Prof. Schermerhorn sprak te Alkmaar P Reisbureau „De Magneet" geopend Stad en Omgeving. f De eerste games zijn gepeeld ZAANDIJK Windhondenrennen op het Sportpark Bridgekampioenschap AGENDA Mary Pos spreekt voor gedetineerden Bijzonder geslaagde dag Autoi Esmen Annie van Ees in 't Gulden Vlies Van de»politie Toogdag van C.H.U. De Ramblers in het Gulden Vlies Burgerlijke Stand Uitvoering „Emagosas Zomeravondvoetbal Bergen. Zwevende gratie Egmond-Binnen. St. Jorisdag Egmond aan Zee. Schaakver. „De Egmonden" AfeersfooM Coöp. Boerenleenbank Vergadering De Rijp. Welkom thuis! Broek op Langendijk. „Inside" in de competitie Eerste kla: Gewestelijke vergadering P. v. d. A. Onder voorzitterschap van de heer W. van de Kappelle hield het gewest Noord-Holland van de Partij van de Arbeid Zaterdag in het Wapen van Heemskerk een jaarvergadering, waarvoor goede belangstelling be stond. Uit het openingswoord van de voorzitter bleek, dat het ledental zich na een inzinking weer in stijgende lijn beweegt en dat er een grote acti viteit wordt ontwikkeld. Dit, aldus spr., is ook nodig, want men moet overgaan tot de aanval. Het jaarverslag van secretaris P. S v. d. Vaart werd, evenals het bestuurs beleid, goedgekeurd. Vervolgens- kwa men de afdelingsvoorstellen aan de orde, waaruit wij aanstippen, dat het voorstel-Langedijk, inzake onderzoek naar grotere bestaanszekerheid voor de tuinders werd verwezen naar de agra- ïische commissie. Het voorstel van de afdeling Wijdenes, om wijziging in de kinderbijslagregeling zal aan het Pro vinciaal bestuur worden gezonden, te- samen met het voorstel-Wieringermeer. dat aandrong op rechtvaardiger inde ling der gemeenten. De begroting 1948 sloot in inkomsten en uitgaven op 12431.91. De heer M. Coerts, wethouder van Alkmaar, werd gekozen in de vacature- Metselaar als penningmeester. De .ove rige aftredende bestuursleden werden herkozen. De heer J. Hendrikx te Ju li anadorp zag zich gekozen in plaats van de heer Schroevers, die niet her kiesbaar was. Tot plaatsvervangend lid der Partijraad werd gekozen de heer H. Steenhuis te Texel. INLEIDING PROFESSOR SCHERMERHORN. Professor ir. W. Schermerhorn sprak vervolgens over het onderwerp: „Waar staan wij", en wel in het bij zónder als partij. Spr. betoogde, hoe in 50 jaar zeer veel veranderd is. Wij leven in een grote tijd, waarin alle gebeurlijkheden veel heviger en in tenser zijn dan vroeger. Een oorlog wordt direct een wereldramp, waar- doof de vorming van grotere groepen in de hand wordt gewerkt. De ver andering bracht ook mee de vraag naar gelijke rechten en daardoor de afschaffing van het koloniale sy steem. Steeds sterker wordt het stre ven naar federatieve eenheden, zodat bepaalde zaken centraal geregeld kunnen worden. Wat de techniek voortbrengt, aldus X rof. Schermerhorn, zal harmonisch moeten worden geleid, anders gaat de techniek overheersen en de mens zou geestelijk lui worden. Als daardoor het begrip voor hogere geestelijke waarden zou verloren gaan, zou dit voor de mensheid een ramp betekenen. De tech nische vervolmaking moet dienen tot Voor de Nationale windhondenren nen op het Alkmaarse Sportpark be stond Zondagmiddag slechts geringe belangstelling. De honden van de te Alkmaar wo nende eigenaars slaagden er niet in, bijzondere prestaties te bereiken. SledÉts twee wisten zich. te plaatsen, n.l. Bella van Gebr. Ackermann in de finale van de HollandFriesland-prijs en Anne van de heer Vellinga in de B-klasse, De winnaars waren: Hyocinhtprijs, A-klasse: 1. Simond eig. van de Molen, Oude Niedorp; 2. Monart Bell, kennel Pijlsnel; 3. Sally eig. gebr. de Geus, H.Hugowaard; 4. Frija Belwin, kennel Pijlsnel, Leeu warden. Tulpenprjjs in de B-klasse: Redino, eig. H. Laakstra Zweino, tijd 24.5 sec.; 2. Sonjana, eig. P. Wiersma, •Schingen; 3. Belwinda, eig. Tli. v