HANDJEVOL ENGELSEN REGEERT MILLIOENEN VERSLAGENEN Wij spelen Bridge im am om door J. D. v. Exter"^ TERRA INCOGNITA door J. D. VAN EXTER DOOF? Uil ifckmann Geen contact met bevolking Van habij en verre E.B. Wu luisteren naar.... St. Pimcras Heiloo. Noordschariooude. Dik Trom Bergen. Soldatenleven op het toneel Schoorl. De jacht naar het zwarte goud FEUILLETON Durf ie L even HÉT BESTE Het hele gezicht verheldert West-Duilsland, een Britse kolonie (Van onze reizende redacteur). I. Een trein, vroeg in de ochtend ver trokken uit Hoek van Holland, aan sluiting' gevend op de nachtboot uit Harwich, heeft mij tot in het hart van het Rijnland gebracht, dwars door Nederland en dan langs vele zwaar gehavende stadjes en steden en terstond stormen de in drukken op mij af in zo grote mate, dat zij nauwelijks te verwerken lijn. Waar ben ik terecht gekomen? In Duitsland, ja, maar wat is Duits land op het ogenblik? Ziedaar een der moeilijkste vragen, die ik des niettemin zal trachten te beant woorden ter inleiding van hetgeen ik u verder ga vertellen over de toestanden in het hart van Europa; toestanden, waarvan u zich moeilijk een voorstelling kunt vormen, om dat dit gebied voor millioenen Ne derlanders onbereikbaar is; het kan zijn, dat u er helemaal niet naar toe zoudt willen al zou men de deur voor u openwerpen, maar zulks neemt niet weg, dat wat. er over onze Oostelijke grenzen gebeurt van het grootste belang is voor de toekomst van Europa en van Ne derland lang niet in de laatste plaats. Wat is Duitsland? De trein, die mij hier heeft gebracht, bestaat uit wagens van de voormalige Duitse spoorweg maatschappij Mitropa, wordt geëxploi teerd door het Engelse leger, terwijl het personeel uit Nederlanders bestaat, die in dienst staan van de Franse maatschappij Wagons-Lits, en om er in t» kunnen reizen moet men over een visum beschikken, betaald met Ameri kaanse dollars. De enige Duitsers, deze trein mogen betreden, zijn grensbeambten van Kranenburg, beleefd, ja bijna die de die bedeesd, in het En gels om de paspoorten vragen, hetgeen eer. formaliteit is, want zij wachten zich er wel voor de reizigers moeilijk heden in de weg te leggen. Zij hebben hier geen gezag, want de reizigers be staan uit soldaten, officieren en v.i.p.'s. (letterlijk: very important passengers, d.w.z. zeer belangrijke reizigers) ver staat men alle burgers, die rechtstreeks of zijdelings iets met het militaire be stuur te maken hebben, maar het zijn nooit Duitsers. Op het perron ik hoef u wel niet te vertellen, dat zowel het stalion" als de stad geschonden zijn schieten jon gens toe, die aanbieden de bagage te dragen. Een Duitse conducteur jaagt hen weg en zegt ter verklaring: Dat zijn onze bagagedieven! Bij de controle waagt de beambte het niet naar onze kaartjes te vragen men reist trouwens niet op kaartjes in deze trein, maar pp militaire move' ments-orders hij ziet aan kleding en houding, dat hij met vreemdelingen te doen heeft en brandt liever zijn vingers niet. Buiten staan taxi's, Duitse en Britse. De Duitse hebben tarieven in marken, de Britse staan evenals de tiein ter beschikking van hen, die zich als officieren of als v.i.p.'s kunnen legi timeren. BRITSE EILANDJES IN DUITSE LAND Met mijn reisgezellen stuif ik weg in een v.i.p.