Waar 't leven verklankt wordt Op bezoek bij Ome Keesje Restjes schapenvet wezen 'tspoor naar dertig clandestien geslachte schapen De vorst houdt aan Wu. Met de C.C.D. op pad Predikbeurten De rattenbestrijding geslaagd „De Bibliolympus" Wielrijders! Egmond aan Zee. Jaarvergadering van Het Witte Kruis U LUISTERT NAAR DE AVONTUREN VAN OME KEESJE... Burgerlijke Stand Noordscharwoude. Rat tenbest rij ding Twee controleurs van de Technische Controle en controleurs van de Alk- maarse C.C.D. kwamen deze week op het spoor van een aantal clandestien geslachte schapen. Bij controle op het veehoudersbedrijf van Piet V. aan de Groeneweg te Bergen troffen deze controleurs een Keulse pot aan, waarin nog enkele restjes schapenvet aanwezig waren. Op zich zelf is dit op een boerenbedrijf misschien niets bijzonders, doch tezamen met 24 kazen, een grote hoeveel heid boter en een slordige 70 liter melk, die te romen stond, gaf dit aan leiding tot een nader onderzoek, waaruit bleek, dat hier enkele schapen clandestien waren geslacht. De speurtocht van deze controleurs leverden echter een verrassend resul taat op, want maar liefst 30 schapen zijn in de periode van September 1947 tot Januari 1948 aan clandestiene slachters geleverd. Vermoedelijk is dit nog niet alles, daar het onderzoek nog met kracht wordt voortgezet. Vele waren de moeilijkheden, die de controleurs bij hun nasporingen onder vonden, vooral ten. aanzien van de scha pen, die in September en October spoorloos waren verdwenen. Het uit gangspunt, de restantjes vet in de Keulse pot, gaf maar weinig houvast, zodat talloze verhoren in deze week moesten worden afgenomen en ook hier kon het niet uitblijven dat men enkele malen op een dood spoor terecht kwam. Omstreeks eind September waren door de Alkmaarse C.C.D. reeds enige personen in verband met een clandestiene schapenslachting ver- hoo:rd, doch bij gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Na enkele dagen leidde het spoor weer in deze richting en meende men wel voldoende bewijs materiaal te bezitten om tot enkele ar restaties over te gaan en Vrijdagmid dag waren een viertal personen in voor lopige hechtenis gezet. De Bergense veehouder V., die schapen had gele verd en op wiens bedrijf de meeste schapen in een paardenstal of koppen- schuur werden geslacht; de slager Piet S. van Sint-Pancras, die met behulp van zijn vader een viertal schapen had gekocht; de Alkmaarse groente handelaar Dirk W., die twee schapen had afgenomen en tenslotte de Alk maarse Engel de Z., wiens aandeel in deze affaire nog niet vast staat, doch waarvan men aanneemt, dat hij een groot aantal van deze dieren heeft ge slacht en verkocht. Iemand, wiens be roep het is om met een geweer door de duinen en bossen van Bergen te wan delen om op hazen en fazanten te ja gen, de Bergenaar Flip B., dacht een makkelijker methode te hebben gevon den en had ook deelgenomen aan de slachting van een aantal schapen. Ten slotte werden nog geverbaliseerd de Alkmaarse chauffeur Jan C. P., die een partij vlees naar Amsterdam had ver voerd, waaraan hij 20 verdiende, wat wel niet genoeg zal zijn om de onkos ten te betalen, een negen afnemers van het vlees, waaronder de pensionhouder M. en de bakker J. M„ beiden uit Ber gen en tenslotte iemand, die in Sep tember bij enkele slachtingen behulp zaam was geweest. SCHERPE NEUZEN. Dat de C.C.D.