Tweede Kamer is het eens met buitenlandse politiek „Daarginds eisen wij vrijheid Wereldkampioenschap Dameshockey Zaterdag 20 Maart 1948 VEAJMGDE NOORD-HCHANDSE DAGBLADEN 145ste Jaargang fTo. 68 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Geen C.P.N.-leden in vaste commissie Millioenen uit het IJsselmeer BLOEIENDE VELDEN MET PASEN Wie vond het eerste kievitsei WEERBERICHT Berlijners luisterden in stromende ir regen Amerika tegen verdeling van Palestina Twintig gewonden bij autobus-botsing Eerste Douglas DC 6 zal „Wilhelmina" heten Twaalf landen komen naar Van 10-17 Mei Babylonische spraakverwarring te Amstelveen Commissie van Bijstand in Suriname Vrijheid Gelijkwaardigheid Verbondenheid BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 3820 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 234000 (t.n.v. N.V. Dagblad voor Noord-Holland) Directeur: J. Bijlsma ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal. Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. DRIE MOTIES-V. D. GOES AANGENOMEN Gistermorgen heeft de Tweede Ka mer de beraadslaging over de rege ringsverklaring inzake het vijf-lan- den-verdrag en de interpellatie van de heer Van der Goes van Naters voortgezet. De heer Wagenaar (CPN) verklaart, dat de oppositie tegen zijn partij hem sterkt in de mening, dat zij op de goe de weg is. Hij betoogt, dat het gerod del blijft als men nalaat bewijzen aan te voeren. Opnieuw is beweerd, dat wij terroristen en bandieten zijn. Dat is niets nieuws. Zolang het commu nisme bestaat heeft men dat beweerd, ondanks alle leugen en laster zal het communisme ook in Nederland groeien en gedijen. Het verdrag is z.i. geen verdrag, dat de vrede garandeert, maar een dat de oorlog een stap naderbij brengt. Het moet dienen om een nieuwe kruistocht tegen de Sovjet-Unie te ontketenen. Het is een gevolg van de eis van Ame rika. De heer Sassen (KPV) merkt op, dat door dit verdrag de vijf landen dcelbewust de weg inslaan naar een welgeordende rechtsorde. Het stemt z.i tot voldoening, dat vijf Westerse mogendheden zich tegen het barbaris me schrap zetten. Vervolgens gaat spr. nader in op de vragen van de interpellant. Hij merkt o.m. op, dat het pact de Benelux niet overbodig maakt. Deze is nodiger dan ooit. In de vragen heeft hij iets ge mist over grenscorrecties. In dit ver band bepleit hij schadeloosstelling door bodemafstand, welke de Duitse wer ker niet zal schaden. Na de pauze komt de heer Hoog- car spel (CPN) aan het woord. Een zeer betreurenswaardig feit acht hij 't, dat door dit verdrag de neutraliteit wordt prijsgegeven. Spr. is van oor deel, dat een nieuwe gewapende wed loop tot oorlog moet leiden. De heer Hoogcarspel zegt tegen het verdrag te zijn, niet omdat het tegen Rusland is gericht, maar omdat het de vrede in gevaar brengt. Naar de mening van de heer Goed hart (Arb.) moet het begrip agressie opnieuw geformuleerd worden. Wat er in Tsjecho-Slowakije is gebeurd, is een nieuwe vorm van agressie. Mocht er in West Europa een agres sie komen, dan moeten we klaar zijn, betoogt spr., dan moeten we niet im proviseren. Nu is z.i. een gemeenschap pelijk leger noodzakelijk. De heer Kortenhorst (KVP) gaat uitvoerig in op de economische hulp, die Amerika reeds na de oor log aan zijn vroegere bondgenoten heeft verleend. Nederland strijdt om zijn naakte bestaan. Daarom aanvaard den wij Marshall-hulp en niet om po litieke redenen. De minister van Buitenlandse Zaken, de heer Van Boetzelaer van Oosteriiout, zeide o.m., dat als wij onze wensen aan de andere vier landen hadden kunnen opleggen, het verdrag er anders zou uitzien, maar als men met vijven het eens moet worden, dienen er offers gebracht te worden. Het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag zal zo