Wat de theaters brengen Puzzelaars, attentie! Woensd. 2$ Febr. a.s. Een verrukkelijke Mozartavond Het koningsdrama Richard de Derde RADIOTAFELS Fa. Gebr. KAAL Siad en Omgeving, Nog geen sluitende begroting Onze belastingen JUt&licaties DIENSTPLICHT HINDERWET. KIEZERSLIJST. De toestand van onze bedrij ven c AGENDA Schoencrême Wrijfwas Poets-extract Beier dan ooit" Storing in de treinenloop RUWE HAMDEM De ijsbaan open! Men rijdt weer 25 "jaar Reisvereniging Kamermuziek in het Gulden Vlies HARMONIE-THEATER Het spookhuis Vandaag is hei Zaierdaq De Pampus Piraat J Bij de opvoering van Maandag a s. VICTORIA-THEATER De 7e misdaad CINEMA AMERICAIN Gentleman Jim, TUINBOUWBELANG VERGADERT JyiQeianden Ouderdomspensioen mecftve collaclie In de aanbiedingsbrief van onze ge meentebegroting wordt uitvoerig over onze belasting gesproken, een onder werp, waarvoor zich natuurlijk ieder een interesseert. Oe opbrengst der belasting op ver makelijkheden is sterk dalende. Zij be droeg over 1946 ƒ179000.en over 1947 135000.en blijft dus ver on der de raming van 150.000.Zoals bekend, wenst dè "minister, dat de vermakelijkheden, welke niet onder, serieuze kunst vallen of geen cultu reel of opvoedend karakter dragen, in het algemeen te verhogen' van 20 tot 50 procent. Door scherpere contróle stijgt de hondenbelasting. De onder nemingsbelasting kan ruim 145.000 lager worden geraamd. Bij de Staten-Generaal is een ont werp van wet ingediend tot het tref fen inzake de fin. verhouding tui sen Rijk en gemeenten van een noodvoorziening voor de gemeente- financiën, ten einde de gemeenten weer in staat te stellen in de kosten van haar huishouding te voorzien. In dat stadium zijn aan de gemeenten reeds richtlijnen verstrekt waarmee bij 't opmaken van. de gemeentebegroting voor 1948 rekening moet worden ge houden. Er is niet meer geraamd op de desbetreffende post uit het gem. fonds. Aangegeven worden verschillende nader aangegeven uitkeringen uit het gemeentefonds. De algemene uitke ring is gelijk aan het gemiddelde van de per inwoner berekende totalen van de over 1939, 1940 en 1941 ten laste der gemeente blijvende gewone uitga ven voor L.O., M.O., V.L.O. en Nij verheidsonderwijs, alsmede armen zorg, vermenigvuldigd met het aantal inwoners op 31 Dec. voorafgaande aan het uitkeringsjaar. Thans .wordt niet meer rekening gehouden met zekere belastinginkomsten tter gemeente en voor politie. Als algemene uitkering kan worden geraamd een bedrag van rond ƒ811.980.hetgeen in verband met een vroegere uitgave een verbe tering van ƒ357.620 betekent. De op centen op diverse hoofdsommen van grondbelasting en personele belasting bedragen voor Alkmaar per inwoner ƒ8.09162. Deze wordt voor de eerste 25.000 inwoners aangevuld tot ƒ9. per inwoner en voor de volgende tot ƒ11.25 per inwoner. Voor Alkmaar wordt ruim 64.400.geraamd. De gemeente is ten slotte voor het maken van een sluitende begro ting aangewezen op een bijzondere uitkering. Door de „noodvoorziening voor de gemeentefinanciën" wordt de gemeente in -staat gesteld in de kos ten van haar huishouding te voor- Zien. De ministers van Binn. Zaken en van Financiën verwachten, dat de gemeenten ernstig trachten 'n sluiten de begroting te krijgen door geen be staande uitgaven op te voeren of nieuwe aan de begroting toe te voe gen. De bijzondere uitkering houdt reke ning met de wijzigingen, welke de ove rige thans voorgestelde voorzieningen in het fin. herstel der gemeenten brengen. Hieruit volgt, dat de ge meente vrijwel nimmer een hoger bij zondere uitkering mag verwachten dan het bedrag, dat in 1947 zou zijn genoten indien de gemeente reeds toen de voordelen zou hebben