-car naar Ohligs, op 52 km afstand. Dichterbij is geen logeergele- genheid. Alle grote hotels (en vele andere gebouwen) zijn gevorderd en hebben een bestemming als officiers club, als v.i.p.-mess, als press camp. of iets dergelijks. Als niet-Duitser kan men alleen daar terecht. Dat zijn de Britse eilandjes in het Duitse land; men betaalt er zijn drinks met baf's, dat zijn de ponden en shillings, die het op schrift „British Armed Forces, special voucher" dragen, uitsluitend bestemd voor de Britse zóne van Duitsland, el- In Syracuse, in de Amerikaanse staat New York, heeft een thans 40-jarige vrouw voor de tweede maal een drieling het leven geschorn ken. Voor zover men weet is dit uniek in de Amerikaanse annalen x Volgens de Evening News behoort Nederland tot de landen, waarvan men aanneemt, dat zij vrijwel zeker in aan merking komen als vacantie-oord voor Britse toeristen. xBurgemeester Oud van Rotterdam is naar Amerika vertrokken om er een congres van Amerikaanse burgemeesters bij te 'wo nen. xBlijkens een mededeling der directie van de Nederlandse Mij voor walvisvaart had de „Willem Ba rendsz" t.e.m. 31 Januari j.l. geprodm ceerd: 6.163 ton traan en 1.021 ton spermaolie. xOver de Olympische Spelen werden in St. Moritz in totaal meer dan een millioen woorden ge schreven. Vier telegraafkabels, ge huurd door nieuwsagentschappen, ver. werkten ongeveer 100.000 woorden per da8- xDe Koningin, die zich thans op Het Loo bevindt, hoopt Vrijdag haar intrek te nemen in Huis Ten Bosch in Den Haag. x— Vijf en der- tig personen zijn gedood bij een brand in een rusthuis van het Leger des Heils in New Foundland. Er bevonden zich in het gebouw een, veertigtal ouden van dagen en zieken. De brand- weer slaagde er niet in het gebouw redden. xHet onderzoek in de - togen de voormalige burgemees van Haarlem, S. L. A. Plekker, is T^ur ge,vorderd. dat het Haarlemse bar. In Maart ziin zaak in open zitting zal behandelen. Dezer dagen heeft eën groep van acht Nederlandse journalisten een reis gemaakt door de Britse zóne van Duitsland en naar Berlijn. Zij waren de gasten van het Brit se Militaire Bestuur, maar hebben toch ook ruimschoots de gelegen heid gehad met de Duitse bevol king in contact te treden. Ook onze reizende redacteur maakte aeel uit van dit gezelschap. Van daag beginnen wij met de publi catie van zijn artikelen, die een indruk zullen geven van de vele aspecten, die het leven voorbij onze Oostelijke grenzen biedt. XVIII Het Sans-spelen is soms moeilijk. Dikwijls hoort men van verschillende spelers, dat zij het spelen van Sans Atout-contracten zo moeilijk vinden. En inderdaad komen er dikwijls situa ties voor, die heel wat overleg ver eisen. Nemen wij eens het volgende spel, waarop Zuid 3 sans moest maken. De kaartverdeling was: S 4-2 H a-b-7-4-3 R h-6 KI. a-10-4-2 b-9-8-6-3 v-9 a-8-2 S H R v-10-7 h-10-6-5 9-7-4-3 KI. 9-7-6 KI. h-8 ders waardeloos. Het bezit ervan is voor Duitsers verboden; zij hebben marken, die binnenslands een fictieve waarde vertegenwoordigen, maar bui ten de grenzen niets betekenen. Voor Duitsers is het betreden van Britse gebouwen over het algemeen niet toegestaan. Bij de deur staan meestal een paar stoelen met het op schrift „Hier mogen chauffeurs plaats nemen", maar zij doen dat maar zelden. Het Duitse personeel van de gevorderde hotels spreekt uitsluitend