WAS Stad en Omgeving, Wat de theaters brengen l_aaiste N Meteorologische verzorging der grote luchtvaart Ook weerkundigen bezorgen ons deviezen Belangrijke lezing van K.N.M.I.-expert Kaas AGENDA Een trektocht door Frankrijk Schoanmaaktifd in 'I land De gemeente houdt schoonmaak bij de hand. t,BETER DAN OOIT Verbintenis bij de Nationale Reserve Prins Pauweveer Kampioenschap Noord-Holland Noord STAM STOOMT HARMONIE-THEATER De harem CINEMA AMERICAIN De kleine man A.B.T. Kermisklanten VICTORIA THEATER Het doornige pad leuws Wapenstilstandresolutie door Veiligheidsraad aanvaard NAUTA bakt toch beter brood, dan men U tot nu toe bood „Ome Piet'', kapper af De Alkmaarse padvinderij Dierenbescherming Uit het politierapport Voorzitter Raad van Arbeid gaat heen .W'J Met de regelmaat van een klok vertrekken tegenwoordig van Schiphol Constellations en Skymasters naar alle delen van de wereldbol om de talloze luchtreizigers comfortabel en veilig naar de plaats van hun bestemming te brengen, of die nu in het Verre Oosten, in Kaapstad of Curasao, in New Vork of Teheran is gelegen. Een Constellation die van Schiphol „luchtkist", is 24 uur later op Laguardia in New York en in ruim één dag op Curasao. Binnenkort zullen er zelfs dagen zijn. dat er twee vluchten per dag over de Oceaan worden gemaakt. Al die passagiers, die daar op drie, vier, vijfdui zend meter hoogte boven de Atlantische golven vliegen hebben geen flauw vermoeden van de enorme organisatie, die vier-en-twintig uur van de dag achter de schermen werkt, om zo 'n oversteek in 10 of 12, ja zelfs 6 a 8 uur mogelijk te maken. Een der onderdelen van die dienst is de meteorologie en over dit onderwerp kwam gisteravond Dr. J. H. Heierman van het K.N.M.I. op Schiphol, een lezing houden voor de Alkmaarse leden van de Ned. Ver. voor Weer- en Sterrekunde. Gezien de belangrijkheid van het probleem meenden wij hiervan iets meer te moeten vertellen. Dr. Heierman begon met*de tijd na 1900, welk jaar immers als aanvangs- tijdstip van „het vliegen" mag wor den aangenomen, te verdelen in pe rioden van tien jaar. Zo in het eerste decennium van deze eeuw vloog men tot 500 meter hoogte, over een afstand van zeg 2 kilometer, waarvoor men vijf minuten nodig had. Men was dan meestal weer erg blij, als men weer veilig aan de grond stond, en me teorologie kwam er niet bij te pas. Als er wind was, vloog men niet, en een omhoog gehouden zakdoek gaf genoeg aanwijzingen om té beslissen over het gaan of niet gaan. Vliegen was toen zuiver acrobatiek. Tussen 1910 en 1920 begon dit echter te veranderen. De eerste wereldoorlog, die de militaire luchtvaart in het leven riep, maakte het vliegplafond hoger, tot 1000 meter ongeveer, de afstanden wer den groter, men vloog in (om een ver gelijking te hebben) 24 minuten twintig kilometer, en men had toen wel dege lijk behoefte aan gegevens omtrent het weer. Doch men bepaalde zich tot het heersende weer en maakte geen weers verwachtingen. Toen het internationale verkeer zich tussen 1920 en '30 begon te ontwikke len, men tot 2000 meter begon te vlie gen en afstanden van 200 kilometer af legde in een tijd van enkele uren, wenste men niet alleen over meteoro logische gegevens te beschikken bij het vertrek, maar ook van de pla is van larding en van de te v"egen route. De meteorologie had zich met spron gen ontwikkeld, de nieuwe „fronten- theorie" die 'it Noorwegen stamt, had haar intrede gedaan er men maakte „weersverwachtingen" op korte termijn, d w.z. van enkele uren vooruit. In de laatste tien jaren vóór de jong- sle oorlog vloog men hoger en verder dan ooit. Men zag geen*enkel bezwaar meer om in