Het oude Koperwerk CHlde VRIES P.O.A. r I im am Openbare Verkoping Vulpenhouders Vulpotloden Het (air en unfair in de noodschool-kwestie Het behoeft niet, maar men wil het! Heïloo. Gemeente toonde zich ondankbaar VERVOLG STADNIEUWS Comedia's opvoering van Oblomov Uitspraak Bijzonder Gerechtshof Noordscharwoude Plannenvan Philatelica Predikbeurten Langedijk. Feiten en cijfers uit de begroting 1948 Koedijk. Raadsvergadering Broek op Langendijk. Marktberichten Wij spelen Bridge Wij LUISTEREN NAAR.... BOELMUIS te Heer-Hugowaord J. DE GROOT, te BERGEN Boelhuis Heiloo Cbosal-U Knoopsgaten maken TH. G. KREYERMAAT v. BESUYEN Co, maakt het in orde! Uw naam gratis BERKHOUTs Koffie en Thee J. OUWEHAND MIENT .4 - TEL. 2569 Wat siert Uw schone kamer het meest van Leo Plas MORIJSCHOOLl Het Nieuw Noordhollands Dagblad heeft zich geroepen gevoeld het mysterie Het Nieu hool aan de YVesterweg 0p te lossen en, zoals het blad zegt, Ti a» normale proporties terug te brengen". Het vreemde verschijnsel doet "T hterbii voor, dat de gemeente-secretaris, de heer Festen, aan onze collega mededeling doet van het feit, dat de gemeente het eigendomsrecht H heer Smit erkent, de huur momenteel aan de lage kant is en het zich laat aanzien, dat de gemeente alsnog een hogere huur, desnoods met terugwerkende kracht, zal betalen. Oo zichzelf zijn deze feiten verheugend. Bevreetndend is het evenwel, dat van deze plotselinge verandering in de houding van het gemeentebestuur He eigenaar niets bekend is eti hem dit niet is medegedeeld. Als de meest belanghebbende had hij hierop toch zeker wel enig recht. de toekomstige onderhoudskosten op zich neemt, en op 8 September 1947 burgemeester Kalff een brief m'et zijn handtekening bekrachtigt, waarin wordt gezegd dat de school (noodschoot nota bene) niet aan de bouwverorde ning voldoet en de schoorstenen moe ten worden omgemetseld, die niet door de eigenaar, maar door de gemeente zijn aangebracht? En wat te denken van. het feit, dat men na de bevrijding voor f 823.09 aan materialen uit de opslagplaats van de heer Smit haalt en hem dit bedrag rustig voor eigen rekening laat ne men? Wij willen tot slot aan de gemeente Heiloo en onze collega van het NNHD de vraag voorleggen, wat zij dan eigen lijk wel onder fair en unfair verstaan. Voor ons staat het vast, dat de ge meente zich in deze noodschool-kwes tie wel zeer ondankbaar heeft getoond tegenover het initiatief van een der ingezetenen, een plan geboren in een moeilijke tijik en spontaan gesteund door alle gezindten, als symbool van de eenheid der bevolking in de bezettings jaren. Een schrille tegenstelling vormt de verklaring van de gemeentesecretaris wel met de mededeling welke burge meester Kalff de heer Smit mderti|fl deed toen hij hem de stommiteit ver weet' de school op gemeentegrond neergezet te hebben, waardoor de ge bouw „automatisch" eigendom van de gemeente was geworden. De juistheid van dit onderhoud wordt door de ma kelaar van de heer Smit, de heer Kieft bevestigd, v FAIR EN UNFAIR. Het blad komt tenslotte tot de con clusie. dat van een unfaire houding van de gemeente Heiloo niet gespro ken kan worden. Wij nemen de vrij heid hierover van mening te verschil len. De zaak is deze, dat in moeilijke ja ren, toen de scholen gevorderd waren, de 'heer Smit het initiatief genomen heeft tot de bouw van een-noodschool. Dit plan is indertijd toegejuicht door eerbare ingezetenen als Pastoor van Muyen, ds. Bloemhoff, gemeente-secre taris Festen, verschillende schoolhoof den e.a, „Aap het doorzettingsvermo