Engels. Er is geen vertrouwelijke omgang of schoon daar geen verbod op staat «n er zijn gescheiden w.c.'s voor Duitsers en niet-Duitsers, zoals er aparte ingan gen zijn voor beide categorieën. Er werken veel ambtenaren van het voormalige Brits-Indische koloniale be stuur in Duitsland als officieren van het Britse M. G. en die hebben iets van de koloniale sfeer meegebracht. Zij spreken evenmin Duits als zij doorgaans de vele talen van Vo:r-In- dië kenden. Zij werken er hard, heb ben het druk en brengen hun vrije tijd door in de clubs, onder elkaar, zonder contact met de bevolking. GEEN ENKEL MACHTSVERTOON Zij hebben niet overdadig, maar goed te eten; zij krfjgen elke dag hun siga retten, kortom wonen er als „géntle- men among coolies". Er zijn er bij, die de Duitsers even grondig haten als u en ik, maar zo zijn ze niet allemaal. Zij snauwen niet, bevelen nauwelijks, maar adviseren en controleren en houden de touwtjes zodoende stevig in .handen zonder van enig machtsvertoon ge bruik te maken. Op mijn tiendaagse reis heb ik geen Britse gewapende sol daat gezien. Tussen al deze adviserende en con trolerende M. G.-officieren, wier aan tal betrekkelijk gering is zei men vroeger van Brits-Indië niet, dat één Engelsman met een rottinkje er 100 900 inlanders wist te regeren? leven dan de millioenen verslagenen, slecht ge kleed, slecht gevoed, slecht gehuisvest, zonder ruggeraat. Zij regeren als mi nister over een der zestien landen, waarin het vroegere Rijk, voor zover het niet aan Polen is afgestaan, is ver deeld, leiden fabrieken, herstellen wo ningen, ruimen puin, delven kolen, werken in fabrieken, op kantoren of op het land, geven les, kortom: dóen al les wat andere mensen in andere lan den ook doen, behalve zichzelf zijn. En daar zullen zij voorlopig ook niet aan toe komen. Maar om met Tijl Uilenspiegel te spreken: ze hebben het er dan ook naar gemaakt (Nadruk verboden). S H R a-h-5 8-2 v-b-10-5 KI. v-b-5-3 West kwam op met schoppen 6, In N. de 2, Oost de vrouw en Zuid nam met de heer. Hij overziet nu het spel en ziet, dat het nodig is op klaver heer te snijden en ruiten aas er uit te wer ken. Wat nu het eerst? Een speler of speelster, die het spel goed aanvoelt, begint met de ruiten. Want daar West met sch. is uitgeko men, zonder aas-heer-vrouw er van te hebben heeft hij bijna op zijn minst een vijfkaart. Oost kan dus op zijn hoogst drie schoppen hebben en zou hij er vier hebben, dan heeft West er ook maar 4 en kan Zuid dus 2 sch. slagen plus een ruiten- en een kla verslag verliezen. Zuid speelt dus in de 2e slag ruiten 5-8-heer-3. Uit Noord in de 3e slag ruiten 6 na, Oost de 4. Zuid de vrouw en West het aas. West -speelt sch. 8 na en als *bost de 10 zet, laat Zuid éénmaal lopen. Oost speelt sch. na. Zuid het aas. West.de 3 en Noord harten 3. Zuid speelt nu eerst ruiten boer en ruiten 10, die twee slagen opleveren en dan zet hij klaver vrouw voor en snijdt in Noord door de 2 bij te spe len. Oost neemt met de heer, maar heeft geen schoppen meer om terug te komen. Neem nu eens het geval, dat Zwart in de tweede slag direct met klavervrouw was begonnen. Dan had Oost schoppen nagespeeld. Zuid laat lopen, volgende slag weer schop pen van Oost en Zuid moet nemen. Maar dan moet Zuid er ruiten aas nog uitwerken. Die zit bij West, die nog