Rauter opnieuw voor 't Hol 137 renners aan de start voor Neêrlands monstercourse Haganah bezet havenstad Haifa Tweede Kamer betuigt instemming met Vijf Landenpact Principieel verschil tussen Regering en Oppositie Heiloo. Vrijdag 23 April 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN ,45ste Jaar8ang No- 95 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN 20.000 Tulpen op Canadese graven Moeder liet vier kleine kinderen verhongeren OOK AANVAL OP JERUZALEM Morgen de Cup-finale Hoogterecord gebroken WEERBERICHT Russen verbieden Nord Express Euwe verliest van Keres Alleen C P.N. verklaart zich tegen De Ronde van Nederland Procureur huldigt de verdediger BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 332Q REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 234000 (t.n.v. N.V. Dagblad voor Noord-Holland) Directeur: J. Bijlsma ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal. Wrnd Hoofdredacteur: Jac. Broersen. RayonredacteuiW Oliemans. STAD BIJ VERRASSING GENOMEN De Haganah, de Joodse strijdor ganisatie, is gisteren een grote aan val begonnen op de havenstad-Haifa, waar zü in een hevige slag gewik keld werd met de Arabieren. La ter werd medegedeeld, dat de Haga nah de stad vrijwel geheel in han- den heeft. Arabische eenheden houden op ge- isoleerde punten in Haifa nog stand. Britse troepen hebben zich ingegraven rondom Kingsway, het voornaamste zakencentrum, dat tussen het Arabi sche en het Joodse stadsdeel ligt. Haifa heeft 145.000 inwoners, van wie ruim 40 procent Arabieren zijn. Volgens officiële mededelingen heb ben de Joodse strijdkrachten de voor- jmamste strategische punten langs de kust onder controle. Ruim een etmaal lang is Haifa beschoten door machine geweren en geweren. Van de berg Car- mel zetten de Joden hun hoofdoffen sief in tegen de zestigduizend Arabie ren van Haifa. „Choery Huis", het hoofdgebouw van de Palestijnse spoorwegen, is, naar verluidt, geheel uitgebrand. De twintigduizend inwoners van het district Soek vluchtten in paniek, toen de eerste golf Joodse strijders nader de. Volgens politierapporten hebben de meeste Arabische vrouwen en kin deren gepoogd Acre te bereiken. Elke bedreiging van de Britse ver bindingslijnen zal worden tegengegaan „met de strengste maatregelen, de staat van beleg inbegrepen". Britse mariniers verdedigen de haven van Haifa, die voor evacuatie gebruikt moet worden. Alle Britse strijdkrach ten in Jeruzalem zijn gealarmeerd „voor het geval de Haganah eenzelfde aanval op de Heilige Stad wil onder nemen". Tot nu toe zijn aan Britse zijde één dode en 16 gewonden geval len. Volgens de Haganah zijn in de strijd om Haifa 20 Arabieren gedood en be dragen de eigen Verliezen 4 doden en ongeveer 32 gewonden. Van de zijde van de Haganah wordt voorts gemeld, dat een detachement van de Irgoen Zwai Leoemi aan de gevechten heeft deelgenomen. Het Ned. Oorlogsgraven Comité te Amsterdam heeft de mededeling ont vangen, dat bloembollenkwekers 20.000 tulpen beschikbaar zullen stellen voor de officiële plechtigheid; welke zoals bekend, op de „Canadian Military Ce metery" op de Holterberg te Holten (O) r ter gelegenheid van de herdenking van de overgave 'van de Duitse troepen aan het Canadese leger op 5 Mei a.s. ge houden wordt. Deze bloemen zullen op de middag van die dag, wanneer generaal Foulkes de begraafplaats bezoekt, door pl.m. 1400 schoolkinderen uit Holten en om geving gelegd worden op de graven van evenzoveel Canadese soldaten. In het zogenaamde Brabantsee dorp in Rotterdai. is een echtpaar gearres teerd, dat zijn vier kleine kinderen in ergerlijke staat van verwaarlozing bracht en lietjzerhongeren, ten gevolge I waarvan de kleinste, een knaapje van tien maanden, in levensgevaar heeft verkeerd. Op- klachten van