™or de standplaats per dag e a y,^etaa'd worden: voor zweefmolen ',JF 10'~' schiettenten e.d. f 5,—, fiets- mSktaeTÏÏ UllS'Uitend Binder-Ver- nine riat n a Men was van no sing was. Gen Z8er practische oplos- gerlljk Armbestuur De subsidié Kloosterboer, die tevens armvnnoI'efr J de subsidie genoeg is. Deze aontwóordt' be' testigend, want de Noodwet va„ ter.Drees helpt hen een heel eind op weg Reglement van B A De uitkeringen waren nu vastgesteld op f 50,- voor de armvoogd en f ioo,_ vóór de administrerende armvoogd Verschil lende leden van de Raad vonden dit wel een beetje te hoog. Wethouder De Vries was van mening, dat de verhoging go-d op zijn plaats was. Tenslotte kwam de heer De Waal met het voorstel om dit punt tot volgende keer uit te stellen De heer Groen zei, da men niet vergeten moet dat het een liefdes- en een ere baantje blijven moest. zijn lezing over Indië in 't goede en mooie evenredig mocht zijn aan de teleurstelling van de middag. Hierna gaf hij 't woord aan de heer Kooy, die een en ander meedeelde over de Nutsbibliotheek, welke reeds een 200 werken bevatte: 50 voor jon gere en 150 voor oudere lezers. De heer Kooy bracht allen dank voor hun offervaardigheid, voor de finan ciële en andere steun en uitte zijn te vredenheid over' de bereikte resulta ten in zo korte tijd. Intussen was de spreker van de avond, de heer Brouwer, gearriveerd en verwelkomd met weinig woorden en in énkele ogenblikken waren de voorbereidingen getroffen en kon do lezing door de heer Brouwer, die slechts korte tijd te 6 uur pas ver nam hij 't verzoek van voorberei ding had gehad, beginnen. De heer Brouwer, door de voorzitter abusie velijk betiteld met ds Brouwer, stond eigenlijk voor een moeilijke en niet benijdenswaardige taak; daarbij kwam dat hij die dag reeds 8 uur gesproken had. Het moet evenwel gezegd wor den dat de heer Brouwer zonder dr. of mr. voor zijn naam door zijn rustig en sympathiek optreden de belang stelling en aandacht van de gehele zaal verkreeg; zijn gekleurde filmbeel den van zijn Indische reis waren zeld zaam fraai en kunstzinnig. Met een tussenpoze wist hij de aanwezigen tot het einde te boeien. Ware hij een spreker van formaat geweest, dan zou deze Nutsavond tot de best ge slaagde van de vele hebben behoord. Waarschijnlijk speelde vermoeidheid van stem en lichaam een rol. Deson danks heeft de heer Brouwer gemaakt van de avond een mooie, genotvolle, wanneer hij -dan ook na het laatste stemmingsfilmbeeld „Zonsondergang op de Indische Oceaan" nog enkele woor den wijdt aan het schone Insulinde. De verwachting uitsprekende, dat veel ten goéde moge keren in de ver houding NederlandIndië, heeft hij in 't langdurig en hartelijk applaus van alle aanwezigen de bekroning te horen van zijn mooie en moeilijke taak. Ondanks de sombere perspectie ven voor de Nutsavond keerden alle leden voldaan en verrijkt met prach tige indrukken over Indië huiswaarts. Een meuw jasr, 'n nieuwe kans. Een goed overzicht van Uw uitgaven helpt U rondkomen met uw inkomen En wanneer U rondkomt, leeft U gelukkiger. Kwartaal-overzicht j et., voor beeld mettoclichtinggtatis bij de fiKMAASl ZANGVERENIGING „ZANGLUST" In de zaal van de heer Schuit gaf onze zangvereniging een uitvoering onder leiding van de heer Corn. Jon ker. De zaal was maar matig bezet. De thuisblijvers zullen er spijt van hebben, want het goed gekozen pro gramma werd prima uitgevoerd. De eher Mink, voorzitter van de Noord- Kollandse Zangersbond, die de uit voering bijwoonde, werd door de voorzitter verwelkomd. Het was een genot te luisteren naar de mooie zang en koor zowel als solisten hebbe.i ge maakt, dat het een mooie kunstavond is geworden. De solisten Bets