Wieren, Marssum; 4. Anne, eig. W. Vellinga Alkmaar. HollandFriesland-prijs met hin dernissen: 1. Jolandita, eig. G. v. Smeden, Franeker, t(jd 25.5 sec.; 2. Robert, eig. D. Braaksma, Ried; 3. Bella, gebrs. Ackerman, Alkmaar; 4. Edwin v. Broekhorn, eig. v. d. Anc- ker, Amsterdam. Het eerste viertal der Alkmaarse bridgeclub „ABC", bestaande uit de heren C. Schoorl,A. Visser en J. Pie D. G. Weisenborn, dat in de viertal lencompetitie le klas om' het Lands kampioenschap der Ned. Bridgebond kampioen werd van zijn afdeling en vervolgens van het District Noord- Holland-Noord, is er thans in geslaagt liet kampioenschap te behalen, van het Gewest I. Het viertal heeft de drie districts kampioenen van Amsterdam verslagen met resp. 28, 16 en 52 punten, zodat Amsterdam voor de finale voor het landskampioenschap geheel is uitge schakeld. Zaterdag en Zondag. 1 en '2 Mei en daarna 8 en 9 Mei a.s. zal in Utrecht de finale worden gespeeld voor het Landskampioenschap tussen de kam pioenen der vijf gewesten, waarvoor dus in de eerste klasse ABC I en het gewest I zal vertegenwoordigen. Tot nu toe dus van de Alkmaarders een mooie prestatie. SLAGER BOEKT SUCCES^ Bij de te Utrecht gehouden Inter nationale Slagerswedstrijden werd aan de Alkmaarse slager N. Schim mel een eerste prijs toegekend in de rubriek .Gekookte Paardenworst". het bereiken van hogere idealen. Vervolgens gaf spr. een uiteenzetting van het verkieizingsprogram van de P. v. d. A. Nationale planpolitiek is niet rneer te verwezenlijken. Alleen kunnen wij het niet meer volbrengen. De Indo nesische politiek bepaalt zich niet tot bet formele, doch richt zoch op de ge meenschappelijke huishouding. Het te genwoordige regerings-apparaat is te veel verouderd. Op dit onderwerp ging spr. uitvoerig in, evenals op de cultuur politiek en het onderwijs, waarbij hij opmer kte, dat het toch zo te betreuren valt, dat er geen geld genoeg is voor beter kleuteronderwijs. Voor de taak op geestelijk en zedelijk gebied, moet geld gevonden worden. Deze taak is van ontzagwekkend belang. Op het gebied van sociale politiek breken zich nieuwe begrippen baan, wat spr. als een lichtpunt in donkere tijd beschouwde. Echter, zo zeide professor Schermerhorft, vastgehouden moet worden aan idealen en voortgegaan on danks alles, wat die tijd nu eenmaal meebrengt. Tot besluit van de bijeenkomst sprak de heer Thomassen over zijn verblijf in Zwitserland, waarbij hij opmerkte, dat wij met de P. v. d. A. een voorsprong hebben op dat land en op Zweden en op Zwitserland, om maar enkele te noemen. z MAANDAG. Bergen, De Rusjende Jager, 8 uur, film: Zwevende gratie, 14 jaar. DINSDAG. Gulden Vlies, 10 uur; R.K. Onderwij zersdag. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, flim: Zwevende gratie, 18 jaar. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur; Zigeuner bloed, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Calcutta, 14 i. Cinema Americain, 8 uur: De zeewolf. 18 jaar. NACHTDIENST TAXI'S. H. Jong, Llndenlaan 100, telefoon 3623. De bekende schrijfster mevr. Mary Pos hield Zaterdagmiddag voor de ge detineerden in de Strafgevangenis een lezing over haar Afrikaanse be levenissen. Ofschoon deze lezing niet dagene bracht, wat men er van ver wacht had de beperkte tijd. van de schrijfster zal hiervan wel de oor zaak zijn toch heeft mevr. Pos de gevangenen enige uren leerzame ont spanning bezorgd, waarvoor een woord van dank wel op zijn plaats is. Namens de gedetineerden sprak de directeur, de heer Lassche, een woord van dank. Een zeer grote belangstelling werd j.l. Zaterdagmiddag betoond bij de officiële opening van het Reis bureau „De Magneet", welks hoofd kantoor voorlopig Is gevestigd Kleine Noord 73 te Hoorn. Vele particulieren en verenigingsafge vaardigden gaven acte de présence. terwijl een schat van bloemen