Stad en Omgeving. RAADHUIS TE OUDORP DOOR BRAND GETEISTERD Alkmaar'§ slachthuis veertig jaar Slechts de Raadzaal bleef gespaard AGENDA Studiekring voor Gemeente -administratie Alkmaarse firma opent filiaal te Schagen Burgerlijke Stand Bescheiden viering in intieme kring Nationale collecte Leger des Heils De expositie Leo Gestel Toneelgroep ,,'t Voetlicht" H. C. LI ND overleden Zij, die wij vereren A.V.R.O.'s Bonte trein Match WesselsFeeke le klasse cadre Aanvullingsfonds van het A.A.Z. Luchtvaarttentoonstelling Licht Bevrijdingsvreugde verkeerde in belastingmisère Nutsspaarbank Alkmaar Bonnen halen Kampioenschap cadre 35/2 (6-9) ABONNEERT U OP DIT BLAD BURGEMEESTER ONTDEKTE DE BRAND Hedenmorgen omstreeks negen u. werd brand ontdekt in de burge meesterskamer van het Raadhuis te Qüdorp. Het was burgemeester Bakker zelf, die by het betreden Van zijn werkvertrek verrast werd door de rook en bemerkte, dat ook de lam- brlzering, die in dit raadhuis geheel van eikenhout is, reeds had vlam gevat. Toen de brand, die vermoe delijk door de gaskaehel ontstaan is, lucht kreeg, breidde het vuur zich snel uit, doch werd onmiddellijk door de direct gewaarschuwde brand weer van Oudorp bestreden. Voor de tweede maal in een week tijd zag de brandweer zich voor de taak geplr ■'tst een brand te bestrijden, die veel schade had kunnen aanrich ten, temeer, daar het vuur oversloeg naar de naastgelegen secretarie, waar ook het bevolkingsregister, het archief en de kluis hun plaats hebben. Dank zij het doortastend optreden van de Oudorper brandweerlieden is het gelukt de brand te localiseren, echter kon niet worden voorkomen, dat de burgemeesterskamer geheel uitbrandde en dat de secretarie voor het grootste deel werd verwoest. Zowel het kaartsysteem van heV bevolkingsregister als het archief konden behouden worden, hoewel aan de stukken uit de aard der zaak veei waterschade ontstond. Toen men de brand onder de knie had en het raadhuis weer kon betre den, bleek, dat de kluis niet geleden had en evenmin ontzet was. Hierdoor zijn de schrijfmachines behouden ge bleven, evenals veel belangrijke stuk ken, die in de kluis hun plaats had den. De lopende post van de laatste we ken, alsmede de stukkén voor de ver gadering van B. en W., die in de bur gemeesterskamer gereed lagen, zijn verloren gegaan. Woensdag, 7 April a.s., vindt in de trouwzaal van het stadhuis te Alkmaar de eerste bijeenkomst plaats van de afd. Alkmaar van de algemene studiekring voor de gemeente-administratie, omvat tende .alle gemeenten .van Noord- Holland in de omgeving en benoorden van Alkmaar. De organisatie der studiekringen, verspreid over het gehele land, is na de oorlog gepropageerd door het In stituut voor Bestuurswetenschappen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het doel ervan is zuiver idieel: de ambtenaar meer geschikt te maken yoor zijn taak. De voortdurend in om vang toenemende overheidstaak, zich uitstrekkend over het gehele gecom pliceerde terrein van het maatschap pelijk leven, stelt hoge eisen aan de bestuursambtenaar. In de studiekringen vinden de ambtenaren gelegenheid in onderling contact met elkaar gedachten en me ningen uit te wisselen, theoretische en praktische vragen te bespreken, zich te bekwamen in het houden van voor drachten en het voeren van logische discussies. Het behoeft geen betoog van welk groot belang deze samenkomsten kunnen zijn, zowel voor de ambtenaar zelve als ook voor de gemeenschap welke zij dienen. In ruime mate mag van de studiekringen worden ver wacht, dat zij het inzicht en de ken nis van hen die eraan deelnemen zul len verbreden en verdiepen, waar door, zowel cultureel als sociaal en economisch, het peil van de ambtena renstand zal worden verhoogd. Geen v/onder dan ook, dat dit nieuwe insti tuut de volle steun geniet van alle ge meentebesturen. Wij verwachten, dat een groot aan tal ambtenaren deze eerste bijeen komst te Alkmaar, waarop de oud-se