Alkmaarders stichten ,iHet Nederlands Cabaret" DE KERKORDE EN WIJ Wat de theaters brengen Stad en Omgeving. Nieuw Alkmaar's Bevrijdingscomité Het leven van President Roosevelt ir's AGENDA Schoencrême Wrijfwas Poets-extract Spanningen in Alkmaarse voetbalwereld Predikbeurten Naar een Kerk met verschillende richtingen, maar één belijdenis Nico Snel gaat naar Amerika Reddingsbrigade en Rode kruis H.O.V. laatste abonnements-concert Rijbewijs voor kinderen HARMONIE-THEATER Adam had vier zonen VICTORIA THEATER De weg naar Sacramento VB.T. CINEMA AMERICAIN Stad op stelten Brussels lof en prei LAATSTE NIEUWS Bon voor zachte zeep De boemelc En de vijand va visserlui CHR.DE VRIES Geen banaliteiten maar werkelijke kleinkunst Negen maanden hadden drie -Alk maarders, twee meisjes en een man, samen gewerkt voor de R.A.O. en brachten op hun manier de kleinkunst aan de jongens, die hun vaderland moesten dienen. In die negen maanden kregen zij waardering voor ^elkaar en voor el- kaars werk, zodat zij besloten ook na die negen maanden samen te blijven werken. HOE HET TOT STAND KWAM. De laatste avond van hun optreden voor de R.A.O. lagen de „Two Happy Days" in hun bed na te praten over het tournee, dat negen maanden had ge- cmurd. Negen maanden hadden Joke de Bruyn en Mieke Maas samengewerkt met André Carrell en in die periode .was respect en waardering voor el- kaars werk gegroeid. Ook André Carrell lag in zijn bed nog eens die 9 maanden van samen werken te overdenken. In het kleine hotelletje dachten deze drie mnr>sen, of liever gezegd André dacht en Joke en Miep spraken er over, aan hetgeen zij de militairen in dat half jaar ge zamenlijk hadden gebracht. Gedrieën voelde zij de behoefte om het laatste optreden voor de R.A.O. niet het laatste optreden van hun com binatie te laten zijn. 's Nachts om drie uur sloegen Joke en Miep hun ddkens terug, schoten in de kleren en verlie ten hun kamer met het doel André van hun overpeinzingen op de hoogte te stellen. Drie deuren verder had An dré hetzelfde gedaan, zodat een ont moeting op de gang plaats vonden. We stellen ons voor, dat verwonde ring en slaap niet bijster geschikt wa ren om een zeer intelligente gelaats uitdrukking teweeg te brengen. Wel lijkt het ons waarschijnlijk, dat de an ders zo rappe tong van André even zal hebben geweigerd en dat'de, overigens melodieuze stemmen van de Two Hap py Days, wel minder harmonische ge luiden naar voren brachten. De verbijstering duurde echter niet lang en al spoedig bleek, dat him ge dachten parallel liepen. Die nacht werd in principe besloten om in de toekomst samen te blijven werken. Contracten en verplichtingen vormden de eerste maanden echter een beletsel, maar 't duurde niet lang of het drietal trok, gecompleteerd door Herman Teunis- sen als piano- en accordeonvirtuoos, door Noord-Holland. Door de V.A.R.A. waren zij geëngageerd ter verzorging van een tournee, waar zij nog steeds mee bezig zyn en in iedere plaats successen oogstten. Deze successen waren aanleiding* om de ideeën, die zy de laatste nacht van het optreden voor de R.A.O. hadden geopperd, te verwezenlijken en kort geleden riepen zij in net leven: mogelgk gehouden, opdat het voor iedere kas mogelijk zal zy'n een avond te organiseren, doch een avond waarop waarachtige kleinkunst zal worden gebracht. Momenteel is het Nederlands Caba ret bezig een radio cabaretavcftid te maken, waarvoor Joop Clébèr, de ar rangeur van het Metropole orkest de muziek schryft. Op