Schiphol in Alkmaar WAS Wordt de Waagtoren verplaatst? Siad en Omgeving Het Oranje-comité maakt plannen VAN DER POL Wat de theaters brengen Thomas Mitchells in den dop Walt onxe voorouders schreven Spreekuur wethouder volkshuisvesting Bonnen halen Prachtig Volksconcert van H.O.V. Solist: Willy Meeuwisse Uitvoering Dg Maskers AGENDA Schoonmaaktijd in 't land hij dB hand. BETER DAN OOIT" Kunst na arbeid met „Op hoop van zegen" De tentoonstelling Leo Gestel Winkelsluiting Piloot als radiospreker Kampioenschap cadre 35-2 <6—9) Grootse viering van Regeringsjubileum gg NAUTA's Brood I heeft voorrang! Spoorstr. 8 Telef. 2315 De matclj Wessels-.Vecke Dr MEENK'S GENEESMIDDELEN SCALDIS HOESTPOEDERS CINEMA AMERICAIN De zoon van Robin Hood HARMONIE-THEAIKi: Frieda A.B.T. Pas op je zenuwen STAM STOOMT® VICTORIA-THEATER De zoon van Monte Christo Nogmaals de spanningen in Alkmaar's voetbalwereldje Predikbeurten "W"""»*"' 111-1 «t' Er is daar machtig veel te zien en te genieten t>P de expositie, die de R.K. Alkmaarse Zweetvliegelnb tezamen met haar zusterorganisatie, de Ber gense Zweefvliegelub organiseert in het gymnastieklokaal van de St. Aloysiusschool aan de Koornlaan. Wij hebben een bezoek gebracht aan deze tentoonstelling en waardering gekre gen voor het werk, dat deze enthou siaste jongens met eigen handen ver vaardigen en dat zij op zulk een aan trekkelijke wijze weten te tonen. Met oneindig geduld worden de kleine modellen van zweefvliegtuigen in el kaar gezet, alles op schaal en volgens tekening, nadat eerst ieder onderdeeltje tot in de puntjes is uitgebalanceerd en uitgewogen. Want op nauwkeurigheid komt het aan bij deze liefhebberij, die tegelijkertijd sport en huisvlijt is. Wij zagen op deze tentoonstelling van begin tot eind hoe za'p model tot stand komt, allés overzichtelijk en keurig ge rangschikt. Er zijn ook schaalmodellen van bestaande toestellen, waarbij zelfs de nieuwste aanwinst van onze natio nale luchtvaartmaatschappij, de K.L.M. niet ontbreekt. De Douglas De 6 prijkt daar temidden van andere toestellen op een standaard. Modellen met motor. Er zyn modellen, gemaakt van tri plex, van Balsahout, modellen zonder motor, zuivere zweefvliegtuigen dus en andere met een „rubbermotor" (een In elkaar gedraaide rubberband, die een eenbladige propeller beweegt), en zelfs eèn met een henzine-motortje. De bou wer van dit model heeft# nog veel grootsere plannen. Hij wil een ontvan ger inbouwen en een zender coii- sfjrueren en dan zijn vliegtuigen" radio- griafisch besturen. Thomas Mitchell In de" dop. t È'ehalve al. die modellen is er nog veed meer fraais te bewonderen. De wamden zijn "opgesierd door kleurige reclameplaten en foto's, een grote we- wereldkaart brengt alle KLM-lueht- lijnen in beeld, er hangt een binnen band van een vliegtuigwiel, een para chute wan een voedselpakket,' er zijn levensgpote onderdelen van jagers en andere (toestellen en midden in de zaal als pièco de resis tance een maquette van. het vliegveld Schiphol, met de huisjes, de barakken en de hangars en alles wat erbij hoort. 1x3:%,-* - -"O Wij lezen in de Alkmaarsche Cou- rant vati 3 April 1848: De Akademié van Beeldende Kun sten, Bouw-, Toegepaste Werk tuig- en Zeevaartkunde, onder den naam MINERVA, te Groningen, looft voor de mededinging -van Binnenlandse he Kunstbeoefenaren over 1848, de navolgende prijzen uit: 1. Een Getuigschrift en twintig Vijf guldenstukken, voor de waar dig gekeurde Schilderij, hoog 40 en breed 32 Ned. Duimen, voor stellende: „Eene jeugdige dame zittende te lezen aan eene, met een groen kleed gedekte tafel, waaraan een kind staat te spelen, verlicht