cretaris van Sneek en oud-lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, de heer P. Sikkes, zal spreken over „De vorming van de ambtenaar" zal bij wonen. Heden opent de fa. S. H. J. Swart Zns., steenhouwers, alhier, een fi liaal te Schagen. Eén der firmanten, de heer S. H. J. Swart Jr., zal daar de zaken waarne men. De zaak in Schagen, welke is overgenomen van de Fa. C. Naber Zn., heeft eën grondige verandering ondergaan. De expositie-ruimte daar laat toe om verschillende werkstuk ken goed te'laten uitkomen. De Fa. Swart, die bekend staat om haar jarenlange ervaring en goede vakkenis, zal trachten ook in Schagen en omgeving degelijk en artistiek werk te leveren. geboren: Peter N, zoon van A Mi- zee en M Baas Albert, zoon van N Doets en F de Waal Getrouwd: Nicolaas Laan en Maria Velseboer Bernhard A Burmann en Aaltje de Groot Petrus H Klaver en Bregitta G Blom Overleden: Frieda A Feldkamp S3 jaar, gehuwd met E Bouma Antho- niu« J Huijbers, 35 jaar, weduwnaar van M Sift De raadszaal en het daarnaast ge legen vertrek zijn niet door het vuur aangetast en bleven gespaard, zodat het gemeentebestuur zijn werkzaam heden zal kunnen voortzetten. Naar burgemeester Bakker <ms hedenmorgen meedeelde, komt de brandweer van Qudorp, die het vuur met twee Stralen van de motorspuit te lijf.ging, alle lof toe voor de kranige en energieke wijze waarop zjj erin is geslaagd, het vuur te bedwingen en daardoor het raadhuis voor een nog veel groter vamp of voor totale ondergang te behoeden. VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: H.O.V. Aula Gymnasium, 8 uur: Gorn. Jonker spreekt over Matthëus Passion. Sted. Museum, 105 uur: Expositie Leo Gestel. Oude Herberg, Heiioo, 105 uur: Expo sitie Will Kalshoven. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: S.O.V.A.' Stedelijk Museum, 105 uur: Expositie Leo Gestel. Oude Herberg, Heiioo, 10—5 uur Expo sitie Will Kalshoven. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Frieda, 14 j. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De zoon van Monte Christo, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De zoon van Robin Hood, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. NACHTDIENST TAXI'S. D. de Leeuw, Stuartstraat 90, tel. 2288. Zoals wjj reeds gisteren meldden, was het op die dag veertig jaar ge leden, dat het Gemeentelijk slachthuis aan de Helderse Weg zijn poorten opende. Precies op 1 April vail het jaar 1908 was de inrichting voor het gebruik gereed en sindsdien is er wel een en ander veranderd.. Van een verguisde instelling is het slachthuis geworden tot een instituut, dat voor de volksgezondheid onmisbaar is, en hoewel er oorspronkelijk van de zijde der slagers vooral veel tegenwerking was, is deze antipathie lang zamerhand toch overwoimen en thans kan men zich geen grote plaats meer denken zonder een modern abattoir. Het veertig-jarig jubileum van het Alkmaarse slachthuis was aanleiding, dat gisteren rond het middag uur een aantal autoriteiten zich in de grote hal had verzameld, om deze gebeurtenis in intieme kring te vieren. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd' door de .wethouder van Openbare Werken, mr. A. J. M. Leesberg, van de zijde der Volks gezondheid was aanwezig Dr. Schol ten, inspecteur van deze dienst in Noord-Holland, namens de Prov. Ge zondheidsdienst voor dieren gaf de heer Rempt van zijn belangstelling blijk, terwijl ook nog verschillende andere afgevaardigden benevens het personeel de plechtigheid hijwoonden en een aantal Alkmaarse slagers. REDE Mr. LEESBERG De heer Leesberg sprak namens het gemeentebestuur en memoreelrde in het kort de geschiedenis van dit abattoir, waar het aantal slachtingen steeg- van 12.273 tot 20.448. Een andere belang rijke factor, de ijs-omzet steeg van 42.000 staven in 1920 tot 68.000 staven in 1947. In 1922/23 werd de ijsfabriek ver groot, waarna in 1925 de vriesinrich- ting werd bijgebouwd. Toen echter in 