de bovenwoning van deze Joop Clébèr heeft het ge zelschap zijn tenteh opgeslagen en 't lijkt ons toe, dat zeer binnenkort het Nederlands Cabaret een zeer goede naam zal krijgen, temeer daar wy de préstaties van André Carrell en de Two Happy Days meerdere malen hebben kunnen bewonderen. Wij hopen, dat het streven van deze Alkmaarse artisten om het cabaret programma op hoger peil te brengen veel succes zal mogen hebben. ZATERDAG Gulden Vlies, 2.30 uur; Kindermatinée Rochdale. Gulden Vlies, 8 uur: Feestav. Rochdale. Wapen van Heemskerk: Dansen. ZONDAG. Wapen van Heemskerk: Dansen. - BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Adam had vier zonen, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De weg naar Sacramento, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De stad op stelten. Alle leeftijden. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Kou gevat N"zAkkertje „Beter dan ooit" Dat de overschrijving van Jan Untied van de Boys naar Alcmaria de gemoe deren in het Alkmaarse voetbalwereldje in beroering heeft gebracht, is genoeg zaam bekend. Dat Henk Kramer aan vankelijk van plan was naar Alcmaria te willen overgaan, heeft aan die be roering geen goed gedaan en daarom verwondert het ons niet in de Boys- Kroniek een uitvoerige beschouwing hierover te lezen. In dat stukje worden enkele opmer kingen gemaakt, die wy moeilijk kun nen bevestigen, daar zij van één zijde zijn belicht. Met het trekken van onze conclusies zullen wij dan ook even wachten tot van de andere zijde hierop is gereageerd. VOOR ZONDAG MAART. ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur, ,lr. Polman; 5 uur ds. Verkuil, voorheen missionhair pred. te Batavia. HEILOO. Geref. kerk in evang.geb Kerkelaan, half 9, ds. Verkuil, voorheen missionnair predikant te Batavia; 4 uur lêesdienst, Geref. kerk (art. 31 KO) 19 uur dienst;, half 6 ds. v. d. Lingen (voorb. HAvondmaal). ÈGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur, ds. Verkuil, voorheen' missionnair- predikant te Batavia; half 5 dr. Polman. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Donner. HEER-HUGOWAARD. Geref. kerk, half 10 -en half 3, ds. Vruggink van Krabbendam; Woensdagavond 7 uur ds. Donner van Brr op Langendijk (bid stond voor het gewas). NOORD-SCHARWOUDE. Geref. ke.-K, 10 en A uur, ds. Haitsma. SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 en 3 urn- leesdienst; Woensdagavond half 8 ds. Visser, bidstond voor het ge- Was. ST. PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uui ds. Middelkoop; Woensdagav. half 8, ds. Middelkoop, biduur voor het ge was. W ARMENHUIZEN, 5 Maart 1948. 100 gk Uien f 48—f 48; 77500 kg Rode kool f 7—f 9; 2000 kg Witte kool f 20.10—f 20.40. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Plug. GRAFT, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, de heer Albertz. In de matig bezette Kapelkerk heeft dr. van Itterzon uit Den Haag gisteravond zyn standpunt uiteengezet over het aan de Synode der herv. kerk aangeboden ontwerp voor een nieuwe kerkorde. Zijn conclusie was, dat men dient te trachten te komen tot een kerk, wSarin wel verschillende richtingen kunnen zyn, maar die alle samen hebben één geloof en éfn wil om te beiyden Jezus Christus als het hoofd der kerk. In zijn rede over „De Kerkorde en wij" wees dr. van Itterzon erop, dat na de reformatie de gezuiverde kerk in een Kerkorde een organisatie had geschapen, die daarbij paste, een or ganisatie, die bleef bestaan