Dl ZWART! SCHADUW J du Crocq Adverteert ie dit blad De slecht bedeelden onder de dieren Behang Verf Glas STOFFEN JAPONNEN Middelbare hooi in in nnenkoor erde ng van chalen t-Schermer. De familie der fragen Purmerender Marktoverzicht Verhaal van grootvaders klol< ABONNEERT U OP DIT BLAD WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? D. C. DE GIER THEO GROOTHUIZEN Het gunstige resultaat, ALKMAARSE BROODFABRIEK iet laatste jaar zo ik ze het best in eantwoorden. Ik ing van de aan- cursus, in een ad aangekondigd, van de 42 vijfja- jesscholen in ons sjes, die zeker of jkheid geen uni- 1 zullen volgen m de atademie ;oeding) een ont- in overeenstem- en de toekomst Ze volgt daarom in de wis- en na- [eschikte rol spe- talen en hunlet- ;nis en aardrijks- rn en muziek, te- tige handwerken, hamelijke oefe- lessen in koken, opvoeding, een musea, tentoon- daarbij nietwor- ct vanzelf. Het ihalve voor wis- lfde bevoegdhe- Rijks HBS met iindexamens wor- e afgenomen als einddiploma's ge rechten, die de eer alle vrouwe- academische-vor- terwijl de toe- andere scholen, iteit, door vrij- vergemakkelijkt. jk aan dat der g verhoogd met volgende jaren i dalen. rgen is verbon- ool, die officieel aar in werke- t langzamer ten!- jaren het pro- drie jaren der jelating tot de elijk; een bewijs ■e klas staat vrij - .O diploma A. X L. DAALDER. con- tende Jager" een de normale «duur overschreed, icheidenheid, en van zeer uiteen- te nemen lte was overgela- ?astenïnl de £la- -Hoekstra «n. Jan vereniging „Sym- an Jan v d Peet hebben we met luisterd, niet zo- dat was méér wee stukjes van van Aïcadelt ea, >p men dit deed, en genuancèerd hier veel be- zeer terrecht en met succes mevr Trede- het Con- JC in Es van een thema van ns, zij deden dit overtrof die in Alkmaar tbegeleiding was te noemen Het strijkorkest lfet ,n stijl uitvoeren, van Haydn wegens de ver kan op deze burgemeester dr ng toonde, - -met is dus de enige MUSICUS enkele personen van het ver hen stelden »aby-weegschalen n het magazijn- om, yan jewljzen verant- bruikleen zijn e malen „döór"- jn volstrekt on- thans in ver- oestand 'vanen- dringend weegsdhalen ge- .Witte Kruis" bij de Justitie de hand yan~de efjes kan zeker de weegschalen en zij strafvervolging atstaan :e waarschuwing thans nog gele- wijze binnen één aan de Karei bazar op 9, 10 bezoek ouden door de bur- Zaterdag 10 iractie voor de ite loterij, sportwedstrij- van „Zang- Waarpim de „vieze"' slak toch wel belangwekkend is en eigenlijk Heelemaal niet vies. Wanneer vooral in de najpmer de zoele nachten weer komen, waarna 's morgens de aarde nat be dauwd blijkt te zijn, dan komen ze weer opzetten met tien en honderd tallen. Dan klaagt de tuinder weer, dat ze zijn jonge slaplanten opvre ten en vindt men ze weer op de buitenwegen, bij tientallen ver minkt door het verkeer. Maar zolang het koud is, laat mijn- /heer slak zich niet zien. Zit hij ver doken in een beschutte hoek en laat in een staat van bijna totale verdoving de kwade dagen over zich verglijden met da berusting van: vries ik dood, nou dan vries ik maar dood. Wat heus ook wel eens gebeurt. De lente is ook voor de slak het sein om weer actief te gaan leven. Erg be weeglijk is er trouwens niemand van de hele familie. Zij zijn traag, zeer traag zelfs. Behalve als ze eten, maar ook dat ziet men wel eens meer en heus niet alleen in de familie der Castrapo- da of buikpotigen, zoals de slakken ge doopt werden en sedert te boek staan. Veel vormen, maar één natuur. Het aantal verschillende soorten, dat de slakkenfa'milie telt, 'loopt in de dui zel m en duizenden. De overgrote meerderheid daarvan woont in de zee en eigenlijk zijn landslakken uitzonde ringen op de regel. Tot de meest bekende slakken be horen bijvoorbeeld het posthorentje en de poelslak. Vraagt u maar eens aan houders van een aquarium wat zij van slakken en dan speciaal van het post- h.