Regenjassen gerard worm 'tweed-jassen SCHUDT UW LEVER WAKKER Siad m Omgeving Alkmaarse veiling wil de vleugels uitslaan HERM DU CR0CQ DE ELECTRICITEITSVOORZIENING VAN ALKMAAR r Geboorte Langedyh Omzet van meer dan een millioen AGENDA prijs f29.55 in de HOUTTIL V Burgerlijke Stand Dekschuit gelicht Prot. Chr. Werkgemeenschap in de P.v.d.A. De Nederlandse Vrouw 1898—1948 De Bellamy-gedachte Invitatie-tournooi Uit het politierapport Goede progaganda van groeiende vereniging Finale Eerste klas Libre 4^4-6 ,NAZORG" spoort aan tot ledenwerving R.K.A.F.C.Randers sJ Dure foto's L Voor de dertigste keer zijn gisteren de aandeelhouders van de N.V. Alk- ïnaarse Exportveiling van Land- en Tuinbouwproducten, Alkmaar voor hun algemene jaarvergadering bijeengeweest. De vergadering, die onder leiding stond van de wnd. voorzitter, de heer R. Wognum van SchoorI, vond plaats in de tussenzaal van het Gulden Vlies en was druk bezocht. In zijn openingswoord gaf de heer Wognum een overzicht over het afge lopen jaar, dat hij, weliswaar Aiet rjjk noemde, maar dat geen reden tot klagen had gegeven. Er is altijd hoop, op de toekomst, aldus spr. en daarom gaan wij het nieuwe jaar met vertrouwen weer in. De heer Wognum deed mededeling van het ontstaan van de „Fustcen trale", die door de veiling wordt ge ëxploiteerd. Vervolgens gaf spr. een terugblik over de afgelopen dertig jaar, die verlopen zijn, sinds de veiling op 8 Juni 1917 werd opgericht en hij besloot met de wens, dat de Alk maarse Exportveiling mag groeien en bloeien tot nut van Alkmaar en omgeving. De notulen van dé vorige vergade ring leverden geen stof tot bespre king op en uit de bestuursmededelin gen bleek het voornemen, aan de Volkshogeschool een subsidie van 50 gulden te verlenen, met welk voor stel de vergadering accoord ging. Winst- en verliesrekening sloot op een bedrag van 12611.15, terwijl de ba lans in activa en passiva een totaal van 87.394 gulden te zien gaf. De heer Van Diepen had naar aanleiding van het financiële gedeelte enkele vragen en zag deze afdoende beant woord. JAAEVERSLAG< Het jaarverslag wijdde enkele woorden aan de bijzondere weersom standigheden van het afgelopen jaar, waardoor eerst een achterstand in de omzet ontstond, die echter door de lange zomer weer spoedig werd in gehaald, zodat de omzet bij het ein de van het jaar de som van 1.407.334,64 bedroeg, hetgeen neer komt op een verhoging van ,f 17.353,79 bij het vorig boekjaar. Over het geheel was de aanvoer iets minder. De houtpositie verbeterde zodanig, dat weer 22.954 bakken (in hoofdzaak Tsjechische) konden wor den aangeschaft. De omzet van wis sels bereikte de recordhoogte van ruim 3.490.000, terwijl de boek waarde van de emballage per 31 De cember bedroeg 42.712,07. Besloten werd een dividend van 5 pet. uit te keren. BOUWFONDS. - Vervolgens kwam aan de orde de stichting van een bouwfonds en de heffing van 1 ter financiering hiervan. De heer Mak, directeur der veiling, hield hierover een toe lichting, waarin hij een overzicht gaf van de gevoerde onderhande lingen. De veiling is te klein en behoeft dringend uitbreiding. De gemeenteraad heeft reeds gespro ken over demping van een gedeelti van het afgesloten kanaalvak, doch er bestaat een grote kans, dat de velling dan over drie jaar weer met een rulmtekort te kampen heeft. De heer Mak zag liever maar meteen het hele dode eind gedempt, inplaats van twintig meter, hetgeen met dezelfde kosten gepaard gaat. Eén verzoek in deze richting is thans bij de gemeente aanhangig. De veiling wil een groot stenen gebouw plaatsen met een kantoor en een hal, hetgeen, gezien het grote belang, dat