de omwo nenden kon de Kin ierpolitie nog juist op tijd ingrijpen. De 25-jarige moeder liet zich niets aan haar kroost gelegen liggen. Ze was de hele dag op stap en kocht soms op één middag voor twee gulden ijs, ter wijl de kinderen honger leden. Brits doodvonnis zonder zwarte baret De eerste persoon, berecht wegens moord, nadat het Britse Lagerhuis voor vijf jaar de doodstraf heeft afge- I schaft, is de 22-jarige D. G. Thomas. Hij werd schuldig bevonden aan de dood van de politieman Edgar. In plaats van de lange formule, die tot dusver bij een doodvonnis werd I uitgesproken, zei de rechter Hilbery slechts: „De straf, die het hof u op legt, is de bij de wet voorgeschreven straf, te weten: de dood door ophan ging". De rechter had evenwel niet de gebruikelijke zwarte baret op. Ook stond er niet, zoals tot dusver, een geestelijke achter de rechter om het woord „amen" uit te spreken na de woorden: „Mogé God uw ziel genadig zijn". HEINTJE DAVIDS VERTREKT MORGEN. De Nederlandse cabaretière Heintje Davids vertrekt morgen per KLM naar Amerika. Op 6 Mei zal zij in New York in een uitzending van „Radio City" optreden, vervolgens gaat zij naar Hollywood, waar zij in een film over het Nederlandse verzet een rol zal ver vullen. Volgens een te Damascus door de Arabische strijdkrachten in Palestina uitgegeven communique bieden de Ara bieren in Haifa nog steeds verbitterd weerstand aan de Joodse aanvallen. Plaatselijke Arabische comité's in Palestina hebben het Syrische Rode Kruis om kleding voor 10.000 Arabi sche vrouwen en kinderen verzocht, die uit hun dorpen zijn geëvacueerd. Na onderhandelingen over een wa penstilstand hebben Joodse strijd krachten de aanvallen op de Arabie ren in de haven van Haifa hernieuwd. Honderden Arabische vluchtelingen verdringen zich op de havenhoofden, van waar zij per boot trachten te ont komen. Uit Arabische bron wordt be richt, dat Arabische versterkingen naar Haifa optrekken. Wapenstilstands onderhandelingen met Engelsen als tussenpersonen zouden heden te 11 uur plaatselijke tijd worden hervat. Voorbereidingen worden getroffen Te Jeruzalem doen geruchten de ronae, dat de Joden een aanval op grote schaal op Dinsdag 27 April beramen om strategische punten ln Jeruzalem te be zetten. De Heilige Stad bereidt zich op een aanval voor. Zowel de Arabieren »ls de Joden bouwen complete beton nen wachthuisjes en brengen stalen rails verticaal in de straten aan om ge wapende aanvallen tot staan te bren gen. De oorlogvoerenden hebben snel gebouwen bezet, die door de Engelsen werden ontruimd. SYRISCHE LEGER NAAR PALESTIJNSE GRENS Het Syrische leger heeft bevel ge kregen zich bij de Palestijnse grens te concentreren. In het elftal van Blackpool, dat mor gen te Wembley de finale om de En gelse Cup speelt tegen Manchester Uni ted, is een verrassende wijziging ge komen. De beroemde rechtervleugel MatthewsMortensen is verbroken, doordat Mortensen is aangewezen als middenvoor, in de plaats van Mcintosh, die alle vorige bekerwedstrijden mee gespeeld en vijf doelpunten gemaakt had. Naast Matthews komt Munro te staan, die eigenlijk een buitenspeler is en na de eerste drie bekerwedstrijden niet meer was opgesteld. Zoals reeds gemeld zal Leo Pegano van 4.154.45 voor de KRO een oog getuige-verslag geven van een gedeelte van de wedstrijd. Een gewone Britse jager van het type de Havilland Vampire De reikte op 23 Maart 'n hoogte van 18.133 meter. De piloot brak het hoogterecord tijdenS een vlucht die slechts 47 minuten duurde. Op 18.000 meter is de lucht zo koud en ijl, dat zij elk leven doodt. De Vam pire standaard jager heeft een her metisch gesloten cabine, die automa tisch verwarmd wordt en op juiste luchtdruk gebracht, terwijl zij boven dien voorzien is van een veiligheids