D rDE JEUGD-KOERIER THERMOGENE im i am «I om door J. D, v. Exter De geschiedenis van vrouwije ALRUIN HalloJongens en Meisjes! GRIEP VERKOUDHEID SPIERPIJN RHEUMATIEK Heiloo. Uit het D.O.V.E.S.-kamp! Oranjf Wij spelen Bridge Bergen. je-vereniging maakt plannen Wu LUISTEREN NAAR.... Koedijk. Burgerlijke Stand Loop der bevolking Durf te Leven Beste neven en nichten Hallo allemaal! Om te onthouden! Verstrooid Het nieuwe Prijsraadsel ENZ. Nu de gvmnastiek-uitvoeringen van Doves achter de rug zijn, vraagt de athletiek-afdeling de aandacht. De ati- letiek-afdeling heeft nu een zelfstan dig bestuur gekregen, dat ais volgt is pamengesJhlc!: Dick Koelemey, voor zitter; H. A. Dingemans, Kennemer- straat'weg 441, secretaris; comm. mate riaal' J. Mulder; leden: K. Bakker, E. Kayzer en A. Oud. De techn. comm. is als volgt samengesteld'. K. Bakker, werpnummers; E. Kayzer, springnum- mers; J. Mulder, loopnummers. Het nieuwe bestuur besloot om op Zondagavond a.s„ half acht, in het Sportgebouw de Wereld- en Olympi sche kampioenen-films te laten draai en met als spreker de heer Haitsma. propagandist van de JCNAU. Ook werd besloten de volgende wedstrijden te iorganiseren: Lycurgus—Doves (duel- meet) te Krommenie; DovesZaan land (duel-meet) te Heiloo en HAV— Doves—AVA een 3-steden wed- strijd te Den Helder. Er zal met een flinke ploeg worden deelgenomen aan de Ned. veldloopkampioenschappen op 28—29 Maart a.s. te Amersfoort. Er v wordt gelopen over een afstand van 2500 meter voor junioren. Voor de centrale training zijn uitge nodigd; K. Bakker, K. Blokker, E. Kayzer en J. van Tiel en van de da mes; A. Couwenhoven, J. Jonker en N. Klerk. Ongetwijfeld een teken dat Doves goed staat aangeschreven bij de KNAU. Tenslotte laten wij hieronder volgen de plaats welke door Doves-leden on der de 25 beste athleten van Neder land wordt ingenomen: Si No. 4 discus meisjes A: I. Jonker, 28.78 m.; No. 6 kogel meisjes A: N. Klerk, 10.13 m.; No. 6 estafette meis jes 4 x 80 m.: I. vd Pol, T. de Graaf en N. Kareis 43.4 sec.;,No. 9 60 m. meis jes B: A. Couwenhoven 8.3 sec.; No. 11 kogel jongens A: J. van Tiel 12.65 m.. No. 12 800 m. jongens; K. Blokker 2 m. 0.7 sec.; No. 14 discus jongens A: J. van Tiel 34.92 m.; No. 14 kogel meis jes A; D. Waterdrinker 9.61 m.; No. 16 discus heren K. Bakker 38.30 m.; No. 18 discus meisjes A: Klerk 25.05 m.; No. 10 60 m. meisjes B: B. Brand 8.4 m.; No. 20 hoogspringen heren: E. Kayser 1.70 m.; No. 22 polshoog heren: E. Kayser- 3.10 m. Het voorste cijfer geeft aan welke plaats op de ranglijst wordt ingeno men. PARTIJ VAN DE ARBEID. Op Woensdag 11 Februari a.s. spreekt voor de Partij van de Arbeid, afde ling Heiloo, in De Oude Herberg, de heer J. de Kadt, over „Buitenlandse politiek". WE HKMACHT-AANNEMER STAAT OPNIEUW TERECHT. De Hoge Autoriteit weigerde het fiat op het vonnis van de Tweede Kamer van het Alkmaars tribunaal, waarbij Ysbrand Kz., aannemer te Heiloo werd veroordeeld tot internering voor de tijd van 3 jaar, benevens verbeurdver klaring van f 7500. Voor een geheel gewijzigde tribunaalbezetting vond daarom Woensdag j.l. wederom een onderzoek plaats. Kr. ontkende een actief propagan