door twee op die tafel staande feaarsen, met verdere stoffagie", 2. Een Getuigschrift en vjjf Vijf guldenstukken voor de waardig gekeurd Teekenlng in kleuren, hoog 35 en breed 45 Ned. duimen, voorstellende: „Een rlviergezigt met twee zeilen de schepen, op den voorgrond een herder met eenlg vee". Alle BinnenZandsche Kunstbeoefe naars worden tot mededinging uit- genoodigd. De bekroonde Teekwiing wordt het eigendom der ARademie, de bekroonde Schilderij blijft het eigendom van den Vervaardiger, die nogtans verpligt zal zijn, om als het stuk niet wordt aangekochtj daarvan eene teekening of volle dige schets in kleuren ter zelfde groote'aan de Akademie kosteloos té bezorgen. Zij, die de Wethouder voor volks huisvesting op zijn wekelijks spreek uur, des Dinsdags vbormiddags van 910 uur ten stadhutze, wensen te spreken, moeten zich daarvoor te voren aanmelden bij het- Bureau Huisvesting, Oudegracht 92, waar aan hen een bewijs van aanmelding wordt ter hand gesteld, welk bewijs zjj op verlangen moeten vertonen aan. de boden van het stadhuis. Het bureau huisvesting is voor het publiek geopend van 9—10.30 uur v.m. op Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag. Zij, wier familienaam begint met de letters S van Smit tot einde S moeten MAANDAG 5 APRIL in het uitreiklokaal van de distributie, Rid derstraat, hun nieuwe bonkaarten 806, brandstoffenkaarten en schoenenbon nen afhalen. De uitreiking geschiedt van 912 en van 2—4 uur. Losse inwisselingsbonnen van kaart 804 meebrengen, alsmede restant brandstoffenkaapt TA 707, waarop bon „Res. 2" %ri volledig ingevuld formulier. Straks zullen in de duinen weer de zweefvliegtuigjes door de lucht schie ten, zullen weer wedstrijden worden gehouden tussen dé ALK nummer zo veel en de BER-nummer zoveel. Dat is de practijk van het zweefvliegen, de vreugde, die deze sport biedt aan haar beoefenaren. -Hier, op deze expo sitie, liggen de techniek en de theorie De tentoonstelling is heden geopend van 2—9 uur en morgen, Zondag van 10.30—1 en van 2—9 uur. Twee dagen zijn maar kort. Men verzuime deze kans niet. Het was ons een ware vreugde op dit concert en voor dit voortreffelijk programma zoveel jeugdige concert bezoekers aan te treffen, die ook ontvankelijk blijken te zijn voor alles wat de muzen aan schoonheid weten te bieden. Mozart's Sinfonie In Es gr. t. werd keurig gespeeld en vorm de als het ware een uitnemende in troductie voor het Pianoconcert in D gr. terts van Jos. Haydn. Voor de a&nwezigen was verrukkelijk stuk muziek zeer zeker een openbaring. De pianist Willy Meewisse speelde het subliem, met ware vreugde, be zield met een fijnheid van geest, v/elke ook Haydn moet hebben ge kend bij het schrijven van dit bij uit stek pianistisch wonderwerk. Zijn succes was groot en voor honderd procent verdiend. Toen werd men uit het rijk van de uitsluitende wellui dendheid verdreven, om - kennis te nemen van een Concertino van A« Honegger, geb. 1892 en destijds beho rende tot de „Groupe de Silt", waar van ook o.a. Darius Milhaud deel uitmaakte. Een modern werk, ken merkend door interessante rhyth- miek en door de solist perfect ge speeld. De leek spreekt van dissonan ten, de vakman noemt dit spanning, gevende samenklanken. Hierna volgde Tschalkowsky's „Casse Noisette" (De Notenkrakerj en hiermède heeft de H.O.V. het auditorium een ,waar muziekfeest bereid. Tschaikowsky, die wel eens goed koop, en wel eens zwaar romantisch kan zjjn. 4s in dit werk althans de absolute muzikant, die een rag-fijn klankenspel demonstreert in dit bal let, dat tot achtergrond een Kerst sprook'je heeft Picre muziek, die ver