Jan's Jolige Journaal Zeventienhonderd bedden staan gespreid Derde klassers gaan de weer belagen Boys Bergen's badseizoen kan beginnen Meteorologie en lichtende zee De Rijp. Vergadering vrijwillige brandweer Aanbesteding nieuwe tilbrug Twaalf gegadigden Kennemer J.V.O.-festijn Boemelstudenten Heiloo. - Burgerlijke Stand Vrijdag a.s. Raads vergadering Eerste plechtige H. Mis R.K. Zangver. Nieuw Leven ORPHEUS naar Uitreiking Bonkaarten Damclub Heiloo'' Onze plaatselijke voetbal verenigingen A.s. costumiëres Promotie-degradatie-competie Castricum. Rabarber geforceerd op lichtgas HEEFT UW KIND EEN. GOED RAPPORT? f Noordscharwoude. Welkom thuis Broek op Langendijk. Weer op vrije voeten Langedijk. Beemster. Burgérlijke Stand Dirkshorn. Goede Vrijdag in Bergen. Auto's met letters uit alle provincies, wande lende mensen, drukte aan het informatiebureau^ van de V.V.V. aan de Oude Prinsweg. Binnen werken twee mensen hard, om aan de stroom van aan vragen het hoofd te bieden. Maar een kwartiertje kan er toch altyd wel af ,om ons tevreden te stellen en ons iets te vertellen over het komende seizoen. Mr. F. Zeiler, de secretaris van de Bergense V.V.V. en mej. Sluiter staan ons graag te woord en hier in het lage gebouwtje in de Schaduw van de oude Kuïnekerk, dat van binnen terdege werd opgeknapt en er weer keurig uitziet, valt heel wat te vernemen, dat de moeite waard is. ,Met Pasen en Pinkster is er nqg accomodatie' genoeg, zo vertelt ons mr. Zeiler, maar eind Juni, begin Augustus loopt het vast. Tegen die tijd is alles volgeboekt. Vooral de reservering wordt dan moeilijk. Gaatjes zijn er altijd nog wel te vinden, maar die komen alleen daar, waar anderen afzegden of verstek lieten gaan en daarop mag men nooit speculeren. De beste manier om teleurstelling te voorkomen is spreiding van vacantie. Laat men toch al in Juni beginnen met va cantie te nemen, is mr. Zeiler's me ning. In Juni zijn heus de duinen op hun mooist. Het staat nog lang niet vast, welke maand het mooiste weer oplevert,-daar zijn geen Ticht- lijnen voor te geven. Maar toch hou den velenhardnekkig vast aan de maand Augustus. Het gesprek gaat nog even verder over het weer en dan vernemen wij, hoe dit jaar zowel in Bergen als in Bergen aan. Zee meteorologische waarnemingen zullen worden gedaan, om daaruit ge gevens te putten, die het volgend seP zoen van nut kunnen zijn. Bovendien zal er deze zomer een waarschuwings dienst werken, die het lichten van de zee zal signaleren vanuit Bergen aan Zee. Dit zal dan per transparant aan het VVV-gebouw worden bekend ge maakt, zodat men geen vergeefse reis naar zee maakt, om van dat schouw spel te genieten. De mening, dat het zeelichten van het weer zou afhangen, is volkomen verkeerd, aldus mr. Zeiler De accomodatie is weer op behoor lijk peil. Alleen al in hotels en pen sions zijn in Bergen-Binnen ruim 1400 bedden beschikbaar, in Bergen aan Zee ruim 260. Daarbij zijn de talloze gemeubileerde huizen niet inbegrepen. En al had dan Bergen aan Zee vóór de oorlog gelegenheid, tweemaal zoveel gasten te herbergen, het begin is er weer. Vooral nu de nieuwe boulevard flink vordert (het bestek vermeldt de clausule, dat voor Pinksteren het eer ste tracé gereed moet zijn) zal ook hier de aantrekkelijkheid in niet ge ringe mate verhoogd worden. Het fietspad is onder handen genomen, de kuilen zijn eruit gehaald, en het is ge