-entje denken. Dan zult u warme woorden van waardering horen over de ijver, waarmee deze zóetwaterslakken algen te lijf gaan en opruimen. Maar als u over een slak spreekt be.- doelt u heel andere beesten. Dan be doelt u die slijmerige dieren van de geslachten Lumax en Arion, die hun zilverige sporen achterlaten als bewijs van hun bezoek. Het is wel begrijpelijk dat u een afkeer koestert van die grote grijze, zwartgestreepte akker-aardslak (Limax agrestis). En toch... er zijn een heleboel won derlijke dingen aan zo'n slak te zien. Elk dier is aan het milieu waarin het leeft, aangepast.óók de slak. De slakken als geheel zijn echte waterdie ren en de meeste soorten ademen door kieuwen. Maar kieuwen hebben voor landslakken geen betekenis en zijn dan ook vervangen door een „long". Die long is geen long in de zin als de zoog dieren die hébben, maar bestaat uit ge deelten van de mantelwand, waardoor een uiterst fijn verdeeld bloedvaten stelsel loopt. Hierdoor is dan' zuurstof opname mogelijk. De tweede kwestie van aanpassen lag op een ander gebie'd. De landslakken worden ook nog bedreigd door het do delijk gevaar van uitdrogen. Sommige soorten hebben hiervoor een goede be schermingen hun huis, maar de naakte aardslakken, die het zonder huis moe ten doen, weten geen betere oplossing I- vinden, dan in tijden van droogte schuil te blijven en de rest maar aan het toeval'over te laten. Blind, traag, maar toch ver liefd! De zintuigen der slakken hebben niet veel te betekr en. Ogen hebben sommige soorten helemaal niet en an ders een paar hoogst eenvoudige. Hun reukorgaan is buitengewoon goed ontwikkeld, want niet weinige slak ken ruiken met hun hele lichaam. De huid schijnt overal voor diverse prik kels gevoelig tzijn, ook voor het licht. Hoog-georganiseerd zijn de slakken dus niet. Maar hun eet-machinerie is buitengewoon en bestaat uit een soort hoornplaat, waarop een massa tandjes staan (radula), soms wel duizenden. Met die tandjes raspen ze jonge plan tendelen fijn en dat dit goed gaat, weet iedere tuinman uit ervariifg. En al zijn de slafcken dan ongeveer blind, zeer traag en zeer vraatzuchtig, aan de liefde ontkomen ze niet. Ook op dat gebied doen zich bij deze dieren eigenaardige dingen voor. Slakken zijn n.l tweeslacht! dieren en het man nelijk deel van een slak paart dus met het vrouwelijk deel v n een ander a en omgekeerd. Zelfs kennen deze wonder lijke wezens nog een liefdesspel, dat 't waarnemen heus wel waard is. De voortplanting gebeurt door eieren. Onder de longslakken zou zelfs nog een Afrikaanse soort voorkomen, die eic n legt ter grootte van normale vogeleieren (Achatina). Maar ja, in Afrika gebeuren nueenmaal van die wonderlijke dingen. Als u dus vandaag of morgen weer er- een Limax of een prachtig röoci- bruin getinte Arion tegenkomt, kunt u het dier doodtrappen. U kunt het ook nog geraffineerder met zout bestrooieó. M~~r u kunt ook zo'n „enge viezèrt" op een glasplaat schuiven en dan waar nemen hoe zo'n buikpoot zich ver plaatst. Ën dat zal u werkelijk iets laten zien, wat u bij zo'n doodgewone slak niet had vermoed. Wat? Dat misschien een volgende keer. PURMEREND, 6 April 1948 Voor de levering van de vleesvoorziening^ was hel aantal vette koeien nog niet 7,0 groot, maar de kwaliteit was heel goed Er wa- men nu weer enkele met een dubbele A onder, en het aanbod van gebruiksvee en voor al de geldekoeien was tamelijk groot Er was heel wat keuzè, 'maar waren ook heel wat liefhebbers op de markt De gang in de verse melkkoeien was maar heel $tug De prijzen blijven