-ambtenaren een scherpe neus voor clandestiene slach tingen hebben, behoeft wel geen be toog, gezien de processen-verbaal en arrestaties die de laatste tijd ten aan zien van deze overtredingen zijn ver richt. Doch ook de clandestiene slach ters en zwart-handelaren hebben een scherpe neus en hebben het vaak „door" wanneer de C.C.D. op het pad Zo kon het heil gebeuren, dat vier Alkmaarse controleurs Donderdagmid dag op de Helderse weg drie uur lang in de kou stonden te wachten op een luxe auto, die daar moest passeren en naast de bestuurder en drie dames ook nog eventjes een geslacht varken zou vervoerén, dat voor iemand in Haar lem bestemd was. Piet W. uit Sint- Maarten had echter een andere weg gekozen, zodat de controleurs naar het varken konden fluiten, voor zover hun verkleumde gezichten dit dan nog toe lieten. Na dit vruchteloos wachten trokken de controleurs naar St. Maarten om eens een onderzoek op het bedrijf van W. in te stellen. W. bleek niet aanwezig, doch uit de gedragingen van diens vrouw kon men afleiden, dat er wel een en ander aan de hand moest zijn geweest. Oppervlakkig waren echter geen te kenen van een slachting aanwezig en ook hier had het er alle schijn van dat de pogingen om iets te ontdekken, zon der resultaat zouden blijven. Eén der controleurs zag bij een rondgang op het In onze VERVERIJ gebruiken wij uitsluitend de fijnste Franse verf stoffen. STAM STOOMT sinds 1902 Depót J. TIMMERMAN, Langcstraat 4, Alkmaar. Tel. 2231. erf wat verse aarde en bij nadere be schouwing bleek, dat nog niet zo heel lang geleden daar de aarde moest zijn omgewoeld. Een schop was spoedig gevonden en de controleur sloeg aan het graven. De vondst was niet groot, doch de darmen van een varken, die werden opgehaald, bewezen dat er een slachting had plaats gehad. De Rijkspolitie van Schoorl werd verzocht ^>m W. na thuis komst te arresteren, wat prompt ge beurde. Verder was het voor C.C.D. en Rijkspolitie een routinekwestie om het varken in Haarlem, waar het inderdaad raar toe was gebracht, te achterhalen. Voorts werd op de Helderseweg, na bij Alkmaar 10 mud gerst en 52 balen stroo in beslag genomen, die voor J. M. in Beverwijk waren bestemd. M. is in verzekerde bewaring gesteld. O De C.C.D. te Den Helder legde dezer dagen beslag op 20 liter koolzaadolie, die van J. L. te Texel afkomstig bleek te zijn. De Rijkspolitie werd verzocht een onderzoek in te stellen op het be drijf van R., waar zij nog 5 liter olie en een Duitse karabijn aantroffen. ZONDAG 22 FEBRUARI. ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur, dr. Polman (voorb. H.Avondmaal); 5 uur ds Middelkoop van St. Pancras. HEILOO. Geref. kerk (in evang.go- bouw aan de Kerkelaan) voorm. half 9 ds. Middelkoop van St. Pancras (voorb. H.Avondmaal)4 uur lees dienst. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, ds. Middelkoop van St. Pancras (voorb. H.Avondmaal)half 5 dr. Pol man. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 uur en half 5 ds. Hartkamp van Den Helder. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 leesdienst; half 3 ds. Hartkamp van Den Helder. NOORD-SCHARWOUDE. geref. kerk, 10 uur, leesdienst; 3 uur ds. Telkamp van Bergen. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Zwanenburg van Holwerd (Fr.) BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bierman. GRAFT, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Appel. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. Schmidt. Verwaarloost de rat-wering niet De in de afgelopen maanden door de dienst van Openbare Werken, afd. rei niging, gevoerde actie, ter bestrijding van de bruine rat, is nu geëindigd. De resultaten zijn werkelijk verbluffend geweest. Er heeft onder dit ongedierte een ware slachting plaats gevonden. Op enkele plaatsen midden in de stad vond men na enkele dagen tientallen dode ratten. Inderdaad heeft het per soneel dat met de bestrijding belast was, eer van zijn werk gehad. Maar hoe staat het nu met de „rat- wering"? Hier ligt een taak voor de bevolking. Tijdens hun tocht door de stad hebben de rattenbestrijders daar waar dit nodig was, aanwijzingen gege ven ter wering van dit schadelijk on gedierte. Op de wagens van de reini ging staat het nog duidelijk „Netheid op erf en in huis Is de dood voor rat en muis". Ruim op die rommel in Uw tuin of op Uw erf, het zijn kweekplaat sen voor allerlei ongedierte.v Dek Uw rioolputje behoorlijk af en zorg er voor dat het riool is afgesloten met een rooster, zodat de ratten niet via deze afvoerleiding Uw huis binnen kunnen dringen. Laat gaten in muren dicht metselen, controleer of Uw luchtroos ters onder het huis nog intact zijn. Vooral bij oude huizen komt het dik wijls voor, dat de roosters doorgeroest zijn. Laat men toch vooral bedenken, dat deze gevoerde actie voor niets is geweest, indien niet iedere burger medewerkt aan de „ratwering"! En.... denkt U ook eens aan het volgende. Men is zo licht geneigd om z.g.n. kliek jes en korstjes brood langs de gracht of in de tuin te deponeren voor de vogels. Men lokt hiermede echter de ratten. Wilt U de vogels voeren spijker dan een plankje op een paal of tegen een schutting op ongeveer 11^ m van de grond en deponeer op het plankje het voedsel voor de vogels. Dek Uw vuilnis- en schillenemmers goed af, kortom zorg er voor, dat ner gens iets te eten valt voor de ratten. Waar geen voedsel te vinden is komen ze ook niet. Men stelle zich nu niet voor, dat onze gemeente thans ratvrij zou zijn, daar voor is het geboortecijfer van dit onge dierte te groot. Regelmatige bestrijding blijft noodzakelijk. Na deze actie moet de burgerij de be.strijding zelf ter hand nemen. Verschillende preparaten zijn hiervoor in de handel. De meest doel matige zijn die, waarin de scilla mari- tima verwerkt zijn. omdat deze produc ten niet schadelijk zijn voor mensen en huisdieren. De dienst van Openbare Werken, afd. reiniging, verstrekt 'J gaarne alle gewenste inlichtingen. In het kader van de boekenweek van 26 Februari tot 6 Maart zal in Alk maar een „Avond op de bibliolympus" worden gehouden, georganiseerd onder leiding van de heer J. Buys Jr. (voor zitter van de bekende Radiolympus) met als medewerkers de heren S. Car- miggelt (schrijver), mr. A. F. Kamp (lezer), J. den Haan (boekverkoper) en J. Tersteeg (uitgever). De avond zal worden gehouden op 3 Maart a.s. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 100 jaar geleden 21 Februari 1848 komt de volgende kennis geving voor: Met genoegen kunnen wij melden, dat te 's-Gravenhage berigten van het eiland Madera tot den 27sten der vorige maand ontvangen zijn, welke minder verontrustend aan gaande den gezondheidstoestand van Z.K.H. Prins Alexander der Nederlanden luiden dan de vorige tijdingen en op grond van welke men zich schijnt te mogen vleijen, dat de ziekte van Z.K.H. eene gunstiger wending heeft genomen. Weeroverzicht, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. Gedurende de laatste dagen breid de de vorst zich steeds verder in Westelijke en Zuidelijke richting over West-Europa uit. Vanmorgen vroeg was de temperatuur ook in Ierland reeds tot onder het vriespunt ge daald. In Zuid-Engeland kwam op vele plaatsen iets meer dan 5 graden vorst voor. In Frankrijk daalde van nacht op 'verschillende plaatsen de temperatuur weer 10 graden onder nul. In ons land waren de afgelopen nacht de minimum temperaturen als volgt: Groningen 11; Den Helder 7; Vlissingen 8; Maastricht 10; De Bilt —10; Twente —10; Ypen- burg 9. Verder naar het Oosten kwamen vooral in' Polen lage temperaturen voor. Bij windstilte en heldere hemel daalde het kwik op enkele plaatsen tot bijna 20 graden onder nul. Ook in Rusland blijft het zeer koud. Moskou meldde 20 graden. Inmiddels voltrekken zich in de al gemene luchtdrukverdeling op grote afstanden van ons land enkele wijzi gingen. Het centrum van het Scandi navische hoge drukgebied bewoog zich in Westelijke richting naar het zeegebied rondom IJsland. Een lang- gedekte rug met tamelijk hoge baro meterstanden blijft zich echter uitr strekken over Zuid-Scandinavië en het Oostzeegebied tot diep in Zuid- Rusland. Hierdoor bllijft in ons land de wind in de Oosthoek ondanks het feit, dat in Noord-Scandinavië de barometers dalen onder invloed van tamelijk grote depressie-activiteit in de Noordelijke IJszee. In het Middel landse Zeegebied ontwikkelt zich een depressiekern welke later ook het v/eer in ons land zal kunnen gaan beïnvloeden. Een met deze depressie samenhangend sneeuwgebied komt steeds meer tot ontwikkeling en breidt zich langzaam in Noordelijke richting over het Alpengebied en Zuid-Duitsland uit. Het einde van deze vorstperiode is nog niet op korte termijn te ver wachten. Wel heeft de vorst voor lopig haar grootste intentsiteit bereikt. De fietser is „bij nacht" verplicht, te rijden met rood achterlicht! Langzaam Herstel In het Wittekruisgebouw hield de afd. Egmond aan Zee der Noordholl. vereniging Het Witte Kruis Zaterdag avond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van pastoor J. A. J. van Zanten. Uit het jaarverslag werd ge constateerd dat de vereniging zich be gint te herstellen van de schade, door oorlog en evacuatie teweeg gebracht. Het ledental is weder tot 381 gestegen, met een contributieopbrengst van ruim f 1300. Be wijkverpleegster bracht niet minder dan 3100 ziekenbezoeken en 320 bezoeken voor t.b.c.-verpleging. Er werden 161 stuks verplegingsmateriaal uitgeleend. Het gehele jaar werden 2 t.b.c.-patiënten in het ziekenhuis ver pleegd, wat f 2193 kostte. Subsidies werden ontvangen, van de gemeente f 800 voor de wijkverpleging en ruim f 2100 voor de t.b.c.-bestrijding, van net Rijk f 500 en verder de gebruikelijke subsidies van kerkelijke instanties en commissies. De Wijkverpleging sloot met een tekort van f 810, de tbc-bestnj- ding met een tekort van f 2170, Let Witte Kruis met een voordelig saldo van f 2130. Als bestuurslid werd her kozen de heer L. de Graaff. De heer Koopman bracht verslag uit van de al gemene vergadering. Langdurig werd naar aanleiding daarvan gediscussieerd over de bestemming van het herstel lingsoord Heideheuvel. Besloten werd tenslotte dit over te laten aan het hoofdbestuur, dat hierover 