r Nederla Mrs. Stad en Qmgmmg^ „DE SCHERMEER" vergadert in Alkmaar's raadszaal Prins Pauweveer Koedijkers, past op uw hond R.A.I. weer autosf Herstel Molenweg in twee jaar tijds Opvoering wekt verwachtingen Schoolartsendienst Alkmaar, Heiloo en Limmen De viering van de le Mei Burgerlijke Stand Kleverige kwestie AGENDA De eerste zwaluwen Invitatie-tournooi Venneker Bergen. Nog geen dubbel spoor Bergen Koedijk Herbeplanting langs de wegen De smalle Breelaan Burgerlijke Stand Snelle behandeling van raadsagenda Broek op Langendijk. Aan de dood ontkomen Langedyk. Schoorl. Prof. Schermerhfcrn „Keuze tussen twee wegen" Groot-Schermer. Hollandse Mij. van Landbouw afd. Schermerhom St. Pancras. Tonegido voor het voetlicht Oadkarspel. Een rijdende ijsfabriek Cattricum Kippendief te Zaandijk gegrepen Egmond aan Zee. Uitspraken Meervoudige Kamer Marktberichten Groslijst K.V.P. Tankauto ramt hotel Vanover d het vertrou Hartelijke plechtigh in de Ridderzaal Na tien jaar: Lewis schuldig verklaa I Onder voorzitterschap van dijkgraaf ,J. Posch, burgemeester van Stompe- toren, kwamen gistermorgen de hoofdingelanden van het Waterschap „De Schermeer" in de raadszaal van het Alkmaarse stadhuis in openbare zitting bUeen, op welke vergadering in een uur tijd een agenda van tien punten in een snel tempo werd af gewerkt. De heren M. J. Groot en C. Laan waren met kennisgeving af wezig en de opzichter Krönsen was wegens ziekte verhinderd, de verga dering bij te wonen. De heer Posch wenste de opzichter in zijn openings woord een spoedig herstel en wees er voorts op, dat het bestuur van het Waterschap streeft naar een, hoe wel zo sober mogelijk, toch doelma tig beheer, waardoor men tracht de belangen van de ingelanden zo goed mogelijk te. dienen. Een aantal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen, o.a. een besluit van de regentes van het Köninkrijk d.d. 30 October 1947, waar bij de heer Jb. Boekei te Zuid- en Noord-Schermer herbenoemd werd tot heemraad. De heer Boekei, die deze benoeming aanvaardt, dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De ver koop van de voormalige Molenkolk ir^ polder N® met daarlangsliggende kade aan de Stichting „Familiefonds De Sonnaville" te Den Haag werd door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. FINANCIëLE KWESTIES. Ingevolge een circulaire van Ged. Staten, waarbij de Waterschappen wer den verzocht, de op Rijksambtenaren toegepaste incorporatie van toelagen eu wedden in het loon, ook op hun ambtenaren te doen betrelckirtg heb; ben, werden de lonen der verschillen ds ambtenaren als volgt vastgesteld, na verrekening van de 15 pet. vaste tcelage en een aantal tijdelijke toela gen en overbruggingstoelagen: Secre taris f 1584f1980, penningmeester f 1500, technisch ambtenaar f 5266, bo de-veldwachter f 1760, stratenmaker 1 2184, tuinman-chauffeur f 2288, ma chinisten f 2575.40, wegwerker, tevens bedienaar der schuiven f 2382,20, weg werker f 2028. Voorts ontvangt de pen ningmeester een vaste toelage van f 48 per jaar. Tot een maximum van f 50.000 zul len bij de Amsterdamse Bank of een andere instelling één of meer leningen worden aangegaan, terwijl tot verbe tering van de Molenweg bij de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht een lening Van f 40.000 zal worden aange gaan rentende 2pet., met een loop tijd van 10 jaar. De 314e rekening over het boekjaar 1947 was bij monde van de heer Bos, lid van de controle-commissie in orde bevondeii. De .rekening vertoonde in ontvangsten een bedrag van f 195899, in uitgaven een bedrag van f 174146, zodat het batig saldo bedroeg f 21753. De begroting voor 1948 sloot in inkom sten en uitgaven op een totaal van f 243928.96. HERSTEL VAN DE MOLENWEG. Bij de nadere bespreking van de be groting kwam vast te staan, dat de NicoAkkerman's koorklassen had- de» het zich niet gemakkelijk ge maakt mqt deze