Abenneert II op dit Had iJDE JEUGD-K OERIER^ Wu I im am om door J. D. v. Exter D QemeenteAvond Verlovingsringen FNIDSEN 111 TERRA INCOGNITA door j. d. van exter Dr. H. K. E. Gravemeyer In Peerke's knollentuin Hallo, Jongens en Meisjes! J Bergen. Hoorn des overvloeds Aanrijding in de Komlaan Jaag die Rheumatiek uit Uw ledematen BerdosSt. George 21 Durf te Leven NED.HERV.GEMEENTE „De Nieuwe Kerkorde" H. "SCHOONHOVEN Autopedbanden zonder bon Denk hier aan op straat! Prijsraadsel In het tijdvak van 25 Januari tot en met 8 Februari werden bij de Rijks politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: ceintuur met kop. gesp, 1 pr. bl. kinderwantjes, ge breide handschoen, portemonnaie en sleutel, textielkaart, 1 pr. gebr. hand schoenen, wollen damesbadpak, muts en 'handdoek, roodbruine damesshawl, combinatietang, zwarte kinderwant, br. suède ceintuur, bruine rashond, witte wollen kinderwantjes, br. lederen actetas met inh., bruine hond. lederen portemonnaie met inh., herdershond, etui met toiletzeep, zwarte dameshand schoen, bril met hoorn montuur, bril in etui, 1 collier, stamkaart, bruin le deren kinderschoentje, br. portemon naie met inh., rozenkrans, wit-brulne handschoen. Als verloren werden de' navolgende voorwerpen aangegeven: licht br. kin derschoudertas, notitieboekje, hond (fo'xterrier), bos sleutels, groen gebl. ceintuur, etui met busabonnement, klompsok, br. glacé handschoen, he- renwant, zwarte damesportemonnaie met inh., rol tekenpapier, pop,, rol- schaatssleutel, muilkorf voor hond, rood lederen portemonnaie met bonnen en geld, zwart voetenkussen, groene autoped, groene damesportefeuille met inhoud, groene autoped, herenvulpen „Swan". Inlichtingen verschaft de politie, elke morgen tussen 10 en 11 uur op het politiebureau, Karei, de Grotelaan 17 (tel. 2444). Zaterdagmiddag om 1 uur botsten 2 auto's op de Komlaan tegen elkaar, 'n Vrachtauto welke was beladen met groente, kwam uit 't onbestrate ge deelte van de Kerkelaan en werd! van rechts aangereden door een luxe-auto. die op de voorruit een esculaap voer de en bestuurd werd door Dr. H. W. J. M. P. Enkele kisten groenten kwamen op de straat terecht. De doktersauto, hoe wel eveneens slechts licht beschadigd, kon zijn tocht niet alleen voortzetten en werd'een half uur later wegge sleept. Naar de schuldvraag stelt de Pollute een onderzoek in. HET WERELDSCHAAKTOURNOOI. De Russische delegatie, bestaande uit de heren Postnikof, Kotof en Zoeba- ret, vertrekt morgen uit Moskou naar Den Haag. Botwinnik, Keres en Smyslov zullen de reis op 16 Februari aanvaarden. Ontdoe Uzelf van die slopende kwaal. Neem 'regelmatig Kruschen Salts iedere morgen in Uw eerste kopje thee en ge voelt U al gauw een heel an der mens. Dat doet de wetenschappe lijke samenstelling van Kruschen zes minerale zouten. Die wekken de bloedzuiverende organen weer op tot jeugdig krachtige werking. Ook U organen hebben die opwekking nodig. Waarom zoudt ge ze die dan niet ge ven, met Kruschen Salts onder Uw bereik en met het vooruitzicht weer helemaal de oude te worden, fief en fit en tot het verzetten van bergen in staat? Kruschen Salts wordt over de hele wereld verkocht. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (.Ingezonden Mededeling) Na twee achtereenvolgende neder lagen mocht Berdos deze middag in een miezerig regentje weer eens het zoet der overwinning smaken, al heeft 't heel wat moeite gekost alvorens de ze zege was bevochten. Het eerste half uur was ontegenzeg gelijk voor de groen-witten. Aardige en verrassende aanvallen werden in deze periode opgezet, en tie doelman van St. George mocht van geluk spre ken, dat zijn heiligdom vóór de pauze slechts éénmaal werd doorboord. Een hard schot van Bijwaard, wist c'.e kee- an van St. George niet onder contro le te krijgen, en de terugspringende bal werd door Jb. Schmidt zuiver in geschoten (6—1). Kort hierop profiteerde de rood zwarte voorhoede van 'n misverstand in de Berdos-defensie en de stand was gelijk (1-1). Berdos bleef echter in het olfensief; Bijwaard speelde zich op de linker-vleugel keurig vrij, gaf 'n ho ge voorzet en Jb. Schmidt kopte de bal langs de reeds geslagen doelman. Edoch, een Spierdijker back wist met behulp van beide handen 't gevaar te keren. De hierdoor ontstane penalty werd'door Jn. Schmidt niet benut en het bleef 1-1. Na de rust waren de rollen omge keerd en we zagen toen een fel aan vallend St. George-team aan het werk, dat evenwel de Berdos-barricade, waarin Jn. Houtenbos als doelman .schitterend debuteerde, niet vermocht ie overmeesteren. Tien minuten voor het eindsignaal wist Berdos zich aan de zware druk te cjitworstelen. Weer was het Bijwaard, die enige spelres handig passeerde en de bal keurig voor de voeten van v. Diepen legde. Deze scoorde met een hard en zuiver schot het beslissende doelpunt (2-1). Toch kwam de Ber de s-zege 3 minuten vóór het einde nog ernstig in gevaar, toen St. George een penalty werd toegekend wegens onge oorloofd aanvallen van één der Ber- dos-backs. Duin volgde evenwel het voorbeeld van zijn groen-witte colle ga vóór de rust en faaldeHouten- bos wist het natte monster te keren, en stelde daarmede de Berdos-over- winning veilig, want één minuut later kondigde de arbiter het einde CoovriEbt R.D.P. INJECTIE VAN DE DOKTER. HEtpr DE STOOTTROEPEN EEN HAHOJE. LUISTEREN NAAR.... 4 HILVERSUM I, 301 m'geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. KRO: 8,15 Pluk de dag 9,05 Ochtendconcert NCRV: 10,15 Mor gendienst KRO: Zonnebloem. 12,03 Piano NCRV: 2,00 Amatl 11,00 De 12,33 Dansorkest Trio 2,40 Voor de vrouw 3,15 Kamer orkest 4,00 Bijbellezing 5,00 Radio Jeugdjournaal 5,30 Moderne Franse lied 6,30 Ned. Strijdkrachten 7,15 NCRV- kwartet 8,15 In de Puszta 9,30 Fa- mflie-cometitie. 9,50 Met band-en plaat- 10,45 Avondoverdenking 12,00 Cello recital 11,30 Slotaccoord HILVERSUM II, 415 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7,30 Oehtendrhythme, 8,15 Gramofoonplaten 8,42 Beethoven 9,15 Morgenwijding 9,35 Arbeidsvitaminen 11,00 Vrouwen in de omroep 11,20 Gramofoonmuziek. - 12,00 Les gars de Paris 12,38 Frans ope rette-concert 1,15 Pierre Palla met koor 2,00 Voor de vrouw 2,20 Solistencon cert 3,00 Voor zieken en gezonden 4,05 Reprises5,00 Avro-kaleidoscoop 5,30 Jeugdensemble 6,15 Spörtpraatje 6,30 The Skymasters -r- 7,05 Tom Poes 7,3C Radio Volksmuziekschool 8,15 Om- roep-orkest 9,15 Hoorspel 10,15 On der Hollandse vlag 11,15 Gramofoon* platen. FEUILLETON 115. En om Wetsna-el te tonen, dat ze niet bang zijn, rennen de hondjes de trap op. „Waar zullen we toch uitkomen?" blaft Pom. „Ik weet het heus niet", antwoordt Pim. „Het is hier overal even donker". „Voorzichtig, voorzichtig", roept Wet- snavel eensklaps en laat van schi k het glimwormpje uit zijn bek vallen. Maar het is al te laat. Met een vre selijke bons stoot Pim zijn kop tegen de zolder. 