ge tuigenis aflegde van het medeleven, dat deze gebeurtenis allerwege on dervond. Tegen drie uur verzamelde zich een groot aantal genodigden in „Het Wapen van West-Friesland", waar het bureau is ondergebracht. Hier werden verver singen gepresenteerd en werd gelegen heid geboden tot bezichtiging van het interieur van het reisbureau; wij moch ten hierbij constateren, dat de beschei den ruimte volkomen practisch is be nul en dat aan de inrichting alle zorg is besteed. Trip door West-Friesland. Na de eerste kennismaking werd het gezelschap uitgenodigd voor een trip door West-Friesland, waartoe door de gezamenlijke ondernemers (H. Beem- ster, Avenhorn; C. de Jong, Hem en M. Schilder, Limmen) een viertal comfor tabele touringcars naar Hoorn was ge dirigeerd. Met deze wagens, die stuk voor stuk het bewijs leveren, dat door „De Magneet" prima materiaal op de weg wordt gebracht, ging het in op tocht allereerst door de Westfriese Be tuwe en vervolgens naar Alkmaar, waar-na een kort oponthoud bij het bij kantoor aan de Nieuwesloot werd door gereden naar het eindpunt, n.l. café Koekenbier. Receptie. „,De Magneet" heef^zich op de hier gehouden receptie een goed gastheer betoond, waardoor de stemming aldra los en ongedwongen was. De heer Beemster van Avenhorn sprak een uitvoerig Welkomstwoord, waarbij hij mede gelegenheid vond tot het geven van een uiteenzetting van doel en streven van „De Magneet", dat er op gericht is, de reizigers op touris- tisch. gebied de grootst mogelijke ser vice te verlenen, wat juist door deze combinatie mogelijk is geworden. On danks de minder gunstige materiaal positie kon men reeds behoorlijk voor de dag komen en spr. vertrouwde dat door samenwerking met meer soort gelijke ondernemingen het bedrijf in de toekomst nog verder zou kunnen wer den uitgebouwd, wat hij. zeer zeker nodig achtte, wilde het particulier ini tiatief voldoende sterk staan tegenover- de macht van overheids- en semi-over- heidsbedrijven. Na deze welkomstrede werden de sluizen der welsprekendheid zodanig wijd geopend, dat wij slechts in vogel vlucht het belangrijkste kunnen aan- sjippen. Mevrouw Eilander opende de rij m.et namens de Hoornse V.V.V. de wense lijkheid te betogen van het organiseren van trips naar Hoorn, waar voor de vreemdeling zeer veel valt te zien; men kan zich bij de rondleiding steeds van de steun van de V.V.V. verzekerd ■weten. De heer Stuijfbergen maakte zich tot tolk van de Hoornse Gemeen schap en uitte namens deze organisatie de beste wensen. Derde woordvoerder was de heer Jac. Broersen, die als collega namens „De Valk-trips" met genoegen had verno- Zaterdagavond gaf de vereniging van Alkmaarse gymnasiasten „Autoi Es- .men" een gevarieerde avond in de Au la van het Murmellius-gymnasium. Een programma, samengesteld uit eigen krachten, is bij de talrijke aan wezigen, niet alleen leerlingen, doch ook ouders en oud-leerlingen, zeer in de smaak gevallen. Het bood dan ook elk wat wils, schetsjes, voordrachten enz. wisselden elkaar af, terwijl de avond werd besloten met een bal, waaraan het „Funda Rhythm Kwartet" zijn medewerking verleende. men, dat men tot samenwerking bereid was en die zijnerzijds gaarne dezelfde toezegging deed. Nadat de heer Broekman, bedrijfslei der, een sympathiek woord had gespro ken, volgden er nog zeer velen, o.m. de heer Klein van Oudendijk als vertegen woordiger van de voetbalclubs, die steeds zulke prettige relaties met de ondernemers van „De Magneet" had den onderhouden, de heren Baas van Enkhuizen en Berkhout van Heer-Hu- gowaard. die als agenten hun volkomen medewerking toezegden en' dan nog een vertegenwoordiger van de chauffeurs, wier taak in de nieuwe onderneming zeker niet de onbelangrijkste zal zijn. Alle sprekers werden afzonderlijk door de heer Beemster beantwoord en in een slotwoord