een uur 'of tien 2000 kilo meter te vliegen, waarbij hoogten van 4000 meter gewoon werden. Dit hoge vliegen bracht mee, dat de piloten niet genoeg meer hadden aan waarnemingen aan het aardoppervlak, en dat de meteorologen de derde di mensie een woordje lieten meespreken en ook weerkaarten op hogere niveau's gingen tekenen, speciaal op 3000 meter. Do hoogte-navigatie werd een factor van economie (heersende winden) en van comfort (remous als oorzaak van luchtziekte). De oorlog. Toen kwam de tweede wereldoorlog en zoals altijd is deze de oorzaak ge weest van grote evoluties, zowel in de luchtvaart als in de weerkundige dienst. Vijf jaar lang waren wij van de buitenwereld afgesloten, doch de meterorologen popelden om te weten wat er gaande was. Golven van hon derden, ja duizenden enorme vlieg tuigen, die toch over de Oceaan moesten zijn gekomen, wettigden het vermoeden, dat de wetenschap met Ze staan rond de Waag en laten de carillonklanken over zich heen golven, ze houden de hand boven de ogen tegen de felle- zonnestra len en zien de ruitertjes rond rijden. Ze dragen kleurige kleren, ietwat zonderling soms in onze ogen, jasjes zonder revers, schoe nen van stro met rode of-blauwe banden, en allemaal zonnebrillen, groene en blauwe of gele. En ze hebben dwaze petjes op o,f een hoedje ergens opzij van een cold- wave. Hun broeken zijn erg wijd en hun rokken erg modieus en hun accent erg buitenlands. Zij zijn de vreemdelingen, die we zo erg graag in onze stad zien. Zö graag, dat we hen binnenkort weer kaas laten kopen, die ze dan met hun vreemde geld mogen betalen, met pennies en shillings en ponden, met dimes en quarters en dollars, met centimes en francs. Dan zullen de Amerikanen toch heus een momentje hun Wrigley uit hun mond moeten nemen, om onze kaas te proeven en de witte tanden van de Frangaises zullen bijten in een goudgeel brokje. En thuis, in Oklahama, in Manchester, in Namen, in Rouaan, zullen ze hun souvenirs meebren gen, hun souvenirs, die voortaan geen prentbriefkaarten of „wooden shoes" zijn, maar echte, bolronde, Hollandse kazen, die overal op de wereld eender smaken, zoals al leen Edammer smaken kan. LEOPOLD. sprongen was vooruitgegaan. Inderdaad bleek dit zo te zijn. Niet minder dan twee dozijn weerschepen hadden al die jaren lang hun waarne mingen verricht. De radiosonde gaf de mogelijkheid, druk, temperatuur en vochtigheid -tot in de stratosfeer te me ten, de radar stelde zelfs in staat op grote hoogte peilingen te' verrichten i.n tijcig storingen (onweer e.d.) te kun nen ontdekken. Uit de oorlogsomstan digheden is (helaas) de huidige stand van de wetenschap gegroeid! Zo tekent men nu voor Europa elke drie uur oppervalkte-weerkaarten, voor Amerika r'ke zes uur. Kaarten voor 3000 en 5000 meter worden hier vier keer per dag, in Amerika twee keer per dag getekend. De aankomsttijden zijn nauwkeurig te berekenen (het is meer dere 'malen voorgekomen, dat op tra jecten van uren en uren slechts enkele minuten verschil optraden)Dit betekent een besparing van benzine, in de plaats v/aarvan meer passagiers en vracht meegevoerd kunnen worden. Het is ge beurd, dat op deze manier 10.000 gulden aan buitenlandse deviezen werden „ver diend". De uitspraak van een meteoro loog, dat hij met één kaart tekenen zijn hele salaris verdient is dan ook, hoe zeer ook als een grapje bedoeld, zeker niet van waarheid ontbloot. VLUCHTPLAN. Het „metro-vluchtplan", dat de gezagvoerder meekrijgt, brengt In een mapje samengevat, alles In beeld, wat voor hem van belang Is. Letterlijk in „beeld", want de weersverwachting is een „plaatje", omdat de piloot tè veel aan zijn