kinderoperette waar van de meer moderne muziek van Jac. Jansen, met de gangbare sleur breekt en zeer effectief is. Maar dan moet men de partituur volkomen on der de knie hebben, en deze eis was misschien wat hoog gesteld want met de beste bedoelingen kon men het werk niet volledig tot. zijn recht doen komen. Er bleef echter nop voldoende te waarderen over, zodat men over het geheel toch tot een verdienstelijke uit voering kwam. De totaal indruk was wat tam en Nico Akkerman zal goed doen bij de tweede uitvoering met wat meer spirit te dirigeren, dat houdt de spanning er in, en geeft het geheel een vitaler cachet. Het beste van de avond waren de kinderkoren die beschaafd en zuiver klonken, en de dans der koks jongens, inge tudeerd door Anne. Marie Ktlhne. Prins Pauweveer, Emiel Kley- meer, speelde zijn rol alleraardigst. P. 'Haasbroek als koning en mej. Netty Wijn als koningin, ware goed. Ook d.e kok (v. d. Bogaerde) zc- g zijn partij met de nodige élan. De overige solisten stonden deze hoofdfiguren op prijzens waardige wijze bij. De regie van Jaap Tol kon ook meer tempo in de hande ling verdragen. Het orkestje was wel het zwakke punt van de avond, dit wist zich echter toch door menig critiek moment heen te werken, om tenslotte toch weer goed uit te komen. Bij de reprise kan zich hier veel herstellen. De decors en cos- tumering waren uitstekend verzorgd, en gaven alzo menig kostelijk tafereeltje te zien. Het publiek toonde door veel applaus het werk van de koorklassen te appreciëren. Na afloop had Nico Akkerman tot waardering voor zijn werk naméns zijn zangklassen, bloemen in ontvangst te nemen. Men heeft nu de vuurproef doorstaan en de tweede uitvoering heeft een goede kans vlotter en vitaler te verlopen. Moge Prins Pauweveer Don derdag weer veel belangstelling trek ken. MUSICUS. Molenweg in twee jaar zal worden hersteld, waarvoor een bedrag van f 84.000 geraamd is. De weg krijgt 'n klinkerdek en zal 'n laag Hoogoven slakken ter versterking bezitten. De te bestraten oppervlakte is 10.000 m 2 en als dit werk eenmaal achter de rug 'is, zal men er in jaren niet meer naar behoeven om te kijken. Men zal echter niet eerder kunnen beginnen, dan in de nazomer. Daal- de Molenweg een quartaire weg is, wordt er geen subsidie voor verleend. Wanneer echter de weg af doende hersteld is, is er wellicht inde toekomst nog een kans iets vergoed te krijgen. Het stofvrij maken van de Bloemen- dalerweg en Noordervaart zal 11.000 gulden kosten, het onderhoud van teer- wegen verslindt f 24.600, in totaal wordt de aanleg en het onderhoud van v/erken geraamd op f 95.800. De begroting van „de Matten" over 1948 sloot in inkomsten en uitgaven op f 726.20. MOLENS De voorzitter wijdde enkele woorden aan de molens in de Schermer, die voor de polder niet meer van zulk be lang zijn, dat ze grote uitgaven zouden wettigen. Spr. was van mening, dat ook het rijk en provincie maar het hunne móesten doen, om deze bouw werken te onderhouden. De hierna volgende rondvraag bracht geen be langrijke gezichtspunten meer aan de orde, waarna de voorzitter de verga dering onder dankzegging sloot. Echter werden de discussieselders nog enige tijd voortgezet, zij het dan ook in minder officiële omgeving en over minder officiële onderwerpen. Een en ander in verband met "het feit, dat de heer Posch op 28 April a.s. zijn vijfentwintig jarig huwelijksfeest hoopt te herdenken. Verschenen is het verslag van de schoolartsendienst Alkmaar, Heiloo en Limmen over het jaar 1947, alsmede het verslag van de werkzaamheden der schoolverpleegster. Het toezicht kan thans weer geregel der worden uitgeoefend. De dienst ver leende medewerking aan het malaria- onderzoek bij de onderwijsinrichtingen te Alkmaar. Het schoolzwemmen was een succes en er wordt aangedrongen op schoolbaden in Heiloo en Limmen, waar geen zwembad aanwezig is. Uit het verslag blijkt, dat het aantal volledig onderzochte leerlingen was: voor de kleuterschool 587; voor de La gere scholen 800 (le klas) en 461 (3e klas), voor de U.L.O.