gen en het brengen van persoonlijke offers van de heer Smit is in hoge ma te de tot standkoming van deze ge bouwen te danken", aldus luidt de verklaring van Pastoor van Muyen, waaraan wij geen enkel woord behoe ven toe te voegen. Als men dan na de' bevrijding met het wetboek in de hand het' eigen domsrecht van deze school betwist, dan kunnen wij dat moeilijk fair noe men. En als men van een bijzondere gelegenheid gebruik maakt om de huur van f 48 per week, welke zelfs in de ogen van de Inspecteur van het 1. o. niet te hoog was, te verlagen tot f 18, waarvan in mindering komen f 100, per jaar terreinhuur en f 71 brandverzekering, dan is dit misschien een voordelige transactie voor het ge meentebestuur. Maar als men hierbij bedenkt, wat de school gekost heeft en dat 400 leerlingen momenteel .van het gebouw gebrfiik maken, dan wordt ook in deze het fair play der gemeen te o.i, in twijfel getrokken. IS DAT FAIR? Kan men het fair noemeli, dat in een schrijven van de gemeente, d.d. 22 October 1946 ondertekend door de wnd. burgemeester, de heer Vennik wordt medegedeeld, 'dat de gemeente DIVERSE GOEDE PERSOON LIJKE PRESTATIES. In de derde abonnementsvoorstelling serie C. bracht „Cómedia" gisteravond in het Gulden Vlies een opvoering van de toneelbewerking die de dichter Ge rard den Brabander gemaakt heeft van de roman „Oblombv" van Gontsjarov, welke roman speelt in de eerste helft der 19e eeuw. De hoofdfiguur is de man, die nog leeft in de tijd, die reeds lang voorbij is, een slappe vermoeide figuur, die de dingen die over hem komen, niet aankan en het heden nog gelijk denkt aan het verleden. Maar de schrijver heeft deze persoon op bijzondere wijze getekend in de zwakkeling Oblomov, zó juist, dat zijn houding aanleiding heeft gegeven tot het begrip ^Oblomovisme. Toch leeft er ook nog ie'ts anders in Oblomov, wat duidelijk blijkt in het derde en vijfde tafereel met Olga Iljinsky. Maar hij faalt jammerlijk en eindigt in een bur gerbestaan met Agafja, dat een drama tisch slot heeft. Verschillende taferelen boeiden, mede door de decors van Nico Wijnberg, en werden in grote, stilte gevolgd. En dat was een hulde aan het spel, dat meer malen uitstekend was. Guus Hermes beeft de mooie kans, die hij kreeg in de hoofdrol, dankbaar geaccepteerd. Het was lang geen gemakkelijke taak, maar hij bracht de figuur tot een verdiend succes. Cor Hermes maakte een bijzon dere creatie van de oude bediende Sachan. Dat het derde en vijfde tafereel zo boeide, was mede te danken aan Edy de Boer, een nieuwe kracht, die een verrassende indruk maakte. Zij heeft de belangrijke ïol van Olga uit stekend gespeeld. (Alleen de zang-scène voldeed 'zeer matig wat zeker niet haar schuld was). Bob de Lange gaf als Ta- rantjev wel een scherp type, maar toch wat al te gechargeerd. Jos Liesting was goed als Ivan. Joekie.Broedelet gaf in haar twee scènes een zeer geslaagde uitbeelding van Agafja. Opnieuw bleek wat een uitnemend acteur John Soer is in kleine type-rollen. Zijn Ivan (de F 4 man van het contract) was een juweel tje. Gijsbert Tersteeg voldeed zeer goed als de vriend Stolz. In het rolletje van Katja zag men met genoegen Truus Dekker. De uitvoerenden kregen na elk der taferelen maar vooral aan 't slot luide toejuichingen en werden vele malen te ruggeroepen. Dat verdienden zij voor hun over het geheel sterke en ver zorgde spel. G. GESLAAGD: Mej. Bep Vermeulen alhier slaagde dezer dagen voor het examen analyste. Burgemeester vrijgesproken Veldwachter voorwaardelijk veroordeeld Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam heeft in de zaak tegen de oud-burgemeester G. C. Bos en de oud-gemeenteveldwachter Geertsema, beiden beschuldigd van medewerking aan de arrestatie van een joodse fa milie te Heiloo, de oud-burgemeester vrijgesproken. Tegen de ffud-gemeen- teveldwachter luidde de uitspraak 1 jaar voorwaardelijk. De eisen waren resp. 5 jaar en 3 jaar gevangenisstraf. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 17 April 1848 lezen wij het vol gende: Bij voortduring verneêmtVnen bij zonderheden, waaruit blijkt, dat de leden van het Koninklijke ge zin, door» het verschaffen van ar beid, het voorbeeld geven in .het ondersteunen van de werkende klassen, welke grootelijks deelen in den druk der tijdsomstandig heden. Zoo is het dezer dagen bekend geworden, dat H.M. de Koningin op het buitenverblijf Buitenrust een buitengewoon aantal arbeiders heeft dóen in dienst nemen, en ook te Amster dam vele bestellingen van goede ren heeft gedaan. Tussen Z.M. den Koning van het Koninkrijk der beide Siciliën, is den 17den November j.l. een tractaat van handel en scheepvaart gesloten, waarvan dè wederzijdsche bekrachtigingen den 29sten Fe bruari j.l. te Napels zijn uitgewis seld. In afwachting van de officiële bekendmaking van dit verdrag, deelt de Staats-Courant heden den inhoud van het zelve mede. Philatelica koestert het voornemen om de jeugdige verzamelaars in een afzonderlijke groep onder te brengen. Het ligt dan ,in de bedoeling dat de leden van Philatelica zich gezamenlijk met de leiding van deze jeugd-afde- ling zullen belasten. Door het organi seren van wedstrijden, leiding geven aan studie enz. .zal getracht worden 't verzamelen onder de jongeren te 'ac tiveren. Een werkcommissie, samenge steld uit de heren 'Eecen, van Hout, Boon en Laars zal één en ander in de meest-geëigende vorm gieten. Jonge verzamelaars kunnen zich wenden tot de heer P. Eecen, Ooster straat te Noord-Scharwoude, De vergaderingen van Philatelica zelf zullen geactiveerd worden door 't houden van lezingen enz. Op de eerst volgende vergadering, welke gehouden zal worden op de eerste Woensdag van de volgende maand, zal een veiling gehouden worden. Ook belangstellen den zijn' van harte welkom. Ondanks de reinigingsdienst en ondanks alle verzoeken om het niet te doen, smijt iederéén alles nog steeds in de. vaarten. De Langedijk is bekend om het ve le water, dat er is. Honderden sloten en slootjes brengen in een vrij éénto nig landschap een toets van schoon heid. De Langedijk bezit enkele zoö logische bizonderheden waarop het trots kan zijn en voor hengelaars is 't een Tand der dromen. Maar.... Want er is een maar. Dat water, die Sloten en vaarten zijn óók de vuilnisbak van iederéén en dat sedert generaties. En even welgemoed als de grootvaders destijds smijten nu de kleinkinderen al wat zij teveel heb ben „in de beek". De gemeentelijke autoriteiten hebben getracht deze heb belijkheid te ondervangen en al wekte de instelling van een reinigingsdienst niet onverdeeld enthousiasme, huisvuil wordt er in mindere mate aan het wa ter „toevertrouwd" dan i nvroeger da gen. Wat niet wegneemt dat men op een roeitochtje van een half uur nog een roeibootje vol lean laden met drijvende flessen, blikken, gloeilampjes en. an dere en dikwijls onverwachte voor werpen. Maar de schuldigen zijn in hoofd zaak toch de tuinders, Het is verlei delijk omdat het gemakkelijk is, maar dat is nog geen argument om alles wat men kwijt wil, maar eenvoudig in het water te schuiven. En dat wordt gedaan met een vast