ëgaliseerd, badbedrijf en parkeerter rein worden weer uitgebreid. Dezer dagen vergaderde de vrij willige brandweer te De Rijp. Na een openingswoord door do voorzitter, de heer G. Rot, in het bijzonder tot bur gemeester Dalenberg, werd door de commandant een overzicht gegeven over de werkzaamheden van het afge lopen jaar. Actief optreden is in 1347 niet no dig geweest. De in Alkmaar gehouden wedstrijd, waaraan door het corps werd deelgenomen, verliep gunstig. In 1948 zal wederom door de vereniging van brandweer-commandanten een wedstrijd worden uitgeschreven, doch nu in klassen. Besloten werd ook hier aan deel te nemen, alhoewel het sche ma tamelijk ingewikkeld is. De com mandant was van mening dat alleen door veelvludig oefenen de nodige vaardigheid zal worden verkrègen. Een uittreksel van het schema zal aan alle leden worden uitgereikt, terwijl tevens besloten werd iedere Dinsdagavond te oefenen tot de wedstrijd daarna een maal per maand. De reorganisatie werd in de hrede besproken, evenals de alarmeriag, kleding, brandmelding enz., enz. Ge hoopt-wordt dat binnen enkele weken de manschappenwagen gereed is, waarna tot montering van de spuit en het bijbehorend materiaal, in de auto, kan worden over gegaan, ele.a. zal geschieden door de leden. (Poor de heer J. Kostelijk werd een bouwkundig boekwerk aan de Com mandant aangeboden. De heer de Jong dankte de heer Kostelijk voor deze aardige attentie en voor zijn op hu moristische wijze toegesproken woor den. Gistermorgen om 11 uur vond de openbare aanbesteding plaats van het bouwen van een nieuwe tilburg. Er waren 19 inschrijvingen. Hoogste inschrijfster was de firma gebr. Of ferman te Aalsmeer v<y>r f 23.700. De fa. Veerman en zoon te Westwoud was met f 11.585 laagste inschrijfster. Boven deze bedragen komt nog een bedrag van ongeveer f 4500 voor hoofd materialen, welke door de gemeentel beschikbaar worden gesteld. Naar wij vernemen hebben zich 12 sollicitanten aangemeld voor. de func tie van gemeentewerkman. Door B. en W. is een aanbevelings lijst opgemaakt bestaande uit drie per sonen. 1 H. Roelofsen, 2 M Veenman, 3 P. Jonker. Deze lijst zal in de eerst volgende raadsvergadering op 31 Maart nader worden Bezien en dan zal te vens. een gemeentewerkman worden benoemd. De nieuwe boulevard in Bergen aan Zee komt iets verder landinwaarts van de vroegere, daar de kustlijn door ver nielingen en verwaarlozing een veertig meter achteruit is gekomen, en zal lo pen van de Jacob Kalfweg naar Pa viljoen Trianon. Het ligt in de bedoe ling, aan de openstelling van het eer ste gedeelte een feestelijk karakter te geven. BERGEN IS GEREED. Uit alles blijkt wel, dat de pension gasten, die dit jaar hun vacantie in Bergen of Bergen aan Zee komen door brengen, hun bedje gespreid vinden, mits zij niet allen tegelijk komen, dus hun vacantie verdelen over enkele maanden. Met Pasen zal het intussen nog wel loslopen. Vrijdags weertje. Zondags weertje is een ingeburgerd gezegde en velen maken hun plannen voor de Zondag twee dagen van te voren. Het weer op Goede Vrijdag liet wel iets te wensen over.... Maar de komende zoiper zal het druk worden in het dorp aan de duinrand, heel druk. Laat komen, wie komen wil, er is op gerekend. De paden in de duinen zijn onge vaarlijk wat mijnen betreft, het openlucht-theater heeft zijn voorfo pig programma vastgesteld, reprises van „De Paradijsvloek" en