Dames Badpakken Stad en Omgeving. De Halter Revue 1948 draait Egmondse vishandelaar herkrijgt zijn vrijheid IK WAS MAAR EEN KLEINTJE Keurtumen van de beste soort Het Oranje-comité roept Jaarverslag Noord-Hollandsche van 1891 AGENDA Doorwerken'' gaat exposeren Richard III Onjuiste geruchten Bonnen halen Kortsluiting in auto Van wie is die autoped? Burgerlijke Stand Finale Kampioenschap 3e klasse Z.- en N.-Schermer. Vereniging „Hooibrand" opgericht Serviesgoed en Rijwielbanden groeien langzaam maar zeker Rappe iort gunstig Wij ontvingen Bonneterie Droge Egmond-Binnen. Uitvoeringen van Eensgezindheid Volksonderwijs in Oudorp Egmond aan den Hoef. Feestavond K.A.B. Marktberichten 1 -w Woensdagavond bracht de Alkmaarse turnvereniging „De Halter" haar eerste Non-stop Gymnastiek-revue 1948, „Toch is 't zo!" voor het voetlicht. Bijna vijf uur lang heeft de tot de nok gevulde zaal van 't Gulden Vlies de Halter leden bewonderd in balletten, zang sketches en muziek, maar bovenal aan de toestellen in vrije oefeningen en grond-accrobatiek. Vijf uur lang duurde deze Halter-revue, doch het waren geen vijf lange uren. De dankwoorden, die de voorzitter, de heer Keurslag, in zijn sluitingswoord tot de medewerkenden richtte, waren dan ook volkomen op zijn plaats. Een groot deel van deze lofspraak kwam neer op de schouders van de directeur, de heer Boot, die thans 10 jaar zijn beste krachten aan de Halter heeft ge geven. DE DIRECTEUR K. BOOT GEHULDIGD. „Wat de Halter heeft gepresteerd heeft zij aan de heer Boot te danken", zei de heer Keurslag en als blijk 'van waardering overhandigde hij namens de vereniging een vulpenhouder en een electrische klok. „Niet dat U ooit wei eens te laat op een trainingsuur is ge weest" voegde de heer Reurslag er aan toe, „maar wij hopen, dat, wanneer U op de klok zult kijken, Uw gedachten even naar de Halter zullen gaan". Als afgevaardigde van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond sprak de heer Rijswijk, voormalig directeur van de Halter, de heer Boot toe, die niet alleen 10 jaar geleden directeur van de Halter is geworden doch reeds 25 jaar als verenigingsleider werkzaam is geweest voor het K.N.G.V. Het was dezelfde heer Rijswijk die eens de leraar was van de heer Boot en die zijn leerling thans bedankte voor het vele werk dat deze voor de lichamelijke opvoeding had gedaan Vijftien jaar geleden, vervolgde de heer Rijswijk, heeft U in de*Langedijk geëxperimenteerd met een gymnastiek- revue en al was het niet zoals deze revue, het experiment slaagde. In geheel Noord-Holland en ver daar buiten kent men het werk van Klaas Boot en het is bekend dat in de tur ners en turnsters dia hij aflevert pit ziti en dat ze tot goede prestaties in staat zijn. He^ is mij daarom een ge noegen, juist omdat ik zovele jaren geleden heb getracht U de benodigde theoretische kennis voor verenigings leider bij te brengen, U op deze avond namens het bestuur van het K.N.G.V. de medaille van verdienste te over handigen. Met een warme handdruk en met een enkel woord, dat mogelijk door het geroezemoes niet al te duidelijk was te verstaan, doch meer waarschijnlijk zo onduidelijk was omdat de heer Boot door deze geste ontroerd was, bedankte de leerling zijn meester. Dat die leerling iets van zijn mees ter heeft geleerd was in de loop van de avond reeds bewezen, want het tur nen, dat in het programma met keur- turnen werd aangeduid, was