-scholen 89. Er werden 158 leerlingen naar de huisarts verwezen. Door de commissie, samengesteld uit de afdeling van de Partij van de Arbeid en dl Alkmaarse Besjtuur- dersbond, is voor Zaterdag 1 Mei het, volgende programma vastgesteld 's Morgens 9,30 uur bijeenkomst in de tuinzaal van de Muziektuin, waar na om 10.30 uur wandeling naar de begraafplaats, voor een herdenking van de overledenen. 2.30 uur Concert in de Muziektuin, aangeboden door de Muziekvereni ging „Excelsior", directeur G. Ander son. Ter afwisseling optreden van de A.J.C. 6.30 uur Muzikale wandeling door de stad van de muziekvereniging „Excelsior", te beginnen by het repe titielokaal^ van de vereniging in de Doelenstraat. Eindpunt de Koren beurs. 8 uur in de Korenbeurs opvoering van het Meispel „Feest en Bezin ning". Tekst van Willem van Iepen- daal, regie C. Lïndenberg. Aan de opvoering - van dit spel werken mede pl.m. 100 personen, mu ziek, zang, bewegingsspel, dansgroep, declamatie enz. Er is reeds wekenlang geoefend om de opvoering van het spel tot een der hoofdpunten van de 1 Meidag te maken. Geboren: Hendrik, z. van J. van Drunen en G. Meijer. Hendricus G. C.z. van H. G. C. Mooij en M. C. Goudsblom. Theodorus C., z. van T. D. F. Broi wer en C C. Terpstra. Jo hanna J„ d. van G. Waal en C. Slooten. Willem, z. van C. W. Zwart en N, Wendel. Johanna T., d. van K. de Jong en A. Ippen. Theodorus J., 7. van T. J. van Baden en J. Visser. Hendrik L., z. van D. M. ^cvenhek en C. M. Jonker. Aiianne K., d. van S. Al lijn en N. C. Vogelaar. Jan J., z. van J. J. Ooyevaar en S. G. Weijling. Selma H., d. van H. C. Boskamp en E. Wiggers. Getrouwd Johannes A. Dekker en Anna Jongsma. Anthonius van den Houten en Catharina W. J. Smit. Overleden: Marijtje Mulder 51 jaar. Gustaaf K. van Wanrooij 4 maanden. Gistermiddag bemerkten voorbijgan gers dat uit een spoorwegwagon op de Kanaalkade stroop wegvloeide. Enige vaten stroop bleken, vermoedelijk ten gevolge van het rangeren, omgevallen en defect geraakt te zijn. Er ging een flinke hoeveelheid stroop verloren. DESERTEUR AANGEHOUDEN. Door de politie werd gisteren een alhier woonachtig deserteur aangehou den en overgegeven aan de brigade commandant van de Koninklijke Mare- chaussée alhier. DINSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Ulvadero. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Leden vergadering Party van de Arbeid. Wapen van Heemskerk, 7.45 uur: Prop. feestavond spoor-, tram- en busper- spneel. Bergen, De Rustende Jager, 7.301 uur: Het lied van Bernadette. 14 jaar. WOENSDAG. Gulden Vlies, 8 uur: Lezing over Zuid- Frankrijk voor N.R.V. Waagplein: Voorjaarsveemarkt. Bergen, Huis met de pilaren, 8 uur: Lezing „De Vrye School". Bergen, De Rustende Jager, 2.30 en 7.30 uur: Het lied van Bernadette, 14 jaar. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: De harem, 34 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Victoria Theater, 8 uur: Het doornige pad, 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americaln, 8 uur: De kleine man, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée NACHTDIENST TAXI'S. Nassau-Garage, Nassauplein, tel. 3545. De heer K, Baas, garagehouder op het Heilige Land, belde ons hedenmor gen op met de mededeling, dat in de nekten op zijn werkplaats heden de eerste zwaluwen zijn verschenen. Dat is precies op dezelfde dag als het vo rig jaar toen deze vogels ook op 20 April hun nestjes hebben betrokken. In dit aardige biljarttournooi, dat in de tweede helft vair deze week beëindigd wordt, zijn nog de volgende resultaten bereikt: v. Stralen 100 35 12 2,85 Vingerling 74 35 16 2,11 Kalman 100 35 12 2,85 Louter 50 35 6 1,48 Jan de Boer 100 27 22 3,70 v. d. Aakster 