twee vrije schoppen heeft. Zou Oost ook ruiten aas hebben, dan kon hij het spel toch niet down-maken, omdat hij geen vierde schoppen heeft en had hij die wel, dan had West er maar 4 (zie boven). Natuurlijk zoudt gij allen ook eerst ruiten en dan klaver hebben gespeeld, maar het kan toch geen kwaad er hog eens op te wijzen. Onder de naam Bloemen in Berg en Bos wordt vanaf 5 Juli tot 21 Aug. van dit jaar te Apeldoorn een natio nale Jploemendemonstratie ter ere van het jubileum van de Koningin ge houden. Deze demonstratie wordt georgani seerd door het gemeentebestuur in samenwerking met de ingezetenen van de zomerresidentie. De gemeente heeft hiervoor het schitterende natuurpark beschikbaar gesteld. Naast bloamen, zal men kunnen genieten van .beeld houwwerken, openlucht-theater en -bioscoop. Verder wordt er gedemon streerd door Ned. Imkers te Apel doorn. Hilversum I, 301 m., geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en li uur: NCRV: 8.30 klassiek mor genconcert; 9.15 Bij jonge zieken; 9.30 Veel gevraagde platen; 10 Strijkkwartet; 10.30 Mor gendienst; 11 Cello-recital; 11.30 Disco klanken; 1.15 Mandolinata; 1.45 Sym- phonie-orkest; 2.40 Ancora-Trio; 3 Piano en orgel; 3.30 Extase; 4.20 Het Nederlands Sextet; 5.15 Nèd. Kamer koor; 5.45 Kleine melodie; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 8.15 Donauklanken; 8.45 De goede strijd (hoorspel);. 9.30 Stafmuziekcorps Amsterdamse politie; 10 Vragen van voorbijgangers; 10.45 Avondoverdenking; 11.15 De Varianten; 11.35 Slotaccoord. Hilversum II, 415 m., geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur; VARA: 7.15 New Mayfair Orkest; 8.18 operettepro gramma; 9 gram. platen; VPRO: 10 Morgenwijding; VARA: 10.30 Voor de vrouw; 11.15 Licht orkestconcert; AVRO: 12 Rusland in het lied; 12.38 Het Lyra Trio; 1.15 The Romancers; 2 Kookkunst; 2.20 Kamerorkest; 3.40 Suite Espagnole; VARAj 4 Dansmu ziek; 4.30 Tussen twaalf en zestien; 5 Johan Jong, orgel; 5.20 Wij en de mu ziek: 6.40 Silvestri-kwartet; 7 Denk om de bocht; 7.22 April voor de ex- politieke gevangenen uit de bezettings tijd; 7.30 VPRO: 8.05 Johan Feitkamp, fluit. VARA: 9 Men vraagt en .wij draaien; 9.30 Schuldig of onschuldig; 10 Buitenlands Weekoverzicht; 10.15 Swing and Sweët. VPRO: 10.40 Van daag, 10.45 Avondwijding; VARA: 11.15 Symphonisch concert. SPREEKUUR SgCIALE HULPVERLENING. Teneinde alle instellingen en parti culieren in de tot het ressort van de Sociale Raad behorende gemeenten ook mondeling te kunnen dienen van raad, advies, voorlichting en bemiddeling, is besloten een aantal regionale spreex- uren te houden, waar de secretaris voor een ieder te spreken zal zijn. Dit-geidt ook voor de burgers en instellingen van Sint-Pancras. De aangewezen dag is de tweede Woensdag van iedere maand en wel van 2.30 tot 4.30 ten ge meentehuize. Een ieder, die op sociaal terrein moeilijkheden heeft, zal deze dan naar voren kunnen brengen. DE MAN DIE TERUGKWAM.. Vrijdag a.s. geeft 't Ontluikende Roosje wederom een uitvoering in de Rustende Jager. Ook nu beloofd het weer een interessante avond te worden, orr.dat bekend is dat uitvoeringen door genoemd gezelschap opgevoerd, altijd op eert hoog plan staan. De man die terugkwamtoneelspel in drie be drijven door Gerard Nielen geschfev-m, is een uitstekende keus! Zaterdagmiddag en -avond zal een film bedrijf uit Hilversum in Concordia te Noord-Scharwoude voorstellingen geven van de nieuwe Hollandse geluidsfilm „Dik Trom en zijn dorpsgenoten." Iedereen kent wel het verhaal van de bolle bengel en zijn kornuiten, Een woord van aanbeveling voor dezé film lijkt dan ook wel haast overbodig. 