ook in de letterlijke zin van het woord „keur- turnen". Nu is het zo dat in deze revue alleen de eerste graad dames -n heren medewerken, althans wat be treft het turnen, zodat) geen totaal beeld werd verkregen van hetgeen de Halter over de gehele linie presteert. Dit geschiedt echter in een gymnastiek- uitvoering waaraan alle afdelingen medewerken. DE REVUE. Allereerst het belangrijkste en dat is bij een revue van een gymnastiekver eniging natuurlijk het turnen. Voor de eerste maal zagen wij bij een uitvoering\van de Halter de even- wichtsbalk. Het toestel dat ons een jaar geleden in Nederland eigenlijk is opge drongen door de nogal vrij plotseling veranderde oefenstof voor de dames bij Olympische Spelen en waar men aan vankelijk nu direct niet zo bijzonder op gecharmeerd was. Wij zijn er echter van overtuigd dat dit vooroordeel gro tendeels is verdwenen en dat het zelfs niet zo heel lang meer zal duren of men zal er enthousiast voor zijn. Dit toestel vergt ontzaglijk veel van de turnsters, meer dan bij ieder ander toestel zijn hierbij grote lichaams- beheersing en concentratievermogen vereist en ieder vezeltje van het li chaam is bij een oefening in actie. Bo vendien is het een toestel dat uiter mate geschikt is voor de turnsters daar gratie en charme twee factoren zijn die aanwezig behoren te zijn. Nu, de dames bleken concentra tievermogen en lichaamsbeheersing gratie en charme te bezitten en vooral de oefening van mej. Post, die deel uit maakt van de voorlopige Olympische ploeg, was buitengewoon goed. Wat wij Destijds schreven wij, dat het Oranje-comité te Alkmaar, de over koepelende organisatie uit chr. en al gemene Oranjeverenigingen, een cir culaire in voorbereiding had, om de bevolking op te wekken, lid te wor den van één der verenigingen, en zo doende mede te werken aan het wel slagen van de feesten, die beraamd zijn bij het regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Deze circulaire is thans verschenen en wordt huis aan huis verspreid. Het aanmelden voor het. lidmaatschap vereist slechts een eenvoudige han deling. Het invullen van één der bei de stroken van het formulier is vol doende. De ingevulde formulieren worden over enkele dagen weer afge haald, zodat men het U al heel een voudig maakt. Waar de contributie voor niemand een bezwaar kan zijn, rekent het comité op een overstelpend aantal nieuwe leden. En bedenkt wel, Alkmaarders, al léén met uw steun kan de viering van het regeringsjubileum slagen, zoals dat in een stad als Alkmaar, die toch centrum van de provincie is, dient te geschieden! Daarom, gelijk wij destijds reeds zeiden: Laat Uw kans niet voorbij gaan! hier boven schreven van de evenwichts- balk geldt ook voor de baloefening waaraan men eveneens noodzakelijker wijs in Nederland aandacht is gaan be steden, daar in de oefenstof voor de Olympische Spelen ook dit onderdeel is opgenomen. Een viertal dames, Claartje Post, Nel Rampe, Rie van Geene en Ko Tonne- man, (de laatste twee maken ook deel uit van de voorlopige Olympische ploeg), gaven hiervan een demonstra tie die evenals bij de evenwichtsbalk, veel waardering ondervond. Het ringenzwaaien dames was goed doch veel van het effect ging verloren daar het toneel nu eenmaal niet vol doende ruimte biedt. De herenlpoeg van de Halter is er een waar de meeste clubs in het land jaloers op kunnen zijn en het werken aan brug en hoogrek verried dan ook zeer