kwikkend werkt. Dirigent en orkest gavep zïeh filer ten volle en het resultaat was een ovationele huldie-ine van hot publiek Dirigent Hartveld liet het orkest zeer gul in het succes delen. In Mei volgen nog twee Beethoven concer ten. MUSICUS. De opgaande zon Morgenavond is het weer de avond van „De Maskers". Deze toneelvereni ging heeft het zich ditmaal laiig niet gemakkelijk gemaakt, Zij zal n.l., tot opvoering brengen één van Heyermans' mooiste, maar ook moeilijkste stukken: „De opgaande zon", dat wat spel, re- giet toneelverzorging enz zeer hoge eisen stelt. Wij weten, dat er bij de Maskers hard is gewerkt aan dit zware stuk en het is toe 'a juichen, dat men voer geen zwaar serieus werk terug schrikt. Met belangstelling wordt het stuk van Matthijs de Sterke, de strijd van de winkelier tegen 't grotè waren huis, tegemoet gezien. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: S.O.V.A. Stedelijk Museum, 10—5 uur: Expositie Leo Gestel. Oude Herberg, Heiloo, 10—5 uur Expo sitie Wil! Kalshoven. ZONDAG. Gulden Vlies, 8 uur: De Maskers. Stedelijk Museum, 25 uur: Expositie Leo Gestel, Oude Herberg, Heiloo» 105 uur: Expo sitie Will Kalshoven (laatste dag). BIOSCOPEN. Harmonie Theatér, 8 uur: Frieda, 14 j. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De zoon van Monte Christo, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9,30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De zoon van Robin Hood, 14 jaar. Zaterdag 7 én 9.30l^uur. Zondag. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. NACHTDIENST TAXI'S. D. de Leeuw, Stuartstraat 90, tel, 2288. Vanaf Maandag: Koopman, Lindegracht 43, tel. 3016, De toneelvereniging „Kunst na Ar beid" onder regie van de heer Adr. Schoen, gaf Donderdagavond in „De Rustende Jager" een opvoering van „Op Hoop van Zegen". Er was grote belangstelling voor dit „Spel van de zee", dat béhoort tot de beste werken van onze grote dramaturg Herman Heyermans, die het naturalisme op da planken bracht en allerlei maatschap pelijke ellende zo aangrijpend wist te schilderen. Mevr. Schoen als Kniertje, H, van Zanten en J. Timmerman als haar zoons Gélrt en Barend, mevr. van Zanten als Acht Jo, Schpen en Poldervaart als de diakenhuismannetjes, A. Postma als de reder, de dames Schoen en Huisman als zijn vrouw en dochter, de heer X als de dronken scheepsmakarsknecht, v. Amerongen als boekhouder en ook de anderen, hebben allen zonder uitzonde ring de hun toevertrouwde rollen op voorbeeldige wijze vertolkt on kunnen terugzien op een; schitterend geslaagde ifitvoerlrig. Een tot eefn 'ovatie groeiend'' applaus was hun beloning- OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 4 April zal de apotheek van de^heer Schouten aan de Emmastraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt gedurende de volgende week de nachtdienst waargenomen. De tentoonstelling ven werken van Leo Gestel in het Stedelijk Museum vindt v»n bevoegde zijde grote waar dering. Zij geeft een aantrekkelijk oversicht van het veelzijdig kunnen,, zowel technisch als artistiek, van deze begaafde kunstenaar, wiens oeuvre voor de moderne kunst van blijvende waarde is. Te meer is z(r» werk aantrekkelijk, omdat Van Gestel hier een goede gekende is, die vele jaren te Bergen woonde, grond legger werd van de z.g. Bergense School en die hier in de omgeving, o.a. ook in de Beemster, veel en hard heeft gewerkt. De tentoonstelling werd mogelijk dank zjj de gulle medewerking van mevrouw A. GestelOvertoom. *Laat Alkmaar en omgeving door een druk bezoek zich hiervoor erken telijk tonen! Om aan hen, die ^overdag geen. ge legenheid tot