V Recht in moordzaak te Hoogwoud Italië voor democratie behouden? Tegen beide verdachten 20 jaar geëist KONING LEOPOLD REISDE ONDER DE NAAM L. JANSEN Twintig doden bij Franse mijnramp Dinsdag 20 April 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145sle Jaargang No. 93 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Grote publieke belangstelling Voorlopige uitslagen wijzen in deze richting Christen-democraten hebben de leiding Van der Waals kreeg niet iedereen in handen Euwe boekt eerste zege Mijngasontp'offing de oorzaak? MET PINKSTEREN SPIJSOLIE Tien sterfgevallen onder repatriërende kinderen Bus-chauffeur krijgt drie maanden WEERBERICHT i S47 BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 234000 (t.n.v. N.V. Dagblad voor Noord-Holland) Directeur: J. Bijlsma ALKMAARSCHI COURANT VOOR DE HULDIGING VAN MEVR. ROOSEVELT ZIE MEN PAGINA 3. Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. Op 80 September 1947 werd de vry plotseling overleden Jacob Heida ter aarde besteld. Het was op een Dinsdag en hedenmorgen stonden voor de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar terecht de personen, die debet aan dit overlijden waren. Ook nu Is het Dinsdag. Aanvankelijk scheen het een normaal sterfgeval, doch geruchten en eigen waarnemingen gaven de Rijkspolitie aanleiding de bekende ge rechtelijke geneeskundige dr. J. P. L. Hulst te verzoeken sectie op het lijk te verrichten. Uit' de onderzoekingen kwam vast te staan, dat Heida door vergiftiging om het leven was gekomen. Als verdacht van deze laaghartige moord werden de echtgenote van H., de 25-jarige Sara Ver- planke en de 30-jarige buschauffeur Hendrik de Groot gearresteerd, die beide terstond een volledige bekentenis aflegden. De drijfveer tot deze moord was een liefdesverhouding tussen de buschauffeur en de echt genote van H. smeerd !net zuringzout en Heida at er van, doch zonder gevolgen. Half Augustus troonde De Groot Heida mee naar de Hoornse kermis, waar H. kennis maakte met een meis je. De Groot hoopte,' dat uit deze ken nismaking zich ook een verhouding zou ontwikkelen, zodat Sara een eis tot echtscheiding wegens overspel zou kunnen indienen. Maar de hoop bleek ijdel. En toen werden de vergiftigings pogingen met verdubbelde kracht voortgezet. Er werd rattenvergif in Hoorn ge kocht bij een drogist en men besmeer de hiermee een broodje. Heida at het op, evenals wat appelmoes en een bord tomatensoep waarin De Groot 't vergif gemengd had. Heida werd ziek en op op zijn verzoek werd dokter Schermer geconsulteerd, die nu ver klaarde geen diagnose van de ziekte te hebben kunnen stellen. De toestand van Heida verergerde en op advies van Dx. Schermer is hij toen naar „De Villa" te Hoorn overgebracht waar hij naderhand overleed In de prille morgenuren zaten de eerste belangstellenden reeds op de stoep van het gerechtsgebouw, in afwachting van deze geruchtma kende zaak. Naarmate het .tijdstip vorderde, waarop de president de be handeling zou openen, groeide de belangstelling en om 10 uur was de publieke tribune geheel gevuld. Tien getuigen waren door de of ficier van justitie, mr. A. W. Hol- steijn, gedagvaard om in het ge rechtsgebouw te Alkmaar voor de Meervoudige Kamer te getuigen te gen tweo inwoners uit Hoogwoud, Sara Verplanke en Hendrik de Groot, die beide verdacht worden van een giftmoord, die Jacob Heida het leven kostte. Doodstil werd het In de hoge rui me gerechtszaal, toen de parket wacht de verdachten binnenvoerde en plaats liet nepien voor de ver- dachtenbank. Er hing een gespannen atmosfeer die werd verbroken, toen de officier van justitie zich van zjjn zetel ver hief om de ten laste legging voor te lezen. Met strakke gezichten luisterde de rechtbank, gepresideerd door mr. A. D. van Regteren Altena, naar de woorden van mr. Holstejjn, die