PINKSTERREIZEN CEBUTO Twee inbraken te Heiloo bij het krieken van de dag Bathonians toonden zich wederom uitstekende gastheren Bedrijfsvoetbal-probleem vraagt om oplossing Stad en Omgeving, De dader reeds bekend Contact-avond C.S.V. Jong Holland Stertócht in Alkmaar Onderwijzers gaan voetballen AGENDA REISBUREAUX REIZEN ZONDER ZORGEN Kantoren N.V. NACO, Wormerveer. Verlovings ringen EINDWEDSTRIJD SCHOOLVOETBAL A M.H.C, beleefde prettige dagen bij vrienden in Bath Geraffineerd DERDE PINKSTERDAG MOTORRACES Paarden op het plein Burgerlijke Stand h HEEFT O ÏELF STOF? W - 'V - WA\Wi\Y/AW5w E VLV INGEZONDEN Met goede wil nog veel te bereiken Tribunaal Oud-wnd. burgemeester van Stompetoren opnieuw berecht Bonnenhandel en zwart slachten ACHTER DE SCHERMEN VAN DE OORLOG Gistermorgen heel in de vroegte heeft men Ingebroken in de Sint Willibrorduskerk en de R.K. Meisjes school aan de Mallevoortsdijk te Hei loo. De ongenode gast had door het indrukken van een glas-in-lood-raam zich toegang verschaft tot de St. Wil librorduskerk en had daarna een ruit van de deur der sacristie vernield, waardoor hij naar binnengeklommen %vas. De dief had daar letterlijk alles overhoop gehaald. De inhoud van de laden, waarin de misgewaden zorgvuldig door de koster worden opgeborgen, lag verspreid over de grond en alles wees erop, dat er haastig te werk was gegaan. Voor zover gister kon worden nagegaan werd een gouden H. Oliesel-doosje vermist De pot, waar de misdienaars het gehele jaar ih sparen voor een uitstapje, was geledigd, doch het nog aanwezige geld is eveneens meegenomen. Verder had men getracht de tabernakeldeuren te forceren, doch deze opzet is niet ge- lukt. Toen de heer W. Kaandorp, de koster der kerk, een en ander 's mor gens in de vroegte constateerde, maakte hij direct alarm aan de pastorie, die daarop onmiddellijk de Rijkspolitie waarschuwde. Oogenblikkelijk werd 'n onderzoek ingesteld. Agent v. d. Brink met zijn Duitse herder was eveneens spoedig ter plaatse. OOK IN DE SCHOOL. De hond rukte echter na in de kerk te zijn geweest in de richting van de R.K. Meisjesschool en al spoe dig bleek, dat de ongenode gast ook daar was geweest. Kasten en laden waren geforceerd en alle doosjes en busjes waren nagezien om te kijken of daar wat voor zijn gading in was geweest. Al spoedig bleek, dat kleine voorwerpen als potloden en kluwtjes zijde werden vermist. IS DE DADER REEDS BEKEND? Waarschijnlijk had de politie te Hei loo reeds vóór de diefstal ontdekt was contact gehad met de dader. Toen 's morgens de eerste trein uit Alkmaar in Heiloo aankwam, was door een oplet tend persoon geconstateerd, dat een ver dacht reiziger zich in de omgeving van het station ophield. Onmiddellijk waar schuwde hij de opperwachtmeester Wa terdrinker, die één van zijn mannen plaats liet nemen in de trein die plm. kwart over vijf uit Heiloo vertrekt en vóór hij in Castricum was gearriveerd had hij een aanneembaar alibi van dit verdachte individu opgemaakt. Inder daad had deze een zekere S. uit Am sterdam potloden en Zijde bij zich, doch de man vertelde, dat dit zijn han del langs de straat vormde. Daar de agent toen nog niet wist, dat er 's nachts was ingebroken in de R.K. kerk èn de R.K. meisjesschool liet hij de man door reizen naar zijn woonplaats te Amster dam en keerde zelf naar het bureau te rug om zijn commandant rapport uit te brengen. Toen hij aldaar arriveerde was de opperwachtmeester juist door' de pastoor gewaarschuwd. Onmiddellijk werd de eerstvolgende trein naar Amsterdam genomen, maar de man was niet op het aangegeven adres aanwezig. Wij hebben echter de indruk, dat het actieve politie personeel nu een juist signalement en zijn naam bekend Is deze persoon De Christelijke Sportvereniging „Jong Holland" presenteerde haar leden een z.g. proef-contactavond in het