tot 1816, toen er een vernieuwing plaats vond, die thans nog geldt (zy het in enigs zins gewyzigde vorm). Van die laat ste organisatie is niet veel terecht gekomen door de onverschilligheid en slaperigheid van de kerk vlak na de Napoleontische tijd. Thans, nu we pas wéér. oorlog en verdrukking achter de rug hebben en ware vrede nog verre .is,,is de Synode weer een nieuwe Kerkorde aangebo den en we mogen ons gelukkig prij- Uitstekende documentaire in Cinema Americain Niet slechts in de harten van het Amerikaanse volk leeft dei' figuur van President Roosevelt voort en zal hy voortleven tot In lengte van dagen. De kist met het stoffelijk overschot van de grote President was omwikkeld met de Stars and Stripes, maar het Amerikaanse dundoek had ook vervangen kunnen zön door de vlaggen van alle vrijheidslievende naties. Roosevelt was niet slechts Amerikaan, maar een wereldburger. Daarom was zijn overlijden. In de laatste dagen Van de oorlog tegen Duitsland niet alleen een nationale ramp, maar een zware slag voor de gehele vrije wereld. „Het Nederlands Cabaret". GROOTSE PLANNEN. Deze jonge mensen hebben grootse plannen, plannen die alle lof en steun verdienen. Zij zijn zich bewust, dat artisten, die de kleinkunst brengen, geen clowns of Jtunstemakers behoren te zyn. Dat net publiek niet vermaakt behoeft te worden met moppen, die maar ternauwernood onder de kerst boom verteld kunnen worden. Naast de humor willen zij het pu bliek ook brengen wat levenskunst en beseffen, dat dit niet gaat met bana liteiten en liedjes op muren rond oude kerkhoven. Wanneer wy weten, dat André Car rell zelf de teksten schryft en de meis jes hun liedjes, onder super visie van het drietal, dan weten wij ook, dat hetgeen zal worden gebracht goed zal zijn. Het gezelschap wordt zo klein Nico Snel, de* bekende Alkmaarse koor dirigent, die thans in Schagen woont, hoopt in September naar Ameriat te ver trekken De heer Snel behoort tot de groep der Mormonen en zal zich gaan vestigen in het bastion en pelgrimsoord der Mormo nen in de Verenigde Staten: Salt Lake City, de prachtige stad aan het grote Zoutmeer, dat ligt in het Midden Westen van de States. Hij heef er reeds vele vrienden en relaties en hoopt er weer in zijn 'eigen branche, n.l. als dienaar der Muze Apollo werkzaam te kunnen zijn De heer Snel heeft in een Interview met een onzer verslaggevers meegedeeld dat het zwaar valt te moeten scheiden van,zijn koren, van het mooie werk dat. hij hier heeft mogen opbouwen Doch de mooie dagen met de koren beleefd, zullen bij hem een heerlijke herinnering na laten „Veel", zeide hij, „heb ik van de koren kunnen leren, voor hun toewijding en hun vriendschap zal ik ze altijd dank baar blijven." Wij zullen aan deze enthousiaste én energieke musicus een goede herinnering bewaren, de volle kracht die hij heeft gegeven aan de culturele ontwikkeling en opbouw van onze streek OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 7 Maart zal de apotheek van de heer Hartong van Ark in de Lange straat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. Het Amerikaanse volk heeft terecht gemeend een film te moeten wyden aan het leven, van zijn grote staatsman en Walter Klee heeft zich op uitste kende wijze van deze taak gekweten. Er is documentaire ontstaan, waarin de warme liefde merkbaar is, die het Amerikaanse volk voor zijn president gevoelde. Geen filmacteurs bewande len het witte doek. Opnamen uit het leven van Franklin D, uit zyn