Gerard Worm Di ZWARTI SCHADUW hondenpension Stad en Omgevutg Wiegman - Alkmaar Een welkom aan achttien kleine Oostenrijkers Linnen Boorden Import SANAPIRIM Vrouwen uit de P.v.d.A. bijeen Uitbreiding Sportpark aanbesteed Spoorwegmannen vieren feest Nieuwe winkel aan de - Zilverstraat AGENDA Uitvoering „De Tokkelaars" Burgerlijke Stand Band NederlandIndië Zelfverzorgers bonnen halen Predikbeurten Gerrit Lugthart exposeert helpt altijd Heer-Hugowaard. Koninklijk onderscheiden Obdam. Hensbroek. Burgerlijke Stand Heiloo. "Bridgeclub Sans Atoüt Doves-nieuws Foresters-nieuws {.angedijk Limmen Meubels van plasti Makreel en Harde bokking Klepper's Vishandel Een gezellige kamer, met bloemen op het dressoir, met een knus ge dekte tafel, meteen paar stoelen en een paar planken, tot banken geïm proviseerd. Achttien bordjes,, achttien glazen, achttien appels, achttien gebakjes. Oostenrijkse kinderen, die hier vanmiddag zullen arriveren, in het gastvrije huis van de heer en mevrouw Smink in de Corfstraat, moe ten zich al dadeljjk op him gemak gevoelen. Achttien in getal zullen ze hier aankomen, gebracht per auto uit Venlo, via Amsterdam en drie maanden zullen ze in Noord-Holland bUjveA, hjj hun pleegouders. Zes In Alkmaar, drie in Bergen, twee in Heiloo, de rest in Den Helder en op Texel. Bedrijvig redderend loopt mevrouw Smink rond. Als ze nu maar komen. Tussen vier en vijf werden ze verwacht, maar het is later gewor den, v'eel later. Eerst om half negen arriveerde de bus uit Amsterdam, die de kleine, bleekneusjes kwam brengen. fünfzig Gramm pro vierzehn Tage" zei ze en haar ogen stonden een beetje droef, toen ze daaraan terug dacht. V, Lang kon het feest niet duren, de tijd drong. De laatste trein naar Den Helder wacht niet, ook niet op kleine Oostenrijkse kinderen, die helemaal uit dat verre land zijn gekomen, om hier wat aan te sterken. En al gauw reden de auto's van de heer Volger en van zijn vriend Fels en diens zoon af en aan, om de kleinen bij hun pleeg-ouders af te leveren. De vijf reizigertjes voor Den Helder maak ten bij hun haast nog een angstig avontuur mee, want een van de vijf was opeens verdwenen en werd tus sen treip en perron teruggevonden. Gelukkig is alles goed afgelopen en de dames Grobben zullen dé kudde zeker veilig in Nieuwediep hebben afgeleverd. Rudolf Rada had zijn reis al volbracht, die blijft bij de familie Smink, waar Nellie eh Nico hun pleegbroertje maar wat graag zagen komen, en de anderen reden naar de families Wamel en Hartland en Zin- ger en Brinkman en Eriks, die allen zo'n klein bleekneusje hebben opge nomen, om het te doen aansterken. Daarmee deden ze een goede daad. Een daad van mensenliefde, waar voor de ouders van deze kinderen daar in Oostenrijk hun eeuwig dank baar zullen blijven. En "als deze achttien kinderen over drie maanden terugkeren naar de Heimat, zullen ze zich zeker de ont vangst in het gastvrije huis in de Corfstraat nog herinneren. Humanitas als gastvrouw Al die tjjd heeft men gewacht. Mevrouw N. Grobben uit Den Hel der was daar met haar dochter, om de Helderse gasten te verwel komen, en Dr. C. H. Ketner, de voorzitter van Humanitas, waqir- van mevrouw Smink de secreta resse is. Dr. Ketner's scherpe ogen glimmen van plezier, ais hjj al deze voorbereidingen ziet, maar hjj kan niet wachten. En bjj de aankomst is hjj helaas niet meer aanwezig. En dan wacht daar de heer A. Volger, die zjjn auto beschikbaar had gesteld. Bjj dat sympathieke