echter vrij vast staan Met de geldekoeien ging het niet geheel 'vlug, maar de beste gingen, trots de hogere vraagprijzen, daarvoor, vrij vlug van de hand Met de minder kwaliteit zat het vaster De wei den houden het op gewicht en kwaliteit aan Met het jonge vee ging het fninder vlot dan de vorige week Beter ging het met de fokstieren Voor de dieren, die goede papieren hebben, was veel liefheb berij en zij brachten dan ook zo om de f 100,T- op Op de kalverenmarkt was voor de fok kers een goede kooplust en voornamelijk voor de beste is een flinke kooplust uit verschillende provinciën Op de wolveemarkt was het aanbod ook vrij groot, maar de weiders doen het daar ook heel* kalm aan De prijzen '.zijn naar hun zin niet erg aantrekkelijk Ook met de stelletjes, waaronder al heel aardige lammeren beginnen te komen, gaat het maar heel traag Met de bokken en geiten blijft het een atugge boel dp de biggepmarkt schijnt men nu toch ook wel de .topprijzen gehacj te heb ben, daar de gang daarin bij een iets groter aanbod wel iets kalmer was en de prijzen lager De zwaysten hielden zich nog het best'op prijs Op de paardenmarkt was het ook stil daar de „doders" het ook heel kalm aan deden Voor het leven was er ook niet veel te doen Op de pluimveemarkt was met een niet te groot aanbod wel een levendige han del en de prijzen waren goed vast ^^1 doer Jan Dirk van Exter Oonmn r du>. Rikki schijnt eerst niet veel geluk te hebben, want als zij bij het kleine stationnetjè informeert of -er iemand is, die het nummer van de gezochte auto heeft opgenomen, kan niemand haar helpen. Maar plotseling zegt een van hen: „Oh, misschien is het Jansen wgl geweest. Ja, dan zal u toch even moe ten wachten juffie. Hij is juist met 1 de »,sik" de lijn op". En als Jansen met de loco-motor terugkomt, blijkt het inderdaad, dat hij*het hele geval meegemaakt 'heeft. En hetnummer heeft hij ook geno teerd. Nu, Rikki laat er geen gras over groeien en enkele minuten later krij gen alle politieposten het volgende bericht door: „Verzoeke opsporing en aanhou ding van auto genummerd GZ 8545. Inzittenden desnoods met geweld op brengen. Genoemde wagen bevat waarschijnlijk twee personen. Bei den zijn zeer gevaarlijk en dragen vuurwapens. Zij geven vocjr tot de politie te behoren. In werkelijkheid zijn het echter beruchte smokkelaars. Eén van hen draagt bril en snor, de ander heeft hoogstwaarschijnlijk krullend haar". Ach, Rikki weet niet dat de ge zochte wagen intussen van nummer bord veranderd is, terwijl de Lange zijn schertsneus ook allang heeft op geborgen. Maartóch is er nog een wagen, die met dat nummer rondrijdt! Voor de Vrouw I Waarom zouden we 't op ons laten zitten, mevrouw, wat we nog maar al te dikwijls om ons heen horen: „De buitenlandse vrouw heeft veel meer charme dan de Nederlandse"? Dit oordeel is im mers geheel ónno- dig! Maar U moet willen en in de al lereerste plaats op houden te denken dat verzorgdheid van uiterlijk gelijkstaat met schande lijke coquetterie. Een klein beetje meer zorg aan u zelf besteed en de critiek is volkomen onjuist. Als stelregel dienen we te nemen, dat de door' ons zo zeer gesmade ijdelheid heel iets anders is dan werkelijk goede smaak. Nog al te veel trouwen vinden het verloren tijd, „beuzelachtigheid", om dagelijks wat tijd te besteden aan „lichaamscultuur", enige minuten van haar druk bezette dag te geven aan bijvoorbeeld de verzorging van haar huid. Beseft u dat dit een goede ge woonte kan worden, een kleine plicht, die we ons zelf opleggen en die zelfs kan dienen om het geduld te oefenen. Tien minuten gymnastiek per dag,_ U weet, dat kan met behulp van de ra dio, 's morgens vroeg. U kunt het ook alleen doen, op een ander uur van de