Langen- dijk's „Don Quichot", zullen daar worden opgevoerd, de stoelen en tafels komen op de terrassen en. de zomerdienst van de tram zal ver moedelijk voor Pinksteren beginnen. Bergen is gereed, het seizoen kan een aanvang nemen. Het was Donderdag voor fle Kenne mer Jeugdgroep van Onthouders een jubeldag, een mijlpaal na tien jaren. De KJVO'ers, die „dromen van1 een nieuwe tijd, vol diepe zuiv're mens'- lijkheid, waarin gemeenschapsleven bloeit en naastenliefde immer groeit" vierden ten aanschouwe van een stampvolle zaal in De Rustende Jager hun jubeldag met zang en spel, met „muziek, toneel en danserij" en roer den tevens de werftromi voor de bond. de strijd voor het ideaal: „een nieuwe maatschappij, verlost van drankzucht- slavernij". Een meisjeskoor bracht onder lei ding van mevr. Moree-Doa verschil- lende liederen tgn gehore, en oogstte daarmee een warm applaus. Verder werd het eerste gedeelte gevuld met verschillende dansen, declama.tie en gitaar- en accordeonmuziek. Dat de KJVO-ers in Indonesië mee- lèefden bleek uit het toneeltje in de rimboe, waar een goede bekende zijn gedachten aan 't papier toevertrouw de. Na de pauze volgde „een lied vol van jolijt, een lied, als in de oude tijd de rattenvanger placht te kwelen, als hij de ratten weg moest spelen". Het werd 'n dolle klucht, die de zaal deed schateren van de lach. De prachtig geslaagde onvergetelij ke avond werd besloten met 'n Fran se klucht van een taart en een pastei. Alle nummers en alle medespelen den te vermelden, zou te veel ruimte vragen. Alleen het prachtige decor van de kunstschilder C. Colnot mag niet onvermeld blijven. En toen.werden de heer en me vrouw Schuil, tante Loes en oom Bert onder bloemen bedolven, die meer zeiden dan woorden vermogen. Het Bioscooptheater de Rustende Jager brengt met de Paasdagen om precies te zijn: van Zaterdagavond tot en met Woensdagavond een vrolijk programma. De welbekende filmkomieken Stan Laurel en Oliver Hardy treden op resp. als butler en dienstmaagd, later als straatvegers om tenslotte te belan den op de universiteit te Oxford, waar ze kennis maken met de ont groeningsmethoden der studenten, die hen aanvankelijk flink in het ootje nemen.Om zich bij hun aankomst *te melden, worden ze bijv. een doolhof ingestuurd en zij dwalen rond tot diep in de nacht.... De film wordt voorafgegaan door 'n uurtje cowboy-sfeer (..Twaalf meis jes in de prairie"). In het journaal van de week o.m. opnamen van de voet balmatch in Deurne. Al met al een licht verteerbaar, po pulair Paasmenu. Geboren: Clemens Jozef z. van J. Th. Velzeboer en Cath. van Straaten. Agatha Anna Gerarda d. van T. W. Jonker en E. J. M. Scholten. Catha- rina Agatha Maria d. van C. Kaandorp en A. E. Kaandorp. Antonia Char lotte Johanna d. van A. Hoekstra en G. A. C. Gelder. Theodorus z. van Th. Morsch en C. H. Rozing. Ondertrouwd: Albertus Jaco bus Karskens en Elizabeth Maria Morsch. Nicolaas de Boer te Heer- 'nugowaard en Guurtrudis Dorothea Denneman. Overleden: H. A. J. ter Burg, 82 jaar, gehuwd met A. Haak, overl. te Alkmaar. Een belangrijke agenda zal Vrijdag a.s. in de raadsvergadering worden af gehandeld. De agenda-punten vermel den o.a.: Beëdiging van: a. de heer mr. J. H. Peeman hoofd commies ter gemeente-secretarie, als waarnemend secretaris dezer gemeen te; b. de heer M. C. Rootjes, commies ter gemeente-secretarie als waarnemend ontvanger