betuigde hij, mede namens zijn collega's De Jong en Schil- dei, welgemeend dank "óoor de over grote belangstelling, op deze dag be toond. Een gezellig slot. Het officiële gedeelte van de dag was hiermee ten einde, doch officieus was het eind nog niet in 't zicht, want ae wagens reden terug naar Hoorn en hier verenigde men zich in „Het Wapen van West-Friesland" aan een dinerj waar het zo mogelijk nog geanimeerder toe ging dan op de receptie het geval was geweest. Hier werd nog menig woord gesproken en menige toast geuit, zodat wij ons niet aan de indruk kunnen ont trekken, dat zo ook maar slechts de helft van alle geuite wensen in vervul ling zou mogen gaan, „De Magneet" on getwijfeld §en goede toekomst wacht. Donderdag 29 April, 's avonds 8 uur, wordt door het Nederlandse Toneel (Dir. C. v. d. Lugt Melsert) het blijspel „Drie Doz(j%Rode Rozen" opgevoerd. Dit alleraardigste blijspel van de schrijver Aldo de Benedetti is een van de stukken geweest waar mede het nieuwe Amsterdamse Thea ter „De Kleine Komedie" geopend werd. In dit stuk excelleren Annie v. Ees, Johan Kaart en Joh. Valk. Het zal de vele toneelliefhebbers van Alkmaar en omgeving zeer zeker een genoegen doen Annie van Ees in een uitstekende rol weer eens op de Alk maarse planken te zien. Abonné's genieten voor deze voorstelling een reductie. Kaartenverkoop dagelijks aan de cassa van 't Gulden Vlies. Het is wel moeilijk over die verdor ven jeugd van tegenwoordig te praten of te schrijven, wanneer je zelf wel eens over een sloot bent gesprongen om bij een of andere boer wat appels of peren weg te kapen. De baldadigheden in onze jeugd bedreven, staan echter in geen verhouding tot de streken die onze dierbare jeugd meent te moeten uithalen. Twee schippers, die teveel aan Bacchus hadden geofferd, gaven door hun handelwijze de politie aanleiding tot een uitnodiging, mee te gaan naar het bureau. Daarvoor voelden de he ren echter dermate weinig, dat er eerst assistentie van het politiebureau moest kompn, aleer de schippers aan de invitatie gevolg gaven, zij het dan ook met veel moeite. Twee jongetjes van 7 en 8 jaar werden door de politie op heterdaad betrapt bij het plukken van tulpen in een plantsoen. Zij kregen op het po litiebureau een ernstige berisping, welk lot zij deelden met een jongen en een meisje, kinderén nog, die in de winkel van Vroom en Dreesmann voorwerpen wegnamen. Daar het hier kinderen betrof, werd geen proces-verbaad opge maakt. Op Donderdag 29 April a.s. zal door de Kamerkring Den Helder van de Christelijk Historische Unie een toog dag worden gehouden. Op een mid- dagbijeenkomst in gebouw Waakt en Bidt zullen de 2e Kamerleden jvr. mr. C W. I. Wittewaall van Stoetwegen en Tj. Krol het woord voeren, op de avondvergadering in het Wapen van Heemskerk spreekt de heer H. A. Lunshof. Beide keren wordt gedecla meerd door de heer G. Grondsma. Voorts staat een excursie naar de Grote Kerk op het programma. Het bekende radio-dansorkest „De Ramblers" trad Zondagavond op in het Gulden Vlies en de belangstelling was groot. Zo was het ook met het succes, dat deze dertien musici onder leiding van .Theo Uden Masman behaalden. Zij brachten een uitgebreid programma, waarin, zoals men begrijpen zal, ook alle bekende succesnummers van dit en semble voorkwamen. Wij behoeven slechts te noemen: kleine schooljuf frouw, Chante encore dans la nuit. Hij wel, Je bent me veel te dik, Marian, enz. die niet alleen het orkest de gele genheid gaven tot mooi samenspel, maar ook Marcel Tielemans, Ferry Ba- rendse en Wim Poppink naar voren brachten. De eerste zong met veel bij val zijn populaire nummers. Ferry Ba- rendse toonde zich opnieuw de grote komische kracht in diverse muzikale scenes, waarbij hij meermalen uitste kend werd ter zijde gestaan door Wim Poppink. Zij zorgden meermalen