genoten, De beschikking van de Minister van Oorlog inzake vrijstelling van de dienstplicht van: ARÏJAN GOUDSBLOM (lichting 1946) ligt gedurende 10 da gen na daktekening dezer bekend making voor belanghebbenden ter gemeentesecretarie ter inzage. Alkmaar, 20 Februari 1948. De Burgemeester van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo-Burgemeester. Bij besluit van heden is de beslis sing op het verzoek van de heer H. VOS, alhier, om vergunning tot het oprichten van een timmermans werkplaats in het perceel DOELEN STRAAT nr. 17, verdaagd. Alkmaar, 19 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van ALKMAAR brengen ter algemene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal zijn van 1 April 1948 tot 1 April 1949, voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is nedergelegd van 23 Fe bruari tot en met 16 Maart a.s. en tegen betaling der kosten, stem- districtsgewijze, in uittreksel ver krijgbaar is. Verbetering van de lijst kan tot en met 9 Maart a.s. worden gevraagd door ieder, op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daar op voorkomt, niet voorkomt, niet be hoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Alkmaar, 23 Februari 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. VAN SLINGERLAND, lo.-Burgemeester. R, VEENDORP, Secretaris. welke het wetsontwerp haar biedt. Het vermoedelijk beloop van de dienst 1947 zal de maatstaf moeten vormen. Voor onderhoud van wegen, straten en andere gem. eigendommen zullen als regel geen hogere bedragen wor den aanvaard dan pl.m. 2% maal het gemiddelde der overeenkomstige be dragen van 1937, 1938 en 1939. Een onderzoek wordt van Rijkswege ingesteld naar de vermoedelijke be hoefte aan bijzondere uitkeringen, waarbij aandacht wordt geschonken aan het peil der gem. inkomsten. De opzet der gem. begroting kan door dit alles slechts een voorlopig karakter dragen. Voor Alkmaar zijn juist in het laat ste jaar de belastingen verhoogd tot een tarief, dat door de ministers vol doende wordt geacht. Bij de bepaling der bijzondere uit kering wordt aangenomen, dat de tarieven der vermakelijkhedenbelas- ting zijn opgevoerd. In de begroting is de bijzondere uitkering geraamd op 705.683.14, maar met enige zeker heid kan daarover nog niets gemeld wórden. Het zal de gemeente intus sen nog niet gelukken tot een slui tende begroting te komen. De winst op het electriciteitsbedrijf is over dit jaar geraamd op 110.607. Deze zal niet in haar geheel aan de gemeente ten goede komen, maar aan het bedrijf zal een bedrag van ƒ50.000 worden teruggegeven om te reserveren ten behoeve van de om bouw van het net, dat de nog steeds uit de tijd geraakte spanning heeft van 127 volt, Het daarvoor 10 jaar geleden reeds gereserveerde bedrag is door de noodlijdendheid der gemeente weer verloren gegaan. In de begro ting is 110.607 gereserveerd. De wij ziging tot 50.000 wordt bij suppletoi- re begroting aangebracht? Evenals voor 1947 was het moge lijk de slachthuisbegroting zonder na delig saldo samen te stellen. Kon voor het gasbedrijf de begroting voor 1947 nog zonder nadelig saldo worden samengesteld, voor 1948 is 'n nadelig saldo van ƒ48.363.geraamd. Het nadelige saldo van het plant- soenbedrijf is ruim 8000.lager dan cfat voor 1947. Ondanks de verhoging der tonnen- belasting met 23000.is het nade lig saldo van ƒ144.425 voor 1947 ge stegen tot ƒ1694168. De bijdrage aan de kapitaaldienst is beperkt tot 1/10 deel van het aan deel, dat de gemeente in de omslag der schaden, voortspruitende uit de molestverzekering zal moeten bijdra gen. 4 Nu de salarisverhogingen over de verschillende hoofdstukken zijn over gebracht is de