c Heren PULLOVERS en VESTEN De heer G. C. Dun Officier Oranje-Nassau GERARD WORM Pierre Palla en Christine Bévort Kunstlicht-fotografie Cursus Gediplomeerd kraamverzorgsters „Witte Kruis" AGENDA Soldaat waste zijn broek in benzine Brandje aan het Wolfspad GRATIS EEN BOEK MARIE OUDEJANS Dierenbescherming Een rondreis door Europa Laatste voorstelling Covoto Journalisten vergaderden Burgerlijke Stand Hervormde Jeugdraad T.B.C.-bestnjding C. Bruin 'Kampioen van Langedijk" Ongeval op Kanaalkade Biljarten Europees kampioenschap 45—1 Finale 2e klas kampioenschap St. Pancras. Hensbroek. Wisselbeker-iiswedstrijden Sckermerhorn Schermer dorpentocht1- JMgezoudm Het scheerwonder Wanneer het Gulden Vlies tot de nok is gevuld met onderwijzers, hoofden van scholen, afgevaardigden van gemeentebesturen, burgemeesters, een afge vaardigde van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en wan neer wij weten dat ai deze mensen zijn gekomen om afscheid te nemen van één man dan is er sprake van meer dan belangstelling alleen. Al' deze personen waren gekomen om Donderdag afscheid te nemen van de h r G C Dun. inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Alkmaar, 1 van hen betuigden in warme, hartelijke speeches hun leedwezen overT he" heengaan van deze eminente inspecteur. Huldiging werd grootse manifestatie Dit afscheid had de vorm van een huldiging en zal op de heer Dun, en m niet mindere mate op mevrouw Dun, een onvergetelijke indruk heb- "7n *raekérste' plaats deelde Dr. Wesselings, afgevaardigde van de minister van O., K. en W., de inspec tor mede dat het Hare Majesteit had behaagd de heer Dun te benoe- tot officier in de orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding, zo zei Dr. Wes- „elings worden bij het Onderwijs maar sporadisch aangeboden, waardoor de waarde van de onderscheiding nog wordt verhoogd. Het tweede feit dat op de heer Dun een onvergetelijke indruk heeft ge maakt moet wel zijn geweest, dat van het Katholiek, Protestant Christelijk en Openbaar Onderwijs vertegenwoordigers in de zaal aanwe zig waren en die zich door één man lieten vertegenwoordigen bij het speechen, waarmee dus' wel de eens gezindheid inzake de toegenegenheid voor de heer Dun werd gesymboli seerd. DE AANKOMST Om half elf stonden in de gang een haag kinderen opgesteld, van iedere school twee afgevaardigden, die de heer en mevrouw Dun bij aankomst begroeten en die, zoals de heer Dun in zijn speech zeide, hun het gevoel gaven van thuis te zijn. Staande zong de zaal een welkomst lied en het echtpaar Dun nam plaats ■op het toneel temidden van familie en een schat van bloemen. De voorzitter van het ontvangst comité, de heer P. Geerling, heettte allen welkom en deelde mede, dat Zijne Excellentie, de minister van O. K. en W. bericht van verhindering had gezonden. De voorzitter zeide dat de onderwijzers met weemoed hun in specteur zagen verdwijnen en dat zijn woorden, hieraan voorafgegaan, slechts een zwakke poging waren om zijn ge voelens tot uitdrukking te brengen. Namens de 700 leerkrachten uit de inspectie Alkmaar, leerkrachten bij 't Katholiek, Christelijk en Openbaar on- Programma der tegen stellingen Een programma zoals men wel zeer zelden op een concert zal aantreffen, en ieder musicus zal het wel moeilijk val len groter tegenstellingen bij elkaar te brengen. Stel U voor, van Joh. SeS. Bach's ChromatischeFantasie en Fuga, naar de Negro Spirituals, dwars dooi de romantiek van de Schumann en Brahms liederen, via het virtuozendom van Franz Liszt naar Chopin om uit eindelijk te belanden bij de quasi Jazz S.vmphonie „Rhapsody in Blue" van Gershwin. Dat hier niet van een stijl vol programma gesproken kan worden