dist voor de NSB te zijn geweest. Hij gaf toe in de hele provincie Noord- Holland verdedigingswerken voor de Duitse Wehrmacht te hebben vervaar digd en hierbij niet te hebben gesabo teerd. Blijkens verklaringen van de getuigen Min en Ploeger, trachtte Kr. nooit zijn arbeiders te bewegen ook lid der NSB te worden, maar deed hij wel zijn best zoveel mogelijk opdrach ten van de Duitsers te krijgen. Blij kens zijn omzet in de oorlogsjaren, nl. ruim één rhillioen gulden, gelukte hem dit ook vrij aardig. „Braspartijen met Duitsers deed hij echter niet aan", verklaarden beide getuigen, welke verklaring door verd. natuurlijk volmondig werd beaamd. In een uitvoerig relaas zette Kr. daarop het tribunaal uiteen waarom hij bij de hulplandwacht was gegaan en wat hij daar gedaan had. „Dus niets anders dan vrouwen en kinderen helpen vluchten" constateer de mr. Schenkeveld. Nadat nog de getuigen Nieuwveen en Molema hun dechargerende ver klaringen hadden afgelegd, voerde mr. Seholte de verdediging. Uitspraak over 8 dagen. DE FORESTERS. De afdeling Handbal heeft een nieu we secretaresse gekregen, nl. mej. A. vd. Landt, Van Catsstraat 236, Hei loo. Mej. Starreveld, de vorige secre taresse, heeft voor deze functie we gens «vertrek, bedankt. XVII. Verschillende uitslagen. Op het volgende spel, dat in een wedstrijd voorkwam, werd door diverse paren 4 harten gespeeld en' gemaakt, doch slechts sen enkele slaagde er in 6 harten te maken. De kaartverdeling was als volgt: S. 8-6-5-4 H. h-b-9 R. h-b-9 KI. a-h-3 S. a-h-10-9-3 S. v-b-7 H. 8-4-3 H. 7-6-2 K. 8-7 R. 6-5-4-3 KI. b-9-4 KI. v-10-8 S. Iv.lM R. a-v-10-2 KI. 7-6-5-2 Tegen een 4 harten contract te spelen door Zuid kwam West uit met sch. heer en speelde sch. aas na. Deze sch. werd door Zuid met de harten 5 afgetroefd. Zuid speelde toen een kleine klaver naar klaver heer en speelde sch. 6 uit Noord en troefde die weer af met har ten 10. Toen ging hij met ruiten 2 naar ruiten boer en troefde in eigen hand sch. 8 af, nu met harten aas. Zuid speelde toen in de 7e slag harten vrouw en nam die in Noord over met de heer en speelde troef boer en 9 na, waarop' in eigen hand twee klavers weggingen. Hij speelde toen klaver heer en ging daarna met ruiten heer naar a-v-10 in eigen hand en maakte daarmee de drie laatste slagen. Vooral als enige troeven in de blinde even hoog zijn als die in eigen hand, kan men soms met enkele af troeven en met de andere de vijande lijke troeven er uit halen. De Oranje-Vereniging hield Woens dagavond in „De Oude Prins" haar jaar vergadering onder voorzitterschap van Baron Taets van Amerongen. Helaas hadden slechts weinigen aan de uit nodiging tot bijwoning van deze ver gadering gevolg gegeven, wat des te meer te betreuren viel, nu met het oog op het a.s. regeringsjubileum besprekingen zouden worden gehouden hoe de festiviteiten in de meest ver antwoorde vorm te doen plaats vinden. De secretaris liet in zijn uitgebreid verslag de verschillende in '45, '46 en '47 georganiseerde feesten nog eens de revue passeren. De rekening van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met f 4402. Er was een voordèlig saldo van f 280.16. Nadat de