't beste kan oordelen. Zeer uitvoerig werd de sticn ting van een badhuis besproken. De ervaringen in andere gemeenten bleken in fin. opzicht niet gunstig. Het bleek voorts niet mogelijk een badhuis le stichten bij de gasfabriek. Men meende echter dat de gemeente zich een belang rijk fin.offer mag getroosten, waar toch ook belangrijke bedragen worden be schikbaar gesteld voor bv. het sport park, schoolzwemmen, enz. De volks- hygiëne achtte men dan een groter be lang. Besloten werd een onderzoek in te stellen, zodat het bestuur met cijfers ter tafel zou kunnen komen en een eventueel subsidiebedrag zou kunnen noemen. Over een concreet voorstel verwachtte men eerder een duidelijke beslissing van de gemeenteraad. Ook over een verzoek van een voet specialiste om zitting te mogen houden in het Witte Kruisgebouw werd breed voerig gesproken. Besloten werd eerst het advies van het hoofdbestuur in deze te vragen. Bij de rondvraag dankte de voorzitter zuster de Grood> voor de liefdevolle wijze waarop zij haar taak in het afgelopen jaar weer met grote toewijding vervulde, zodat men alge- men in de gemeente vol lof is over haar werk, hetgeen ook voor de vere niging van zo groot belang is. Naar aanleiding van verschillende vragen werd nog besloten voortaan statiegeld te vragen vóór het 'uitlenen van materiaal en zuster Vogelaar te verzoeken de wijkverpleegster één dag in de 2 weken te vervangen, zodat deze tenminste op die dagen geheel vrij zal kunnen zijn. MARKTBERICHT BROEK OP LANGEDIJK, 21 Febr. 18000 kg rode kool 13.5015.90. 31.000 kg gele kool 6—6.40. 1800 kg uien 34. TEN GERIEVE VAN DE VEEMARKT. Ook aan de andere zijde van de Marktstraat zijn thans van gemeente wege vaste ijzeren hekken geplaatst, om op de Maandagse veemarkt de - koeien vast te zetten. Ongetwijfeld be tekent een en ander een verbetering vergeleken bij de paaltjes-met-touwen van voorheen. Wij betwijfelen echter of de bewoners van die zijde de nieuwe aanwinst voor hun deur zullen toejui chen. HEILOOER IJSBAAN GEOPEND Het ijs op de .baan te Heiloo heeft zich zo goed ontwikkeld, dat de ijsbaan hedenmiddag voor kinderen wordt opengesteld. De jeugd van Heiloo kan zijn hart ophalen! ONWEL GEWORDEN In de Boterstraat zakte gistermiddag een 60-jarige man plotseling in elkaar. Hij werd door de GGD overgebracht naar het St, Elisabeth-Ziekenhuis, waarschijn lijk is hij door een beroerte getroffen. Willem van Cappellen in zijn rol. flME KEESJE, die er heel anders uit ziet dan zijn stem doet vermoeden en die ook niet helemaal 85 jaar lijkt zit gezellig met juffrouw Betje aan een lange, ovale tafel en we ko men juist op het goede ogenblik, want ze hebben bezoek. Arie is er en Gijs en Kobus en er zijn ook nog enkele toevallige gasten, een varensgezel, de huiseigenaar, de jonge vrouw van Lurkstra uit het volkscafé en de in spiciënt, die een manusje-van-alles is. Ze hebben de foliovellen voor zich waarop Ome Keesje (de auteur-regis seur Willem van Capellen) de tekst van één der eerstvolgende uitzendingen heeft gestencild en vallen bij het rol- lezen telkens in als ze aan de beurt moeten komen. Wam Heskes, de bij alle radioluis teraars bekende Koos Koen, trekt zijn bovenlip wat op als hij de kraakstem „|£OM BINNEN!", roept gastheer vriendelijk de als schrijver dezes met de teke naar voor de speelkamer van de V.A.R.A.