behoorlijke beheersing van de oefenstof. Zeker er waren enkele onderdelen die weieens mislukten doch' 't toneel met het geroezemoes daar achter is nu eenmaal niet geschikt voor de sterke concentratie dié voor de zware oefe ningen is vereist. Waren brug en rek goed, voltigeren aan het paard, een der fraaiste toestellen voor de heren was vaak voortreffelijk en 't bleek wel dat Klaas Boot Jr. en Maup Volkers zeker op dit nummer op hun tellen moeten passen, want enkele jeugdige turners zitten hen heel dicht op de hielen. Wat betreft brug en rek bleek dit nog niet zo heel duidelijk hoewel ook hier de jeugd een hartig woordje meespreekt. Doch ook de oude garde, (niet kwaad worden jongens) toonde zich van zijn beste zijde, zoals bijvoorbeeld Wim Veldstra aan het hoogrek die bewees nog menig „jonkie" achter zich te kun nen laten. DE REST VAN DE REVUE, of eigenlijk dat deel wat de revue was, kunnen wij onmogelijk stuk voor stuk onder de loupe nemen. Het waren allen turners en turnsters van de Halter, die met grollen en grappen, dans en muziek de verschillende oefeningen aaneen vlochten. Van de balletten was ontegenzeggelijk „Oh sole mio" het bes te. De zon, reggn en dan natuurlijk ook de regenboog, werden goed uitgebeeld. Geestig waren de drie Halterino's met hun komische acrobatiek en ook de standen op originele wijze gebracht in „Halterstrandleven" ondervonden veel waardering. Met de Halter televisie- droom reisden wij zo ongeveer de ge hele wereld rond en aan het einde van de reis, die zeer aantrekkelijk was, be landden wij weer in Alkmaar bij -de finale en bij het einde van dit verslag. Wij kunnen echter niet besluiten zon der de enkele niet Halterianen die aan deze revue medewerkten een woord van lof toe te zwaaien n.l. Tony Wil- lemsen en zijn orkest dat ook deze avond weer eens het muzikale gedeelte voor zijn rekening nam. Nog drie avonden draait „Toch is 't zo" opgevoerd en gemaakt door Halter leden en zal dus nog velen een genot volle avond bezorgen. Het verslag over het 56e boekjaar (1946) van de „Noord-Hollandse Le vensverzekering Maatschappij N.V." is dezer dagen in druk verschenen. In haar beschouwing wijst de direc tie op de zware druk, waar het levensverzekeringbedrijf, tengevolge van de gedwongen lage renten, aan bloot staat. Hierbij wordt dikwijls vergeten, dat het veelal juist de be sparingen van tal van economisch zwakkeren zgn, welke in dit bedrijf zijn ondergebracht. Het aantal der bij de Noord-Hol landse van 1891 gesloten verzekerin gen steeg met 67.405 tot 1.268.007 polissen. Het totaal verzekerde bedrag be droeg op 31 Dec. 1946 f 222.941.426.— (vorig jaar 198.107.678. De sterfte was gunstig. De onkosten konden, ondanks de scherpe stijging daarvan, binnen het raam der daarvoor beschikbare grondslagen gehouden worden. In verband met deze hoge onkosten en de onnatuurlijke lage rente werd besloten geen dividend uit te keren, doch de gehele bedrijfswinst te be stemmen voor afschrijvingen en toe voeging aan de extra-reserve. TIJDEN VAN BUSLICHTINGEN. De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Alkmaar brengt ter kennis, dat met ingang van Maandag 16 Febr. '48 de bijbrievenbussen te de zer stede op werkdagen op de volgen de tijden zullen worden gelicht: S uur (alleen Maandags). 7 uur (niet Maandags). 13 uur 17 uur (alleen Zaterdag). 19.30 uur (aansluiting nachtpost treinen). 