van der Hurk, Piet Dalenberg en Nico Akker man werden door de voorzitter be dankt voor hun medewerking. De uit voerenden verwierven een hartelijk applaus van een dankbaar publiek. In zijn sluitingswoord uitte de voorzitter spijt over de geringe waardering die de zangvereniging bij de Koedijkers ontmoette en wekte op tot meer me deleven. Een gezellig bal besloot de avond. LOSLOPENDE HONDEN. Ondanks herhaalde waarschuwin gen wordt onverminderd door los lopende hongen schade ondervonden aan de afdekking der bolgewassen. Hiertegen zal nu streng worden op getreden. BQ voorkomend geval zal onmiddellijk proces-verbaal volgen, terwijl, indien de hond wordt opge vangen, deze zonder pardon zal wor den afgemaakt. „GEEN DUBBELTJE IN Z'N ZAK" Zaterdag en Zondag a.s„ des avonds 7,30 uur, zal in 't Café 't Haasje te Hgmond-Bmnen door de toneelvereni ging Vriendenschaar worden opge voerd het bekende blijspel „Geen dub beltje in z'n zak" van J. v. d. Heiden en Henk Bakker. Na afloop groot bal. Speciale bussen zullen de overige Egmonden met Egmond-Binnen ver binden. Om 7 uur vertrekt er een uit Egmondermeer en om 7.10 uit Eg- mond aan Zee. Het spel is ingestu deerd door en staat onder regie van H. J. van Elven. WARMENHUIZEN, 21 Jan. 2000 kg. uien 12.6022, drielingen 14.40. grove 21.10; 23900 kg. rode kool 12 12.80; 2200 kg. gele kool 6; 29900 kg. witte kool 1313.90; 6700 kg. peen 8.50—9.20. JQCtattfu IV. 83. Wetsnavel, die zich erg gewich tig voelt, hij is immers de beste vriend van de'drie dappere broertjes, deelt nu de laatste orders uit. „Denk erom, alle maal muisstil voorwaarts. Vooral niet praten. Hebben jullie dat allemaal goed begrepen?" vraagt hij nog eens. „Ik hoop maar dat hij het zelf niet vergeet", zegt Pam fluisterend tegen Pim en Pom. 84. Alle dieren knikken heftig. Ze hebben alles goed begrepen. „Vooruit dan, ten aanval", roept Wetsnavel. Pim, Pam en Pom gaan voorop. „Ik voel me niets lekker," fluistert Pam na een tijdje. „Het is zo stil hier. Ik hoor niets". „Dat moet juist" bromt Pim. „Ik vind het toch wel erg stil hier", zegt Pam weer en kijkt eens achterom. Maar door net hoge gras kan hij niets zien. In de bestuursvergadering van de N. M. B. heeft de voorzitter, de heer J. Kliffen een overzicht van de omzet in het afgelopen jaar gegeven, waarbij een omzet van niet minder dan f 7.060.514.94 geconstateerd werd. Thans ziet de toestand er heel 'wat ongunstiger uit omdat de kool gedeel telijk onverkoopbaar is. Al het mogelijke wordt gedaan om de afzet te verbeteren, vooral van de gele kool. Een voorstel zal worden ingediend op de algemene vergadering van 't Centr. Bureau v. d. Veilingen om een fonds te stichten met medewerking der rege ring voor het uitbetalen van minimum prijzen. De heer Torna van de accoun tantsdienst van het C. B. zal worden uitgenodigd te komen spreken over de pensioenregeling. Vijfhonderd maal met degen doorstoken De „Nederlandse fakir" disch tijdschrift werden Mirin Dajo, die zijn lichaam met een degen laat doorboren Zonder dat hij hiervan nadelige gevolgen schijnt te on dervinden, heeft in de laatste zomer ook te Zürich enkele voorstel ling gegeven. In aanwe zigheid van een groot aantal toeschouwers liet hij zich hart en maag verscheidene malen door boren. Verschillende art sen woonden de „opera tie" bij en verklaarden van mening te zijn, dat het hier geen trucwerk betrof doch om zeer merkwaardige medische verschijnselen ging. Nadat de voorstellin gen van Mirin Dajo door de gemeenteraad van Zürich op ethische gron den waren verboden, on derwierp de Nederlandse fakir zich aan een gron dig medisch onderzoek, waarvan de resultaten dezer dagen in een me- bekend gemaakt. De pro