DE EERSTE RONDE t Stad en Omgeving. I School voor „Zachte Kunst" Jan's Jolige Journaal Wat de theaters brengen ALKMAAR'S H.B.S. TACHTIG JAAR 8 Mei a s. reunistendag De drie K's in het Hof van Sonoy Jubiléum D. J. Scheffel Burgerlijke Stand De gemeentebegroting voor 1948 KAN GEWONNEN WORDEN Hervormde jeugdraad Bestuurders van rij- en motorvoertuigen! H.O.V. brengt bijzonder programma Jaap Stotijn als solist Bonnen halen DICHT HARMONIE-THEATER Hoogste Roem VICTORIA-THEATER Tahia, de eilandprinses CINEMA AMERICAIN Temptation harbor A.B.T. De jungle-koningin Finale Kampioenschap 3e klasse Alkmaarse Schaakclub D.O.S. Wat onze voorouders schreven Predikbeurten Op 7 en 8 Jdei a.s. zal de Alkmaarse R.H.B.S. haar 80-jarig bestaan vieren. Eigenlijk had dit al eerder moeten gebeuren want de school werd op 7 October 1867 geopend. Er bleek echter voor dit feest meer tijd van voorbereiding nodig dan aan vankelijk was gedacht: Daar éfen groot deel van de administratie tijdens de bezetting, toen de „Wehrmacht" in het gebouw gelegerd was, is verdwenen, heeft het zeer veel tijd en moeite ge kost om de namen en adressen der oud-leerlingen op te sporen, voor zo ver dit tenminste mogelijk was. In ieder geval dit was nodig, want het zal niet alleen een feest zijn voor de tegenwoordige leerlingen, maar ook en vooral voor de „oudjes", die zich hein de en verre hebben verspreid. 8 Mei zal de dag der reünisten zijn en het staat nu wel vast, dat honderden oud leerlingen op die dag hun huis en hun werk in de steek zullen laten om nog eenmaal Alkmaar en hun oude school te bezoeken. In optocht, met muziek voorop, zul len de reünisten zich op die 8e Mei van het station naar het stadhuis be geven, alwaar om half één een offi ciële ontvangst door het gemeentebe stuur zal plaats vinden. Des avonds is er een grote feest avond, waaraan oudleerlingen én leer lingen zullen medewerken. De laatsten zullen een opvoering geven van het toneelstuk „Bloed en Liefdé" van Godfried Bomans. Een bal, met muziek van een oud- leerlingenband zal deze avond en het feest besluiten. Oud-leerlingen, die verzuimden zich te melden, kunnen dit alsnog doen maar dan s.v.p. spoedig! bij mej. mr. E. W. Hekket, Egmonderstraat 5, Alk maar. Wat hebben de gebroeders Kesse- laar, mej. Wit en de heer v. Twuijver de oudjes in het Hof van Sonoy Woensdagavond vrolijk bezig gehou den. Geheel belangeloos heeft dit ama teursgezelschapje de verpleegden een onvergetelijke avond bezorgd. Volkomen ingesteld op hun pu bliekje wisten de 3 K's in minder dan geen tiid de goede stemming op te wekken. Welk een vrolijkheid. Ze hebben er slag van om de oudjes te doen schud- .de'n van het, lachen. Mej. Wit heeft door haar zang en voordracht het 'hare aan het programma bijgedragen. Haar rol als mannentemster was kostelijk. De heer van Twuijver bracht met zijn accordeon de vrolijk heid er In en uit volle borst zongen de oudjes de vaderlandse liederen mede. De liedjes uit de oude doos deden het niet minder. Het slotnum mer „De drie kwitantielopers" was wel het hoogtepunt. De 3 K's voer den deze voordracht zo al'erzotst uit. dat zij, meegesleurd door het hoogte punt van de vrolijkheid, moeite had den niet mee te lachen. De vreugde van de oudjes werd hun te machtig. Alle hulde voor de spontane wijze, waarop het gezelschap zich deze avond heeft gegevenen tot weer zien. De gehele bevolking van het Hof van Sonoy is pas laat in de avond „verjongd" naar bed gegaan. Een kwart eeuw zal het op 1 Maart geleden zijn dat de heer D. J. Scheffel secretaris werd van de Kamer van Koophandel. De oude Kamer had nog een heel ander karakter dan de tegen woordige maar het handelsregister was al ingevoerd en dat eiste alle zorg en werkzaamheid van de nieuwe secretaris In 1939 werd de heer Scheffel met enige anderen door de minister van Economische Zaken opgedragen de dis- tributiedienst voor Nederland voor te bereiden waarna hij als hoofdinspecteur voor het Westen van ons land toezicht op enkele honderden distributiekan toren moest houden. 