dag als het U beter uitkomt. Er zijn boekjes met oefeningen te kust en te keur. U zult zien Uw gezondheid wordt er beter van na enige tijd, en 't karakter sterker! U gelooft dit niet? De vrouw die haar uiterlijk geregeld verzorgt zal zich zekérder gaan voelen waar zij ook komt. Zij zal gedecl- deerder worden in haai" optreden en dus makkelijker weerstand kunnen bieden aan "de dagelijkse moeilijkheden van het bestaan. Ik ken mannen die geen secretaresse zouden kiezen met een onverzorgd uiterlijk. Er zijn bij het toilet der vrouw van die kleinigheden, die we zelf niet op merken, die een ander echter wé.! ziet. We werpen een blik in de spiegel, zien ons zelf slechts van voren; de anderen echter zien ons ook van achteren en van terzijde. Een man ontdekt al de kleine fouten, ook al zegt hij het niet altijd. Hij is uiterst scherp in zijn oor deel. Ge komt beneden, volkomen te vreden over U zelf, maar ge ziet het aan het gezicht van uw echtgenoot, dat er iets aan hapert. Het geeft U een onbehagelijk gevoel. Wat kan Jpet zijn? Ge beschouwt U zelf nog eens heime lijk in de spiegel, en dan ziet ge het opeens: uw rok! Het split wijkt, een drukknoop die ontbreekt. Slordig, me vrouw! Of wel, ge zijt tevoren bezig ge weest ln huis, hebt. een kast afgestoft, een schilderij dat hoog hing en nu is daar uw blouse, die uit de rok wipt. Al weer mis! Er zijn van die vrouwen bij wie steeds de onderjurk enige cen timeters onder de rok uit komt glu ren. Dat vinden zij dan zelf niet eens zo erg. t Wie daar op let.... Erger is het voor de man die zich met zo'n vrouw in het publiek moet vertonen, bij een bezoek, op een tentoonstelling of een concert. Hoe kunt-ge u „safe" voelen, wanneer ge voor hem uitloopt naar de koffiekamer van de schouwburg! 'Dan zijn er ook nog de zogenaamde „palingkousen", die we allemaal ken nen en die we met alle macht moeten bestrijden. Bij het avondtoilet zijn er weer an dere „perikelen". Een verzorgd kapsel maar in de hals die éne krul, die niet wil „zitten". Uw 'pian zegt kort maar krachtig: „Kind je hebt „pieken" in je hals!"- En dan uw decolletée. Ge gaat uit met uw verloofde. Er wordt die avond gedanst. Ge kreeg (o, kostbaar bezit in deze tijd!!) een avondjurk, een pronkjuweel, de rug laag weggesne den. Vindt hij de japon niet mooi? U draagt haar voor de eerste maal! Hij zwijgt in alle talen, maar z'n gezicht spreekt boekdelen! En dan ontdekt ge het gelukkig zelf.'... uw roze schou derbandje gluurt uit uw voortreffe lijke avondjurk. En dan nog uw houding in l}gt alge meen. Ge zit in uw stoel en leest. Je- genover U zit alweer die „hij". Denkt U dat het verkwikkend voor hem is, de hele avond, waarop ge gezellig sa men zijt te kijken naar een paar krom me verdraaide benen met naar binnen gekeerde voeten? Zo'n gemakkelijke manier van zittenk Zo kunnen we door gaan. Waér het echter op aan komt, is, dat u met een beetje goede wil fouten gemakkelijk kunt ontdekken. Juist die wil, daar gaat het om. En ophouden met steeds te praten over die „schandelijke" tfoquetterie". Het is waar gebeurd en niet op 1 April. Een inwoner van Apeldoorn be zat een kostbaar familiestuk, een oude Friese klok, U weet wel, zo eentje waarop zon, maan en sterren, scheep jes, enz. te zien zijn. Grootvader had van deze klok reeds de tijd afgelezeft en vader, thans reeds 78®jaar, wist nog te vertellen dat de klok, bij de ge boorte van de tegenwoordige bezitter juist hc4 middernachtelijk uur had ge slagen. Aan zo'n klok ga je je hechten als aan een schoonmoeder die een uitzon dering op de regel is. Men stelle zich de ontsteltenisvoor, die ziph enkele maanden geleden van de familie meester maakte, toen groot- vader's klok voor de laatste maal „tik" zeiWat de