koel en zakelijk de stilte verbra ken. Gespannen luisterde het pu bliek op de tribune mee en met ge bogen hoofden hoorden de verdach ten aan, hetgeen zij in de Septem bermaand van 1947 hadden misdre ven. DE DAGVAARDING. De dagvaarding was zeer uitge breid daar hierin de pogingen tot moord, die de belde verdachten reeds in Augustus hadden ondernomen door middel van toevoeging van vergift ln het voor H. bestemde voedsel, waren opgenomen. Het kernpunt van de ten laste leg ging kwam echter hierop neer, dat op een of andere wijze de verdachten in September 1947 vergift aan het voed sel van H.'hadden toegevoegd ten ge volge waarvan H. op 26 September 1947 is overleden. DE EERSTE GETUIGEN 1 De eerste getuigen zijn de opper- 2 wachtmeester Key,' de gewestelijke commandant der Rijkspolitie Van Dijk en de wachtmeester Fix, die de be- 1 klaagden hebben verhoord en nu alle drie een korte verklaring afleggen, dat zowel Sara Verplanke als Hendrik de Groot vrij spoedig hun vreselijke moord hebben bekend. DE VROUWELIJKE VERDACHTE Dan moet Sara Verplanke opstaan en aan de hand vap de vragen van de president krijgen we nauwkeurige {reconstructie van de misdaad. Be laagde is niet nerveus, ze ziet er goed gekleed en verzorgd uit, maar ze spreekt zó zacht, dat haar antwoorden bijna niet zijn te verstaan. H. Sara Verplanke had een goéd huwe lijk met Jacob Herda, maar in 1946 kwam zij in contact met Hendrik de Groot. Er ontstond een verhouding, die door Heidq niet onopgemerkt «cleef en sindsdien konmen spreken van een breuk. Heida verklaarde tegen zijn vrouw, dat hij De Groot zou kun nen vermoorden". ^B,Slechter en slechter werd de ver houding tussen man en vrouw en er werd zelfs gesproken over echtschei- raSmg, waarbij Heida de beide kinderen zou houden. .t'Maar in Augustus 1947 bemerkte Sara dat er een paar draadjes los zaten aan de stofzuiger. Ze besprak dit met ?„ma?t,?n,Ze opperden de mogelijk heid, dat Heida dit zou kunnen hebben gedaan om zijn vrouw door electriciteit te doden ..Bewezen was de opzet allei minst, maar dit kleine voorval was aanleiding, dat De Groot en Sara er over gingen denken om Heida uit de weg te ruimen. De Groot zette een lei ding onder stroom, doch zonder resul- taat. Een bericht in .De Waarheid" om trent een vergiftigingsgeval in Zwolle was aanleiding om met vergif te trach tten Heida te doden. f Eén baring werd van binnen inge- VERDACHTE DE GROOT. Sara Verplanke kon na dit verhoor plaats nemen en de president ver volgde met een verhoor van de mede verdachte Hendrik de Groot. Ogenschijnlijk onaangedaan geeft verdachte antwoord op de hem ge stelde vragen. Zijn verklaringen wij ken enigszins of van die van de vrouwelijke verdachte. Volgens de verklaringen van de Groot zou zijn aandeel niet zo groot zijn als uit de verklaringen van Verplanke zou blij ken. „Op haar aandringen heb ik wat ver gift in het voedsel gedaan dat voor H. was bestemd. Op een desbetreffende vraag van de president verklaart de G., dat hij eerst proeven had genomen om te kijken welke soort vergift het beste in een vloeistof was op te lossen. Ook uit zijn mededelingen blijkt zeer duidelijk dat meerdere malen voedsel, waarin vergift was gestrooid oof ver mengd, door H. waS geconsumeerd. Even als het feit dat het voedsel zodanig was neer gezet dat de overledene er van zou gebruiken. „Na de eerste pogingen", deelde de Groot mee, „had ik er mee willen stop pen en een ander middel proberen op dat zij (Verplanke) van haar man af kwam." Hièrna is ook inderdaad een poging gevolgd, zoals Verplank verklaarde, toen de Groot de overledene met een meisje in aanraking bracht waarmee deze kermis heeft gevierd. Een der raadsheren,' mr. Stoffels, stelt enige vragen aan de eerste ver dachte ten aanzien van de stofzuiger, die in ongerede was geraakt. De stof zuiger was