116. De trap loopt zo maar in de zoldering over. „Wat is dat voor non sens?" bromt Pim, terwijl hij met 'n pijnlijk gezicht de buil op zijn kop be- trst. Nu de glimwormpjes ook nader bij zijn gekomen zien ze, dat het een luik is, waar Pim met zijn kop tegenaan is gebonsd. Ze proberen of het luik opengaat en tot hun verbazing lukt 't ook nog. Als ze rondkijken, zien ze dat zij in een groot somber vertrek terecht zijn gekomen. Het lijkt wel een soort kelder. Doof. HILLFGONDA VAN REENEN Zij was een prima model; haar spie ren zo sterk, haar geest zo" levendig, haar besluit zo onwankelbaar. Downing stelde haar op de proef. En toen, voordurend spottend, dacht hij eraan, dat hij blasé mensen het tvare, het onvervalste zou laten zien. Als hij haar gebood een zekere pose aan te nemen, gelukte het nooit. Hij moest de strijdlustige en de droomster in haar wekken en haar toeroepen: „Blijf zo staan!" voor dat het naar zijn zin was'. Hij was van plan een serie schil derijen van haar te maken. Als zij ge- exposeerd werden, zouden de andere schilders haar ook als model willen hebben. Hij kende hen! Hij vertelde haar van het fuifje. „Vandaag over een week geef ik 'n fuifje om je voor te stellen aan het meisje ,wier portret je zo interes seert. En ook aan nog een paar ande re mensen. Om negen uur". Zij zei als alle vrouwen: „Ik heb niets om aan te trekken". Hij glimlachte. „Je hëbt twee en zeventig gulden verdiend. Geef ze ver standig uit". „Nee, dat geld moet ik bedaren". „Waarvoor? Heb je mij niet verteld voor je opvoeding, voor overgang naar een andere omgeving? En bestaat er voor jou wel een betere opvoeding dan je eerste zijden lingerie en zo'n aardig toiletje, dat je voor een zacht prijsje op de Shaftesbury krijgen kunt, als je zegt, dat je voor mij poseert. Ik behoef je mijn kaartje maar mee ts geven". „Meent u dat? En wilt u dat doen?" „Zeker". Toen wendde hij zich van het grote doek op de ezel naar een vel teken papier, geprikt op een andere ezel. „Ik ga een nieuwe schets van je ma ken. Ik wil meer dan één schets heb ben om hun de volgende week te la ten zien". Hjj maakte dë schets in tien mi nuten. „Ga naar boven en sla de rode man tel om, die in het kamertje'hangt". Hij schetste haar met de rode man tel. Je kunt niet altijd met je geld doen wat je van plan was. Als de mensen wisten, dat je geld had, kwamen ze ré tijd op je af. Die eerste week, toen de mensen hoorden, dat zij voor een schilder poseerde. „Hemel", vertelde Linda tegen iedereen, die het horen wilde, ,als een meisje een beetj han dig is. kan zij een heerlijke tijd heb- hen. Hij neemt je dikwijls mee uit lunchen of dineren". De eerste week stierf het jongste kind van de Gladstones en mrs. Glad stone zeurde zo vreselijk over bloe men bij de begrafenis. „Witte rozen, Dolly", snikte ze, „witte bloemen voor kinderen". En op Zaterdag had Linda geen geld voor de huur. „Als je verstandig bent", riep Linda verbitterd uit, „ga je ergens heen, waar wij je niet vinden kunnen om je geld af te troggelen". „Verhuizen kost geld". „Maar je hebt toch geld, of zou het moeten hebben", zei ze zacht, Dolly van ter zijde aankijkend. Bovendienzei' Dolly. Zij zouden toch niet begrijpen, dat zij het niet over haar hart verkrijgen kon, die geliefde hoge k&mers juist nu te verlaten. Maar die tijd zou wel ko men, ongetwijfeld. Maar inmiddels kon zij er tevreden zijn, haar geld spa rend en wachtend op die tijd. Toen zij op de Shaftesbury Avenue geweest was, bij Devinite, een zaak die Ward Downing haar aanbevolen had en waar men haar op de tover- naam van de bekende schilder van top tot teen in het nieuw gestoken had, had zij niets meer over. Geen/ cent meer. Zij had niets dan het geld, dat zij met naaiwerk verdiend had en dat was niet veel. Maar zij was een nieuw leven be gonnen. Carrol had een verontschuldiging gezocht om boven te komen. „Mag ik je bloemen eens zien, Dolly?" „Nee". Toen zij met haar werk klaar was later dan gewoonlijk zette zij zich bij het open raam hoog boven de ~or- sige straat; zij deed het licht uit en zat onder de sterren, uitkijkend over het netwerk van daken en schoorste nen, zich afvragend naar welke kant zij haar blikken richten moest, noord, zuid, oost of west. (Wordt vervolgd.) Donderdag 12 Febr. 