tentoonstrtllngsbezoek kunnen vinden, tegemoet te komen, zai vanaf Maandag 5 April de ten toonstelling op werkdagen niet alleen van 105 uur, maar ook 's avonds van 7—9 uur zijn geopend, 's Zondags blijven da openingsuren uitsluitend van 25 uur. De politie deelt ons mede dat vol gens het Winkelsluitingsbesluit in het tijdvak van 1 April tot 1 October de winkels gedurende de eerste vijf werk dagen van de week tot 7 uur en op Zaterdag tot 8 uur 's namddiags ge opend mogen zijn. Gedurende het zelfde tijdvak mogen de kapperszaken alle werkdagen tot 8 uur geopend zijn, behalve op Dins dagmiddag. Gistermiddag te 4.30 uur heeft de heer A. van Ulsen te -Bergen, chef Vliegdienst Europa van de K.L.M., in de radio-uitzending „Tussen twaalf en zestien" zijn jeugdig gehoor veie interessante bijzonderheden verteld over de luchtvaart ln het algemeen en de onlangs gemaakte speciale vlucht naar Ztirich in het bijzonder, In de serie „Je weet 't of je weet T niet" vindt Vrijdag a.s. om 4.30 de demi-finale plaats tussen luistervin ken uit Alkmaar en Brielle. Deze wedsrijd is gisteravond in café Schermerhorn voortgezet Over liet geheel is er in de drie partijen niet zo sterk gespeeld als wij verwacht hadden Enkele spelers bleven onder hun gemiddelde Van Lingen en Peereboom wonnen ook nu hun partijen A van Lingen D Buisman,-^.,,. J Smit j Burger R Peereboom P Sehoutén Op uitnodiging van het Algemeen Oranjecomité kwamen gisteravond ten stadhuize vertegenwoordigers bijeen van verschillende verenigin gen, die hun medewerking hadden toegezégd voor de viering van het Regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. Vooraf herdacht de wnd. vooralt- ter, nr. H. Sehenkeveld het over leden bestuurslid, de heer H. Lind, die niet alleen acllef deelnam aan t verenigingsleven, doch ook de Oran jevereniging een warm hart toe droeg en er jaren de penningmeester van was. Staande werden deze woor den van waarderende herdenking aangehoord. Vervolgens kwam het' globaal-sa mengestelde programma ter sprake voor de jfiering, welke lich aal uit strekken over een feestweek van 31 Augustus tot 6 September. Het schema van het feestprogram ma, dat nog nader uitgewerkt moet worden door de deze avond gevorm de subcommissie ziet er als volgt uit; KONINGINNEDAG Op 31 Augustus, de verjaardag van de Koningin zal des morgens een au- b hs gem 225 32 36 7,03 99 32 P 18 J.D9 225 34 33 143 34 13 4,20 225 34 29 6,61 173 34 23 5,08 De heer Wijkhuizen kan wegens ziekte niet deelnemen aan deze wedstrijden, zo dat er slechts 7 deelnemers zijn Zondag worden de wedstrijden voortgezet DAT IS NATUURLIJK ONMOGELIJK. EVENMIN ALS VAN DIE APARTE PLAATS VERDRONGEN KAN WORDEN, DIE HIJ NU REEDS MEER DAN 50 JAREN BIJ Z'N KLANTEN INNEEMT. PROBEERT U ONS HEERLIJK EN VOEDZAAM BROOD OOK EENS! V ZULT ER9IN SMULLEN! DK TWEE&E PARTIJ REMISE G Wessqls en J Feeke hebben gister- avoncr hun tweede partij gespeeld, die met 400—400 in remise eindigde Toen Feeke de 40Q had voigemaakt, moest Wessels nog 14 carr, die hij in de laatste beurt maakte, zodat een gelijk spel het resultaat was Het gem 13,79 was niet hoog bh» gem Q wessels 400 29 70 13,79 J Reeke 400 29 75 13,79 De resterende vier partijen worden heden en morgen gespeeld DE WEDERKOMST VAN CHRISTUS. Op verzoek van de Gemeenschaps- bond zai' -dé bekende Maranatha- predikant Ds. D. W. Veldkamp van Hilversum te Alkmaar een reeks bij zondere bijeenkomsten houden, Deze vinden plaats van Woensdag tot Vrij dag a.s. in de grote zaal van Waak en Bidt, elke dag om 3 uur en om half acht. De spreker zal ln het bjj? zonder belichten hetgeen de Bijbel zegt over de Wederkomst van Chris tus, en tevens hoe thans verschillen de profetlën, wier vervulling aan de Wederkomst voorafgaat, ln het hedendaagse wereldgebeuren worden gezien. 