100 27 21 3,70 Kloosterboer 100 39 8 2,56 Insing 87 39 8 2,25 Toen in 1942 op last van de Duitsers 't tweede spoor tussen Bergen en Koe dijk werd opgebroken, is van het tram lijntje AlkmaarBergen aan Zee nog niet alles meegenomen, wat wel gemist zou kunnen worden. Het stations-emplacement te Bergen, dat een 10-tal jaren' geleden reeds een veer moest laten, wordt nu wederom ingekrompen. Materiaalgebrek is er de oorzaak van, daar de N.S. de thans opgebroken rails en wissels elders meer nodig hebben dan hier. Er komt nu een kleine, bedienings apparaat voor het mechanische wissel en seinstelsel, dat momenteel grondig gereviseerd wordt. Het aantal seinpalen is uitgebreid van drie op vier. Ten. Westen van het station (bij de kruising van de oude Kerkelaan met de trambaan) is een inrijsein geplaatst, zo dat nu ook naar deze zijde een afdoen de beveiliging is gewaarborgd. Wij blijven de hoop koesteren nu er de laatste tijd zoveel zorg aan het tramlijntje besteed wordt, dat er nog eens een paar afsluitbomen zouden kunnen komen om het. vooral 's zomers drukke verkeer in de Breelaan behoor lijk te kunnen regelen. De wissel- en seinbediening vindt plaats op nog geen 50 meter van de overweg! In de afgelopen veertien dagen zijn door Gemeentewerken tussen de 150 en 200 jonge bomen geplant langs di verse wegen in Bergen, waar, hetzij tengevolge van de iepenziekte, dan wel door het bekende brandstofgebrek, hiaten in de aanplant waren ontstaan. Onder de nieuwe boompjes treft men allerlei soorten agn. Iepen zijn er niet bij, maar wel lindebomen, beu ken, twee soorten eiken, acacia's, es doorns, platanen en elzen. Bergen wil goed voor de dag komen in het nieuwe seizoen. Jong en oud ieder bescherme dus de nieuwe aan plant tegen vandalisme! Mogelijk zouden ouders of opvoe ders .de jeugd er nog eens op kunnen wijzen, dat de boompjes met rust gelaten dienen te worden. Wij zagen reeds een knaapje, dat meende te moeten proberen, hoe hoog hij in zo'n dun stammetje kon klimmen. De ge volgen laten zich raden, wanneer hier aan geen paal en perk gesteld wordt! Naar de naam te oordeleA i* er klaarblijkeiyk een tyd geweest, dat de Breêlaan met recht zo genoemd werd. 't Vorige jaar kocht de Gemeente een stukje grond van het Parkhotel, grenzend aan de Breêlaan. Thans gaat ook aan de overzyde bü Pension Ingeborg het hek een meter achteruit. Wie volgt? Geboren: Leonardus J J, zoon van Leonhard B Klüppel en J Kurcz, Lou« delswég 12 Cornells J, zoon van P Bos en P J Karremans, Dr van Peltlaan éls Gerardus E, zoon van J A Serpent 1 en N Oukes, Tulndorpweg 7 Muriel E, dochter van W J Kerkmeer en G A Floors, Ds van Peltlaan 33 Gisteravond kwam de raad der ge meente Koedijk in voltallige zitting bUeen onder voorzitterschap van de wnd. burgemeester, wethouder F. Riekwel. Waar de notulen de leden waren toegezonden, gelUk met de overige raadsstukken, behoefden ze thans geen punt van bespreking uit te maken. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de Proef- tuinschool te Hoorn, waarbü een subsidie werd gevraagd, ontspon zich enige discussie. De argumenten, waarop B. en W. voorstelden de subsidie af te wyzen, n.l. dat de school voor Koedijk niet van belang zou zijn, werd bestreden door alle raadsleden behalve de heer Hes (KVP) die geen opmerkingen maak te. Doch de heren Visser en Hart (Arb), Blauwboer (CPN) en Lambertschaag (VVD) pleitten 'Voor het verlenen van een subsidie. Tenslotte werd zonder hoofdelijke stemming besloten een sub sidie van f 25 te verlenen voorlopig voor de tyd van één jaar. FINANCIëLE HAMERSTUKKEN Een verzoek van B. en W. van Beerta om adhaesie inzake verbeterin gen by de DUW werd voor kennisge ving aangenomen, met de heer Blauw boer tegen. Besloten werd nader over leg te plegen met de heer C. van der Gragt inzake een hypotheek tot 70 pet. van de bouwkosten voor het bouwen van een woning. Een verzoek van de Tuinbouwvereniging „West" om een subsidie groot f 1500 voor het uitdie pen van de Achtersloot werd voor na der overleg aangehouden. Nadat de heer Lambertschaag be zwaren had doen horen en ,de heer Visser enkele opmerkingen hierom trent had gemaakt, werd besloten een tegeling vast te stellen, om tegemoet te komen in de studiekosten voor ge meente-ambtenaren, die zich verder wensen te bekwamen. 