oorzaak van de ze onverwachte staking was, heeft men niet kunnen vaststellen en zal waar schijnlijk ook wel nimmer geweten worden, Want geen klokkendokter, hoe kundig ook, wist de oorzaak van het euvel aan te wijzen en het eind oordeel was vernietigend: grootvader's klok had afgedaan en was uitgeleefd, na 183 jaar lang uren, dagen, maan den eif jaren te hebben weggetikt. Met een brok in de keel en de klok onder de arm, is tenslotte de ongeluk kige bezitter naar een antiquair ge fietst, in de hoop van deze- nog wat guldenbriefjes los te krijgen, om in ieder geval een (on) waardige plaats vervanger te kunnen kopen. Toen kwam Vrouwe FortunaVlak voor de rariteitenwinkel, zoals anti quairzaken soms kunnen worden be titeld, schoot een poes over de rijweg en wel vlak voor het voorwiel van de ongelukkige klokkendragende-fietser. Deze maakte een smak; de klok rammelde ping-pangend tegen de grond, terwijl de, eigenaar op ongewo ne wijze met de rijweg kennis maakte. 't Verhaal is bijna uit. Toen de man overeind gekrabbeld was, metzijn knieën uit de broek en na zijn fiets de klok opraapte, zei deze plotseling..: „tik, tak tik tak" Wat- geen klokkendokter had kun-, nen klaarspelen en niemand had kun nen bevroeden had een kleine poes voor elkaar „gebokst". Van het beest ontbreekt ieder spoor, maar de thans weer gelukkige klokbe- zitter weet zich te herinneren, dat het, nota bene, een zwarte was!! (Nieuwe Apeld. Couran). KOLONEL ZWITSERSE GENERALE STAF BEZOCHT RÏPPERDA- KAZERNE De kolonel van de Zwitserse generale staf, F. M. Shaffroth, die op het ogen blik in ons land vertoeft, bezocht gis termiddag, vergezeld door luit.-gene- raal mr. H. J. Kruis, de Ripperda-ka- zerne te Haarlem, waar de school der K-troepen is ondergebracht. Het ge- zeischap woonde enkele oefeningen bij van de motor- en infanterie-scho- ling en bezichtigde de gebouwen en de oefenterreinen van dit onderdeel. Tegen half zes keerde het gezelschap naar Den Haag terug. WTWEE INBREKERS TE HAARLEM GEARRESTEERD De Haarlemse recherche arreseerde dezer dagen de 20-jarige bloembollenhan delaar H J- de K. er. de 28-jarige los-werk- man J de V, een duo, dat een respec tabele lijst inbraken op zijn kerfstok heeft De heren maakte de stad in de avond- uien onveilig Voornamelijk geld, fiet- sén en radio's waren van hun gading Zij opereerden alleen» als de bewoners niet thuis waren en weineten samen met de „tipgever" R B, die soms per tip f 200 ontving ook hij werd gearresteerd en opgesloten De meeste fietsen en slle radiotoestel len zijn weer opgespoord Gevraagd WERKSTER voor Woensdags H. v. d, WINDEN, Ken- nemerstraatweg 28: Ter gemeentesecretarie van Bergen (N.H.) wordt gevraagd een TYPISTE. Kennis van stenografie strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties binnen 1 week in te zen den., FLINKE BEZORGER gevraagd veor Romanuit- gave; voor Alkmaar* en omstreken- Brieven C. v. d. ZWAN, Kerk straat 13 II, Amsterdam. Z'i JAAR VOOR PAULUS BE RUITER. Jacques van Toll alias Paulus de Ruiter van het beruchte Zondagmid dag-radio-cabaret, tegen wie enige tijd geleden de 17e kamer van het Goois tribunaal drie jaar. internering met aftrek had geadviseerd een vonnis, dat de Hoge Autoriteit te laag achtte hoorde gisteren voor de 8e kamer van dit tribunaal een advies tot 3 jaar en zes maanden internering met rftrek tegen ziel* uitbrengen MIJNWERKERSSTAKING IN AMERIKA BREIDT ZI£H UIT De staking in de Amerikaanse steen kool-industrie, die reeds 400.000 mijn werkers omvat, is gisteren uitgebreid tcrt de anthraeiet-mijnen van Oost- Pennsylvania. Volgens een voorlopige schatting zijn bijna 6000 mijnwerkers hierbij betrokken. Laatste positie Nederlandse passa giers- en vrachtschepen, Woensdag 