kascommissie bij monde van de heer Hopman rapport had uit gebracht omtrent hjar bevindingen, werd de penningmeester gedéchar- geerd onder dankbetuiging voor zijn accuraat beheer. Tot leden van de fi- nanciële-commissie voor 1948 werden aangewezen de heren P. Borst en J. Kroone. Bij de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zijnde he ren Baron Taets van Amerongen en J. Onrust herkozen. De heer Hopman zal de plaats innemen van de heer C. van Son. die zich met het oog op drukke werkzaamheden niet weer beschikbaar meende te kunnen stellen. Het bestuur werd - later nog uitgebreid met de he ren Finkensieper." Gerritsen en Ver- meys, terwijl in verschillende commis sies de heren Borst, Kettenborg, Kroon. Kleyberg en Tros nog hun me dewerking zullen verlenen. Wat 1948 zou brengend Het bestuur had nog geen vastomlijnde plannen. Voor de Nationale feestdag was ge dacht aan een Stille tocht, ter her denking aan hen, die voor ons vielen in de strijd, een Interkerkelijke dienst en een dienst in de R.K. kerk en vóór de middag en de avond verschillende feestelijkheden. 'Ter viering van het a.s. regeringsju bileum kwamen naar de mening van het bestuur in aanmerking een op tocht, volksspelen, een fakkeloptocht met muziek, een etalage-wedstrijd. Een grote rol zouden spelen de fi nanciën. De contributie van 172 leden is te enen male onvoldoende, er zul len andere wegen moeten worden ge zocht. Uit de vergadering werden ver schillende voorstellen gedaan om het ledental, dat voor een plaats met 8000 zielen, bedroevend laag werd ge noemd, belangrijk te doen stijgen, een waarborgfonds te vormen enz. HILVERSUM I, 301 -m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7f 8 en. 11 uur KRO: 7,30 Mor gengebed 7,45 Or gel 8,15 Pluk de dag 9,00 Ochtend concert 10,15 Uit het boek der boeken 10,40 Gramofoon- platen 11,00 De Zonnebloem 11,35 Als de ziele luistert. 11,45 Clavecimbel (gr.~ pl.). 12,00 Angelus 12,03 Zang en orgel 12,30 Het orkest zonder naam 1,25 Vervolg Orkest zonder naam 1,50 Van man tot man 2,00 Ned Kamer-kwartet 2,30 Elck wat wils 3,30 Peter en de wolf 4,00 Viool en piano 4,30 Koor zang 5,00 Na schooltijd. 5,15 Qartet 5,45 Wat het buitenland leest 6,00 Gramofoonplaten 6,30 Ned. Strijdkrach ten 7,15 Kaht. jongeren 7,30 Oude me, lcdieën 7,50 Gramofoonplaten 8,05 De gewone man 8,12 De Zilvervloot 8,45 De drie landen 9,00 Metropole-orkest 9,50 Uit de schatkamer van het oude testa ment 10,30 Piano (gr.pl.) 10,45 Avond gebed 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7. 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7,15 Gramofoonplaten 8,18 Gramofoonplaten 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Schubert 9,30 Waterstanden 9,35 Kamermuziek VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Gramofoonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 Benedict Silberman, piano 11,00 Een liefdadigheidsbezoek 12,30 Gramofoonplaten AVRO: 12,00 Tony Marena (gr.pl.) 12,30 Weerpraatje 12 33 Sportagenda 12,38 Pierre Palla 1,15 Het Virtuoso Sextet 1,45 Oude Songs 2,00 Kookkunst 2,20 Gramofoonpla ten 3,00 ,Ons volk en zijn dichters 3,20 Jchann Strauss concert VARA: 4,00 Omroep-Kamerorkest. 