de veiling heeft voor Alkmaar en omstreken, alleszins gerechtvaardig mag worden geacht. Daarom vraagt het bestuur mach tiging tot oprichting van een bouw fonds van 1 pet. De tuinders zouden 4 pet. veilingkosten moeten betalen, waarvan 1 pet, afgehouden wordt voor het bouwfonds. Bij de vergade ring bleek algemene instemming te bestaan met dit voorstel. Alleen gin gen er stemmen op, om het fonds voor een bepaalde tijd te stichten, Wij importeerden uit Canada zeer solide geheel dubbel 100 pCt. waterdicht verkoop zonder punten Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding Geboren: Hyacintus, z. v. M. C. Kaptein en A. C. M. Bruin; Joannes M„ z. v. N. J. van der Steen en M. 01. van Wamel; Maartje, d. v. F. Hel derman en E, Bol. Ondertrouwd: Upe Koetzier en Catharina van den Berg; Michael M. Baars en Maria A. A. de Wit. Overleden: Anna M. van der Tol, 74 jaar, wed van A. A. de Jongh. b.v. voor vijf jaar. Besloten werd, over te gaan tot de stichting van een bouwfonds, met algemene stemmen, waarna opnieuw gestemd werd over het amendement-Bierman (Alkmaar) om een termijn van vijf jaar te stel len. Ook dit voorstel werd met alge mene stemmen aanvaard. Als dus de gemeente mede werkt, zal eerlang in Alkmaar een nieuw modern veilinggebouw ver rijzen, dat een waardige plaats in neemt en voldoet aan de eisen, die gesteld mogen worden aan een veiling als deze. ,Het periodiek aftredende bestuurs lid, de heer J. Noort (Alkmaar), werd met 89 stemmen herkozen, na door zijn afdeling opnieuw candidaat te zijn gesteld. Het bestuur werd uit gebreid met één lid, in welke plaats de heer P. Groot te St. Panera» werd gekozen met 94 stemmen. Ten slotte werd nog besloten een afge vaardigde met blanco-volmacht te zenden naar de vergadering met het C B„ die dan naai bevind van zaken zal kunnen handelen. TUINDERSPENSIOEN. Staande de vergadering hield de heer Torna van het Centraal Bu reau een duidelijke uiteenzetting van de plannen die er bestaan, om te komen tot oprichting van een tuinderspensioen, voor welke plan nen in tuinderskringen nog steeds te weinig belangstelling bestaat. Een premievrij staatspensioen ls toch niet te bereiken, aldus de heer Torna, terwijl de noodvoorziening slechts eenmalig zal zfln. Bovendien hebben particuliere verzekerings maatschappijen anonieme circulaires gezonden. Al deze factoren zijn debet aan de geringe belangstelling. Toch staat er hier veel op het spel. Uitvoerig ging spreker in op het schema, langs hetwelk het pensioen is opgebouwd, en verwees naar „Groente en fruit", waarin alles in extenso is te vinden. Enkele vragen uit de vergadering werden afdoende beantwoord. LANGESTRAAT Gisteren is de dekschuit, die, zoals wij destijds meldden, met 35 ton ijzer geladen, in het kanaal is gezonken, boven water gebracht. De drijvende 30-tons bok „Wilskracht II" van de firma P. Rijk uit Amsterdam, was naar hier gesleept en het bergingsper- soneel heeft een paar zware stalen stroppen onder de lichter door weten te krijgen en daarop de massieve 8- schijfs-lijnen aangesloten. Toen begon de motor te lopen en benzinedampen uit te spuwen en heel langzaam kwa men de talies stijf te staan en zakte de bok voorover. Zodra het dek boven water was werd de slang van een mo- torpomp in het luikje gehangen en met een dikke straal kwam het wa ter op de wallekant terecht. Pomp, zowel als lichter zijn eigen dom van de firma Schot aan de Voor- meer, en toen de dekschuit eenmaal gelicht en weer drijvende was, werd hij weggesleept, om ter plaatse verder behandeld te worden. Gebleken is, dat hetijzer op een andere plaats lag, dan de gezonken schuit en een onderzoek heeft uitge wezen, dat de lichter vermoedelijk aangevaren is, scheefgezakt en vol water gelopen. Er was namelijk geen lek te vinden. Wel zat er aan de bui tenzijde een verse deuk, die veroor zaakt kan zijn door het berghout van het aanvarende vaartuig. Toen de lichter, die ongeveer 15 ton weegt, weer vlot was en de talies wer den opgevierd. zakte de bok weer in normale positie terug. Het karwei trok veel belangstelling van voorbijgangers. De Prot. Chr. Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid, afdeling Alk maar, organiseert op Woensdag 17 Maart a.s., des avonds half acht in de bovenzaal van het Wapen van Heems kerk een openbare vergadering, waar ds. G. Lans, Jeugdpredikant te Am sterdam, zal spreken over het onder werp „Was ons toetreden tot de Partij van de Arbeid een mislukking". Na af loop zal er gelegenheid tot het stellen van vragen gegeven worden. DIERENBESCHERMING. Zwervend te Alkmaar is aangetrof fen een type Fox-terrier. Kentekenen, reu, wit-bruin, zwart, lange staart. Het dier is in zeer goede conditie. Adres inspecteur C. Verwer, Baan' straat Alkmaar. VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Haarl. Orkestver. Wapen van Heemskerk: Toneelavond Volksonderwijs. ZATERDAG. Gulden Vlies, 2 uur: Kinderoperette „Sneeuwwitje". Gulden Vlies, 8 uur; Bonte avond ten bate van tbc-bestrijding. Wapen van Heemskerk: Avonds dansen. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Het lied van Bernadette, tot 14 jaar, o.g. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Hyena's, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De melodie van de moord, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. NACHTDIENST TAXI'S. H. Jong, Lindenlaan 100, tel. 3628. Het bestuur van de tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 18981948" heeft besloten terug te komen op zijn besluit, de tentoonstelling op Zondag middag open te stellen. Het heeft daar bij overwogen, dat het onder andere omstandigheden geen reden zou heb ben gevonden aan het gevoelen van een minderheid zulk een overheersen de betekenis toe te eknnen, doch dat het feit, dat het hier betreft een hul de aan Hare Majesteit de Koningin, eist, dat zo enigszins mogelijk alles wordt vermeden wat door be paalde groepen van vrouwen kan wor den gezien als een hinderpaal om aan de tentoonstelling haar medewer king te verlenen. Derhalve zal de tentoonstelling op Zondag de gehele dag gesloten itjn. In het bovenzaaltje van het Wapen van Heemskerk waren gisteravond velen verzameld, om te luisteren naar de heer J. Bogaard uit Scheveningen, die voor de afdeling Alkmaar van de Internationale Vereniging Bellamy 'n uiteenzetting kwam geven van deze vereniging. De wanden van het zaaltje waren behangen met spandoeken waarop de leuzen, die de Bellamisten als de hun nen voeren, waren aangegeven. In duidelijke bewoordingen heeft de heer Bogaard zijn toehoorders uiteen gezet, wat doel en standpunt zijn van de Internationale Vereniging Bellamy en hij heeft de positie van deze orga nisatie in het huidige tijdsbestel toe gelicht. De vrij talrijke aanwezigen hebben sprekers betoog met de grootste aan dacht gevolgd. KERKVOOGD BENOEMD. Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Ge meente alhier (vac. J. Belogne) is be noemd de heer H. A. de Man, die de benoeming heeft aanvaard. Adres aan Staten Generaal Op 14 Mei j.l. hebben B. en W. van Alkmaar een brief van Ged, Staten ontvangen waarin deze mededelen, dat uoor het arrest van de Hoge Raad van 18 April j.l. is komen vast te in, dat de Provincie recht heeft op rechtstreekse stroomlevering aan de afnemers en zij, in verband daarmee, zo spoedig mogelijk tot levering aan huis, ook in de gemeente Alkmaar, willen overgaan. Alkmaar kan thans niet juridisch van de Provincie de levering van stroom ten behoeve der distributie eisen. Met de kwestie of het econo misch gewenst is, dat de opwekbe- drijven de stroom rechtstreeks aan de verbruikers afleveren laat het arrest zich niet in omdat dit geen rechts vraag is. Algemeen werd vroeger aangenomen, dat een goede electriciteitsvoorziening in Nederland het beste gediend werd als de productiebedrijven de stroom len gros leveren en de gemeenten deze stroom distribueren aan de verbruikers. De gemeente staat nog steeds op dit standpunt, Zij is door haar direct con tact met de ingezetenen beter in staat met hun wensen rekening te houden dan een vèraf zetelend Prov. bedrijf. De hier gestationneerde ambtenairen der Provincie zullen volgens hun instruc ties moeten handelen, zodat dan de service niet meer aan plaatselijke om standigheden kan worden aangepast. Alkmaar zal op even gunstige voor waarden als het provinciaal opwek- bedrijf de distributie kunnen verzor gen door de combinatie van het stroom- distributiebedrijf met een ander bedrijf. Het zal uit financieel oogpunt dit be drijf trouwens niet kunnen missen, ten zij schadevergoeding voor overname wordt toegekend op basis van de ge kapitaliseerde winstmogelijkheden. De vraag rijst of juist nu, terwijl de gem. financiën meer dan ooit ontred derd zijn, en de regering daarvoor een definitieve verbetering voorstelde, de overgang van het bedrijf, dat de ge meente een belangrijke bron van in komsten geeft, raadzaam is. Alkmaar heeft zich in verbinding ge steld met de Ver. van Ned. gemeenten, welke zich het vorig jaar met een uit voerig schrijven tot de minister^ van Bi «enlandse Zaken en van Economi sche Zaken wendde, waarin de belan gen zijn bepleit van de Noordhollandse gemeenten, welke nog in het bezit zijn van eigen stroomdistributiebedrijven, n.l. Bergen, Egmond aan Zee, Naarden, Den Helder, Hilversum en Alkmaar. Op deze voortreffelijk gedocumenteerde brief is op 3 Januari door de beide bo vengenoemde ministers geantwoord, dat de regering reeds in 1938 een be slissing had genomen ten gunste van de directe levering en ernstig bezwaar had deze kwestie opnieuw aanhangig te maken. EEN WEINIG OVERTUIGEND ANTWOORD. Dit antwoord, dat de zakelijke ar gumenten ontwijkt, is weinig over tuigend en B. en W. stellen daarom de Raad voor de belangen der ge meente t.a.v. de toekomst van het eigen electriciteitsdistributiebedrijf op dezelfde wijze voor te staan als de gemeenteraad van Hilversum dat ge daan heeft, n.1. door een beroep te doen op de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal. In een uitvoerig adres worden dan de bezwaren der gemeente tegen overneming van het bedrijf door de Provincie op basis van het rapport- Van der Swaay naar voren gebracht. Het adres wordt verzonden aan de bureaux der Eerste en Tweede Ka mer der Staten-Generaal en aan alle Kamerleden persoonlijk, alsmede aan Ged. Staten van Noord-Holland, die een afschrift ontvangen. In het betrokken adres wordt o.a. nog medegedeeld, dat de nota-Van Swaay reeds geruime tijd vóór de oorlog is opgesteld en de daarin gegeven grond slag voor vergoeding geen behoorlijke basis kan vormen omdat daarbij geen rekening wordt gehouden met de sinds dien ingetreden omstandigheden. Alkmaar is hierin ten slotte van oor deel, dat uitsluitend door middel van een objectief onderzoek waarin beide partijen gelegenheid hebben voor hun zaak op te komen, een oplossing van de ontstane tegenstelling kan worden