117. Pim, onderzoekingstocht Pam en Pom zijn op hunroept Pim. „Nu dan gaan wij maar kelder te- terug", antwoorden de glimwormpjes. recht gekomen. Pim zet een balk onder het luik, zodat het niet dicht kan val len en nu besluiten ze de ruimte eens nader te onderzoeken. Het i$ hier niet zo donker als in de gang. Een flauw licht schijnt naar binnen door een vuil stoffig raampje. 118. „Gaan jullie nu nog verder?" vraagt een glimwormpje. „Natuurlijk!" „Hier hebt u ons niet meer nodig. U kunt nu wel zien bij het licht van da maan". „Zou dat licht van de maan komen", roept Pom ongelovig, „Is het al zo laat?" Ja hoor, als zij naar het raampje toelopen om het wat schoon te vegen zien ze de maan aan de hemel staan. „Waar zouden we toch zijn?" vraagt Pom weer. Voor de Berger Kunstkring trad Dinsdagavond in De Rustende Jager Het Amsterdams Toneelgezelschap op met een toneelspel van Arthur Lau- rents, getiteld „School der Dapperen onder regie van Albert van Dalsum. Het stuk behandelt de geschiedenis van een vijftal Amerikaanse militairen, die de levensgevaarlijke opdracht krij gen een gedeelte van een door Japan ners bezet eiland in de Zuidzee in kaart tê brengen.' De toeschouwer ziet zich verplaatst in een oerwoud en het af grijselijk gesis en gekrijs van apen oi andere bosbewoners worden zo sug gestief nagebootst, dat hem een gevoel van angst bekruipt. Een der militairen Peter Coën, een jodenjongen, prachtig vertolkt door Robert dc Vries, heeft in de eenvoudige boerenjongen Finch een vriend gevon den. Maar als deze hem in een ogenblik van doodsnood de woorden „bange rotjnaar 't hoofd werpt, schokt,, hem dit dermate, dat hij geen hand uit steekt om de dodelijk gewonde kame raad t» redden en zich ijlings met de waardevolle tekeningen uit de voet^i maakt. Deze handelwijze bezorgt hem een complex, dat verlamming en ge heugenverlies tengevolge heeft. Een psychiater, schitterend uitgebeeld door Albert van -Dalsum, tracht de on gelukkige -te genezen door het toedie nen van infecties, die gedeelten uit het verleden in zijn herinnering terugroe pen. Deze op het toneel in beeld ge brachte fragmenten, deze serie mo mentopnamen deden de toeschouwer huiveren, gaven spanning, emotie. Het resultaat van de behandeling is een to goed als volledig herstel, de dokter weet Conny te verlossen van het bange schuldgevoel dat hem drukte, hem te overtuigen, dat hij is zoals elk ander. Met een tot een ovatie aanzwellend In de zaal van De Rode Leeuw had zich Maandagavond een vrij talrijk ge-, zeischap verenigd, om, daartoe uitgeno digd door de vereniging „Algemeen weizijn", met de heer H. J. Stuvel uit Rijswijk een tochtje te maken naar de vindplaats van „het zwarte goud", naar onze mijnen, waar, zoals de Limburger dichter Dautsenberg zong „diep in der aerde geheime schoot, hamert end« beitelt de cnape". 