C m fWAHTii scKApyw r.DE JEUGD-KOERIER Wat Paaltje op Paasmorgen vontf Londen seint: Er dalen Donderdag twee geheime agenten J Abonneert U op dit blad VAN NELLE LEO POOS levert agenten uit Prijsraadsel Hallo, Jongens en Meisjes! (Vervolg van pagina 1). Schreieder wacht, tot het uiterste ge spannen. Waar blijven de agenten? Het toestel draait opnieuw, sterker en ster ker wordt het geluid van de motoren, weer komt het terug boven het veld., m dan zweven er plotseling twee pop perige figuurtjes aan parachutes in de lucht: daar zijn ze! Enige ogenblikken later schudt Van der Waals de handen van de neerge komen Nederlanders. Hij zegt de afge sproken wachtwoorden, heet de mannen welkom op vaderlandse bodem, vraagt en vertelt honderduit, laat de mannen hun revolvers afgeven, die hij direct begraaft (veiligheid voor alles, niet waar?), helpt hen uit de vliegerpakken en hoort hen een uur lang uit over al lerlei bijzonderheden. Daarna voert de rpion hen, omgeven door de andere „illegale makkers", in de richting van de bosjes, waar de auto's staan. Daar springen de Duitsers naar voren, armen worden op de rug gedraaid, boeien klik ken en Schreieder heet de mannen welkom namens de S.D. in Nederland. Snel worden de afgeworpen con tainers opgezocht, in de auto's geladen en naar „Oud-Wassenaar" gebracht. „Wegzetten zonder te openen" com mandeert Schreieder. Dat pleizier be houdt hij voor zichzelf. Op een der containers staat een wit kruis. Dat be tekent: zeer geheime opdrachten. De buit is rijk vannacht. CTRENG BEWAAKT voert Schreie der zijn gevangenen het kamp Haaren binnen. Daar wachten eten en drinken, daar wacht ook het verhoor, dat 24 of 36 of 48 uur kan duren. Schreieder is ijzersterk, hij kan vier dagen en nachten werken zonder een half uur slaap. Er moet snel gehandeld worden: Londen verwacht antwoord over de aankomst der agenten op de tweede dag na hun dropping en Londen wil antwoord in de overeengekomen code. Londen moet tevreden gesteld worden, Londen mag geen argwaan krijgen, het England-Spiel moet verder worden gespeeld. Ge hebt te kiezen, zegt Schreie der. Ge wordt direct doodgeschoten als ge niets zegt, of u wordt namens de Fiihrer het leven gegarandeerd en een eervolle behandeling als ge alles mee deelt. Londen heeft u verraden; wij wa ren van alles op de hoogte. Het vuur peloton staat gereed, weest verstandig. Wij hebben respect voor u, wij zijn im mers ook soldaten. Het zou ons spijten alsEn dan komt de lijst te voor schijn, de lijst met precies honderd vragen. Over de toestand in Engeland, over de leiders van de geheime dienst, over de Engelse instructeurs, over de situatie der scholen, over de ligging van vliegvelden, over de methoden voor agenten-opleiding, over de codes, over de speciale manieren van zenden, over <!e seinuren.... alles, alles moet Schreieder weten. En als hij na 24 uur tóch vermoeid wordt, staat Ernst' May als plaatsvervanger klaar, om het vra- genspel voort te zetten. Vertel maar eens, hoe ging dit en hoe deden ze dat en wat betekenen deze cijfers en hoe groepeert U deze letters? Hoe, hoe, hoe en wat, wat, wat. Niet willen praten? Kom kom, wees verstandig. Londen heeft u verraden en verkocht. En als het moet kunnen we erg onvriendelijk zijn: we kunnen slaan, we kunnen bre ken. Dat heet „streng verhoor" en het valt niet mee. Een man kan moedig