Wapen van Heemskerk, Deze avond was bedoeld om een beter contact tussen de leden onderling Jong Holland heeft er momenteel pl.m. 450! tot stand te brengen, welke opzet goed geslaagd is. De grote zaal was vrijwel vol, toen om pl.m. 7.45 uur de voorzitter, de heer Knaap, deze avond met gebed en samenzang opende. Alvorens het gezellige gedeelte begon, moesten eerst nog enkele huishoudelijke zaken behandeld wor den. Dit ging vlot, en spoedig was men dan ook aan de vrolijke noot toe. Br werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt van zang bij de guitaai', pianospel, schetsjes, toneel stukjes en samenzang, waarbij uit volle borst gezongen werd. Jammer was het, dat bij het Agnus Del van Bizet, dat overigens op verdienste lijke wijze ten gehore werd gebracht, de Latijnse woorden verkeerd uitge sproken werden. Toch kan deze avond als proef goed geslaagd worden genoemd en Jong-Holland heeft hiermede zijn leden dichter bij elkaar gebraoht.' Even als het vorige jaar zal ook nu weder op Hemelvaartsdag Alkmaar in het teken van de wandelsport staan. Op deze datum n.l. organiseert de Noord-Hollandse Wandelsportbond een aiertoeht haar Alkmaar. Uit dé plaatsen Beverwijk, Zaandam, Purmerend, Hoorn en Schagen köfrlên de wandelaars wandelend naar Alk maar toe. Dit aantal bedraagt plm. 1200. Na afloop wordt aan plm. 400 personen een revue aangeboden. Ook voor de wandelaars uit Alkmaar en omgeving bestaat de gelegenheid om deel te nemen aan deze stertócht. Voor deze wandelaars is een prachtig parcours van plm. 30 km. samenge steld welke langs de mooiste plekjes in de omgeving van Alkmaar voert. De start vindt plaats van uit het Hotel „Het Gulden Vlies". v/el zal opsporen. Of hij echter de da der is, zal nog moeten blijken. Maar volgens de agent kwamen de potloden die hij bij zich droeg veel overeen met die in de school worden vermist. WILDE GERUCHTEN. De wildste geruchten deden echter 's morgens in Heiloo de ronde. Ver teld werd o.ft., dat er zelfs een kelk vermist werd eh dat de H. Hostie over de grond was geworpen. Gelukkig is daar niets van waar. De schoolkin deren werden 's morgens tot 10 uur naar huis gezonden om het politie onderzoek vooral in de school niet te bemoeilijken. De gehele dag werden er foto's van voetstappen en vingerafdrukken ge maakt, mede, omdat bij de laatste in braak in Heiloo het vorig jaar ge pleegd in de St. Willibrordusstichting, öie tevens de laatste inbraak in Heiloo was veel bewijsmateriaal op deze wijze was verzameld. Men herinnert er ons aan, dat mor gen Vrijdagmidag om 5 .uur na afloop van de schoolwedstrijden op 't Sportpark nog een laatste wedstrijd zal plaats vinden, die Ook min of meer op het programma thuis hoort. Een voetbalelftal van Alkmaarse on derwijzers zal de strijd aanbinden met de Alcmaria-veteranen. De onderwijzers zijn vast van plan hun huid zo duur-mogelijk te verkopen en willen een poging wagen revanche te nemen voor de vorige maal geleden nederlaag. DONDERDAG. Gebouw Waakt en Bidt, 2.30 uur: Toog- dag C.H.U, Wapen v. Heemskerk, 7.30 uur: Avond bijeenkomst C.H.U. Gulden Vlies, 8 uur: Drie dozijn rode rozen. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur: Feest avond Berger Sportver. VRIJDAG, Gulden Vlies, 8 uur: Chr. Oranje vereniging. Wapen van Heemskerk, 7.48 uur: prop, feestavond Ver. van Spoor-, Trem en Buspersoneel. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur: film Mammy, 14 jaar. BIOSCOPEN. (Donderdag). Harmonie Theater, 8 uur: Zigeuner bloed, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Calcutta, 18 j. Cinema Americaln, 8 uur: De zeewolf. 18 jaar. (Vanaf VrUdag). Harmonie Theater, 8 uur: Waterloo Bridge, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Als je lacht, dan ben je rijk, tot 14 jaar o.g. Cinema Amerloain, 8 uur: All Baba en de 40 rover. Tot 14 jaar o.g. NACHTDIENST TAXI'S. H. Jong, Lindenlaan 100, telefoon 3628. dg. Valkenburg dg Nederland Zeeland Limburg Valkenburg F. 41.