4 RUITEN VERNIELD. Enkele ruiten van het wachthuisje van de Berger bus, die eerst kortge leden werden aangebracht, zijn ge sneuveld. Daar bij de politie geen aangifte van vernieling is gedaan, en ook niets erop wijst, dat de ruiten opzet telijk zijn verwoest, moet worden aangenomen, dat de harde rukwin den van de afgelopen nacht schuld dragen aan deze beschadiging. badeyvoor het stadhuis de feestvie ring openen; des morgeus zal een hip pische optocht worden gehouden i* verband met het die middag in het Sportpark te houden concours hippi- que; voorts zal er die middag een bloemencorso worden gehouden, dat tijdens de pauze van het concours door het Sportpark zal trekken. Des avond» zullen in de stad toneel- en filmvoor stellingen worden gegeven met speci ale programma's. Deze toneel- en filmvoorstellingen zullen in de loop. van de week her haald worden; ook muziek - en zang» eoncerten zullen op 'enkele avonden ■gegeven worden, vermoedelijk door alle samenwerkende koren in de Gro te Kerk. DAG VAN DE JEUGD Zagjrdag 4 September zal in het te ken staan van de jeugd; zowel da schooljeugd als de schoolvrije jeugd zal die dag met optochten, massaspel en volksdansen de aandacht vragen. Op Zondag 5 September zal het Rege ringsjubileum kerkelijk gevierd wor den, De laatste dag, de eigenlijke dag het Regeringsjubileum, zal dan in het teken staan van de Sport; het Sportcomité zal hiervoor het pro gramma nader uitwerken. De avond van die dag zal besloten worden met een groots vuurwerk, dat vermoede lijk op 'het Bolwerk tegenover het Gerechtsgebouw zal worden afge stoken. .Voorts zal er een wedstrijd worden georganiseerd onder de burgerij voor het versieren van gevels en voor tuinen; fraaie prijzen zullen aan deze wedstrijd verbonden worden, Ook vaif de zijde van Gemeentewerken werd reeds medewerking toegezegd, om de plantpoenen extra in de oranjebioe- men te steken, waardoor mede be reikt wordt, dat de stad een fleurig uitzien zal krijgen. Voor het uitwerken der verschil lende plannen zijn deze avond spe ciale commissies benoemd: n.l. een financiële commissie, commissies voor de sport, voor het eoncQurs-hyppi- que, voor de versiering van gevels en tuinen; voor het bloemencorso, voor toneel en muziek; voor de zang; voor de jeugddag; voor het vuurwerk; voor de kerkelijke viering en voor. de pers- en propaganda, Een coördinatiecommissie wordt gevormd door het Dagelijks Bestuur van de Oranjevereniging, bestaande uit de heren G, v. Slingerland, Chr, Dan, v, Maarleveld en Van Burken. Op 11 Mei komen deze commissies onder leiding van het Oranje-Comité weer bijeen, om de uitgewerkte plan nen zo mogelijk vast té stellen. BRASKAMP hl.V. FABRIKAATË \jAN Uw ho«St radicaal verdreven ns g«- brvA ven ome welbekende Prijs per peeder 7% cent HHP In het Engeland ten tijde van rid ders en gesluierde jonkvrouwen, van zwaar verdedigde burchten en vogelvrij- verklaarden, wordt de Magna Charta, de wet die de rechten van het volk be schermt, weer bedreigd. De eerzuchtige en gewetenloze regent wil de minder jarige koning van de troon stoten en zelf daarop plaats nemen. Maar, daar is een groep edele men sen, die bereid is het leven te geven •voor handhaving van de Magna Charta en hun aanvoerder is thans de zoon Robin.Hood. Evenals Zijn vader is deze brutale doch innemende jonkman wonderlijk bedreven in het schieten met pijl en boog. Bovendien is hij vlug en lenig, begaafd met een goed ver stand, een scherpe tong en, enfin, met