gebaar alleen had de heer Volger het niet willen laten en in zjjn jas zak steekt een grote rol peper munt, om de kléinen mee te beden ken straks. En zou mevrouw Van de Vall dan ontbreken, als haar man ook al zjjn krachten aan Hu manitas wjjdt Want de P.v.d.A. en het N.V.V. hebben deze kinderuitzendingen nti wel op touw gezet, maar Humanitas heeft de organisatie in handen. Dat dit goede handen waren bewees de hartelijke ontvangst wel En hoezeer men meeleeft met dit ge beuren bleek wel uit de geste van de Coöperatie Alkmaar én Omgeving, die biscuits verschafte, de firma Al- bert Heijn, die voor limonade zorgde. En bakker Dekker uit de Corfstraat en kruidenier Smit, zijn buurman, bleven niet achter en brachten gebak en snoepjes. Humanitas zelf nad voor fruit gezorgd, en wat het culinaire gedeelte aanging, hadden de kleine gasten zeker niet te klagen. DE AANKOMST. Eindeljjk, om half negen reed dan toch de bus voor. Achttien doodver moeide kinderen, een beetje bleek nog van de driedaagse reis, maar opge wekt en vol goede moed, vulden de kamers in het gastvrije huis. Daar waren ze dan, Erika en Peter en El- friede en Ingeborg en Sylvik en Ru- dolf Rada en Pola Haschka. Sommi gen keken stil rond,», eentje huilde zacht van moeheid, enkelen praatten zachtjes onder elkaar. Maar ze kwa men gauw-op hun gemak. De lekker- njjen op de gezellige tafel noodden en als katjes muizen, dan mauwen ze niet. Dat duurde zo even en ver dreef de eerste schuwheid, „Ik zit al in de tweede klas" zei de kleine Pola, „maar Latijn ken ik nog niet". En Elfriede vond, dat je hier zo ontzettend veel vlees in de slagers winkels zag. „Bei uns gibt er nur In het Wapen van Heemskerk vond Donderdag de gewestelijke vrouwen vergadering van de Partij van de Ar beid plaats, waar honderden vrouwen uit de provincie bijeen waren, om te luisteren naar mej. J. Lopes Dias, se cretaresse van de Vrouwenbond. Na een openingswoord van mevr. A. Thomassen—Lkid uit Zaandam zong het vrouwenkoor „Zang en Strijd" uit Hoorn erfkele liederen, waarop mej Lopes Dias een overzicht gaf van het werk. Mevr. AnkumVan Kuykhof uit Koog aan de Zaan declameerde enkele gedichten, die grote aandacht vonden. Opnieuw was toen het woord aan mej. Lopes Dias, die sprak over de hui dige politiek, waarbij zij aantoonde, dat de P vd A van twee zijden wordt belaagd, n.l. door Rijkseenheid ener zijds en het communisme aan de an dere kant. Mej. Lopes wekte op tot medewer king aan de ontwikkeling van de de mocratie door een ware democratische levenshouding, en stelde zich op het standpunt, dat de communisten trach ten de democraten van binnenuit te ondermijnen. Wij mogen geen vertrou wen meer schenken aan partijen, die zich vijandig tonen, aldus mej. Lopes. „De communisten moeten geïsoleerd worden". De inleiding van de bondssecretares- se werd met luid applaus beloond, waarna de vergadering besloten werd met een aantal gezamenlijk gezongen liederen. Tijdens de bijeenkomst werd met grote instemming de volgende motie aangenomen: De gewestelijke vergadering van» de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid, bijeea °P Donderdag 8 April, kennis genomen hebbende van het von nis van de Krijgsraad, waarbij een principieel' dienstweigeraar veroor deeld werd tot drie jaar gevangenis straf plus ontzetting van het recht om bij het onderwijs een functie te bekle den, spreekt haar verontwaardiging uit over dit vqnnis. in het bijzonder over de laatste bepaling. Verzoekt het hoofdbestuur bij alle instanties zijn invloed aan te wenden dat het vonnis althans zo herzien wordt dat bedjelde ontzettingsbepa ling er uit' verwijderd wordt. VRIJDAG. Gulden Vlies, 8 uur: De wjtte non. Stedelijk Museum, 105 en 79 uur: Expositie Leo Gestel. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 u.: A.T.V. „Ontwaakt". Stedelijk Museum, 105 en 79 uur: Exjfositie Leo Gestel. BIOSCOPEN. Harmonie-Theater, 8 uur: De man zon der geheugen, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Victoria-Theater, 8 uur: The Dolly sis ters, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De Engel der duisternis, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. NACHTDIENST TAXI'S. Koopman, Lindengracht 43, telef. 3910. Gunning aangehouden Door de directeur tfan gem.-werken, de heer W Knol, werd dezer dagen in het Stadhuis aanbesteed de uitbreiding van het Gemeentelijk Sportpark De aanbesteding geschiedde in twee per celen, n 1 perceel I, het grondwerk eh perceel II, de tribunebouw en verdere bij komende werkzaamheden Er waren 13 biljetten ingekomen, één biljet werd niet geaccepteerd, daar dit te laat binnenkwam Laagste inschrijfster voor perceel I was Jb H de Vilder te Beverwijk vcror f 46,644,—; laagste Voor- perceel II was fa fjl Duinmeyer Zn te Alkmaar voor f 27,865,— Dezelfde firma schreef 'voor perceel I in voor f 59,100,— De overige inschrijvers waren: S Schaaf, Alkmaar, I f 66,800,—, II 44,900,—, massa f 111,700,C J Bosland, Assendelft, I f 66,500,A Lute, Castricum, I f 65,800,—; P Buis, Oudorp, I f 65,796,—, II f 40,571,—, massa f 106,370,J N Schuit Alkmaar., I f 62,500,—, II f 30,600,—; D v d Maas Co, Haarlem, I f 61,288,—, II f 32,000,—" massa f 93,288,—; C V Utiliteitsbouw, Bloe- mendaal, I f 60,980,—, II f 42,900,—, massa f 95,900,A v d Noll, Den Haag, I f 58,700,—; A le Clercq, 'Castricum, I f 57,960,-5, II 31,160,—; Huiberts Punt, Alkmaar, I f 56,300,—, II f 35,000,—; H v d Berg, 3\laarssen, I f 51,000, De gunning is aangehouden Gisteravond waren opnieuw een twee- honderdvljftlg* si?oorwegmensen met hun echtgenoten of verloofden verzameld in „Het Gulden Vlies", waar de Spoorweg Sport- en Ontspannings-Vefeniging „Alk maar", kortweg S O V A genoemd, een feestavond gaf SOVA heeft te veel leden, om hen deze avond allen tegelijk te kun nen aanbieden Evenals op de eerste avond, op Zaterdag j 1, bracht de toneel- gioep van SOVA het toneelstuk „De Won derdokter" voor het voetlicht Het toneelstuk, dat ingestudeerd was onder regie van de heer. L de Leeuw, die tevens de hoofdrol van Rasmus Thomsen vervulde, hield de zaal van begin tot eind geboeid Ven het spel der dertien mede spelers valt dan ook veel goeds te zeg gen, terwijl ook décor en belichting goed voldeden Het zou ons te ver voeren, alle rollen stuk voor stuk onder de loupe te nemen, doch het geheel maakte' een uitstekende indruk en gaf blijk van grondige studie en liefde voor het amateur-toneel De avond werd besloten met een gezel lig bal, waar het ensemble Johnny Eys de muziek verzorgde, en het was al heel laat, toen eindelijk de SOVA-vlag terzijde van het #toneel werd weggehaald en de bezoekers huiswaarts keerden De firma Tom de Munk opent a,s. Zaterdag in de Zilverstraat 2 Alkmaar een zaak in leder-, lederwaren, -en fournituren. De oude zaak is door de verschillende medewerkende firma's in betrekkelijke korte tijd omgetoverd tot een aantrekkelijk en smaakvol in terieur. 