voor grote vrolijkheid. Ook de andere leden hadden dikwijls gelegenheid hun capa citeiten .te tonen op saxophoon, trom bone, Hawaiïan-guitaar, waarbij ook bleek dat het samenspel bijzonder was. Een mooie vioolsolo („To Ineke") trok de aandacht en de bekende Kees Kra nenburg, de drummer van de band, gaf aan 't slot van dc avond een solo, die klonk als een klok. Aan de verzoeken om bepaalde nummers werd 'na de pauze in ruime mate voldaan en een luid applaus beloonde telkenmaal de uitvoering. Vooral 't populaire „Klam boe-lied" deed het weer bijzonder. Aan 't slot zegde de leider Theo Udcn Masman dank voor de succesvolle ont vangst, die zijn orkest in Alkmaar was ten deel gevallen. G. Geboren: Jacobus F., z. van J. Jonker en C. F. Hink. Jacobus N., z. van L. Peereboom en M. Hoogeland. Paul E., z. van G. A. Hanraads en J. M. Besteman. Jan M. W„ z. van M. Smit en M. Hazeleger. Cornelia P., d. van J. C. Roodhart en E. T. Hartog. Op Zaterdagavond gaf bovengenoem de vereniging haar jaarlijkse uitvoe ring in het Gulden Vlies voor leerlin gen der MULO-school hier ter stede. Zoals telken jare het geval is geweest, was ook ditmaal de zaal geheel gevuld met leerlingen aller klassen. Voorzitter Sluis opende deze avond met een kort welkomstwoord, waarna het programma een aanvang kon nemen. Het program ma, dat samengesteld was uit diverse sketches en zangnummers werd in een vlot tempo uitgevoerd. Mocht de ernst bij' de tonelisten wel eens ontbreken, het elan daarentegen was duidelijk merkbaar. Het zou ons te ver voeren om over elk onderdeel een beschou wing te geven. Echter de „Geleende koekepan" deed de leerlingen water tanden bij het zien eten van de echte pannekoeken. Rest ons slechts te ver melden, dat Emagaosas kan terugzien op een zeer geslaagde avond, die werd besloten met een geanimeerd bal onder leiding van het orkest Johnny Eijs. Men schrijft ons: Gezien de grote en onrustbarende afmetingen, welke het zomeravond voetbal, l.c. het bedrijfsvoetbal thans mede georganiseerd door de K.N. V.B., heeft aangenomen, hebben de plaatselijkevoetbalverenigingen, te weten: Alcmaria Victric, Alkm. Boys, de Randers, R.K.A.F.C., Alk-, maar, Jong Holland en Kolplng Boys te Oudorp, in vergadering bijeen op 23 April j.l., besloten, en de bij hen aangesloten leden hiervoor geen toe stemming te verlenen. Uit bovengenoemde verenigingen werd een commissie gevormd, welke 'een dezer dagen een onderhoud be treffende deze kwestie, zal hebben met de K.N.V.B. Maandag- en Dinsdagavond draait deze bekende Amerikaanse film in ,,De Rus tende Jager" alhier Wat deze rolprent te zien geeft, is een feëriek kleurenschouwspel, dat liefdes perikelen afwisselt met ijshockey-flitsen en grootse shows op de schaats Son ja Henie, de zwevende gratie, toont zich een eerste kracht op dans- en ijsvloer Daarmede is echter ook alles*gezegd; een diepe inhoud of enige climax moet men in Zwevende Gratie'» niet zoefcjen Ze hebben zich kranig geweerd, onze Welpen en verkenners; 's mórgens om zes iit[r, waren allen, zonder mankeren, in de vroege mis aanwezig, na afloop waai> van de wijding der rode bloemen plaats vond, die men de gehele dag op de uni form der jongens zag prijken Een grote verrassing was het ontbijt bij C v d Molen,na afloop van het mor^engedeelte van de feestdag 's Avonds kampvuurdat wegens de weersomstandigheden iVi het patronaats gebouw werd gehouden bij een rood gloei end imitatie-vuur, dat heel goed voldeed Muziek, zang, gymnastiek en acteer stukjes volgden vlot wisselend op elkaar, terwijl daartussendoor de waarderingsuithalen en reis weerklonken Het hoogtepunt vormde het kampvuurverhaal van de aanstaande hopman, de heer P Beerepoot, dat onder grote stilte werd aangehoord De nieuwe hopman gewees hiermede meteen zijn onmisbare capaciteiten Het was van de