verkregen. Gebeurt zulks niet dan zou zonder behoorlijk wederhoor worden beslist over een belangrijke zaak, welke be halve haar technische zijde vooral ook een bestuurlijke (beleids) kant heeft en waarover de Raad thans het rechts gevoel niet bevredigd kan achten. Gisteren werden in dit tournooi weer vier partijen gespeeld, waarvan er drie zeer spannend waren,ai kwam alleen Van Dam boven 't gemiddelde van 4,Dog- genaar behaalde zijn eerste overwinning en wel tegen Kleverlaan. Door van J Schouten te winnen behield Jan de Boer zijn fraaie kans op de eerste plaats De uitslagen waren: en u suit morgens weer kiplekker nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal fn uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETjES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. b hs gem 23 17 4,34 23 10 2,60 100 33 14 3,03 97 33 14 2,93 Jan de Boer 26 22 3,84 26 13 3,30 34 10 2,94 Kleverlaan 91 34 16 2,67 De stand is nu: le Jan de Boer 9 pnt uit 5 partijen, gem 3,73; 2e Van Dam 8 pnt uit 6 parijen, gem 3,90; 3e Poetskoke 6 pnt uit 5 partijen, gem 3,70; 4e Jong- bloedt 5 pnt uit 5 partijen, gem 3,13; 3e C van Lienen 4 pnt uit 4 partijen, gem 3,84; 6e J Schouten 4 pnt uit 5 partijen, gem 3,64; 7e J Kleverlaan 4 pnt uit 6 par tijen, gem 3,72; 8e M Dogjgenaar 2 pnt uit 8 partijen, gem 2,67 Een huisvrouw van een gezin dat uit zes personen bestaat heeft gedurende meerdere perioden alle bonkaarten van dit gezin verkocht, waarvoor zij dezer dagen werd geverbaliseerd. Voor het te duur verkopen van si garen kreeg een sigarenwinkelier een proces-verbaal. Hedenmorgen werd door de politie een Duitser aangehouden die in de oorlogstijd o.a. ook in Alkmaar was gelegerd. In afwachting van zijn transport is hij in het politiebureau ingesloten. De persoon die hem huisvesting ver leende werd geverbaliseerd op grond van het vreemdelingenreglement. Dezer dagen werd een Alkmaarder betrapt op het clandestien betrekken van electrische energie. De man had een «aansluiting buiten de meter om gemaakt waarvoor hij proces-verbaal kreeg. Avond van Volksonderwijs Gisteravond was de grote zaal van het Wapen van Heemskerk tot de laatste plaats bezet met leden (en ook niet-leden) van Volksonderwijs, om de propaganda-avond bij te wo nen, die daar werd gegeven. De heer Holzmuller, voorzitter van de plaatselijke afdeling, opende de avond en wees erop, hoe Volksonder wijs, na een periode van inzinking, thans weer met kracht groeiende is. Aan de groei van de Alkmaarse afde ling in het bijzonder, is de heer Daal der debet, die met zijn onvermoeide werkkracht het ledental weer wist op te voeren tot het huidige peil van bijna elfhonderd. Deze opmerkingen werden vanuit de zaal met een luid applaus begroet. DS. BLOEMHOFF SPREEKT. Ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo sprak een kernachtig, opwekkend woord, onder de titel „Kenterend ge tij", waarin hij o:m. zelde, dat Volks onderwijs zich een karavaan voelt, die een groot juweel heeft te geleiden, n.l. de waarden, die achter het Open baar Onderwijs staan. Drie factoren zijn in Volksonderwijs belichaamd, pluriformiteit, meervormigheid dus, verdraagzaamheid en eenheid. Punt voor punt lichtte spr. deze waarden toe, en verduidelijkte zijn beloog met voorbeelden. De eenheid, bijvoorbeeld is ver te zoeken, en dat begint al met de jeugd, zoals de praktijk helaas aan toont, Ds. Bloemhoff wekte de aanwezigen op, verder te gaan op de ingeslagen weg, want, zo zeide hij, als wij aan pakken zullen wij blijven gjjoeien, maar.... verwacht het van U-zelve. Van anderen hebt U niets te verwach ten. ADEL IN LIVREI. Het lag in de