WEwnSHML 1 BERGEN HAD 20.000 BADGASTEN THËRMOGENE Stad en Omgeving. De Nieuwe Kerkorde belicht Naar een confessionele Kerk, maar zonder partijverband Gemeente-avond Hervormde Kerk Zandersloot weer in oude gedaante JhMicoties DRANKWET HINDERWET. Technici bezoeken Alkmaarse fabriek Speenkruid AGENDA Bonnen halen Het wonder in het doosje Uitverkocht Van de politie PROF. KOELMA geridderd Keurmeester De Joode jubileert Schipper naast God P. v. d. A. vergaderde Predikbeurten De Rijp. GRIEP VERKOUDHEID SPIERPIJN RHEUMATIEK PIJNSTILLENDE WATTEN JMQezondm Erger je niet! Een antwoord Het oude liedje lil een speciaal voor dat doel be legde gemeente-avond heett dr. H. K. E. Gravemeijer van Den Haag gister avond in de Kapelkerk die heel goed bezet was met belangstellenden een uiteenzetting gegeven over de hoofd zaken van de onlangs aan de Synode aangeboden Nieuwe Kerkorde. De bijeenkomst werd geopend met het gemeenschappelijk zingen van Ps. 119 1 en 2, waarop ds. Van Wijk voor las uit Matth. 13 en 18 en daarna voor ging in gebed. In een korte inleiding zei hij vervolgens, dat de Commissie voor de samenstelling van het stuk re kening hield met twee mogelijkheden: ten eerste, dat men, het critisch zou lezen en zou willen schrappen al dat gene, wat anders zou zijn dan men had verwacht, en ten tweede, dat men zich zou willen inleven in de arbeid der commissie èn haar gedachten- wereld om te zoeken naar een inrich ting, die het mogelijk zou maken, dat de kerk weer een Christus-belijdende volkskerk wordt. Voor deze idee voel de de kerkeraad van Alkmaar het meest; vandaar, dat zij er prijs op had gesteld in één of meer speciale ge meente-avonden de Nieuwe Kerkorde te doen bespreken. Een oproep tot bekering. Het gaat om de kerk, zei dr. Grave meijer, en dus eigenlijk niet om de Kerkorde, het gaat om de vraag of onze hervormde kerk weer de kerk van de reformatie zal worden, de oude moederkerk van ons volk. En nu is in de Nieuwe Kerkorde getracht de weg daartoe te wijzen. De commissie, die daaraan werkte, samengesteld uit vogels van diverse pluimage, heeft dikwijls voor moeilijkheden gestaan, maar na veel gebed en overleg op de belangrijkste punten overeenstemming bereikt. Waar het hier gaat om de Icerk dus om de zaak van Christus moeten we op gans andere wijze staan tegenover de kerk dan tot nu toe: het is tegelijk een oproep tot be kering. Het is daarom van groot be lang, dat de kerk bezig is op te staan als dienende apostolische kerk, bereid om haar taak te vervullen te midden van ons volk, zoekend en reddend wat verloren is. De Nieuwe Kerkorde is neergelegd in 27 artikelen, waarop dan nog vol gen 20 ordinantiën, waarin deze arti kelen nader zijn uitgewerkt. Zij be handelen: de kerk, de gemeente, de ambten, de organen van bijstand, het apostolaat der kerk, geestelijke vor- De schilderachtige Zandersloot is in de oude toestand hersteld. Het eerste gedeelte tot aan de Re gulierslaan, dat bijna geheel was dichtgeslibt, is uitgebaggerd en weer op de oorspronkelijke breedte ge bracht, terwijl op het gedeelte van de Regulierslaan tot aan de ijsbaan een nieuwe beplanting met wilgen is aangebracht ter vervanging van de oude karakteristieke knotwilgen, die de bezettingstijd niet hebben over leefd. Ingekomen zijn verzoeken van: a. de heer D. Hopman, alhier, om een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein uitslui tend voor gebruik ter plaatse voor welke de vergunning geldt, in het perceel Nieuwpoortslaan nr. 94. b. de heer Q. De Mas, alhier, om een verlof B. verlof voor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Koorstraat nr. 3. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder be zwaren tegen het verlenen van deze tapvergnnning en dit verlof-B indienen Alkmaar, 2 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders van AlVmajiT G. VAN SLINGERLAND, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Bij besluit van heden is de beslis sing op het verzoek van de heer F. G. B. Sariemijn te Koedijk om vergun ning tot het oprichten van een machi nefabriek en constructiewerkplaats in het perceel Bierkade nr. 14 verdaagd. Alkmaar, 11 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Bij besluit van 12 Februari 1948 is aan T. DE JONG en H. EVERS ver gunning verleend tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking, waarin zullen worden gebezigd 3 electromotoren resp. 3, 2 en m P.K. in het perceel Juliana- straat nr. 34. alhier. Alkmaar, 13 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. ming der jeugd, prediking en eredienst, de doop, catechese en H. Avondmaal, het huwelijk, de financiën, bezwaren en geschillen en het verband en hèt zoe ken van vereniging met andere ker ken. Over al deze punten .sprak dr. Gra vemeijer meer of minder breedvoerig. Wij stippen hieruit een en ander aan: er moeten komen organen van bij stand voor zang, jeugdopleiding en verschillende bedieningen, waarvoor echter nog een groot tekort be3taat aan predikanten; door de regelin gen voor de prediking en eredienst zal juist de grootste vrijheid worden ver kregen in overeenstemming met wat de kerk behoeft; aan de partij strijd in de kerk moet een einde ko men; men zal v/eer oog moeten krijgen- voor de verantwoordelijkheid voor het hele volk, want de aposto lische bewogenheid is verloren gegaan door de partijstrijd; als de oude reformatie weer nieuw leven krijgt, zal Rome geen kans meer hebben; de zending is een zeer belangrijke taak der kerk, want zij betekent een uit dragen van de schatten, die wjj heb ben verkregen, maar het moet niet worden een opleggen van eigen inzich ten omtrent het evangelie aan de ge kerstende volken, opdat zij een kerk kunnen stichten naar hun eigen aard. Uitvoerig ging spr. in op de kerste ning van ons eigen volk. Trouw aan het wezen der kerk moet voeren tot die arbeid, opdat zij, die vaak door vals separatisme zijn vervreemd van de kerk, daarin terugkeren, Daarom moet ons hele leven en werk door drongen zjjn van bewogenheid door de heilige geest. Velen, die in de tegenwoordige we reld het ik en wjj vooropstellen, ho pen op mislukking van wat spr. noem de de wedergeboorte van de kerk. De koers van de kerk, zoals de Nieuwe Kerkorde die wenst, is niet nieuw, eigenlijk reeds oeroud. We varen thans fout en moeten een nieuwe koers in, die de kerk weer wil maken tot God's kerk. Ons volk moet weer bjj de Bijbel leven, weer waarachtig belijdend worden, om, bewogen door de wens naar dienende liefde voor de medemens, terecht te brengen wat dwaalt. Zo.zal de kerk confessioneel zijn, maar vrij van partijverband en uitgaande in de wereld. Verschillende vragen. In de pauze werd een aantal schrif telijke vragen ingediend, waardoor dr. Gravemeijer gelegenheid kreeg om op een en ander nog wat dieper in te gaan. Wij geven hiervan enige weer: Zal er voor de vrijzinnigen nog een plaats zijn in de herv. kerk? Ant woord: Zeker; de dwalingen moeten uit de kerk, maar de dwalenden er in. Als het om redenen van leer en tucht moet komen tot afsnijding van perso nen of groepen, zal toch mogelijkheid tot terugkeer moeten blijven bestaan. Waarom geen vrouwelijke leraren in de kerk? Antwoord: De vrouw zal in de Nieuwe Kerkorde een belang rijke taak krijgen. Over deze zaak is