aalmoezenier tactisch gezien om dadelijk na dit hoogtepunt de avond af te bre ken Na ?luiting met gebed en Wilhelmus gingen allen voldaan huiswaarts Getrouwd: Arnoldus Sjane M. J. Leegwater. P. Rits en De uitslagen van de club-competitie- wedstrijden van de schaakvereniging „De Egmonden" luiden; Eerste Afdeling: K Groot—W de Graaff 0—1; A Heere—J Koopman 0—1; Gvd Brink—J de Waal 0—1; G Stam—C Blok 1—0; P Mante—J J van Don Vs—Vs; P Mante—H Franse 1—0 Tweede Afdeling: K Blok—A Huitman 1—0; N Kraakman—J Vendel 0—1 Donderdag 22 April had de algeme.1 r,e ledenvergadering van de Coöj, Boerenleenbank plaats in de zaal vat de heer T. Koomen. De voorzitter, de heer Jb. Groot Az opende deze 43ste vergadering met hartelijk welkomstwoord. Hulde -were 1 gebracht aan de kassier voor het velt v/erk. Door de secretaris, de heer c Peppen, werden daarna de notulen lezen. De kassier, de heer A. Vermeulen, I bracht daarna het jaarverslag uit. Hij I herdacht de 60-jarige sterfdag van da E heer Raffeissen, die de oprichter werdf van de eerste boerenleenbanken. Doori zijn toedoen werd in 1864 de eerste Coöp. Boerenleenbank gesticht. Zjjn I voorbeeld vond ook in ons land ns. volging. Binnenkort zal de Central; Coöp. B.L.B. te Utrecht haar 50-jarig bestaan herdenken. Verschillende nieuwe leden traden! dit jaar"toe, terwijl er 2 leden overle. li den zijn, Op 4 Juli 1947 overleed ds j] F. A. France, die de medeoprichter I onzer bank was en eerst nog kassier! is geweest en de tegenwoordige kas sier als zodanig heeft opgeleid. Twee nieuwe bestuursleden tradenf! in functie, n.l. de heren J. Dil en A| Zwart Pz. Bij de spaarbank werd ingelegd I rond f 350.000 en terugbetaald! rond f 392.000; een teruggang dus van| f 42.000,xin hoofdzaak echter geblok-| keerd geld. Twintig nieifwe spaarbankboekjes I vierden uitgegeven, waarvan 14 aan) jonggeborenen. Nieuwe spaarbusjes I zijp nog beschikbaar. Het aantal lo-1 pende rekeningen is sterk vooruitge. I gaan. Gewezen werd op de verminder-1 de renteopbrengst door de regerings-l maatregelen. De bedrijfswinst bedraagt) f 4658. 10. Do kassier besloot zijn jaar-1 verslag met het gedicht: Er is eenf kracht uit hoger kracht gesproten. Verbolgens werden de rekening en I balans goedgekeurd. Het periodiek af tredende bestuurslid Jl Dil werd met algemene stemmen herkozen, evehals het lid van de Raad van Toezicht, de heer C. Meysen. Onder overweldigende belangstelling arriveerde Donderdagmiddag onze plaatsgenoot, de heer D. Klinkhamer, in het, geheel door vlaggen versierde dorp. De heer Klinkhamer is de eer ste gedemobiliseerde soldaat, die zijn tijd geheel uitgediend heeft. Van de 37 maanden, dat hij in dienst geweest is, heeft hij de laatste 17 maanden in Indië vertoefd. Met het m.s. „Sloterdijk," arriveerde hij Donderdagnacht om 2 uur in Rot terdam. v Per speciale bus werden de I jongens naar hun woonplaatsen ge bracht. Het was voor de heer Klinkhamer een gewaarwording zijn dorp in zo'n feestelijke stemming terug te zien. Vele Rijpers waren naar het Oost getrokken o.m getuige te zijn van zijn aankomst. Na eerst door zijn ouders begroet te zijn, vertrok de heer Klinkhamer naar zijn woning aan de .Tuingracht, waar zijn echtgenote hem opwachtte tussen de vele, inmiddels gebrachte bloemstukken. Als werkcommandant in de werk plaats voor automobielen en pantser wagens, heeft de heer Klinkhamer 't nogal rustig gehad, hoewel het er af en toe nog wel eens warm toeging. Kort voor het afzwaaien wefd hij be vorderd tot sergant. Over enkele weken zal de heer KI. zijn plaats weer innemen bij zijn vroe gere werkgever, het automobiel-be- drijf van Schmidt te Midedn-Beemster BEPERKING VEILING Aangaande 27 April a s zal tot nader order aan de Broeker Veiling driemaal per week geveild werden, n 1 Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Aanvang