jeugd, het begin van zyn politieke carriere, de mars naar de hoogste functie in het Witte Huis zijn redevoeringen voor het Congres en ten laatste de groot ste, indrukwekkende uitvaart vor men, gebonden door een boeiende tekst het verhaal van deze Mens. We derom horen wij hem de historische woorden spreken als Amerika na de aanval van Japan de oorlog verklaart en zijn stem klinkt vastberaden, hoe wel de groeven in het gelaat de vermoeidheid weerspiegelen, als hij in zijn laatste rede het Amerikaanse Congres zijn doelstellingen voor de na oorlogse wereld uiteenzet. „Een betere wereld, waaruit vrees gebannen wordt, waarin vrede zal zijn voor u en my, voor onze kinderen en de kinderen van de gehele wereld". Scherp zijn de contrasten als het' filmbeeld vervaagt en overgaat in de rede van die andere staatslieden, Hit- Ier- en Mussolini, de volksmenners. Groots was de uitvaart schreven wij hierboven. Langs de wegen stonden tienduizenden, die hun ontroering nau welijks konden bedwingen, leger, vloot en luchtmacht bewezen Roosevelt de laatste eer, terwijl vertegenwoordi gers van de gehele vrye wereld zich schaarden achter de baar van de gro te dode. Wy kunnen ons voorstellen, dat het Amerikaanse volk zich voor de thea ters verdrong om de film „Het leven van President Roosevelt" te zien en hiermede een laatste blik te weiden In zün leven. Vanaf Maandag a j. draait deze rolprent in Cinema Americain en wij zyn ervan overtuigd, dat ook vele Alkmaarders deze gelegenheid zullen aangrijpen. Zy zullen er geen spytvan hebben. Donderdagavond heeft de Alkmaarse reddingsbrigade in de Overdekte alhier een demonstratie-avond gegeyen voor de Transportcolonne van 't Rode Kruis uit Bergen. Na de demonstratie gingen de leden der transportcolonne t: water om hen te kunnen selecteren voor de oplei ding van reddend zwemmen. De bedoeling is te Bergen een gecom bineerde Rode Kruis en Reddingsbri gade te vestigen ter beveiliging van het strandleven. Bij deze demonstratie wa ren uit Bergen o.a. de heren Baron Toets van Ameron^en en dr. Van Gel der aanwezig. Besloten wérd dat de Alkmaarse Reddingsbrigade in 1948 de reddingsposten op het strand zal bezet ten. Er zijn besprekingen met andere plaatsen gaande om daar tot een zelfde regeling te kunnen komen. Ten stadhuize werd gisteravond een vergadering georganiseerd om tot een nieuw Alkmaars Bevrijdingscomité te komen. Tot deze vergadering waren vertegenwoordigers van de verschil lende bevolkingsgroepen en verenigin gen uit Alkmaar uitgenodigd, t.w.: drie vertegenwoordigers van de illegaliteit, de heren mr. Schenkeveld, J. F. H. Plas en K. Kirpensteyn. Twee vertegen woordigers van de Christelijke Oranje vereniging, de heren F. H. Ringers en P. v. d. Waal. Voor de Algemene Oranjevereniging de heren J. G. v. Bur- ken en D. Slinger. De rechterlijke macht was vertegenwoordigd door de heren mr. Meischke en voor de bank instelling was er de heer J. H. Nij huis. Vertegenwoordigers van de arbeiders- vakorganisaties waren J. Meyer, P. Hazes en J. Jaarsma. Tenslotte wa ren ook nog de muziekverenigingen vertegenwoordigd door de heer v. d. Kamp en het oude Alkmaarse Bevrij dingscomité door de heren A. de Waal Wat onze voorouders schreven Uit de Alkmaarsche Courant van 7 Maart 1948. De ondergeteekende op het daar toe-door hem gedaan verzoek van het Edel. Achtb. Bestuur der Stad Alkmaar, eervol ontslag be komen hebbende als Schipper van het dagelijksch Schuitenveer van AlkmaaT op Hoorn en