rpoedig moge lijk worden ingediend en spreker ver trouwt, dat voorrang aan de behande ling ervan zal gegeven worden. Wat de grenscorrecties betreft zegt spr., dat de regering haar standpunt niet gewijzigc heeft. Te Londen is deze zaak nog niet ter sprake geweest. Ver wacht wordt, dat dit in April zal ge schieden. -* Spreker bevestigt, dat er geen po litieke invloeden aanwezig zijn bij het Marshall-plan. MOTIES AANGENOMEN Vervolgens wordt gestemd over de eerste motie-Van der Goes van Na ters inzake de samenstelling der vas te commissie voor Buitenlandse Za ken en waarin de Kamer ais haar oordeel uitspreekt, dat niet een lid der fractie van de CPN daarin dient te worden benoemd. Deze motie wordt aangenomen met 57 tegen 7 stemmen, (die der CPN) Met dezelfde stemverhouding wer den ook de twee volgende moties aan genomen. In de eerste motie-v. d. Goes v. Naters betuigt de Kamer haar in stemming met het regeringsbeleid, ter wijl in de tweede mo. de regering uit genodigd wordt, met de regeringen der samenwerkende staten de spoedige op bouw van doelverbanden, waarbij ge zag dient te worden p-edragen aan boven-nationale organen, in het bijzon der op monetair, economisch en sociaal gebied, en op dat der defensie, te be vorderen. Palingseizoen ingezet In Spakenburg is de eerste paling van het nieuwe seizoen aangevoerd: 26 pond z.g. lijn- of loekaal, d.i. paling die aan een lijn met haken of loeken gevangen is. Gedurende de winter maanden ligt de palingvisserij geheel stil, omdat de paling wegens de koude diep in de modder kruipt. Tot half April is bovendien de palingvangst met het sleepnet, de z.g. kuil, verbo den. Op de afslag werd ze duur afge mijnd, maar de prijs lag toch even be neden de prijs die vorig jaar voor de laatste vangst werd betaald. Het jaar 1947 was een best paling jaar voor de IJselmeer-vissers. Ruim 4.4 millioen kg aal en paling werd aa" do markt gebracht me' een opbrengst van bijna 15 millioen gulden. De ge middelde prijs was in 1947 achtmaal hoger dan in 1939. De kosten van de kuilvisserij zijn echter ook aanzienlijk hoger geworden, voornamelijk door 't verlies van sleepnetten door de vele vliegtuigwrakken in het IJselmeer. Bovendien wordt veelal met oude schepen en oude motoren gevaren, waarvan de onderhoudskosten buiten gewoon hoog zijn. Voor het grootste deel is deze visserij ten dode opge schreven als de inpoldering voortgang vindt. Er gaan stemmen op om als het zover is de gehele kuilvisserij met sleepnetten te verbieden en alleen de visserij met lijnen en loeken toe te laten, omdat deze bedrijfsvorm aan veel meer handen werk geeft dan de kuilvisserij. Maar voorlopig is de aal- en paling- visserij op het IJselmeer nog een groot bedrijf, dat honderden werk geeft. De crocusvelden beginnen thans kleur te vertonen. Verwacht mag werden, dat zij met Pasen volop in bloei zullen staan. De narcissen be ginnen hier en daar te kleuren. In dien het weer niet te koud wordt, zul len er met Pasen reeds verschillende narcisvelden in bloei staan. De hya cinthen zullen omstreeks 10 April hun pracht vertonen. Het grote bloemencorso, georgani seerd door de bollenstreek, zal zoals bekend gehouden worden op Zaterdag 17 April. Het zal de Rijksweg rijden van de grens Hillegom-Vogelenzang tot de Zuidgrens Sassenheim, bij het viaduct. Voorts zal er dit jaar zeer veel werk gemaakt worden van mo- zaieken in de bollenstreek. Evenals voorgaande jaren is ook ditmaal de strijdvraag ontbrand, wie het eerste kievitsei gevonden heeft. Naar ons nu eerst uit Lienden (Over Betuwe) wordt gemeld, viyid de 13-jarige Joop Kemkes aldaa.