- 41.- 37.50 34.- 42.- 2 1 2 2'/jdg 2/2 dg 6 dg. Valkenburg-Ardénnen „125.' 3 dg Limburg-Ardennen 60. en- vele andere, vreegl programma. Prima hotels en maaltijden. Desk. leiding. NAAR DE BLOEIENDE BETUWE Geheels dagtocht F. 8. Per vliegtuig „42.— NAAR DE BLOEIENDE MAASVALLEI IN LIMBURQ per vliegluig, Ireln-toerwegen F. 29.' Kantoren H.V. HACO.WORMERVEERt Fa. Zwart - ZAANDAM: V.V.V. an inllchtlngkantoran dar N.S. Massieve gouden J&t'JiuMfua vangishcfóm! ALKMAAR - TEL. 3812 Alleen t.o. de Breedsfraat De finales van de schoólvoetbalwed- strijden zullen a.s. Vrijdag op het Ge meentelijk Sportpark plaats vindeh. Evenals bij de overige wedstrijden in deze schoolcompetitie is de toegang gra tis. Na afloop der wedstrijden, om streeks 5 uur, zal de 1-ocö-burgemeester de prijzen uitreiken. Het programma luidt: Voortgezet onderwijs: Afd. aV, 34.45 uur: winnaar RHBS ILyceum tegen R-Kweekschêol I, terrein A. Afd. alV 23 uur: RHBS IIULO Juliana X, ter rein A. Afd. am, 10.3011.45 uur: ULO St. Joseph I—ULO Heiloo II, ter rein B. Afd. alV, 23 uur: Amb. Sch. IIIULO St. Joseph II, terrein C. Afd. aV, 23 uur: Amb. Sch. IV—RH BS V, terrein D. Lager Onderwijs. Afd. bi (7-klassi- ge scholen). 9.3010.30 uur: Wilhel- minaschool ISt. Pancras I, terrein B. Afd. bil (6-klaSsige scholen) 23 uur: Rochdaleschool INic. Beetsschool I, terrein B. Afd. bill (2e elftallen) 9.3010.30 uur: Wilhelminaschöol II BLO I H?t bezoek van de Alkmaarse Mixed Hockeyclub aan Bath kende vele hoogtepunten, en Is ook ditmaal weer een succes geworden, waar aan de Alkmaarders de meest prettige herinneringen bewaren. 28 deelne mers, w.o. Jhr. Mr. v. Kinschot, oud burgemeester van Alkmaar en ver tegenwoordigers van Rotary en Round Table stapten in het KLM-toestel „AlkmaarBath adopted", dat onder commando van de heer A. v. Ulsen cn met mevr. v. Ulsen als gastvrouwe voor de vlucht naar Whitchurch start te. De vlucht boven Engeland was wat on rustig met als gevolg, dat 11 leden van het gezelschap luchtziek werden. Men was dan ook blij toen de KLM-vogel op Whitchurch landde, waarna per bus de reis naar Bath werd voortgezet. In de geheel met bloemen versierde Pump- room werd een thee aangeboden, waar na de Alkmaarders in de eveneens ih een bloemenzee herschapen Gildhall door Mr. Pitman, parlementslid voor Bath werden ontvangen. Bij de gong, door Alkmaar aan Bath aangeboden, werden foto's gemaakt, welke foto wij in ons blad van Zaterdag hopen te pu bliceren. Onder de talrijke vlaggen, welke Bath ter gelegenheid van het fes tival sierden, nam onze nationale drie kleur een vooraanstaande plaats In. OP HET NIPPERTJE VERLOREN. Al werden de beide hockeywedstrij den, welke de AMHC tegen hun vriend innen en vrienden uit Bath speelden, wederom verloren, de nederlagen wa ren nu zo klein, dat van epn goede prestatie gesproken kan worden. De heren verloren met 23, terwijl Alk maar in de mixed met 1 ten onder ging. Het waren goede, snelle matches, waarin Bath iets beter speelde. De En gelse scheidsrechter lette niet scherp genoeg op buitenspel, waardoor de Alk maarders gehandicapt werden. Maandagmiddag werd op uitnodiging van Wingcommander Lister een bezoek gebracht aan het vliegveld Colerne, al waar ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van 't Engelse Konings paar demonstraties werden gegeven, o.m. stuntvliegen met een straalvlieg tuig bij een snelheid van ongeveer 950 km. Een parade werd afgenomen door Jhr. Mr. van Kinschot. Bath stond, zoals reeds gemeld, in het teken van het Festival of Arts, «caarbij de Alkmaarders een dank baar gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om verschillende uitvoe ringen te bezoeken. Het hoogtepunt ..ostuums