7 April: Aagtekerk, 7-4 van Melbourne naar Sydney Aardijk, 6-4 van Ant werpen te New York Aldabi, Ba- hia-Rotterdam, wordt 7-4 19.30 uur te Rotterdam verwacht Algenib, 6-4 van Rio Grande Do Sul naar Santos Algorab, 6-4 van Bahia te Antwerpen -+• Bredero, Singapore-Rotterdom, 5-4 van Aden Helder, 6-4 van Buena Ventura naar Guayaquil Japara, 6-4 van Cebu naar Singapore Jobs haven, 6-4 van Tabou naar Amster dam Joh. van Oldenbarnevelt, Am« sterdam-Ja va pass. 6-4 Pointe de Gal- ie Kota Agoeng, 6-4 van Boston naar New York Kota Baroe, Rotterdam- Batavia, pass. 6-4 Gibraltar Kota Gede, Java-Rotterdam, *pass. 6-4 23 uur Ouessant Leopoldskerk, Calcutta- Rotterdam, 6-4 te Genua MSaskerk, 6-4 van Dakar naar Freetown Ma- do'era, 6-4 van Colombo naar Londen en Nederland Meerkerk, 5-4 van Penang naar Colombo Nieuw Am sterdam, 6-4 van New York naar Rot terdam Prins Willem 4, Cardiff- Rotterdam, pass. 6-4 Land's End Riouw, Aden-Engéland, pass. 6-4 Kaap Bon Rotti, 7-4 van Cebu naar Paci fic kust Ruys, 6-4 van Manilla te Singapore verwacht Rijnkerk, 5-4 van Dar es Salaam naar Port Ame lia Sibajak, Java-Rotterdam, 5-4 21 uur van Aden Streefkerk, Calcutta- Rotterdam, pass. 5-4 Perim Stuyve- sant, 7-4 van Curacao te Paramaribo Talisse, Rotterdam-Austrèlië, 6-4 te Genua Tiberius, 7-4 van Alexan drië te Beirouth Trajanus, Gandia- Hoek van Holland, pass. 6-4 Malta Veendam, 7-4 van New York te Rot terdam Volendam, 6-4 n.m. van Ba tavia naar Rotterdam Winsum, Ma- deira-Aruba, pass. 6-4 Martinique Wieldrecht, Londen-Abadan, pass. 8-4 Gibraltar. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE BERGEN (N.H.) Aangifte van nieuwe leerlingen van heden af iedere Maandag, Woens dag en Vrijdag van 10.— tot 12.— uur en Woens dag van 1-tot 2.30 uur te Bergen (N.H.), Bree- laan 45, Het Heem, of schriftelijk aan de vol gende adressen: D. L. DAALDER, Kom- laan 8 (tel. 2616) en Mejuffrouw G- J. SCHOL TEN, Vinkenbaan 2 (tel 2154) met opgave van naam, voornamen, roepnaam van de candidate, datum en plaats van geboqpte, laatst bezochte school en klasse en naam, beroep en adres van ouders of verzorgers. Het toelatingsexamen, uitsluitend voor Neder lands (tekstanalyse sn dictee) wordt gehojulen in „Het Heem" op Dinsdag 13 Juli, 1.30 uur. Burgemeester en Wet houders van Alkmaar brengen ter algemene ken nis, dat voortaan als regel bekendmakingen zullen geschieden door aanplakking op het ge meentelijk aanplakbord aan het stadhuis in de Schoutenstraat. Alkmaar, 6 April 1948. Burgemeester en Wet houders vooi'noemd, G v- SLINGERLAND, Lo-Burgemeester. R. VEENDORP, Secretaris- Wij ontvangen steeds iets nieuws in wollen on zijden Gebloemde en elfen Ook grote maten. Langestraat 88, Alkmaar Verdronkenoord 103 Alkmaar dat onze broodbakkers weten te bereiken met de hun toe gewezen grondstoffen is voor een belangrijk deel te danken aan de grote toewijding waar mee ze dagelijks hun dankbare taak vervullen voor talrijke gezinnen. - S. J. BLANKENDAAL Baangracht 2, Alkmaar Iel. 2869 Filialen Biomkampslraat 7 en St. Annaslraat 31 Neemt eens proef met ons heerlijk Vruchten brood k f 0.75 en 400 gram bonnen, zonder-inlevering. Vroegtijdig bestellen. Er wordt aan huis bezorgd Door S gekleed 4 uw punten goed besteed x f30.50 - f25.50 - alle maten I Langestraat 80 INLEVERING TEXTTELRANTSOENBONNEN „C82" Het C.DIK. deelt mede, dat handelaren in textiel de rantsoenbonnen voor textiel voorzien van de letter en het nummer „C 82" voor het laatst ih de week van 18 tm. 2I April a.s. kunnen inleveren ter ver krijging van toewijzingen. Zoals reedi werd gepubli ceerd zijn bovengenoemde rantsoenbonnen na 11 April voor de consument niet meer geldig.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3