zijn en daar hebben we diep respect voor, welzeker, we zijn zelf ook sol daten. Maar de oorlog is hard, als het moet ontzettend hard en in de helse folteringen breekt 'de hardste weer stand. En Londen heeft u verraden, waarom zoudt ge niet spreken? Oplossing prijsraadsel De verborgen beroepen waren: 1. Metselaar, 2. dokter, 3. bakker, 4. tuinman, 5. koster of stoker. Na loting onder de goede oplossin gen wonnen de volgende kinderen een prijs: Nellie Korpershoek, Jan Pzn. Coen- straat 17, Hoorn. P. Kistemaker, Terpstraat 23, Wierin- gen. Anton Mol, Baansloot 18 A, Alkmaar. Elsje van Aalst, Boogaardlaan 25, Be verwijk (9 jaar), Ali Pieters, Fabrieksgracht 6, Den Helder. De boeken worden toegezonden. Op de tweede dag na de dropping laat Schreieder in de afgesproken woorden naar Londen seinen, dat de agenten goed zijn aangekomen en dat zij het bedoelde contact met de illega liteit hebben opgenomen. Zij zullen op de vastgestelde uren seinen en wachten gaarne nieuwe opdrachten uit Enge land.... Dan haast hij zich naar Oud-Wasse naar" en opent de vijf pakketten. Vier ervan zijn gevuld met materiaal, maar op de vijfde staat een wit kruis en de geheimen, die hij vindt zijn, zó belang rijk, dat ze per speciale koerier naar Himmler in Berlijn worden gebracht. 's Avonds dineert hij met Van der Waals. Er is nieuw werk te doen. Groot ,verk. Nu moet Van der Waals eens goed luisteren. In ons nummer van morgen door Jan Dirk van Exter CooyrlrUt R-D.P. Na een kort gesprek zijn inspecteur Barendse en Rikki beiden Van mening, dat ze deze tip niet verwaarlozen mo gen. En het gevolg is dan ook, dat even later de kleine jeep van Rikki in volle vaart naar het Zuiden racet. Rikki peinst nog steeds over de onbekende stem aan de telefoon. „Wie kan dat geweest zijn? „Hij gaf een vertrouwde indruk", zegt ze tenslotte. „Wie? Die stem?" vraagt de inspecteur. „Ja, ik heb die stem meer gehoord. Maar waar? Enfin, dat schiet me wel te binnen". De jeep heeft er intussen een aar dig vaartje in en als de dageraad begint te gloren, hebben ze de grens streek bereikt. Als ze het weggetje, dat zo duidelijk door de telefoon was opgegeven, bereikt hebben, zien ze inderdaad drie mannen gebonden aan dc bomen staan. De smokkelaars, die half verstijfd van de kou zijn, horen de jeep nade ren. En het is een koud kunstje voor Rikki en Barendse om hun gevan genen de handboeien aan te doen cn daarna aan een verhoor te onder werpen. Maar veel wijzer worden ze niet. De smokkelaars doen een vreemd ver haal over een leger politiemannen en rookbommen. Inspecteur Barendse ge looft hen maar half en besluit aller eerst inlichtingen op 't dichtstbijzijnde bureau te gaan inwinnen. Ofschoon er buiten nog hier en daar een restje van de winter te vinden was in een dun laagje ijs of sneeuw op sloten en wegen, brak het voorjaar toch aan alle kanten door en floten de vogels alsof de zon nog nooit schuil was gegaan achter regen- en sneeuwwolken. Al vroeg was ieder in de weer geweest om de lente in te halen. Ook de Paashaas jes hadden het druk gehad en nog waren alle niet klaar met het zoeken naar kleurige Paaseitjes om daarmee in versierde mandjes met linten klein en groot te verrassen. Heel wat kin derneusje hadden zich dicht tegen de ruiten van de helverlichte étalages gedrukt. Van het schoons daarin uit gestald genoot men met begerige