vandaar terug, betuigt langs dezen weg den Reizigers en verder geëerd Publiek zijnen dank voor het ver-v trouwen en de begunstiging, hem gedurende de bediening en het be varen van voormeld Schuitenveer geschonken, tevens de vrijheid nemende, om zijn opvolger in dat veer, Dirk van der Deure, in ge lijke gunst en vertrouwen beleef delijk aan te bevelen. C. DE JONG. en D. Slinger. De heer J. van Maarleveld was voor de brandweer uitgenodigd. Op deza vergadering is men gekomen tot een indeling van de bevrijdingsdag die er in grote lijnen als volgt zal uit zien: Des middags om 4.30 uur zullen de feestelijkheden eerst aanvangen. De vier Alkmaarse muziekcorpsen zullen door de stad marcheren, waarna een concert op het Waagplein wordt gege ven. Wanneer het mogelijk is zal de nieuwe burgemeester een herdenkings rede uitspreken. Na afloop van concert en herdenkingsrede geeft de brandweer een demonstratie met bijzondere attrac tie. In alle kerken zullen 's avonds her denkingsplechtigheden worden georga niseerd, terwijl uit de vergadering de wenselijkheid naar voren werd ge bracht om voor de buitenkerkelijken in een of andere zaal een herdenkings bijeenkomst te organiseren. De herdenking van de gevallen ille gale strijders wordt op 4 Mei door de vertegenwoordigers der illegaliteit ge organiseerd. Voor deze plannen is natuurlijk geld nodig. Zij die hiervoor een bedrag wen sen te storten kunnen dit doen op het gironummer van de penningmeester van dit comité, de directeur van de Nederlandse Middenstandsbank, de beer J. H. «lijhuls. Het gironummer is 17410. Op Vrydag 12 Maart a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereniging haar laatste concert van de serie van 6 Abonnements-concerten in dit seizoen. Kees Hartveldt dirigeert dit concert, waaraan onze meester-violist Herman Krebbers zijn solistische medewerking zal verlenen met het viool-concert van Paganini. Als inleiding brengt het orkest een uitvoering van de Fantaisie sur deux airs populaires Angevins van Guillau- me Lekeu, gevolgd door het reeds ge noemde vioolconcert van Paganini. Het concert zal dan worden besloten met de Sympohine No. 5 (Uit de Nieuwe Wereld) van Dvorak; y-maM/UihJaitk tiuufat! Flinke tube 30 et-, «eer g«*t. tube 45 et. Dat de verkeersactie, Vrydag door de politie ingezet, zeker niet overbodig is geweest moge blijken uit de tien tallen processen-verbaal die het gevolg van deze actie waren. De overtredin gen werden voornamelijk door wiel rijders begaan. In dit verband is het daarom toe te juichen, dat de vereniging Veilig Ver keer in samenwerking met verscheide ne scholen een verkeersexamen aan de schooljeugd zal afnemen. Het eerste deel van dit examen vind 24 Maart plaats, vermoedelijk op de verschillen de scholen daar het eerste deel alleen schriftelijk is. Het practische gedeelte zal op verschillende tijdstippen moeten plaats vinden. De kinderen die door dit examen ko men ontvangen, een fraai diploma dat eigenlijk gezien moet worden als een soort rijbewijs. Dat nog niet alle scholen hun mede werking hebben toegezegd valt te be treuren daar het niet alleen een alge meen belang is dat de kinderen goed op de hoogie nfet de verkeersregelen zijn, niaar ook voor de kinderen per soonlijk is het van het allergrootste belang. In schrille tegenstelling tot het flauwe Amerikaanse gooi- en smijt- filmpje was de hoofdfilm „Adam had vier zonen". Het als altyd boeiende spel van Ingrid Bergman, thans als gouvernante, was brillant door