is wel duidelijk en alzo kregen we een muzikaal manusje van alles. De inlei der, drs. P. Mulder, gaf gedeeltelijk de oplossing van dit feit, door mede te delen dat men met verzoeknummers had rekening te houden. Vijf-en-dertig stukken van diverse pluimage moesten de jeugdige luisteraars verwerken, en hebben dit met grote aandacht en be langstelling gedaan. Een bespreking van al deze werken zou ons te lang doen zijn, en daarom zullen we ons maar beperken tot een totaal indruk van de prestaties van de executanten. Pierre Palla bezit een grote techniek en hij laat het niet na stukken te kie zen waarin dit onderdeel van de pia- 1 nistiek kan worden gedemonstreerd, 5 vooral de „drie korte stukken" van Liszt werd brillant gespeeld. In de begelei dingen van de zangeres was hij zeer bescheiden en volgzaam. .De zangeres Christine Bévort bleek met volkomen gedisponeerd te zijn, maar wist toch in de liederen van Joh. Brahms zéér te loven momenten te be- reiken. De voordracht had wat vitaler kunnen zijn. De Negro Spirituals wer den met gevoel gezongen. Drs. P. Mulder hield voor iedere programma-afdeling een korte en y uchtige beschouwing, zonder dieper Pti "?uzik3le zaken in te gaan. t .-|eu®^8 auditorium stelde de prestaties van de solisten buitengewoon vÜiw'-6? dit ^oor hartelijke bij- r,,o^0e.UI®ln®en °°'t blijken. Wanneer weer eens tot een dergelijke avond overgaat, hopen we dat men dan eens ïfn concess'es zal doen aan de ver schillende smaken, 'maar een stijlvol programma zal bieden. Dit zou de cul turele zin van een dergelijke avond' belangrijk versterken. De belangstel ling m t Gulden Vlies was matig. MUSICUS. derwijs, sprak de heer Lutterot, Op een der vergaderingen van het comité van ontvangst, zo zei spreker, toen we ongedwongen bijeen waren, werd in drie eenvoudige zinnetjes de doopceel over de heer JDun gelicht. Het waren deze zinnen: a. Je'had weinig last van hem; b. Hij is de beroerdste nog niet en c. hij weet er wel wat van. Voor een buitenstaander mogen deze zinnetjes misschien niet zo veel zeg gen, maar zij die bij het onderwijs zijn betrokkenweten wat zij betekenen. De onderwijzers hadden weinig last van hem omdat hij ze ter zijde stond met raadgevingen en vaderlijke wen ken en wanneer een rechtgeaard schoolmeester zegt: „Hij weet er wel wat van" wil dit heel wat zeggen. Veel heeft de heer Dun bijgedragen, ver volgde spreker,- tot vernieuwinf van het onderwijs en steeds was zijn stre ven naar verhoging van het levens geluk van het Nederlandse kind, waar-' voor hij zo'n onverwoestbare liefde be zit. GESCHENKEN Namens het comité bood de voorzit ter de heer Dun een rijwiel aan, daar algemeen de ■verwachting was dat een ruststoel nog niet op zijn plaats zou zijn. Hierna reikte Dr. Wesselings de Ko ninklijke onderscheiding uit en dankte voor de deskundige voorlichting en ac tiviteit van de scheidende inspecteur. Een groot aantal sprekers voerde hierna nog het woord en met welke woorden het ook gezegd werd, allen hadden spijt van dit afscheid. Het waren de heren: P. v. Nes, hoofdinspecteur; J. J. Feringa, namens inspecteurs; J. J. Nieuwenhuizen; De ken J. Th. Jacobs, H. Haitema; P. Reyneveldt; Rector Heynen; J. Weyers, die naast hun hartelijke woorden een blijvend aandenken aan dit afscheid schonken. De laatste spreker was de heer Dun zelf, die tegen het afscheid had opgezien, welk afscheid hij een ambv- telijke begrafenis noemde. Deze dag was echter geen afscheidsdag geworr den, maar een huldiging, waarvoor hij allen hartelijk dank zegde en wel spe ciaal Hare Majesteit voor het verlenen van de onderscheiding. Verenigingen, besturen en particu lieren werd 's middags" de gelegen heid gegevèn