Siad en Omgeving Van Dalsum doei een Konings drama leven am om Een lezend volk is een gelukkig volk DE BRIEVENBUS I WE3SHMI 1 im i li J Algemeen Verslag en Memorie van Antwoord Richard lil in prachtige AGENDA vertaling Tien jaar üemeensehapsbond Burgerlijke Stand avond op de Een „Bibiiolympus Doorrijders Eva Bonheur Ijs onbetrouwbaar! Jong-Holland op de planken sluit op Woensdag 25 Febr. a.s. Dekschuit onder water De Rijp. Vergadering L.T.B. „SABA" De Gemeentebegroting Er bestond voor de opvoering van Shakespeare's beroemde koningsdra ma Richard III gisteravond een zeer grote belangstelling. En men kan niet anders dan bewondering hebben voor de «wijze waarop het Amsterd. Toneel gezelschap op het Alkmaarse toneel een zo veeleisend d-ama h-eft - speeld. De reeks van wisselende tafe relen werd op eenvoudige en toen op merkelijke wijze gebracht. Op zo'n manier is deze opvoering ook in plaat sen buiten Amsterdam mogelijk. Shakespeare heeft in Richard III wel duidelijk de menselijke hartstoch ten getoond. Deze ongelukkige Richard, bij zijn geboorte reeds mismaakt, was vol van haat tegen allen, die konden verwerven wat hem onthouden werd Maar hij werd beheerst door een on tembare machtswellust en hij deinsde in de moeilijke tijd die Engeland tij dens zijn leven doormaakte, voor geen middelen, hoe onmenselijk ook terug om de hoogste macht, het koningschap in zijn land te verwerven en de voor delen van het koningschap uit te bui ten. Wie hem in de weg stond of niet volgens zijn wil handelde, werd uit de weg gemimd. En de toneelfiguur Richard III is een beroemde gewor den. Van Dalsum heeft opnieuw bewezen, dat hij een zeer groot acteur is. Hij heeft van Richard een creatie gege ven, die deze misdadige vorst ten voe ten uit voor de toeschouwers deed staan. In tal vah scènes wist hij de wisselende stemmingen prachtig uit te beelden. Hii was het middelpunt van een ensemble, dat het stuk zijn volle waarde gaf. Dit ensemble omvatte meer dan dertig personen. waarvan wij de voornaamste nog gaarne even onder de aandacht willen brengen. Frits van Dijk was zeer goed in zijn korte scène als Koning Edward Jac ques Snoek trok de aandacht als Cla rence, evenals Lo van Hensbergen als Lord Rivers, John Sehmitz als de Graaf van Richmond in de laatste taferelen en Johan Fiolet als Lord Stanley. De hertog van Buckingham was een uit stekende creatie van Louis van Gaste ren, terwiil kleinere rollen van Ben Groenier (tweede moordenaar), Cas Baas en Raymond Oosthout als de prinsen. Paul Huf als Hastings Wim Vesseur als Ratcliff en Edwin Thomas alsolatesbv opvielen. En nu de dames waermee wij eigen lijk hadden moeten beginnen. Zij had den in dit drama van heftige botsin gen moeilijke rollen, maar Loudi Nij- GRATIS EEN BOEK. Gedurende de Boekenweek ontvangt U bi) aankoop van een Boek, min. waarde 3,50, Het Geschenk „Oeroeg", waaraan verbonden een prijsvraag. V Koopt het Beste Uw Boeken bij MARIE OUDEJANS, Schoutenstraat 13. ILUWW II.I!«1JUWJLU.I.!U Dezer dagen herdacht de Jeugd groep van de Gemeenschapsbond zijn 10-jarige arbeid hier ter plaatse. De grote zaal van het gebouw „Waakt en Bidt" was geheel gevuld met belang stellenden, toen de voorzitter der jeugdafdeling, de heer Joh. ,v. Oost veen, om half acht de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Het ver heugde hem, dat zovele belangstellen in het groeiend jeugdwerk. Wanneer wij vanavond echter de 10-jarige ar beid herdenken, dan doen we dat niet om hiermede te willen zeggen, hoe goed mensen het hebben gedaan, maar om alleen God te danken voor Zijn Trouw. Wanneer er een blijde