1922 de VleeskeUringsWet tot stand kwam, werd -het slachthuis 'eerst recht van het allergrootste belang voor Alk maar en wijde omgeving. Zeker van 88.000 mensen worden hier de belangen behartigd. In de rij van Nederlandse abattoirs peemt het Alkmaarse slacht huis thans de vijftiende plaats in®uit 75. Wethouder Leesberg deelde mede', dat het abattoir gistermiddag gesloten zou zijn en dat het gehele' personeel' een week extra-salaris' zal oijtvangèn als blijk van medeleven van de zijde der gemeente. DE HEER VOORTHWJZEN SPREEKT. De directeur, de heer Voorthuyseip memoreerde, hoe de. oprichting destijds op veel verzet stuitte, hoewel dit ver zet gegrond was ojf onaanvaardbare redenen. Er verdween echter een stuk je persoonlijke vrijheid. Vroeger had mr-i de slagers aan de ene zijde, en het personeel aan de andere kant en het is te danken aan de toenmalige direc te—en, eerst Dr, Stuurman, later Dr. Keizer, dat dit veranderde. Spreker stipte de prettige geest aan, die steeds is bijhet werk en zeide, dat men niet wilde wachten tot het 'gouden jubileum, daar er dan velen niet meèr zouden zijn, om het feest mee te maken. Terwijl de klanken van b oude Wilhelm- -- zacht door de gro te, holle ruimte klonken, werden zij, die in de loop der jaren en vooral in Ieder zal ongetwijfeld weten welk prachtig werk het Leger des Heils ver richt. In het afgelopen jaar breidde 't Leger des Heils haar arbeidsterrein weer aanzienlijk uit; nieuwe centra van activiteit werden geopend en ve len werden uit het moeras van maat schappelijke en geestelijke ellende ge holpen. Voor de instandhouding van dit werk is echter geld nodig, veel zelfs. En het is daarom dat wij op ver zoek van het Leger des Heils een ieder oproepen de komende Nationale col lecte, die elk jaar gehouden wordt, te steunen. Het doelwit is ditmaal f 300.000 en wanneer ieder het zijne bijdraagt, kan dit bedrag beslist be reikt worden. De huis-aan-huis-collecte m Alkmaar is vastgesteld op 5 tot en met 10 April, en de landelijke speldjesdag wordt ge houden op 24 April a.s. De collectan ten, Voorzien van een volmacht zullen zich dan aan uw woning vervoegen. Laat hen niet vergeefs komen. Het Le ger des Heils zorgt voor liefde en hulp; zorgt gij voor de rest? Ds. VON MEYENFELDT BLIJFT VELDPREDIKER. Op verzoek van kolonel ds. A. T. W. de Kluis blijft ds. C. von Meyen- .'feldt, geref. pred. te Alkmaar, met toestemming van de 'kerkeraad, nog drie maanden langer als veldprediker in militaire dienst .Nu gaat hij -in Augustus met groot verlof. de laatste oorlog de dienst ontvielen, staande herdacht. NOG MEER WOORDEN VAN HULDE. Keurmeester Van der Meulen, zelf nr., vorige week jubilaris, sprak na mens het personeel en bood een fraaie bloemenmand aan, met de wens, dat de directeur deze wel van „zijn jon gens" zou willen aanvaarden. Namens de P.T.C. sprak de heer Groot, die dank bracht voor "de prettige samenwerking, waarna Dr. Scholten, inspecteur van de Volksgezondheid zich bij deze woor den aansloot. De heer J. de Wit, direc teur van de Slagersvakschool wees op het grote belang, .dat het abattoir voor het vakonderwijs heeft en dankte de heer Voorthuysen, die dit mogelijk maakte. Tot. slot sprak de heer Reinpt woorden van waardering en bood een bloemstuk aan, waarna de heer Voort huysen geroerd dankte voor de hulde die hem en. zijn personeelwas toege zwaaid. - - Onder het genot van. enkele verver singen bleef men daarna nog enige.tijd bijeen. In verband met de van 28 Maart tot en met 18 April geopende tentoohsfel- ling in het Stedelijk Museum alhier van werken van Leo Gestel verzoekt dê gemeente-archivaris, de heer Th. P. H. Wortel ons nog opname van het volgende:. Tot en met Zondag, 18 April 1948 wordt in het Stedelijk Museum, Breed- straat, een tentoonstelling gehouden van schilderijen, tekeningen enz, van Lep Gestel (1881—1941). Gestel was een zeer begaafd kunste naar, een sterke persoonlijkheid, die stimuleerde en