der vei ling 8 uur Zondagmiddag is ook de tenniscom- petitie weer aangevangen en onze plaatselijke vereniging „Inside" heeft, gezien het groot aantal invallers, met de vijf ploegen behoorlijke resultaten geboekt. Inside I leed een verwachte 26 ne derlaag tegen het vrij sterke Marlot II. Onze invallers speelden soms verras send goed. bij iets meer vastheid en uithoudingsvermogen valt hier nog veel te bereiken. Inside II behaalde een solide 62 overwinning in Enkhuizen, ondanks het fraaie spel van de Enkhuizenaar Ree kers. Inside III (o.ok al met invallers) for ceerde een eervol gelijk spel tegen het sterke Helder I. Opvallend waren de overwinningen van mej. C. v. Loon en mevr. Haverkamp in het dames-enkel- spel en vooral de zege van A. Bruin op dè gevreesde Teitler! Dit belooft' veel voor de toekomst. Inside IV verloor enigszins ongeluk kig van Return III. De regeling was niet gelukkig, er werd te laat begonnen, waardoor de spelers in tijdnood kwa men. Inside V met enkele competitie debutanten behaalde ee~ gelijk spel te gen Enkhuizen II. De geroutineerde Enkhuizenaar Horsman was de onzen nog te machtig. Hoopvol was het eerste succes van mej. Frijn en vertrouwen wekkend het vaste spel van mej. Ta- sche. De moeilijke omstandigheden (in vallers, koude en harde wind) in. aan merking genemen zijn de resultaten weliswaar niet onbevredigend, maar toch voor verbetering vatbaar. Het wachten is op a.s. Zondag, waarop In side II en IV thuisspelen. INSIDE I—PARK 2—6. MARLOT II Heren enkelspel: J. Deetman verl. v. A. J. Heynen 6-4, 3—6, 3—6. H. Kirke- nier verl. v. H. Veltenaar 4—6. 2—6. Dames enkelspel: mevr. A. Manjoero verl. v. mej. C. Furnée 3—6. 0—6. Mej. M. A. Koel verl. v. mej. H. F. Maal- drink 36, 86, 36. Heren dubbelspel: J. Deetman en H. Kirkenier verl. van P. W. C. de Vos en A. J. Heynen 16, 16. Dames dubbelspel: mej. M. Koppen en mevr. A. Manjoero winnen van mej. H. F. Maaldrink en mei. L. C. Sadée 6—3, 6—2. Gemengd dubbelspel: mevr. A. Man joero en J. Deetman verl. v. mej. C. Furnée en P. W. C. de Vos 63, 06. 46. Mej. M. A. Koel en H. Kirkenier winnen v. mej. L. C. Sadée en H. Velte naar 62, 64. EN'KHFIZEN I—INSIDE II 2—6 Heren enkelspel: R. S. Postma verl. v. E. Verroen 5—7, 36. H. Reekers wint v. J. J. Haasbroek 63, 6—3. Dames enkelspel: mej. H. J. Thijs verl. v. mej. A. Teer 16, 26. Mej. A. Broksma verl. v. mej. W. Tasche 64, 3—6, 2—6. Heren dubbelspel: R. S. Postma en H. Reekers winnen van E. Verroen en J. J. Haasbroek 8—6, 6—2. Dames dubbelspel: mej. H. J. Thijs en mej. A. Broksma verl. v. mej. A. Teer en mej. W. Tasche 06, 26. Gemengd dubbelspel: mej. A. Broks ma en R. S. Postma verl. v. mej. A. Teer en E. Verroen 63. 68, 16. Mej. H. J. Thijs en H. Reekers verliezen van mej. W. Tasche en J. J. Haasbroek 6-8, 5—7. INSIDE III—HELD. T.C. I 4—4. Heren enkelspel: A. Bruin wint van C. Teitler 6—3, 2—6, 6—3. L. A. Res verl. v. D. J. de Vries 6—2, 2—6, 4—6. Dames enkelspel: mej. C. v. Loon wint v. 'mej. M. L. Flotat ,06, 61, 7—5. Mevr. H. E. Haverkamp wint v. mej. A. E. Boon 62, 62. Heren dubbelspel: L. Keizer en L. A. Res verl. van C. Teitler en D. J. de Vries 68. 46. Dames dubbelspel: mevr. H. E. Ka- verkamp en mevr. H. Krom verl. van mej. G. Kuiper en mej. A. E. Boon 46 5—7. Gemengd dubbelspel: mev. H. Krom en L. Keizer verl. v. mej. M. L. Flotat en C. Teitler 1—6, 1—6. Mej. C. v. Loon en L. A. Res winnen v. mej. G. Kuiper Sm D. J. de Vries 6—3, 6—2. RETURN III—INSIDE IV 5—3 Heren enkelspel: J. Mulder verl. v. II. v. Gooi 36, 06. Van de Graaf ver. v. P. Adolf 1—6, 2—6. Dames enkelspel: mevr. v. Raams- donk verl. v. mevr. v. Duren 57, 36. Mevr. franken wint van mevr. de Heer Kloots 6—3, 6—1. Heren dubbelspel: Mulder en v. d. Graaf winnen v.. Van Gooi en J. de Haas 6—3, 5—7, 6—1. Dames dubbelspel: dames