's avonds 7j uur - in de Kapelkerk aan DE LAAT Spreker: Over: ARBEIDER zoekt NET KOSTHUIS. Brieven onder no. A. 49 bureau van dit blad VERMIST:* 2 BARSOI-TEVEN l'/s jaar oud. PETIS, v. Speylcweg, Bergen aan Zee. WONINGRUIL. Een nette burgerwoning, huur 3.50 p. w. vodr wóïjing tót ongev. 6,— p. w. in Alkmaar of Bergen. Br. no. A 50 bu reau van dit blad RUBBER ZOLEN EN HAKKEN door ons geplaatst zijn anders dan andere. ZH ZIJN BETER. Wij zijn schoen makers en repa reren vakkundig FAHNER'S LEDERHANDEL, Huigbrouwerstr. 4 TE KOOP: een kinderledikantje met toebehoren 'en een chauffeurs-uniform. Stuartstraat 90 14-1 AAI/ zonder inlevering UV/I\ van oud goud Waarom nu juist het huisje, dat jullie hier afgebeeld ziet, „In Peerke's knollentuin" genoemd wordt, zal wel niemand beter we ten dan Peer zelf, die er woont en het jaren geleden die naam gaf. Heel het dorp kent zijn geschiedenis. Maar om dat jullie niet allemaal bij Peer in de buurt woont. zal ik je het verhaal vertellen. Peer was een arme steenhouwer, al van zijn vroegste jeugd af. Hij herinnerde zich tenminste niet, er echter verandering. De baas kwam zelf vertellen dat ze aan een nieuw aan te leggen weg moesten meehel pen. De bodem was rotsachtig; het zou dus niet meevallen., Maar' het werd goed betaald. Dat alleen deed de mannen met plezier aan de slag gaan. Goed drie weken waren zij bezig toen de laatste dag aanbrak. Het werk was vlot gegaan. De eerste ploegen vertrokken al. Peer hoorde bij de laat ste. Juist wilde hij zijn gereedschap bijeenzoeken, toen hij aan de kant van de weg een roestig ijzeren kistje zag liggen, dat waarschijnlijk bij het gra ven vrij gekomen was. Nieuwsgierig pakte hij het op. Het was loodzwaar en toen hij het schudde, kon hij dc inhoud horen rinkelen. Peer begreep opeens dat dit een schat moest zijn, door deze of gene misschien wel in voorbije oorlogsjaren, in de grond ge stopt. Maar waar moest hij ermee blijven? Zagen de anderen het, dan gaf het vast ruzie. Maar waarheen? ooit iets anders gedaan te hebben dan het zware houweel hanteren in de diepe steengroeven vanaf 't ogenblik dat hij de schoolbanken verliet. Neen, leuk vond Peer dat helemaal niet: bij hittte en koude, regen en zonneschijn steeds de hamer te moeten zwaaien voor een karig loon. Zijn humeur liet dan ook dikwijls veel te wensen over. Vooral als hij in het voorjaar vóór dag en dauw naar zijn werk trok, de vers geploegde akkers langs, waar hij de boerenarbeiders met wijde arm zwaai het zaad zag uitstrooien. Hoe heel anders dan zijn eigen sombere bestaan leek hem dit leven, waarnaar hij van zijn jongenstijd al zo verlangd had; zo vrij," zo vol afwisseling. Maar zijn hele voorgeslacht had in die die- Pe steengroeven de kost moeten ver dienen. Zo kwam het dat Peer's vader het als de meest natuurlijke zaak ter beschouwde dat zijn zoon het- Ze7nnh»let!?ep zou kiezen' B"1 "ei vasx ruzie. Maar waarheen? Int t onderglng hij dan ook z«n Waarheen, dat niemandhet zou vin- rie jaar uit zwoegde hij in de"? Veel tijd tot nadenken was er e- «er dreigde oud te worden niet. Vlak 'bij had Peer een alleraar- zijn tijd. Op een goede dag kwam digst buitenhuisje ontdekt, dat naar het scheen onbewoond was en waar naar hij juist deze morgen nog met plezier had staan kijken, zo'n leuk gevalletje vond hij het. Zonder zich te bedenken liet hij zich langs de hel ling naar beneden glijden tot bij het huisje en snelde er 'heen met zijn schat. Toen hij de klink oplichtte ging de dubbele deur vanzelf open. Het hele huisje. ongesloten als