„International B WAS Stad m Omgeving. KENNEMER AUTOGARAGE Marshall-plat! er v. d. Pol Goodbye, Mr. chips Wat de theaters brengen Op 23 April weer Kaasmarkt Stichting 1940-'45 Paaswijding in de Lutherse kerk Dik Trom en zijn dorpsgenoten Vrouwenbond N.V.V. Nieuwe aanwinst op Waagplein AGENDA II Bestel- en Vrachtauto's J. C. POUWELS ALKMAAR De ronde van Noord-Holland Bonnen halen De reddingbrigade propageert Huishoudster met vernuft Wie mist een kat? Schoonmaaktijd in 't land bij da hand. BETER DAN OOIT" a Stadsverkeer H.O.V. Volksconcert Brandje aan de Fr. Engelsstraat Alkmaarse politie boekt fraai succes Kampioenschap le klas cadre Marktbericht VICTORIA-THEATER A.B.T. Bleke Bet HARMONIE-THEATER Mens, durf te leven! CINEMA AMERICAIN Het ei en ik NAUTA's Brood lf heeft voorrang! I Spoorstr. 8 Telef. 2315 STAM STOOMT Predikbeurten AGRARISCH NIEUWS Ons land- en tuinbouw- onderwijs Meer werkloze land- veenarbeiders en Op 23 April zal een 60-tal direc teuren van Franse zuivelfabrieken onze stad bezoeken, waarbij bet doel uiteraard de beroemde kaas markt zal zijn. Daaruit mag opgemaakt worden, dat de kaasmarkt dan een aanvang zal nemen, Offleiëel is over het op nieuw verlenen van subsidie nog geen bericht ingekomen, maar uit het feit, dat de F.N.Z. de grootste zuivelorganisatie, welke de subsidie verleent, zelf kennis heeft gegeven van het Franse bezoek, mag zeker geconstateerd worden, dat men er van die zijde op rekent, dat de kaas markt ook dit jaar weer op de thans geldende voorwaarden ln ge bruik kan worden genomen. Op Donderdag 1 April a.s. zullen m „Het Wapen van Heemskerk" 2 film voorstellingen gegeven worden ten bate Van de Stichting 19401945. Vertoond zal worden de film „Zij die wij vereren" met Claudette Colbert, Paulette Goddard e.a. De eerste voor stelling begint des avonds om 7 uur en de tweede om half tien. Leeftijdsgrens 14 jaar. De film geeft ons een beeld van de opoffering en spontane heldenmoed, zoals die werkelijk betoond werden door „gewone" mensen in de afschu welijke oorlogsjaren, die nog zo vers in ons geheugen liggen. Ze geeft ons ook een beeld van het persoonlijk leed, dat deze oorlog over hen bracht. Kaarten ad f 0.75, f 1 en f 1.25 vanaf heden verkrijgbaar aan het bureau van dit blad, Voordam 9, Alkmaar. Alkmaarders, wij rekenen op U! Laat niemand verzuimen deze prachtige film te gaan zien. Doet Uw plicht tegenover de nabestaanden van de in het verzet gesneuvelde Nederlanders. Houdt de avond van Donderdag 1 April vrij!! EERSTE PAASDAG, 7 DUR N.M. Onder auspiciën van het Luthers Ge nootschap, afdeling Alkmaar, zal aan de avond van de le Paasdag, 28 Maart a.s., zeven uur, in de Lutherse kerk aan de Oudegracht alhier (hoek Baan gracht) een Paaswijding worden ge houden. Aan deze wijding wordt in ruime mate medewerking verleend, door en kele kinderen van het Luthers Bijbel klasje. De wijdingsure wordt geleld door de Eerw. Heer J. K. Sehendelaar van Den Helder, die het Paasevangelie vertolkt en een Paasverhaal zal ver tellen. Als liturg voor de Schriftwoor den dient de heer J. C. Sehendelaar mede. Het orgel wordt bespeeld door de heer H. Wiebols. De liturgie heeft tot leidend motief: „Christus Over winnaar". Aan alle bezoekers wordt een volg orde van de dienst uitgereikt. De dienst zal ongeveer een uur du ren. Een ieder is hartelijk welkom. Na maandenlange voorbereidingen, daarna de buitenopnamen, waarna de montage en na-synchronisatie, is de nieuwste film, welke naar een ander boek van C. Joh. Kievit is vervaardigd, gereed gekomen, n.l. Dik Trom en zijn dorpsgenoten. De producer, de heer Niestadt te Hil versum, heeft de meest koddige scènes, die zich het best leenden voor verfil ming er uit gekozen, terwijl in zijn studio „De Hooge Vuursche" menig aardig decor werd nagemaakt. De prachtige buitenopnamen werden grotendeels in het pittoreske dorpje Vreeland genomen, doch ook Loos- drecht, Muiden, de Vecht en ons on volprezen Noordzeestrand leverden de bouwstoffen voor deze mooie rolprent. Tal van uitstekende acteurs en actrices v/erkten hieraan mede, o.a. Jules Ver- straete als een prachtige dorpsveld wachter, Theo Frenkel Sr. als de bui- gemeente. 