stuwde en Wiens werk daarom van blijvende betekenis is. Bovendien is zijn figuur aantrekke lijk omdat hij hier in de onmiddellijke omgeving heeft gewoond en gewerkt. Het was dus zeer voor de hand liggend, dat men deze tentoonstelling te Alk maar wilde houden. Hopenlijk toont Alkmaar en omgeving hiervoor zijn erkentelijkheid door een druk bezoek. Wederom wordt aan ge zelschappen van minstens 20 personen een reductie van 50 op de toegangs prijs gegeven, zodat deze dan wórdt 25 ct. per persoon. Evenals bij de tentoonstelling van te keningen van Vincent van Gogh wor den ook thans bezoeken van scholen voor de rijpere jeugd, -van verenigingen en van personeel van zaken en fabrie ken gaarne tegemoet gezien. 'Het zal ditmaal slechts bij uitzonde ring inogelijk zijn om hierbij deskun dige voorlichting te geven. Men vindt echter in de catalogus van deze ten toonstelling een zeer goede inleiding van de hand van Mr. J. SJagter, een goed vriend van wijlen Leo Gestel en een gedegen kenner van diens werk. Desgewenst zal ook bij avond de ten toonstelling bezichtigd kunnen worden, mdien men hiertoe tijdig een aanvraag indient bij het Gemeentearchief, Lan- gestraat 85 boven (tel. 4242). Onder leiding van haar regisseur Jan Huygen heeft bovengenoemde vereniging in studie genomen, het bekende toneelspel van Henk Bakker „Jong zijn we maar éénmaal"; yj^ij hebben eens een kijkje geno men bij een der laatste repetities, en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat onze verwachtingen hoog zijn gespannen. Er is zeer hard gewerkt, en de inhoud van het stuk geeft ge legenheid tot vele mooie momenten, welke door de regisseur ten volle zijn uitgebuit. Het gegeven is actueel en modern, en de grote toewijding, waarmee de leden hun beste kunnen naar voren brengen, inderdaad, het kan bijna niet anders, of dit moet een mooie toneelavond worden. Wij hebben reeds in de betrekkelijk korte tijd, dat de vereniging bestaat, enige goede opvoeringen gezien, en het valt ons op, dat dit steeds to neelstukken zijn geweest, welke wat betreft de inhoud niets met elkander gemeen hebben, Een hard werker in het Alkmaars verenigingsleven Op 49-jarige leeftijd is hier ter stede, na een langdurige ziekte overleden de heer H. C. Lind, die in het verenigings leven onzer gemeente een vooraan staande plaats heeft ingenomen. De heer Lind was jarenlang be stuurslid en secretaris van de Vereni ging voor de HandeldrijVende en Industriële middenstand welke organi satie in de bezettingstijd door de Duit sers geliquideerd werd, maar waarin hij onmiddellijk zijn plaats weer in nam toen de Vereniging haar werk zaamheden hervatte. Omstreeks 25 jaar geleden was de thans overledene een der grote krach ten van de toenmalige Alkmaarse to neelvereniging Bilderdijk. De heer Lind was lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken, bestuurslid van de Oranje Vereniging en penningmees ter van de Onderlinge Glasverzeke ring. In tal van commissies op veler lei maatschappelijk gebied heeft de overledene in zijn werkzaam leven zit,- ting gehad. De heer Lind was een allround sports man. Hij was Alpenist, en als zodanig lid van de Alpericlub en een uitstekend zeiler. In het bijzonder de schaatsen- sport had zijn grote belangstelling. Hij nam vaak deel en met succes aan de Elfstedentocht. Gisteravond was de grote zaal van Het.Wapen van Heemskerk slechts matig bezet, toen de lichten uitgingen voor de film „Zij, die wij vereren", welke voor de Stichting 19401945 werd gedraaid en waarvan de op brengst geheel ten goede' zou komen aan deze instelling. De heer Witte had zijn. duit in het zakje gedaan, door de zaal geheel belangeloos beschikbaar te stellen, een gebaar, dat zeker wel even gememoreerd mag worden. Het valt dan ook te betreuren, dat nog zo- velen de bedoelingen van de Stich ting niet onderkennen en zo weinig blijken van belangstelling geven. Haar streven verdient meer aandacht in bredere kring, als