dezer gemeente. Verzoek van mej. H. P. Cornelissen te Alkmaar tot ontslag als vakonder- wijzeres in de lichamelijke opvoeding aan de ULO school, alhier, met ingang van 1 Mei a.s. Verzoek van de heer A. de Oude, al hier, om ontslag als onderwijzer der cpenbare lagere school, alhier. Voorstel van B. en W. tot het, onder intrekking van het besluit dd. 14 Fe bruari j.l„ opnieuw toekennen van een tijdelijke toelage tot maximaal 10 procent op de jaarwedde van het ge meente-personeel, zulks naar aanlei ding van door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een nieuwe verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelas ting. Voorstel van B. en W. tot wijziging der alg. politieverordening in verband met herhaalde klachten over hinder en schade toegebracht door loslopende honden alsmede ter zake van het post vatten op bepaalde punten der ge meente. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 en de voor ver goeding in aanmerking komende uit gaven over het jaar 1947 voor de bij zondere scholen in deze gemeente. Verzoek van het bestuur der Ver. voor Volkshuisvesting „Heiloo" om de nodige voorschotten in verband met de aankoop van grond, het bouwrijp maken en de bouw van woningen, met voorstel van B. en W. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de herdenking van het 50-jarig regeringsjubileum' van H.M. de Koningin op 31 Aug. a.s. Verzoek van de Ver. voor Volkshuis vesting „Heiloo" om medewerking te verlenen om te komen tot onteigening van grónden, toebehorend aan mevr. de Wed. van Weelderen, zulks in ver band met de plannen tot woningbouw in het uitbreidingsplan „Centrum II". Voorstel van B. en W. tot benoeming van een onderwijzer aan de O.L. school ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag aan de heer De Oude. Verzoek van de raadsfractie der K.V.P. om haar standpunt t.a.v. de Communistische Partij Nederland openbaar te maken. Wij lezen'in Sursum Corda dat Pa ter van Elswijk in de St. Willibrordus-" kerk alhier op 2e -Paasdag zijn eerste H. Mis zal opdragen. De le Paasdag zal de neomist feestelijk worden in gehaald. Vanaf de Kapel zal hij door een prachtige stoet te ong. kwart voor vier worden afgehaald. Via Hogeweg, Herenweg en Stationsweg zal hij naar de kerk worden geleid, alwaar te vijf uur het plechtige Lof zal worden ge houden. 2e Paasdag om 10 uur zal de neomist dan zijn Eerste H. Mis opdra gen. Op Dinsdag 6 A'pril a.s. zal boven genoemde zangvereniging een concert geven voor haar donateurs en belang stellenden in het Brunogebouw onder leiding van haar dirigent P. Groot. Bij dit Paasconcert zal medewerking wor den verleend door het Katholiek Man nenkoor uit Zaandam. Als gast zal voorts medewerken mej. Fiek van Santé, soliste. BURGEMEESTER Hü/CIEWS QaOtWr B»e-HOENAAN2E60P 6>russej_ op der zal brandstoffenkaarten en schoe nenbonnen te Heiloo. Te Heiloo (Rustende Jager) van 9.3012 en van 13 uur, voor hen wier familienaam begint met de let ter: A t.m. F op Donderdag 1 April G t.m. K op Vrijdag 2 April L t.m. R op Maandag 5 April S t.m. Z op Dinsdag 6 April. Zelfverzorgers uitsluitend Woensdag 31 Maart. Gelijktijdig met het afhalen bonkaarten voor levensmiddelen tegen inlevering van het volledig in gevulde aanvraagformulier MD 323- 17, alsmede van de brandstoffenkaart TA 707, waaraan zich de bon Res. 2 meet bevinden, aan gezinshoofden en daarmee gelijkgestelden een brand stoffenkaart TA 806 worden uitge reikt. De uitreiking van schoenenbonnen voor hen, wier T.D.