apparaat, dat de piloot in geval van nood 10 minuten bij bewustzijn houdt, juist voldoende om hem tijd te gunnen, naar veiliger luhtlagen te dalen. PRINS KAREL VAN BELGIë De Prins-Regent van België brengt een officieel bezoek aan Amerika. Weersverwachting, geldig tot he- denavond: RUSTIG WEER. Zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen en enkele verspreide buien. In het Noord-Oosten van het land minder warm, overigens ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen West en Zuid. Da spoorwegkantpren van de clrie Westelijke mogendheeden in Berlijn hebben Donderdag telefonisch de mede deling gekregen van Russische zijde, dat de Nord Express niet mag rijden voordat nieuwe regelingen zijn getrof fen met de Sovjet-autoriteiten. De Nord Express onderhoudt de ver binding van Berlijn met het Westen sinds 1945 en vervoerde staatsburgers van geallieerde mogendheden, die op verzoek van Russische beambten hun bagage en papieren moesten tonen. Deze Sovjet-maatregel zal de laatste schakel in het passagiersvervoer van Berlijn naar het Westen verbreken. De Franse autoriteiten treffen voor bereidingen om in verband hiermede bussen te laten rijden tussen Berlijn en Brunswijk. Sinds begin April hebben de Engelsen een busdienst op deze route. Gisteravond werd de 16de ronde van het wereldschaaktournooi gespeeld. Eu we gaf zijn partij tegen Keres, die met wit speelde, na de 41ste zet op, terwijl de partij Reshevsky—Smyslov in re mise eindigde. De stand luidt thans: Botwinnik 8 en 1 afgebroken partij uit 12; Keres 7'/s en 1 afgebroken partij uit 13; Reshevsky 6V2 uit 13; Smyslov 6 uit 13; Euwe 3 uit 13. Gisteravond heeft de Tweede Kamer behandeld het wetsontwerp tot goed keuring van 't verdrag tussen België. Frankrijk, Luxemburg, Nederland en het Verenigd Koninkrijk Groot- Brittannië en Noord-Ierland, onder tekend te Brussel op 17 Maart 1948. Bij de algemene beraadslaging was tevens aan de orde de motie-Van der Goes van Naters (Arb.) mede onder tekend door de K.V.P. betreffende de opbouw van een rechtsgemeenschap van democratische staten in federaal verband. De heer R 0 01 v i n k (KVP) achtte het samengaan van meer landen dan in' de Benelux toe te juichen. Ten- aanzien van het Duitse probleem merkte hij op, dat een royale steun aan de christelijke organisaties in Duitsland gewenst is. In Duitsland bestaat thans een politiek vacuum, dat gevuld moet worden uit het westen. Duitsland zal op lange ter mijn in West-Europees verband moeten worden opgenomen. In verband met de motie merkte hij op, dat de minister het federalistisch streven in ons volk onderschat. Vele gebeurtenissen en plechtigheden hebben reeds in het hartje van onze hoofdstad; met name de Dam, plaats gevonden. Een startschot voor een wielerwedstrijd is misschien wel geen belangrijke gebeurtenis of plechtig heid, maar wanneer dat schot klinkt om de eerste ronde van Nederland voor professionals in te luiden, dan is het wel een gebeurtenis. Morgenochtend om half tien zal aan ruim 130 renners het sein worden ge geven om Nederland te gaan doorkruisen. Fransen, Belgen, Luxemburgers, Italianen, Spanjaarden en Nederlanders zullen op hun tocht van 1700 km. in negen dagen in alle hoeken en gaten van Nederland komen en elkaar de eer betwisten op 2 Mei als winnaar het Olympisch Stadion te Amsterdam binnen te rijden. over vier verwacht. Zal het een bui tenlander zijn die daar als eerste het stadspark zal binnen rijden of zal het één van 'onze Nederlandse prominenten zijn. Wij weten het niet en zelfs aan een gissing durven wij ons niet wagen. Op die eerste etappe van de eerste grote Ronde van Nederland zijn onze DE STICHTING NATIONAAL Noordzeekanaal, omdat er alleen nog jongens in ieder geval zedelijk ver- SPORTGEBEUREN zijn