- op 12 Maart reeds het eerste kievitsei. Deze Joop en enkele van zijn kornui ten spraken af dit ei te laten liggen en te wachten tot zij drie eieien kon den rapen, teneinde tegelijkertijd naar H.M. de Koningin, Prinses Ju liana en Prins Bernhard elk één te kunnen sturen. Wat daarvan de oorzaak is, weel men niet met zekerheid, maar zeer waarschijnlijk is het het luide poeier van de jongens geweest noe het zij, toen Joop anderdaags in het gevonden nest ging kijken, vend hij niet alleen geen tweede, laat staan een derde ei, maar vond zelfs het oorspronkelijke ei niet meer terug. Niet slechts voor de jonge vinder, maar voor het gehele dorp was het een teleurstelling, dat de burgemees ter, die de vondst reeds aan het secretariaat van H.M. had gemeld, nu moest telefoneren, dat de Konin gin het eerste kievitsei niet uit het Betuwse Lienden zou ontvangen. Desondanks ontving H.M. de vol gende dag een kievitsei. Het was ge vonden door de 12-jarige A. Ney- meyer uit de gemeente Tubbergen. Donderdag mocht hij van H.M. de Koningin een dank betuigingJ ontvan gen. GENERAAL SPOOR IN NEDERLAND Gistermiddag is om kwart voor Vier lt.-generaal S. H. Spoor, opperbevel hebber van de Nederlandse strijd krachten in Indonesië per vliegtuig in Nederland aangekomen. Weersverwachting geldig tot he denavond: IETS ZACHTER. Zwaar bewolkt met enkele ver spreide opklaringen. Hier en daar enige lichte regen of motregen. Vrij krachtige Zuid-Westelijke wind. Iets zachter. De tegenstand der Arabieren in Palestina is zeer goed georganiseerd. Men ziet hier de opperbevelhebber Fawsi Bey Kankji, die zich met zjjn staf in Palestina bevindt. Meer dan 25.000 Berlijners verza melden zich Donderdag in de stro mende regen voor de ruïnes van het Rijksdaggebouw om te luisteren naar redevoeringen van de anti communistische leiders, van drie partijen, de sociaal-democraten, de christen-democraten en de liberaal democraten, die „vrijheid in de Russische zóne van Duitsland" eisten. Nog geen kilometer verder verzamel den zich in het Berlijnse Operagebouw afgevaardigden van het door de com munisten aangevoerde Duitse Volkscon gres en luisterden naar sprekers, dife het plan-Marshall bestreden en het „Britse en Amerikaanse kapitalisme" hekelden. Sovjetrussische militaire ver tegenwoordigers in Berlijn sloegen van uit de loge de vergadering gade. De vergadering besloot met algemene stemmen president Truman dringend te verzoeken, de Duitse schrijver Gerhard Eisler toe te staan naar Duitsland terug te keren. (Eisler, die de leider van de communistische actie in de V.S. wordt genoemd, bevindt zich op Ellis Island in afwachting van zijn deportatie). Vlag van de Republiek wapperde weer. Op het plein voor het Rijksdagge bouw wapperde voor het eerst sinds de dagen van Hitier de oude zwart-rood- gele vlag van de Duitse republiek. Franz Neuman, de Berlijnse voorzitter van de sociaal-democratische partij, wees achter zich naar de Brandenbur ger Tor, die de grens aangeeft met de Sovjet-sector, en riep uit: „Daarginds, eisen wij vrijheid van meningsuiting, van pers en amnestie voor allen, die vervolgd worden. Het bestaan van con centratiekampen in 1948 is meer te laken dan het bestaan van Hitiers con centratiekampen". Jakob Kaiser, leider van de Ber lijnse christen-democraten, zeide, dat daarginds een totalitaire regeringsvorm werd geschapen. „Ons land zal dan slechts Duitsland weer zijn als het wes ten, het zuiden en het oosten verenigd zijn, met inbegrip van de Duitse pro vincies achter de Oder en de Neisse. Wij willen het in Berlijn niet zo ver laten komen, dat ook hier democraten uit ramen moeten vallen, omdat zij te laat handelden om de vrijheid te red den". Schrijvende politieagenten Een examinator van de onder staatstoezicht door de centrale van politie-organisaties gehouden examens voor het politie-diploma bracht verslag uit van het in 1947 door de candidaten gemaakte schriftelijke werk. In dit werk trof