jeugd Js, die haar kracht en lust vindt in de Dienst des Heren, dan is dit een ge schenk van Boven, aldus spr. Spr. las vervolgens enkele felicita ties voor van verschillende predikan ten en voorgangers en ook van enkele andere jeugdverenigingen. De afge vaardigden van de Jongemannen ver. en Herv. Meisjesver. waren tegen- woordig. Het verdere deel van deze avond werd, naast enkele korte toespraken van de heer J. Dammuller en Zr. Grietje Bak, gevuld door de Jeugd zelf, waarvan de één na de ander vertelde van hetgeen zo in de afgelopen 10 jaar was gebeurd. Zo hoorde men van de verschillende Jeugdweekends, de zegenrijke jeugdkampen, het kinder werk, de wekelijkse jeugdsamenkom- sten en de jeugd-colportage. Er bleek deze avond wel, dat het mogelijk is, om ook in de jonge jaren een besliste levenshouding in te nemen en dat het dienen van God blijdschap geeft. Aan het slot werd het tableau „Bij het Kruis" voorgevoerd, waarin nog eens werd onderstreept, dat alleen Jiet geloof in het volbrachte werk van Christus rust en vrede geeft. Met de opwekking om zich geheel aan de Heiland te geven, werd deze bljjde herdenkingsdienst gesloten. Geboren: endrik, z. van, H. Knuistingh Neven en L. Leertouwer. Getrouwd: Bastiaan Punt en Cla- sina A. Kranenburg. Overleden: Johan G. Biskanter, wedr. van J. de Leeuw, 73 j Arie Monfoort, geh. m-t S. c"hats, 43 jaar. Geertje Jonker, wed. van W. Stoop, 83 jaar. Adriana Leek, geh. met W. Ligthart, 87 jaar. hoff als de koningin, Mary Smithuy-' sen als Lady Ann, mevr. Royaards- Sandberg als Richard's moeder en An toinette de Visser als de felle aan klaagster ex-koningin Margaretha, blekdr ten volle voor deze taak bere kend en droegen zeer veel tot het succes bij. ZSj mochten ten volle in de toejuichingen delen, die aan 't slot echter voor Albert van Dalsum de vorm van een grootse ovatie aanna men. Staande juichte men deze acteur toe en riep hem vele malen terug. Een welverdiende hulde voor een grobtse prestatie. De bijzonder verzorgde costuums waren een attractie. De vertaling van A. Roland Holst was prachtig. En de grootste winst is de stijgende belang stelling voor het grote toneel in Alk maar. G. DINSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Prop.- en feest avond Bond voor Staatspensionne- ring. Paviljoen Kinheim, 8 uur: Lezing Ge nootschap NederlandFrankrijk. WOENSDAG Gulden Vlies, 8 uur: Pierre Palla en Christine Bevort v. H.B.S.-verenl ging. 9 Hotel Victory, 8 uur: Lezing vereniging „Oud Alkmaar". BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Het spook huis, 14 jaar. t Woensdag, 2.30 uur, matinée. Victoria Theater, 8 uur: De 7e misdaad, 18 jaar. Woensdag, 2.30 uur, matinée. Cinema Americain, 8 uur: Gentleman Jim; 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée. VAN WIE? Onbeheerd zijn in de stad aange troffen een ijzeren kruiwagen, een steekwagentje en een autoped. In lichtingen op 't politiebureau. Op Donderdag 26 Februari be gint voor de dertiende maal de jaarlijkse Boekenweek, ter gelegen heid waarvan, evenals dat andere jaren de gewoonte was, een novelle Is Verschenen, getiteld „Oeroeg", die als „geschenk 1948" uitgereikt worden aan een ieder, die geduren de de boekenweek voof minstens ƒ3.50 it contant besteedt. Tot zover wijkt deze regeling niet af van hetgeen tot dusverre gebrui kelijk was. Toch heeft men gemeend, dit jaar een extra stimulans te bren gen, en heeft ook de jeugd betrokken in de actie voor het goede boek. Anna H. Mulder schreef een boekje „Logarithmen en Rozen", dat een wegwijzer in de litteratuur wil zijn en waarmede in de hoogste klassen