stelpost als in '47 (tot een bedrag van ƒ115.000) niet meer nodig. Een bijdrage van de kapitaal- dienst tot het sluitend maken van de gewone dienst voor 1948 is niet? meer geraamd. In verband met de nog niet stabiele ver houdingen, is verhoging van de post voor onvoorzien met een bedrag van ƒ10.000 beslist noodzakelijk. Op de kapitaaldienst zijn diverse posten ge raamd voor vernieuwing van walmu- ren, aanleg van straten en urinoirs, 't maken van een zuiveringsinrichting, verbetering van schoolgebouwen en verbouwing van het bureau voor Open bare Werken, welke uitgaven nood zakelijk worden geoordeeld. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Wo- ningbouwver. „Rochdale". Wapen v. Heemskerk: 'sAv. dansen. ZONDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Humoresk-Revue Festival 1948.' Wapen van Heemskerk, 's middags en 's avonds dansen. Schermerhorn. Café Treiture, film „De spelbrekers. MAANDAG. Gulden Vlies, 7:30 uur: Abonn.voorstel- ling Richard de derde. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Het spook huis, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 urn:. Victoria Theater, 8 uur: De 7e misdaad, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag; 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Gentlen^an Jim; 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Bergen. De Rustende Jager: Za terdag en Zondag, 2.30 en 7.30 uur: Les enfants du Paradis. Vandaag valt de hamer en wordt de wedstrijd gesloten doorplaatsing van de laatste letters. De slagzin is nu com pleet en moet zo spoedig mogelijk worden inge leverd, in elk geval vóór of op Gisternliddag .ontstond er een kleine storing in de treinenloop tussen Hoorn en Alkmaar.Personeel van de N. S. had ontdekt, dat een spoorstaaf was losgeraakt in de buurt van Obdam, waardoor een trein is uitgevallen, n.l. trein 3760/3761, die om ïi.53 in Alk maar aankomt en om 12.20 weer naar Hoorn vprtrekt. Passagiers in de richting Hoorn wer den door de goede zorgen van de N. S. per bus ye^voerd. Na een uurtje was de stpring opge- hevèn en kon de treinenloop normaal voortgang vinden. ergerlijke diefstal De laatste tijd werden er herhaaldelijk ramen gestolen van een broeikas aan het Zc-glis Ook gisternacht bleken daar weer twee ramén ontvreemd, hetgeen een grote schadepost betekent voor de kweker, daar de hele inhoud, bestaande uit jonge bloem koolplantjes, bévroren is. aanrijding Gisteren werd op het Kerkplein een auto mobilist, die in de richting Langestraat reed, verblind door de zon. Daardoor z&g h?j de uit dè Koorstraat komende vracht auto niet. De chauffeur van deze vracht wagen gooide, om een aanrijding te voorkomen, zijn stuur naar rechts, en reed een paar paaltjes bij het Hoge huis omver Desondanks reed de luxe-auto tegen de vrachtwagen op, waarbij beide auto s beschadigd werden begin van brand Tijdens het lassen in een werkplaats aan de Bergerweg, ontstond door het over springen van een vonk, een begin van brand, dat met een schuimblusser werd bedwongen. De schade beperkt zich tot enkele sterkstroomkabels ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 22 Februari zal de apotheek Schouten—Oele in de JCoorstraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ruwe huid: Purol 3 0 ct. PUROLIN (verfijnd product voor de vrouw). Doos <10 ct. Vanmiddag om twee uur is de (jsbaan op het Alkmaarse Sportpark voor het publiek opengesteld. Lief hebbers kunnen dus hun hart op halen! Twintig Februari 1948. Bij de meeste mensen zijn de kolen op of zo goed als op. We hebben overal tekenen van de lente kunnen bespeuren, en dan komt me daar dat De Bilt en gooit roet in het eten. Het vriest. Niet