'Jarenlang was de heer Scheffel be vrachtingscommissaris waarvoor hij de binnenscheepvaart in dat gewest leid de. Hij was geruime tijd secretaris van de Ver. van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland waar hij de organisatiedienst voor bedrijven orga niseerde. Na de bevrijding trad hij op als hoofd van de afdeling Economische Zaken van het militaire commissariaat alhier. Bij de middenstandsexamens treedt dé heer Scheffel steeds op als rege ringscommissaris. Op de jubileumdag zal er van 3 tot 4.30 uur gelegenheid bestaan de popu laire jubilaris in hotel Victory te com plimenteren. Geboren: Theodora A., d. van F. de Jager en V. van Lienen. Piel er J., z. van P. T. B. Ris en G. Molenkamp. Louise J. M., d. van C. M. de Vries en L. J. van der Putten. Palwanie, d. van J. Buurs en L. Morelis. Jacob J.. z. van Z. Bakker en A. D. Houter. Ondertrouwd: Johannis T. J. Van Impelen en Anna G. M. Pels. Overleden: Willem Klaver, ge huwd met C. Boekei, 68 jaar. OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 15 Februari zal de apotheek van Mevr. Wed. Wanna op de' Mient voor het publiek geopend zijn.- In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. Aan dé aanbiedingsbrief ontlenen wij in het kort nog de volgende bij zonderheden: Vroegere diensten. B. en W. hebben op grond van een aanwijzing van de minister van Bin nenlandse Zaken voorlopig aangenomen dat de rijksbijdrage in de tekorten over de dienstjaren 1945, 1946 en 1947 gemiddeld 40 pet. zal bedragen. De res terende 60 pet. zal door de gemeente moeten worden gedragen. Het totaal dezer tekorten zal vermoedelijk 2.000.000 bedragen, waarvan dus 1.200.000 ten laste der gemeente zou blijven. Dit bedrag kan wórden gedekt door een geldlening. Een bijdrage aan hoofdstuk XV van de kapitaaldienst (overige inkomsten en uitgaven) is in verband met een en ^ïder op 1/30 van 1.200.000, dus op 40.000 geraamd. Algemeen beheer. In verband met de nieuwe legesver-, ordening kon de raming der secretarie leges met 4500 worden verhoogd. Een hogere raming der jaarwedden wijst niet op een verhoging van lasten. Dat de bijdragen voor eigen en we duwen- en wezenpensioen hoger moes ten worden geraamd, wordt veroor zaakt, doordat de verschillende toe lagen, welke het gemeentepersoneel thans nog op zijn bezoldiging ontvangt, "bij een definitieve salarisregeling in de pensioensgrondslagen van dit personeel zullen worden opgenomen. De definitieve salarisregeling is nog niet tot stand gekomen doordat de overgangsregeling, welke op 1 Oct. 1946 in werking is getreden, door de minis ter nog niet is goedgekeurd. Bijna 15 maanden nadat de over gangsregeling in werking was getreden, bereikte Alkmaar het bericht, dat de minister zich daarmee niét kon .ver enigen en er voor bepaalde groepen van ambtenaren geen of een geringere verhoging van jaarwedde dan waartoe n#en hier had besloten, mogelijk is. B. en W. zullen zich hierbij niet neerleg-'" gen. Het ligt in het voornemen de defini tieve salarisregeling te laten ingaan op 1 Januari 1948 en deze toe te passen vanaf die datum, zodra overeenstem ming bereikt is. Deze