-studio staat. We zijn bij Oome Keesje op be zoek, maar het ziet er hier an ders uit dan we ons dat jaren lang hebben voorgesteld. Er ligt een dik kleed op de vloer, dat het geluid van elke voet stap volkomen dempt, er staan microfoon-staven in een hoekje, er liggen kabels over de grond, er hangt een grote blikken plaat waarmee men het waarschijn lijk kan laten „donderen", er bengelt een gong aan een touwtje en er staat een ruw houten deur zonder meer die blijkbaar alleen open en dicht gedaan wordt als er be zoek komt of de heer des hui zes op stap gaat. van Kobus laat horen. Gijs Piet te Nuijl Sr. geeft hem met zijn diepe ietwat vermoeide stem antwoord en zo nu en dan mengt Arie Carel Rijke zich in het gesprek. Juffrouw Betje (de actrice Hetty Beck) heeft ditmaal niet veel te zeggen, evenmin als Robert Sobels, die een gulle huis eigenaar moet voorstellen. De jonge actrice Fiep Spelman moet als Truus, de vrouw van de zieke caféhouder Lurkstra optreden, in wiens stamkroeg de varensgezel Willem Tollenaar een papegaai zal verkopen. Het is verrassend het hoge geluid en het hinnekende lachje van Ome Keesje uit de massieve „kop" van Wil lem van Cappellen te horen komen, maar twintig jaren de hoofdrol van dit hoorspel vertolken hebben hem zóó met deze figuur vereenzelvigd, dat hij er niet de minste moeite mee heeft. Bijzondere eisen van het hoor spel. HET is opmerkelijk", zegt hij, als hij tijdens een korte pauze even komt praten, „het is opmerkelijk hoe populair dit echte Hollandse hoorspel is geworden. Er is een vaste kern, die, met een korte onderbreking in de be zettingstijd, nu al twintig jaren elke Zondagmiddag „Ome Keesje" brengt. In heel Europa is geen radiofiguur, die het zo lang heeft volgehouden als de ze avontuurlijke zwerver. Honderd duizenden volgen van week tot week zijn grote en kleine belevenissen en de oorzaak daarvan is waarschijnlijk, dat dit hoorspel het nuchtere, dage lijkse leven verklankt. Geen hoogdra vende zinnen, geen holle phrasen maar de weergave van het eenvoudi ge dagelijkse gebeuren, de kleine dingen van de dag, de vreugde en het leed van de gewone man waaraan ook een filmfiguur als Charley Chaplin z'n succes heeft te danken". „Is het- spelen voor de radio moei lijker dan op het toneel?", willen wij weten. „Het is niet met elkaar "te vergelij ken", zegt Ome Keesje. „Kleding, spel, décor, mimiek, het is alles uitgescha keld, evenals het directe contact met het publiek. Bij de radio komt het al leen op het geluid aan. Elke menselij ke reactie verdriet, vreugde of ver wondering moet op de juiste wijze verklankt worden en dat eist van alle spelers een enorme concentratie, want een tikje te veel of te weinig kan de sfeer breken en de gehele scène be derven." flME KEESJE is oorspronkelijk een bij-figuur geweest. „Twintig jaar geleden", zegt Willem van Cappellen, „begon ik met een hoorspel voor kinderen, namelijk „De familie Mulder", de geschiedenis van een man, een vrouw en een kind. Om er wat variatie in te brengen liet ik daar een oud mannetje aan huis ko men en dat was „Ome Keesje". Het is merkwaardig, dat alle anderen lang zamerhand op de achtergrond zijn ge raakt en Ome Keesje tot de centrale figuur is gegroeid is. Nu is hij 85 jaar en nog even vitaal als toen hij voor 't eerst voor de microfoon kwam". „Dan zal er langzamerhand toch 'n tijd komen, dat u hem niet meer kunt gebruiken". Willem van Cappellen glimlacht een beetje raadselachtig en