1 Aan Gedeputeerde Staten zal de sup pletoir# begroting (kapitaaldienst) 1948 worden toegezonden, terwyl aan de Woningbouwvereniging „Goed Wo nen" gelden beschikbaar worden ge steld voor de bouw van 4 woningen aan het Zuideinde. Bovendien krijgt deze vereniging nog f 1000 voor aan leg voor riolering en verbetering van de brug. Begrotingswijzigingen voor 't. dienst jaar 1947 en 1948 werden zonder hoof- deiyke stemming goedgekeurd, alsme de een voorstel tot vaststelling van een reglement op «de rechtstoestand van ambtenaren en een voorstel tot ver koop van een inschrijving grootboek ad f 1200. AMBTENAAR BURG. STAND. In de vacature J. A. Pesman, ont staan door diens vertrek naar de Beemster, werd met algemene stem men tot ambtenaar burgerlijke stand benoemd de heer C. J, Schellinger, die met ingang vdn 1 Mei zal optreden als burgemeester van Koedijk en op 12 Mei a.s. zal worden ingehaald. RONDVRAAG. Bij de rondvraag maakte de heer Hes enkele opmerkingen omtrent de brandweer. Men bleek echter van me ning, dat deze in de boezem van ,de brandweer zelf behoorden te worden behandeld. Zowel de heer Blauwboer als de heer Hart tenslotte merkten op, dat er in Koedijk nog steeds legio honden loslopen, hqewel een verorde ning verplicht, de dieren na 1 April vast te houden. Besloten werd, dat de politie in den vervolge met kracht zal optreden. Men zij dus gewaarschuwd De verordening is er niet, om met voe ten te worden getreden, er waar voor taan een hond los wordt aangetroffen, volgt onmiddellijk een proces-verbaal. In de nacht van Zondag op Maan dag ontsnapte een wielrijder op het nippertje aan het lot, doodgereden te worden door 'n luxe auto. De chauffeur kwam met de schrik' vrij en hield om zijn opwinding te luchten, een waar lijk gespierd sermoen. Maar Bacchus had de wielrijder zo zeer in zijn greep, dat hy niet'eens voejde hoe hard de straatstenen wel zijn. COLLECTE T.B.C.-BESTRIJDING Op Woensdag a.s. zal door het T.BiC.-bestrijdingsJonds „Draagt el kanders lasten" van het C.N.V. een collecte worden gehouden. KAT AAN DE BEL. Mevrouw Doorn die tot de oud ste inwoners van B. o. L. behoort werd 's avonds opgeschrikt door een heftig gerammel aan de deurklink. Het bleek, dat enkele veelbelovende knapen met een yzerdraad een kat aan de deurklink hadden gehangen. Daar de lus niet dichtschoof, werd de kat niet gesmoord, maar wendde hevige pogingen aan zich te bevry- den, met het gevolg, dat mevrouw Doorn de grootste schrik vanhaar leven onderging. (Het ls te hopen, dat de politie de jeugdige dierenbeulen .kan opsporen. - Red.) HANDLICHTING VERLEEND. Aan Reyer ten Bruggecate werd handlichting verleend, teneinde hem In staat te stellen een handel in oliën enz. te dryven in deelgenootschap met zjjn vader. Er was buitengewoon grote belang stelling vqor deze eerste verkiezings avond, waarop Prof. Ir. Schermer- horn het woord zou voeren. Spreker begon met een terugblik te werpen op 1945, -toen we stoffelijk uitgeschud waren en op een niet hoog geestelgk peil stonden. Om te komen tot een verdeling van het nationale inkomen, waren tal van maatregelen noodwendig. Er werd o.m. een geheel nieuwe belastingpolitiek gevolgd, waardoor grote sommen uit de zak van de een werden overgeheveld naar die van een ander. Er ls een begin van soc. politiek gevoerd. Vele voor beelden verduidelijkten dit 'alles. Dat alles niet steeds volmaakt was en of er niet meer bereikt had kunnen wordenis dat alleen de