't echtpaar Fischer als vader en moeder Trom, A. de Meester in sen voortreffelijke creatie van de vrekkige Mulder, Op de film ziet men de wereld van Dik Trom, die we bij de lezing van het boek ons niet werkelijker kunnen dromen. Tastbaar is hier voor ons de geest van de door en door ronde Hol landse jongen Dik Trom (gespeeld door Douwe Koridon uit Schagen. En naast deze natuurlijke en spontane weergave van het leven van Dik Trom en zijn dorpsgenoten, die ons intens doet ge nieten, is dit juist het goede, verhef fende van de film; de gezonde sfeer, de zuiverheid van de heus wel ondeugende jeugd voor pessimisten t.a.v. de ver dorvenheid der jeugd een hoopgevend teken. Deze film wordt Woensdag 31 Maart om 3 uur in ,'t Gulden Vlies ver toond. Gisteren is ook in Alkmaar een af deling opgericht van de Vrouwenbond N.V.V„ die tot taak heeft onder de vrouwelijke leden en de echtgenoten en gezinsleden van de bij het N.V.V. aangesloten leden de doelstellingen van het N.V.V. te verbreiden en aaB de verwezen1'tkina daarvan mede te werken Het >>"st.uur van de Alk- maars- '«"dt gevormd door de dames mivi "(oyerSiewert- sen, voorz.; mevr. C. KootKramer, secr.; mevr. A. OouwenhovenGraaf, penn. en mevr. BakkerMonnier en mevr, BuwaldaVermeulen, leden. Vanaf hedenmiddag vier uur is het geheel gemoderniseerde café „Beem- ster" aan het Waagplein weer vooi het publiek geopend, nadat vijf we ken lang metselaars, timmerlieden, schilders, electriciens, stucadoors en vloerenleggers aan het werk zijn ge weest. Het café, dat vroeger bekend stond onder de naam café-Bos, heeft een gedaanteverwisseling ondergaan, die er een gelteel nieuwe zaak van maakt. De ingang is als dubbele deur naar het midden geplaatst, het bil jart verhuisde naar achter, het buf fet kwam tegen een zijwand, geheel nieuw opgetrokken en gemoderni seerd, er werd een smaakvolle ver lichting aangebracht en zelfs een kelder gebouwd, die vroeger ontbrak, en waar het bier koel op fust be waard wordt. De gemoderniseerde café van de heer Beemster vormt een fraaie aan winst en zal in het komende seizoen zeker tot verpozing noden. ZATERDAG Wapen v. Heemskerk, 7.30 uür: Dansen. EERSTE BAASDAG. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen, Gulden Vlies, 8 uur: Theater Plezier: Zie ik je vanavond nog? TWEEDE FAASDAG. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. Gulden Vlies, 8 uur: Schipper naast God. DINSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Abonnementsvoor- stelling serie B: Ik heb de graaf vermoord. BIOSCOPEN. Harmonie-Theater, 8 uur: Mens, durf t« leven, tot 14 jaar o.g. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Paasdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Victoria-Theater, 8 uur: Goodbye, mr. Chips, tot 14 jaar onder geleide. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Paasdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Cinema Amerlealn, 8 uur: Het ei en ik, aiie leeftijden. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Paasdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 u. NACHTDIENST TAXI'S. Adr. Louwe, Geestersingel 26, telefoon no. 2290. Van af Maandag: D. de Leeuw, Stuartstraat 90, tel. 2288. Op 2e Paasdag voert de route van deze traditionele wegwedstrijd voor amateurs evenals vorige jaren ook weer door Alkmaar. Komerfde uit de richting Heer-Hugowaard gaan de ren ners vanaf de Friesebrug via Kanaal kade Kruseman van Eltenweg en J. v. Scorelkade naar de Hoeverweg. De doortocht kan om ongeveer half drie verwacht worden. Onder de deelnemers bevinden zich een aantal renners uit onze omgeving, o.a. J. Hennink, J. Mol, Jb. Pool, K. Middelbeek, J. de Bruijn, H Ton en J. v. d. Wetering, allen lid van de W.v. Alcm. Victrix. Zij, wier familienaam begint met de letters K van Koomen tot einde K moeten DINSDAG 30 MAART in het uitreiklokaal van de distributie, Rid derstraat, hun nieuwe bonkaarten 806, brandstoffenkaarten en schoenenbon nen afhalen. De uitreiking geschiedt van 912 en van 24 uur. Losse inwisselingsbonnen van kaart 804 meebrengen, alsmede restant brandstoffenkaart TA 707, waarop bon „Res. 2" en volledig ingevuld formulier. Dat staat nog niet vast, maar wèl staat vast, dat v. d. Pol's overheer lijke brood onbetwist aan de spits staat! Dit. geeft ons het recht te zeggen: ETER Op Woensdag 31 Maart zal in de Aula van het gymnasium een film- en propaganda-avond worden gehouden, georganiseerd door de Alkmaarse Red dingsbrigade. O.m. zullen films worden vertoond over het redden van drenke lingen, het zwemmen in het algemeen, het technische werk der reddingsbri gades, het werk der kustbrigades en het zwemmen van lichamelijk gebrek kige blinden. De heer vd Grient zal een propa gandistisch woord spreken. Hoewel de ARB in korte tijd uit groeide tot een organisatie met een 115 leden, is dit nog lang niet voldoen de voor een stad als Alkmaar met haar vele water. De avond van Woens dag a.s. verdient dan ook aller belang stelling. Hier ter stede is een. huishoudster aan gehouden die ten nadele van haar pa troon ëen: AXraardevollé postzegel verzame ling {geschat op 4' 5000 gulden) hée'ft ge stolen Bovendien heeft zij hem opge licht voor een bedrag van f 800,— en om de maat vol te maken nog f 175,— ver duisterd De juffrouw werd in verzekerde bewaring gesteld Voorts is naar aanleiding van het on derzoek een heler aangehouden, terwijl een gedeelte van de collectie postzegels kon worden achterhaald Dievegge en heler zijn ingesloten op het bureau van politie Door de politie is een kattenmepper aangehouden, ten wiens huize vier ge braden katten werden aangetroffen, be stemd voor de handel. In verband met het onderzoek in deze zaak stelt de politie de vraag: „Wie mist een kat'" Twee schuiten moeten door drie bruggen. Genoeglijk liggen ze kringetjes te blazen en hun blau we rookcirkeltjes naar de blauwe lucht te zenden: bup-bup-bup- bup.... De bruggewachter loopt het vuur uit zijn klompen. Hij heeft zijn handen vol. Holt van de ene brug' naar de andere, spant z'n kettingen en gaat aan de an dere kant hangen, om de brug omhoog te lichten. Aan die kant is da straat niet afgesloten en steeds zijn er weer mensen, die haast hebben, en nog net even over de brug willen komen. De bruggewachter hangt, maar de brug komt niet omhoog. De boot jes puffen door.... Dan gaat het ineens met een vaartje. De brug begint te bewegen. De brugge wachter hangt aan zijn armen en trekt. Maar een juffrouw met veel haast en een karbiesje aan haar arm huppelt speels de brug op. Die bruggewachter laat hem nog wel een keer dalen. De brugge wachter laat hem niet meer dalen. Hij vindt het welletjes. De klap rijst langzaam met de juffrouw erbovenop. Ze durft niet heen of weer en zwaait met haar armen en gilt en pas, als de brug al heel steil staat, zweeft ze naar bene den. En komt op haar pootjes te recht. De schuitjes sputteren in eens veel vlugger en schieten on der de brug door. De schippers kijken een tikje teleurgesteld. Zij hadden op een beetje sensatie gerekend. Dan valt de klep weer met een dreun op zijn plaats en de bruggewachter holt verder, om de volgende brug open te zetten.. Op Vrijdag 2 April a.s. geeft de Haarlemse Orkest Vereniging o.