zo goed als nieuw, even als het elctrische koord, waar vlak achter de stekker het electrische koord blank was. Mr. Stoffels vraagt of het niet mogelijk was dat -dit was ont staan doordat de stekker meerdere ma len onvoorzichtig uit het stopcontact was verwijderd. Verdachte Verplanke geeft toe dat zij steeds van het koord de stekker verwijderde, doch dat deze in het ge- iheel niet klemde, zodat de beschadi ging van het koord naar haar mening daardoor niet was ontstaan. Desondanks is zij van mening dat de beschadiging niet opzettelijk door haar overleden echtgenoot was aangebracht met het doel om haar door middel van electrische stroom om het leven te brengen. Dan verschijnt de markante gestalte van Dr. Hulst uit Leiden, die de sectie heeft verricht, in de getuigenbank. Hij verklaart, dat er bij hem geen twijfel heeft bestaan, dat Heida vergiftigd is. Mej. Dr. Steenhoven, lector; aan de Leïd- se Universiteit, heeft de organen onder zocht en er dodelijke doses fosfor - en tallium in aangetroffen. De vrouwelijke getuige G., het meisje met wie Heida op de Hoornse kermis heeft kennis gemaakt, vertelt, dat de Groot naderhand 'n opmerking tnaakte, waardoor zij, toen zij hoorde, dat Heida in „De- Villa" was opgenomen, enige argwaan kreeg omtrent het snode spel, dat De Groot en SaraeVerplanke speel den. De werkgever van Heida, bakker Wit uit Hoogwoud, was op de hoogte geweest van de slechte verhouding tussen Heida en diens vrouw. Heida had al eens de opmerking gedaan: ,.Ik maak hem dood, die De Groot", maar Wit wist hem tot andere gedachten te brengen Toen Heida ziek werd, had bakker Wit al duistere vermoedens. Getuige Van Berkel, drogist te Hoorn, had de Rodenten aan De Groot verkocht Getuige had gewezen op het gevaar van deze vergiften, maar De Groot verklaarde, dat hij „een rat in huis" had, die hij verdelgen wilde. Aan het einde van deze getuigen verhoren gekomen leest de president enkele verklaringen en rapporten voor. Het rapport over de Groot is wel ongunstig en deze man neemt gedurende deze zitting wel een mis schien ogenschijnlijk onverschillige houding aan. In tegenstelling tot Sa ra Verplanke die in tranen uitbarst en snikkend meedeelt dat zij nooit steun van haar eigen man heeft on dervonden. De president maakt de opmerking dat het huwelijk toch steeds goed is geweest voordat zij kennis met de Groot heeft gemaakt. ,HET REQUISITOIR. Mr. Holsteijn releveert de gehele ge schiedenis om duidelijk te laten uitko men, dat het geheel met voorbedachte rade was geschied. Aanvankelijk waren de families Heida en De Groot vriendep en er bestond een genoegelijk contact. Deze vriend schap leidde tot ontrouw en echtbreuk van de beide verdachten, hetgeen tot gevolgd had, dat reeds in begin Januari op de kermis te Opmeer de eerste plan nen werden gemaakt om verdachte Verplanke vrij van haar man te ma ken. Langzamerhand ontstonden er ruzies en bespraken de verdachten een ma nier om H. van het leven te beroven door middel van electrische stroom. Het vervolg van het requisitoir heeft betrekking op de hierboven vermelde factoren. EIS20 JAAR. Aan het slot van zijn requisitoir eiste mr. Holsteyn zowel tegen de 25-jarige Sara Verplanke als tegen de 30-jarige Hendrik de Groot, een gevangenisstraf van 20 jaar. De verdachte Verplanke zakte op het horen van de eis in elkaar en moest ■worden weggedragen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) (De zitting duurt voort) i Hoewel de officiële uitslagen van de Italiaanse verkiezingen eerst heden avond bekend worden, wijzen de eerste resultaten op een zege der christen-democraten en een nederlaag van het Volksfront. Bij een ouderhoud met' een corres pondent vap Reuter heeft de, secreta ris van de Christelijk Democratische Partij, Picconi, verklaard: „Dit is een overwinning zonder weerga. Wij