definitieve rege ling geeft de ambtenaren geen hoger salaris dan de thans nog geldende overgangsregeling: In verband met tot stand gekomen conversies en het feit, dat de gemeente in 1947 een bedrag van 272.000 op deze leningen aflost, is het geraamde bedrag wegens rente met 20.000 verminderd. van onze aantrekkelijke advertentie-wedstrijd loopt vandaag ten einde. Maan dag begint de tweede serie, d.w.z, wordt de slagzin vol- gemaakt. Nog 6 dagen na •deze met aandacht de advertenties bestuderen, de letters vastleggen in onze tabel en een prachtige prijs ZATERDAG. Vlies, 7.30 De Halter: Gulden Vlies, 7.30 uur, Non-stopuitvoering. Harmonie, 3 uur, V.U.: Van kielplaat tot zeekasteel. Pav. Kinheim, 10.30 uur: Jaarvergade ring Holl. Mij. van Landbouw. Wapen van Heemskerk: 's Avonds dan sen. ZONDAG Gulden Vlies, 7.30 uur, De Halter: Nonstop-uitvoering. Wapen van Heemskerk: 's Middags en 's avonds dansen. MAANDAG. Wapen van Heemskerk, 4.30 uur: Kin dervoorstelling Radio Werkend Ns- derland. Wapen van Heemskerk, 8 uür: Cabaret avond idem. Gulden Vlies: Comité Rijkseenheid. A.BB.-gebouw, 8 uur, Inst. v. Arb. Ontwikkeling: de heer over „Schatten der aarde' BIOSCOPEN. Harmonie-Theater, 8 roem, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria-Theater, 8 uur: Tahia, de eilandprinses, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Temptation Harbour, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. DS. DE JONG IN DE KAPELKERK. De Hervormde Jeugdraad heeft Ds. J. M. de Jong, ondanks zijn drukke bezigheden, bereid gevonden om op Zondag 15 Februari, des n.m. 7 uur, vóór te gaan in dé jeugddienst in de Kapelkerk. Ds. de Jong zal bij de meesten en vooral bij de jongeren welbekend zijn, uit zijn vroegere standplaats Stompetorèn, waar hét jeugdwerk zijn voile aandacht had en hij ook menigmaal in de jeugddiensten vóór ging. Zij zullen dan ook .a.s. Zondag allen aanwezig zijn. Doch er zijn nog zoveel anderen, zg. buitenkerkelijken, die wel niet des Zondagsmorgens naar de kerk gaan, maar wel hun radiotoestel af stemmen om een kerkdienst te vol gen en deze zullen zich de laatste uitzendingen herinneren van de kerk diensten uit Amsterdam, geleid door Ds. de Jong. Zondagavond nu kunt U hem zelf horen in de Kapelkerk en zal hij spreken over het onderwerp „Wie helpt dragen"? De Jeugdraad zou gaarne Zondag avond de gehele jeugd en al de jon geren (1635 jaar) aanwezig zien, kerkelijk of buitenkerkelijk. Het zal voor ieder zjjn nut-hebben en voor de ouderen, die willen komen en zeer zeker tevens welkom zijn. ook. Het was ons vergund Dinsdagavond eens een kijkje te mogen nemen op een trainingsuur van de Sportschool van Ben Tadema, waar hoofdzakelijk wordt les gegeven in Jiu Jitsu, de eeuwenoude Japanse verdedigings methoden, die de Japanners groten deels hebben overgenomen van de Chinezen. Met het Boeddhisme en an dere Chinese invloeden kwam deze manier van vechten via Korea Japan binnen. Aanvankelijk was deze kunst het eigendom van de adelstand, waardoor deze kaste in staat was zonder wa pens de boeven en burgers op onbloe dige wijze eerbied af te dwingen en bij opstanden tot rede te brengen De naam „Jiu-Jitsu" is nauw verwant aan deze onbloedige vechtmethode, want vrij vertaald zouden wij zeggen: „Zachte Kunst". Er is nog een sport, Judo genaamd, die veel van Jiu-Jitsu weg heeft, doch hierbij is het wedstrijdwezen inge,- schakeld, terwijl het Jiu-Jitsu alleen wordt beoefend om op bepaalde ma nier zich te verdedigen. De grepen en methode's van Judo liggen echter vrijwel allen aan Jiu- Jitsu ten grondslag. De