alles, dat nodig is om de waagstukken die hij op touw zet-om de koning uit de handen van de wpede regent te red den, te doen slagen., "trouwens, niemand die deze fiftn ziet, zal aan een goede afloop twijfelen; ondanks dit is de re gisseur van deze, overigens pretentie loze film er in geslaagd de spanning hoog ten top te voeren. Meelevende uitroepen en enthousiast applaus vanuit de volle zaal waren daarvan sprekende bewijzen. Maar on danks, of misschien juist óm het pre tentieloze, moet men dit romantische kleurenspel gaan zien. Het biedt de toe schouwer alles, wat in het dagelijks leven niet te vinden is en wie zou niet graag zichzelf voor een. paar uurtjes onderdompelen in een sfeer van mid deleeuwse romantiek? Ook het voorprogramma biedt enige aanlokkelijke filmpjes, waarvan de prachtige hatuuroppamen van vogel broedplaatsen en zeeleeuwen ons bij zonder bekoorden, terwijl het teken filmpje deze keer weer eens werkelijk geestig is. Sterk spel in een boeiende film. De verfilming van het toneelstuk Frieda heeft gisteravond in het Har monie-theater een groot aantal belang stellenden ten zeerste geboeid. Naast de geslaagde opvoeringen van het to neelstuk in ons land, mag men ook van een succes van de Engelse verfilming spreken. Het is wel een bijzonder on derwerp, dat in deze film behandeld wordt. Hoe staat de Engelse familie en de Engelse gemeenschap tegenover het Duitse meisje Frieda, dat Robert na zijn vlucht uit de gevangenschap naar Engeland meeneemt? .Wel is in Polen een z.g. huwelijk gesloten, maar dit moet in Engeland nog eens opnieuw gesloten worden, waartoe Frieda eerst na lange tijd kan besluiten als zij met de Engelse meningen, in het bijzonder in Roberts familie, heeft kennisge maakt. Tal van moeilijkheden en te leurstellingen moeten overwonnen worden, maar toch behaalt Frieda, zélfs na 't opwindende intermezzo met haar broer, de echte Duitser, de zege. Bijna hadden de gebeurtenissen haar in de dood gedreven. Een verrassing in deze film was het uitstekende spel van 'n nieuwe Zweed se ster, Mai Zetterling, die van Frieda inderdaad een bijzondere creatie beeft gegeven. Tal van fijne trekjes zullen de echte filmliefhebber in deze film boei en. David Farrar stond haar als* Robert kranig ter zijde. Een vertolking die er wezen mocht. Flora Robson handhaafde haar re putatie als de tante, die als afgevaar digde werd gekozen. En Roberts schoonzusje trof eveneens door een zeer juiste opvatting. Frieda's broer was echt het type van de oorlogs-Duit- ser. Door de tegenstelling kwam de zo zeer te waarderen grondgedachte van verdraagzaamheid wel sterk tot uiting. Een film, die mep met veel waardering voor spel en inhoud zal zién. Twee uitstekende journaals gingen aan het hoofdnummer vooraf. De bekende Franse komische film speler Rellys heeft men hier nog maar zelden gezien, maar wie met hem wil kennismaken, vindt daartoe een uitste- kende gelegenheid in hét ABT, waar deze week één van Rellys' grappigste films draait n.l. „Pas op je zenuwen!" Een veelbelovende titel, waarin de hoofdfiguur ais soldaat en vliegenier de meest dwaze en dolzinnige avontu ren beleeft, tot groot genoegen van de toeschouwers. Door onze dry cleaning methode behoudt de kleding haar vorm en worden #de kleuren verfrist. Wjj verven in alle kleuren! sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN, Langestraat 4, Alkmaar, Tel. 2231. Men kent die ouderwetse filmpjes waarin het marionettenspel van een klein vorstendommetje wordt opge voerd. Zp doen denken aan operettes, misschien wel omdat ze daarin zo prachtig uitgebeeld en bezongen kun nen worden, de grootvorstin