fessoren, die het onder zoek hebben geleid, mer ken in de aanvang van hun rapport op, dat Da jo zich in een tijdvak van drie jaren niet min der dan 500 maal heeft laten doorsteken.Zijn polsslag is 103, hetgeen doet vermoeden dat de hartspieren licht bescha digd zijn. Nadat de de gen 40 minuten in het' lichaam zit is de polsslag gedaald tot 60. Andere lichamelijke afwijkingen doen zich tijdens de doorboring niet voor, daargelaten het feit dat Dajo na elke „operatie" bedekt is met zweet. De degen waarmede Dajo doorstoken wordt bestaat uit eèn 70 cm, lange, zêer scherpe naald zender snijdend gedeelte evenwel. De punt van de degen maakt volgens het medisch rapport slechts een wonde van een tien de milimeter, daarna wordt het weefsel door de rest van de degen op zij gedrukt. Met een der gelijk instrument, zo stel len medici vast, is het mogelijk de menselijke organen te doorboren zonder dat zich grote bloeduitstortingen voor doen. De uitwendige wonden worden door Da jo of een van zijn assis- tenten, nadat de degen is teruggetrokken, eenvou dig met de vinger dicht- gedrukt. Opmerkelijk is volgens het rapport, dat het wapen niet gedesin fecteerd wordt. Het rapport constateert dat de fakir gedurende de operatie gevoelloos is. De medici zijn van oor deel dat de verlaging van de polsslag het gevolg kan zijn van autosugges tie. Wat de ongevoelig heid betreft menen zij te mogen aannemen dat deze van hypnotische oor sprong is en dat e§n der assistenten daarbij een belangrijke rpl speelt. Helvoirt aan de Lel. Brabantse schetsen door An- toon Coolen de oudere. Verzameld en ingeleid door Willem Hoffman en geïllusteerd door Andine Huygen-Van Houten. Uitgeverij en drukkerij Hollandia te Baarn. Het is werk van Antoon Coolen, de oudere, de man, die in Helvoirt op het kantoor van zijn vader voor notaris studeerde, maar de stoffige folianten terzijde schoof en redacteur van „De Telegraaf" in Amsterdam werd, waar hij in 1905 op 30-jarige leeftijd is ge storven. Nog vóór hij bij „De Telegraaf' werkte, zond hij er zijn Brabantse schetsen in, die gaarne geplaatst wer den en de bundel welke thans versche nen is, doet ons dat Volkomen begrij pen. Zoals Felix Timmermans zich in zjjn werk kon uitleven in het stedeke Lier, zo schrijft Coolen bij voorkeur over het leven en werken in Helvoirt, waar hij zijn jongensjaren doorbracht. Hij kende er iedereen en al die eenvou dige Brabanders boden hem volop ge legenheid hun kleine leventjes in alle schakeringen van lief en leed, van ernst en humor te beschrijven. De lief de voor zijn geboortegrond en voor de eenvoudige mannen en vrouwen van het Brabantse platteland komt in al öeze bonte schetsen tot uiting. Willem Hoffman, die ze heeft gebun deld, heeft onze streeklectuur met een onderhoudend en met gevoel geschre ven boekje verrijkt. Ad. het lekkere levertraan-product, be vat vitamines A, C en D, naast suiker en mout. Meer nut van het voedsel, extra calorieën voor de groei. Eis Sanostol! origineel product CoDvrieht R'D.l TOETS LEIDT qJK.ni QPMD OM HAAJ5. EEN EH AHDEP VAN DE SPUSVEgTEglHfe TE JATEh ~Z.IEH. Door: HILLEGONDA VAN REENEN Hij .goot de rest van zijn cocktail naar binnen. De eerste sterke drank sinds Dolly in zijn leven gekomen was. En hoe heerlijk smaakte het hem! „Mijn nieuwe butler mengt ze niet zo goed als Stone", zei Osborne. „Ik vond het toch heel lekker". „Je ziet er goed uit, John". „Ik voel mij ook goed, sir". Een lange, gespannen stilte. „11c ben blij, dat je mij geschreven hebt". „Ilc ben blij, dat het in goede aarde gevallen is". Toen de welluidende klank van de gong, beneden geslagen, zacht door 't gehele huis klinkend. „Kom". Daar was de glanzende tafel met de geweldige