diensten zal moeten bewijzen. Men besloot daarom de renners en bloc het kanaal te laten oversteken. In Zaandam zullen de renners gegroe peerd worden en zal ook de feitelijke start plaats vinden. Wanneer alles vlot verloopt zal de karavaan omstreeks half twaalf door Alkmaar trekken en langs het Noord-Hollands kanaal tegen kwart over twaalf bij de Kooy naar de Afsluitdijk af te buigen. Via ZurichSneekLeeuwarden gaat het dan over Grijpskerk op Groningen af waar men de eerste renners om kwart schraagdrHij"zal zich'gaarne'aÏMer"de atthf rr: nu it/wstrankr v*%l Via+ aam L... 0 De heer Van der Goes van Naters (Arb.) constateerde een ver blijdende groei naar permanente orga nen. Daarin dienen vertegenwoordigers der constructieve volksgroepen te wor den opgenomen. Spr. wees verwijten van partijpolitiek af en hij protesteerde tegen de schandelijke ondankbaarheid jegens het Engelse rijk. Te dezen aan zien moet de regering zich .z.i. uitspre ken. Hij wijzigde zijn motie in die zin, dat daarin gelezen wordt, dat gezag dient te worden opgedragen aan boven nationale organen „voor zover moge lijk". De heer Schmal (CH) opmerkend, dat het verdrag een duidelijk defensief karakter heeft, vroeg de regering een aanduiding te willen geven, dat wij met onze militaire bijstand niet in een een zijdige richting van bewapening wer den gedreven, zodat onze marine achter zou blijven. Hij Verklaarde voorshands geen behoefte te hebben aan de motie. De beer Bruins Slot (AR) meen de, dat de economische en culturele sa menwerking gevolgd moet worden door militaire samenwerking, waarop de re gering alle aandacht moet richten. In het verdrag zou z.i. een getuigenis van het christelijk geloof op zijn plaats ge weest zijn. Ten aanzien der motie sloot hij zich aan bij het standpunt der rege ring. De heer Serrarens (KVP) was van oordeel, dat de ontwikkeling der Benelux bevorderlijk zal zijn voor het Vijf-mogendhedenpact. Tot saamhorig heid der Europese staten kan men z.i. niet komen zonder de hulp van Amerika. Het nieuwe paijt moet een werkelijk pact der volkeren woeden en niet een zaak van ambtenaren. De Be nelux is z.i."te zeer in handen van ambtenaren. De heer Vonk (VVD) uitte zijn waardering voor de wijze, waarop de minister het verdrag heeft verdedigd. Het verdrag kan in zijn uitvoering slechts slagen als het onpartijdig wordt uitgewerkt en partijloos wordt ge- heeft de organisatie van deze Neder landse monster course ter hand geno men en het is van ganser harte te ho pen dat de organisatie een succes zal worden. Reeds te lang was Nederland met zijn vele renners van internatio nale klasse de landen als Frankrijk, België, Zwitserland en Spanje ten ach ter, landen die al geruime tijd een ron de door hun land lieten verrijden. Na het succes van de M.P.M.-courses in 1946 en 1947 en de Zes Provincie- Course van vorig jaar, twijfelen wij ook nu niet aan het welslagen en het is welhaast zeker dat de Ronde van Ne derland een jaarlijks sportgebeuren zal worden waarvoor niet alleen in ons kleine landje maar overal in Europa belangstelling zal groeien. MORGEN: le ETAPPE Om half tien dus wordt 'er op de Dam gestart. Er was echter een grote moeilijkheid bij het passeren van het maar aan een tunnel wordt gedacht plicht zich van hun beste kant te la. maar de eerste jaren de pont nog .wel ten zien, dus laat ons het beste hopen. 