blikken. Ook Paultje was daarbij en hij vroeg zich af, of het thuis met Pasen wel echt zo mooi zou zijn als daar. Ofschoon hij Vader en Moeder er naar had gevraagd, hadden zij hem niets willen vertellen. Alleen hadden zij lachend geantwoord: „Wacht maar jongen, dan zul je zelf zien, hoe het is, maar het zal je niet tegenvallen." Voor het eerst mocht hij dit jaar ook meedoen met eieren zoeken in de grote achtertuin. Paarse, gele, blau we, groenIn allerlei tinten la gen ze verstopt in net gras of achter de jonge bessen- struiken. Wie de meeste had gevon- len, kreeg de Paas haas cadeau, die midden op tafel prijkte en dat was liet mis; dat bete kende een gevuld chocolade-ei, dat on der in het mandje geborgen was. Maar dit jaar ging het een beetje anders toe; op de bewuste dag, toen allen vol verwachting beneden kwa men, vonden zij wel een kleurige tafel met Paasbroodjes, maar geen Paashaas en geen mandje met eieren. De teleurstelling was aan allen te zien, vooral aan Paultje. Maar dat was maar een ogenblik. Moeder schoof de gordijnen van de tuindeu ren opzij en daar zagen ze vader, die lachend naar de Paashaas in het gras stond te kijken. Zij vlogen naar bulten. Enig was dat. Een levens grote haas, op zijn paasbest uitge dost, stond, als kwam hij net aan lopen, voor een mandje met kleurige eieren te kijken. Maar waarom zo verschrikt? Tussen al dat moois zag hij een gebroken schaal, een leeg ei. „Ja", zei moeder, „en zouden jullie nu één van allen zo knap zijn het kuikentje te vinden, dat er vannacht natuurlijk is uitgekomen?" Direct gingen zij aan de slag. Dat was eigenlijk nog veel leuker dan eieren zoeken zoals andere jaren. Tussen de grassprietjes, onder de struiken, bij de klimop, overal zoch ten ogen en handen naar een wegge lopen kuikentje. Maar dat viel niet mee. „Vreemd", dachten ze, „het is toch fel geel. Dat je het dan niet direct in een groene tuin terug vindt?" Het zoeken duurde wel een kwartier en nog niets was er gevon den. Bijna wilden ze het zoeken op geven, toen heel achter in de tuin verrukte kreten klonken. „Vader, Vader, ik heb het, ja, ik heb het, maar er zijn er wel zes!", „Wat zeg je me daar!" riep vader, „heb jij er zes gevonden?" Allen holden naar Paultje, die stralend bij een klein hokje van kip pengaas zes gele piepkuikentjes stond te bekijken. „Ja, eigenlijk heb je het gevonden, en toch weer niet. Het kuikentje uit het ei van de Paashaas hebben jullie over het hoofd gezien. Het stond vlak ;"~r.L.j om de hoek van de keukendeur, maar we zullen je vondst toch laten gelden, Paultje. Die zes kuikentjes zijn bedoeld als beloning voor de eer lijke vinder. Je moet ze dan ook helemaal verzorgen. Zie je dat kistje in die hoek staan? Daar doe je het voer in, dat ze driemaal per dag krijgen. Zou jij dat wel kunnen, jon gen? De eerste week zal ik het je leren, maar dan moet je het alleen doen." Paultje was stil van blijdschap ge worden en was niet bij de kuikentjes weg te slaan, maar de anderen gin gen met vader terug naar de Paas haas, die ze nu van dichtbij opnamen en het kuikentje werd er naast gezet. Het mandje met gekleurde eieren werd mee naar binnen genomen en toen Paultje dat zag, kwam hij ook aanhollen om beslag te' leggen op het gevulde chocolade-ei. Onze mededelingen De vorige week zijn de mededelin gen zoekgeraakt en jullie vonden ze dus