maar zo n beetje aarzelend, maar „een steen dik". En de eerste schaatsenrijders zijn al op de smalle ijzers geweest. Op de tochten nabij het Oudorperdijkje en langs de Nieuwe Schermerweg werd gisteren al gereden. Wij gunnen ieder zijn plezier, maar wat ons betreft mag het morgen warm water regenen. Verschenen is een klein, doch keu rig uitgevoerd boekwerkje, uitgegeven door de Ned. Reisvereniging afd. Alk maar, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling op 1 Januari j.l. Na een voorwoord van het afde lingsbestuur bevat het boekje een bij drage van Alkmaar's loco-burgemees- téf, de heer G. van Slingerland, woor den van hulde van directeur en hoofd bestuursleden van de N. R. V.., een her denkingsgedicht van de hand van mej. J. C. M. Roldanus eneen overzicht over de geschiedenis der afdeling door de secretaresse, mej. de Vries. Aan het slot is het programma van de feestavond op 4 Maart opgenomen. Het Amsterdams Kamermuziek Ge zelschap Jcan terugzien op een zeldzaam ifchoon en waarlijk origineel concert,' uitgevoerd door Hubert Barewahser (fluit), Haakon Stotijn (hobo), Piet Heuwekemeyer (viool). Koen vd Molen (alt Viool) en Johan de Nobel (cello). Uit de schier onuitputtelijke schat van werken welke Mozart schreef, was een bijzonder programma samengesteld, waarop het praedicaat Kamermuziek ten volle van toepassing was. Deze Werkeif van Mozart welke men niet alle dagen te horen krijgt, bleken meer noviteit te zijn dan menig stuk uit moderne klankformaties samenge steld. Verier viel op te merken dat een rijke variatie, in zo'n kort bestek, zel den voorkomt. Het kwartet D. gr. t. voor fluit, viool, alt en cello, klonk als een openbaring van muzikale schoonheid. Het duo voor viool en altviool de monstreerde hoe een geniaal meester als Mozart, met de simpele stemmig heid wopderen kan verrichten. Het kwartet FF. gr. t. waarbij in- plaats van de fluit, de hobo aan de strijkinstrumenten werd toegevoegd liet ons weer een ander facet van Wol gang Amadeus' inspiratie bewonderen. Tenslotte werd dit Mozart "festijn be-' Degenen die, aangelokt door de veel zeggende' titel, gisteravond door de gure Noörd-ooster trokken om eens lekker te „griezelen" zullen zich het eerste kwartiertje enigszins bedot ge voeld hebben, want 't spook liet nogal lang op zich wachten. Maar niettemin konden de lachgragen wel hun hart ophalen bij de Laurel en Hardy-achtige fratsen van de partners Lou Costello en Bud Abbott omgeven met muzikale illu stratie van de Andrews Sisters en Ted Lewis en zijn band. Maar als de twee komieken dan na een twintig minuten terecht komen in het huis dat zij erfden van een mis dadiger, dan' èeeft de film aan de daar voor ontvankelijke toeschouwer een aaneenschakeling van situaties te zien die leiden tot lach- en griezelbuien. De dikke, want ook hier is een „dikke", is natuurlijk onderwerp en voorwerp van de meest zotte belevenissen, maar uit eindelijk is hij, ondanks z'n grote angst voor spoken, de man die de buit, n.l. het door de misdadiger verstopte vermogen, vindt. Over 't geheel genomen, behoudens enkele, schaars voorkomende geestige momenten, een film van middelmatig gehalte. Het voorprogramma biedt aardig Holland-nieuws, waarbij vooral het filmpje van Prinses Marijke's verjaar dag de aandacht trekt. een bij uitstek geschikte dag om 0.60 op zij te leggen voor de verrassing van Uw jongen of meisje. Koopt vandaag of Mggndag nog een exemplaar van A.s. Maandag zal op de abonne- mentsvoorstelling van serie B. weder om een Shakespeare-stuk worden op gevoerd en wel één der meest beken de koningsdrama's n.l. Richard III. Eerst zij hier met genoegen gecon stateerd. dat