4,30 Tussen twaalf en zestien 5,00 Omroep Kamerorkest 5,20 Wij en de muziek 6,15 De Vara feliciteert 6,40 Jan Cor- duwener 7,00 Denk om de bocht 7,15 Nederland op zee 7,23 Appèl ex-poli- tteke gevangenen VPRO: 7,30 Cursus 8,05 Het Röntgen Kwartet. 8,30 Cursus VARA: 9,00 Op vleug'len van muziek 10,00 Buitenlands Weekoverzicht 10,15 Gramofoonplaten VPRO: 10,40 Vandaag 10,45 Avondwijding VARA: 11,15 $ym phonisch Vrijdagavond-concert HEM, 4 Febr. 1948. Bloemkool 678; Gx. kool 524; Rode kool 12; Witlof '5 22; Uien 20.60—22.10: Boerekool 12 13; Spruiten 1227; Kroten 616; Wm- terjan 1237; Gieser Wildeman 41; Px-e- sent van Engeland 3078. Geboren: Theodorus J. L„ z. v. L. Quax en M. Kramer; Wilhelmina E,. d. v. W. Slot en M. Kramer; Jacob, z. v. N. 'P. Verwer en M. Mulder;.Di- vera M., d. v. D. van Veen en C. G. L. de Smit. Ondertrouwd: J. W. Brilleman en E. M. Bijpost; H. Zonneveld' en C. de Goede. Overleden: S. Siewerda. 62 jaar, geh. m. G. de Vries. Ingekomen: P. Volkers, van St. Pancras; Ir. I.. G. van Beneden, van St. Maarten. Vertrokken: P. de Waal naar Alkmaar; H. W. Beei's naar Amster dam; J. Vijselaar naar Enkhuizen; J. Haarman naar Ilpendam; A. M. Hoog land naar Bloemendaal C. Middelbui'g naar St. Pancras. 105. En zo besluiten de drie broer tjes om de gang maar eens te verken nen. De vriendelijke glimwormpjes zullen voor licht zorgen. Voorzichtig lopen ze achter elkaar door de ruime gang. „Ik ben erg benieuwd, waar we terecht zullen komen", zegt Pim. „En ik", roepen de anderen. „Als het in ieder geval maar een eind uit de buurt van het spook is", zucht Pam. 106. Plotseling zien ze in het sche merige licht iets opdoemen. „Wat is dat daar?" roept Pim. „De deur", zegt David Glimworm vriendelijk. „De deur, waar ik U daarstraks al over gespro ken heb. Zullen we nu maar terug gaan? Zonder dat we achter die deur gekeken hebben?" FEUILLETON NIEUWE ÏRAAKSE REGERING VERWERPT ANGLO-IRAAKSE VERDRAG. Volgens personen, die nauwe betrek kingen met de nieuwe Iraakse rege ring onderhouden, heeft de waarne mende Britse ambassadeur in Irak, officieel mededeling ontvangen, dat de nieuwe regering van Irak het te Portsmouth gesloten Angio-Iraaks verdrag verwerpt. Door: HILLFGONDA VAN REENEN Dat is mooi, zei Dolly, toen het langs haar heen, gedragen werd. En haar ogen volgden de gouden feeks; zij zag dpt dit meisje tot het exotische type behoorde, dit meisje behoorde tot het soort mensen, tot wie Frank teruggekeerd was. Deze herinnering joeg haar angst aan. En voor een ogen blik leek het dat op dit grote atelier ai haar hoop vernietigd zou worden. Doch slechts voor een ogenblik; zij wist, dat hij van haar hield; thuis had zij seringenboompjes bloeiend in pot ten en lelies en viooltjes, haar afge sloten heiligdom met hun geuren vervullend. Hij moest van haar hou den, anders kon hij haar niet zo goed begrepen hebben! Downing kwam terug, brandend van verlangen met 'dit nieuwe model te beginnen. Hij had er al die tijd naar gehunkerd dit fabrieksmeisje te schil deren, maar eerst toen zij in zijn ate lier stond, wist hij, hoe groot zijn ver langen "was. Geen wonder dat hij niet