hij de volgende „stijlbloempjes" aan: In een opstel over sport: „De onderhoud van treinen (bedoeld wordt terreinen) en het aanschaven van materiaal kosten veel geld". Uit de rapporten: „Ik zag toen een rode vlag en een brugwachter met zijn armen zwaaien" Uit de processen-verbaal: „De in- beslag genomen revolver heb ik ter beschikking gesteld van de heer hoofdcommissaris van politie alhier en deze behoorlijk gewaar merkt en verzegeld gedeponeerd te' griffie" Die arme hoofdcommissaris.... DE NEGUS DOOD? De Italiaanse kranten melden uit Asmara (Erythrea), dat het hardnek kige gerucht gaat, dat de Negus van Abessinië zou zijn overleden. Dit ge rucht, dat het Franse persbureau met alle voorbehoud doorgeeft, zou ont staan zijn tengevolge van het feit, dat de keizer sinds enkele weken zich niet in het openbaar vertoond heeft. De Amerikaanse gedelegeerden bü de UNO hebben gisteravond meege deeld, dat de Amerikaanse steun voor de voorstellen van de Algemene vergadering voor de verdeling van Palestina is ingetrokken. Amerika zal een tijdelijk beheerschap door de Verenigde Naties voorstellen. De Amerikaanse delegatie legde haar verklaring af in een vergadering van de Grote Vier. China en Frankrijk hebben al direct te kennen gegeven, dat zij het Ameri kaanse voorstel hun steun zullen ge ven. Gromyko, de Russische afgevaar digde, was verontwaardigd: „Het voor stel is in flagrante tegenspraak met de resolutie van de Assemblée. Ik kan er noch direct, noch indirect mijn goed keuring aan hechten". Een autobus was gisteren met 40 mensen van Ede op weg naar Harder wijk toen de chauffeur H. v. d. K. op de weg Ede-Lunteren plotseling moest remmen voor een uitwijkende auto. De autobus slipte en botste met zo'n vaart tegen een' boom, dat de boom door de motorkap tot op de plaats van de chauffeur doordrong. Deze bleef als door een wonder gespaard, want hoe wel de chauffeurszitting totaal ver nield werd, kwam hij er met de schrik en enkele ongevaarlijke kneuzingen van af. In totaal werd een twintigtal per sonen gewond van wie twee vrij ern stig. Deze werden naar het zieken huis te Ede overgebracht. Vier ande ren werden per auto naar huis ver voerd, terwijl de overigen na verbot1 •len te zijn, op eigen gelegenheid hui weg konden vervolgen. De zwaar be schadigde autobus is door een kraan wagen naar Utrecht gesleept. De eerste Douglas DC 6, welke de KLM in dienst zal nemen, zal de naam dragen van Koningin Wilhelmina, ter wijl ook de overige zes machines van dit type gedoopt zullen worden met de namen van leden van het Konink lijk Huis. De eerste Douglas DC 6 zal Zondag 21 Maart om 20 uur van New York naar Amsterdam starten. Maandag 22 Maart omstreeks 14 uur wordt de ma chine, onder commando van de KLM- gezagvoerder Ronald F. George, op Schiphol verwacht. De Paascake, welke de DC 6 zal meevoeren is een geschenk aan H. M. de Koningin van de in Californië wo nende Nederlandse banketbakker Van de Kamp. De bekroonde sinaasappelen en alligatorperen vormen een geschenk van Douglas aan de directie der KLM. Het toestel brengt tevens een schrif telijke groet over van de burgemees ter van Los Angeles aan burgemeester d' Ailly van Amsterdam. De DC 6-machines van de KLM. ze ven in totaal, zullen worden gebruikt op de lijnen naar Zuid-Afrika en Zd.