van het M.O. goede resultaten wor den bereikt. Bovendien is er een toe passelijke kruiswoordpuzzle ontwor pen, die gratis beschikbaar wordt ge steld. Als het centrale punt staat ook dit jaar weer de gala-avond in Am- Sterdam op het programma, doch hiernaast hebben de boekverkopers uit de kop van Noord-Holland nog een eigen actie op touw gezet, die uitmunt door een originele opzet. Op Woensdagavond 8 Maart zal n.l. om acht uur in het Wapen van Heemskerk een „Avond op de Bi biiolympus" worden gehouden. Deze avond is ingesteld naar het voor beeld van de bekende „Radlolym- pus" en de voorzitter van dat wijze college, de heer Jaap Buys Jr., zal dan ook heersen over de vier „go den", die in j het „Wapen van Heemskerk" het orakel zullen doen spreken. De directeur van de Leidse Uitge-i versmij., de heer J. Tersteeg, de boekverkoper J. den Haan, schrijver van o.a. het geestige boekje „Talking Shop", de auteur Simon Carmiggelt, wiens „100 dwaasheden" en „Alle maal onzin" velen kennen en ten slotte Mr, A. F. Kamp als vertegen woordiger van het lezende Alk- maarse publiek zullen gevieren op het podium plaats nemen en de vra gen beantwoorden, die uit het pu bliek naar voren zijn gekomen. De vragen moeten uiterlijk Dins dag 3 Maart ingediend zijn bj één der boekhandelaren, wier namen en adressen U aantreft in de Boeken weekkrant, die deze week in Alk maar huis aan huis wordt verspreid. Men verwacht vragen van allerlei aard, diepgaande en oppervlakkige, komische en ernstige, maar alle daar voor in aanmerking komende vragen De CCD ondervindt de laatste tijd zeer veel moeilijkheden bij de controle op auto's en wel zeer speciaal In de avonduren Autobestuurders zijn er, gezien de verschillende overvallen die meerdere malen door lifters werden gepleegd, niet op gecharmeerd langs de weg tè stoppen wanneer zij er niet zeker van zijn wie het stopseingeeft. Daarom vindt deze controle dan ook nog slechts plaats in of vlak bij de be bouwde kom ener gemeente en steeds in het bijzijn van geüniformeerde po litieagenten. Toch zijn er dan nog autobestuur ders die bij het lichtsignaal met een rode lantaarn doorrijden, doch mis schien is dat wel omdat zij er wel de gelijk van overtuigd zijn, wie er staat te controleren, waarmee natuurlijk niet wordt beweerd dat de doorrijders een goede reden hebben om door te rijden. zullen vanaf de „Bibiiolympus" af doende worden beantwoord. ZEVENTIG PROCENT Op deze originele manier zullen onze Noordhollandse boekverkopers er ongetwijfeld toe bijdragen de zo nodige belangstelling voor het goede boek aan te wakkeren. Een lezend volk t Is een gelukkig volk en als men ziet, dat cijfers ge noemd worden van 70 pet. van de Nederlanders, die nooit een boek lezen, Is een actie als die van de Boekenweek zeker niet overbodig. Bij deze overwegingen spelen com merciële factoren, hoewel ze uiter aard wel in het geding zijn, toch slechts een ondergeschikte rol. Alkraaarders, tot weerziens op de „Bibiiolympus"! Met nadruk wordt gewaarschuwd tegen de onbetrouwbaarheid van het ijs. Reeds zakte gisteren een driejarig jongetje door het ijs van de Hoever- vaart. bij het Huis van Bewaring. Het kind werd door een voorbijganger ge grepen en naar een nabijgelegen wo ning overgebracht. Juist die Hoever- vaart is zo gevaarlijk door het stro mende water en het afvalwater van de wasserij. Maar ook singels en andere wate ren bieden nog geen veiligheid. De politie heeft gisteren de hele dag ge patrouilleerd, en steeds weer gewaar schuwd. Van een tiental kinderen, die maling hadden aan de waarschu wingen, wejden de schaatsen afgeno