9 De opening van de nieuwe zaak van Tom de Munk betekent voor de Zil verstraat, als winkelstraat, een aan zienlijke verbetering. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij U naai de advertentie-in dit blad. per stuk 1.60 per 3. stuks 4.50 per stuk 2.30 per 3 stuks -6.50 in de. HOUTTIL HERENMODES HERENHOEDEN HERENKLEDING. Zoals het programma aangaf, was het inderdaad een gevarieerde uit voering met een grote lijst van. uit te voeren stukken voor mandoline-orkest en instrumenten, aan de mandoline verwant. Een speciale groep van mu ziekliefhebbers gevoelt zich tot de tok- kelinstrumenten aangetrokken, en ook op deze instrumenten kan in waarheid muziek worden gemaakt, maar dan moet men de techniek van het instru ment ook volkomen beheersen. Deze eis is voor een muziekschooluitvoering wel wat hoog en daarom is een zekere mildheid van de critiek wel gerecht vaardigd, Het orkest speelde over het algemeen verdienstelijk, het eerste stuk, ten mars van Kok, Songe d'amour e.a. De verscheidene soli ook voor gitaar vielen bij het publiek in de smaak, en al struikelde men even of klonk het niet al te zuiver, daar stonden weer geslaagde momenten tegenover. Een afwisseling welke zeer welkom was, waren de liedjes gezongen door Rie Wit, die dit muzikaal en met goede voordrgcht deed, zoals we dat van haar reeds lang gewend zijn. Aparte vermelding verdienen wel de komische sketches gespeeld door Rie Wit en de Gebr. Kesselaar, vlot spel was hier wel zeer opvallend. De lange rij van nummers afzonder lijk te bespreken zou niet doenlijk zijn, maar we volstaan met tè constateren, dat een ieder binnen het kader van zijn vermogen, het be. trachtte te ge ven ook in de Hawaiïanliegleren. De lei der W. Haanraadts kan met voldoening op deze avond terug zien. Het publiek stelde alles ten zeersje op prijs. Het slechts twee jaren bestaande mandoline( orkest zal in de genoten bijval een aan sporing gevonden hebben ijverig verder te studeren. Geboren: Anthonius N. J., zoon van C. Wagemaker en IJ. C. M. Huiberts. Hans, zoon van J. Elzas en C. L. Grunwald. Ondertrouwd: Herman J. M. Fiseher en Elisabeth van Halem. Jan Don ker en Geertruida H. Ullings. Ge- rardus A. Swart en Geertruida A. Bal der. Nicolaas J. Kroon en Gertruda C. J. de Koning. Joannes Mijnen en Margaretha J. Nanne. Adriaan van de Pol en Cornelia L. Boshuizen. Overleden:' Wilhelmina Baars, oud 62 jaar, weduwe van J. Brakenhoff. Jansje Dékter, oud 49 jaar, weduwe van L. Admiraal.' De Aula van het gymnasium was gis teravond weer voor een groot deel ge- vuld'met familieleden van militairen in Indonesië, vefenigd in de Band Neder landIndië. De presidente, Mevr. Koelma, sprak het welkomstwoord, speciaal tot de l^den van de afdeling Castricum, die voortaan, op hun verzoek, bij de Alk- maarse avonden zullen worden uitge nodigd. De oorspronkelijk aangekondigde le zing van de heef van der Knoop over de Chinezen in Indië vond geen door gang, doch in plaats daarvan verzorgcfe deze spreker het toelichtend woord bij de te vertonen films. Een pas gereedgekomen filmpje ever doj demobilisatie van militairen, dat speciaal voor de militairen in Indië is vervaardigd, vroeg eerst de aandacht van de aanwezigen. Enigszins vreemd deed het wel aan. dat dit filmpje geluid loos was, maar niettemin zal het voor de soldaat, die de zo lang verbeide dag der demobilisatie ziet naderen, prettig zijn te zien hoe hij zich door de forma liteiten moet heenwerker» Het daarop volgend filmpje