afscheid van deze func tionaris te nemen, die bijna een .halve eeuw het onderwijs heeft gediend en, gezien de overweldigende belangstel ling, uitstekend heeft gediend. Op Dinsdagavond werd, aangeboden door de firma „Flandria" alhier, in 't Wapen van Heemskerk een causerie gehouden over „fotografie bij kunst licht" door de heer de Jong van de Foto- en Projectieafdeling van N.V. Philips, Eindhoven. Uit de vol bezet te zaal bleek de grote interesse voor deze tak van fotografie. Door de demonstratie van diverse soorten fitolampen werd duidelijk ge maakt hoe hoogst eenvoudig het is voor de amateurfotograaf met ieder toestel binnenshuis een geslaagde op name te maken. Door de vergevorderde techniek zijn er lampen in de handel welke de zon in de huiskamer vervangen. De ama teurs. die het fotograferen bii kunst licht tot dusver als een terrein be schouwden waarop alleen beroepsfo tografen zich bewogen, behoeven hun camera gedurende ae donkere winter maanden zeker niet in de kast te ber gen. Met een serie hoogst interessan te projectie-beelden besloot de heer de Jong zijn causerie waardoor voor velen de mogelijkheden zijn openge gaan die de kunstlichtfotografie biedt. Bij het gehouden examen voor Gedi plomeerde Kraamverzorgsters, opgeleid door de docente Zuster J. Pestman van het „Kraamcentrum Alkmaar" van Het Witte Kruis, slaagden de volgende cur sisten: Mej. G. Drenthen, Alkmaar; mej. H. te Kiefte, Alkmaar; mej. G. Kuiper, Oudorp, mej. M. Dekker, Schagen; mej. Tj. Leiker, Hoorn. VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Jong Holland. Victory Hotel, 8 uur: Genootschap Ne derlandEngeland. Wapen van Heemskerk, 8 uur; Volks Universiteit Dansavond Saba. Stadhuis, 8 uur: Alg. ledenvergadering Rode Kruis. ZATERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Bonte avond ten bate van tbc-bestrijding. Gulden Vlies, 2 uur: Kindervoorstelling Paulus. Wapen van Heemskerk, 2 uur: Fede ratie-verg. P. v. d. A. Café Centraal, 10 uur: Prov. comm. Veilingen. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Wonderman, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: In vrede leven, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema-Americain, 8 uur: The Halfway House, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. „Ja sergeant, ik stond mijn broek te wassen hè.... in een halve emmer benzine en toen gebeurde het hè. Ik zag allemaal blauwe vlammetjes en toen sprong ik weg, want ik was bang, dat hét uit elkaar zou sprin gen. Je kan nooit weten, hè« ser geant?" Aldus verklaarde gisteravond een soldaat aan de officier van piket de oorzaak van een brandje, dat ont stond in het wachtlokaal van de mi litaire garage aan het Wolfspad. Mistroostig keek de soldaat hierbij naar zijn Cadi-rantsoen, dat hij uit de brand had kunnen redden. Een ge smolten stuk chocolade, .twee klets natte pakjes sigaretten, en wat siga rettenpapier, alles verzameld in een gehavend wasblik. Nog zichtbaar on der de indruk deed hij hakkelend zijn verhaal, om vervolgens zijn porte- monnaie te voorschijn te halen en zijn soldij na te tellen. Gelukkig had de Rode Haan zijn biljetten ontzien. Daar snel ingrijpen van de Alk- maarse brandweer groter onheil voor komen had, werd nu de zaak, althans door de soldaten, niet zo tragisch op gevat. In een stenen wachtlokaal, aan de voorzijde van de garage was de brand door bovenvermelde oorzaak ontstaan. Het vuur vond hier als voedsel een strozak en enkele kledingstukken van de onfortuinlijke soldaat. Terwijl de brandweer werd gealar meerd, trachtten de militairen het vuur met emmers water te blussen. Om 8.50 uur klonk het brandweer- alarm en uiterst snel was het corps op de plaats