houdendheid, die loffelijk zou zijn, ware het niet zo negatief in de gevol gen. Koolstronken, hele partijen kool en Uien liggen in het water te rotten, wat uiteraard noch tot het landschap- schoon noch tot de volksgezondheid .bijdraagt. Van de zijde van de schippersver eniging „Schuttevaêr" zal bij de plaat selijke autoriteiten worden aange drongen op een verscherpt toezicht. Dat dit niet overdreven is,- blijkt wel uit het feit, dat tijdens de afgelopen winter een ingezetene een rol prik keldraad op het ijs gedeponeerd had met de listige hoop dat de rol er bij de dooi door zou vallenDe vlieger ging niet op, maar de boosdoener acht- ZONDAG 18 APRIL. ALKMAAR, geref. kerk, 10 uur ds. vd Sluis van Dirkshorn; 5 uur dr. Pol man. HEILOO, geref. kerk (in avang.ge- bouw), half 9 dr. Polman; 4 uur ds. vd Sluis van Dirkshsrn. EGMOND AAN ZEE. geref. kerk, 10 uur dr. Polman; half 5 leesdienst. LIMMEN, 10 uur, ds. Wesseldijk. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 en 4 uur ds, Middelkoop. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Donner. HEERHUGOWAARD, geref. kerk, half 10 leesdienst; half 3 ds. Huismans. N.-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 uur (H. Avondmaal) en 4 uur ds. Haitsma. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. te het verbaaltje, dat hij kreeg, hele maal niét verdiend. Straks zullen de bollenkwekers tradi tiegetrouw de sloten weer „versieren" met massa's afgesneden bloemen. Of zullen zij eindelijk verstandiger worden? In de eerstvolgende gemeenteraad zal de begroting 1948 behandeld wor den. Uit de memorie van toelichting nemen wij enkele feiten en cijfers over Daar in het lopende jaar het rege ringsjubileum van H. M. de Koningin zal worden herdacht, is voor verlich ting en voor tractatie der schoolkinde ren een bedrag van f 750 uitgetrokken (in 1945 werd f 289.50 uitgegeven). Aan de muziekverenigingen werd ook gedacht. Voorgesteld wordt f 75 subsidie aan ieder der vier vereni gingen toe te kennen, De schakers en dammers krijgen misschien f 25 per vereniging, terwijl de gymnastiek- en voetbalverenigingen misschien f 0.25, per lid en per jaar zullen krijgen. Het uitsteken der vlaggen kostte in '45 f 162.70, dit jaar hoopt men het met f 30 klaar te spelen. De subsidie aan het lager Tuinbouwonderwijs zal waarschijnlijk f 200 bedragen. Maar ook ernstiger zaken worden in de memorie van toelichting te berde gebracht. Zo wordt voorgesteld het bezit aan woningen een kwastje verf te geven, waarmee in totaal met ander' onderhoudswerk een bedrag van f 10.500 gemoeid zal zijn. De diverse torens van de Langedijk brengen er dit jaar in de duurte niet aan, Die te Oudkarspel zal omstreeks f 1500 kosten wegens restauratie, die te Zuid-Scharwoude f 3000, maar waar deze uitgaven over vijf jaren afge schreven zullen worden, drukken zij de begroting niet zo heel zwaar. De sluizen en bruggen zijn duurder. Zo zal de sluis te Nrd.-Scharwoude dit jaar f 8000 moeten kosten door de noodzakelijke vernieuwing der deuren, In 1947 werd ten behoeve van de nieuwe brug in de Oosterstraat f 33.200 uitgegeven. Dit jaar zal de brug in de Stationsstraat te -Broek onderhan den worden genomen, geraamde kos ten f 3000. Het baggerweflc zal dit jaar nog f 10,000 vorderen, aan wegverbre- ding zal ongeveer zeven mille worden uitgegeven. Maar het zijn niet alleen bedragen van vier en vijf cijfers, die een rol spelen. Tot besluit nog een paar kleinigheden. De kosten -van de iprij- zencommissie" worden geraamd op f 31.87, die der malariabestrijding op f 