de eenvoud. In deze film is zy de alles opofferende vrouw die, ondanks dat zij verliefd is, zichzelf weet weg te cijferen, Ook het spel van de andere hoofdfiguren, Warner Baxter in de ti telrol en Susan Hayword als de mo derne „Cleopatra" is vaak zeer goed en deze drie personen maken deze film tot een zeer goed geheel. Wij hadden zo'n vaag vermoeden, dat wij deze film al eens meer aan schouwd hadden en werkelijk, daar was ze weer zij hét ditmaal met een andere bezetting en in enigszinsver anderde vorm. Twee broers die omdat ze twee lingen zijn, precies op elkaar lijken zijn de enige overlevenden ha een aanval van een wreede politiéperféct op de edelman Rios. Ledezma, de pre fect, weet niet dat^de jongens destijds door een pastoor gered zijn en beide knapen, nu volwassen géworden, heb ben slechts één verlangen: hun vader te wreken. De één wordt vogelvrij verklaard en leeft als hoofdman van een bandietenbende, de ander is een talentvol advocaat en het weerzien van de broers is niet -zo ontroerend als de regisseur het waarschijnlijk heeft willen uitbeelden. Er komt een vrouw In het spel, die beiden van el kaar vervreemt, maar tenslotte vol tooit de bandiet de ereplicht der fa milie en schiet de bedriegelijke prefect neer, waarna hij in een vredelievende bui het zozeer begeerde meisje aan zijn broer afstaat. Het enige, dat deze film aantrekeiykmaakt is de dubbel rol, welke Jorge Negrette hierin kan spelen en de kranige ruiterstukjes, welke men te aanschouwen krijgt. Voor de rest is deze Mexicaanse film, waarin, veel Spaans geschreeuwd wordt, er één waarvan er dertien in een dozijn gaan. Wat vooraf gaat lijkt ons hpel wat interessanter. Vo.ornamelijk het vellen van woudreuzen in de Australische bossen en. het vervoer naar de fabrie ken is buitengewoon interessant. Dit alleen is een gang naai' het Victoria Theater waard.. De verloren schat Nadat de bezoekers eerst hebben hennis gemaakt met Bill Elliot in de sensationele cowboyfilm Mensenjacht in de Doodsvallei (zegt die titel al niet alles?)] komen Joan Gardner en JamesCarew de aandacht vragen in een echte Jungle-film, n.l. De verbor gen Schaf. Een reeks van de meest spannende avonturen maakt men dan eerst mee tot tenslotte het natuurlijk algemene Voldoening gevend einde ge luk brengt aan de hoofdfiguren. Een programma vol'spanning. De film, die tot en met Zondag avond in deze bioscoop draait, is een Amerikaanse klucht in optima for ma. De papa's van twee, naast elkaar wonende gezinnen kunnen elkaar niet luchten of zien, maar de dochter van de ene en de zoon van de andere pa raken hals over kop verliefd op elkaar. Grote moeilijkheden ontstaan en de broer van de verliefde jonge dame wordt in de snode plannen om een huwelijk aan te gaan, betrokken. Allerdwaast wordt de situatie, wan neer de ambtenaar van de burger lijke stand tot de schrikbarende ont dekking komt, dat de geboorte-acten van de beide jongelingen verwisseld zijn en dus de geliefden broer en zusjer blijken te zyn. Gelukkig voor de minnendên blijkt dit later toch loos alarm te zijn =geweest. Tijdens de vele sensationele ge beurtenissen, die nu elkaar opvolgen en waarin vele inwoners van liet kleine stadje worden betrokken, ko men de beide pa's tot de ontdekking, dat tóch de ander nog niet zo be roerd is. Het voorprogramma o.m.' geeft een „komisch" voorfilmpje en een ge kleurde film van een Tsjechisch sprookje met prachtige muzikale om lijsting. zen, dat er nu ten aanzien van' deze zaak