in ons land thans een groeiende belangstelling bestaat voor het werk van de grote Shakespeare. Vier stukken staan momenteel bij ver schillende gezelschappen op het 'pro gramma, n.l. Driekoningenavond, Ri chard III, Naar het lijkt en De klucht der vergissingen. De opvoering hier van het eerstgenoemde van deze stuk ken heeft ook in Alkmaar interesse voor het grote toneelwerk gewekt en daarom is de aanstaande opvoering van Richard III een feit van grote be tekenis. Van de grote koningsdrama's heeft Richard III altijd de aandacht getrok ken. Speelde onze grote Louis Bouw meester niet deze door en door slechte vorst met enorm succes? Voor hen, die Maandag de voorstelling zullen bijwo nen, lijkt het niet overbodig hier in 't kort iets over de inhoud mede te de len. Zij zullen dan minder vreemd te genover dit toneelgebeuren staan. Richard III speelt in Engeland in de tweede helft der 15e, eeuw. In 1470 is. do politieke situatie aldaar zeer ver ward. Het gehele koninklijke bestuur wordt beheerst door vijandschap der adellijke families. De lust tot macht heeft de moraal gedood. Leugen en be drog regeren. Arrestaties en moorden zijn politieke middelen geworden. RichardIII, hertog van Gloster en broer van koning Edward is het mid delpunt, voorlopig nog achter de scher men. Hij moordt en liegt de weg tot de koninklijke troon vrij en verstevigt ook zijn positie door het huwelijk. Ed ward, de koning Clarence zijn broer, en de neven de prins van Wales en de hertog in York staan hem in de weg. Clarence laat hij vermoorden, doch op zuik een intrigerende wijze, dat Elisa beth de koningin er de schuld van krijgt. De koning sterft en de positie van Lady Grey is ondanks de dood van de koning, haar tweede man, vrij sterk. Door familieleden met gunsten overladen heeft zij de haat en de ja loezie van het gehele hof opgewekt. Zij heeft uit haar huwelijk met Ed ward twee zoons, waarvan de Prins van Wales troonopvolger is. Richard begint haar te isoleren. Haar broer en haar zoon uit het eerste huwelijk laat hij onthoofden en de beide prinsen sluit hij in de Tower. Dan staat de troon vrij. Maar de goedkeuring van het volk is nodig. Door een huwelijk met Lad Ann heeft hij zijn positie sterker gemaakt. Het koningschap brengt hem echter nog -niet de vaste zekerheid, want de beide opgesloten prinsen leven nog. Wanhopig, als hij hoort dat de graaf van Richmond zich in Frankrijk met 'n leger opmaakt om hem van de troon te stoten, laat hij ook de beide prinsen vermoorden. Na dat ook zijn vrouw Lady Ann uit de weg is geruimd tracht hij nog te trou wen met zijn nichtje. Maar de oorlog overvalt hem en in een tweegevecht wordt deze misdadige vorst gedood. Een stuk waarin de menselijke harts tochten geweldig botsen en dat een enorme bezetting eist. Het wordt hier in gordijn-décors gespeeld. Wat de voornaamste rollen betreft, delen wij nog mede dat deze vertolkt worden, door. Albert van Dalsums, Frits van Dijk, Jacques Snoek, Johan Schniitz, Johan Fiolet, Rotjert de Vries, Louis van Gasteren, Paul Huf en de dames Loudi Nyhoff, Mary Smithuzen, Mevr. Royaard-Sandberfe en Antainette de Visser. Het stuk wordt gespeeld in de ver- tSling van A. Roland Holst. Men denke om het tijdstip van aan vang half acht. De uitgebreidheid van het stuk maakt, dat precies op tijd moet worden begonnen. De bezoekers dienen hiermede vooral rekening te houden. Dus géén Alkm. kwartiertje of half uur. G. In hét Victoria Theater wordt de 7e misdaad gepleegd, maar ditmaal behoeft men zich niet in spanning af te vragen wie de dader is, want de zesde moord is dan juist een kwar tiertje achter de rug en, hoewel de moordenaar in de