bevatte beelden van Batavia en omgeving. Typisch doen het de oude huisjes van het Hollandse genre in de binnenstad van Batavia, die zich koesteren in de hete tropenzon. Alvorens over te gaan tot het vertonen van de film der Indo- Chinezen vertelde de heer Van tier Knoop diverse bijzonderheden over dit ras, dat- in het -Indische leven een zo aparte plaats inneemt. De Chinezen in Indië is een bevolkingsgroep die uiterst betrouwbaar vriendschappelijk en ijve rig is, maar daarnaast zeer geldzuchtig. Tiet opiumschuiven wordt voorname lijk door de Chinezen bedreven en richt onder hen heel wat kwaad uit. Door een Nederlandse zendeling, de heer Boonepakker, werd daarom een Anti-opium gesticht opgericht. De film gif een goed denkbeeld van leven en werken der Chinezen'in Indië. In de pauze, die hierop volgde, werd de gebruikelijke verloting gehouden, waarna nog enkele korte filmpjes de aanwezigen een beeld gaven van het Indische landschap en leven. Mevr. Koelma besloot deze contact- avond met een dankwoord aan de heer Van der Knoop. Zelfverzorgers moeten morgen, ZA TERDAG 10 APRIL in het uitreiklokaal van de distributie, Ridderstraat, hun nieuwe bonkaarten 806, brandstoffen- kaarten en schoenenbonnen afhalen. De ■uitreiking geschiedt van 911 uur. Losse inwisselingsbon van kaart 804 meebrengen, alsmede restant brandstof- fenkaart TA 707, waarop bon Res. 2 met ingevuld formulier. ZONDAG 11 APRIL 1948. AKERSLOOT, 10 uur ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, ds. Bier man. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Marai\atha, half elf, ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 en half 4 ds. Peters van Den Haag. Geref.,kerk (Art. 31), 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Van der Lin- gen. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur ds. Henstra. D1RKSHORN, herv. gem., half 3 ds. Appel. DRIEHUIZEN, 10 uur de heer Al- bertz. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur, -(ds. Roobol. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en nam. 7 uur dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur ds Plug. GROET, 10 uur ds. De Jong. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Bloemhoff (H.Doop). Evangelisatie, Kerkelaan, 10.15 uur ds. GrootjSns •an Amsterdam. HEER-HUGOWAARD, herv. gen:., geen dienst. HENSBROEK, 10 uur ds. Van der Horst. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 2 uur, ds. Bldfemhoff. NIEUWE NIEDORP, 10 u„ ds. Appel. OUDORP, 10 uur, db. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 uur ds. Leendertz (H.Doop). SCHÓORL. Zie Groet, STOMPETOREN. Evangelisatie, 10 uur ds. Den Oudsten van Alkmaar. URSEM, half 8, ds. Spaargaren. VEENHUIZEN, 10 uur ds. Dikboom. van Alkmaar. WARMENHUIZEN, half 3 ds. Wiegers. WEST-GRAFTDIJK, ft) uur, ds. Boe- kee (extra maandel. coll.) Van Zaterdag 10 tot en met Zondag 18 April wordt in het atelier van de Schildersveren. „Doorwerken", hoek Geest Kanisstraat, nabij Zevenhuizen een expositie gehouden van het werk van de Alkmaarse schilder Gerrit Lugthart. Deze schilder, uit wiens oeuvre ook al eens doeken hebben gehangen op 'n in' 't gemeentemuseum gehouden ten toonstelling van Alkmaarse kunste naars, heeft thans een twintigtal van zijn nieuwe werken bijeengebracht en het loont zeker de moeite er eens naar te gaan kijken. Wij zouden er luchthartig over kun nen schrijven en met een opwekking tot een druk bezoek kunnen besluiten, maar'dan zouden wij