armkandelaar, de glans van het uitgezochte fruit, het inschenken van de port, precies zoals hij er de laatste maanden zo dikwijls aan ge dacht had. 1 Het diner was afgelopen. Welk een diner! Een verrukkelijke biefstuk met champignons1 en kleine doperwtjes Ilij moest denken aan het vlees, dat Dclly met zoveel zorg in haar enige pan placht te braden. O. jammerlijk, pijnlijk belachelijk! Zijn brief zou haar alles duidelijk maken zij was zo verstandig, -zij zou hem begrijpen. En na vanavond zou hij waarschijnlijk in staat zijn om haar geld te sturen om de kosten te dekken van die tweede kamer, die zij samen ingericht hadden. Maar hoe wel hij haar niet ^geheel verbannen, kon, dacht hij toch slechts vaag en oppervlakkigaan Dolly en alles wat met haar in verband stond. Onbelang rijkheden, fouten, moesten allemaal v.eggevaagd worden en hij zou op nieuw beginnen. Hij kende de dwin gende noodzaak van het artikel, waar aan hij tot nu toe geen aandacht ge schonken had de schone lei. De schone lei, die was het, waarnaar duizenden mensen hunkerden en hij had haar! De diepe, krakende stem van de ou de heer aan het hoofd van de tafel zei, toen de butler verdwenen was: „Nu kunnen wij praten. Wij moeten eens ernstig met elkaar spreken. Je ziét er gezond uit, John". John antwoordde snel: „Ik heb goed voor mijzelf gezorgd". Hij zag zichzelf vaag zwart met wit in het glanzende tafelblad en even snel als hij het gezegd had rees voor zijn geestesoog het beeld op van de ongeschoren leegloper, dat hem slechts enige weken geleden uit een gebar sten spiegel aangestaard had de ver waarloosde jongen zonder overhemd, de uitgehongerde. Zij, die hem gered had.... Maar dit vertelde hij Osborne niet. Tijd genoeg als en wanneer de oude heer er naar vroeg. „Als een man zijn lichaam in goe de conditie houdt, als het bergaf waarts met hem gaat, is dat het be wijs, dat er wat in hem zit", zei Os borne. „Alleen een lafaard laat zich gaan zodra zijn zakken leeg worden". Slechts een volkomen onwetendheid kon deze rijke, oude man zo doen spreken. De volkomen onwetendheid van wat er werkelijk gebeurt met iemand, die het water tot de lippen voelt stijgen. „Laat maar", dacht John. „Je ziet er goed uit", zei Osborne. „Goed verzorgd; je hebt niets Van dn zwerver. Je bent niet naar de blik sem gegaan, zoals ik voorspeld had". „Nee, niet helemaal". „Ik ben blij, dat ik mij vergist heb. Schenk je nog eens in". John deed het. Hij kende de port, een zeldzaam merk; zij werd slechts bij bijzondere gelegenheden geschon ken en dit gebaar scheen hem dichter bij Osborne te grengen. „Ter ere van jou, John", zei Osbor ne. op de port wijzend. „Ik heb het gezien, oom, ik voel mij bijzonder vereerd". Met een klank van- voldoening in zijn stem ging Osborne voort; „Je ziet er uit als een man, die gewerkt heeft". „Ja, oom. Ik heb gewerkt, met mijn handen". Hij stak ze glimlachend uit. Zij droegen de sporen van het werk bij mr. Simmons, ondanks het warme water en de schuimende zeep van de oude Stone. Een geamuseerde glim lach vertrok Osborne's mond, toen hij naar die handen met de kortgeknipte nagels keek. In de vermoeide, doffe ogen verscheen iets als een glans. „Goed!" „Hoe gemakkelijk is hij te voldoen", dacht John weer. En dat deel van zichzelf, dat in 't armoedige leven van de armoedige straten opstandig en donker en sinis ter geworden was, streed met het deel, dat verlangde en hunkerde als een kind, dat allerlei heerlijks verwacht. (Wordt vervolgd) LUISTEREN NAAR HILVERSUM I, **01 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en II uur KRO: 7,30 Morgen gebed 8,16 Pluk de dag 9,00 Morgen concert (gr.pl.) 10,15 Uit het boek Amusements-orkest der boeken 10,40 11,00 Zonnebloem 11,35 Als de ziele luis tert 11,45 Orgel 12,00 Angelus 12,03 Quatremains 12,30 Weeroverzicht 12,33 Het orkest zonder naam 12,55 Zonne_ wijzer 1,15 Welk boek? 1,20 Het or kest zonder naam 1,35 Piano-orkest (gr.