heer Tadema vertelde ons, dat Judo in ons land minder is ver breid dair het Jiu-Jitsu, hoofdzakelijk Kohnert uur: Hoogste Stopt, zodra TT gaat bemerken, dat Uw remmen niet goed werken! Het was ook weer deze avond, dat de criticus de plicht heeft zijn erken telijkheid te betuigen voor de bijzon dere programmasamenstelling. Diri gent Marinus Adam heeft weer op interessante wijze de kennis van de muziekliteratuur van de luisteraar in practische zin weten te verruimen. Wat kent men over het algemeen meer van de componist Tartirv dan zijn beroemde duivelstriller-sonate voor viool? En nu hoort men dan van dezelfde componist een prachtige Symphonie Fastoralé een openba ring van eenvoudige structuur en diep- muzikale inhoud. Concertmeester Jan Hersmerg ons Zij, wier familienaam begint met de letter V moeten Maandag 16 Februari in het uitreikingslok-.al, Ridderstraat, hun bonkaarten 804 afhalen, alsmede textiel- en extrakaarten, schoenenbon nen en aanvraagformulieren brandstof fen. Uitreiking van 912'en 24 uur. Losse inwisselingsbon van kaart 802 meebrengen. [CAD l Oir DOET DE DEUR DE OEMEHNTE -BEGROTING H'J I 5 VOOR DE &AKKER. fidfCKÉftS öeofiV'OETSéUft.EN Tegen een décor van wuivende palmbomen, tropische plantengroei, grillige rotsen en strakke zondoor- trilde luchten spreidt de held van het filmverhaal „Hoogstfe Roem" een moed, doorzettingsvermogen en intel ligentie ten toon, die menig bezoeker afgunstig zal hebben gemaakt. Deze knappe, goedgebouwde jon geman, arts bij een militaire bezet ting op de Philipijnen, - waagt het ten eerste al om de bevelen van ztjn superieur te weerstaan en volgens eigen inzichten de strijd van de Phil lipino's tegen de wilde stammen der Moro's te leiden. De arme held krijgt huisarrest we gens insubordinatie, doch onverstoor baar wijdt hij dan zijn veelvuldige vrije tijd aan het bestuderen van ba cillen. Een cholera-epidemie komt hem echter uit zijn isolatie verlossen. En dan komen zijn volle capaciteiten tot ontplooiing. In z'n eentje be strijdt hij de epidemie, verlost zfln superieur uit een zeer hachelijke po sitie, blaast een dam in de rivier op, vaart over dit woest kokende water terug naar de nederzetting, juist op tijd om deze, dóór de wilde Moro's reeds grotendeels veroverde plaats weer terug te veroveren. Hij schudt kistjes met ammunitie op de grond leeg, of het bnobons waren en de in horden oprukkende Moro's* vallen als ratten ter aarde. Uit alle hoeken en gaten kruipen zij te voorschijn, van uit hoge bomen vallen zij in de ne derzetting'en in schilderachtige boten varen zij bij honderden aan, doch onze held weet ze af te slaan. En wanneer hem dan aan 't slot de ge liefde bruid in de armen valt en hem een krans om de hals wordt gehan gen, dan is ieder in de zaal ervan overtuigd, dat hier een man staat,4 die kreeg wat hem toekwam. Het voorprogramma gunde ons o.a. ëen kijkje bij de Olympische Winterspelen, bij crematie van Gandhi en de verwoestingen in Pa lestina. Een fraaie gekleurde film, waarin de gebeurtenissen zich afspelen in de sprookjesachtige sfeer- der Zuidzee- eilanden. De beeldschone Tahia is de prinses van eèn prachtig eiland, waar op verborgen schatten zijn te vinden, die natuurlijk de hebzucht van bege rige speculanten hebben opgewekt. Tahia maakt kennis met Kalo, een visser, die graag van haar het recht wil verwerven, bij het eiland haaien te vangen. Maar Kalo wordt in een complot betrokken tegen valse spelers, die door middel van Tamara, Tahia's broeder, de eilandschatten willen be machtigen. Hun pogingen bij vals po- kerspel worden