niet in de courant. Dat was erg jammer; want daardoor ben ik ook namen van kinderen kwijtgeraakt die een correspondentie vriendinnetje zochten. Willen zij, die hun naam hier niet bijvinden, nog eens schrijven? Een correspondentie-vriendinnetje wordt gezocht voor Willie Bruins, Alk- maarseweg 305, Beverwijk. Zij is R.K., elf jaar oud en zit in de vierde klas. Voor Grietje Kansen, Tulpstraat 14 A, Alkmaar, wordt een correspon dentie-vriendinnetje in Beverwijk ge vraagd. Grietje is twaalf jaar, zit in de zesde klas en houdt veel van zwemmen, musiceren en breien. Annie Borking wordt nogmaals ver zocht om haar adres te willen opge ven. Zijn er ook kinderen die weten waar Annie Borking woont? Willen de kinderen die prijzen heb ben gewonnen en nog geen boek ont vingen, daarvan deze week opgave doen aan Tante Iet? Nellie Nijveld ontving van vele kin deren foto's en plaatjes van de prin sesjes. Er was zelfs een album by. Zij kon het zieke meisje een grote doos met foto's suren. Fijn dat jullie zo spontaan hebben geholpen. Het zieke meisje is er gelukkig mee. Har telijk dank, jongens en meisjes! Is P. Kistemaker in Wieringerwaard een jongen of een meisje? Deze week zal ik een naamraadsel opgeven. j Er zijn vier jongens en vier meis jes, die natuurlijk allemaal een voor naam hebben. De jongens hebben al le vier 'n naam die twee lettergrepen bestaat en de meisjes hebben allemaal een Zondagse naam, dat wil zeggen een naam zoals die na hun geboorte voluit aan een meneer in het stadhuis wordt opgegeven om ingeschreven te worden. In het dagelijks leven worden die meisjes natuurlijk bij een verkor te naam aangesproken, maar in dit raadsel staan de namen van de meis jes voluit. De meisjes hebben alle vier een naam, die uit vier lettergrepen bestaat en er zijn met de namen van de jongens mee dus 24 lettergrepen. Hier volgen de lettergrepen: al - ba - bert - ca - ca - de - de fre - ga - ger - hel - hen - mar - mi mon - na - re - rend - ri - rl - rit si - tha - wil. Hoe heten de vier jongens en hoe heten de vier meisjes? Oplossingen vóór Zondag 28 Maart zenden naar het bureau van dit blad. Op de enveloppe weer vermelden dat het voor de Jeugd-Koerier bestemd is. Onder de goede oplossers zullen boeken worden verloot. Vandaag beginnen we met het briefje van Tinl Tenkink. Hoe gaat het met jou, Tmi? Jammer dat je de knikkers niet meer mee naar school krijgt maar in de Paasvacantie moet je de schade maar flink inhalen Ella en Ria de Raat, nog gefeliciteerd met de verjaardag van Oma. We zullen hopen dat zij weer spoedig hersteld zal zijn Kees Potgieser, nee zeg. ik wist heel niet dat jij naast Hans Kaper zit. Wat leuk is dat Twee J K vrienden in dezelfde bank Ik vond je brief zo gezellig, ook door al die aardige tekeningetjes Hans Kaper, kijk jij staat onder je school-buurman Ja, Hans, bij mij fluit ook steeds een lijster in de boom voor mijn raam en het leukste is, dat wij die lijster zelf hebben opgefokt nadat een kat het lijsternestje had uitgehaald Hij was alleen overgebleven en met veel moeite hebben wij hem groot gekregen Greetje Wiedljk, wat een feest zal hei zijn als je broer weer uit Indlë terugkomt Duut Bak, natuurlijk ben jij ook welkom bij ons Wat wordt het al een gezellig clubje in de Langedijkl Hartelijk dank voor de sigarenbandjes die je mij stuurde Willie Beers; ook jij hartelijk °a,nf voor de sigarenbandjes Als ik in de Langedijk ben dan wil ik graag eens bij je komen, maar erg veel ga ik die kant niet op Toch hoop ik dat het niet zo 'neer duurt Trijntje Kaas, jij bent al de derde die ons met sigarenbandjes verwende Bedankt hoorl Jij gaat dus met Nellie Nijveld corresponderen Wat leuk dat jullie elkaar zelf hebben gevonden Met de tekening was ik blij, Trïinie! n Ueke, Dre^ï?V:; Zün Hnk° en Rlta tweelingen? Bedankt voor de Toverbloem. Dinelcel Grietje Kansen, je staat onder de mededelingen. Nu zullen wij maar hopen dat wij spoedig een correspondentie-vriendinnetje vinden Elly Koning wat heb jij een aardig gedichtje gemaakt van de oplossing Knap gedaan, meisje! —Nellie Nijveld, het lijkt mij lang niet gemakkelijk om een blouse te maken Een blouse met smockwerk is zelfs erg moeilijk Dat is knap werk van jullie Frans van Dessel, welkom bij onsi Doe maar steeds met ons mee Je mag ook schrijven Willie Groeneveld, bedankt voor het versje Ik vind het erg mooi en ik kan wel merken dat jij veel van de natuur geniet Gerda Roos, ik had Je al gemist Doe je nu weer geregeld mee? - Hennie Kuilman, jij sluit je dus ook bij ons a"h. *k hoop dat je ook veel zult schrijven als je tijd hebt Willie Castricum, ook jij bent welkom bij ons en het is prettig dat je geregeld mee wilt doen Vol. houden maar Elsje van Aalst, de sigarenbandjes kunnen wij natuurlijk weer goed gebruiken Bedankt hoor! Je hebt aardige sluitzegels op je brief Han Gertenbacb, de boeken verzend ik niet zelf, maar ik denk dat het nu toch niet lang meer duurt voor jij Je prijs ontvangt Bedankt voor de sigarenbandjes Mieky Mouse, wanneer hoor ik weer eens wat meer van je, muizenvriendin? Gittie Met, dat clubje van jou lijkt me erg gezellig Zijn jullie met de bus naar Schoorl gegaan of op de fiets? Rensje Raven, hoe vroeger je de oplossing in zendt. hoe prettiger ik het vind, dan kan ik mijn werk een beetje verdelen en komt niet alles tegelijk, begrijp je wel Gelukkig dat het boek naar je zin is Jopie Tol, wat scheelt er aan, meisje? Ben je al lang ziek Je schrijft toch keurig in bed Beterschap toegewenst! Thea Berger, het is mij de vorige keer heel niet opgevallen dat je lelijk had geschréven Je stond al genoteerd voor sigarenband jes, maar de tijd ontbrak mij nog om ze aan je toe te zenden. Nu ontvang je ze spoedig, hoor! Arthur van Orden, het is heei best dat je jouw briefje bij Thea In de enveloppe doet Je bent hartelijk welkom bij ons, Arthur Doe maar steeds met ons mee Anton Mol, had jij een mooie Palmpaas gemaakt? Het spijt mij dat ik de optocht niet kon bekijken Schrijf je er nog eens wat over? Addie Davidzon, gelukkig dat het boek in de smaak is gevallen Hoe gaat het nu met je Vader? We zullen hopen dat Vader weer spoedig opknapt Geesje en Tini Boon, de sigarenbandjes zal ik zenden hoor! Helm Jansen, daar sta je dan weer met één S. Zo goed? Je opstellenschrift heb ik nog niet van Oom Wim ont vangen We zullen nog maar even geduld hebben Oom Wim heeft beloofd dat hij het zal verzenden Ada Prins, Jij bent dus ook weer een nieuw nichtje en ik vind het prettig dat je meedoet Je hebt ons al dadelijk verwend met sigaren- bondjes Bedankt Ada! Wij zijn er altijd blij mee Klaas, Kees en Annie Rogge, veen, Klaas wil zeker graag buitenlandse postzegels hebben. Het is jammer maar ik kan je alleen