des onheils. Onmiddellijk werden twee slangen uitgelegd, doch met behulp van emmers water en een schuimblusser was men de brand' reeds spoedig meester. Hiermede was het gevaar voor de garage waarin zich enige miiitaire wagens bevonden, geweken. De brandweer stond onder comman do van de commandant de heer J. v. Maarlevelt, terwijl ook de heer J. Dreeuws, commissaris van politie aan wezig was. Het wachtlokaal brandde uit. Zwar te muren, drabbig bluswater, enkele verbrande foto's en de geblakerde con signes voor de wacht herinneren aan de onvoorzichtige soldatenwas. Gedurende de Boekenweek ont vangt U bij aankoop van een Boek, min. waarde f 3.50, het geschenk „O E R O E G", waaraan verbonden een Prijsvraag. U KOOPT HET BESTE UW BOEKEN BIJ: Schoutenstraat 13 ALKMAAR Zwervend zijn te Alkmaar aange troffen een grote herdershond, reu; 'n klein zwart hondje witte punt aan de staart, reu, zindelijk en een Ierse Set ter. Ter beschikking een mooie cyper se kater pl.m. 1 jaar oud. Indien de eigenaars van de honden zich niet melden zijn ook deze dieren ter beschikking van liefhebbers. Denkt er om geen dieren bij de In specteur brengen. Adres: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. LEZING OVER HUMANISME. Op Dinsdag 2 Maart a.s. zal de ge hele vorming van het Humanistisch Werkverbond in de P. vd A. plaats vinden. Voor deze avond is uitgeno digd de hëer Happé uit Haarlem, die op deze avond een uiteenzetting zal geven over Humanisme en haar die pere betekenis en plichten welke onte genzeggelijk de humanist tot levens doel stelt. De bijeenkomst wordt ge houden in het ABB-gebouw. met lange m ouwen WIJ IMPORTEERDEN UIT FRANKRIJK PULL OVERS EN VESTEN ZO MOOI, DAT WIJ GERUST KUNNEN ZEGGEN: DEZE COLLECTIE STAAT WEER GELIJK MET DIE VAN VOOR DE OORLOG. KOMT U BESLIST EVEN KIJKEN! Herenmodes Herenhoeden Herenkleding in de HOUTTIL Eén dezer dagen maakten de Alk- maarse slechthorenden een prachtige reis naar het zonnige Zuiden. De heer Figee was n.l. zo Vriendelijk om hen te laten meegenieten -van één zijner leizen naar Italië en Zwitserland. Zijn boeiend relaas en de prachtige lantaarnplaatjes deden ons som tijds werkelijk geloven deze reis te maken. Per boot ging het naar Algiers, Tunis, Genua, enz. De hoge bergen met op de helling de fleurige en kleurige dorpjes en bezienswaardigheden boeiden zeer en meermalen zag men een standbeeld van Columbus, daar men in elk der dorpen rondom Genua meent, dat Columbus aldaar is geboren! De vliegende vissen en prachtige, reusachtig grote bloemen boden een imposante aanblik. Via Venetië met zijn kanalen en gondels trok men verder. Het ver voersprobleem is hier prachtig op gelost. Men zag de machtige St. Got- hard geheel in spiraalvorm doorgra ven, waardoor bereikt wordt, dat de trein de tunnel honderden meters hoger verlaat dan bij het begin der tunnel. Het wekte grote bewonde ring. Na Interlaken zag men de bekende Matterhorn, een berg van 3000 meter hoog, die met zijn spits hoven de omringende bergen uittroont. Hier kan men nog op andere wijze ver voerd worden, n.l, door middel van staalkabels, welke men van de ene bergtop naar de andere heeft beves tigd. De natuuropnamen waren prachtig en ieder betreurde het, toen 't afgelopen was. Deze leerzame en genoeglijke avond werd beloond met een hartelijk applaus en een mooi boek voor de heer Figee. Tot besluit van zijn abonnement brengt „Covoto" Maandag 1 Maart des avonds 8 uur in 't Gulden Vlies de prachtige voorstelling „Mijn Zoons" door het Rotterdams Toneel, dir. Ko Arnoldi. Medespelenden zijn: Chris Baay, Kees Brusse, Mieke Flink, Ri chard Flink, Willy Haak, Joan Rem- melts, Georgette Raschevski, Adolf Rij- keïis, Anke