85. De voorziening van drinkwater in de Diepsmeer f 15. bewaarloon ef fecten f 5, subsidie Volksuniversiteit f 10 en zo gaat het verder. Maar het laatste woord is alsnog aan de raad. DOKTERSDIÊNST OP ZONDAG. Aanstaande Zondag zal de dokters- dienst voor Langedijk en Sint Pancras worden waargenomen door J. de Wit, arts te Oudkarspel, telf. K 2260-524. Maandagavond zal de gemeente raad onder voorzitterschap van wdn. burgemeester Riekwel bijeenkomen in openbare vergadering, om o.a. wijzf- gingen in de begrotingen 1947 en 1948 te bespreken, Voorts komt in behande ling ontslag en benoeming van een ambtenaar van de Burgerlijke Stand. B. en W. stellen verder-voor te vol doen aan het verzoek van de woning bouwvereniging „Goed Wonen" om gelden tot het bouwen van vier wo ningwetwoningen. DECLAMATIE-AVOND. Volgende week 20 .April 1948 zal mevr. Smit een declamatie-avond in Concordia houden. Medewerkers aan deze avond zijn mevr. Bakker uit Schagen en de heer Feniji> uit Alk maar. De heer Smit zal deze avond opluisteren met een muzikale om- lijstfhg". Hopenlijk zal het publiek van, zijn waardering blijk geven door een goede opkomst. ALKMAAR, 16 April 1948. Andijvie f 4271; Spinazie f 28f 46; Rode kool f 56; Gele kool f 14.50—f 21; Prei f 12— f 52; Uien f 70—f 96; Bieten f 6—f 7; Witlof f 28f 63; Rabarber f 15f 44; Bloemkool IA f 63f 81; Bloemkool I f 35f 50; Bloemkool II f 15f 30; Ra dijs f 9—f 21; Selderie f 10—f 15.50; Selie f 4.50—f 10; Sla f 4—f 20. NOORD-SCHARWOUDE, 17 April. 11.000 kg. rode kool 38—58. 46.000 kg. gele kool 19.3023, 8.000 kg. witlof I 53—62, witlof II 48—53, witlof III 4051, 1900 kg. prei I 41—44, prei n 2627, 5.000 kg. grove schotten 3.703.80. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 17 'Aprjl. - 2100 kg rode kool 5558.90, 40000 kg. gele kool 21—22.70, 4250 kg witlof 52— 60. XXVII. Gebruikt de troeven goed. Het is niet onaardig om eens na te gaan, hoe Zuid het volgende spel in 4 schoppen speelde. Een speelwijze, die wel de aandacht verdient. De kaartverdeling was als volgt: S. 9-4-2 H. 8-7 B. a-9-5-4 KI. a-8-5-4 S K. h-v-b-9-5 R. h-v-10-3 KI. b-10-6-3 S. h-8-7-5-3 H. 10-6-2 R. b-2 KI. v-9-7 S. a-v-b-10-6 H. a-4-3 R. 8-7-5 KI. h-2 West begon met harten heer voor te spelen. N. de 7, O. de 2 en Zuid nam de slag niet, maar'gooide de 3 bij. West vervolgde met-harten vrouw.-. 2e slag. West h. vr.-8-6-aas. 3e slag. Zuid h. 4-5-sch. 2-10. 4e slag; N. sch. 9- 3-6-harten 9. 5e slag. N. sch. 4-5-10- i uiten 3. 6e slag.Z. kl. heer-3-4-7. 7e slag. Z. kl. 2-6-aas-9. 8e slag. Noord Kl. 5-vrouw-sch. boer-kl. 10, 9e slag. Zuid ruiten 5-10-aas-2. 10e slag. Noord kl. 8-ruiten b.-sch. vrouw-kl. boer. 11e slag. Zuid sch. aas-ruiten vrouw-ruiten 4-sch. 7, waarna de 12e en 13e slag voor Oost zijn met zijn twee troeven. Oost-West hebben dus alleen de eerste en de twaalfde en laatste slag gemaakt, waardoor Zuid zijn contract maakte. Hij heeft zijn troeven op' de juiste ma- liier gebruikt. Om door J. D. v. Exter~^ 35. „Zó", zegt de directeur, terwijl hij binnenkomt. „Daar ben ik weer. En heeft de keukenjongen jullie be-, stelling opgenomen?" „Néééé", antwoordt Pim met een vervaarlijk gebrul. „Dat heeft hij niet. Die bange haas is hard weggelopen". „Hahaha, die is goed!" De directeur moet er hartelijk om lachen, maar dan wordt zijn gezicht ernstig. „Nu eigenlijk heeft hij gelijk. Tijgers horen nu eenmaal in een kooi! Ik zal jullie naar de beste en warmste kooi brengen die ik heb". 