aan gewone Hollandse postzegels helpen Schrijf je er nog eens over, Klaas? Tiny Goedhart, vorige week schreef mij.een meisje dat plaatjes van de prinsesjes had en ik heb toen dadelijk jouw adres opgegeven Heb je al lets van dat meisje gehoord? Jansje Waag, nee, inenten doet heus niet veel pijn Het lijkt altijd veel erger dan het is, vint je ook niet? Jan Schipper, jon gen Wat heb jij een goed rapport! Ga zo maar door Jan, dan word je nog eens professor. Heb je nu al Paasvacantie? Thea Rijken, dte raadseltjes waren niet gemakkelijk. Wil je mij de antwoorden ook eens schrijven? Bedankt hoor! Ellie Hesse, ook van jouw aardige raadsel wil ik graag het antwoord weten, Het is jammer, dat ik zo weinig tijd heb om jullie raadseltjes allemaal op te lossen. Help je mij eens een beetje? Ook nog bedankt voor het verjaardags versje Jettie Scheuer, wat ben jij verwend op je verjaardag. Nu was het vast niet zo akelig om in bed te moeten blijven, Hoe gaat het er nu mee, nichtje? Mag je al weer opstaan? Jettie Lampink, dat plannetje van jou had ik ook al eens bedacht, maar het zal niet gemakkelijk gaan. Misschien kunnen wij later eens gezamenlijk een uitstapje maken en er dan eerst voor gaan sparen We zullen er nog eens over denken. Ik zou al mijn neefjes en nichtjes ook' graag eens zien. Willie Bruins, de vorige week had ik je naam onder de mededelingen gezet. Op het bureau zijn de mededelingen later zoek geraakt, waardoor er niets in de courant stond. Deze week zal ik je er weer bijzetten! Heb ik je leeftijd nog goed onthouden? Jantje van den Berg, jammer dat het zwarte konijntje weggelopen is. Heb je het nog steeds niet terug gevonden? Henk Kramer, zo'n wagentje achter de fiets is ook erg handig. Ik was er al bang voor, dat het veel te moeilijk zou zijn om zelf een kano te maken Jopie Mulderye, kom, dat rapport zal wel meevallen. Je hebt er toch echt je best op gedaan. Alle kinderen kunnen ook niet even goed leren. Jij kunt weer mooi tekenen Dag Joop! Over enkele dagen is het Paasfeest en ik wens al mijn vriendjes en vriendin netjes gelukkige dagen toe. Tot de volgende week, jongens en meisjes! TANTE IET. „Komt U niet met mij mee, meneer? Ik kan helaas niet zien wie U bent." „Neen, neen, mevrouw, wij moeten nog een stapje verder." Met het meisje aan zijn arm liep hy vlug de trap af, ging het pak huis binnen en begaf zich van daar naar de kelderruimte. „Wat duurt het verschrikkelijk lang, Henk voor......" Enkele schreden van hen af viel met een reutelend geluid een lichaam op de vloer. „Het l«k!" riep Marietje verschrikt, „Jakkes,wat doet ie grizelig!" Op hetzelfde moment klonk uit het pakhuis de schorre schreeuw van een man. „Achteruit, Marietje!" riep de inspecteur gebiedend. „Er iser is iets niet in orde!" Hij deed enkele passen naar voren en streek een lucifer af. „Isis II het lijk, meneer?" vroeg hij bij het flakkerend schUnsel. De man op de grond gaf geen antwoord. De inspecteur zocht met trillende handen een andere lucifer, maar hot doosje was leeg. „Hierheen!" riep hij, toen hy het schynsel der zaklantaarns zag. „Aha!" riep de advocaat, „we hebben niet lang te zoeken. Neen, U moet op uw plaats biyven, meneer Beekman!" „Mencr De Wit!" riep de jonge man luid, „is U hier?" „Is er iets bijzondérs?" vroeg een stem uit het donker. „Ja, ik ben bang, dat er een ongeluk gebeurd is. Wilt