- pi.) 1,50 Van man tot man 2,00 R K Muziekvereniging „De Unie" 2,25 Opera „Butterfly'.' 3,15 Lichte Franse orkest werken 4,00 Elck wat wils (gr.pl.) 5,00 Na schooltijd 5,15 Volksliederen. quartet —5,45 Wat het buitenland leest 5,00 Oude melodieën 6,20 The Kilima Hawaiïans 6,30 Regeringsuitzending 7,15 Alle hens, aan dek 7,30 Oude en nieuwe tunes (gr.pl.) 8,05 De 'gewone man 8,12 De Zilvervloot 8,45 De drie landen (Belg.Luxemburgs programma) 9,00 Zigeuner-orkest 9,15 Concert uit gebouw „Tivoli" te Utrecht 9,50 Uit de schatkamer yan het Oude Testament 10.37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Katholiek nieuws 11,20 Soiree Da sante (gr.pl.) HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6 en 11 uur. VARA: 7,15 The Masqueraders 818 Opera-program ma 8,50 Vöor de huisvrouw 9,00 Lichte morgenklanken 9,30 Waterstanden 10,00 Morgenwijding 10,20 Zang (gr.pl.) 10,30 Voor de vrouw 10,45 Het Hol lands Strijktrio 11,15 De zanger zonder stem 11,30 Johan Jong (Orgel) AVRO: 12.00 George Gershwin concert 12,30 Weerpraatje 12,33 Sportagenda 12,33 Gramofoonplaten 1,15 Radio-Dansorkesfc 1,45 Zwitserse liedjes 2,00 Kookkunst 2,20 Folk Song symphonie 3,00 Ons volk en zijn dichters 3,20 Gramofoon platen VARA: 4,00 Omroep-Kamer- orkest 4,30 Tussen twaalf en zestien 5.00 Omroep-Kamerokest 5,20 Wij en de muziek 6,15 De Vara feliciteert 6,30 Dolf van der Linden 7,00 Denk om de bocht 7,15 Regeringsuitzending VPRO: 7,30 Cursus 8,05 Zang 8,30 Cursus VARA: 9,00 Men vraagt en wij draaien 9,30 Radiorakel 9,50 Op vleug'len van muziek 10,00 Buitenlands weekoverzicht 10,15 Gramofoonplaten. VPRO: 10,40 Vandaag 10,45 Avondwijding VARA: 11,15 Mozart-concert. Zes mannen van middelbare leef tijd, van het eenzame eiland Tristan da Cunha in de Zuidelijke Atlantische Oceaan, zijn naar Kaapstad gekomen om Zuid- Afrikaanse soldaten bij te staan bij de bezetting van het nog zui delijker gelegen Marion Island. Zij hadden nog nooit een stad ge zien en voelden zich overrompeld en onwennig- Zij waren onaangenaam getroffen door de korte rokken en open blouses der dames en de paarden op straat maakten meer indruk op hen dan de leeuwen en Bavianen in de dierentuin. Ook het gladde oppervlak van de straten ver baasde hen meer dan draaimolens en fabrieken. Meer nog dan het gemak waar mee de auto's zich bewogen, be wonderden zij de zittingen, die, weelderiger waren dan welk meubel ook bij hen thuis. Zij vonden het echter helemaal niet onaangenaam de stad na vijf dagen weer te verlaten. „Wij wil len tijd hebben om over de bloe men, bodem en dingen die we ge zien hebben na te denken", zeiden zij. ALKMAAR, 21 Jan. Andijvie 62 100; winterpeen 89; boerekool 8 13; worteltjes 2430; groene kool 12— 25; spruitkeol 653; rode kool 7.20— 16; gele kool 68; prei 1234; uien 12—21; bieten 6—9; witiof I 18—23, II 1015; knolselderie 717; selderie 7 9; selie 7; appels 3158. GROENTENCENTRALE. DONDERDAG, 22 Jan. 16000 kg roode kool f 12f 13 90; 13000 kg gele kool f 6—f 6.10; 450Ó kg groene kool f 27.60f 41; 78000 kg wit te kool f 13.80—f 15.50; 4200 kg uien f 19.90—f 22.30; 2500 kg witlof f 16— f 20. NOORD-SCHARWOUDE, 22 Januari. 78000 kg. witte kool 5.80—15.20,- 55000 kg rode kool 12—12.90. 29000 kg gele kool 6.1000 kg groene kool 19.8022.80, 1200 kg. veldgele kool 10.50, 8000 kg uien 21.10—21.50, grove .23,20—24,60,. drielingen 18— 18.70, 150 kg witlof I 21.—, witlof n 16.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3