22.15 upr (laatste beide lichtingen niet op Zaterdag). Deze lichtingstijden zullen op de brie venbussen worden vermeld. In verband met de nog steeds moei lijke materialenpositie, kunnen de cij fers, aangevende de lichting, die is ge schied, nog niet op alle bussen worden aangebracht. DONDERDAG Gulden Vlies, 7.30 uur, De Halter Nonstopuitvoering.- Kapelkerk, 7.30 uur, Dr. Gravemeijer: De nieuwe kerkorde. VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Haarlemse Orkest vereniging. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: De woeste hoogte, 14 jaar. Victoria-Theater, 8 uur: De klokken van St. Mary, tot 14 jaar o. g. Cinema Americain, 8 uur: Twee jaar voor de mast, 18 jaar. Vanaf Vrijdag a.s. Harmonie-Theater, 8 uur: Hoogste roem, 18 jaar. Victoria-Theater, 8 uur: Tahia, de eilandprinses, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Temptation Harbor, 18 jaar. - Der traditie getrouw organiseert de Schildersvereniging „Doorwerken" ook dit voorjaar weer een expositie, echter nog niet ter gelegenheid van het komende 12%-jarig bestaan der vereniging. Déze tentoonstelling zal waarschijnlijk in het najaar plaats vinden. De nu komende tentoonstelling zal uitsluitend in het teken staan van werken der Alkmaarse schilder Joh. Plas. Ter gelegenheid van z'n zestig ste verjaardag heeft de vereniging gemeend een collectie van de door deze schilder vervaardigde werken te moeten bijeenbrengen. J. Plas,mede oprichter en „Nestor" van „Doorwer ken" zal het zeker aan belangstelling niet ontbreken. De expositie wordt officieel geopend door Mr. C. J. de Lange op Zaterdag 6 Maart a.s.. Het comité voor aanbeveling wordt gevormd door de heren: G. v. Slinger land, loco-Burgemeester; M. Coerts, Wethouder; Mr. C. J. de Lange (Be schermheer „Doorwerken"); Mr. C. Berkhouwer; Mr. C. A. Hoogstra; Th. P. H. Wortel (Gemeente Archivaris); Koos Stikvoort; W. Godijn; B. Godijn; Theo Groothuizen (voorz. Tekenge nootschap „Kunst zij ons doel"). EEN GROOTSE SHAKESPEARE- OPVOEIÏING IN ALKMAAR. Het zal voor de abonné's van Serie B een grote verrassing zijn te verne men, dat de directie van 't Gulden Vlies er in geslaagd is de derde avond van deze serie (Maandag 23 Februari half acht) te bezetten met het mach tige toneelwerk van William Sha kespeare „Richard de Derde". In deze grootse voorstelling kan men Albert van Dalsum bewonderen in een van zijn schitterendste creaties. Het ge hele ensemble van de Stadsschouw burg (50 medewerkenden) komt die avond'naar 't Gulden Vlies. „OUD-ALKMAAR" ACTIEF. De vereniging „Oud-Alkmaar" heeft weer een drietal interessante lezingen georganiseerd. Op 25 Fe bruari spreekt de heer Chr. Knaap over Wandelingen door Alkmaar in de 16e eeuw, op 31 Maart volgt een lezing door de heer R. P. Goettsch over de invasie van 1799, terwijl de serie besloten wordt op 13 April met een inleiding van Mr. Dr. C. Ber.t- houwer over Oud-Alkmaars recht. In verband met de ontdekking van een zedenmisdrijf te Alkmaar, waarbij enige weken geleden een tweetal per sonen is aangehouden, is het onderzoek in deze zaak nauwkeurig voortgezet. Dezer dagen is nog één jeugdig persoon aangehouden, die inmiddels ter be schikking van de Justitie is gesteld. Van de zijde der politie wordt mede gedeeld, dat de geruchten, die naar aanleiding van deze zaak in de ge meente de ronde doen, zeer sterk zijn overdreven. Men wachte zich dus voor het verspreiden van onjuiste geruchten. Zij, wier familienaam