U onmiddellijk licht laten maken?" „Een moment!" riep de heer De Wit geschrokken. Hij haastte zich naar de woning en een halve minuut later wierp de electrische lamp haar licht door de kelder. Uit het pakhuis drong een bonte stoet van mannen en vrouwen naar binnen. „Is er al weer iets misgelopen?" vroeg de kaashandelaar. „Ik ben met permissie het ïyk. Er kunnen d'r toch geen twee zijn!" Zyn zoon gaf geen antwoord. Hij knielde bij het lichaam van een lange man, die in rokcostuum op de vloer lag. „Meneer De Vries," zei hy zenuwachtig. „Mag ik U verzoeken, dames en heren niet dichterbij te komen. Dokter Van Bremen, wilt U even kyken?" De dokter knielde by de gevallene. Toen hy opkeek zag hy niets dan van angst vertrokken gezichten. „Meneer De Vries is dood," zei hy schor. „Neen, neen!" riep een vrouw. Zy trachtte naar voren te dringen, maar zakte bewusteloos in elkaar, Uit het pakhuis klonk een rauwe gil, die door de muren van het kelder gewelf weerkaatst werd. „Kunkun je je niet vergissen?" vroeg de heer De Wit. „Neen, de man is dood," zei de dokter grimmig. Hij is vermoord!" Hij tilde voorzichtig het hoofd van de gevallene op en wees op het heft van een dolk, die onder het linker schouderblad was gestoken. Een straaltje bloed zocht traag zyn weg over de vuile stenen. HOOFDSTUK III. Politie en justitie. Inspecteur Beekman constateerde tot zijn verwondering, dat zijn. nervo siteit plotseling was verdwenen. „Ik moet U verzoeken naar de salon te gaan!" riep hy. „Niemand mag dit huis zonder mijn toestemming verlaten. Heeft U de sleutel van de kel der, meneer De Wit?" „Die..,,., die zit in de deur," zei de makelaar. „Uitstekend, dan zal ik die afsluiten. U is er toch zeker van, dat deze man dood is, dokter?" „Absoluut," zei dokter Van Bremen. „Laat de anderen weggaan; ik moet even Hij knielde bij het lichaam van de bewusteloze vrouw, ondersteunde haar hoofd en liet haar aan een flesje ruiken, dat hy uit zyn vestzak gehaald en ontkurkt had. „Wie is het, dokter?" vroeg de inspecteur naderby komend. „Myn vrouw," zei de dokter een beetje onwillig. „Ze is de laatste tyd erg nerveus en ze heeft dit biykbaar niet kunnen verdragen. Maar U behooft zich over haar geen zorg te maken. Ze komt al weer by." De inspecteur keek naar de vrouw, die langzaam haar ogen opende. „Het is beter, dat zy dat niet meer ziet," zei de dokter met zijn hoofd naar het lichaam van de dode wyzend. „Als een van U mij even wil helpen zullen we haar wegbrengen." „Natuuriyk," zei de heer De Wit, die zich tussen mevrouw Van Bremen en het slachtoffer geplaatst had. Tussen haar man en de gastheer, die haar steunden, ging de vrouw lang zaam het trapje op en toen zy verdwenen waren sloot de inspecteur de kelder af, Daarna ging hy naar de salon, waar hij belangstellend om zich heen keek. Tante Marianne legde de heer Dupois in telkens afgebroken zinnen uit wat er gebeurd was. Enkele dames hadden haar stoelen bij elkaar gescho ven. Mevrouw Visser en mevrouw Van den Brink zaten sprakeloos naast elkaar in het midden van dit groepje, Mademoiselle Dupont beet zenuw achtig in de kant van haar zakdoekje. Ze was lijkbleek en staarde nletsziende naar mevrouw Jaarsma, die als een magere roofvogel rechtop in haar stoel zal, (Wordt vervolgd.) EN NU..? W'jt/ EEN KOPJE mm

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6