Smits en- Elizabeth Ver- slüys. De auteur van „Mijn Zoons" is Arthur Miller, vertaling Frouke de Waard. Regie: Joan Remmelts. „Mijn Zoons" is een belangrijk tijd- stuk geworden, dat bovendien onder regie van Remmelts in een voortref felijk décor van Wim Vesseur. aan grijpend wordt vertolkt. Voor deze voorstelling zijn aan de cassa van 't Gulden Vlies vanaf Za terdag nog enkele kaarten verkrijg baar. Gistermiddag kwam het District Noordholland-Noord van de Neder landse Journalisten Kring in Pavil joen „Kinheim" in jaarvergadering, bijeen. De voorzitter, de heer P. Teeling, wijdde in zijn openingswoord enkele woorden ter nagedachtenis aan onze overleden collega, de heer J. Werk man. De secretaris, de heer W. Kok, bracht zijn jaarverslag uit waarin de leden werden aangespoord meer actief aan het werk van de journa listenkring deel te nemen en een grotere belangstelling te tonen. De kas van de afdeling was iets verste vigd. In de kascommissie werden be noemd mej. E. Visser en de heer C. Dekkers. Tot candidaten voor het hoofdbe stuur werden gekozen de heren Tj. N. Adema en P. Teeling, terwijl na mens de afdeling in de kringraad zullen zitting nemen de heren Tj. Adema en Oosterhuis. Zij zullen - bij afwezigheid vervangen worden dodr de heren W. Middelbeek en Koomen. Bij de hierop volgende bestuurs verkiezing van het district werd de heer Tj. N. Adema gekozen tot voorzitter en de heer P. Teeling tot vice-voorzitter. 25 FEBRUARI Geboren: Catharina A. E„ d. v. J. H. Jansen en C. Buisman. Petronella G. W. M„ d. v. A. N. Lïgthart en G. M. Berger. Jozef W. A., z. v. W. J. Stee man en C. M. Dekker. Gehuwd: Johanhis Th. J. van Im- pelen en Anna G. M. Pels. Adriaan, H. Mantjes en Maria Groen. Johan nes Godijn en Wilhelmina Jonker. Overleden: Elisabeth van Westen oud 70 jaar. Johanna C. Werdekker oud 65 jaar, geh. m. A. C. Ultee. Jan Aafjes, oud 84 jaar, weduwnr. van K. Kwantes. 26 FEBRUARI Geboren: MarianneC., d. v.' N. G. Kramer en C. A. Verbeek; Maria S„ d. v. P. J. Fernée en A. de GrooJ, Ondertrouwd: Cornelis W. Een hoorn en Maria T. van Druten Jo hannes H. J. Revers en Amalia I. Ko- vacs; Pieter Berkhout en Willy S. Admiraal; Marinus J. Buitendijk en Alijda van Wanrooij; Antoon H. Jan sen en Maria A. A. J. Proot. Overleden: Aaltje Schaap. 75 jaar, wed. v. J. Nagelhout; Petrus Schouten, 35 jaar.' De Jeugddiensten van de Hervorm de Jeugdraad mogen zich steeds meer in de belangstelling van de jongeren verheugen. Vooral is het verblijdend dater velen komen, die men anders sporadisch in de kerk ziet. Het doel der Jeugddiensten is mede om de jeugd de taal der kerk weer te leren verstaan en de jonge harten te ope r en voor de Boodschap der Kerk. A.s. Zondag om 7 uur komt ds. C. Aalders uit Voorburg in de Kapel kerk, waar hij zal spreken over het orderwerp: „Geloof en Lichamelijk heid". Zaterdagavond zal in het Gulden Vlies een bonte-avorfd gegeven wor den ten bate van' de t. b. c.-bestrijding. Medewerking wordt verleend door het Zaanse Muziek, en Cabaret-gezelschap, welk gezelschap in onze stad geen on bekende is. De avond wordt gehorden ten bate van de Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose. Gezien het menslievende doel van de ze' Bonte-Avond kunnen wij een be zoek van harte aanbevelen. Donderdagmiddag werd op de ijs baan „Barnewiel" het kampioenschap verreden van Langedijk. De afstand was korte baan 160 meter. De uitslag luidt als volgt: 1. C. Bruin; 2. G. Spanjaard; 3, P. Wolfswinkel, allen 'wonende te Oud karspel. 