het laatste woord nog niet gesproken. Zij zal in geloof, door gebed en onder verlichting door God's geest,' nog na der worden bekeken. Verhouding kerk en Staat. Ant woord: Door zijn steun aan de herv. kerk geeft de Staat slechts een deel terug van wat hij van haar nam. Op een vraag terzake van bespreking van kerkelijke zaken per radio gaf de spreker ten antwoord het een schan daal te vinden, dat de kerk nog geen zendtijd heeft. Zij moest die hebben niet alleen voor uitzendingen van pre ken, maar voor alle kerkelijke zaken. Veel van wat thans als christelijk wordt aangekondigd, verdient dat stempel allerminst. Aan het slot van zijn beschouwingen zei hij nog te hopen op een vereniging van alle gezindten, opdat zij samen wonen als kinderen van één huisgezin. Vervolgens sloot de spreker de bij eenkomst met dankzegging, waarna nog gezongen werd Gez. 229 1 en 2. Gisteren bracht, een gezelschap van ongeveer twintigtechnici, allen èm- ployé's van de Nederlandse Spoorwe gen, een bezoek aan de Alkmaarse IJzer- en Metaalgieterij aan de Voor- meer, alhier. Het gezelschap, dat onder leiding stond van de technisch hoofdambte naar, de heer Bouwman, werd in het directiekantoor van de fabriek ont vangen, en maakte later een geruime tijd durende rondgang over de ter reinen en doör de fabrieksruimten, om met grote belangstelling kennis te nemen van de hier vervaardigde producten in alle stadia van hun ont wikkeling. „Meneer, ik heb speenkruid gevon den", zei gisteren triomfantelijk een meisje en misschien omdat wij een beetje ongelovig keken, deponeerde zij een papiertje op ons bureau waar in een toefje van de gele bloemetjes verborgen zat. Wij behoefden Heukels' Flora niet te raadplegen, om te zien dat het heus levend speenkruid was. De ontdekster van de lenteboden, Geertje Stoffer, vertelde ons, dat zij de bloempjes had gevonden aan de Noordervaart achter het Oudorperdijkje. Wij overwegen, de zakken van onze winterjas maar weer vol te stoppen met mottenballen en het kledingstuk op te bergen.... VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Haarlemse Orkest vereniging met Jaap Stotijn, hobo. ZATERDAG. Gulden Vlies, 7.30 uur, De Haltor. Non-stopuitvoering. Harmonie, 3 uur, V.U.: Van kielplaat tot zeekasteel. Pav. Kinheim, 10.30 uur: Jaarvergade ring Holl. Mij. van Landbouw. BIOSCOPEN. Harmonie-Theater, 8 uur: Hoogste roem, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria-Theater, 8 uur: Tahia, de eilandprinses, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Temptation Hartour, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zij, wier familienaam begint met de letter S vanaf Smit tot einde S moeten morgen, ZATERDAG 14 FEBR. in het uitreikingslokaal, Ridderstraat, hun bonkaarten 804 afhalen, alsmede textiel- en extrakaarten, schoenen bonnen en aanvraagformulieren brand stoffen. Uitreiking van 911. Losse inwisselingsbon van kaart 802 mee brengen. Voor mij op mijn bureau stond een klein kartonnen doosje met de woor den „Novelet petite for bekwemmere bartering". Deens is niet mijn fort, maar ik snapte het toch wel, dat dit betekent: „Voor beter scheren". Voor al, omdat de heer Roos uit de Lange- straat, die het apparaatje liet zien, uitleg gaf. Novelet is een scheerapparaat. Zon der kwast, zonder zeep, zonder mesje, zonderdubbele bodem zouden wij haast gezegd hebben: Maar dit moet zijn: zonder stroom. Er is n.l. geen motor, geen snoer en geen stek ker. Een vernufteling ontdekte, dat je de beitel kon laten stilstaan en het trommeltje erlangs laten draaien. Nu scheert u zich in uw auto, in de trein of desnoods onderweg op straat. Ik