veronderstelling leeft, dat niemand hem gezien heeft, hebben alle theaterbezoekers het lu gubere feit van het begin tot het eind meegemaal|t, ïsodat iedereen precies weet, wie er gearresteerd zal moeteri worden. Maar de politie heeft alleen nog maar een vermoe den en het is interessant te zien hoe de ijverige inspecteur van Scotland Yard groot alarm maakt en al zijn mannen uitstuurt om de zevende moord te beletten en de moordenaar te pakken. Wie is het, de vrolijke buschauffeur of de sinistere jonge man met de vreemde ogen? Dat moet men zelf maar eens gaan bekijken. Men kan dan volop van deze detective-story genieten. Er zit niet alleen spanning, maar ook humor in en Eric Portman, Dulcie Gray en Derek Farr hebben hun uiterste best gedaan er iets goeds van te maken. Een geslaagde film in dit genre is zeldzaam. Hier heeft men er een. In het voorprogramma o.a. inte ressante opnamen van de enorme be langstelling der Indiërs bij de pléch- tige verbranding van het stoffelijk overschot van Gandhi. Men heeft in dit theater de goede gewoonte de reclames vooraf te draaien, zodat de aandacht voor de films daardoor later niet gestoord wordt. Een interessante en boeiende film. Deze „Gentleman Jim" is niemand minder dan Jim Corbett, nu ongev. 50 jaar geleden één der meest beroemde boksers, die de wereldtitel won door Sullivan te» verslaan. Van zijn opwin dende loopbaan is een zeer vlotte en bij voortduring boeiende en interes sante film gemaakt, die bij haar eerste vertoning gisteravond in de Cinema Americain in stijgende spanning is ge volgd. Veel droeg daartoe bij de uit muntende vlotte acteur Errol Flynn, die de titelrol speelde met al zijn char me en elegante bokserscapaciteiten en met een vlotheid die gang in de film brachten. Men ziet hoe Jim als bankbediende lid wordt van de Olympicclub, ieder verbaasd doet staan van zijn bokscapa- citeiten en achtereenvolgens verschil lende grootheden op boksgebied uit die tijd de „knock-out" toebrengt. Aardig is 't zeker te zien hoe het toen op der gelijke wedstrijden toegings wedstrij den die soms door de overheid ver boden waren. Jim stijgt voortdurend op de boksladder. tot eindelijk zijn be roemde gevecht volgt met Sullivan, 'n veel zwaardere tegenstander. Jim wint maar zijn tegenstander toont zich een goede,verliezer. Dat Jim ook zegevie rend uit de strijd komt met de lief tallige dochter van één der voorname families uit die tijd, spreekt wel van zelf, vooral als men Errol Flynn kent. Alexis Smith geeft zich ten slotte gaar ne gewonnen. Als geheel een vlotte goed geënsceneerde film met zeer goed spel van de hoofdvertolkers en met enige opmerkelijke kleine rollen, zoals Jims vader, moeder en broers. Het hoofdnummer werd ingeleid door een mooi wereldnieuws met o.m. zeer geslaagde opnamen van de Olym pische Winterspelen, waarbij o. a schoonrijden van da kampioenen. sloten met het Dinerdimento in Es gr. t. van viool, alt en cello. Hoe dit alles werd uitgevoerd? In één woord prachtig. Kamermuziek-spelers van de eerste rang die de interpretatie zo trouw mogelijk aan de partitum ontlenen. Geen schijn van persoonlijk wiHen uitblinken te bekennen, het was slechts intensief, musi&ren in volkomen dienst baarheid aan het werk Van de compo nist. Zo kwam dan Mozart's werk op een bovenpersoonlijke wijze tot ons, en bleef het ondefinieerbare contact het geheim van de Kunst met het publiek bewaard. Deze boven critiek verheven concert-avond werd door het talrijk aanwezige pubjiek met begrij pelijk enthousiasme ontvangen, hetgeen men de uitvoerenden wei op ondubbel zinnige wijze liet blijken. „Het Am sterdams Kamermuziek Gezelschap" heeft een sublieme indruk