tevreden was over het portret van Li lian! Hij wilde de aarde, en had, van het eerste ogenblik, dat hij haar zag, geweten, dat dit» meisje haar verte genwoordigde. Hij was onbeschrijfelijk blij haar te zien. Achter zijn kille, sar castische glimlach en zijn sluw glim lachende ogen, was hij krankzinnig. Zij was iets nieuws. Zij zou een sen satie worden. Hij trad op haar toe. Zij was natuur lijk nog niet gewend aan het werk. - Trek je kousen en schoenen uit, zei hij. Laat mij je voeten zien. Ik moet goede voeten hebben, als de jouwe niet goed zijn, houd je die kousen maar aan. Want tegen lelijke voeten kan ik niet. Oh! Als alle vrouwen tcch maar evenveel zorg aan hun'voe ten besteedden als aan hun handen en hun 'gezicht! Zij stond op, met blote voeten. Zij waren smal en slank en onberispe lijk. Doe je mantel uit, zei Downing ongeduldig. De armoedige, vale, kleurloze man tel hij kon hem niet zien! Arm zalig! En de japon, die zij er onder droeg, was niet veel beter. Een vale rok, kleurloos van ouderdom en het \ele wassen, een gebreide jumper. Luister eeng, zei Downing. Ik zal je vertellen wat ik doen zal. Het is nu half een. Ik zal een potloodschets van je maken, zoals je nu bent.'... ga daar staan. Ik lunch om één uur. Je kunt om 2 uur terug komen. 's Middags terug in het atelier, vond ze Downing in een goed humeur na zijn lunch, die hij zich in de Ritz Grill in amusant gezelschap uitstekend had laten smaken. Hij begon te schetsen, werkte met koortsachtige ijver. Linda had ha^ar vele beschrijvingen van kunstenaars en hun manieren ge geven: Als je vreselijk in elkaar zit, of volgens je zelf precies ver keerd staat, roepen ze; Blijf zo staan. Zo sprak Linda, spottend, over een der Groten, die thans haai' opvolg sters schifderde. Dus bleef Dolly dood stil staan, Downing gehoorzamend, haar mantel dicht om zich heen ge trokken, en haar gehele wezen wei gering en opstand uitdrukkend. Dit angstige, felle en trotse verweer inspireerde Downing tot zijn schilde rij dat hij later „Verontwaardiging" noemde. Talloze gedachten doorkruisten haar brein, terwijl zij zo stond, gehoorzaam en hij werkte. Hij werkte als bezeten van de duivel. (Wordt vervolgd;) Toen nog verhalen de ronde deden van boze heksen, van weerwolven en meer dergelijke spookgeschiedenis sen, wist een ieder ook te vertellen over vrouwtje AU ruin, dat in haar eenzaam huisje op de hoge heksenberg woonde, waar zij haar toverdrankjes brouwde, haar kruiden en tover- wortels bereidde. Maar nu behooct dit alles reeds zo lang tot het verle den dat alleen de verweerde, stok oude schaapherder, die jaren lang met lijn kudde in die streek vertoefde, er weet van heeft. Hij kent als nie mand anders de kleinste kronkel paadjes en verbor gen Weggetjes, die langs dicht struik gewas en geurende kamperfoelie -naar t vervallen huisje^ lelden boven op de heksenberg, waar eens vrouwtje Alruin gewoond moet hebben. Misschien dat jullie ook eens, net als ik, toevallig langs die heuvel nieuwsgierig omhoogkijkt, pe- Wmi* a u .weten wa* dat vreemd ge- lm.. ut ttlans onbewoond en ■uwvaihg, wel geweest mag zijn. er waarschijnlijk niet meer die goede oude schaapherder