was, zoals altijd, onberispelijk geschoren, maar desondanks haalde 't apparaatje, waarvan er drie in een lucifersdoosje gaan, nog een hoeveel heid baard van mijn gezicht. Het ge val gaat een paar jaar mee, zonder bot te worden, en een kind kan de was doen. Een schuifje open en uw baard valt eruit. Het apparaatje stopt u in uw vestzak en dan draagt u uw eigen scheersalon overal mee naar toe. Een wonder in een doosje! Hebt U ze gezien, de bordjes op de winkelramen? Hebben we het niet voorspeld, dat het zo zou gaan? Een hatelijk woord staat erop: „Uitver kocht". Dat woord zijn we in de oor log maar al te vaak tegengekomen, en nu is het er waarachtig weer. „Kop en schotels uitverkocht", „Borden uitver kocht", overal kunt U ze zien. Een aantal middenstanders is slimmer ge weest en verdeelt de voorraad op het naar volle tevredenheid werkende sy steem van de klantenkaarten. Dat lijkt ons de enige juiste weg, want uitgere kend in die winkels hangt het bordje nu precies niet! Wellicht zit hier voor anderen een voorbeeld in. Goed voorgaan doet nu eenmaal goed volgen! PHILIPS STAALBAARD Ook UW baard vliegt eraf! N.V. PHILIPS* VERKOOP* MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND.EINDHOVEN Een i5-jarig knaapje speelde gister middag op een gevelde boom aan de Oudegracht. Het kind verloor zijn evenwicht en Viel in het water, doch een agent van politie en een burger waren ogenblikkelijk ter plaatse en haalden de evenwichtskunstenaar uit bet water. Een nat pak, en de moge lijkheid van een pak slaag bij thuis komst, waren de enige consequenties van zijn onvoorzichtigheid. In de prille ochtenduren werd sla ger Botman gewekt door een vroege voorbijganger. Deze had water over de drempel van de voordeur zien stromen en nam niet aan dat op die tijd, het was half vijf, de zaak reeds geschrobd werd. Dat was ook niet het geval. Een stuk .vlees van pl.m. 80 kg was van een rek gevallen, bovenop de waterkraan die daardoor was open gedraaid, zodat de winkel overstroom de. Eervol ontslag per 1 5 Februari Naar wij vernemen heeft de Com missaris der Koningin in deze pro vincie gister een bezoek gebracht ten huize van de burgemeester Prof. Mr. A. Koelma en hem medegedeeld, dat H. M. de Koningin hem benoemd heeft tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Daarbij werd medegedeeld, dat het door de heer Koelma aangevraagde eervol ontslag op 15 Februari a.s. zal ingaan. De onderscheiding werd Prof. Koelma verleend wegens zijn grote verdiensten tegenover de wetenschap in het algemeen en tegenover de ge meente in,.het bijzonder. Daarbij werd gememoreerd van welke grote betekenis de arbeid van Prof. Koelma is geweest door zijn lidmaatschap van diverse door de re gering ingestelde commissies. Wij verheugen ons van harte over deze welverdiende onderscheiding. Het leven van Prof. Koelma is één grote zorg geweest voor de hem toe vertrouwde belangen en in het bij zonder onze gemeente, welke hij 23 jaar als secretaris en daarna als burgemeester gediend heeft. De heer Koelma heeft steeds zijn volle werk kracht en grote kennis van het ge meentelijke administratierecht de ge meente ten goede doen komen. Naar wij vernemen is de toestand van de burgemeester vooruitgaande, zo dat hij zich binnen afzienbare tijd weer aan zijn wetenschappelijke arbeid zal kunnen wijden. Wij brengen op deze plaats onze bur gemeester en zijn gezin onze hartelijke gelukwensen met deze alleszins ver diende onderscheiding. De vlag hing uit aan het gebouw van de Keuringsdienst voor Waren aan het Canadaplein, ter ere van de heer J. de Joode, die vandaag zijn 25-jarig jubi leum vierde als