had den niet gedacht, dat zij zo groot zou zijn. Dit betekent, dat de democratie in Italië is gewaarborgd en gecon solideerd. Het Italiaanse ministerie van binnen landse zaken maakt als eerste verkie zingsuitslag voor de Senaat bekend de verkiezing van Ernesto Noe Page (christen-democraat), die in het district Val d'Aosta zes-en-vijftig procent der stemmen op zich verenigde. Enige uren na 't begin van de telling hielden de christelijk-democratische candidaten de leiding. De eerste uitsla gen zijn officieus en hebben alleen be trekking op de Senaat. Te Milaan, het linkse bolwerk, is de (Van onze speciale verslaggever). Wij hadden gisteren een onderhoud met de heer A. van Ulsen, chef-vlieg- dienst Europa, wlen het voorrecht te beurt viel, Koning Leopold van België met zjjn familie en gevolg, per D.C. 3 van Schiphol naar Genève te vliegen. Want dat de Belgische koning per K.L.M. zou reizen, stond reeds lang vast, ondanks de afleidingsmanoeuvres, (fee in pers en radio gelanceerd werden. Insiders hadden er echter de lucht van, dat er iets stond te gebeuren, want een speciaal vliegtuig moest gereed zjjn, met een uitgelezen bemanning, om de heer L. Jansen de naam waaronder de koning reisde te vervoeren. Ontroering maakte zich van hem meester toen hij over België vloog De Dakota was er, de uitgelezen be manning was er en op Schiphol volgde men de hele zegetocht van de koning via radioberichten. De politie was uit gerust met walkie-talkies en zo kwa men er onophoudelijk berichten bin nen. „Wassenaar gepasseerd, Leiden gepasseerdEn inplaats van enke le, stoven er wel twintig, dertig auto's Schiphol op, louter enthousiaste Bel gen, die hun Koning begeleid hadden van Rotterdam naar de luchthaven. En hoewel op Schiphol, zoals gebruike lijk, de fotografen streng geweerd werden, was er een overweldigende belangstelling en uitten de Belgen hun gevoelens in enthousiast vreugdebe toon. De K.L.M., zorgzaam als altijd, had alles voor een keurige ontvangst 'ge reed. Behalve gezagvoerder Van Ul sen en zijn tweede piloot Frenk, was daar de rest van de bemanning, waar van een steward en een stewardess niet de minst belangrijke leden waren, want op deze reis was ook aan het culinaire gedeelte de uiterste zorg be steed. Na de start, zo vertelde de heer Van Ulsen ons. bleek al spoedig, dat dit 'n gezellige, ongedwongen reis zou wor den. Koning Leopold had geen voor keur voof een bepaalde route Hij wilde maar recht-toe, recht-aan naar Genève vliegen, doch verzocht wel gewaarschuwd te worden bij het pas seren van 'de Belgische grens. „In de buurt van Tilburg maakte ik hem opmerkzaam op enkele punten beneden ons", zei de heer Van Ulsen „maar hét bleek dat de Koning het veel beter wist dan ik. Hij noemde verschillende plaatsen op en herkende het terrein onder'ons uitstekend." Koning Leopold had moeite, zjjn ontroering te bedwingen, toen hjj zjjn land onder zich zag doortrekken. Voor het eerst na negen jaar aan schouwde hjj met eigen ogen zjjn geliefd België. Ook zijn gemalin en zijn oudste zoon, Prins Boudewijn, lieten niets verloren gaan van de indruk, die zij van uit de lucht van hun land kregen. De Koning vloog de Dakota ook enige ogenblikken zelf, waarbij bleek, dat hjj dat niet voor het eerst deed. doch na enige tijd vond hij dat de ge zagvoerder maar weer moest overne men. „Ik vlieg lang niet zo goed, als uw Prins Bernhard", zei hij. Koning Leopold kon zich overigens niet herinneren, dat hij en gezagvoer der Van Ulsen feitelijk nog oude ken nissen waren. Jaren geleden namelijk toen de K.L.M. nog met Fokker's F 8 op Knocke vloog, woonde de vorst in een villa vlak bij het vliegveld van Knocke en soms kwam hij met Bou dewijn, die toen nog een kleine jongen was, kijken, Wie daar in de vroegte toch zo'n lawaai maakte. Prins Boude wijn echter kon zich die