\v. Kees Hartvelt een Volks-concert in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar. Solist is de bekende pianist Willy Meeuwisse, die op dit concert twee maal zal optreden. Na de Sympohine No, 39. in Es .gr; terts van Mozart,, speelt de solist tezamen met het orkeét het pianoconcert in D gr tersfc van-Jos. Haydn, terwijl hij bij zijn. tweede op treden, na de pauze, een uitvoering zal geven van het Concertino voor piano en orkest van Arthur Honegger. Het concert zal besloten worden met Tschaikowsky's Notenkraker Suite. De bewoner van een pand aan de Fr Engelstraat ontdekt© dat d© ganglopen, zeil en kapstok in brand stonden Hij heeft alles naar bulten gebracht en ge blust Verschillende kledingstukken gin gen verloren Pe vermoedelijke oorzaak is gelegen in het vuur van een sigaret, dat op de kleren is gevallen PASEN Dank zij de ruimere toewijzing van eieren is de jeugd dit jaar weer bezig met het kleuren van eieren en ze doen het graag. Het is de Alkmaarse politie ge lukt, tesamen met de Amsterdamse collega's opheldering te brengen in de inbraak, die in September 1948 bij een grossier in rijwielbanden aan de Kanaalkade werd gepleegd en waarbij een partij binnen- en buiten banden werd gestolen, nadat men zich door verbreking toegang had verschaft. Thans zijn in de hoofdstad vijf zwa re jongens gearresteerd en ingeslo ten in het Huis van Bewaring aldaar, die deze inbraak hebben gepleegd. Voor hun werk gebruikten zij een leger-auto en de bult werd in Am sterdam voor 1000 gulden op de zwarte markt verkocht. Voor dit kampioenschap van het district Alkmaar wordt op 1, 2, 3 en 4 April een match gespeeld tussen de beide inschrijvers G. Wessels en J. Veeke. Zij zullen 6 partijen van 400 car. spelen in Café A. de Wit, alhier. OPENSTELLING APOTHEKEN. Op de beide Paasdagen is de apo theek SchoutenOele in de Koorstraat geopend, In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waar genomen. NOORDSCHARWOUDE, 27 Maart '48. 19000 kg rode kooi 27.6035.40, 25000 kg gele kool 913,-520 kg witlof I 54, witlof II 52, 100.000 kg bieten I 6. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 27 Maart 1848 lezen wij o.a. de volgende advertentie: Bij de ondergeteekende is te be komen beste Schoonhovensche zalm, saucisse de Boulogne, ham, gerookt vleesch, ossentongen en vele soorten van vruchten in het zuur. J. OOIJEVAAR, hoek van de Boterstraat en Laat, wijk A No. 234. l urun- i nr.n i nr\ ^V7 11 s Het is een, zo langzamerhand „oude bekende", die de directie van het Vic toria Theater deze week het Alkmaars publiek voorzet. Reeds vóór de oorlog genoot „Good bye Mr. Chips" grote en goede bekendheid, hetgeen bewezen werd toen de Volksuniversiteit vorig jaar een voorstelling gaf. Deze produc tie van de regisseur James Hilton is één van de zeer weinige films uit „de oude doos", die zich in de moderne tijd ten volle kunnen handhaven. De oor zaak hiervan is wellicht te vinden in het feit, dat op eenvoudige en diep menselijke wijze een probleem wordt aangesneden, dat voor vele onderwij zers altijd een probleem zal blijven en het voor anderen nooit is geweest, n.l. het op de juiste wijze omgaan met een klasse kinderen. De strijd die Mr. Chips voerde was niet gemakkelijk, want Mr. Chips was een verlegen, bescheiden, maar goed mens. Prachtig wordt deze moeilijke rol gespeeld door Robert Donat. Zelfs in de kleinste expressies weet hij zo volkomen het type uit te beelden, dat men zich geheel in de ge moedstoestand van de onderwijzer in leeft. Greer Garson, die reeds in deze film haar eerste debuut maakte, helpt als de begrijpende en lieftallige vrouw haar echtgenoot over zijn