v. Raams- donk en Franken winnen van dames A. Koel 'en De Heer Kloots 61, 62. Gemengd dubbelspel: mevr. Franken en Mulder winnen van mevr. v. Duren en Adolf 7—,5, 6—3.' MeVr. v. Raams- donk en v. d. Graaf winnen van mej. A. Koel en - Gooi 64, 61. INSIDE V—ENKHUIZEN II Heren Enkelspel: G. Buers verl. y. W. H. Horsman 36, 46, E. Melching wint v. P. Rooker 62, 75. Dames enkelspel: mej. C. Frijn wint v. Mevr. F. Horsman 62, 64. Mevr. G. Hamstra verl. v. mevr. B. Bakker 1—6, 1—6. Heren dubbelspel: G. Buers en E. Melching verl. v. W. H. Horsman en P. Rooker 36, 36. Dames dubbelspel: mej. W. Tasche en mej. C. Frijn winnen van mevr. F. Horsman en mevr. B. Bakker 75, 36, 8—6. Gemengd dubbelspel: mej.. W. Tasche en G. Buers winnen v. mevr. F. Horsman en W. H. Horsiflan 61, 26, 63. Mevr. G. Hamstra en E. Melching verl. v. mevr. B. Bakker en P. Rooker 2—6, 7—5, 2—6. 2, 2 1 1 het De Boys brachten niet verder dan een gelijk gens een goede prestatie t dijk, een gelijk spel dat d( test van Zaandijk nog aai draadje hangt. De degradi ten uit de eerste klas staa min of meer slecht voor zich aanzien dat de meeste klasse lager zullen gaan si Promotli U.V.V. wist tegen R.F.i blank te houden, waarir wel bijzonder gebaat is. staan nu 2 punten voor en de kans is dus groot, Holland boven het IJ we ste klasser krijgt. De sti K.F.C. 2 1 R.F.C. 3 1 U.V.V. 3 0 Excelsior heeft irf Dor Emma met 7—1 verloren, kent, dat de Rotterdamme gend jaar in de 2e klasse len. De spanning aan de 1 door wei toegenomen, hoe eerlijk gezegd Emma de b ren toekennen. De stand is Emma 3 2 S.V.V. 2 1 Excelsior 3 0 In het Oosten wisten de 1 de clubs weer te zegevie: won van P.E.C.,met 20 i van Vitesse met 40. Als gaat is het eind nog nie Voorlopig echter staan de naars van gisteren er nu voor. De stand is: T.E.C. 3 Hengelo 3 Vitesse 3 P.E.C. 3 D.O.S.K.O. zag in waar kans van Helmond te dat de drie candidaten nu gelijk staan. De uitslag wa De stand is nu: Helmond 2 1 D.O.S.K.O. 2 1 D.E.S.K. 2 1 In het Noordén ging de niet door. In Limburg wist Sittard van Vlissingen te winnen, de a Vlissingers een klas d Sittard en Kerkrade gaan h der uitmaken. De stand is: Sittard 3 2 Kerkrade 2 1 Vlissingen 3 0 Promotie Zaandijk en Alkm. Boys een slechte wedstrijd in de Z elkaar. De rust was 00. ten dé Alkmaarders een dc maken, maar 10 min. latei stand alweer gelijk. Na af testeerde Zaandijk tegen het kennen van een penalty, wel loop nog even werd genorr. mer kon de bal niet -stoppe wanneer Zaandijk het protest stand 21 wordt. En dan is practisch 2e klasser. Maar zullen wij nog maar even ai De Meteoor verraate Vit< Castricummers kregen een derlaag, waardoor de kans ook vrijwel is verkeken. De stand is nu: Zaandijk 4 2 2 Alkm. Boys 4 13 Vitesse 4 11 Meteoor 4 10 Z.V.V, kwam weer eens g de dag door C.D.N, met 1 slaan, maar het zal wel ni helpen, daar Rapiditas in Sch 21 van Schoten won en ni klasserschap voor het grijpen 1 stand is: Rapiditas C.D.N. Z.V.V. Schoten 3 1 2 0 1 1 1 0 Promotie 4< Monnikendam kon het teg perda niet redden. De derde wonnen met 20, waarmede ning weer geheel is terug, Misschien zit er voor de Zi mers nu wel eens een promoti „Goed, dan zullen we de an( Commissaris Vonkenberg dr meneer Bassing binnen te br< Inspecteur Beekman keek gebeurtenissen nieuw. Hij droe de kellner zou kunnen zitten kwam, dat deze allerminst in Ook het gezicht van de com Hij wenkte kortaf naar de vo „Gaat U daar zitten, mene< „Ik begrijp nietzei de „Wat begrijpt U niet?" „Ik begrijp niet waarvoor he word geroepen." „Zo," zei de commissaris gr: U dat eens even duidelijk mak dat is belangrijker dan elke les „Daarover kunt U niet oord „Wat donder, meneer!" stool en op de vragen te antwoord* basta!" Inspecteur Beekman keek kende ze beiden zo goed, de di

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2