zowel de schilder cnrecht doen die terecht een critiek over zijn werk verwacht en ook de bezoekers waaronder er waarschijnlijk velen zouden zijn, die het gevoel zou den krijgen door onze aansporing om deze expositie te gaan zien, min of meer gedupeerd te zijn. Want Lugthart's werk is niet dat van een "gewone" kunstschilder. Die mag eens een groen hond^r schilderen, desnoods een 'vrouwenfiguur met een omgekeerd hoöfd, ten slotte zijn dat geen dichterlijke maar schilderlijke vrijheden, welke men zich kan ver oorloven zonder voor abnormaal door te gaan. Ja zelfs nog in aanzien te winnen door een schijn van kunstzin nigheid welke te hoog staat om door de normale bezoeker je worden aan- vóeld en dus te worden begrepen. Bij Lugthart gaat dat alles nog, een stapje verder, in zoverre, dat men naast elk schilderij als 't ware 'n ver klaring zou moeten hangen. Er staat onder elk schilderstuk wat het voor stelt, al wil dit geenszins zeggen, dat men dan - ook voldoende georiënteerd is. Want deze kunstenaar schildert eigen lijk geen figuren maar stemmingen. Hij zet zich geladen door indrukken en emoties voor zijn ezel en beeldt dan uit wat hij innerlijk doorvoelt, een stemming, die hij in kleur en lijn jnoet vertolken. Dat geeft zijn werk iets dat het eigenlijk verheft boven 't normale weergeven van voor ieder zichtbare figuren, en voorwerpen, en dat ook wel even de bedoeling doet aanvoelen, maar dat toch ook voor het merendeel der beschouwers niet te verwerken zal zijn. Wat niet Weg neemt dat-men in zonnige en sinistere' beelden, ondanks de mystieke voor stellingen, toch wel even een indruk krijgt, dat hier een man het penseel gehanteerd .heeft, die een impressie weet uit te'beelden. Dat hij ook met beide benen op de vaste grond zeer verdienstelijk werk kan leveren, bewijzen 'n serie geschil derde koppen en tekeningen, welke hier in albums verzameld zijn, maar die de kunstenaar begrijpelijk niet als zijn meest verdienstelijk werk be schouwt. In elk geval is deze expositie zeer merkwaardig. Zij is elke dag van 25 en op de Zondagen bovendien van 1012 ïegen een zeer bescheiden entreeprijs te bezichtigen. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn Bij Kon. besluit is toegekend de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van. Oranje Nassau aan onze plaatsgenote mej. E. Boots. HOOIKLAMP VERBRAND Waarschijnlijk door het spelen met vuur door kinderen is gisteren de hooiklamp van de Wed J Wester te Obdam door biand verldjren gegaan Geboren: Margaretha C, dochter van C Appelman en M Pronk Afra E, doch ter van P Besseling en C Öe Boer Ca- tharina P M, dochter van J A G Weel èn J Appelman Theodora M, dochter van C P Klaver en M Commandeur Ge.trouwd: Jan B Groen (teSchoorl)" en Margaretha A Bakkum Het was Dinsdagavond een bijzonder» avond voor de bridgeclub Sans Atout. Er werd o.a. afscheid genomen va'n de heer en mevr. van Stijgeren, waarvan eerstgenoemde als bestrijder van de Plantenziekten, naar Mexico zal ver trekken. In hartelijke bewoordingen nam de heer P. Köhne afscheid van dit sympathieke e^jitpabr en wenste hun een goede reis en een tot weerziens toe. Oók werd afscheid genomen van de he'- ren Folkers wegens vertrek naar Haarlem en van de heer De Jong, die eveneens naar elders vertrok. Ook de ze beide hadden als antwoord op hun schrijven over het vele dat zij op de bridgeclub Sans Atout hadden' ge- hoten hartelijke woorden van af scheid in ontvangst te nemen. - Tevens