- Amerika. (Van onze speciale verslaggever) De commissie Dameshockey van de Koninklijke Nederl. Hockey- bond onderneemt een dappere po ging om het ijzeren gordijn, zoals deze commissie dat betitelt, dat voor het dameshockey hangt, te doorbreken. De ram om dat gor dijn te doorbrekei is. niet meer of minder HET WERELDKAMPIOEN SCHAP DAMES-HOCKEY. Door de Federation Internationale de Hockey is dit tournooi uitge schreven en de Koninklijke Neder landse Hockeybond kreeg de opdracht dit tournooi te organiseren. De eerste voorbereidingen tot dit tournooi dat van 10 Mei tot en met 17 Mei a.s. in het Wagenerstadion wordt gehouden, zijn reeds door de Commis- sie-Dameshockey getroffen. Tot dusverre is de uitnodiging van Nederland, met een vertegenwoordi gend elftal deel te nemen aan het tour nooi om het wereldkampioenschap aan vaard door: Engeland, Ierland, Wales, Schotland, België, Frankrijk, Denemar ken, Tsjecho-Slowakije, Italië, Oosten rijk, Spanje en de Verenigde Staten. In totaal dus, met Nederland mee, 13 lan den. Deze landen worden over 3 groe pen verdeeld, twee poules van vier landen en een poule van 5 landen, in welke laatste poule ook Nederland zal uitkomen. De winnaars van iedere pou le en nummer twee van de grootste groep kome,. in de demi-finale. De wedstrijden in de demi-finale worden op Zaterdag 15 Mei gespeeld, terwijl de finale op 2e Pinksterdag, 17 Mei, is vastgesteld. Dit tournooi wordt door het organi serende comité niet alleen beschouwd als een geschikt middel om het dames hockey te propageren. Het streven zal er op gericht zijn de vele buitenlandse gasten de beste indrukken van ons land, op cultureel en ander gebied, te verschaffen. Dames-hockey figureert niet op het programma van de Olympische Spelen te Londen, weshalve dit afzonderlijk tournooi om het wereldkampioenschap wordt gespeeld. Het zal de derde maal zijn dat dit wereldkampioenschap wordt georgani seerd en het .,Wagener"-Stadion te Amstelveen, een speciaal voor hockey wedstrijden ingericht stadion met zijn tribunes die aan ruim 6000 toeschou wers plaats bieden, is daarvoor wel een unieke gelegenheid. Tevens zal het voor velen een unieke gelegenheid betekenen eens met da- mes-hockey kennis te maken, een ken nismaking die zeker niet van voorbij gaande aard zal zijn daar vooral de inschrijving van Engeland, Ierland, Wales en Schotland een waarborg voor uitstekend spel betekent. Reeds maandenlang is het Nederland se team in training en al zijn er dan misschien wel geen kampioens-illusies, een eervolle plaats zullen onze dames zeker kunnen bereiken, daar de na de oorlog gespeelde wedstrijden alle in een overwinning voor onze dames zijn geëindigd. Als eerste krachtproef wordt Zondag te Amstelveen de wedstrijd Ne derlandBelgië gespeeld. De staten van Suriname hebben Vrij dagmiddag met algemene stemmen n wet aangenomen, die voorziet in de oprichting van een commissie van bij stand, welke zal dienen als voorloop ster van het college van gecommitteer den. De gecommitteerden, wier college volgens de door de Nederlandse Sta ten Generaal aangenomen grondwets herziening zal word.-n gevormd, zullen een positie innemen, waarvoor de Ne derlandse regering de naam „proto- ministers" bezigt. Dit besluit van de staten, de eerste stap in Suriname om de reorganisatie van het Nederlandse Rijk door te voe ren, werd te Paramaribo beschouwd ak ta zijn van historisch» betekenis. ^TEUNEND op deze grondbegrippen der democratie, nogmaals onder streept door H. M. de Koningin in haar historische rede van 7 December 1942, heeft men thans op de Ronde Tafelconferentie voor de West een aan tal resoluties aanvaard, die voor de toekomstige ontwikkeling van Surina me en de Antillen van het grootste belang zijn. Het stemt tot grote voldoening, dat men hier op deze wijze tot een over eenkomst is gekomen, die voor elk der drie deelhebbers: Nederland, Surina me en de Nederlandse Antillen een zegenrijke ontwikkeling kan inluiden. De drie heren van de Arubaanse dele gatie, die onlangs in hun wiek gescho ten door het z.g. langzame vorderen weer op het vliegtuig naar hun eiland stapten en vervolgens een protesttele gram naar het secretariaat der Ver. Volken zonden, zullen zeker spijt van hun overhaaste stap hebben, welke