schuld van de P.v.d.A. met haar 29 zetels? Tal van maatregelen werden geno men ten voordele van de loontrekken- den en de kleine zelfstandigen. Met vooroorlogse politiek was het niet gelukt de economisch zwakken uit het moeras te trekken. De P.v.d.A. verbeeldt zich niet, aldus spr., dat geleide economie een heilstaat zal op leveren; geleide economie is egn mid del van vandaag, dat straks weer als cndeugdelqk aal verdwijnen, ftet gaat er hoofdzakeiy'k om, de wereld te be- vrijden van gebrek en van vrees, niet alleen van vrees voor gebrek, maar ook van vrees voor een despotische overheid. De prijs, die de communis ten vragen voor het wegnemen van de vrees voor gebrek, achtte spreker te hoog. Onze rechterzijde toont zich wel bang voor een despotisch bewind, maar meent de strijd tegen gebrek te kunnen voeren met middelen, die ver ouderd zijn. De keuze tussen deze twee wegen, aldus besloot spreker zijn met de meeste aandacht gevolg de rede, ls belangryker dan al het andere. Donderdagavond hield de afdeling van de H M L een vergadering bij H H van T wij ven Voornttlr P Bruin opende de vergade ring met een woord van welkom, het ver- verheugde spreker, dat ondanks drukke werkzaamheden op de bedrijven, er zo'n grote belangstelling voor deze avond was Tevens richtte de voorzitter zich tot Ir. Beneden, die een avond had willen vrij maken om hier te komen spreken Het onderwerp van Ir. Beneden uit Alk maar was; „Mechanisatié op onze gras- landbedrijven" Allereerst het tekort aan arbeidskrachten, zeer hoge lonen Men kan mechanisch melken, ierpompen, ook vooral voor trekkracht is het zeer be langrijk Men heeft minder paarden no- dtg, dus ook bezuiniging van voer, Hvaar- door men weer meer voer voor de koeiert heeft Practisch kan haast alle werk gemacha- niseerd worden, maar is dit belangrijk genoeg en economisch verantwoord om het bedrijf rendabeler te maken? Spreker gal tal van voorbeelden uit de parctijk, waaruit blijkt, dat dit inderdaad het geval is. vooal ook voor kleine bedrijfjes, daar men in korte tijd heel wat werk kan afdoen Spreker sprak uitvoerig over het grote nut van een tractor, hier kan van alles mee gedaan worden Volgens spreker is een tractor voordeliger in het gebruik dan een jeep Mechanisatie van een weide- bedrijf komt op f 8 9000.—, buiten de melkmachine Voorts behandelde spreker nog het coö peratief aanschaffen van machines:voor opgerichte coöperatie geeft de regering subsidie Tenslotte dankte de voorzitter de spre ker voor zijn duidelijke uiteenzetting Zaterdag bracht „Tonegido" het blijspel „Haar laatste wil". Vóór de opvoering sprax de voorzitter een welkomstwoord, waarin hjj o.m. naar voren bracht, dat actie tot werving van donateurs tot een tevredenstem- mend resultaat had geleid. De zaal was goed bezet en wanneer de wer ving van donateurs op dezelfde voet voortgezet wordt, zyn voor „Tone gido" de moeiiyk tyden wel voorby. De opvoering zelf viel zeer in de smaak van het publiek, wat wel be wezen werd door de'reactie van de zaal. De aanwezigen hebben zeker een aangename avond gehad en voor „Tonegido" zal het behaalde succes zeker een prikkel zyn nog betere prestatie te leveren. In de pauze werden ter verstevi ging van de lias enige loten verkocht, terwó'l een geanimeerd bal de opvoe ring besloot. 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar GerritsenBlom hoopt 28 April a.s. zijn gouden bruiloft te vieren. Men verzoekt ons te melden naar aanleiding van het bericht, dat de heer Blauw te Alkmaar de eerste üsauto had waarin niet alleen verkocht maar ook geproduceerd wordt, dat de heer H. Vis alhier reeds het vorig jaar over een dergelijke rijdende ijsfabriek be schikte. Hij heeft deze nog steeds in gebruik en bezoekt daarmede diverse kerriiissen in om land. Omtrent de aanhouding van de dader van de diefstal van acht kippen en etn haan, ten nadele van de heer