-nummer eindigt op het cijfer 7 vindt eveneens plaats op bovengenoemde data en plaats. Bovendien zal vooi de kinderen, die in 1947 in het bezit hadden moeten worden gesteld van een z.g. verjaar dagsbon en die nog rn het bezit zijn van de inlegvelbon 604 op de inleg vellen C, D of E, een schoenenbon overeenkomstig de leeftijd worden verstrekt. Bonkaarten a.s. en jonge moeders. Aan a.s. en jonge moeders, die in bet bezit zyn van een CM- of CA- kaart (speciaal inlegvel) zal gelijk tijdig aan het loket „Schoenen" de extra-bonkaart voor de nieuwe pe riode worden verstrekt. Nu de kampioen bekend is, is het alleen nog maar van belang wie de "twee laatste plaatsen zullen bezetten; want deze degraderen automatisch naar de tweede groep. De situatie onderaan is thans als volgt: S. de Geus 1612; A. Kroon 15 11 en C. Adrichem 1711. Donderdag j.l. werd gespeeld J. GeuzebroekS. de Geus 20. In de combinatie groep II en III is de kampioen ook al bekend, n.l. de heer J. de Goede. De heren ,J. Mars man en J. Spaans zullen moeten uit maken wie de tweede zal zijn die zal promoveren. Donderdag werd nog gespeeld: P„ OudD. Langedijk 2—0; P. Beukers C. de Geus 1—1; Jb. Helder—P. Hou tenbosch 11 en C. de JongB. Hof man 11. Vrijdag 2 April speelt de Damclub Heiloo tegen het hoofdklasse team D. D.D. in. café Haring. Oudegracht, Alk maar. Vertrek uiterlijk half acht van af de Witte Kerk. Donderdag 1 April geen clubavond. Voor Heiloo is het gedurende de Paasdagen zeer rustig op voetbalge- bied. HSV I gaat 2e Paasdag naar Zil vermeeuwen en zal natuurlijk trachten op sportieve wijze partij te geven te gen de a.s. kampioenen, 't Is voor de Zilvermeeuwen belangrijk dat zij win nen; terwijl er voor PSV niets meer op het spel staat. De HSV-junèoren ontvangen de Vitesse-junioren om 12 uur, terwijl de HSV b-tjes om 13 uur te Assendelft spelen tegen de SVA a- adspiranten. Van de Foresters spelen alleen he denmiddag (Zaterdag) - te half drie dé welpen op eigen terrein tegen de AFC- welpen uit Alkmaar. Van de modevakschool van mevr. KlerksRoover, alhier, slaagde te Haarlem de* dames L. Visser, E. Feijen en G. Vader voor costumière. Tevens slaagde te Haarlem mej. A. Tamis. A Allereerst is daar natuurlijk de ont moeting tussen Alkmaarse Boys en Vitesse waar wel de grootste belang stelling naar uit gaat. Als wij zo de getallen horen en le zen van de supporters die met Vi tesse mee komen dan zal het Alkm. Boys-terrein wel te klein zijn, want ook vele Alkmaarders zullen zich naar de Westerweg spoeden, Voor de tweede maal binnen 12 maan den zal er dus een aanslag gepleegd worden op het tweede klasserschap van de Boys. Laten wij hopen dat de spelers beter in vorm zullen zijn dan tegen Vriendenschaar en dan zal, met de gebruikelijke dösis energie, Vitesse wel een heel zware dobber hebben op de Westerweg. UW zal gastvrijheid verlenen aan KFC en naar onze mening hebben de Kogers in deze ontmoeting wel de bes te papieren. In dezelfde afdeling van de Boys treffen Zaandijk en de Meteoor el kaar en het zou weieens kunnen ge beuren dat de Zaankanters hun meer deren in de Amsterdammers moeten erkennen. RESTANTEN IN DE 4e KLASSE. WW wacht in 4 B rustig af wat haar concurrent Grasshoppers. Vrone en Randers respectievelijk tegen LSVV, MFC en de Rijp zullen presteren. De