't Ging naar Zuid- Limburg, waar reeds in 1113 het zwarte goud werd gedolven. In deze oudste kolenontginning van Europa ging het wel^wat primitieyer toe dan tegenwoordig, nu onze mijn bouw als de meest moderne en best geoutilleerde van Europa is te beschou wen. Na de bovengrondse werken te hebben bekek.n, die aan een grote fa briek doen denken, daalde de gids met zijn reisgezelschap af in „der aerde ghe- heime schoot", naar dat ondergrondse labyrinth van gangen, en kregen de reizigers gelegenheid van nabij kennis te maken met het moeilijke werk, roet de inrichtingen voor luchtverversing, met hygiënische maatregelen en.kre gen zij waardering voor de „cnape, die daar hamert ende beitelt". Voor wie van cijfers houden, zij nog vermeld, dat onze mijnen vóór de oor log per jaar 14 millioen ton kolen le verden, juist zoveel als wij in ons land nodig hadden, dat in heel Zuid-Lim burg een ontginbare voorraad aanwezig is van ongeveer 1 milliard ton, genoeg voor 70 jaren. Mochten we dan nog ko len behoeven, dan kan de reserve-voor raad in de Peel en de Gelderse Achter hoek worden aangesproken. Na de pauze volgde nog de bereiding van kunstmest in'het machtige Stikstof Bindings-Bedrijf der Staatsmijnen te Lutterade en een bezoek aan de Cokes- fabriek van de Maurits. Nadat de voorzitter van Algemeen Wel- zame reisje, ging alles voldaan huistoe, velen toch maar blij, dat in mooi bewondering van het prachtige spel. bewondering voor het prachtige spel. Het stuk zelf kon niet door allen geapprecieerd worden. CIODvrizht R.D.P. Door: HILLEGONDA VAN REENEN Zij wilde dat William Drake haar in deze dagen niet met zo'n weemoedige, begrijpende blik aankeek, wilde, dat hij dat niet dacht, dat zij de weg der meeste meisjes uit de buurt opgegaan was. Zij vond het afschuwelijk om hem verdriet te doen. HOOFDSTUK XIII Lady Lilian betrad het atelier, ver gezeld van een stuk of drie zeer jonge mannen. Zij droeg het elegantste, wit te toilet van Londen en haar pareft. Zij kWam juist van John Riverside, waar zij op de Beverley Place met hem en de oude Osborne gedineerd had. Later zou zij hen weer in de Embassy Club ontmoeten. Zij voelde zich rustig en zeker na cat gesprek aan het diner, intiem met z'n drieën. Zij voelde, dat John be lang in haar stelde, dat hij van haar zou kunnen houden. Het had Arthur kunnen zijn; maar nu had hij plaats gemaakt, zo kalm onvermijdelijk, voor John. „Je ziet er goed uit, Lilian" zei Downing, toen zij binnen kwam. „Waar is je wonder?" „Zij is er nog niet. Als de spulle- baas, die ik nu eenmaal ben, heb ik haar gezegd, een joyeuse entrée te maken".- Lilian zette zich op de divan, waar zij zo dikwijls op gezeten had als Downing haar schilderde. Haar vrien den zetten zich om haar heen. Twee schilders, vrienden van Downing, hij had toch niet kunnen nalatén hen uit te nodigen debatteerden over de schetsen van Dolly, die op twee ezels stonden. Lilian wees naar hen. „Je hebt mij gevraagd vooral niemand mee te brengen, die gevaarlijk zou kunnen zijn. En je vrienden dan?" „Erger je maar niet aan mijn incon sequentie. Zo ben ik nu eenmaal". Alphonse bood haar op een blad een uitgebreide sortering sigaretten aan. Downing was in een goed humeur. En hij zag er stralend uit En toen zette zich een van haar vriendinnen naast haar, met veel on echt vertoon van vreugde over de ont moeting. De jongemannen maakten plaats voor haar. Zij spraken zonder enige belangstelling over de eerste voorstelling