begint met de letter S tot Smit moeten morgen, Vrijdag 13 Februari in het uitreikingslokaal, Ridderstraat, hun bonkaarten 804 afhalen, alsmede textiel- en extrakaarten, schoenen bonnen en aanvraagformulieren brand stoffen. Uitreiking van 9-12 en 2-4 uur. Losse inwisselingsbon van kaart 802 meebrengen. De politie ontdekte dat in een op het Waagplein geparkeerde auto kortslui ting was ontstaan door het verwijderen van de zekering. De politieman, die het ontdekte, wist door direct ingrijpen erger te voorkomen. Aan het politiebureau is reeds enige dagen een kinderautoped aanwezig, maar men weet niet van wie deze is. Kan de eigenaar zich soms aan 't bureau melden? GEHUWD: Leendert Alders en Aal tje Penning. Hendrik C. Broek en Hendrika G. Hesselman. Johannes Kos en Cornelia J. Hutting. OVERLEDEN: Neeltje Harteveld, oud 69 jaar, wed. van C. Mulder. KAMP EN WEISSENBORN WINNEN. Gisteravond werden de wedstrijden onder veel belangstelling voortgezet in de Gekroonde Valk. N. Koelman leed zijn eerste nederlaag en wel te gen C. Hoogland, die met 3.44 speel de. Kamp en Weissenborn gingen op het pad der overwinning voort. De eerste zelfs op dubbele wijze. Hij wpn n.l. van H. Insing en P. Apeldoorn. Weissenborn won van A. Dekker. N. Koelman wist zich in zijn tweede partij weer te herstellen en won van Insing. De gedetailleerde uitslag der 5 partijen was: C. Hoogland N. Koelman P. Kamp H. Insing D. Weissenborn A. Dekker P. Kamp P. Apeldoorn N.. Koelman H. Insing De leiding hebben nu P. Kamp met 8 punten uit 4 partijen gem. 2.83. D. Weissenborn met 6 p. uit 3 p. gem. 3.12 N. Koelman 6 p. 4 p. gem. 2.37. 100 29 15 3.44 52 29 18 1.79 100 44 12 2.27 81 44 10 1.84 100 25 24 4.— 55 25 6 2.20 100 27 18 3.70 62 27 11 2.29 100 43 11 2.32 91 43 12 2.11 Onlangs is alhier de bovengenoemde vereniging gesticht en wel op initiatief ven burgemeester Driessen. De veehouders in deze gemeente heb ben zich verenigd om bij het uitbreken van brand bij een hunner, waarbij het hooi geheel of gedeeltelijk verbrandt, ge zamenlijk het hooi, dat voor de voortzet ting van het faedrijf noodzakelijk is, te leveren. Reeds is een reglement opgesteld, dat aan de veehouders, ter tekening is toe gezonden. Aan een commissie van zeven leden wordt de regeling opgedragen. Tribunaal te Alkmaar Woensdag j.l. behandelde de Eerste Kamer van het Alkmaars tribunaal o.m. de aanklacht tegen de Egmonder vishandelaar Engelbertus H„ die nog in detentie vertoeft in het kamp te Vught. De tenlastelegging vertoonde een reeks, verre van fraaie beschuldi gingen, maar onder politieke misdra gingen als het lidmaatschap van de' N. S. B„ het leveren van vis aan de Wehrmacht en het schrijven van enke le brieven, was toch jyel de- aanklacht, als zou H. een Egmondse jongeman, ge naamd Jacob Schol verraden hebben, de zwaarste beschuldiging. Te meer waar deze niet meer uit de Duitse gevangenschap is teruggekeerd. Beschuldigde, die de andere misstap pen ruiterlijk erkende en zijn berouw daarover niet onder stoelen of banken zijn heden ten dage zeer be gerenswaardige artikelen. Daar voor moet U in de rij staan. Om deel te nemen aan onze wedstrijd, is dat niet nodig. Wanneer de arbeid beëindigd is, neemt U de krant en na het nieuws zoekt U de nos. en fou ten in onze advertentiekolom- men ende slagzinnen Economische reehter Het is opmerkelijk dat de verdach ten die zo 's Woensdags de revue bü de Economische Politierechter