méér activiteit bestaat dan in 1816. Zij is in vele plaatsen reeds be sproken en vele opmerkingen en wenken zijn er gegeven, waarmee de Synode straks bij de verdere behan deling rekening zal kunnen houden. Spr. voor zich durfde het in het ontwerp voorgestelde niet alles ideaal te noemen wat ook wei niet te verwachten zou zijn in een tijd als de onze. Er zal zei hij veel geestelijke strijd nodig zijn om uit het richtingenblok te komen tot een belijdende kerk, zoals onze va deren die bezaten. Maar toch is deze nieuwe Kerkorde een stap ln de goede richting. De kerkopbouw zal een voorname plaats moeten inne men, waarby een einde moet komen aan wat prof. Cremer noemde „hotel- kerk". Het moet worden een kerk, waarin plaats is voor verschillende richtingen, die echter allen één ge loof hebben in Jezus Christus als het hoofd der kerk met uitsluiting van het berucht geworden „in geest eh in hoofdzaak". Volgens spr.'s inzicht is de kwestif van „opzicht en tucht" in de nieuwe Kerkorde te langdradig behandeld, want er zijn b.v. 13 stappen nodig om een predikant, die heidense ge dachten vertolkt (als die van het na- tionaal-socialisme) uit de kerk ver wijderd te krijgen. Wenselijk zou zijn, dat de kerkeraad met de betrokken predikant de zaak kon behandelen en zc mogelijk kon bewerken, dat deze tot ander inzicht kwam. Spr. vond het jammer, dat de nieuwe Kerkorde naast het aposto laat geen nadruk legt op de nood zaak van werkelijk belijden en het naar buiten uitdragen van het ge loof, opdat men b.v. de HTeuwe lidma ten, die telken jare tot de kerk toe treden, ook werkelijk kan behouden. Wij zullen het zo eindigde spr. ééns moeten worden in onze aan val op de wereld, ééns worden 1n onze wil om het naar onze diepste overtuiging over de diepste beteke nis van het evangelie ééns te zijn. In een korte pauze, waarin orgel spel werd ten gehore gebracht, wer den verschillende vragen schriftelijk ingediend. Alle werden door dr. van Itterzon beantwoord, de één meer uitvoerig dan de andere. Enkele ga ven hem gelegenhèid op sommige punten van zijn inleiding nader in te gaan.' Nadrukkelijk waarschuwde hy tegen een „Invriezen in eigen groep" en hij wekte krachtig op om ook met mensen van andere richtin gen over het evangelie te spreken, opdat men komt tot één beiydenis. Aan het slot heeft ds. Van Wijk, die ook een openingswoord had ge sproken, nog een woord van dank gericht tot de spreker en een opwek king tot de aanwezigen om het ge sprokene ernstig te overdenken. Met gemeenschappelijk gezang en gebed, waarin ds. van Wijk voorging, werd de byeenkomst besloten. Laat nu Uw voorjaarskleding chemisch reinigen of verven. Vlug en als nieuw terug. STAM STOOMT sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN. Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 223L Voor de Vrouw 1 Het Brussels lof, dat men vroeger tot de Zondagse groenten rekende, behoort tegenwoordig vrywel overal tot de dagelijkse kost. Vandaar dat men steeds weer andere manieren verzint om wat afwisseling in de wyze van opdcen te brengen. Het smaakt verrukkeiyk, wanneer U de lof met deeg bereidt. Voor 1 kg Brussels lof heeft men 20 gram boter nodig, wat bouillon of aroma, 2 to maten of wat tomatenpuré en voor het deeg 150 gram bloem, een beetje zout en een halve liter melk. Snij de lof na het wassen in kleine reepjes en kook deze gaar in een bodempje water met zout. Laat de groente uit druipen op een vergiet en doe de stukjes daarna in een