1® ETAPPE VAN DE. RONDE VAN NEDERLAND OP 24 APRIL (948 GRONINGEN VERTREKTIJD I 1 VERMOEDELIJKE TUD VAN AANKOMST DE CIJFERS TOSSEN DE PLAATSEN GEVEN Onder grote belangstelling is gister het proces-Rauter hervat. De president wilde enkele stukken voorlezen, niet omdat deze zo belang rijk waren maar omdat hij de zaak zo volledig mogelijk wilde berechten. Hij begon met een brief van Rauter zelf welke betrekking had op het weg halen van meubels, waaruit de presi dent meende te kunnen vaststellen, dat Rauter het desbetreffende bevel aan de S. D. had doorgegeven. Ook werd naar voren gebracht een brief van Rauter aan Himmler, waar in hij triomfantelijk spreekt over de maatregelen welke genomen waren voor het vervolgen van Joden. De president vroeg verdachte of hij de foto-copie van déze brief als echt erkende. Rauter zeide, dat hij liever het originele schrijven had gezien. Vervolgens was er een schrijven van ir. D. L. Louwes. Deze deelde mede, dat hij uit de courantenverslagen had gelezen, dat Rauter hem de man noemt die de tweede distributie-stamkaart heeft ingevoerd. Hij heeft zich daarte gen juist altijd verzet met het oog op de ondergedoken Nederlanders. Het was een Duits plan geweest, maar hij had niet de indruk, dat het Rauter bij de invoering te doen was om onderge- dokenen te grijpen maar om de voed selvoorziening te verbeteren. Daarna kwamen de razzia's in Beverwijk aan de' orde waarbij 480 personen waren opgepakt. Uit een brief van Rauter aan de NSB bleek, dat dit een repres- saillemaatregel was wegens enkele po litieke moorden, ofschoon de dader van een der moorden reeds geegrepen was. Rauter verklaarde, dat deze maatre gel in Beverwijk, gezien de sterke communistische beweging aldaar, hem noodzakelijk scheen. Bovendien meende hij* op humane wijze de maatregelen te hebben doorgevoerd. De 480 gevangen genomen mannen werden in kamp Amersfoort eerst nog eens onderzocht. Van hen wer den er 200 naar huis gestuurd. De rest werd lichamelijk in staat geacht te kunnen werken en werd naar Duitsland overgebracht. De verdediger, mr. K. van Rijcke- vorsel vestigde er vervolgens de aan dacht op, dat het hem getroffen had, dat alleen voor Rauter belastende cor respondentie met Himmler in het dos sier werd aangetroffen. Overigens meende hij, dat uit de verklaring van ir. Louwes en die van de getuige charge Van Geelkerken, zowel als uit de schriftelijke verklaring van dr. Harster, chef van de Duitse politie on der Rauter, werd aangetoond, dat ver weest, zoals in 't requisitoir gezegd is. Indien het hof de correspondentie tussen Rauter en Himmler als bewijs materiaal zou aanvaarden, zou de ver dediger er op staan, dat dr. Harster nog als getuige gehoord zou worden. Na voorlezing van dr. Harsters verkla ring deelde de proc.fisc., mr. Zaaijer me de, d t hij persoonlijk die brieven had uit gezocht uit de correspondentie tussen Rauter en Himmler, die hem van be lang schenen bij de behandeling van deze zaak en dat daarbij niet gelet was op het verzamelen van enkel be lastend materiaal. Ook over het op roepen van getuigen werd nog gespro ken. Mr. Zaaijer deelde mede, dat hij uit „ridderlijkheid" dr. Harster niet als getuige had opgeroepen, omdat hij er niet toe wilde medewerken, dat de ene Duitser de andere „de das om zou doen". De proc.-fiscaal deelde ver der nog mede dat Rauter zelf er van af0ezien had, om getuigen k décharge op te roepen. HULDE AAN DE VERDEDIGER. Verder sprak mr. Zaaijer zijn grote waardering uit over de wijze waar op de verdediger in dit proces, zijn moeilijke taak heeft vervuld en hij noemde het een grote ondankbaar heid van de zijde van verdachte, dat deze tijdens het proces herhaaldelijk om een Duitse advocaat vroeg. Geen enkele Duitse advocaat, zo zei mr. Zaaijer, zou Rauter's zaak zo goed verdedigd hebben. Mr. van Rijckevorsel verklaarde, dat Rauter's vraag om een Duitse advo caat anders gezien moest worden dan dachte geen stimulerende kracht is ge-1 de proc.