pas seren, in 't algemeen nogal dom zijn. In ieder geval zijn ze heel vaak niet op de hoogte met distributiebepalin gen en wanneer dit wel het geval is en zij dus bewust een overtreding hebben begaan, dan zijn ze bepaald onder een zeer ongelukkig gesternte geboren. Want steevast klinkt, tenzij het strafblad al niet méér schoon is: „Edelachtbare 't was de eerste keer". Of dan wordt bedoeld dat het de eerste maal is dat z|j op het matje moeten verschijnen of dat het de eer ste keer was dat zij een overtreding begingen is dan niet altijd duidelijk. VERKLEINENDE TRAP De veehouder Jan B. uit St. Pancras had door een neef van hem een schaap laten slachten. Verdachte: „Dat is zo Edelachtbare, maar het was maar een kleintje". Rechter: „Dat neemt niet weg dat u niet clandestien mag laten slachten. U wist toch wel dat het niet mocht". Verdachte: „Ik ben maar een klein veehoudertje en dacht het kan wel en ik had zelf geen bonnen". Rechter: „Waarom niet?" Verdachte: „Ik had een klein huis- slachtingsvarkentj e". De officier meende dat verdachte alles zoveel mogelijk verkleinde in de hoop dat de strafmaat hiermee ook in overeenstemming zou zijn. Ondanks het kleine formaat van het geslachte schaap eiste de officier ver beurdverklaring van het vlees, 150. of 90 dagen en een maand voorwaarde lijk, met een proeftijd van een jaar. Rechter: „Wat zegt u daarvan?" Verdachte: „Ik vind het best, dat ik die maand niet hoef te zitten, maar die boete vind ik wel wat hogig". De rechter vond dit niet en veroor deelde conform de eis. COMMISSIONNAIR Ook wanneer men zijn bemiddeling bij een zwart handeltje verleent is men strafbaar. Dit ondervond de Alkmaarse bloemenhandelaar Hendrik B. die als commissionnair bij 'n transactie van 20 liter spijsolie was opgetreden. Hij kon er een tientje mee verdienen en daar het een slappe tijd in de bloemen was dacht hij dat tientje maar mee te pik ken. De eis van de officier van 50.of 30 dagen werd door de rechter met één tientje verminderd zodat B. nog drie tientjes strop heeft. TE HOGE LONEN De wasserij van de firma V. uit Ber gen had te hoge lonen uitbetaald, al thans lonen die niet wettelijk waren toegestaan. Op de. vraag of deze lonen ook boven de kostprijs van het was goed werden gelegd, zodat de klanten meer zouden betalen, dan was toege staan, ontkende een der firmanten. Het bleek echter dat door de Tuchtrechter de firma kort geleden was veroordeeld wegens prijsopdrijving. Conform de'eis van de officier wer den de drie firmanten ieder tot f 100 of 40 tegen veroordeeld. stak, bleef dit verraad ontkennen. „Verradennee verraden zou ik iemand nooit doen, nooit?" riep hij ze nuwachtig uit. Twee getuigen, de Egmondse wedu wen Neeltje G.K. en Antje Z.V. die al een tijdje genoegelijk roddelend achter in de tribunaalzaal naast elkaar zaten, verklaarden, voor het hekje staande, echter wel iets anders. Neeltje vertelde dat zij, een bezoek brengend aan de winkel van H. om enig zeebanket te bemachtigen („Dat ik niet kreeg", voegde ze er venijnig aan toe) door vrouw H. even in de huiskamer was geroepen. En daar zou dan vrouw H. haar het grote geheim verteld hebben, dat zij aan niemand mocht doorvertellen, nl. dat de echt vriend van vrouw H. een brief had ge schreven om die jongen van Schol te laten oppakken. „En ondanks die grote vriendschap, die vrouw H. noopte U dergelijke ge heimen te vertellen, kreeg U geen pa