hoofd heeft, en hjj nu in één oogop slag alles kan „zien", wat hij moet weten. Bovendien is er een formu lier, waarop hjj gegevens vindt over het weer op zijn landingsplaats en van dat op uKwjjkhavens. De vei ligheid galat ook hier vóór alles. Tijdens zijn vlucht tekent de gezag voerder een dergelijk plaatje over zijn eigen bevindingen, waarvan de me teorologen dan weer gebruik maken bij het samenstellen van een nieuw vluehtplan. Tot besluit van zijn betoog wierp Dr. Heierman een blik in de toekomst en zette kijn reeks voort: 19401950: 8000 meter hoog, 20.000 km ver, 50 uur in de lucht, „superintercontinen- taal" luchtverkeer. Van 19501960 16.000 meter hoogen toen zweeg de spreker stil. Dit betekent stratos- feer-vliegen, interplanetair verkeer, ongekende mogelijkheden, maar tóch: mogelijkheden. Woensdagavond zal in het Gulden Vlies door de heer P. N. Windmeyer, pers- en reportagefotograaf een lezing worden gehouden voor de afdeling Alkmaar der Nederlandse reisvereni- ging. De heer Windmeyer zal daar spreken over zijn trektocht door Zuid- Frankrijk, die hij in de zomer van 1946 maakte en die acht weken duur de. De tocht ging langs het Rhöne-dal, langs de Cote d'Azur en daarna dwars door de Alpen naar Grenoble. De le zing wordt geïllustreerd met ruim honderd gekleurde lantaarnplaatjes, waarvan bijzonder interessante onder wateropnamen. ZATERDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Arb. Toneelver. Ontwaakt". A.J.C.-gebouw, Doelenstraat, bijeen komst „Nieuws Koers". Stedelijk Museum, 105 en 79 uur: Expositie Leo Gestel. Atelier Doorwerken, 25 uur: Exposi tie Gerrit Lugthart. Bergen, De Rustende Jager, 2.30 en 7.30 uur, film: Het lied van Bernad'ette. tot 14 jaar onder geleide. Bergen, Oranje-Hotel, 7 uur: K.J.V.O. Heiloo, De Rustende Jager, 8 uur: Opera-concert. ZONDAG Gulden Vlies: Gezelschap Kees Pruis. Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. Stedelijk Museum, 25 uur: Expositie Leo Gestel. (Laatste dag). Atelier Doorwerken, 25 uur: Expo sitie Gerrit Lugthart. (Laatste dag). Bergen, De Rustende Jager, 2.30 en 7.30 uur: Het lied van Bernadette; tot 14 jaar onder geleide. MAANDAG. Gulden Vlies, 7.30 uur:. Nico Akker- man's Koorklassen: „Prins Pauwe- veer". BIOSCOPEN, Harmonie Theater, 8 uur: De harem, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Het doornige pad, 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De kleine man,-14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uw. NACHTDIENST. TAXI'S J. Smidt, Omval 60, telefoon 3931. Vanaf Maandag: Nassaugarage, Nassauplein, tel. 3545. ALKMAAR - TEL. 3812 Alleen 'to. de Breedjtrea» Het Jaarlijks verschijnsel, dat schoonmaak heet, laat ook de ge meente niet onberoerd. Reeds geruime tijd geleden kleef den de glazenwassers tegen de gevel van het Alkmaarse stadhuis, om ruiten en kozijnen een flinke beurt te geven. En inderdaad het bleek no dig te zijn, want het geel van de verf is zeven tinten lichter geworden. De gemeentelijke huisvrouw was daarmee echter niet tevreden en liet schilders komen, die nu bezig zijn, het houtwerk een kwastje te geven. Dan zullen we, als de toeristen onze stad weer binnenzwe-ven, tenminste ordentelijk voor de dag komen, met ons gemeentehuis, dat dan ook wel weer door bloembakken zal zijn op gefleurd. Maar ook op andere punten van de stad is men aan het opknappen ge gaan. Zo hebben verschillende brug leuningen een beurt gehad. Roest en vuil eraf en verf erop. Voorlopig nog witte grondverf, maar die zal ge volgd worden door een verse laag glanzend-wltte dekverf. Kijk maar eens op de Mient, hoe zo'n kleurigheid een veel beter aan zien geeft