keurmeester. Keurmeester De Joode werd met zijn familie per auto' van zijn woning aan de Kennemerétraatweg afgehaald en ontvangen in de, voor deze gelegenheid feestelijk aangeklede keurmeesterska mer, waar hij op hartelijke wijze werd gehuldigd. De grote verdiensten van de jubilaris werden door verschillende sprekers naar voren gebracht. De heer G. van Slingerland bood de heer De Joode namens de gemeente de bronzen legpenning van de stad Alk maar aan, terwijl de jubilaris van het personeel en de directeur, Dr. Van Berk, geschenken in ontvangst had te nemen. Mevrouw De Joode werd na tuurlijk niet vergeten en zij zag zich bedacht met een fraaie bouquet bloe? men. Wij voegen gaarne onze wensen bij de vele, die de heer De Joode vandaag ont ving. De directie van 't Gulden Vlies deelt ons mede, dat de bestelde kaar ten voor de voorstelling van „Schip per naast God" op .Woensdag 24 Maart (dus niet 18 Maart) t<? ver krijgen zijn op Maandag 16 en Dins dag 17 Februari dag. van 111 uur. Aangezien de plaatsen reeds besproken zijn, behoeft men niet in de rij te staan. Het is echter wel wenselijk, dat niet iedereen op Maandag om 11 uur komt, want dan is queue-vor ming onvermijdelijk. De aandacht wordt ér nog op gevestigd, dat be stelde en op deze data niet afgehaalde kaarten wederom verkocht worden. Op de Donderdagavond gehouden huishoudelijke vergadering van de Partij van de Arbeid is besloten voor de 1 Mei-viering het Meispel „Feest en Bezinning" op te voeren. Het ontwerp van dit spel is van Ger- rit Lindenberg terwijl de tekst door Willem van Iependaal werd geschreven. De raadsfractie bracht verslag uit van haar beleid en werd door de vergade ring goedgekeurd. NOORDSCHARWOUDE, 3 Febr. 52000 witte kool 5.5018.30, 43000 ro de kool 12, 9000 gele 6, 1300 veldgele kool 13.30—21.36, 300 groene 21.90— 26.50, 9000 uien 22.5030, grove uien 25.90—28.50, 1100 bieten I 6. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Febr. 19000 rode kool 1212.20. 6000 gele 6. 22000 witte 12.30—18.40, 3300 groene 31.90—37.50, 3200 witlof 15.50—18, 4500 uien 28.70—3.040, 2250 bieten 6.50, 20.900 afw. gele kool 3.50. V.V.V. blikt terug VVV hield Woensdagavond onder voorzitterschap van de heer J. H. Roggeveen haar algemene vergade ring in De Rustende Jager. De voor zitter opende de buitengewoon druk bezochte bijeenkomst met een har telijk welkomstwoord en herdacht vervolgens allen, die in de, loop van het jaar waren heengegaan. Spr. sprak zijn teleurstelling uit over het tempo, waarin de wederopbouw van Bergen aan Zee geschiedt, hij had gaarne wat meer voortvarendheid gezien. Eindelijk zal nu binnenkort de aanbesteding plaats vinden van de aanleg van nieuwe wegen en mag worden verwacht, dat dan spoedig de eerste spade in de grond zal wor den gestoken. Aller medewerking werd ingeroepen om de Badbode weer tot nieuw leven te brengen door 't nemen van een abonnement en het plaatsen van ad vertenties. Met Paal 33 zal in Maart een verga dering worden gehouden, vooral met het oog op de belangen te Bergen aan Zee'. Het in verschillende bladen voor komende alarmerende bericht omtrent het nog steeds dreigende mijnengevaar had de aandacht van het bestuur ge trokken en het doen besluiten juis tere inlichtingen te verspreiden over onze omgeving. Nadat de notulen onder dankzeg ging waren goedgekeurd, bracht de secretaris zijn uitvoerig jaarverslag uit, waarmee VVV haar veertigste sei zoen afsloot. Bedroeg 't aantal vreem delingen, dat in het hartje vari het seizoen 'tijdelijk te Bergen verbleef in 1908 slechts 350, in 1939 was het ge stegen tot 5472. Het ledental steeg In 1947 van 572 tot 725 (tot 9% van de bevolking). Op gemerkt werd, dat bij controle is ge bleken, dat er nog velen profiteren van het werk van de vereniging zon der lid te zijn! SEIZOEN 1947. 