we begrijpen, dat de held van het verhaal een lang leven beschoren zal zijn. Trouwens, het is niet gemakkelijk een hoorspel te vinden, dat de luister aars even sterk zal boeien. De geza menlijke omroepverenigingen hebben per week een twintigtal hoorspelen nodig en wie een goed stuk heeft ge schreven kan er op het toneel veel meer mee verdienen dan voor de mi crofoon. Een hoorspel wordt goed be taald, maar is na een enkele opvoering practisch waardeloos geworden. Het gesprek is afgelopen. Er moet gewerkt worden. De tekst voor de uit zendingen over twee weken moet wor den gelezen en dan is het tijd voor de opname. De inspiciënt Jan Lang, het manus- je-van-alles, die dieren moet naboot sen, instrumenten moet bespelen, de telefoon en de bel moet bedienen en deuren moet openen en sluiten als er bezoek komt of gaat, zet alles wat er nodig is gereed en met Ome Keesje verdwijnen wij in een kamertje, dat door een raam uitzicht op de spelers geeft en waar Jan Moene, die het ge luid regelt, in een omlijsting van in- Hetty Beek, alias Juffrouw Betje strumenten zit. Er draaien gramofoon- platen en er zijn schakelkasten vol knopjes en lichtjes. Achter het raam zit de regisseur, die de te spelen scène tot in alle details in zijn hoofd heeft. Kobus en Gijs staan met hun tekst voor de microfoon in de studio en wachten op het teken om samen naar het café van Lurkstra te gaan. (Slot volgt.) Geboren: Gerrit, zoon van Dirk Dek ker en Eva A. Ekkelboom. Paul Pie- ter, zoon van Jannis J. Blok en Ca- triena Voorthuysen. Hendrik, zoon van Jelle de Vries en Jeltje Dokter. Cornelia Anneke, dochter van Sie- brand Boom en Antje van der Plas. Dirkje, dochter van Koendert Broek en Guurtje Hubert. Engelbert, zoon v. Arie de Groot en Guurtje Dekker. Johannes Cornelis, zoon van Wilhel mus Ch. van Loenen en Krijna Prins. Petronella Christina Maria, dochter van Martinus D. Houtman en Petro nella M. C. Evers. Getrouwd: Albert Stam en Maria Agatha de Groot. Teunis van Dijk te Alkmaar en Janny Krab. Job Zwart en Catrien Blom. Engel Visser en Emily Crane (gehuwd in Kingston bij Huil, Engeland). Gescheiden: Marinus Nicolaas de Waard en Hendrikje Verdries. Overleden: Simon Groen, oud 84 j., wednr. van Kniertje Zwart. Johan nes Cornelis Doorns, oud 68 j., onge huwd. Klaas Schol, oud (75 jaar wednr. van Geerte Kok (overleden te Donderdagavond werd In Hotel „Do Burg" een lezing gehouden door de Plan- tenziektenkundige Dienst. De heer Van Herwijne heette alle ^nwezigen hartelijk welkom. Het woord Wérd hierna gegeven aan de heer Durie, die een toelichting gal op de rattenbestrijding. Spreker zelde, dat de gemiddelde schade van de rat be droeg f 30.060.000,— per jaar. Voorts werden enkele mooie films ver toond over de rattenbestrijding en een film over de coloradokevers. Het was jammer, dat zo weinigen waren opgekomen, want het was een leerzame avond. LUISTEREN NAAR.... ZONDAG. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsber. om 8, 9.30, 1, 7.30 en 10.30. K.R.O.: 8.15 Gr.pil.; 8.25 In leiding hoogmis; 8.30 Hoogmis; N. C. R. V.: 9.45 Sonate (gr.pl.); 10.Ge wijde muziek (gr.); 10.30 Kerkdienst; 12-Na de kerkdienst. K.R.O.: 12.15 Apologie; 10.30 Het orkest zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 1.15 Werken van Brahms en Mozart; 2.05 R.K. Man nenkoor St. Caecilia uit Weesp; 2.35 Concertgebouworkest; 3.30 De KVP en het intern, pol. leven; 4.10 In 't Boeck- huis; 4.25 Vespers. N.C.R.V.: 5.