-fiscaal gedaan had. Rauter wist heel goed, dat geen Duitser hem kon verdedigen, maar hij was er zich van bewust, dat het voor een Nederlandse advocaat een haast onmogelijke taak was zijn zaak te ver dedigen en dat de verdediger onge twijfeld onaangename reacties van de zijde van het Nederlandse volk zouden 1 bereiken. RAUTER BLIJFT BIJ ZIJN BE WERING. Toen kreeg Rauter weer het woord. Hij doorliep vluchtig enkele punten van de tenlastelegging. Met luide hartstochtelijke stem verklaarde hij, dat geen enkel hof hem kon veroorde len, omdat hij als Duitser voor zijn vaderland had gestreden. De oorlog was ook niet de schuld van Duitsland maar van het verdrag van Versailles. En ook nu weer, zo riep hij uit, zal er een nieuwe oorlog komen, omdat mil- lioenen Duitsers uit het Oosten naar het Westen gedreven zijn. En als er dan weer oorlog komt, dan krijgen de Duitsers weer de schuld, zo zei hij. Nogmaals herhaalde hij, dat hij door zijn eed van officier en als Duitser voor zijn vaderland moest strijden en dat niemand hem dat kwalijk kan ne men. Hierop merkte de proc.-fiscaal op: „U staat ook niet terecht voor wat U als Duitser voor uw vaderland hebt gedaan, maar voor wat u als Duitser tegenover het Nederlandse volk hebt misdaan" Rauter incasseerde deze op merking van mr. Zaaijer met een licht schouderophalen en verklaarde op een vraag van de president, dat hij niets meer te zeggen had. Daarop werd de uitspraak bepaald op Dinsdag 4 Mei a.s. 's middags om 13.30 mut. minister scharen. Aan de motie zeide hij voorlopig geen behoefte te hebben. De heer Wagenaar (CPN) wij zend op Amerikaanse invloeden, merkte op, dat door dit verdrag ons volk een speelbal wordt in handen van buiten landse mogendheden. Hij verklaarde zich tegen het verdrag, omdat het een einde maakt aan onze souvereiniteit en onafhankelijkheid. Tegen middernacht kwam de minister van buitenlandse zaken, de heer Van Boetzeiaer nog even aan het woord. Hij zal zijn rede hedenmiddag voortzetten. (Van onze parlementaire redacteur). Drie ministers zaten gistermiddag broederlijk vereend achter de rege ringstafel in de Eerste Kamer om de beschouwingen over de begroting van Overzeese Gebiedsdelen aan te horen. Minister Jonkman in het midden, de minister-president, aan zijn rechter- en minister Götzen aan zijn linkerzijde. Veel nieuwe opmerkingen hebben zij daarbij niet te horen gekregen; we kunnen dan ook moeilijk zeggen, dat de beschouwingen der verschillende afgevaardigden een hoge vlucht namen. Enige spanning is er wel geweest in het debat; daarvoor zorgde vooral prof. dr, J. de Zwaan (C.H.), die zeer felle critiek leverde in wat hij noemde „een globale afrekening met het beleid van deze minister", waarmee hij dan uit sluitend mr. Jonkman op het oog bleek te hebben. Hoe het zij, prol De Zwaan gebruikte enkele uitdrukkingen, die het misnoegen van de voorzittter, prof. Kranenburg, opwekten. Deze greep tot twee keer toe in, en daarbij ontstond een vinnig twistgesprek tussen beide Leidse hoogleraren, hetgeen uiteraard een minder plezierige indruk maakte. Prof. De Zwaan heeft in zoveel woor den de minister het vertrouwen opge zegd. Hij vond dat er „iemand anders en iets beters" komen moest in plaats van deze bewindsman, Ook de heer Algra (AR) leverde critiek. De heer Kerstens (KVP) deed een opmerking, welke de aandacht trok. Hjj zeide o.m., dat er een principiële tegenstelling bestaat tussen oppositie en regeringspartijen. De oppositie beklaagt zich over 't feit, dat dit kabinet niet op nationale basis berust. Wil echter' een verbre ding van basis mogelijk zijn, dan moet er tenminste een minimum van overeenstemming aanwezig zijn. Spreker ontkent naar aanleiding van de redevoeringen van de heren Algra en de Zwaan het aanwezig zijn van. een dergelijk minimum van overeen stemming. Mede namens zijn fractie verklaarde hij zich met het Indië- beleid van dit kabinet te kunnen verenigen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1