in de ,d'e lf ln geuren en kleuren het doen Daarom zal ik het maar AIruin was eenmaal een mooi ]f'*e Bedeest; niet alleen mooi, neen, s mooier dan Sneeuwwitje. Op een ag, toen zij in de diepe bosvijver zien eerspiegeld zag, ontdekte zij, dat haar rechteroor iets verder van haar hoofdje stond dan haar linker. Hierdoor ge schrokken en erg verdrietig barstte zij in snikken uit. Toen zij haar betraand gezichtje eindelijk weer ophief ontdekte ze vlak naast zich een bosfee. „Vind je het zo erg meisje?" vroeg deze, toen ze van haar verdriet hoorde, „ik zie er haast niets van". „O, maar ik wel, ik vind het vresg- lijk. Nu ben ik lang zo mooi niet als ik dacht." „Zo, zo", sprak de fee nadenkend. „Wat vind je erger, een mooi meisje te zijn en niet lief, of een lelijk meisje en wel lief?" „Neen, ik wil mooi zijn, heel mooi; de rest kan mij niet schelen". „Zo", zei de bosfee weer, „maar dan ook van binnen en van buiten. Niet zonder schade zal je dit bereiken". Ze zwaaide driemaal met haar toverstokje envoor haar stond in plaats van het jonge meisje een oud gerimpeld vrouwtje. „Voortaan heet je vrouwtje Alruin. Alleen door anderen te helpen kun je je schoonheid eens terugwin nen". Het jonge meisje, thans veranderd in een oud besje, voelde zich opgenomen. Snel door de lucht ging 't en plotseling stond ze in een vreemd huisje, spaar zaam verlicht door een lantaarn die aan de zolder hing. Een grote kruidenpot werd haar aangewezen, waarin ze al lerlei bosplanten, die de fee haar voor ziekten en kwalen deed kennen, moest bereiden. Vanaf die tijd kwamen velen naar haar. om genezing. Eerst, vond ze het vreselijk zoveel narigheid te zten en over niets anders dan pijn te horen spreken. Het geluk van hen, die gene zing vonden, gaf haar echter grote be vrediging. Steeds meer mengsels en kruiden vond ze voor de zieken uit de wijde omtrek. Eens kwam een meisje bij haar, dat net als zijzelf vroeger, mooier wilde zijn. Haar gezichtje was haar niet blank genoeg. Opeens herinnerde vrouwtje Alruin zich haar eigen dwaas heid. „Wees toch tevreden, zoals je bent, besteed liever je tijd goed en help an deren". Het meisje ging echter ontevreden en verdrietig heen. Toen vrouwtje Alruin hierna een gedroogd bosplantje, dat ze een week tevoren voor het eerst gevon den had, verpulverde en het poeder der fijngewreven wortel in haar kruidenpot liet vallen, was het, als werd ze opge nomen. Ze voelde zich geheel verande ren. Daar stond ze opeens weer voor de bosfee bij de vijver. Maar nu als het wonderschone meisje van voorheen. Haar oortjes bleven echter dezelfde, op dat ze de les, die de bosfee haar had gegeven, niet vergat. Vandaag schrijf ik voor het laatst voor jullie in de Jeugd Koerier! Ik vind het erg jammer, dat ik nu van jullie afscheid moet nemen, maar andere bezigheden eisen mijn volle aandacht. Gelukkig echter heb ik iemand gevonden, die hier mijn werk zal overnemen. Tante Iet zal voortaan jullie brief jes beantwoorden en puzzlen met juüie zoals ik dat gedaan heb. Zullen jullie haar even trouw schrijven als jullie het mij deden? Beloven jullie me dat? Dag allemaal! OOM WIM. Nu Oom Wim afscheid van jullie