1947 was een bijzonder druk sei zoen. Ofschoon een geheel betrouw bare statistiek nog ontbrak (vele leden bleven ook ondanks de hun bij gemeenteverordening opgelegde verplichting, in gebreke de lijsten op tijd in te vullenkon worden geschat, dat op de drukste dag, 2- 3 Augustus, minstens 3756 gasten in Bergen hebben vertoefd. Het re cord van 5 Augustus 1939 was 5472. Het totaal aantal gasten, dat in Ber gen overnachtte, werd geschat op 20.000. Met lof sprak het verslag over het prachtige werk, dat de Rode Kruis- colonne dit jaar te Bergen aan Zee had verricht. Uitvoerig werd verder melding ge maakt van het vele werk op zeer ver schillend jerrein, dat van het bestuur was gevraagd. FINANCIëN. De ontvangsten hadden bedragen f 6.474,64 en de uitgaven f 6.927,55. Het nadelige saldo werd gedekt uit de re serve, die daardoor daalde tot f4653,38, waarvan f 3307,83 geblokkeerd. Nadat de financiële commissie bij monde van de heer P. J. de Haan rapport had uitgebracht omtrent haar bevindingen, werd de penningmeester gedéchargeerd. Met het oog op het aftreden van de heer De Haan als lid der financiële commissie werd voor 1948 benoemd de heer J. Kroon. De begroting voor 1948, waarbij de inkomsten waren geraamd op f 7350 en de uitgaven op f 8440, werd na enige discussie goedgekeurd. BESTUURSVERKIEZING. Het aan de beurt van aftreden zijn de bestuurslid de heer H. L. Baron Taets van Amerongen werd met grote AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, av. 7 uur, ds. Bierman. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma; half 4 ds. Norel van Beverwijk. Geref. kerk (art. 31), 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur ds. Henstra. DE RIJP, geen dienst, DIRKSHORN, herv. gem. half 3 ds. C. M. de Jong. DRIEHUIZEN, 10 u. de heer Albertz. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Oud-kath. kerk, v.m. 8 en 10 uur, nam. 7 uur dienst. EGMOND AAN DE HOEF, 10 uur, ds. Plug (coll. noodlijdende kerken en personen) GRAFT, half 3, ds. Kastein. GROET zie Schoorl. GROOT-SCHERMER, av. half 8 de heer Albertz. HEILOO, herv. gem„ 10 uur, ds. Bierman van Bergen. Evang. Kerke- laan, 10.15 uur de heer G. C. Dun van Alkmaar. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., half 3 ds. Bierman van Bergen. HENSBROEK geen dienst. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 10 uur ds. Den Oudsten van Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, 10 u. ds. Appel. NOORD-SCHARWOUDE, herv. gem., ds. Schmidt. OBDAM, 10 uur, ds. Th. J. W. Ciere- mans (bevestiging van kerkeraadsle- den). OOST-GRAFTDIJK, 10 u. ds. Boekee. OUDE NIEDORP, avonddienst ds. Appel. OUDORP, 10 uur ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem„ 10 uur ds. Leendertz. SCHOORL, 10 uur, ds. C. M. de Jong. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Kastein. Evangelisatie, 10 u. de heer Dekker. URSEM, half elf ds. Spaargaren, VEENHUIZEN geen dienst. meerderheid van stemmen herkozen. De verkiezing van een bestuurslid voor de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer D. A. Klomp, verliep niet zo vlot. Pas na twee vrije stemmingen en een herstemming kwam de beslissing. Verkozen werd de heer 'J. C. Mosk te Bergen aap Zee. RONDVRAAG. De vergadering werd er op attent gemaakt, dat bedrijven, die door ge dwongen sluiting schade hebben ge leden, zich nog vóór 16 Febr. kunnen wenden tot het commissariaat voor oorlogsschade in Den Haag. Verder werd de aandacht gevestigd op de ongewenste toestanden in het natuurreservaat enop de wense lijkheid van tweemaal vuilnis ophalen in het seizoen. Met zijn beste wensen voor het jaar 1948 sloot de voorzitter eindelijk de vergadering. Na al de beslommeringen van het verenigingswerk wachtte tenslotte de aanwezigen nog een prettige verras sing: op het witte doek werd geto verd „de blijde incomste van H. M. de Koningin in Brabant" na de bevrij ding. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrikus M A, zoon ran P C Beers en A M van de Looij. Overleden: Willem J Klok, 71 jaar, echtgenoot van C C van den Berg. ©p d* pijnlijk* olek. b*strlidt doi«n h SO en 75 ct (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Beste mijnheer Führmann. Mag ik U een goede raad geven?: „Erger je niet!" Kijk eens, als U het m.l. nog véél te langzaam! groeiend sociaal recht vaardigheidsgevoel van de méérder- heid der Nederlandse volksgemeen schap niet kunt vólgen, stap er dan uit en ga rentenieren. Of als U dat wellicht om financiële redenen niet mogelijk is, ga dan zelf „profiteren" van die door U blijkbaar zo luxeus geachte werklozensteun. Maar kanker niet! Begrijp, als U nog wilt meespelen, moet U zich precies als ieder ander aan de regels van het spel houden. Ik weet niet of U zoons of dochters hebt die in staat en geneigd zijn U op te volgen, maar anders zullen er in Uw zaak heus wel mensen zijn die Uw taak met graagte zullen willen over nemen. Ik zit zelf T>ok in zaken, werk met waarschijnlijk wel wat méér mede- Werkers dan U, maar ik kan het niet anders dan toejuichen dat „de sterken, zorgen voor de zwakken". En wanneer zij dat niet eigener be weging doen, daartoe bij de wet ge dwongen worden. Het Christendom is mij al véél te lang met de lippen i.p.v. met het hart beleden. Hoogachtend, P. KLOMP. Voorburg, 10 Februari 1948. Geachte heer Schut, Laat ik U mede delen dat het absoluut niet ip de be doeling heeft gelegen om de werkne mers te beledigen. Het laatste over de Riviére enz., betreft volgens mij „sot- ternij" en volgens U is het beledigend. Neemt U dit van mij aan, het gaat in het stukje over de sociale lasten en of die nu voor werknemers of geen werk nemers zijn, doet hier niets toe. Dus nogmaals, goed begrepen en niet ver keerd uitleggen. FÜHRMANN, ACHTERDAM. (Discussie gesloten. Red.), Ook Dinsdagavond eiste het gevaarlijk* kruispunt Geestersingel—Geesterweg weer bijna eèn slachtoffer. Een motorrijder, ko mend vanuit de richting Helderseweg en rijdend in de richting Gerechtsgebouw, wilde dit gevaarlijke punt passeren met alg gevolg, dat de man tegen de daar ter plaatse staande bomen opreed Dit vind zijn oorzaak in het feit, dat midden boven het wegdek een eenzaam lampje hangt. Dat is niet voldoende, er moeten daar op iedere hoek goede lantaarns komen et om deze bomen een witte band ter hoogte van 1,50 meter, dan komen der- #ïlijke ongelukken niet voor Over verkeerslichten praten geeft toch niet, men is hier blijkbaar diof voor Wanneer zal men eens vooruitstrevend worden? WEGGEBRUIKER. NASCHRIFT REDACTIE Wel is dit kruispunt gevaarlijk, doch de snelheid, waarmede het vaak gepasseerd wordt, is soms ergerlijk. Bovendien bran den de verkeerspaaltjes. En wij weten zeker, dat als de geachte „Weggebruiker" een adres weet, waar verkeerslichten te koop zijn, de gemeente dat graag zal ver nemen en er gebruik van zal maken ook! W ARMENHUIZEN, 12 Febr. 200 k* uien 11. 45200 kg rode kool 12. 7000 kg gele kool 66.10. 17100 kg witte kool 17.2017.60. 1300 kg groene kool 15.60- 18.60. 31900 veevoer gele 1—1.15.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2