het was, scheen Peer te verwelkomen. IJlings schoof hij het kistje in een donker hoekje en nog juist op tijd sloot hij zich weer bij zijn makkers aan om te ver trekken. Maar diezelfde avond keer de hij weer terug om zijn buit te ha len. Als eerlijk mens ging Peer met zijn vondst naar de burgemeester, en bij opening bleek het kistje een lin nen zakje met goudstukken te bevat ten en een brief, waarin stond dat de binder de helft mocht houden, terwijl de rest naar een bepaald adres ge bracht moest worden. Je bent nu zeker wel in je knol lentuin, Peer? Wat ga je met dat for tuintje doen?" vroeg de burgervader nieuwsgierig. „Is dat huisje bij de nieuwe weg, u weet wel met die rode pannen on der het rieten dak, te koop? Het staat op het ogenblik ieeg". „Dat zou ik menen. ja". „Dan ga ik daar op af" De volgende morgen stapte Peer met zijn kistje onder de arm als een koning naar de eigenaar van 't huis je. De koop was spoedig gesloten. En nu begrijpen 'jullie zeker wel, waar om hij het noemde: „In Peerke's knollentuin?" Oplossing Prijsraadsel De oplossing van het vorige prijs raadsel was: Oost-West-Thuis-Best. De prijzen werden deze week ge wonnen, door: Rietje Tromp, Meerstraat 32, Beverwijk. Tineke Alexander, Kaeperstraat 7 II, Amsterdam-Z. Elly Hoytink, Maclaine Pont straat 4, Alkmaar. Kees de Wit, Kaasmarkt 4, Hoorn. Dinie Dros, den Burg, Texel. Aan deze kinderen zullen de boe ken worden toegezonden. Bij al je rijden, al je lopen. Je ogen en je oren open Verschillende kinderen verzochten mij om een Kruiswoordpuzzle. Ik zal er mijn best voor doen, maar jullie moeten nog eventjes ge duld hebben. Deze keer kunnen jullie proberen om verborgen vogelnamen te vin den in de onderstaande zinnen: Vandaag kan Arie niet op de fiets naar school. Ik brei geregeld aan een wollen das voor mijn broertje. Kijk eens hoe mooi Eva armbandjes kan maken. Vader zegt dat het nieuwe tuinhek sterker is dan het vorige. Jan wil nooit meespelen als de jongens gaan voetballen. In de vacantie gaan wij ook een dagje naar Amsterdam. De boer zegt, dat de onweers bui langzaam nadert. De oplossingen moeien vóór Maandag 16 Febr. gezonden wor den naar het bureau van deze courant en vergeten jullie ook niet op de adreszijde te vermel den dat het voor de Jeugd- Koerier bestemd is. Onder de jongens en meisjes die goede oplossingen inzenden, wor den weer hoeken verloot. Alle maal dus maar weer aan de slag! Wat ontving ik weer een grote stapel post van jullie! Ik zal maar eens vlug beginnen met het beantwoorden van al die gezellige briefjes. Bert Jansen hartelijk dank voor de vele lucifersmerken. Je doet er andere Kinderen veel plezier mee. «Tinie Tenkink, ik heb alleen maar gewone Hol. landse zegels, maar zal om je denken, wanneer ik andere heb. Addle David son bedankt voor de leuke tekening. Gaat l^et al wat beter met je been? Anton Mol, jij krijgt sigarenbandjes. Ik stuur ze je deze week nog. Cristina Bcumer, laat de moed niet zakken, meisje. Als je trouw blijft mee doen, win je vast nog wel eens een prijs. Joop Dekkers, jij vond de puzzle dus niet moeilijk. Hoor ik nog eens wat meer van je! Jantje Zevenhek, wat schreef een mooi gedicht. Ik ben er erg blij mee. Nellie Klooster, bedankt voor de aardige tekening. Die hangt op mijn kamer. Hoe oud zijn Jantje en jij? M. Snijders, hartelijk welkom in de Jeugd4 Koerier! Deze week nog zal ik je wat postzegels toezenden voor je zieke buurman. Wat zal hij het fijn vinden dat jij zo goed helpt spater.. Willie en Tinie Mandersloot, hoor ik van jullie nog eens wat meer en ook jullie leeftijd? Trijntje Kaas, bedankt voor de keuiig opgeplakte postzegels en sigarenbandjes. Door jouw