L aan d« Doodweg alhier, vernemen wij het vol gende: De dader, zekere reisde met zijn buit met de eerste tijBin naar de hoofdstad Doch de politie, die al enige tijd op hem loerde, had lucht van zijn kippenroof ge. kregen Vlug óp de motor werd de race tegen de trein ingezet Eindelijk in Wor- merveer konden de f agenten op de trein stappen, om ee$ onderzoek in te stellen Reeds hadden ze een reiziger te pakken, die Jammerend klaagde: „Ik heb het niet gedaan" Dit strookte met de waarheid, want de werkelijke dader was in ttfor- merveer 'op de treeplank gekropen (na tuurlijk niet aan dé perron-kant) De ontknoping van het drama was ais volgt: Bij station Koog-Zaandijk sprong de ^kippendief van de trein Doch de dienstdoende chef der N S was ook niet mis Hij had de knaap in de gaten en wees de politie-agenten de richting, waar. in de rover trachtte te ontsnappen Het werd een dolle achtervolging door tuin tjes en over schuttingen Het succes was aan de zijde der politie-mannen, di» een arrestant rijker, huiswaarts keerden RK METAALBEWERKERSBOND „SINT ELOY" De BK Metaalbewerkersbond „St Eloy Komt op 26 April a s in het Jeugdhui! H bijeen voor het houden van de jaarver gadering De heer Brussel, distriets-be- stuurder, zal spreken over' de 'nieuw® CAO WOENSDAG OOK VEILING De Coöperatieve Tuinbouwvereniging „Ons Belang" zal met ingang van morgen weer op Woensdag veilen OPBRENGST COLLECTE De inzameling voor de stichting „De Nederlandse Vrouw 1898—1948" heeft f 691,55 opgebracht Nagekomen giften kunnen worden afgedragen bij me* GeerlingSj Pr Bernhardstraat 14 MARKTBERICHT Veilininoterfng van gisteren: Witlof I 40—58 en II 20—35; Spinazie 12—21; Sprui ten 92; Sla 13Vil Peen 16l/r—19; Rabarber 18; Waspeen 5Vt; alles per kg Rapen 4 cent PROJECTIEL GESPRONGEN. Zondagmiddag is de zesjarige De IV. alhier door het spelen met een explo derend projectiel zo ernstig aan de hand verwond, 'dat twee vingertjes waar- schynlijk geamputeerd moeten worden. Het jongetje is in een ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. De Alkmaarse Rechtbank deed he denmorgen uitspraak in de volgende zaken: Willem H. f 100 of 1 maand. Aarnout B. f 125 of 25 dagen, 6mnd. intrekking van rijbewijs. Alex 'd O vrijspraak. M^rtinus A. J. vryspraak. Joseph W. C. f 500 of 60 dagen. Nicolaas Jozef J. 14 dagen gevange nisstraf en 6 mnd intrekken v rijbewijs ALKMAAR, 19 April Opgave van het aangevoerde vee op de veemarkt: 22 vette ïcoeien en 335 nuchtere kalveren; beide voor de Centrale ALKMAAR, 19 April 1948. (Alkm. I Exportveillng)Andijvie f 32f 64; .Spinazie f 9f 20: Rabarber f 12f 38; Gele kool f 6.50—f 21; Prei f 22—f 38; Uien f 70—f 90; ten f 6—f 7; Witlof f 28—f 62; Bloemkool: IA f 62, I f 32— f 50 en II f 15—f 28; Radijs f 14—f 20; Selderie f 7- 10; Selie f <2.50—f 4.50; Sla 6f 18. Alles per 100 kg. stuks, bos en/of krop. LANGEDIJKER GROENTEN-CENTRALE. 20 APRIL. 5000 kg rode koot f 26.90f 42.60; 40.000 kg gele kool f 17.90—f 23.50; 10.000 kg witlof f 35—f 48; 2500 kg ra barber f 6f 12. NOORDSCHARWOUDE, 20 April. 15000 kg gele 18.20—23.10; 1300 kg rode 4049. 240Q kg prei I 3646; prei II 28; 7500 kg witlof I 42—55; witlof II 35—46; witlof III 30—38. Op de groslijst van de Kamerverkie zingen voor de R.K. Volksparty komen voor de Rykskieskringen Den Helder, Haarlem, Leiden, Dordrecht en Mid delburg de volgende namen voor: 1. Mr. J. H. van Maarseveen, 2. J A. C. Groen Az„ 3. W. Steinmetz, 4. T. S. J. Hooy, 5 Dr. L. G. Kortenhorst, 6. Mej. A. H. Nolten, 7. J. M. A. C. van Dongen, 8. Mr. P. J. M. Aalberse, 9. Mej. Mr W. M. W. van La -chot, 10. M. P. van der Weyden, *11, Dr. W. J. Dijsselbloem, 12. C. J. van der Ploeg, 13. N. J. Hooy- schuur, 14. P. van Leeuwen, 15. W. L. M. Groffen, 16. M. P. A. Meissen, 17. A. J. M. Angenent, 18. E. P. C. Clijnck. Op deze lyst werden aangewezen Dr. L. G. Kort horst m3t mej. A. H. Nol ten