concurrent die verliest of gelijk speelt is uitgesloten van het kampioenschap. Voor MFC en de Rijp zijn het ook zeer belangrijke ontmoetingen daar beiden in degradatiegevaar verkeren. Zilvermeeuwen heeft alleen nog maar van HSV te winnen om zich kampioen van 4C te kunnen noemen. Wanneer niet alle twee de punten thuis blijven' bestaat nog de mogelijkheid dat As sendelft, dat WSV ontvangt, gelijk komt te staan. BEKERWEDSTRIJDEN. De bekerwedstrijden zullen weer tal van aardige wedstrijden en verrassen de uitslagen opleveren. Alcmaria speelt haar eerste wedstrijd tegen AFC dat j.l. Zondag zo'n verrassende overwin ning op ZVV behaalde. Het belooft een spannende wedstrijd te worden waar bij naar alle Waarschijnlijkheid goed voetbal te zien zal zijn. Voor de ove rige bekerwedstrijden moeten wij naar het programma verwijzen in verband met plaatsruimte. Reds eerder schreven wij in deze ko- lc.mmen over de proeven die de heer J C Dingerdis, stations-ambtenaar te Casr tricum, in samenwerking met heta Ge meentelijk Gasbedrijf te Beverwijk onder neemt, met het forceren van witlof op lichtgas Verleden jaar December was een aantal deskundigen getuige van het openen van een kuil witlof en allen toon- den zich enthousiast over de kwaliteit van he product De witlof bleek op min stens even goede wijze te zijn gegroeic. als bij het forceren met behulp van elec- triciteit of een warmwater-installatie Te meer omdat in de meeste gevallen niet meer dan 60 van het aantal „opgezette" pennen wordt geoogst, terwijl in dit geval de volle 100 uit de kuil kwam Teneinde de verwarmingskosten te ver minderen, heeft de heer Dingerdis nu een proef genomen met het forceren van rabarber Hiervoor werden geen eerste klas knollen gebruikt, maar een willfkeu- rig partijtje, dat zo maar uit de tuin werd gehaald en waaraan nog ij^ zat toen het in de grond ging Dezer dagen waren wij in de gelegenheid he resultaat te bezich tigen en geconstateerd mag wordeij, dat de struiken er prachtig bij staart Hier uit blijkt dus wel, dat de angst voor slechte invloed van de gaslucht op het bovengrondse gewas volkomen ongemoti veerd is Naast het forceren van witlof en rabarber, blijkt het witlof eveneens uitstekend te voldoen bij het optrekken van zaaizaden en bonensoorten Het merkwaardige is nu, dat de autori teiten op tuinbouw gebied zich wel en thousiast tonen over de bereikte resul taten, maar hierbij blijft het ook Dit be vreemdt des te meer, daar bijvoorbeeld helemaal uit België (via een klooster *e Oosterhout, waarvoor de heer Dingerdis op het gebied van forceren op lichtgas als adviseur optreedt) de Castricumse spoor- man'verzoeken'om inlichtingen over het procédé bereiken Ook hebben reeds meer dere emigranten die de vinding mee naar het buitenland willen nemen, naar het principe geïnformeerd De heer Dingeidis ziet zijn vinding als goed Nederlander evenwel liever toege past in de Nederlandse tuinbouw en daar om betreurt hij het, dat er in gezagheb bende kringen van de Nederlandse tuin- bouwwereld zo weinig belangstelling wordt getoond MARKTBERICHTEN. Notering van de groentenveiling van gisteren: Witlof I 25—40, Witlof II 12— 20, Spinazie 33, sla 1116, Kroten 3, Rode kool 13, Peen 1315, Radijs 11 13, Prei 62, Spruiten, ongeschoond 20—40. KL A VER JAS WED STRIJD TEN BATE VAN DE NAT. FEESTEN. De eerste koppelwedstrijd van de Klaverjasclub ten bate van