dóór Kalo verhinderd. Deze wordt later ten onrechte beschul digd van Tamara's dood, maar na een geweldige bergontploffing" krijgen de verraders hun verdiende loon en komt het ongestoorde geluk voor Tahia en Kalo. De prachtige Zuidzee-taferelen en de aantrekkelijke muziek geven het geheel een bijzondere bekoring. In zeer hoge mate draagt daar ook toe bij de vertolkster der hoofdrol, Maria Montez, een nieuwe ster en een bui tengewone schoonheid. John Hal als Kalo en vooral de bekende Sabu mo gen voor hun spel nog genoemd. In het vodtprogramma Wereldnieuws met o.a. iets van de Winterspelen, 'n interessant Holl. Nieuws en een film met veel bijzondere muziek en opwin dende dansen, getiteld: In Rumbaland. Een seinhuiswachter ziet vanuit zijn hoge post twee mannen aan de rand van een kade vechten. Een verdwijnt met ingeslagen schedel de andere vlucht. De wachter springt de drenke ling na ipaar vindt slechts een kof fertje dat' 5000 pond sterling in bank biljetten blijkt te bevatten. Hij zal dat op het politiebureau brengen maar onderweg bedenkt hij hoe arm hij is en hoe zijn dochtertje door een hardvochtige slagersfamilie geëxploiteerd wordt. Hij bezwijkt voor de verleiding en gebruikt één biljet om eens gezellig met haar uit te gaan. Vanaf dat ogenblik heeft hij geen rust meer. De moordenaar is hem op het spoor, zijn kind vertrouwt hem niet meer, zijn leven wordt een hel. Een onbetrouwbare jonge vróuw uit een kermistent brengt hem steeds ver der van het pad der deugd en het ge volg is een tweede moord waarbij hij ditmaal de dader is. Een film, welke door Robert Newton en Simone Simón- op voortreffelijke wijze wordt uitgebeeld,,maar met een slot, dat niet geheel bevredigt. Maar wel een film vol spannende momenten welke de toeschouwers tot het einde blijven boeien. Een tweedelige serie-film, die men inderdaad bijzonder sensationeel mag noemen. Het eerste gedeelte, dat deze week wordt vertoond, geeft n.l. een reeks van adembenemende avonturen van de vrouwelijke Tarzan, Francis Gilford, die haar mannelijke 'collega- naar de kroon steekt en staaltjes van durf en moed laat zien, die de enthou siaste bezoekers versteld doen staan. Wil men van het tweede deel volgen de week profiteren, dan mag men het eerste deel niet verzuimen. compliment voor zijn uitstekend ge speelde soli. Het concert voor hobo in C gr. t. van Joseph Haydn was lang onbe kend, enkele jaren geleden wérd dit door een musicoloog te Wenen ont dekt en onze meester hoboïst Jaap Stotijn wist hiervan een afschrift te bemachtigen. Gelukkig was ook hij 4e solist van de avond en speelde dit werk muzikaal volmaakt. Het ge heim van deze kunstenaar schuilt in het feit, dat zijn interpretatie onper soonlijk is en het kunstwerk zuiver objectief realjseert. Zijn succes was dan ook groot en de solist stak zijn waardering voor de goede orkestbe geleiding dan ook niet onder stoelen of banken en liet alle musici gul ift het geweldige applaus delen. De overbekende muziek van Men delssohn bij de Midzomernachts* droom blijft altijd boeien en genoot wederom een perfecte vertolking. De grote symphonie in D kl. t. van César Franck vormde het besluit van dit uitstekende concert. Het ondefinieerbare contact tus sen orkest en publiek was hier aan wezig en hiermede werd wel het or kestraal hoogtepunt van de avond bereikt. Zeer langdurige bijvalsbetui gingen hadden dirigent en orkest in ontvangst te nemen. De ervaring heeft ons geleerd, dat de H.O.V. steeds voor een belangrijk programma zorgt, dus hopen we op het volgende concert 12 Maart, op nieuw een grote