36. „Ga maar dadelijk mee! Niet iedereen is zo onverschrokken als ik met de wilde dieren. Maar ja, daarom ben ik ook de directeur". Tevreden klopt de directeur zich op de borst en gaat hen voor naar de wilde dieren-afdeling, waar allemaal kooien staan. „Zo en wat zeggen jullie hier van? Dit is een prachtige ruime kooi en je hebt hier uitzicht over het gehele terrein". Pim, Pam eh Pom wippen naar bin nen en de directeur doet de deur ach ter hen op Slot. PROGRAMMA VAN HEDENAVOND HILVERSUM I, .301 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur 6,15 Sportpraatjs - 6,30 Ned. Strijd krachten 7,00 Ar tistieke staalkaart VPRO: 7,30 Cursus ,,De kerk nu" 7,45 Voor Nederlanders in Duitsland VARA: 8,15 De winkel van Sinkel 9,15 Socialistisch comnjentaar 9,30 Vindabona Schrammel'n 10,00 De vrouw in de mist 10,30 Jan" Corduwener 11.15 Hobby-Hoek 11,30 Gezellige plaatjes HILVERSUM II# 415 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur 6,00 Lièderencyclus (gr pl) 6,15 Journalistiek weekoveifticht 6,30 Actualiteiten 6,40 Spinoza 7,15 Muzikale melange 7,35 Gra>mofoon- platen 7,50 Banden die binden 8,05 De gewone man 8,12 Gramofoonmuziek 8,20 Lichtbaken 8,50 Gramofoonplaten 9,00 Negen heit de klok 10,15 Gramo foonplaten 10,45 Avondgebed 11,15 Fragmenten uit de opera* „La Traviata" PROGRAMMA VOOR ZONDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om -8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Gramofoonplaten 8,26 Het bos in het voorjaar 8,40 Intermezzo (Jan Cordu wener) 9,12 Sport 9,15 Meh vraagt.... en wij draaien 9,45. Geestelijk leven 10,00 Beethoven 10,30 Briefgeheim 11,00 „Kunst na Arbeid" AVRO: 12,00 Lunchpakket 12,30 De Zondagclub 12,40 Gemengd koor 1,15 The Romancers 1,50 De Spoorwegen spreken 2,00 An- dré Navarro (gr pl) 2,05 Boekenhalfuur 2,30 Kamer-orkest 3,30 Filmpraatje 3,45 Het Radio Dansorkest 4,30 Avro's Reportagedienst VARA: 5,00 Kinderkoor ,.De .Merels" 5,20 De verkiezingen in Italië 5,30 D,e avonturen van Ome Keesje 5,50 Nederland—België 6^15 In gesprek met de lézer 6,30 Nederlandse Strijdkrachten 7,00 IKOR: Oecumeni sche dienst AVRO: 8,15 Reportagedienst 8,15 Waltztime 8,45 Hersengymnastiek 9,15 De Speeldoos 9,35 Operette-pla ten 9,45 Johann August Suter (hoor spel) 10,30 Chryntal Blomkamp (piano) 11,15 Franse melodieën (grpl) HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten 9,30, 1, 7,30 en 11 uur KRO: 8,15 Gra mofoonplaten 8,30 Hoogmis NCRV: 9,45 Engelse Koorzang 10,30 Kerkdienst 12,00 Cantate KRO: 12,15 Apologie 12.30 André Kostelanetz en. zijn orkest 12,55 Zonnewijzer 1,20 Zwitserse solisten 2,00 Het orkest zonder naam 2,30 Ver slag Interland-Voetbalwedstrijd Nederland —België (in de pauze: Het. orkest ponder haam) i NCRV: 5,00 Kerkdienst 6,30 Concert 7,00 De psalmen van Sweelinck 7,15 Kent gij uw Bijbel? KRO: 7,45 Meodions Medley 7,50 In 't Boeckhuys 8,05 De gewone man 8,12 Klein Or kest 8,45 De zee heeft genomen 9,45 Omroep Kamerorkèst S9»37 Actualitei ten 10,4^ Avondgebed «o 11,SB Gramo- foonpauziek PROGRAMMA VOOR MAANDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 7,15 Ochtendgymn. 7..30 Orkest Ray Ven tura 8,18 De verkiezingen in Italië 8,23 Gramofoonplaten 9,1? Gramofoon platen VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Gramofoonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 De Regenboog 11,20 Officiële ontvangst van mevr Roosevelt in de Ridderzaal dooï het Nederlands Vrou wencomité 12,30 Weerpraatje 12,33 Voor het platteland 12,30 Orgel (Johan Jc-ng) -- 1,20 Malando-orkest 2,00 Claude Debussy 2,30 De schoolarts geeft raad -• 2,45 Filmselecties' (grpl) 3,20 Eenmaal in je leven...» 