in eigen persoon, de generaals bijna even tal rijk als de soldaten in. van goud blikkerende uniformen, de lakeien, die statiger, en plechtiger zijn dan men ze in enige keizerlijke hofhouding zal vinden. Men kent ook de films als het teken van Zorro en de Drie Musketiers, waarin een stoutmoedig man, al dan niet gemaskerd, het bioscoopbubliek op adembenemende schermpartijtjes trac- teprt waarin altijd de gemaskerde held de vaste hand en het scherpe oog heeft. Wanneer men een film van de eerste en een van de tweede soort tot een eoetail mengt, krijgt men een cinema- tographisch brouwsel dat no'g niet van zo slechte kwaliteit is. De uniformen en de etiquette van het vorstendom metje geven er een pikante smaak aan en liet publiek geniet daarbij van de snelheid en de behen*:gheid van een filmheld, die als beloning natuurlijk trouwt mei het mooiste meisje uit het prachtige ltasteel, met 't grpot-hertog- innetje, dat op het punt stond aan eeu schurk in generaalsuniform uitgehu- welijkt te worden. Vooral de beide ge zanten, die van .Frankrijk en die van Rusland, die met borsten vol medailles en steken vol goudborduursel de ge voelens van het buitenland komen ver tolken, zijn van een benijdenswaardige naïviteit en opererettehelden in optima forma. Wie een gezellige avond wenst en zich eens door wat klatergoud wil la ten verblinden, moat deze gezellige film maar eens gaan bekijken. Van vrijwel iedere sportvereniging in onze stad ontvangen wij de respec tievelijke clubbladen. Daar wij ons na tuurlijk voor iedere vereniging inte resseren, is dit zeer prsttig. Het enige bezjvaar is, je komt weieens voor puz zles te staan. Vrijwel tegelijkertijd ontvingen wij twee clubbladen, een van de Boys en een van Alcmaria, In dat van de Boys zagen wij een bericht dat Jan Untied door het Boys- bestuur was geschorst. Via het Alcmaria Nieuws kwamen wij in kennis van het feit dat het Bpys-bestuur Jan Untied niét meer kan schorsen. Wanneer wij aannemen dat het Boys-bestuur een speler niet zal schorsen wanneer het hiertoe niet ge-, •rechtigd is en eveneens aannemen dat het Alcmaria-bestuur geen loze bewe ringen de wereld instuurt, dan staan wij, waarde lezer, voor een raadsel. Daar wij voorshands geen reden hebben om aan een van beide besturen-te twij felen, zijn wij zelfs niet in staat deze puzzle op te lossen. Wij nemen dan ook in overweging dit vraagstuk aan onze puzzle-redacteur ter hand te stellen ter publicatie in zijn wekelijkse rubriek. Wanneer wij hiertoe niet kunnen be sluiten stellen wij het toch op prijs de juiste oplossing in ons bezit te krijgen. ZONDAG 4 APRIL 1946. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur, ds. Swen van Eibergen; 5 uur dr. Polman. Oud-kath. kerk, half 9, dienst in de luth. kerk a. d. Oudegracht (verbeterde opgaaf). Baptisten gem„ in de Nieu we Doele. 10 uur, de evangelist Hof huis. Rozekruisers genootschap, Ou degracht 114, tempeldienst om half elf; de. heer C, L. Alphenaar. HEILOCL geref. kerk (in evang.geb half 9 dr. I%lman (openb. belijdenis); 4 uur ds. Swen vanfcEibergen, EGMOND AAN ZEE, geref. kerk. 10 uur, dl-. Polman; half 6 ds. Swen van Eibergen. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 uur (H.Avondmaal) en 3 uur (H.Avondmaal en dankzegging) ci. Donnei'. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 leesdienst, half 3 ds. Huismans, NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 uur ds. Haitsjna; 4 uur ds. Van der Sluis van Dirkshorn. SCHERMERHORN, geref. kerk, l'o en 3 uur ds. Visser. ST. PANCRAS. geref. kerk, 10 4 «ur d». Middelkoop.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2