achtergela ten plus een groot verlangen naar een reprise. MUSICUS. Ontstemming over inventarisatie Gistermiddag yond in Hotel „Con cordia" te Noord-Scharwoude de jaar vergadering plaats van de tuinbouw- vereniging „Tuinbouwbelang" aldaar. De vergadering die druk bezocht was, stond onder voorzitterschap van d« heer K. v. Nienes, die begon met het uitspreken van een openingswoord. Spr. memoreerde het heengaan van twee bekenden, n.l. C. Keeman, in le ven marktbetaalmeester van de Noor- dermarktbond en J. de Bakker. Beide overledenen werden met enige minuten stilte herdacht, terwijl alle aanwezigen van hun zitplaatsen opstonden. De secretaris, de heer J. Kliffen bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dht het jaar 1947 goed was ge weest. Men hoopte op even gunstige resultaten voor 1948. Uit de rekening van de penningmees ter bleek dat er een voordelig saldo was van ruim 200. Bestuursverkiezing De heren C. Keeman Cz en A. Glas, die moesten aftreden werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Beide heren namen hun benoeming aan. De bloembollencommissie bracht hierna verslag uit. Medegedeeld werd, dat er 'n goede bewaarplaats voor was, waarin ook gestookt werd. Zelfs voor de tuinbouwvereniging geeft het een financiee} voordeel. Er waren vooral klachten van het bestuur over de inventarisatie van sta- pelproducten. Men was van mening dat alles lang niet precies werd opgege ven aan de veiling. Besloten werd om een voorstel in te dienen voor de ko mende 'algemene vergadering van de Noordermarktbond. Men stelde voor, om bij een eventuele volgende inven tarisatie, scherpe controle te houden, en zo hier en daar bij de tuinders steekproeven té nemen, of werkelijk 't opgegeven kwantum aanwezig is. Zou het dan blijken, dat het lang niet in orde is, dan wil men een zware geld boete opleggen. Tijdens de rondvraag deelde de heer A. Timmerman mede, dat er binnen kort weer gelegenheid bestaat voor 't' ontsmetten van koolzaad. Als het zo ver is, kan .dit elke middag van half zes tot 6 uur. De heer Timmerman drong er ten sterkste op aan om ook uienzaad te ontsmetten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie. Ik ben deze week getuige geweest van een bijeenkomst van het bestuur der Bond voor Staatspensionnering, waar een. en ander besproken over het wel en wee der Ouden van Dagen. Als u gezien en gehoord had met welk een moed en werklust deze mensen be? zield waren om te zorgen voor de oude dag van iedereen, die daarvoor in aan merking' komt, dan kan het niet anders of binnen zeer korte tijd heeft de afdeling Alkmaar weer een ledental dat ver boven het vooroorlogse aantal ^tfcomt, en dat moet, want we hebben nu wel een Nood- wet-Di^ees en dit is zeker een grote stap in de goede richting, maar het is niet voldoende. Want als het over drie Jaar een wet wordt, dan moeten wij (en daaronder hoort een- ieder die nog iets met een vader en/of moeder op heeft) zorgen, dat niet enkele maar een half millioen leden dit werk steunen en dat defce wet zo wordt, dat een ieder met een gerust hart oud kan worden, zonder het vooruitzicht bedeeld te worden met een schamele uit kering. Daarom zou ik willen zeggen: Begin met a-s. Dinsdag naar „Het Gulden Vlies" te gaan, waar een propaganda-avond wordt gegeven, want dan is u op de goede weg en steunt een actie, die in ieder geval het recht heeft om te slagen tot heil van een onbezorgde oude dag. Met hartelijke dank voor de plaatsing, EEN ABONNé. ZO JUIST ONTVANGEN VERLAAGDE PRIJZEN. (23) Radio-Technisch Bureau Houttil 52, Tel. 4374, Alkmaar. Laarderweg lb. Tel. 7004, Hilversam-

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2