belangstelling te mo gen constateren. MUSICUS. Eerste nedrlaag van P. Kamp. Spannende partij tussen Dek ker en Apeldoorn (99 gelijk) Er was gisteravond in De Gekroonde Valk veel publiek, dat met interesse de vijf partijen, die zijn gespeeld, volg de. Verrassingen bleven niet uit. C. Hoogland, die eerst van Beentjes ver loor met 46 tegen 100, klopte in de daar op volgende partij de leider Kamp met 100 tegèn 87. Aid. Dekker en P. Apel doorn speelden daarna een buitenge woon spannende partij, die tenslotte 99 gelijk stond, waarna Dekker de partij uitmaakte. Een onfortuinlijke nederlaag van Apeldoorn. In de laatste partij BeentjesKoelman startte Beentjes uit stekend. In de eerste drie beurten had hij 39 p. Doch daarna ging het in trager tempo, zodat hij voor de volgen de 61 p. 31 beurten nodig had. De gedetailleerde uitslagen waren: gem. 2.77 2.02 3.33 1.80 3.70 3.22 3.03 3.— 2.94 1.94 D. Weissenborn heeft thans de lei ding met 8 pt. uit 4 partijen, gevolgd door P. Kamp met 8 pt uit 5 partijen. Vrijdagavond werden de wedstrijden onder grote spanning voortgezet. Er werden maar drie partijen gespeeld, maar de uitslagen waren verrassénd. Kamp liet zich slaan door Nic. Koel man, welke speler aanvankelijk een achterstand van 25 punten boekte. Van Koelman een uitstekende prestatie. Door de nederlaag van Kamp lag de eerste plaats practisch direct binnen het bereik van Weissenborn, die slechts van Apeldoorn behoefde te winnen. Hij liet zich echter na een gelijkopgaande strijd door Apeldoorn verslaan, waar door de vraag wie kampioen zal wor den nog enige tijd onopgelost blijft. On getwijfeld heeft Weissenborn echter de beste troeven in handen. De gedetailleerde uitslagen waren: A Dekker 100 35 14 2,85 H Insing 62 35 7 1,77 N Koelman 100 35 13 2,35 P Kamp 98 35 14 2,80 P. Apeldoorn 100 31 10 3,22 D. Weisenborn 94 31 16 3,03 De stand is na de 5e wedstrijdavond als volgt (kolommen resp.: gesp., match- punten, car., brt., alg.m. en h.s.): D. Weisenborn 5 8 494 163 3,03 24 P Kamp 6 8 585 203 2,88 18 N. Koelman 6 8 518 217 2,37 19 P. Apeldoorn 6 6 533 202 2,64 16 C. Hoogland 5 4 397 148 2,68 20 C. Beentjes 5 4 479 187 2,56 25 A. Dekker 5 4 350 161 2,11 14 H. Insing 6 2 467 237 1,97 12 in verband met de textiel-schaarste, daar voor deze sport speciale kimo no's noodzakelijk zijn. Tegenover de opmerking van de heer Tadema, dat Jiu-Jitsu een sport is waarbij ieder vezeltje van het lichaam in actie is en geleidelijk wordt ge traind, stonden wij, eerlijk gezegd, wat sceptisch. Na enkele demonstraties van leer lingen. beginnelingen en gevorderden, v/as onze mening echter totaal gewij zigd. Jiu-Jitsu is een sport, die meer is dan enkel lenigheid, vlugheid en kracht. Bliksemsnel reageren, bere kendheid en concentratievermogen zijn factoren, die aangekweekt en ver sterkt worden. En ook zij, die niet op lichamelijk kracht kunnen bogen worden door deze methode, die vaak als een vechtmethode wordt aange zien, doch zuiver een systeem is van verdedigingsgrepen, in staat gesteld zich tegen lichamelijk sterkere perso nen te verdedigen. Ons inziens is het een sport om fit bij te blijven en oud te worden. Dezer dagen werd door enkele leer lingen van de Sportschool Tadema deelgenomen aan examens voor het Jiu-Jitsu-diploma C en' B, waarbij de navolgende leerlingen een cnploma behaalden: C: mej. A. Beentjes* en S. Bakker uit Alkmaar: D. Swart, Zuid- Seharwoude; B: G. Jongbloed, A. Christofoli, N. J. Scheffel en S. Bak ker, allen uit Alkmaar; P. Koster, Hei- loo; J. Glas, Zuid-Scharwoude. Drie maal per jaar worden deze examens