aan het stadsbeeld. Op verzoek verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie, waarin bekend wordt ge maakt, waar en wanneer men zich kan opgeven voor een verbintenis bij de Nationale Reserve. Uit de voorlopige voorwaarden ver melden wjj, dat de minimum lfeeftijd 21 jaar is, de maximum leeftijd 50 jaar (voor officieren of oud-officie ren 60 jaar). De vrijwilligers moeten ten minste een militaire dienstplicht van 6 maanden hebben volbracht. Geen verbintenis kan worden geslo ten door de dienstplichtigen der lich ting 1945 of Jongere lichtingen, door afgekeurden of gedwongen dan wel niet eervol ontslagen militairen. De vrijwilliger moet lichamelijk geschikt worden bevonden en aan de avond oefeningen en die op Zat'erdagmidda gen belangeloos deelnemen. In de hoogstens 300 oefeningen per jaar wordt voor de grote (meerdaagse) bezoldiging als bij de kon. landmacht uitgekeerd. Bij mobilisatie van de Nationale Reserve wordt eveneens naar deze maatstaf bezoldigd. Als regel wordt de in militaire dienst laatstelijk beklede rang toegekend. Bij verwonding of ziekte bestaat recht op vrije geneeskundige behan deling en de sociale zorgen worden eveneéns op overeenkomstige wijze als bij de Kon. landwacht geregeld (begrafeniskosten en pensioenrege ling). Er zal een uniform dan wel een onderscheidingsteken verstrekt worden, te dragen bij oefeningen. Maandag en Donderdag wordt in het Gulden Vlies door Nico Akker- man's koorklassen een opvoering ge geven van de kinderoprette Prins Pauweveer. De uitvoering van deze, uit drie bedrijven bestaande operette, zal begeleid worden door een orkest. Nico Akkerman, die maandenlang be zig is geweest met de voorbereiding, heeft zeer veel geduld getoond bij het instuderen van de zang, waar het voor hem vooral doel is, de kinderen be schaafd te leren zingen en de kinder zang op hoog peil te brengen, omdat dat hun op hun latere levensweg iets goeds meegeeft. Zijn streven ziet Ak kerman nu beloond door de grote be langstelling. die er reeds voor zijn operette blijkt te bestaan. Trouwens, de opvoeringen beloven iets bijzoAders te worden, met de muziek, gecompo neerd door Jac. Jansen, en de regie in handen van Jaap Tol. Dat de gehe le operette tot in de puntjes verzorgd zal zijn blijkt ook uit het feit, dat de firma Ridderikhof voor de costumes zorgt en dat niemand minder dan de bekende Bergense kunstschilder Karei Colnot de décors Vervaardigde. Annemarie Kuhne studeerde de dan sen in, waarvan die der koksjongen uit het derde bedrijf wel iets heel bij zonders is. Wij kunnen een ieder een bezoek aan deze uitvoeringen dan ook ten zeerste aanbevelen. Series van 160 en 143 DE EERSTE PARTIJEN. Vrijdagmiddag zijn in hotel De Nach tegaal de eerste partijen gespeeld voor dit kampioenschap. Èr zijn 7 deelne mers en er worden partijen gespeeld van 400 car. G. Wessels begon uitstekend door met 400 tegen 122 te winnen van C. Boen dermaker. Hij maakte een fraaie serie van 160 in deze partij, die 22 beurten vorderde. J. Moejea won van C. Ho- ningh met 400312. Honingh deed uit stekend werk en speélde met het mooie gem. van 12.48. Ook in zijn partij tegen H. Hoogland speelde hij goed (gem. 11.01) en verloor slechts op 't allerlaatst met 375 tegen 400. H. Hoogland blijkt nog sterk te zijn en zal zeker nog wel voor enige verrassingen zorgen. J. Feeke speelde het eerste gedeelte van zijn partij tegen J. Peetoom bijzon der goed met o.a. een serie van 143. Na tien beurten had hij reeds 285 car. Toen echter ging het minder vlot en voor de laatste 115 car. had hij nog 12 beurten nodig. J. Peetoom kreeg nog diverse kansen, doch bleef op 176. r car. brt. h.s. gem. J. Moejes 400 25 47 16.