neemt, zai»4k in het vervolg de Jeugd Koerier verzorgen. Oom Wim heeft mij al heel veel over jullie verteld en ik ben er blij om dat jullie zo trouw schrij ven en meedoen met het oplossen van de raadsels. Misschien hebben sommigen on der jullie een paar weken geleden aan Oom Wim geschreven en nog geen antwoord gevonden in de Jeugd Koerier. Willen die jongens en meisjes nog eens schrijven, dan krijgen zij vast allemaal antwoord hoor. Voor de volgende Jeugd Koerier verwacht ik van alle jongens en meisjes een gezellige brief en ik verheug mij nu al op de grote stapel brieven die de post mij zal bezorgen. Doen jullie je best maar hoor! Tot de volgende week! TANTE IET. Oplossing prijsraadsel De oplossing van het vorige prijs raadsel was als volgt: 1. drie, 2. twee, 3. negen, 4. een, 5. zes, 6. tien. De prijzen werden gewonnen door: ANNIE VAN 'T HUL, Groenelaan 67, Beverwijk; FAULINA LOOY, Dahliastraat 96, Den Helder; JACOB DE HART, Berkhout, A 64. HANS KAPER, Dr. Schaepmanplein 5, Alkmaar. JANSJE WAAG, Oudesluis H 49. Deze kinderen krijgen boeken toege zonden. Houdt uiterst rechts! Wie daarnaar streeft, die handelt wijs en is beleefd! Verstrooidheid is een eigenschap, die wel heel in het bijzonder aan professo ren wordt toegeschreven. Dat zii echter niet het alleenvertoningsrecht bezitten blijkt uit het volgende voorval, dat pro fessor Du Bailly indertijd aan de ver getelheid heeft ontrukt, mogelijk om zijn ambtgenoten van een zekere repu tatie te zuiveren. Een boertje uit Zuid-Frankrijk ging op een goede dag naar de markt in de stad en deed daar zijn zaken af. Op weg naar huis had hij af en toe het on aangename gevoel, dat hij iets verge ten had. Maar wat wilde hem maat niet te binnen schieten. Hoe meer hij zijn huisje naderde, hoe sterker het gevoel werd en wél drie maal bleef hij midden op de weg staan en keek in zijn zak boekje, waarin hij de boodschappen had opgeschreven. Maar wijzer werd hij niet. Eindelijk thuis werd hij door zijn dochter ontvangen met de uitroep; „Maar vader, waar heb je moeder' ge laten?" Er bestaat een spreekwoord, dat vier woorden heeft. Als elke letter door een cijfer wordt weergegeven, waarbij elk cijfer steeds weer dezelfde letter voor stelt, ziet het spreekwoord er zó uit: 1123 5423 36792 8423 Nu gaan we eerst woorden raden, waarbij een zelfde cijfer dus telkens eenzelfde letter aanduidt. 's Middags drinken we een kopje 3 6 4 4 en eten er soms een lekkere 2 14 2 bij. Kinderen die 2 3 1 7 3 zijn krijgen straf. Een 8 7 9 2 is een holle staaf. Zet nu elke gevonden letter boven het cijfer van het spreekwoord en dan kun je-het hele spreekwoord lezen. Oplossingen kunnen uiterlijk tot Maandag a.s. aan de Jeugd-Koerier wor den gezonden p.a. Bureau ,van deze krant. Op de adreskant van de brieven of briefkaarten moet je de naam „Jeugd- Koerier" zetten. Onder de goede oplossers zullen weer boeken verloot worden. Nu ga ik maar eens vlug de briefjes beantwoorden, die jullie aan Oom Wim hebben geschreven. Er ligt een grote stapel voor mij Geertje de Wit, welkom in de Jeugd Koerier en bedankt voor de sigaren bandjes. Blijf je tróuw schrijven? Nellie Klomp, vindt je het jammer, dat