de plaatse lijke ver. voor de Nat. Feesten, werd geopend door de wedstrijdleider, die na een korte inleiding het woord gaf aali de heer Pfund als vertegenwoor diger van het plaatselijk bestuur der Nationale Feesten, die dank bracht voor de medewerking, welke'de C.K.C. „de Harmonie" als eerste vereniging in Castricum verleent ten bate .van de feesten in Augustus en September. De uitslag van de koppelwedstrijd was als volgt: PieterseDijkstra 5426 pnt., le prijs; de BoerBolten 5346 pt., 2e pr. H^t koppel A. LuteP. J. Valkering, verwierf de marsenprijs met een to- taal van 4 marsen. Van^de vereniging „E.K.U.C." te Uitgeest, welke met zeven koppels aan de wedstrijd deelnam, be haalde KoningVeldman het hoogste aantal punten, n.l. 5059. In totaal wa- 'ren er 43 deelnemers. OKE, MAAR DAN MOET U VOOR EEN VERRASSING ZORGEN! Wat kan beter zijn dan zo'n aardig kinderverhaal Voor de kinderen om te smullen. En de prijs valt mee. Slechts 60 ct. per exempl. Vraagt het by onze bezorgers of aast het bureau van ons blad. Grootjes is weer thuis. In Juli 1946 De Marinier oorlogsvrijwilliger T. J. verliet hij Nederland om rn de tropen zijn plicht te vervullen. Gedurende deze tijd was hij in de omgeving van Soerabaja. Thans is Theo weer in zijn ouderlijke woning teruggekeerd. De Óosterstraat"was met veel vlag gen versierd toen Donderdagmid dag deze marinier thuis kwam. De slager P. G., die zoals wij giste ren meldden, gearresteerd was in ver band met de clandestiene slachting in Broek op Langendijk, is thans weer op vrije Voeten gesteld. VITESSE, CASTRICUMS HOPE, treedt Paas-Maaiidag te Alkmaar aan voor haar eerste promotie wedstrijd tegen de tweede klasser Alkmaarse Boys. Verwacht wordt, dat niet minder dan 4000 Castricummers haar zullen vergezellen DOKTERSDIENST OP TWEEDE PAASDAG. Aanstaande Maandag zal de dokters- dienst voor Langedijk en Sint Pancras worden waargen'omen door J. Wilmink, arts te Zuid-Scharwoude. Telefoon K 2260—424. Geboren: Petrus Jozef, zoon van P. Ootes en C. A. van Etten. Overleden: Trijntje Houtman, 59 jaar, wed. van Maarten Bus, overleden te Purmerend. Geertruida Olij, 76 j., ongehuwd. Margaretha Bijma, 71 j., echtgen. van Floris Hekelaar, overle den te Purmerend. HINDER VOOR DE SCHEEPVAART De noodbrug over de Schagervaart in de Schagerwaard geeft voor de scheepvaart grote hinder. Verschil lende schippers uit de Langedijk, die hun producten uit Schagen moeten halen, kunnen niet onder deze nood brug door. Dit brengt niet alleen veel hinder met zich mede, maar ook geldelijke nadelen. Het is te wensen, dat het Hoogheemraadschap Noord- hollands Noorderkwartier aan deze toestand vlug ëen einde zal maken door de definitieve brug te gaan bouwen, welke een voldoende hoogte boven de waterstand zal hebben. HET KEUTERBEDRIJF. Bekend is, dat op en van de heel kleine landbouwbedrijven verhoudings gewijs meer personen werken en leven dan op grotere en grote ondernemin gen. Sociaal biedt dat groter aantal agrarische beroepspersonen voordelen. Economisfih echter niet altijd. Volgens Ir. Mdris van het L.E.I. waren in een gemeente op bedrijven van 1 tot 5 ha, dus keuken- of dwergbedrijv'en, 70 be roepspersonen per 100 ha werkzaam en op bedrijven van' 15—20 ha, overigens van dezelfde structuur, slechts 15 per 100 ha. Hetzelfde bleek ook met paarde- kracht het geval.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5