4. R. v. Dort. Deze reed de snelste tijd buiten de prijswinnaars. De ijsclub „Volharding" organiseert a.s. Zaterdag kinderwedstrijden, ter wijl er Zondag een demonstratie van kunstrijders wordt gehouden. Gisteren waren drie werklieden be zig met het lossen van ijzeren balken uit een spoorwagen op de Kanaalkade. Zij vervoerden de balken met behulp van een as met twee wielen en wer den aangereden door een vrachtauto, tengevolge waarvan de balk óver de as versGhoof en één van de arbeiders tussen de balk en -eêtt wiél bekneld raakte. Hij is naar het Centr. Zieken huis overgebracht. Zijn been was ver wond. De bestuurder van het motor rijtuig is na gestopt te hebben door gereden. Het nummer is opgenomen en proces-verbaal opgemaakt. VOLKSUNIVERSITEIT. Het bestuur van de Volksuniversiteit verzoekt ons bekend te maken, dat de. in haar programma voor a.s. Dinsdag aangekondigde lezing van prof. dr. J. P. Kruyt over „De crisis in de Wester se Cultuur" wegens zeer onvoldoende belangstelling niet doorgaat. Reeds genomen kaarten kunnen wor den verzilverd bij de firma M. Zwaan en Zoon. GESLAAGD. bekende is. De avond wordt gehouden De heer H. J. Boulonois alhier slaag de voor het examen hoofd-correspon- dent Engels. De heer J. J. Berkhout alhier be haalde het Certificaat van bekwaamheid in de Engelse taal van de Universiteit van Cambridge (Engeland). DENKT OM DE WAKKEN Gistermorgen is een vierjarig meis je, dat zich op het ijs van de Van Houtenkade had begeven, daar waar het met stro was afgezet, door het ijs gezakt. Door verschillende perso nen werd een „ketting" gevormd en zij wisten zodoende het kind te redden, waarna het naar de ouders werd ge bracht. GEEN ONBEHEERDE FIETSEN Tegen een aantal personen heeft de politie proces-verbaal opgemaakt we gens het onbeheerd en niet afgesloten iaten staan van hun rijwielen. Men zij dus gewaarschuwd. De strijd om dit kampioenschap is Don. dei dag te Amsterdam begonnen De eerste uitslagen waren: De Leeuw— Keicher 300—22 (42,85 en 3,14); Van Hassel —Gabriëls 300—172 (27,27 en 15,63); v d Pol —De Ruyter 300—292 (10,34 en 10,07); Gai- mlche—Chasserau 300—172 (15,07 en 9,05»; Gabriëls—Galmiehe 300—23 (27,27 en 2,09); v d Pol—Chasserau 300—234 (25,07 en 18); Van Hassel—Reicher 300—50 (37,50 en 6,25); De Leeuw—De Ruyter 300—300 (37,50 en 37,50). MASSAKAMP ALKMAAR—DEN HELDER. De Alkm. Biljartclub „De Optimis ten heeft een massakamp gehóuden tegen de club Royal uit Den Helder. Van beide clubs kwamen 15 spelers uit. De eerste ontmoeting had in Den Hel der plaats; de tweede in Alkmaar. Ten slotte hebben de Optimisten met een voorsprong van 367 car. de overwin ning behaald en daarmede een fraaie zilveren Beker gewonnen die door „Royal" beschikbaar was gesteld. „De Optimisten" zijn een mooie prijs rijker geworden. Donderdagavond werden weer vier span nende partijen gespeeld, waarvan er één zelfs met remise eindigde, ni die tussen C de Boer en G Leering, die beide met 5,17 gem. speelden J Bus won opnieuw thans van H van Wonderen. Th Schot Jr had veel moeite met D Wester, die het tot 140 bracht. M v d Pavert wist opnieuw te winnen, nu van L Hoebe. Bus heeft nog steeds de leiding, gevolgd door Th Schot, v d Pavert en C de Boer Uitslagen: b. hs. gem M v d Pavert 150 31 24 4,83 L Hoebe 129 31 28 4,1« Th Schot Jr D Wester C de Boer G Leering Jb Bus H van Wonderen 150 37 - 18 4,05 140 37 13 3,78 150 150 29 29 150 26 116 26 26 24 16 29 5,17 5,17 5,76 4,46 Stand: 1. Jb Bus 8 pnt, 5,71; 2. Th Schot Jr 6 pnt, 5,27; 3. M v d Pavert 6 pnt, 4,65: 4. C d Boer 5 pnt, 5,53; 5 L Hoebe 4 pnt, 4-096. H van Wonderen 2 pnt, 4,91; 7. G Leering 1 pnt, 3,99; 8. D Wester 0 pnt, 3,66 „IRENE" GAF EEN UITVOERING. Woensdagavond gaf de Alg. Muziek vereniging „Irene" een uitvoering in de zaal Bouwstra te St. Pancras. Deze uitvoering is een verrassing geworden, niet alleen voor het publiek, maar