men, die ze over een paar dagen aan het politiebureau kunnen terughalen. Zolang het ijs njet officieel is vrij gegeven, blijft het gevaarlijk en on betrouwbaar! De medewerking van het publiek wordt ingeroepen, om de kinderen hierop te wijzen. Donderdagavond a s. treedt de „Jong Holland" in het Gulden CSV Vlies van ons bureau wordt wèl voorzien van post. Dit maal extra, omdat bundels brieven binnenkomen met oplossingen van de adver tentiewedstrijd. Meermalen gaan de uitslagen vergezeld van aardige rijmpjes, welke op de wedstrijd, de midden- Stand of de krant betrekking hebben. In zoverre kunnen we hoogst tevreden zijn. Voor degenen, die nog willen meedingen naar de prijzen, gaat hier de laatste waarschuwing in zee: de wedstrijd voor het voetlicht, met een nonstop- gymnastiekuitvoering. Hoewel „Jong Holland" nog een jonge vereniging is (zij werd eerst op 10 Ju ni van het vorige jaar opgericht) telt zij reeds ruim 400 leden. De vereniging is ontstaan uit de vroegere gymnastiekvereen. „Odis" en Advendo" en de voetbalvereniging ,Jong Holland", en het aantal leden wijst er wel op, dat „Jong Holland" in een behoefte voorziet. De heren F. G. Nol en J. Heinis, de beide instructeurs- der vereniging, heb ben tesamen met de leden het pro gramma opgebouwd en de samenstel ling van de verschillende nummers is van die aard, dat de aanwezigen een goede avond geboden zal worden. Aan de Kanaalkade ongeveer ter hoogte van de Ijzerhandel de Wild is een dekschuit met 35 ton ijzeren staven, bestemd voor de firma Stoel, gezon ken. Hoewel dit reeds enige tijd geleden moet zijn gebeurd, is men eerst van morgen tot deze ontdekking gekomen. Thans is een andere schuit boven het wrak gemeerd, daar rode lantarens aan stokken vanwege het drijfijs niet lang zouden stand houden. Experts zullen de schade opnemen en getracht zal worden de dekschuit te lichten, wat een oriïvangrijk karwei be tekent. De afd. v. d. L.T.B. vergaderde Zaterdagmiddag in café Blokdijk. 'Zoals fjpwoonlijk was deze vergade ring goed bezocht. Nadat de voorzit ter met een kort woord had ge opend, werden de notulen voorge lezen, naar aanleiding waarvan en kele besprekingen werden gevoerd betreffende het aanstellen van een vertegenwoordiger aan de veiling te Purmerend. De bedoeling is dat één van de leden bij de keuring van de producten aanwezig is. Twee moge lijkheden werden aan een bespreking onderworpen, n.l. een vast persoon aanstellen of om beurten een lid af vaardigen. Bij nadere beschouwing werd als de beste en goedkoopste manier gedacht, het om beurten af vaardigen van één van de léden. Ook was dit voorgesteld door de veiling van Purmerend. Er gaat een opvoe dende kracht van uit als een ieder eens kennis maakt met de wijze van keuren en de eisen, die worden ge steld, aan goede producten. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijveo, waarin werd aanbevo len de aanschaffing van de in bro chure vorm uitgegeven rede, welke was uitgesproken door Z.H. de Paus tot de Italiaanse boeren. Besloten werd voor alle leden een exemplaar te bestellen. Nadat 10 afgevaardigden voor de jaarvergadering van de L.G.C. waren gekozen en de agenda voor de jaar vergadering van het Centraal-Bureau was gezien, werd het woord verleend aan de heer Verdonschot, directeur v. h. boekhoudbureau v. d. L.T.B., die sprak over verschillende problemen betreffende belastingzaken. Vooral de vermogensaanwasbelasting werd na der beschouwd. De heer Kampschroer sprak over het garantiefonds voor de N.O.-pol- der. In een uitgebreid betoog zette spreker uiteen, wat dit fonds, beoogt en welke waarde dit heeft voor de katholieke pioniers in de N.O.