men bedenkt, dat op haar schouders de taak is gelegd, jaarlijks drie millioen gulden bijeen te brengen, die tezamen met de Rijkssub sidie van zes' millioen, het verzorgen van de nagelaten betrekkingen van verzetslieden moeten bekostigen. De film „So proudly we hail", die de Hollandse titel draagt „Zij, die wij vereren", geeft in beklemmende op namen het beeld van de heroische strijd, die acht Amerikaanse legerver- pleegsters .hadden te voeren op Ba- taan en Córregidor, tijdens Mac Art hur's terugtocht. Reeds eerder zijn al om in de lande waarderende woorden aan dit werk gewijd. Wij willen daar om in den lande waarderende woorden dat het ophieuw zién' van 'films' ais deze; mits niet te Vaak 'hef haald. zékêr' •ten opwekking tot bezinning kan zijn, en ons de vijf jaren van verschrikking kan doen herinneren, waarvan de meesten van ons de gevolgen al 'lan£ te boven zijn. Op die manier heeft „So proudly we hail" een grote rol te ver vullen. Zij is, midden in de opnieuw ontstane spanningen een „mene tekel". Evenals de Bonte Dinsdagavondtrein in de studio, heeft de Avro Bonte Trein geen andere aspiraties dan de mensen te laten lachen. Dit 'deelde Avro's voorzitter, de heer de Clerq, in een korte propagandaspeech. in de pauze van Avro's Bonte Trein, die in het Gulden Vlies voor het voetlicht werd gebracht, mede. En hierin zijn Lou Bandy, Frans du Mee, Greetje van Schaik en de Wama's volkomen geslaagd. Doch naast de ve le lachsalvo's die dit viertal wist te verwekken was het ook het muzikale gedeelte zeer goed verzorgd. Het Avro Tournée-orkest o.l.v. Karei Stoete, Coby Beek als zangeres en Ted Vale- rio met zijn rappe vingers en accor deon, was dit ook wel toevertrouwd. Ondanks de te vaak herhaalde kunstgrepen om de lachers op hun hand te krijgen, waren de Wama's meermalen oergeestig. Het gezongen sprookje van Roodkapje en een spook geschiedenis oogstten veel succes. Een drietal schetsjes werd op gevoerd, waarvan „De Proefles" zeker wel de beste was. Frans du Mee wa's hier op zijn best en bij gestaan door Lou Bandy en de Wama's werd „De Proefles" een succes. Tenslotte Lou Bandy met zijn lied jes'en conference. Opvallend was dat hij deze avond de soms wei wat over dreven sentimentele liedjes achterwe ge liet en naar onze mening komt dit het programma zeer ten goede. Het waren gezellige liedjes, een enkel wel ernstig, doch niet sentimenteel en evenals met zijn moppen was het succes van grootvader Lou, zoals ge woonlijk weer groot. Een stormachtig applaus, waarin de laatste tonen van het lied „De Bónte Dinsdagavondtrein" verloren gingen, besloot om half twaalf deze geslaagde „Bonte Trein". J Feeke wint eerste party Voor het le klas cadre kampioenschap hebben slechts ingeschreven G Wessels en J Feeke Deze zullen zes partijen van 4C0 car spelen De eerste partij werd gisteravond in café A de Wit gespeeld en gewonnen don» J Feeke met 400258 car, hs 74 en 65 en gem 17,39 en 11,21 Na 19 beurten was de stand 370—117, maar Wessels wist in de volgende drie beurten zijn achterstand met 141 car te verminderen Heden wordt de tweede partij gespeeld. Zaterdag de derde en vierde en Zondag de vijfde en zesde Dan zullen de beide „cracks" nog heel -wat laten zien op het groena laken Zoals uit een advertentie in ons blad blijkt, is de premie van het Aanvul lingsfonds van het Algemeen Afde- lings Ziekenfonds „Alkmaar en Om streken" verhoogd met 1 cent tot 6 cent per week. De betekenis van dit Aanvullings fonds blijkt uit de cijfers welke over 1947 bekend zijn geworden. Gedurende de 9 maanden dat het fonds heeft gewerkt, is uitbetaald voor Ziekenhuisopname circa f 26.000 en voor sanatoriumopname f 10.000. Wel een bewijs dat dit fonds in een grote behoefte voorziet. Ziekenhuisopname gedurende 42 dagen welke de verplich te- of de vrijwillige verzekering geeft, is n.l. lang niet altijd voldoende ge bleken, evenals', bij sanatoriumopname de bijdrage van f 3 per dag, zodat in