gebeurtenis nog wel voor de geest halen. „De Hollanders zijn zeker wel kwaad op de Belgen?" wilde de Ko ning weten, „omdat wij hun benzine opmakenErnstiger werd hij, toen hij informeerde, of de uitslagen van de Italiaanse verkiezingen al bekend waren en ook op allerlei ander gebied toonde hij zich een aangenaam cau seur. Radio-Brussel vroeg telegrafisch of de Dakota een V.I.P. aan boord had (een very important person een zeer belangrijk persoon) en toen de telegrafist seinde, wie de passagier was, laat zich de reactie op het Brus selse vliegveld („vliegplein" zei de Koning) raden. Zo bracht een Hollands toestel met een Hollandse bemanning de Belgische Koning naar Genève een Koning, die zijn land weer uit de lucht 'terugzag, maar die zeker hoopt, daar weer te rug te keren, na negen jaar lang over al te hebben vertoefd, behalve in zijn eigen geliefd Belgenland. De Prinselijke Familie en Mevrouw Roosevelt met haar Gezelschap ln tuin van Paleis Soestdjjk. stemverhouding in de eerste uitslagen ais volgt: christen-democraten 54.733; Volksfront 35.921. Ook volgens de eerste uitslagen lilt Florence en Turijn hebben de christen democraten een ruime meerderheid. Volgens de officeuze uitslagen van de senaatsverkiezingen in 89 van de 267 stembureaux in het centrum van Bo logna heeft hier het Volksfront de lei ding met 18.824 stemmen, christen democraten 18.734 en gematigde socialisten 5.784. EEN ZEGE VOOR DE GASPERI. Reuter meldt uit Rome, dat .it de eer ste verkiezingsuitslagen die door net centraal kiesbureau aan het Italiaanse ministerie van binnenlandse zaken zijn gestuurd, opgemaakt kan worden, dat Italië blijkbaar de eerste grote tegen stoot tegen de „emmunistischc expansie in Europa zal geven. Hoewel de eerste officiële uitslagen pas ter beschikking zijn gekomén, wijst de stroom van off'cieuze cijfers, die bij de dagbladen binnenkomen, o, een grote overwin ning voor de christelijk-democratiscne partij van de Gasperi. Opmerkelijk is, dat dit ook het geval is in de industrie streek van lord-Italië, hut bolwerk van het Volksfront. De gedeeltelijke uitslagen van de se naatsverkiezingen over geheel Italië luidden hedennacht om half één: Christen-democraten 882.321 en Volksfront 522.842 Op de derde zittingsdag van het pro ces tegen Anton van der Waals werd kolonel J. M. Somer als getuige-des- kundige gehoord. Schreieder werd echter vooraf in de gelegenheid gesteld het zijne over het „England-Spiel" te zeggen, hetgeen hij met enige trots deed. Hem heeft uit Londen nooit enig bericht bereikt, dat hem angst aanjaagde. Slechts in het be gin maakte iemand van de Ordnungs- polizei een fout, waarop Londen wel reageerde, echter zonder argwaan „te krijgen. In totaal werden 53 agenten door de Duitsers' gegrepen. Kolonel Somer verklaarde, dat door zijn dienst 43 agenten zijn afgeworpen, die nooit, zijn gearresteerd, terwijl er ook radioverbindingen waren, waarvan de Duitsers niets wisten. President: „Kunt u een verklaring geven, waarom er in Lpnden nooit arg waan is gerezen tijdens het „England- Spiel"? Getuige: „Nee, ik ben geen hoofd van die dienst geweest". President: „We hadden dus eigenlijk n andere getuige moeten dagvaarden" Getuige: „Inderdaad". De afgebroken partij Euwe-Smyslof uit de veertiende ronde is gisteren zon der verder spelen door Smyslof opgege ven. De stand is nu: Botwinnik 8 uit 11; Keres en Reshewsky ieder 5'/i uit 10; Smyslof 5'/j uit 12; Euwe 2'/i uit 11. De gisteravond gespeelde partij Res- hevskyKeres werd in een gecompli ceerde stelling afgebroken. Dr. Ir. Louwens treedt in functie Dr. ir. S. L. Louwes, directeur-ge neraal van de voedselvoorziening zal tegen 1 Juli a.s. de functie van „spe cial advisor" van de directeur-generaal van de FAO ((Food And Agricultural Organisation" of The United Nations" neerleggen. Hij zal zijn werkzaamhe den bij het minietorie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening hervat ten, In de steenkoolmijn bij Lens in N.