werden de prijswinnaars van de afgelopen handicapprijzendrive be kend gemaakt. Als no. 1 waren geëin digd de heren van Dijkde Zwijger; 2 mevr. Agsteribbe- en als nf. 3 de heer R. Middelburg, De partners van beide laatstgenoemde, werden door de han dicap uitgeschakeld. Er is voor de athletiék veel te doen dit seizoen. Diverse wedstrijden zijn vastgesteld. Wij laten hieronder het volledige programma volgen: 25 April Heiloo: Bosl. Kamp. Noord- Holland; 6 Mei Velsen: Nieuwelingen Dag Heren; 9 Mei Amsterdam: Trai ningswedstrijden; 23 Mei Heiloo: Dual- meet Marathon - D.O.V.E.S.; 30 Mei Heiloo: Sportdag: Voet- en Handbal, C ymn. en Athl.; 6 Juni Krommenie: Trialmeet: Lycurgus-Zaanland-D.O.V. E.S13 Juni Heiloo: Region Wedstr. v. Dames en Heren; 27 Juni Amsterdam: Region wedstr. v. Dames en Heren; 4 Juli Zaandam: Nieuwelingen Wedstr. v. Dames; 11 Juli Eindhoven: Nederl. Kampioenschappen; 11 Juli Spanbroek: Region. Wedstr. v. Dames en Heren; 18 Juli Schagen; Region. Wedstr. v. Dames en Heren; 18 Juli Beverwijk: Kennemer Kamp. v. Dames; .25 Juli Beyerwijk: Kennemer Kamp. v. .Heren; 1 Augs. Wed.Kamp. B. en Jun.; 1 Augs. Wed. Kamp. B en Meisjes; 7-8 Augs. Amster dam: Districts Kamp. Heren en Jongens; 15 Augs. Medemblik: Region. Wedstr. v. Dames en Heren; 22 Augs. Amsterdam: Districts Kamp. Dames en Meisjes; 29 Augs. Den Helder: Trialmeet: H.R.V. A.V.A.—D.O.V.E.S.; 5 Sept. Midden- meer: Region. Wedstr. v. Dames en He ren; 12 Sept. Amsterdam: Meisjte Club. Kamp. v. Nederland. Een grote verscheidenheid van wed strijden dus. Bij de vetafgedrukte' wed strijden is Dovés direct belanghebbend. De Foresters proberen Zondag a.s. weer een nieuwe opstelling, wat o.i. goed gezien is, omdat daar nu de tijd voor is en men de mogelijkheid heeft, dat wanneer het a.s. seizoen aanbreekt, de juiste formatie is gevonden. De Fo resters gaan met een combinatie-elftal tegen Meervogels spelen in Groot- Schermer en speelt daar om 3 uur. Het vertrek is gesteld op 1 uur. De opstel ling is: doel: P. Keuris; achter: C. Post- ma en C. v. Dijk; midden: J. Roos, M. Kossen en S. Meijer; voor: M. v. Steeg, J. Rus, B. Kossen, Jo Schermerts en K. Komen. Een tweede Foresters-combinaije speelt om 10 uur tegen een Alcmaria- combinatie, terwijl een derde Foresters- combinatie tegen een andere Alcmaria- combinatie om 11.45 uur in het strijd perk zal treden. DOKTERSDIENST VOOR ZÓNDAG. Aanstaande Zondag zal de dokters- dienst voor Laftgedijk en Sint Pancras worden waargenomen door J. Destree, arts je Sint Pancras, telef. K 2267-482. GOUDEN ECHTVERENIGING. Dinsdag a.s. hopen de heer J. Val- kering Tzn. 'en mevrouw G. H. Valke- ringZandbergen, Rijksweg 105 te Limmen, de dag te herdenken, waar op zij vijftig jaar geleden in het hu welijk traden. Het gouden bruidspaar houdt ter gelegenheid hiervan Dinsdag van 2.304.30 uur een receptie in hotel „Centrum", Rijksstraatweg 74 te Lim men. doer Jan Dirk van Extar Cvwrritkt Ad». Ja, de zaak, die inspecteur Barend- se nu op te lossen heeft, is wel heel ingewikkeld en hij zal nog ingewik kelder worden. Van de politieposten worden de be richten weer doorgegeven aan de patrouilles langs de weg, die allen van een draagbare zender-ontvan ger een z.g. handie-talkie voorzien zijn. „Zeg Freek, ik krijg hier juist een bericht door, dat we moeten letten op een wagen met nummer GZ 8545. Hij moet onder alle omstandigheden aangehouden worden. Enfin, dat is weer w«rk voor ons aan de winkel". „Wat zijn het