die gevallen de meerdere kosten door de verzekerden zelf moeten worden betaald. Om hierin te voorzien is het Aan vullingsfonds opgericht, waarbij de le den van het Ziekenfonds zich tegen een geringe premie voor deze meer dere kosten kunnen verzekeren. De R. K. Alkmaarse Luchtvaartclub, die dit jaar haar tienjarig bestaan viert, organiseert in samenwerking met de Berger Luchtvaartclub een in teressante tentoonstelling. Hier kan men de eigen gebouwde toestellen van dichtbij bekijken die men al meerdere malen met belang stelling heeft nagekeken als de jongens er 's Zondags op uittrokken om met deze modellen te gaan vliegen. Deze tentoonstelling laat zien wat de jongens op 't gebied van de lucht vaart presteren. Ze wordt gehouden in de St. Aloy- siusschool, Koornldan, op Zaterdag 3 April van 29 uur en Zondag 4 April van 10.301 en 29 uur. Het licht, dat iedere avond op nieuw terugwijkt, om plaats te ma ken voor het duister van de nacht, verdwijnt nooit helemaal. Het staat in een wijde bol om de oude aarde heen en straalt door de tril- lioenen gaatjes, die in de hemel sfeer zijn geprikt als sterren naar omlaag. Als je door zo'n gaatje keek, moest je toch altijd de zon kunnen zien, aan de andere kant van de zwarte bol, die wij bewo nen, en de andere planeten en de maan, die in eeuwigdurende kring loper. elkaar nasuizen door de ont zaglijke ruimte. Onze moeder aar de zou dan wel een pover figuur slaan, in dat gewriemel van mil- liarden hemelbollen, grpte en klei ne. Wan} de aarde straalt gpen 'licht uit, die'is donker en zwart, nét als zo'n massa mensen, die haar bewonen. Als er nog eens een straaltje licht afvalt, is dat vuur van brandende huizen- of van vlammenwerpers of van berstende granaten of van fosfor. En soms staat er een protuberans van een ontploffende atoombom hier of daar in de Stille Oceaan, die haar naam allang geen eer meer aan doet. Als wij nu eens met z'n allen trachtten, om een ander licht te scheppen, licht van vriendschap, van begrip, van liefde, zou het dan niet veel mooier zijn, om naar on ze planeet te kijken? En zou het dan ook niet prettiger zijn, om er op te leven? Als dat werkelijk zo zou zijn, waarom beginnen wij er dan niet mee? LEOPOLD. Wanneer in Alkmaar de een of an dere herdenking feestelijk wordt gevierd dan neemt de gehele Alkmaarse bur gerij al als vanzelfsprekend aan dat op het Hofplein een dansvloer en een aan tal muzikanten verschijnt. De oudjes in bet Hof van73®noy weten dan bij voor baat dat hun een prettige dag te wach ten staat met muziek, versnaperingen en een borreltje. Dit alles is het werk van de zeer actieve Hofpleinvereniging. Zo zorgde deze vereniging ook op de dag der bevrijding, in 1945 voor de vro lijke noot en menig Alkmaarder had er zijn plezier aan. En het bestuur der vereniging verheugde zich, dat zoveel mensen plezier hadden Maar nu verheugt-het nijvere bestuur zich niet meer. Want twee heren „van de belasting" kwamen eens kijken waar om de loonbelasting van die muzikan ten niet was betaald. Lezer, wist U dat men, voor muzi kanten die voor één avond geëngageerd worden, loonbelasting moet betalen? Wij wisten het niet en het bestuur, wist het ook niet. Erg dom blijkt dat trou wens niet te zijn, want op het Itjstje van de belastingheren bleken nog 57 buurtverenigingen voor een bezoek in aanmerking te komen. En van menige vereniging die inmiddels de geest heeft gelaten, zullen de bestuursleden per soonlijk aansprakelijk zijn.Maar de Hofpleinvereniging laat het er niet bij zitten. Wanneer de officiële aanslag ont vangen zal zijn, zal een request worden ingediend. Mocht dat niet baten, dan zal men contact zoeken met lotgenoten om gezamenlijk actie te voeren. En als ook dat de fiscus niet kan vermurwen, wfel, dan zal de Hofpleinvereniging zich geen moeite meer geven de feestvreugde te verhogen en de vereniging opheffen. Maar dat zou te betreuren zijn, vooral voor die oudjes in het Hof van Sonoy, die door de zorgen van de Hofpleinbe woners vaak dagen beleefden die als lichtpunten in hun eentonig bestaan waren. Blijf rustig zitten! U hoeft er zelfs niet voor uit |1 Uw stoel te komen; zó ge makkelijk vliegt Uw baard er af met Philips „PHILl- SHAVE", het electrisch droogscheerapparaat. Vraag Uw handelaar een demon- N.V PHILIPS' VERKOOP- MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND-EINDHOVEN Maandoverzicht Maart In de loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd ƒ292.136.