bedoeling, de aanwe zigen, naast propaganda ook goede ontspanning te bieden, en zo voerde een toneelclub van onderwijzend per soneel uit Alkmaar het blijspel „Adel in livrei" van Henk Bakker op. De volle zaal heeft hartelijk gelachen en van het gebodene ten volle genoten, er viel dan ook veel te waarderen en slechts op een enkel punt hebben wij een aanmerking. Zo doet het bijvoor beeld een tikje pijnlijk aan, als een kleermaker van Joodse huize zijn ac' cent er te dik oplegt. Er zijn ook Joodse volksgenoten, die hieraan aan' stoot zouden kunnen nemen. Men kan een zelfde effect op waardiger wijze bereiken door mimiek en gebaren. Dat er te veel op de souffleur werd ge speeld (hetgeen trouwens alleen wel op de voorête rijen te horen zal zijn geweest) vindt een gerede veront schuldiging in het feit, dat de toneel vereniging dit stuk buiten haar reper toire om, speciaal voor deze gelegen heid instudeerde. En dan mag de pres tatie, die wij gisteravond konden be wonderen, niet anders dan lof toege zwaaid worden. De kamerdienaar Mar cel van H. Riemers was zonder twij fel de beste rol, beheerst en vast en niet op effect berekend. Oom en neef De Beaucour van H. v. d. Heuvel en A. J. Kesteloo deden verdienstelijk werk en vooral de laatste had een zware rol. De rijke slager Bolhpis was ,raak getypeerd door A. Pot evenals zijn vrouw en dochter van J. Wierts- ma en A .Oudes-Zijp. De wijnhande laar Winkelman had goede momenten, alleen heeft hij zijn gezicht niet vol doende in bedwang. Hij hoeft namelijk niet altijd zo dom te kijken. Een apart woord voor de dienstbode Nelly van A. Pool-Bierhaaider, is zeker op zijn plaats. x Vanavond wordt dit stuk nog een maal opgevoerd en een bezoek aan deze avond is zeker de moeite waard. De regisseur, de heer K. Oudes, is er in geslaagd een geheel te vormen, dat op het hoogste plan staat van het di- lettantentoneei, en waarbij Steenman's grime en Groothuizen's decors een waardige omlijsting vormden. Volksonderwijs heeft 'n goede greep gedaan. Zeer goed spel. Gisteravond werd deze finale voort gezet met drie interessante partijen met goede gemiddelden en mooie series. C. Haakman, J. Swaag en R. Peereboom waren de winnaars. De uitslagen waren: c. Haakman 200 33 22 6.06 J. Mors 177 33 23 5.36 R. Peereboom 200 24 48 8.33 P. 'Timmerman 141 24 .31 5.87 J. Swaag 200 30 32 6.66 W. Zoon 196 30 22 6.53 Het viel te betreuren dat voor de ja- vergadering van de Vereniging „Nazorg", die gisteravond in Paviljoen Kinheim werd gehouden, een zo ge ringe belangstelling van de zijde der leden bestond, omdat de bijzonderhe den die de secretaris, de heer De Win ter over een te Amsterdam gehouden vergadering van alle „Nazorg" ver enigingen in den lande, wel van zeer vérstrekkende aard waren. Hierbij is nJ. naar voren gekomen, dat de behoef te gevoeld wordt de nazorg aan leer lingen van de Bijzondere lagere scho len landelijk te regelen. De voorzitter, de heer C. F. D. Koh- nert verwelkomde de aanwezigen met een korte toespraak, waarin hij o.m. memoreerde dat de werkinrichting dit jaar het 12'/j-jarig jubileum vierde. Hoewel over gebrek aan belangstel ling en medeleven in 't geheel niet te klagen valt, meende de, heer Kohnert niettemin dat het getal van nog geen 500 leden in een stad als Alkmaar ze ker voor uitbreiding vatbaar is. Want ook voor het Gewoon Lager Onderwijs is het buitengewoon belang rijk dat geen kinderen, die in aanmer king komen voor buitengewoon onder wijs, behoeven te worden afgewezen wegens plaatsruimte. „Wij zouden gaarne zien dat ieder lid In zijn kring propaganda maakt voor „Nazorg", betoogde de heer Kohnert. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, waarvan de eerste in de vorm van een keurig boekje in druk was verschenen, wekten geen en kele op- of aaniperking. In totaal bleek in 1947 voor een be drag van f 17855 aan producten te zijn verkocht. De periodiek aftredende se cretaris, de heer de Winter werd bij acclamatie herkozeit Hierna gaf hij een overzicht van het besprokene op de vergadering te Amsterdam, waarbij een landelijke nazorg het hoogtepunt van de besprekingen vormde. OPRICHTING WEEFKAMER. In Alkmaar bestaat nog steeds be hoefte aan een nazorg-werk-inrichting voor de vrouwelijke oud-leerlingen. Men zal trachten, in samenwerking met buitengemeenten tot oprichting van een weefkamer te komen. Ook de avondverzorging verdient grote aan dacht. De heer van Slingerland nam hierna, als tolk van het gemeentebestuur het woord, waarbij hü de .Vereniging har telijk dank zegde voor het vele, eif buitengewoon belangrijke werk dat in het belang van de gemeente wordt verricht. De heer Kohnert zeide over dit blijk van waardering zeer verheugd te zijn en zegde op zijn beurt het ge meentebestuur dank voor de steun die steeds wordt verleend. Na nogmaals tot een actieve' leden werving te hebben aangespoord, sloot de voorzitter de vergadering. In verband met de interlandwedstrijd BelgiëHolland, die om 3 uur per ra dio zal worden uitgezonden, vangt de letufnmatch HX AFCRanders op het terrein aan de Westerweg a.s. Zondag om 12 uur aan. Ik heb vanmorgen weer een nieu we dag zien geboren worden, als een tik van de klok in de onein dige tijd. Over de Bergerhout en de Vest ligt nog een dun laken van ochtendnevel, dat als door een onzichtbare hand naar het water wordt teruggezogen en langzaam oprolt. En de lucht daarboven ia van een wonderlijke kleur, met een heel klein beetje rose erdoor heen.' Voor mij uit huppelt een meesje, met een wenken van zijn nerveuse staartje, alsof het zeggen Wil: „Goede morgen, je bent al vroeg op pad. Zie je die nieuwe dag wel goed?" Boven in één van de oude bomen windt een kraai friet een krakend geluid zijn wekker op. Het lijkt op het knerpen van een oude krui wagen. En dan ineens staan er vlammen aan de lucht, rode en paarse en lichtgele en de nevel op de wegen heeft vreselijke haast, om weg te komen. In de verte, om het silhouet van de toren zwerven twee stippen steeds achter elkaar heen en de oude reus op het Kerkplein torst op zijn machtige schouders nog de nasleep van de verjaagde nacht. Maar zijn stem „comt nu met sangh" om de nieu we dag te verwelkomen en voor zijn bronzen geluid gaan een paar duiven op de vlucht. Het meesje is er nog steeds, bedrijvig en kwiek en in de bomen plekken een paar zwarte ballen van sla pende kraaien. De zon ontwaakt uit haar nachtrust en tuurt met één oog boven het laken uit en dan staat zij met een sprong mid den in de nieuwe dag, klaarwak ker. Tegen het Landbouwhuis kleeft een glazenwasser op zijn ladder en in de Schoolstraat rammelen de melkbussen. Hier is de dag al oud. En het meesje is er nu ook niet meer.... Jammer. Een fotograaf kreeg een proces-ver baal inverband met prijsopdrijving van pasfoto's. Voor het publiek, dat met deze prijsregeling niet op de hoogte is geven wij hier de prijzen die voor pas foto's gelden: Voor de eerste drie f 0.75. Voor ieder veelvoud van drie f 0.25. Wanneer iemand us zes foto's bestelt betaalt hij f 1,— voor nefce» stuks f 1.25 enz. DOKTERS DIENST OP ZONDAO Aanstaande Zondag zal de doktersditnt* voor Langedjjk en Sln't Pancras worden wsergenomen door A V M Destree, arts ta Sint Pancras: Telefoon 482 K HST

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2