ling?" informeerde mr. Schenkeveld. „Nei, meneir, gien pondje!" triom- pheerde Neeltje, waarop mr. Schenke veld zei: „Dat 's vreemd". En ook tegen Antje Z.V.. die werk ster bij H. was, zou vrouw H. verteld hebben, dat zij Jacob Sch. hadden ver raden. Mevrouw H.. hierna het woord ver krijgend zei: „Er is niets van waar. Ik kan er geen woorden voor vinden". Daarop deelde echter mr. Schenke veld mede, dat een neef van H. zich bij de recherche had vervoegd met een aanwijzing wie dit verraad wél zou hebben gepleegd. Dit is echter nog in onderzoek. Zeer afkeurenswaardig achtte de president echter wel de brief die H. schreef aan de N. S. B. Commis saris van. politie te Alkmaar en waar in hij diverse toestanden in Egmond beschreef. Indien niet Luitenant ten Bensel de brief had achter gehouden, zou deze zaak fatale gevolgeh voor Egmond kunnen gehad hebben! HUN ZIEL VOOR EEN POND PALING. „In dit kletsnet Egmond aan -Zee, mijnheer de president komen toestan den voor die werkelijk ernstig zijn te noemen", aldus ving mr. Schuurman zijn pleidooi aan. „Shyiock verkocht zijn ziel voor een pond vlees maar in Egmond verkopen ze vele zielen voor een pondje paling" voegde hij er aan toe. Hij betoogde verder dat H. een man is die niet tot verraad in staat geacht kan worden, mede omdat hij een uiterst gevoelig mens is, hetgeen door een verklaring van de kamp-aalmoezenier wordt be vestigd. Mr. Schuurman verzocht het tribunaal, nog dezelfde dag uitspraak te willen doen. Hieraan gevolg gevend, deelde mr. Schenkeveld, na in raad kamer te hebben overlegd, mede, dat beschuldigde's internering met ingang van heden zal worden opgeheven. „Ik dank God" zei hierop Engelber tus H. Ten tweede male stond Woensdag de Alkmaarse jongeman Johannes B. L. voor het tribunaal terecht. Hij was be schuldigd van dienstneming bij de Wasserschutzdienst in 1944. Bij de vo rige zitting was zijn zaak aangehou den voor het inwinnen van een rap port. Thans was dit binnengekomen en luidde gunstig. L. verklaarde dat zijn dienstneming bij deze Duitse instelling louter een gevolg was geweest van huiselijke om standigheden. Hij beweerde veel spijt te hebben gehad van deze daad. Mr. Leesberg Jr. die de verdediging voerde, drong aan op te vrijheidsstel ling. Uitspraak over H tegen. een bijzonder mooie collectie LANGESTR. 73 ALKMAAR Telefoon 3978 De donateursavonden van het fanfa rekorps „Eensgezindheid" te Egmond- Binnen zijn zeer geslaagd. Geopend werd met pittige mars- en andere mu ziek, die werd uitgevoerd onder da bekwame leiding van directeur Joos- ren uit Krommenie, die jammer ge noeg vroegtijdig weg moest. Geluk kig dat de oud-directeur, de heer P. Kuis uit Castricum aanwezig was, zo dat deze zijn taak over kon nemen, hetgeen hij volgaarne deed. Na de muziek werd het toneelstuk „Alleen op de wereld" opgevoerd door de ver eniging La Lunette uit Heemskerk, onder regie van de heer P. van Vleu ten. Het was een spel met zang in 8 bedrijven, dat keurig werd uitge voerd. De vertolkingen van Remie, door S. de Vries en van Vitalis, door F. van Vleuten, waren heel goed en verdienen dan ook een bijzonder com pliment. Na afloop sprak pastoor A, Kok, die alle donateurs aanspoorde d« vereniging te blijven steunen. Een ge zellig dansje besloot deze geslaagd» avonden. Voor de donateurs uit d« Hoef en Egmond aan Zee zal dez« avond herhaald worden Zaterdag na Fasen. Door speciale propaganda is het leden tal