je meester weggaat? Doe maar goed je best od pianoles. Rensje Raven, kan Iómmie weer goed lopen? Pas maar op de auto's! Klaartje Breebaart, oom Wim had je al gemist. Schrijf je nu in het vervolg aan Tante Iet? - Nellie Weidema, c?oe maar trouw mee met de prijsraadsels. Je wint vast nog wel eens een boek! Gerrit Mooy, wat woon jij op een mooie boerderij! Houd je veel van dieren? Jansje Waag, hoe heet je nieuwe zusje? Wat fijn dat je je moeder zo flink helpt. Tinle Goedhart, je briefje komt mooi op tijd hoor! Vindt je het nieuwe raadsel moeilijk? Teun en Siem Paarlberg, hoeveel muizen hebben jullie nu? Ik heb ook witte en zwarte niuizen gehad Annie Wilner, welkom in de Jeugd Koe- rieri Biijf je mee doen? Frans Smit, ik ben blij met de tekening. Lia tlabich, kun je goed opstellen maken? Laat mij eens weten of je een goed cijfer nebt gekregen.-*- A. Keizer, is je voornaam Annie? Hartelijk dank voor de post zegels Je rapport was goed; alleen het lezen moet nog beter worden, hoor! - keesje en Tinie Boon, is het nieuwe raadsel gemakkelijk of niet? Welke post zegels wil Tinie hebben? Tinie Schot, bedankt voor de raadsels. Misschien gebruik ik ze nog eens in de courant. Henk Tüdeman, nog gefeliciteerd met je verjaardag Ga je nu weer geregeld mee doen? Wiesje v. d. Bil, sigarenbandjes cn versjes wil ik graag ontvangen. Ga je de volgende keer weer netjes schrijven vVies? Annie Blom, blijf je mee doen met de raadsels? Jij loot ook nog wel eens een prijs, hoor! Elly Hoytink, jij bent ook een trouwe medewerkster heb <k gehjord. De oplossingen van het raadsel wil ik graag voor Maandag hebben, Elly Ria en Ella de Raat, bedankt voor de sigarenbandjes. Ik zend ze weer naar andere kinderen.. T. Tenkink, hoe is je voornaam? Schrijf je mij nog eens wat je voor zegels wilt hebben? Rietje Serné, het verhaaltje is erg leuk en ik zal het bewaren Misschien komt er nog wel eens een opstellen-wedstrijd Van harte beterschap toegewenst voor Vader en Moeder. Annie van 't Hul, ja, huis_ werk gaat natuurlijk vóór. Schrijf maar wanneer je tijd hebt, hoor! Willis Geertsma, doe je nu weer geregeld mee? Ik zou best eens van jouw pannekoeken willen proeven 'Annie Njjkamp, de Jeugd Koerier kan dtis voortaan weer op ie rekenen? Fijn hoor! Greta Klinkhamer, bedankt voor de sigarenbandjes, ik wil ze graag hebben. Gerda Bakker, schrijf je nog eens een gezellige brief? - Greetje Pool, een vulpen is een erg duur cadeau, zeg! Hoe oud is Dicky nu? \Vil je ook je adres schrijven! Bap Kieft, hoeveel witte muizen heb je en waar zitten ze in? Alie Beets, je mag het raadsel gewoon bij je brief schrijven en Dok pos+zegels en sigarenbandjes insluiten. De gewone Hollandse zegels sparen we voor zieken Addie Davidson, bedankt voor de postzegels en hartelijk gefe liciteerd met de verjaardag van je moeder. Schrijf je nog eens over het feest? Anton Mol, kijk, jij staat onder je vriend. Vond het boek mooi? Nu liggen er nog wat briefjes voor mij, die ik deze week. niet meer kan beantwoorden, maar volgende week komen zij eerst aan de beur/. Dag allemaal! Tot de volgende week! TANTE IET.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3