voor lui?" vraagt zijn maat. „Oh, het zijn smokkelaars maar ze geven voor van de politie te zijn. Ze hebben wapens ook". En zo gebeurt het, dat er langs alle hoofdwegen speciaal gelet wordt op een wagen met het nummer GZ 8545. Inspecteur Barendse die 'alles op de markt onderzocht heeft, weet nog niet van -deze nieuwe ontwikkeling in de zaak af en op de markt zelf is hij niet veel wijzer geworden. De kooplui of smokkelaars of wat ze ook mogen zijn hebben bijna de gehele wagen met textiel uitverkocht en volgens de huismoeders tegen een koopje. S Gebruik makend van Plate"dfe derlandse plastic-industrie heeft Scheveningse construeteur Kaalte een systeem ontworpen licht en demonteerbaar meubilau Ve^taSgenn;van 1.2 millimeter maakt hij kinder5toeltjes die enkele handgrepen uit ekaa men kunnen worden. Ken derg stoeltje weegt ongeveei een kilog 7ndra de Nederlandse industrie vereiste afmetingen voor Plate" Weren, zullen ook grotere meUt vervaardigd worden. (hu;sj<ame] teerd plastic-meubilair <h"lska™a stemkamer) zou volgens de consi teur LTe toekomst bij verhuizing geen kubieke meter ruimte verger |R Het 17.870 ton J NABIJ 'S tende Sovjet- I Rossia" is EN VERRE zonder lading New-York vert ken, aangezien havenarbeiders weigerden matei voor de Sovjet-Unie in te laden, delen scheepvaartfunctionarissen ™ee _x— In Limburg 'verwacht Tat'de kersen- en pruimenbomen dag a s. of in 't begin van de volg week in bloei zullen staan en evenals het vorige j'aar, weer vreemdelingen zullen trekken, het ondergronds bedrijf van de niale mijn is een huiphouwer uit iade, in een pijler neergedrukt do losgeraakte steen, waardoor hij _x_ Woensdag is .sinds 1 Januari dit jaar het 2000ste schip de haven Rotterdam binnengevaren. Het jaar arriveerde het 2000ste schip op 26 Mei', wel een zeer belan vooruitgang. xBij K.B- is verleend aan G. D. van de P°b doodstraf veroordeeld bij sententie het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gra hage van 17 Maart 1947. -De opgei doodstraf is veranderd in een lange gevangenisstraf. xAan van de „Westerdam" die naar land onderweg is, bevindt zich een „Rhode Island Red"-k,uikens, een schenk van de Harold Tompkins de Nederlandse „Rhode Island dub, bestemd om de door de oorlog teisterde pluimveestapel van Nederl te helpen herstellen. Tot onze diepe droefheid overleed lieden, na een lang durig ziekbed, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Ilëer GIJSBE%T KROON, in de ouderdom van 72 jaar. A IIOOIJBERG*- KROON C- HOOIJBERG J. KROON G. DE MOEL— KROON J. DE MOEL eri Kleinkinderen. Alkmaar, 8 April 1948 Westerhofje 6 I- De. teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 10 April d'es morgens 11,45 uur op de Algemene Begraaf plaats alhier. De Heer en Mevrouw VAN IIECK—PARMA betuigen hiermede, ook namens ^wederzijdse ou ders. hun hartelijke dank voor "lp grote belangstel ling bij hun huwelijk on dervonden. Alkmaar, April 1948- Egmonderstraat 5. NET MEISJE gevraagd voor dag of dag en nacht. (Geen winkel- werk). II. C. EECEN; Schouten straat 11. Gevraagd een LOODGIETERSKNECHT of FLINKE HALFWAS. FIRMA WIGGERAAD, I.aat 122 A, Alkmaar- Gevraagd f FLINKE JONGEN vöor alle voorkomende werkzaamheden. BLOEMENMAGAZIJN TEERINK, Ridderstraat 19 Ons draait óp volle toeren licht, lucht en ruimte. Komt U eens kijken? Mient 27- Tel. 352i UIT EIGEN ROKERIJ HEDENMIDDAG ,3 UUR WARME GESTOOMDE KONINGSWEG 55. TEL. 3221.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2