-polder. Ik scheer me met muziek en Philips „PHILISHAVE" zegt Staal* baard. Even de steker in het stop contact en, terwijl ik luister naar de radio, vliegt mijn baard er af. Droogscheren met „PHILISHAVE" STAALBAARD is inderdaad een gemak. Gaat U zich daarvan eens persoon lijk bij Uw handelaar overtuigen» PHILIPS STAALBAARD Ook UW baard vliegt eraf! N.V. PHILIPS' VERKOOP* MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND.CINDHOVEN Nadat verschillende aanwezigen gebruik hadden gemaakt van de gele genheid tot het stellen van vragen, wel ke vragen door de sprekers breedvoerig werden beantwoord, dankte de voor zitter beide sprekers voor hun mede werking. De rondvraag leverde weinig nieuw* op Door de heer van Saase werd />- wezen op de noodzaak de nog in voorraad zijnde aardappelen vooral goed te bewaren. Het bestuur stelde nog voor mede werking te verlenen aan de actie van het aardappelcomité Arnhem. door J. D, v. Exter Vrijdagavond zal voor de Volksuni versiteit de danseres SABA optreden, voor welk optreden wij gaarne ook van deze plaats de aandacht van het kunstminnend publiek vragen. De danseres werd op Java geboren. Zij is oud-leerlinge van de Javaanse danser Raden-Mas-Kodrat. Daarna heeft zij zich op Ceylon gespecialiseerd in de Hindoe-danskunst, welke zij nu uitsluitend danst. Saba zal voor de eerste maal Alk maar bezoeken. Zjj trad reeds op voor verschillende Volksuniversiteiten en Kunstkringen. Voor de Amsterdamse V.U. reeds voor de derde maal. Laat Alkmaar door een flinke be-, langstelling blijk geven van zin voor goede kunst. 137. De aandacht van het spook is afgeleid door het vogelenzaad, dat over de grond verspreid ligt. Hij pikt de kon reltjes één voor één op en loopt daar door langzaam in de richting van het harnas. Hij kijkt niet op of om, zo ver diept is hij in de korrels, die op de giond liggen. En dus ziet hij ook niet dat de arm van het harnas eventjes be weegt. Of is dat nu verbeelding? Nee, nee kijk maar, de arm, die de knots vasthoudt, lijkt wel te beven. 138. Nu is het spook vlak bij het harnas gekomen. Al het vogelenzaad heeft hij opgegeten en juist wil hij zijn hoofd opheffen, wanneer de knots met een klap naar beneden suist en op het hoofd van het spook terecht komt. De uitwerking is overweldigend. „Auw, Auw!" schreeuwt het spook en vliegt weg. Maar wat is dat? Het spokenge- waad glijdt halverwege van hem af. Wie zou er onder zitten?» Op Zondag 29 Februari a.s. voert het Nederlands Volkstoneel in het Gulden Vlies Heyermans' „Eva Bonheur" op. De figuren uit dit spel van de hui selijke aard zijn nog altijd levend, en het jonge geslacht kan in dit stuk zien, hoe de oude school zo'n titelrol speelt. Eva Bonheur wo'dt onder regie van Hans van Meerten gebracht in een goed décor van Wim Vesseur met Ma rie Faassen in de hoofdrol. Men her innert zich wellicht, dat deze rol lange tijd één der grootste successep is ge weest van wijlen mevr. de Boer v. Rijk. Verschenen is het algemeen verslag met de memorie van antwoord op de gemeentebegroting voor 1948. Het is vanzelfsprekend dat wij van dit boekdeel dat drie dagen vóór de behandeling der begroting ver scheen, niet veel meer kunnen overnemen. Trouwens, de papierposi tie waarin alle couranten thans ver keren is oorzaak dat van grote ver gaderingen zoals de raadsvergade ringen van Donderdag en Vrijdag a.s. slechts het belangrijkste zal kun nen worden opgenomen. Alle sprekers zullen gerantsoeneerd moeten worden, althans wat de ruimte betreft welke zij voor hun redevoerin gen in de courant kunnen