vuurvaste schotel; doe er de boter by en drup pel er wat aroma over; bedek de lof met de in schijfjes gesneden tomaten of de tomatenpuré. Maak vervolgens van de bloem] melk en zout een niet te dik beslag op de gewone wyze. Giet dit over de inhoud van het vuur vaste schoteltje, zet het in een goed warme oven en laat het gerecht daarin ongeveer drie kwartier bak ken. Een andere groente, die men thans veel op tafel ziet, is prei. Het is niet aigemeen bekend, dat men hiervan met appelen een heerlijke sla kan maken. Neem twee mooie gele preien, 2 grote zure appelen, wat zout en peper, 1 theelepel mosterd, 4 eetlepels azijn, 2 lepels olie, een mespuntje suiker en wat fijngehakte peterselie. Roer van deze ingrediën ten een samenhangend sausje. Maak de preien schoon en snij ze in fijne schijfjes. Schil de appelen dun en snipper ze. Daarna roert men prei, appelen en de fijngehakte peterselie door het sausje. Het is smakelijk, fris en voedzaam en kan uitstekend dienst doen als extra groente of rauwkost by het vleesgerecht. KINDEREN TOT EN MET 4 JAAR DUBBEL RANTSOEN Gedurende het tüdvak van 8 t/m 20 Maart !s bon 180 Algemeen geldig voor het kopen van 250 gr. zachte zeep. Bon 680 Algemeen geeft gedurende dit tijdvak recht op 500 gram zachte zeep. Eens in de Middel* die sedert lang voorby vergeten kon het ge dat hier of daar op een dag de valbrug neergela de slotpoort geopend wer stroomde een rijk-uitgedo gersstoet naar buiten, ndi riddersvrouwen de valk vuistOp zulke dagen valkenier de belangrykst heel het personeel. Want de valken afgericht, die gers moesten jagen en va: By een dergelijke jachtpa de gevangen reiger niet ged ontnam het dier de boven de geplante kuifyeren, ringde poten en liet de vogel weer 1 de reigerjacht was een h maak en had niets gemeen woeste jachtpartijen op ever an ander wild. De reigerjacht gelegenheid om pracht tentooi len en te schitteren met 1 heden van velerlei aard...... galante manieren. En dikwyis reigerjacht het sein tot een dige, verachteiyke moord. Een boemelaar by Maar de reiger, die ln één landse polders in de slootkan' men staat, weet niets van rei en edelvrouwen. Roerloos s urenlang te dutten, van ver op een paaltje gelijkend en li het hoofd gezien. - Heden ©verleed, n con zeer langdurig ziekte onze geliefd* Echtgenoot. Vadei Behuwd- en Grootva der. Broeder, Zwage en Oom de Heer JACOBUS VERWER. in de ouderdom vai 54 jaar- Uit aller naam A. VERWER— KAPTIJN Alkmaar, 5 Maart 1948. Koningsweg 67. De crematie zal plaats hebben Dinsdag Maart as., te Drie liuisrWesterveld, des namiddags 12.09 uur. Vertrek vanaf lie' St. Elisabeth Zieken huis 10.30 uur. Welk moederloos gez of welke heer alleen wen een GOEDE VERZORGSTE 'voor de huishoudinj Nette omgeving. 3040 P.G Br. no. A 142 b reau van dit blad. KOSTHUIS gezocht in Alkmaar vo* jongeman van 17 jaar. Ned. Herv. gezin, m huiselijk verkeer. Br. lett. N. K B. aan Nijgh Van Ditmar. Parkstrai 25. Den Haag. Gevraagd NET KOSTHUIS. (Geen beroeps) te All maar. Br aan C. P- Hoe Scharloo 12. Alkmaar. Te huur gevraagd voc de maand Juli ZOMERHUISJE. gemeubileerd. liefst i Bergen. Brieven onde no. A 139 bur. van dit b Die heeft geteerd- bij AUTORIJSCHOOL -4p3. BOS WASMACHINES. Is Uw oude machine versleten, doch de motor nog goed? Zonder motor kan de handel U thans uit voorraad een nieuwe leveren. Dit betekent een aan merkelijke besparing. Vraagt thans Uw han delaar naai- een „BOSAL".

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2