afgenomen, die bedoeld zijn als stimulans voor de amateur-beoe fenaars van de „Zachte Kunst". Na het beëindigen van de eerste helft van onze wintercompetitie zijn de vol gende standen verkregen: le klasse: R. v. Wezop 10 8 1 1 814 C. Mazereeuw 10 6 2 2' 7 J. Bakker 9 5 1 3 514' A. Burgert 10 4 3 3 514 J. Molenaar 10 5 X 4' 514' K. Brinkhof *9 4 1 4 414' J. Kooij 10 4 1 5 414 A. Nijman 10 4 1 5 414' J. Slikker 10 4 0 6 4 R. Pranger 10 2 1 7 214' A. v. Vliet 10 1 a 9 1 2e klasse: W. Speets 8 6 2 0 7 P. Obdam 8 6 2 6 J. Nijman 9 5 o' 4 5 F. Appel 8 4 3 414' L. Godijn 6 4 0 2 4 Wouters 9 4 0 5 4 G. Bayema 9 3 1 5 314' P, v. Hoven 9 3 0 6 3 J. v. Wezop 8 2 0 6 2 J. P. Willems 8 2 0 6 2 pt. brt. h.s. D. Weissenborn 100 36 11 H. Insing 73 36 10 Beentjes 100 30 14 Hoogland 46 30 14 C. Hoogland 100 27 20 P. Kamp 87 27 12 A. Dekker 100 33 13 P. Apeldoorn 99 33 16 Beentjes 100 34 21 Koelman 66 34 8 In de Alkmaarsche Courant van 14 Februari 1848 lezen wij het vol gende: Men verneemt, dat het Z.M. den Koning, bij besluit der vorige maand, behaagd heeft, den heer Dr. L. J. de Jongh te 's Hage, te doen toekomen een Zilveren me daille met toepasselijk opschrift, wegens de bemoeijingen van dien heer, om van Noorwegen uit, stel lig deugdzame Levertraan alhier te lande.verkrijgbaar te stellen. Ook Z.M. de Kpning der Belgen heeft onlangs aan genoemden Ge neesheer de groote gouden Rijks medaille geschonken. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Van Wijk Kapelkerk, 10 uur ds. Wes- seldijk; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur ds. J. M. de Jong van Amsterdam (jeugddienst). Rem. geref. gem., 10 uur ds. Rappold (gelegenheid tot do pen). Luth. kerk (Oudegracht), half elf ds. Vermeulen van Hoorn (voor het Ned. Luth. Gen.) Doopsgez. kerk, 10 uur, ds. Van der Sluis. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur en half 6, ds. Van der Lingen. Baptisten gem. (in N. Doele), 10.15 uur, evangelist Hofhuis. Oud-kath. kerk geen dienst. Herst. Ap. Gem., Tous- saintstr., half 10 en 4 uur en Woens dagavond 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B., 3 uur jeugd- samenkomst; Donderdagav. jpalf 8 de heer Van Oostveen; Vrijdagav, half 8, bijz. jeugdsamenkomst; Dinsdagsavond 'half 8, bijbelbespreking Houtweg 8. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Zondags school, 8 uur verlossingsbijeenkomst o.l.v. majoor Ter Telgte. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom, Houttil 5), half elf Zondagsschool, 5 uur n.m. godsdienstbijeenkomst. Ro- zekruisersgenootschap, Oudegracht 114, half elf, de heer Rutgers vanderLoeff (onderwerp „De geloofsbelijdenis der Rozekruizers ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur, prof. dr. K. Dijk van Amsterdam; 5 uur dr. Polman. Coll. classicale verplichtingen. HEILOO, geref. kerk (in evang.ge- man; 4 uur prof. dr. K. Dijk van Am- bouw, Kerklaan), voorm. half 9 dr. Pol sterdam. Coll. class, verplichtingen. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk 10 uur dr. Polrftan; half 5 leesdienst. Coll. class, verplichtingen. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 uur ds. Visser van Schermer- horn; half 5 ds. Donner. HEER-HUGOWAARP, geref. kerk, half 10 (openb. belijdenis en H.Avond- maal), half 3 (nabetrachting) ds. Don ner van Broek op Langendijk. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 en 4 uur. ds. Hadtsma. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Visser. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. Coll. Vr.U.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2