— C. Honingh 312 25 71 12.48 G. Wessels 400 22 160 18.18 C. Boendermaker 122 22 29 12.48 J. Feeke J. Peetoom 400 176 22 22 143 37 18.18 8.— H. Hoogland 400 34 82 11.76 C. Honingh 375 34 58 11.01 DE AVONDPARTIJEN J. FEEKE IN TOPVORM 's Avonds werden er zeer interessante partijen gespeeld. Wessels speelde tegen I Peetoom een remise partij. Hij stond na 24 beurten op 396, doch had jammer genoeg voor de laatste 4 punten nog 4 beurten nodi l, waardoor Peetoom de gelegenheid kreeg zijn achterstand in te lopen en ook op 400 te komen. Moejes won een zeer goede partij van C. Boendermaker met 400276. Maar toch kwam Boendermaker al beter op dreef dan in de eerste partij, wat zeker de serie van 113 bewees. Dit doet het beste verwachten voor de volgende partijen. HooglandPeetoom bracht een moei zame overwinning voor Hoogland na 40 beurten, met de eindstand 400383 De sensatie was de partij Feeke Honingh, waarin J. Feeke de partij uitmaakte in 11 beurten, alzo spelende met een gem. van 36.36. Na 8 beurten had hij er 107, maar in de drie daarop volgende beurten maakte hij de reste rende 293 met series van 148, 10 en 135. Een luid applaus beloonde die fraaie prestatie. De serie van 148 werd afge broken door een gewaagde ruime stoot. De alg. gem. van Feeke, Moejes en Wessels zijn nu 24.24, 16.66 en 16.—. Gedetailleerde uitslagen: Chemisch reinigen van Uw kleding volgens het dry cleaning procédé alleen bij sinds 1902. Depót J. TIMMERMAN, Langestraat 4, Alkmaar. Tel. 2231.' OPENSTELLING APOTHEKEN. Zondag 18 Maart zal de apotheek Wanna op het Ritsevoort voor het pu bliek zijn geopend. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. car. brt. h.s. gem. Moejes 400 23 49 17.39 Boendermaker 276 23 113 12.— Wessels 400 28 118 14.28 Peetoom 400 28 90 14.28 Feeke 400 11 148 36.36 Honingh 99 11 50 9.— Hoogland 400 40 44 10.— Peetoom 383 40 64 9.52 'De wedstrijden worden heden voort- gezet 's middags en 's avonds. INVITATIE-TOURNOOI VENNEKER Gisteravond werden in dit tournooi de volgende partijen gespeeld: car. brt. h.s. gem. E. v. Stralen 100 25 26 4.— L. v. d. Aakster 59 25 8 2.36 Jan de Boer 100 31 17 3.22 H. Insing 71 31 13 2.29 C. Kalma 100 35 9 2.85 J. Vingerling 58 35 7 1.65 P. Kloosterboer 100 39 19 2.56 P. Louter 76 39 '7 1.97 RAADSVERGADERING OP 29 APRIL. De raad der gemeente Alkmaar zal op Donderdag 29 April a.s. om twee uur in openbare vergadering bijeen komen. Opnieuw kunnen de liefhebbers van dwaze lachfilms zich verlustigen, thans in de grappen en grollen van Bud Abbott en Lou Costello, het duo, dat in de kort geleden vertoonde film „Het Spookhuis" velen aan 't lachen heeft gebracht. De titel zegt het al: thans komen zij bij hun po gingen om de troon van een kiein Arabisch vorstenrijk aan de recht hebbende terug te geven, terecht in een harem. Talrijk zijn de fantastisch dwaze situaties, waarin zij, met hun blonde gezellin komen te verkeren. Soms worden deze situaties te lang uitgebuit en dreigt men zich te gaan vervelen, maar soms is de tekst doorspekt met waarlijk geestige op merkingen en dit kan in het debet van deze film worden geschreven. En dan is er nog iejs, dat werkelijk in orde is, n.l. de entourage. Een over daad van Oosterse weelde en schoon heid spreidt zich uit voor oog van de toeschouwers -en omlijsten 'op contras terende wijze de nuchtere en alles behalve mooie figuren van de Ame rikaanse komieken, die zich toen m deze omgeving wonderwel thuis schijnen te gevoelen. Het voorprogramma geeft behalve Wereld- en Hollandnieuws een gees tig tekenfilmpje, een parodie op het overbekende type yan de dirigent met