zeer terecht niets uitwerkten louter kleinheid en gebrek aan inzicht de monstreerden. In het raam der resoluties zal een nieuwe staatsorde worden opgebouwd, welke de drie landen in hernieuwde band samenbrengt in het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden. Dit zal dan met de Ver. Staten van Indonesië weer komen tot de Nederlands Indo nesische Unie. Het ontwerpen van een Rijksgrondwet is nu een der toekom stige handelingen, die moeten leiden tot de staatkundige verwezenlijking van het nieuwe Rijk. De resoluties zijn, wanneer men ze nader beschouwd, van ingrijpende be tekenis voor de West en zullen wan neer zij naar de letter worden uitge voerd voor dit zeer ten achter ge stelde deel van het Rijk hernieuwde levensmoed en betere mogelijkheden scleppen om in de barning der dagen een meer rechtelijke en de mens waar dige standplaats te kunnen innemen. £JE WEST zal een goed voord mee mogen spreken in de beslissingen, welke in de toekomst met betrekking tot het Koninkrijk worden genomen. In het nieuwe Rijksparlement zullen naast de honderd zetels van Neder landse afgevaardigden twee en veertig ter beschikking komen voor de West. Het Rijkskabinet zal plaats moeten in ruimen voor een minister uit Surina me en een uit de Antillen. Bovendien t:al het kiesrecht voor mannen en vrouwen gelden. Dat voor vrouwen ondervond in de Tweede Kamer nog wel enige tegenstand, doch hier voch ten de vrouwen voor de vrouwen en was de houding van de Tweede Ka merleden mej. Mr. Tendeloo (PvdA) en Jkvr. Wittewaal van Stoetwegen (HCU) van betekenis. Punten als troonopvolging, buiten landse betrekkingen, defensie (dienst plicht voor Suriname en de Antillen werd in principe aanvaard) en recht spraak zullen van gemeenschappelijk belang zijnde bij wederzijds overleg worden geregeld. Uit sociaal en menselijk oogpunt ge zien zijn de resoluties 15 en 16, hoewel de laatsten in de rij, van primaire ■- tekenis. Sociale, economische en cul- t- el weerbaarheid worden hier naar voren gebracht. Onderwijs en opvoe- d worden niet vergeten. De publi caties, welke onlangs van de hand van Piet Bakker in Elseviers Weekblad verschenen hebben nog eens duidelijk aangetoond, welke achterlijke en on deskundige, zelfs volkomen fout ge richte leerstof hier bij het onderwijs wordt gebruikt. Dat ook in dit opzicht een directe en grondige omvorming noodzakelijk is, schijnt en zal men zich terdege bewust moeten zijn. Zeker mag geconstateerd worden, dat hier werk van historische be tekenis is verricht. Tè lang heeft dit op zich laten wachten. Het fundament is nu gelegd, moge men spoedig met het optrekken van het bouwwerk een aanvang nemen. Dan zal er een nieuwe morgen rijzen voor gebieden, die te lang in de schemering lagen, voor mensen die recht hebben op meer dan hun tot nu toe werd gegeven. AD INTERIM. Niwin zendt jubileum- kinderpaketten Na de kinder-kerst-pakketten, die vorig jaar ten getale van 10.000 door NIWIN, „Nederland helpt Indië" en het Nederlandse Jeugd Rode Kruis werden gezonden naar de Indische weeshuizen, hospitalen en kindertehui zen, heeft de NIWIN besloten dit jaar, ter gelegenheid van het 50-jarig rege ringsjubileum van H. M. de Koningin, wederom en in samenwerking met 't Nederlandse Jeugd Rode Kruis 10.000 z.g. kinder-jubileum-pakketten met soortgelijke bestemming naar de over zeese gebiedsdelen te verzenden.* Da inhoud der pakketten zal bestaan uit: tandenborstel, tandpasta, kleurboek, kleurkrijt, knikkers, een balletje, pe permunt, een jubileum zakdoekje en een stuk speelgoed, dat door de jeug dige medewerkers (sters) van 't Jeugd- Rode Kruis wordt vervaardigd. De verdeling zal geschieden op een tij dens de jubileumfeesten passend tijd stip.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1