ook voor de uitvoerenden zelf. Het was bekend, dat de vereniging in moeilijkheden geraakt was van in- terne aard en de aankondiging van een concert was dan, ook met gemengde ge voelens begroet. De leiding bleek bij de heer Verkroost in alleszins ver trouwde handen te rusten en er mag gerust gezegd worden, dat met deze uitvoering het corps zijn vroegere prestaties heeft overtroffen. Voor een jonge vereniging was het werkelijk een presentabele avond. Ontegenzeggelijk valt het er nog wel het één en ander te verbeteren. Zo bv. bij de baspartijen, die te vast aén 'jet partituur zaten en „sleepten". Da- genover stond, dat het lauwe, dat teur-orkesten aankleeft, door de be zielende leiding van de wrnd. dirigent totaal ontbrak en 'de nummers met élan en geestdrift gebracht worden. Aan het concert werkte voorts een dubbelmannenkwartet mee onder dé leiding van de heer P. Kok. Hierover valt weinig te zeggen, dan dit: zeer goed. De reacties van het publiek wa ren dan ook onverdeeld gunstig en on getwijfeld heeft de heer Kok weer zijn reputatie volledig eer aan gedaan. De heer Verkroost bewees voorts zijn veelzijdigheid door zijn optreden als solo-pistonnist, ongetwijfeld hoogte punten van de avond. Het is heel moei lijk om op de wijze als de heer Ver kroost bestond een behoorlijke vertol king te geven van de gekozen num mers. Omlijst door een passende bege leiding zouden deze solo's niet onwaar schijnlijk een fraaiere indruk hebben gemaakt, terwijl nu de weergaloze technische vaardigheid van de heer Verkroost niet alleen naar voren trad, maar ook hem de middelen verschafte dit programma-gedeelte te doen slagen Ongetwijfeld is Irene op de goede weg en hopenlijk zal dit door een volgende uitvoering afdoend bewezen worden. De opkomst was zeer bevredigénd en Irene kan op een geslaagde avond te rugzien. VORSTWERKLOZEN. Door het plotselinge invallen van de vorst zijn. weer vele arbeiders werk loos geworden en kwamen zich de af gelopen dagen melden op de gemeen te-secretarie. Het aantal voor onze ge meente bedraagt nu reeds 20. Drie maal in de week ziet men 20 van die jonge mannen nèar het gemeentehuis gaan om z.g. te stempelen. Onder grote belangstelling vond Woensdagmiddag te Hensbroek dewis- selbekerwedstrjjd plaats in het hard rijden op de schaats tussen Hensbroek en Obdam, waarbij Hensbroek met 17 —13 won. Zaterdag vinden dezelfde wedstrijden te Obdam plaats. ONDERHANDSE VERKOOP. Naar wij vernemen zijn de percelen A 194195196 aan het Oosteinde te Schermerhorn, eigendom van mej. Fa- gel, onderhands verkocht aan de heer o G. Borsjes, timmerman alhier. Zondag 29 Februari zal een Schermer-dorpentocht over 50 km, worden gehouden, uitgeschre ven door de ijsvereniging „De Om val". Start van 9 tot 2 uur. De tocht loopt over Oterleek, TJrsem, Groot-Schermer en Graftdyk en zal om 5 uur des middags worden gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der 'Red.) Met bewondering heb ik de recensie gelezen over het nieuwe scheerwonder. Ik vond het zo interessant, dat ik vlug de stand inging om zo iets te kopen, want ik had het jammer gevonden indien ze uitverkocht waren, en dan greep je er naast. En dan voor de prijs van f 12, was nog niet zo gek. Ik ging blij met het scheerwonder naar huis, en heb het nu een week in mijn bezit, en mijn blijd schap is nu veranderd in boosheid, om dat hetzelfde scheerwonder nu te koop is voor f 7,50, Ben ik tTu maar even voor I 4fc50 afgezet? Nu is de vraag: werd er door de handel zoveel verdiend of is het misschien con- currentie-strijd? Misschien dat door dit ingezonden stuk het scheerwonder wordt opgelost. EEN LEZER. I

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5