als deskundigen en de heer Mr. P. J M. Aalberse en rfiej. Mr. W. M. W. van Lanschot als plaatsvervangers-des kundigen op bovengenoemde plaatsen. Gisterochtend is een zware tankwa gen van de Shell, toen hij de bocht nam van de ArnhemsewegDorpstraat, gekanteld en tegen de gevel van de uitspanning de Smittenberg te Beekber gen terechtgekomen, welke daardoor zwaar beschadigd werd. De tankwagen sloeg lek, waardoor circa 200 liter stookolie verloren ging. Wonder boven wonder kwam de chauffeur er slechts met een schram metje af. In de Ridderzaal, het symbol leven, hebben de Nederland Mevrouw Roosevelt. Meerde haar zegetocht door de Rid de vertegenwoordigers van e tigheld als deze een zo'n uitg getuigden de talrUke bloem» vrouwen werden .uitgesprokï de grote president, niet slee vollf, maar als biyk van wa tegenover haar grote Ameril Prinses Juliana en talrüke bflgezet. Het was een ontroerend ogenbl mevr. Roósevelt, gekleed in een zijden japon met een kleine bo door de presidente van het Nedej Vrouwencomité, mej. mr. M. A gen, de zaal werd binnengelei werd gevolgd door H. K. H. Juliana, gekleed in het pai waarna de ambassadeur der Ver. alsmede vertegenwoordigers v< Nederlandse Hof volgden. Voorts aanwezig de minister-president schillende leden van zijn kabi voorzitters van de Eerste en Kamer, de fractievoorzitters en deren. VAN OVER DE OC! In haar welkomstrede zeide de dente van het Nederlandse Vrc comité o'.a.: In de donkere jaren van onde king en bezetting kwam er van oceaan een stem, die ons met hoo vulde en wanneer onze gedachten gaan neemt het Amerika van die de trekken aan van de grote pre dit Uw echtgenoot was. Het was niet bewondering, all wij hem ten zeerste bewonderde was niet dankbaarheid, alhoew oneindig dankbaar waren voor hij voor de wereld deed. Het was vertrouwen. Wy stelde vertrouwen in hem. Zoals klnde de donkere wereld voelden w Op Vrydag 30 April openen deuren van het bekende, sinds vrijding geheel gerestaureerde R bouw te Amsterdam voor de eer: oorlogse tentoonstelling van mc tuigen met toebehoren hier te lani krijgt het Nederlandse publiek voi eerst na tien jaar de gelegenheid Bonenauto's, vrachtwagens en aut sen uit alle -auto-producerende en in een grote variëteit van typ metingen en! prijzen onder één d een te zien. Deze internationale tentoonste die tot 9 Mei zal zyn geopend, staan uit het verlangen en de bel van het Nederlandsee autobedrijfs om ook in dit opzicht de terugkeer normale toestanden re bevorderen geëxposeerde materieel te doen gen van de grote betekenis, well moderne motorvoertuig voor het portwezen en daarmee voor onze huishouding heeft. De belanj plaats, die de groep der bedrijfs in het RAI-gebouw zal innemen, tueert het utilitair-economische ter der tentoonsteling, dat geheel past in het kader van deze tijd.'In categorie zal een weliswaar niet vangryke maar technisch onbe hoogstaande, nationale industrie presenteren. John Lewis, leider van de vei de mynwerkers in de V.S., die de rechter moest verschijnen in band met de staking van 400.000 werkers is schuldig bevonden aan lediging van het Hof". Heden zal ni» worden gewezen. 34) HOOF] Een inspecteur Beekman zette wem naar Rotterdam. wan, die tegenover hem ePt, zodat er niets van zijn aangenaam verrast, toen de kri oude schoolmakker Leo van dei "wj°' beste kereI." zei hij, „Niet zo onverwacht als je „Het Nieuwsblad". Tenminste eens rustig met je willen praten s we samen in de trein naar gebruik van te maken." "Hoe weet je, dat ik naar "Omdat ik bijna achter je ston „Moet je ook naar Rotterdam ..Neen, eigenlijk niet. Ik was haar de trein gebracht heb, ma; te komen zitten." „Dan bof je, dat je in deze „Inderdaad, maar ik zou je in „Maar je wilt tech niet zegge: .ik er heen mo'et?" „Ja, dat wil ik wél zeggen. I] naar de redactie te bellen en

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2