woeste haren. Juist in de week, dat een beest mens als Van der Waals, die zovele dappere illegale werkers in de dood heeft gedreven, voor zijn rechters staat, wordt in de Cinema Americain „De kleine man" op het doek ge bracht. Deze film laat ons zien, dat het ondergronds verzet tijdens de Duitse overheersing niet alleen in ons land een grote rol gespeeld heeft, maar dat ook in Frankrijk tallozen hun leven waagden om de vijand te wederstaan. Het verhaal speelt in Moisson, een klein Frans stadje, waar de bloemist Martin woont, die een specialiteit is in het kweken van orchideeën...... Men noemt hem algemeen „De kleine man", omdat hij zo uiterst bang is om iets te doen of te zeggen, waar door hij enig gevaar zou kunnen lo pen. Hij houdt z(jn hart vast, als zijn zoon zich roekeloos over de „boches" uitlaat, h(j is een klein onaanzienlijk mannetje, dat in het café, waar hij dagelijks zijn kaartclubje heeft, door iedereen buiten de ernstige gesprek ken wordt gehouden, omdat hij-er toch niets van zou begrijpen. Maar intussen is het deze kleine man, die de draden van het verzet in handen heeft, die een geheime zender be dient, die met de oren en ogen wijd open overal het gevaar ziet en man nen als Van der Waals spoorloos laat verdwijnen. Hoe hij dat doet, hoe hij tussen al zijn plantjes zijn codes en zenders verstopt heeft, hoe hij de aanvallen der geallieerde vliegtuigen telkens weer op belangrijke Duitse posten dirigeert, het is alles even in teressant en spannend. Deze film van Noël - Noël is een der boeiendste verzetsfilm die wij tot dusver aan schouwd hebben. Het programma van deze week brengt allereerst een zeer vermake lijke film „De Niagara", waarin o.a. Zasu Pitts en Slim Slummerville de hoofdrollen spelen. Daarna komt de film van Adolphe Menjou onder de titel Kermisklanten. De bekeitde acteur wordt hierin ter zijde gestaan door Caroli Landis als vrouwelijke hoofdfiguur. Met de overige medewerkers brengen Zij een boelende film vol afwisseling met uit stekend spel. Veel is er geschreven over de revo luties in Mexico waarin steeds sterke en moedige mannen dappere rollen vervulden. Voor vele Amerikaanse filmmaat schappijen was dit meerdere malen een dankbaar object om dit in romantische sensatiefilms te verwerken. Liefheb bers van sensatiefilms hebben hiervan genoten en velen zullen dan ook met grote verwachtingen het Victoria The ater zijn binnengestapt om nu eens te genieten van een Mexicaanse revolu tie, verfilmd door een Mexicaanse film maatschappij. Wanneer die Mexicanen gepoogd hebben van „Hkt Doornige Pad" een sensatiefilm te maken dan zijn zij daar volkomen niet ln geslaagd. Misschien was het wel de bedoeling om nu eens op minder sensationele manier een in druk te geven van de ontzaggelijke strijd die in Mexico is gsstreden. Wat echter de bedoeling is geweest werd ons niet duidelijk en de enige waardering die wij voor dit product hebben is, dat de geliefden elkaar aan het einde niet omstrengelden, doch verder zo lang en gelukkig leefden. Uit Lake Success wordt gemeld, dat de Veiligheidsraad heden de wapen stilstandsresolutie voor Palestina aan vaard heeft. Spoorstr. 