krijgen, maar wij zullen desondanks de grote lijnen in de debatten zo goed mogelijk volgen. Wat het algemeen verslag met de memorie van antwoord betreft, wij la ten daaruit hier enkele beschouwingen volgen. ALGEMEEN BELEID In verband met de instemming van vele raadsleden met de voorgenomen feestviering ter gelegenheid van het komend regeringsjubileum merken B. en W. op, dat de bijdrage der gemeente ad 5750 slechts als voorbeeld en aan sporing voor de burgerij is bedoeld. Er komt in samenwerking met de Oranje verenigingen een comité voor feestvie ring. Enige raadsleden roemen de samen werking tussen de verbonden fracties van de KVP en de PvdA. B. en W. merken op, dat de vermoedelijke uit komsten van 1947 de isis zullen vor men voor bijzondere uitkeringen in 1948, 1949 e' 1950. Wordt het geraamde bedrag niet ontvangen dan zal de ge meente naar evenwicht in de begroting moeten streven door verlaging van uit gaven en verhoging van inkomsten. Een voorzichtig financieel beleid blijft noodzakelijk. Desgevraagd delen B. en W. mede, dat de opbrengst der tonnenbelasting over 1947 44.500 en die der honden belasting 11.200 bedragen. Aan de organisaties, die zich met de jeugd bemoeien zijn vragen gezonden. Alkmaar is gemachtigd goedkeuring tot 10.000 te verlenen voor werken voor volkshuisvesting. In verband met het voornemen tot aanstelling van een hoofdopzichter bij de Reiniging geven B. en W. een uit voerig overzicht van het personeel en het materieel bij deze dienst. Daarin wordt o.a. medegedeeld, dat het voor een stofvrije ophaling van vuilnis no dig zal zijn sluitende vuilnisemmers tegen kostprijs voor de inwoners be schikbaar te stellen. Tevens worden enige andere verbeteringen voorge steld. De oprichting van een volkscrediet- bank werd met belangstelling tegemoet gezien. Aangedrongen werd op vlugge re aanstellint van arbeidscontractan ten in vaste dienst. B. en W. zullen na der overwegen in hoeverre hierbij de commissies van overleg moeten worden gehoord. Wat de verbeteringen op 't Stations plein betreft is overleg gepleegd met de NS en de NACO, welke samen voor 50 procent in de kosten der verbete ring zullen deelnemen. Verdere uitbreiding in de bouw van. fabrieken op het industrieterrein kan worden verwacht. Men tracht industrie te trekken en wil ook regionale uit breiding van bestaande grote industrie ën voor Alkmaar verwerven. In enige gevallen zijn facturen van ingekomen nota's die te hoog bere kend bleken door de gemeente aan de prijsbeheersinstanties ter hand ge steld. VROEGERE DIENSTEN Het nadelig saldo over de dienst 1945 is vermoedelijk 701.635.47. Het tekort over 1946 is nog niet bekend, evenmin over 1947. De lening ter dekking wordt in 30 jaar afgelost, maar versterkte af lossing is mogelijk. ALGEMEEN BEHEER B. en W. geven desgevraagd een uit voerig overzicht van de voor de amb tenaren en werklieden ingevoerde sa laris- en loonsverhoging. Het is niet doenlijk voor iedere functie het ver schil op te geven tussen de hier thans voorgestelde bezoldiging en het bedrag dat volgens de minister hoogstens mag worden gegeven. Vertraging bij deze materie moet aan het Departement worden geweten. Het is niet mogelijk hen, die van 1 Janudri 19371 Maar 1944 om bezuini gingsredenen geen jubileumgralificatie kregen deze alsnog toe te Jtennen. Evenmin is het mogelijk de ambtena ren, die thans wachtgeld genieten in een gelijkwaardige betrekking te plaat sen. Naar aanleiding van desbetreffende vragen geven B. en W. een uitvoerig overzicht van de salariëring Van de ge meenteambtenaren. De definitieve sa larisregelingen van de gemeenten bo ven 15.000 inwoners worden van geval tot geval door het Rijk bezien. Met het oog op de kosten kan nog niet worden overgegaan tot het doen drukken van de raadsverslagen of het vervangen van het analytisch verslag door een stenografisch verslag. Wat het consumentencrediet betreft wordt medegedeeld, dat er thans nog 2.