moeilijkheden been. Een film van menselijke vreugde en menselijke smarten, een film van een mensenleven dat goed was, omdat het goed was voor anderen, voor hon derden anderen. Voor deze week in het A.B.T, een echt Hollandse film met vele beken de Hollandse artisten, n.l. Bleke Bet, dat als stuk en als film reeds zo menig succes boekte. Tal van popu- 'aire artisten vervullen in dit echte stukje Jordaan-lpven een belangrijke rol. Wfl noemen slechts Aaf Bouber, Fientje de Ia Mar, Sylvain Poons en vele anderen. En wij twijfelen niet of velen zullen met de feestdagen weer van deze Holl. film genieten. Een scène uit „Mens durf te leven' De bewegende lichtnaaiden, die ln de donkere bioscoopzaal de film „It 's a wonderful life" aaneenbreien, wer pen hun stralen in een spiegel. De spiegel van alle menselijke emoties, van goed en kwaad, van recht en on recht. Capra's speelse geest maakte van deze film een werk met een die pere grond en juist die grond is het, die ieder van ons iets van zichzelf doet ontdekken. Het gezegde „de deugd wordt altijd beloond" klinkt banaal bij deze rolprent, hoewel het toch als „Leitmotiv" mag gelden. Alleen deze film laat de toeschou wer niet los, als de lichten eenmaal weer aanflitsen. Omdat Frank Capra de man was, die haar maakte, omdat James Stewart en Donna Reed daar op het witte doek leven en strijden en liefhebben, zoals U en ik dat zou den moeten doen, maar dat tè vaak verzuimen. Omdat Lionel Barrymore, Thomas Mitchell en Frank Faylei» ook hier in Alkmaar rondlopen en in Hammerfest en Kaapstad, daar ze gewone mensen zijn. Maar wy moe ten het in het dagelijks leven zonder beschermengel stellen, en daarom doen wij meestal niet, wat de George Bailey en de Mar; Hatch in de film wèl doen. Als wij mensen waren, zo als zij, werd er op deze wereld zéker minder kwaad gesticht. En och, zö moeilijk kan dat toch niet wezen? Mens, durf te leven is een film, waard gezien te worden, bestudeerd te worden en nog eens gezien te wor den. Zij is een spiegel, die ons de hand ln eigen boezem doet steken, een film mei. een strekking, die wij wel degelijk ter harte mogen nemen. Men verzuim# dit werk daarom niet! Kent U het aardige boek van Betty MacDonald: „Het ei en ik?" Wanneer U het kent moet U de film gaan zien om er nogmaals van te ge nieten en wanneer U het niet kent mag U deze alleraardigste film zeker niet verzuimen om Betty in de gedaan te van Claudette Colbert en Bob, haar man, Fred Mac Murray in hun eigen farm te zien en met de vrouw des huizes tot de overtuiging te ko men, dat er aan een ei veel meer vast zit dan U ooit zoudt kunnen denken. Daar gaan ze, het meisje van goede huize en haar romantische echtgenoot, die op goed geluk een kippenfarm ge kocht heeft, ergens ver weg in een van de uitgestrekte bossen. Het jonge vrouwtje denkt in een ideaal boshuis- je te komen, maar de werkelijkheid is heel anders en wanneer zij met hun vrachtauto vol koffers, met een geit, een varken en een koe op de plaats van bestemming arriveren is het dui delijk, dat de handen uit de mouwen gestoken moeten worden om van heel dat verwaarloosde boeltje een be woonbaar huis te kunnen maken. De eerste maanden als farmers vrouw, de wonderlijke buren, het streekbal, de ups and downs, de grote tegenslagen en tenslotte de breuk tus sen twee jonge mensen omdat een sluwe vrouw zich tussen hen heeft ge drongen, het wordt hier alles op de zelfde prettige en vaak humoristische wijze weer gegeven als Betty dat ln hqar beroemd geworden boek heeft gedaan. Ook het slot waarin alles weer goed komt en er voortaan drie inplaats van twee vrouwen op de farm zullen zijn al is dë laatste aangekomene dan ook nog maar een heel klein kippenfokkerskindje is van een wondere bekoring. De film is als het boek zelf: 'n pret tige verrassing. Dpor onze dry cleaning methode behoudt de kleding haar vorm en worden de kleuren verfrist. Wij verven in alle kleuren! sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN, Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 2231. EERSTE PAASDAG. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur, dr. Polman; 5 uur ds. Middelkoop van St. Pancras. HEILOO, geref. kerk, half 9 lees- dienst; 4 uur dr. Polman. EGMOND AAN ZEE, 10 uur en half 5 leesdienst. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 uur (openb. belijdenis en voorbereiding H.Avondmaal) en half 5 ds. Donner. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 ds. Huismans; half 3 ds. Donner. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Haitsma. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Middelkoop. TWEEDE PAASDAG. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur cand. P. de Vries van Zaandam. HEILOO, geref. kerk, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, dr. Polman. BERGEN, geref. kerk, 10 uur ds. Telkamp. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 uur ds. Middelkoop van St. Pancras. HEER-HUGOWAARD, .geref. kerk, half 10 ds. Van Minnen van Bergen. NOORD-SCHARWOUDE, geref. k erk, 10 uur ds. Van der Sluis van Dirkshwrn. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 uur, ds. Visser. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 u<jr ds, Donner van Broek op Langendij'c. In zijn promotierede wees dr. ir. S. L. Louwes op de grote betekenis van het land- en tuinbouwonderwijs en -voorlichting voor de boeren- en tuin dersstand en voor de welvaart van ons land. Hij vergeleek de tegenwoor dige stand van dat onderwijs met een machtige pyramide met de landbouw hogeschool te Wageningen op de top. Inderdaad. Immers in 1893 begonnen met de opriching van de eerste land- bouwwinterscholen (Groningen en Goes) bestaan er thans volgens de laatste gegevens naast de landbouw hogeschool met 1200 studenten niet minder dan 286 middelbare- en lagere land- én tuinbouwscholen in ons land met meer dan 22000 leerlingen. In 1946 —'47 werden er verder 1043 algemene land- en tuinbouwcursussen georgani seerd, waaraan circa 12000 cursisten deelnamen. Ook het onderwijs voor de vrouwelijke plattelandsbevolking is niet vergeten: er is een tuinbouw school voor meisjes, vele cursussen voor melksters en sinds 1908 talrijke landbouwhuiahoudscholen. Terwijl de leerlingen van de middelbare en lage re land- en tuinbouwscholen en van de cursussen practisch allen van agra rische afkomst zijn, is dat met de stu denten te Wageningen voor nog geen 1/5 deel het geval. De land- en tuin- bouwvoorlichtingsdienst omvat 150 con sulenten en ingenieurs bijgestaan door meer dan 700 assistenten. Ondanks de strengere winter in 1947 bedroeg het aantal geregistreerde werkloze landarbeiders, onder wie ook v achtgeldtrekkenden en in de DUW- werkenden, op 31 Januari 1948 16135 tegen 10877 einde Jan. '47. Een stijging van 5258. Het aantal werkloze veenarbeiders vertoonde een stijging van 527 en wel van 761 op 1288. De toeneming van het latente overschot aan veenarbeiders houdt ver moedelijk verband met de ruimere voorziening van steenkolen, die in de landbouw met de minder gunstige fi nanciële uitkomsten, waardoor land bouwers en tuinders de kern van vaste arbeiders gaan verminderen daartoe mede in staat gesteld door de toene mende mechanisatie. ALKMAAR, 26 Maart Spinazie 35—82: Winterpeen 13,30—16,80: Worteltjes 8—82; Spruitkool 16—46: Rode kool 24—34: Gele kool 6—12; Prei 42—64; Uien 42—60; Witlól 15—56; Rabarber 20—56; Radijs 9—15; Sel derie 2,50—7,30; Selie 25—31; Sla 17—19; Peren 40—64

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2