— (v.j. ƒ265.062,01) en terugbetaald f 258.856.61 (vorig jaar f 261.289.49) alzo meer ingelegd dan terugbetaald. Het aan de inlèggers verschuldig de kapitaal, bij de aanvang van het jaar 10.396.293,63, bedraagt thans ƒ10.663.897,89 (v.ji ƒ10.338.087,99). Het aantal in de loop van Maart, nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 248 (v.j. 211). Ingetrokken werden 103 (v.j. 97) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 25.606, bedraagt thans. 25.906 (v.j. 24.757). Vari dit aantal behoren 16.941 (v.j. 16.418) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 5905 (v.i. 5466) aan personen elders woonach tig en 3060 (v.j. 2873) aan school- spaarders. Onder de in Maart nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 34 (v.j. 68) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van ƒ1. In Maart bedroeg het aantal pos ten van inleg 4326 (v.j. 2509), dat .van terugbetaling 1772 (v.j. 1718), tezamen 6098 (v.j. 4227). De lediging in de loop der maand Maart van 373 (v.j. 392) spaarbus- jes leverde een bedrag van ƒ5592,78 (v.j. 5901,33aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde bus jes, bij de aanvang van het jaar 3663, bedraagt thans 3886 (v.j. 3716). Zij, wier familienaam begint met de letters S tot Smit moeten morgen. Za terdag 3 April in het uitreiklokaal van de distributie, Ridderstraat, hun nieu we bonkaarten 806, brandstofenkaar- ten en schoenenbonnen afhalen. De uitreiking geschiedt van 9—12 uur. Losse inwisselingsbonnen van kaart 804 meebrengen, alsmede restant brandstoffenkaarten TA 707, waarop bon „Res. 2" en het volledig, ingevulde formulier. DE EERSTE PARTIJEN MOOIE OVERWINNINGEN VAN SCHOUTEN EN VAN LINGE Gisteravond werden in café Sehermer- horn de eerste partijen van dit kampioen schap gespeeld en zij hebben aardig wat belangstelling getrokken De wedstrijd werd geopend door de heer M de Haas, voorzitter van „Onder Ons", die de deelnemers hartelijk welkom heette, alsook de wedstrijdleiding en de pers Spreker hoopte, dat de wedstrijd een zeer sportief verloop zou hebben en dat winst of verlies op sportieve wijze zou behaald of geleden worden De heer P Hoogland, wedstrijdleider, riep daarna de eerste deelnemers tot de strijd op Het waren de heren A van Lingen en J Burger Er worden partijen gespeeld van 225 car-cadre A van Lingen won in 32 beurten van J Burger met een hoogste serie van 59 Bur ger gaf goed partij en kwam op 181 't Gemiddelde van Van Lingen .was ruim 7,— R Peereboom versloeg J Smit met 225 tegen 202 Vooral het laatste gedeelte der partij was spannend en 't verschil ten slotte niet groot P Schouten speelde een uitstekende par tij tegen W Watertor Na tien beurten had hij 18 pnt, maar voor de rest der partij 187 pnt, had hij slechts 11 beurten nodig Zijn gemiddelde kwam daardoor boven de 10.—, wat een keurige prestatie genoemd mag worden Watertor bleef op 102 staan De gedetailleerde uitslagen waren: b hs gem A van Lingen 225 32 59 7,03 J Burger 182 32 26 6,65 R Peereboom 225 44 48 5,11 J Smit 202 44 28 .4,51» P Schouten 225 21 29 10.71 W Watertor 102 21 f6 4,87 Heden en Zondag worden de wedstrij den voortgezet DIERENBESCHERMING. Sinds geruime tijd zwerft te Alk maar en omgeving een Ieïse Setter. Kentekenen: reu, flink gebouwd. Ter beschikking twee kleine hondjes en een 1-jarige poes. Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. t

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2