^62 credieten lopen welke in Februari 1949 eindigen. OPENBARE VEILIGHEID Op het verkeerspunt bij de Berger- brug staat tijöensde spitsuren een politiepost, en tevens zijn er verkeers borden. De discipline der weggebrui kers laat nog veel te wensen over. In 1947 hadden in' deze gemeente 216 ver keersongelukken plaats waarvan'echter slechts zeven op dit kruispunt. De voorgenomen wijzigingen op het Sta tionsplein zullen ook wel vérbetering brengen in het gevaarlijke verkeer op de Stationsweg. De openbare verlichting is door de rantsoenering op «diverse punten der stad nog onvoldoende. B. en W. doen in dat opzicht wat in hun vermogen is. Er zijn plannen in voorbereiding voor het plaatsen van verkeerslichten bij het kruispunt Bergerbrug. VOKSGEZONDHEID Binnen afzienbare tijd kan een rege ling voor een schooltandartsendienst tegemoet gezien worden. Het speel tuinwerk wacht op voorstellen van de raadscommissie voor het jeugdvraag- stuk. Het terrein Rochdale is hersteld. Het Alkmaarse Drankweercomité zou in April a.s. een verzoek om subsidie voor 1949 kunnen drfen. Woningen in de Overdiestraat worden in bewoon bare staat gebracht. Een betere huis vesting van a-sociale gezinnen kan al leen geschieden door «t speciaal daar voor bouwen van woningen. Op verzoek geven B. en W. een over zicht van de werkzaamheden van het huisvestingsbureau. Plannen voor het bouwrijp maken van de terreinen Overdie en Achtèr- mee- zijn in een vergevorderd stadium van voorbereiding. OPENBARE WERKEN Van B en W. is voorhands geen voor stel te verwachten om te komen tot een andere wijze van kermisviering. Met de Spoorwegen wordt onderhan deld over een nieuw tunnelplan aan de Bergeroverweg. He is voorlopig niet mogelijk een aula op de Begraafplaats te bouwen. Door het treffen Van voorzieningen aan het poortgebouw hoopt men tijdelijk aan vele bezwaren tegemoet te komen. De graven van het Ehrenfriedhof zijn van nieuwe kruisen voorzien. Het Kwa- kelpad zal verbeterd worden. EIGENDOMMEN B. en W. menen, dat het voorhand* het beste is door te gaan met verhu- ri"C van de muziektuin. De restauratie kan minder kostbaar worden. Voor een cultureel centrum is de tuin ongeschikt. „De Nieuwe Doelen" zal voorlopig nog niet gemist kunnen worden door het gebrek aan zaalruimte. ONDERWIJS. De uitbreiding van schoolruimte wacht op het verslag der betrokken raadscommissie. Waarschijnlijk zuilen daarbij nissenfcutten of houten nood gebouwen gebruikt kunnen worden. In behandeling is een rapport voor uit breiding der school aan het Victoria- park. In het Berger-kwartier zai een schoolgebouw moeten komen. Er kan een bedrag van f 200 gegeven worden als bijdrage in cursus-gelden voor Alkmaarders die de Volkshogeschool te Bergen bezoeken. Er kan nog geen de finitieve bestemming aan de Keetkolk- school worden gegeven. Aangegeven wordt wat gedaan wordt tegen school verzuim en welke regeling bij aan koop van leermiddelen wordt getrof fen. De samenwerking van schoolper- soneel en ouders is goed. Het vraag stuk voor de vacantiebesteding is nog in onderzoek. Medegedeeld wordt, dat de aula van het Gymnasium niet voor gymnastiekzaal kan worden gebruikt als er de vorige avond bijeenkomsten in gehouden werden.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2