van de Vereniging Volksonderwijs in de gemeente Oudorp zo toegenomen, dal het bestuur van de Provinciale Federata® van Noord-Holland meende, tot de op richting van een afdeling Oudorp van ge noemde vereniging te kunnen overgaan- Ter bèspreking daarvan was op 6 Febr. j 1. een vergadering belegd. Namens d® Federatie werd het woord gevoerd dooï de heer T de'Jong van Oostzaan, die in een korte toespraak doel en betekenit van Volksonderwijs uiteen zette. Over d® oprichting van een afdeling waren de me ningen verdeeld. De opvatting van da aanwezigen was, gezien het geringe be zoek, echter geen afspiegeling van hel oordeel van de ruim 100 leden in Oudorp woonachtig. Uit de besprekingen bleek, dat men om practische redenen er voor keur aan gaf, om de leden in Oudorp al9 onderafdeling of sectie bij de afdeling Alkmaar te voegen. Hiermede kon ook het. Federatiebestuur zich verenigen. In Oudorp zullen enkele correspondenten worden aangewezen voor het contact met de af deling Alkmaar. Wanneer uit de leden van Oudorp ech ter aandrang komt om tot vorming van een eigen afdeling over te gaan, kan daaraan direct gevolg worden gegeven. Zaterdag j.l. hield de afd. van de KA.B. in samenwerking met de afd. van de Landarbeidersbond St. Deus Dedit een feestavond in de zaal van P. Mooij. De voorzitter, de heer Bur ger opende en heette allen welkom, in het bijzonder de heer en mevr. Jaarsveld. De R.K. Toneelvereniging Inter Nos had voor deze avond haar volle medewerking toegezegd en voer de het blijspel: „Alles voor Adriaan" op, dat grote bijval oogstte. Na afloop lileld de heer Jaarsveld een korte pro- paganda-toespraak, waarin hij de ka tholieke arbeiders vooral op het hart drukte de R.K. Arbeidersbeweging in alles ten voile te steunen. Hierna werd een grote verloting gehouden. Er wa ren vele mooie prijzen, die belange loos door de middenstanders beschik baar waren gesteld. Aan het slot sprak nog de geestelijke adviseur, pastoor A. G. de Boer, die de woorden van de heer Jaarsveld nog eens met na druk onderstreepte. Na nog enig gezellig samenzijn keer den allen voldaan huiswaarts. Het be stuur kan op een geslaagde avond te rugzien. ALKMAAR, 11 Febr. 1949. (Alkm. Exportveiling). Andlijvie f 105; Win terpeen f 8f 9; Boerekool f 5f 15; Worteltjes f 17; Groene kool f 16 f 34.50; Spruitkool f 5f 58; Rode kool f 5—f 13; Gele kool f 6—f 7; Prei f 36 f 40; Uien f 12—f 18; Bieten f 6—f 8; Witlof f 15—f 23; Knolselderie f 4—f 15; Selderie f 5.50—f 8.50; Selie f 14.50; Ap pels f 47. Alles per 100 kg, stuks, bos en/of krop. NOORD-SCHARWOUDE, 12 Februari: 52000 kg witte kool 8.20—17.80; 71000 kg rode kool 1212.10; 43000 kg gele kool 66.10; 8000 kg uien 1^-29.60; grove 25.70-:-27.40; drielingen 9.70 21.50; nep 10.80; 3400 veldgele kool 10.9019.50; 500 kg groene kool 26.20 —28.50; 1700 kg peen II 9.30; peen III 9.10; 170 kg witlof I 17.—. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Febr. 30.000 kg Rode kool 12—13,70; 1000 kg Groene kool 29,9041,70 23,000 kg Gele kool C—6,30; 31,000 kg Witte kool 14,70—17,90; 3000 kg Witlof 16,30—20; 1500 kg Bieten 6,50; 1600 kg Peen III 9,10—9,50; 8400 kg tien 20,50—28,60; 103.000 kg afwijkende gele kool 3,50. WARMENHUIZEN. 11 Febr. 1948. 22900 kg Rode knol f 12—f 12.20; 3700 kg Gele kool f 6—f 6.20; 15000 kg D. witte kool f 17.70 -f 18.30; 400 kg Groe ne kool f 15.70f 16.7a

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2