8 Tel. 2315 Elk insect verdelgt U 't best Met D.D.T. vsn 't merk Funest. (tngsiOBdsn lMsdsünfl Kappers, vooral heren-kappers, spe len een belangrijke rol in de maat schappij. Want al lijkt het een nederigs taak het mannelijk deel van de samen leving van baard- en hoofdhaar te ont doen, in feite is de behandeling van een kwartier, die een goede kapper U geeft voor uw zelfrespect minstens even be langrijk als een ru'enlang bezoek aan een psychiater. Eén van de bekende kappers in onze stad, de heer P. Nopm, zegt op 1 Mei dit schijnbaar zo prozaïsche, doch in wezen zielkundig zo belangrijke werk vaar wel. Tweeenveertig jaar geleden kwam de heer Noom naar Alkmaar, zag daar een pand, dat hem beviel en opends vier dagen later z'n eerste eigen zaak, nam in de loop der jaren toe in levens wijsheid en omgang en zal nu op 63- jarige leeftijd z'n druk-beklante bedrijf over doen aan de heer C. Oud, die hem reeds geruime tijd als bediende terzijde stond. „Ome Piet" laat z'n zaak aan het Stationsplein keurig verzorgd achter. Slechts enkele weken geleden is zij van binnen geheel gemoderniseerd: er kwam een hete-doeken-installatie, een toestel voor electrische massage en er werden twee stoelen bijgeplaatst. Wie het genoegen had door de kun dige handen van de heer Oud van on verzorgd man tot „heer" getransfor meerd te worden weet ^at deze zich een waardig opvolger zal tonen. De heer Noom kan dus na volbrach te levenstaak rustig aan die genoegen» gaan wijden, die het laatste deel van een welbesteed leven plegen te ver zoeten. In ons vorig nummer hebben wjj bij de geschiedenis van de padvinderij me degedeeld, dat het bestuur destijds be stond uit de heren Van Amstel, Ade- ma, Koppen, Slinger en Van der Stok. Wij moeten daarbij nog vérmeiden, dat de heer Van Amstel, die een zeer verdienstelijk voorzitter was, werd opgevolgd door de heer P. Groot. Bovenal verdient evenwel vermel ding, dat in het bovengenoemde be stuur ook een dame zitting had, na melijk mevrouw Van Buren Lensinck, die zich in het bijzonder met de Wel pen bezig hield en die in haar veel jarige bestuursperiode zeer veel tot de groei en de bloei van de afdeling Alkmaar heeft bijgedragen, Zwervend is te Koedijk aangetrof fen een bastaard hond reu licht geel pl.m. 75 cm. hoog. Wordt thans verpleegd bij Dr. den Hartogh te Koedijk. Wie onfermt zich over een klein hondje dat te Schermerhorn door men sen, die naar Amerika zijn vertrok ken, achtergelaten is? Adres: Gemeen tesecretaris Schermerhorn. Zwervend te Alkmaar is aangetrof fen een flinke herdershond, reu, licht van kleur, donker dek. Van wie is de witte duif met don kere vleugels? Ter beschikking een mooi klein zwart hondje, blijft klein. Denk er om door de Inspecteur wor den geen zwervers ln bewaring geno men. Zwervers moeten door de vin ders zelf enige dagen bewaard worden. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. De Alkmaarse politie kreeg dezer dagen vermoeden dat een 40-jarige vrouw zich hier ter stede had schuldig v ge maakt aan een zedenmisdrijf. Een on derzoek, in samenwerking met de Amsterdamse politie wees uit dat dit vermoeden gegrond was. De politie deed hierna een inval in de woning van bovengenoemde dame waar zij met een andere vrouw in overtreding was tegen arikel 241bis Wetboek van Strafrecht De laatste drie jaar scheen de dame zich meerdere malen aan deze overtreding te hebben schul-. dig gemaakt. De beide vrouwen wer den in het Huis van Bewaring inge sloten. Een alleen-wonende 70-jarige oude man deelde de politie mede dat uit zijn woning een aantal huishoudelijke artikelen waaronder vitrage waren- verdwenen. Twee r broertjes, 14 en 15 jaar oud, bleken de daders. In hun ouderlijke woning werden de vermiste artikelen in beslag genomen, waarvan de vitrage reeds voor de ramen van moeder hing. De heer M. J. Th. Vas pias gaat de Raad van Arbeid verlaten. Op z(jn verzoek is hem bij Konink lijk Besluit met ingang van 1 Augus tus eervol ontslag verleend als voor zitter van deze instelling, onder dankbetuiging voor de vele, in die functie bewezen diensten.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2