gezellige beschrij ving van de film, die je hebt gezien, ben ik echt nieuwsgierig geworden naar da afloop. Schrijf je dat nog eens? Cornelia Harder, Ook jij bent hartelijk welkom in de Jeugd Koerier. Schrijf maar vaak, dan zal ik je briefjes steeds beantwoorden. Moet je nog in bed blijven? Annie Kloosterboer, ja, blok schrift «ind ik erg mooi en zo goed te lezen. In welke klas zit je, Annie? Mieke Westra, fijn dat ik volgende week een gezellige brief krijg. Op welke school ben je Mieke? Joke Westra, mag ik van jou volgende week wat meer horen? Dag Joke! Ria van Zeel, je bent heus niet te oud om met ons mee te doen. Er schrijven mij nog veel kinderen, die ouder zijn dan jij. Welkom dus bij ons. Hans Vas, wat heb je de oplossing van het raadsel leuk in twee kleuren geschreven. Thea Rijken, hartelijk dank voor het leuke vers Ik bewaar het, Thea. Tlnie Koedijk, wat een fijne lange brief heb je geschre ven Je broertje is welkom bij ons hoor, Tinie! Heb je nog gymschoenen kun_ nen kopen? Hennle Lem, wat was ik blij met je aardige brief en het leuke versje Ik zal het goed bewaren. Hans Kaper, hoe is de uitvoering van Turnlusr geweest? Hennie Borsboom, ik zal mijn best doen een corresponden tie-vriendin te vinden. Nog even geduld, Hennie! Elly Hoytink, kun je goed declameren? Maak eerst maar je huiswerk en schrijf dan maar wanneer Je tijd hebt, Elly. Groeten aan Maja. Jan Schipper, wij leren elkaar wel beter kennen wanneer je mij langer schrijft. Alie Heynen, dat waren leuke versjes. Die zal ik bewaren. Hartelijk bedankt hoor, Alie. Rietje Serné, zal ik je opstel bewaren of wil je het terug hebben en voor de wedstjijd een ander maken? Lida Holling, welkom bij ons. Blijf je mee doen? Mia van Swo'.l, ben je bij de Kabouters? Wat spaar je Mia? Annie Nijkamp, ik zal volgende week naar je tekening uitkijken. Dag Annie! Jettie Scheuer, be dankt voor de mooie tekening. Ik zal je sigarenbandjes sturen, maar heb alleen gewone Hollandse postzegels. Nellie Ntfveld, ja, dat vond ik een echt gezel lige brief Ik heb alleen gewone Hollandse postzegels, Nellie. Corrie v. d. Wel, de grapjes zijn erg leuk. Keurig getekend, Corrie! Maar ik heb er nog geen plaats voor in de courant. Rietje Tromp bedankt voor het leuke versje, dat ik goed zal bewaren. Hélène Toen, bedankt voor de sigarenbandjes. Ia je moeder ai weer beter? Geesje en Tinie Boon, bedankt voor de leuke tekening en de brief. Tot mijn spijt heb ik nog geen buitenlandse postzegels. Alleen maar Hollandse. - Ellen van Lienen, ik vind het ook fijn, dat ik nu met jullie kan schrijven en puzzelen.Maak altijd maar eerst ju huiswerk, Ellen. Marion van Dienen, dat nieuwe spelletje heb ik wel eens 'in Heiloo gezien. Schrijf je nog eens hoe de verjaardag van de meester is geweest? Qerda de Bakker, kunnen jullie geen speurtocht maken met witte steentjes of pijlen tekenen met wit krijt? Klaas Schot, bedankt voor de mooie sigarenbandjes. Wat zijn dat voor plaatjes die jullie ruilen. Klaas? Anske Sijperda, ik ben er nieuwsgierig naar hoe het feest van het Bosvolk is geweest. Schrijf je dat eens? Ella en Ria de Raat, ik verheug mij op de brief. Jansje Waag, ik hoop dat 1e het boek mooi zult vinden. Herman Janssen, „S O S" is een afkorting van „Save our Souls" en het betekent in het Hollands: „Redt onze zielen". Je weet, dat dit het radiogein is van schepen, die in nood verkeren. Tusten de brieven vond ik een stukje van een aardig geschreven ver haal, waar boven stond: „Wat er gebeurde op het bankje achteraan." Het vervolg kon ik nergens vinden. Van wie is dat? Tot de volgende week! Dag allemaal! TANTE IET.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3