van het seizoen ten hove en over een paar opvallende débutan tes, die gepresenteerd zouden worde:.. Maar al die tijd toefden Lilians ge dachten bij John Riverside en het hu welijk, waarvoor ze, zei ze zuchtend legen zichzelf, „klaar" was. En voorts dwaalden haar gedachten van tijd tot tijd, en niet zonder vijandschap in haar verwachting, naar de komst van Dolly Gray. Zij haatte de vreemde en gemakke lijke manier, waarop meisjes als Dol ly mannen wisten in te palmen. Er scheen altijd iets te zijn, waarnaar mannen, buiten hun eigen stand, zoch ten. Toen kwam Dolly binnen. Dit was dus het meisje, waarvoor Downing het portret van een erkende schoonheid verwaarloosd had, een por tret dat nu klaar had moeten zijn, en dat in Mei ter bewondering van ieder een aan de indrukwekkende wanden van de Royal Academy had moeten hangen. De gesprekken verstomden, omdat men Dolly's entrée thans reeds meer dan een half uur .tegemoet zag en al ler verwachtingen hoog gespannen wa ren. „Dat is dus het model, waarvan ik gehoord heb", zei het meisje, dat naast Lilian op de divan zat. „Jij ook?" „Ja". „Zij is.... Hemel, kijk die schil ders eens!" Zij zagen het slanke meisje in een amberkleurig toilet met rode weer schijn, met satijnen sandalen, ook door Divinite verschaft, aan haar slanke voeten. „Zij is opvallend". Aldus, Lilian, on partijdig. „ik wil wel eens met haar praten, als ik de kans krijg". „Wat een schoonheid!" zei een van Lilians zeer jonge vrienden. „Ga maar eens een praatje met haar maken. En breng haar mee, als zij weg kan". Het scheen een zeer lange tijd, voordat de zeer jonge man zelfs maar wenste dit laatste bevel op te volgen. Een lange tijd, tijdens welke het an dere meisje weg ging en Lilian op de divan zat, de ene sigaret na de ande re rokend, dromend van John. Het was een verrukkelijke avond, zo warm voor het eind van April; warm als in Juni. Had zij maar niet dit opvallend witte toilet aangetrokken. Had zij maar haar zwarte kanten japon met haaf zwart fluwelen avondcape aan getrokken heel eenvoudig dan hadden zij, in plaats van in de Embas sy club te souperen, haar chauffeur «pdracht kunnen geven hen naar bui ten te brengen, en dan hadden zij in de wereldberoemde herberg in Mai denhead kunnen dansen en op het grasveld aan de rivier kunnen zitten. (Wordt vervolgd.) Schoorl nog te genieten is van „lente- pracht en vogellied", die in Heerlen, de geboorteplaats van de dichter Dautzen- berg verdwenen zijn door de jacht naar het zwarte goud. IMMIGRANTENSCHIP OPGEBRACHT De Britse marine heeft ter hoogte; van de ^Palestijnse kust een schip met- 400 illegale Joodse immigranten geën terd en naar Haifa opgebracht, zo wordt officieel meegedeeld. I wat HILCKMANN biedt, krijgt U op Uw CONSUMENTEN. CREDIET. JAPONNEN 26-80 21.75 12-70 9.90 in zeer mooie kwali teiten en keurige mo dellen. DAMESKOUSEN 3.95 2.95 1-98 98 ct. INTERLOCK HEREN ONDERGOEDEREN 436 2.95 STERKE WOLLEN SPORTKOUSEN 3.29 2.50 1-98 DIRECTOIRES extra solide 2.30 En vele andere artikelen. Langesiraat 27 Sinds 1887 Zelfs een glimlach komt op het gelaat van de slecht horende die onze prachtige apparaten probeert. Stelt het - niet uit, maar.... wordt ge lukkig, want U hoort weer met Hofstede's gehoorapparaat. I.angestraat 59, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3