— Kerk dienst; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.De psalmen van Sweelinck; 7.15 Kent gij Uw bijbel? K.R.O.: 7.45 Marsen (gr.); 7.50 Sport; 8.05 De gewone man; 8.12 Lichte orgelbespeling; 8.25 Ben Hur II (hoorspel); 9.20 Operaconcert; 10.07 Actualiteiten; 10.15 Avondgebed; 10.55 Concert (gr.pl.); 11.25 Symphonische finale (gr.pl.) HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber, om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.18 Zin gende torens; 8.30 Voor de tuin; 8.40 Jan Corduwener; 9.12 Sport; 9.15 Men vraagtwij draaien; 9.45 Geestelijk leven; 10.Paul Godwin Trio; 10.30 Briefgeheim; 11.— Kunst na Arbeid; 12.30 De Zondagclub; 12."40 Gem. koor „Oefening baart kunst"; 1.15 The Avro- leans; 1.50 De spoorwegen spreken; 2.— Violoncel en piano (gr.); 2.05 Boeken halfuur; 2.30 Zo geniet U meer van mu ziek; 3.45 Filmpraatje; 4.— Les gars da Paris; 4.30 Avro's reportagedienst; VA RA: 5. Kinderkoor; 5.30 De avonturen van Ome Keesje; 5.50 Sport; 6.15 In ge sprek met de lezer; VPRO: 6.30 De ge lijkenissen; 7.— I.K.O.R. 8.— A.V.R.O 8.15 Het Radio Philh. Orkest; 9.Her sengymnastiek; 9.30 Chansons (gr.pl.); 9.45 De kinderen van kapitein Grant (hoorspel); 10.35 Waltztime; 11.15Radio- donsorkest; 11.45 Nocturnes van Cho pin. MAANDAG. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. NCRV: 7.30 Le- gei des Heils-corpsen (gr.p.); 7.45 Een woord voor de dag; 8.15 Te Deum Lan- damus; 9.— Vioolsoli (gr.pl.); 9.15 Och tendbezoek bij onze zieken; 9.30 Sym- phonisch morgenconcert; 10.30 Mor gendienst; 11.Kamermuziek; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Hobo en piano; 12.Orgel (gr.pl.); 12.30 Weeroverzicht; 12.33 Amati Trio; 12!55 Bach koraal; 1.15 Marinierskapel; 2 35 De winter in het lied; 3.— De cos mopolitans; 3.30 Pianoduo; 4.— Bijbel lezing; 4.45 Klassiek Symphonie; 5. Het kleuterklokje klingelt; 5.15 Het Ned. Kamerkoor; 5.45 De avond in In donesië; 6.Klanken van Hawaii; 6.15 Sport; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.15 Onder de NCRV-leeslamp; 7.30 Het ac tueel geluid; 7.45 Het vraagstuk van de werkloosheid; 8.15 Omroeporkest; 8.45 Maria (spel in verzen); 9.30 Kwintetten van Mozart; 10.Cursus kerkorgel- spel; 10.45 Avondoverdenking; 11. Cantate; 11.25 Pop. Symph. avondcon cert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7.15 Gr.pl.; 8.18 Lichte morgenklanken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Strijkkwartet; V.P. R.O.: 10.— Morgenwijding; VARA: 10 20 Gr.pl.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De regenboog; 11.20 Liederen van Wolf en Duparc; 11.40 Toppunt; 12.Carlo Car- cassola-orkest; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Voor het platteland; 12.38 De Trouba dours; 1.15 Kalender; 1.20 Gr.pl.; 2.— Belgische kamermuziek; 2.30 Voor de jonge moeder; 2.45 „Carmen" (gr.pl.ll 3i40 De bron van Almazar; 4.30 Miller- sextet; 5.Mira de poes (fabel): 5.15 De school is uit; 5.30 Johan Jong (or gel); 6.15 Pianoduo; 6.30 The Ramblers; 7.— Groningsch halfuur; 7.30 strawins- ky en Szymanowski-concert; 8.15 Ac- tuële kanttekeningen; 8.45 Federatie Europa; 9.05 Dolf van der Linden en zijn metropole-orkëst; 9.45 Rusland en wij; 10.Meester-trio; 10.30 De Stem des Volks; 11.15 Franse chansons; 11-30 Gezellige plaatjes.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6