4,23 Cantate 5,00 De school is uit 5,30 Puszta-klanken 5,45 De Wederopbouw in Indonesië 6,20 Gramofoonplaten 6,30 Nederlandse Strijdkrachten 7,00 Jan Corduwener 7,15 Föarjier yn Fryslan 7,45 Nederland- ders op zee 7,52 Appèl ex-politieke ge vangenen 8,05 Rede minister Gielen ivm de Jeugdwerk 8,15 Vaudeville- Strijkorkest 8,45 Ik ben het niet rnet U eens 9,05 Meestertrio 9,30 Achter het ijzeren gordijn 9,45 Beethoven- cyclus (Concert-Gebouworkest 11,15 The Ramblers 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur NCRV: 7,15 Gramofoonplaten 7,45 Een woord voor de dag 8,15 Te Deum Laudamus 9,00 Arthur Rubinstein (pianoj 9,15 Och tendbezoek bij jonge zieken 9,30 Wa terstanden 9,35, Piano-trio 10,00 Elsa Earthen (sopraan) 10,30 Morgendienst 11,00 St Paul's suite 11,15 Van oude en nieuwe schrijvers 11,35 Internatio nale Koorzang (grpl) 12,00 Paul Moole- naar (piano) 12,30 Weeroverzicht 12,33 Ancora-trio 1,15 Vrij en blij 1,45 Gra mofoonplaten 2,00 Voor de scholen 2,35 Composities van Henk Bijvanck 3,05 The golden Waltz 3,15 Gramofoon platen 3,30 Zang en piano 4,00 Bij bellezing 4,15 Concerto 5,00 Het kleuterklokje klingelt 5,45 Orgel 6,15° Sport 6,30 Met band en plaat voor u paraat 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,50 Eenstem mige psalmen 8,15. Concert-Gebouw orkest 8,45 Klassiek avondconcert 9,00 -NCRV-kwartet 9,15 Van soldaat tot burger 9,35 Sans Souci 10,15 Sweè- linck-kwartet 10,45 Avondoverdenking wegens opheffing bedrijf, op Woensdag 28 April '48, te 10 uur, ten huize van J. SNIJDER, Middenweg, é.H. Waard (Z.) t.o.v. 1 notaris te Alkmaar, va#i: 13 st. hoornvee, w.o. 10 melkkoeien, gekalfd heb bende of op kalven st. en 3 hokkelingen, alle t.b.c.- vrij. Voorts: jachtwagen, dogcar, bakwagen, onder stel dressêerkar, boeren wagen, driewielde kar met hooibeun en gierbak, maai- machine (Cormick) met dikke en dunne vingerbalk, hooihark, hooischudder, Amer. hooischuiver, gier- ponip, stenen wentel, boe rengereedschap en enig huisraad. op Dinsdag 4 Mei a.s., nam. 3,uur precies, in het koffiehuis „De 'Rus tende Jager", t.o.v. Notaris Mr. D.J.ROOS van het vrijstaande huis te Bergen, Broekbeeklaan 4, genaamd „De Wingerd", m. erf en tuin, tezamen 4.68 aren. Huur 36.p. m. Bezichtiging namiddags. Aanv. bij bet. koopp. onder gestanddoening der huur. Inl. t.k.v. de notaris, Oudegracht 289, Alkmaar, tel. 3521. Voor' Uw gezelschaps- reizen, nieuwe 30 PERS. TOURINGCAR. HOOYBERG. De Rijp. Tel. 16 op Maandag 26 April v.m. 10 uur in c2fé „De Nachte gaal" van de heer P. Ro- zing aan de Rijksstraatweg aldaar, van enige nette INBOEDELS nader breder te vermelden. Inbrenggelegenheid van nette goederen', dagelijks t.tn. Vrijdag 23 April. KOUDENBURG AMOUREUS deurwrs., Alkmaar, Geesterweg 16, tel. 3994 TE KOOP: „Tempo" motor-carrier, 1 ton laadvermogen Brieven onder no- A 318 bureau van dit blad- WASMACHINES uit voorraad leverbaar. Met Dordt E-M-F Motor. Het beste van het beste. Ga hem zien bij Uw handelaar WONINGRUIL- Aangeb. mooi beneden huis in Amsterdam-W. Gevr- woning in Alk maar. Brieven onder no. A 311 bur van dit blad. Mient 1 - Tel. - Alkmaar 3256 Bij aankoop van eeh vulpenhouder wordt de naam gratis gegraveerd. Binnenkort prima 4-kleuren-t Potloden. Bestelt nu reeds. PAYGLOP TOCH GEURIGER! SPOORSTRAAT 27 ALKMAAR Leerkracht met ervaring werkt leerlingen H. B S. en U. L. O hij,' Wiskun de, Engels, Duits. Tos. zicht op #n hulp bij huiswerk. Jan van Scorel- kade 78, hoek Bergerweg-

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5