- Frankrijk hebben zich twee hevige explosies voorgedaan op het mo ment, dat 350 mijnwerkers aan het werk waren. Ongeveer zestig mijn werkers zijn door vallend gesteente van de buitenwereld afgesloten. Twintig doden zijn reeds geborgen. De ontploffing, waarover de directie van de mijn zich nog niet wenst uit te laten, was zo hevig dat aan de opper vlakte het grootste deel van de instal laties door de druk werd vernield. Bij de ingang van de schacht liepen zes arbeiders brandwonden op. Enkele der ingesloten mijnwerkers hebben de op pervlakte bereikt. Reddingsploegen zijn afgedaald om te trachten hun ka meraden te bereiken. Uit Parijs wordt bloedplasma aange voerd, terwijl zich voor de ingang een dichte menigte verdringt. Later werd gemeld, dat de fhmp vermoedelijk is veroorzaakt door de ontbranding van mijngas of kolenstof. Er zouden naast de 20 doden een der tigtal gewonden zijn. In de bonnenlijst, welke in de week voor Pinksteren zal worden bekend gemaakt, zal een bon voor alle leef tijdsgroepen worden aangewezen voor het kopen van 120 gram spijsolie. In verband hiermede wordt nogmaals een beroep gedaan op het publiek om ledige spijsolieflessen in te leveren opdat de distributie niet in gevaar worde gebracht doof een tekort aan flessen. Extra kaas In de week van 27 April tot 1 Mei zal voor de houders van A, B en C-kaar- ten eert extra rantsoen kaas van 50 gram beschikbaar worden gesteld. Veertien dagen later zal wederom een extra rantsoei. kaas van 50 gram aan dezelfde leeftijdsgroepen worden ver strekt, een en ander dank zij een ruime kaasproductie. De in deze tijd van het jaar geproduceerde kaas leent zich niet voor bewaring van lange duur, zodat het niet mogelijk is voorraden te vor men, aldus de afd. voorlichting van het ministerie van landbouw. Op het naar Nederla« 1 terugkerende troepenschip „Volendam" hebben zich onder kinderen (babies) uit repatriëren de militaire gezinne - ernstige gevallen van enteritis (darmstoornissen) voorge daan, waarvan helaas tien met dode lijke afloop. Van et hospitaalschip „Groote Beer" is in de Indische Oceaan geneeskundig personeel ter aanvulling van de medische dienst aan boord van de „Volendam" overgegaan. Nog verde re maatregelen tot medische hulpverle ning worden getroffen. Schuldig aan ongeval te Breezand De arrondissements Rechtbank te Alkmaar deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen de buschauffeur van de NACO, Jan D. uit' Castricum, aan wie de officier ten laste had gelegd dat door zijn onoplettendheid en grove onachtzaamheid op 2 Januari 1948 het ongeluk te Breezand was ontstaan, waarbij een NACO-bus in botsing kwam met de trein. Vier personen kwamen bij dit ongeval om het leven. Veertien dagen geleden eiste de of ficier 5maanden gevangenisstraf en het onttrekken van het rijbewijs gedu rende een jaar. De president mr. A. D. van Regteren Altena sprak hetvon? nis uit. De rechtbank acht het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewe zen. De ernsige gevolgen in acht ne mend enerzijds en anderzijds de .na latigheid van de directie der NACO die pas na het ongeluk het verbod had uitgevaardigd dat de conductri ces niet naast de chauffeur op de motorkap mochten zitten, werd Jan D. veroordeeld tot een gevangenis straf van 3 maanden en werd hem het recht ontzegd gedurende één jaar een motorrijtuig te besturen. IN HET NOORDEN VAN HET LAND KOELER. Vanavond en vannacht weer plaat selijk onweer. Morgen in de loop van de dag geleidelijk van het Noord-Oosten doordringen van een koelere luchtstroom met vrü veel bewolking, maar met slechts hier en daar enig» lichte regen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1