uit het Georgian tijdperk, zalen van de Pump Room. Drie orkes ten w.o. Sidney Lipton and his Gros- venor House Dance Band verzorgden de muziek. Vele aanwezigen waren in costumés uit het Georgian tijdperk, compleet met poederpruik eh crinoline. Talrijke vooraanstaande personen woonden dit onvergetelijke schouwspel bij. In de zaal bevonden zich detecti ves ter bewaking van de juwelen. Aan het voortreffelijke souper zaten onze stadgenoten als ere-gasten aan. Dinsdag vond in Red House een lunch plaats, gearrangeerd door Councillor Edward Taylor, oud-burgemeester van Bath. Vele hartelijke woorden werden hier gesproken. Een definitief afscheid was het niet, integendeel een tot weer ziens op 8 October op de 375ste ver jaardag van Alkmaar's Ontzet, terwijl dan tevens de nieuwe hockeyvelden van de AMHC geopend zullen worden. De terugtocht verliep vlot. Een ge zellig diner op Schiphol en een af scheidswoord van de voorzitter, mr. G. van Hilten besloten deze geslaafde reis, Een vijftienjarige jongen, werk zaam bij een grote firma alhier, werd a ongehouden wegens verduistering in dienstbetrekking. Bij het onderzoek kwam vast te staan,- dat het jongmens zich aan een hele reeks strafbare fei ten had schuldig gemaakt. Zo stak hij het geld van een chèque, die hij moest storten, in Zijn zak, en deinsde er zelfs niet voor terug, op een ge raffineerde manier postwissels te ver valsen. De opbrengst van die manipu laties wendde hij eveneens te eigen bate aan. Als de benadeelden dan re clameerden, wist hij de binnehkomen- de brieven te onderscheppen, en zo de zaak slepende te hóuden. Hij eigen de zich geld Uit de postzegelkas toe, en zette dat ook om In allerlei voor werpen, een nieuwe fiets, een vulpen, hij rookte Volksherstelsigaretten en zoals men dat noemt hij nam het er goed van. Thans is dit veelbelovend lid der samenleving ingesloten in het Huis van Bewaring. Naar .wij vernemen zullen op Dins dag 18 Mei, derde Pinksterdag, op het Gemeentelijk Sportpark motor races georganiseerd worden. Gisteren werd op het Waagplein weer paardenmarkt gehouden. Met wuivende staarten en manen stonden daar de dieren in rijen langs de tou wen. Wel een heel ander beeld levert zo'n verzameling paarden op dan en kele dagen geleden, toen het alleen koeien en kalveren waren, die hier te koop werden aangeboden. Alleen de boeren zijn dezelfden. Hun jassen han gen even slordig om hen heen, hun klompen klotsen even .rumoerig over de straatstenen en stokken hebben ze ook allemaal bij zich. En dan natuur lijk zwepen. Zwepen, waarmee ze sui zend door de lucht zwiepen of die ze laten knallen dat het een aard heeft. Een koe koop je, als die stil staat, Dan tast je en je kijkt eens en al gauw slaan de handen dan in elkaar, maar bij de koop van een paard gaat dat anders. Een paard moet draven om te kunnen zien, of het een goed dier is. En dan moet een paard een beetje worden aangevuurd. Dat kun je doen. door met de zweep te knallen, maar ook, door met wapperende jaspanden achter het dier aan te hollen en met de stok over de keien te ratelen, dat de vonken eruit spatten. En zo'n paard kijkt dan niet waar het loopt, en de man, die het bij de kop heeft en half wordt meegedragen, evenmin. De toeschouwers stuiven soms uiteen, als er weer een wordt afgedraafd, met slaande hoeven en wijd-gesperde ogen. Honderachtennegentig paarden ston den daar op het Waagplein en in de Doorbraak. Grote en kleine, hengsten en merries, werkpaarden, hitten, slachtpaarden eh veulens en ook een enkele Shetland-pony, die zo klein was dat hij kans zag onder het touw door te lopen, dat hem op zijn plaats hield. 198 paarden, evenveel als vorig jaar. Vergeleken bij vóór de oorlog een be droevend klein beetje, maar toch, vooruitgang is er weer, al was de handel matig. De prijzen waren als volgt: Voljarige paarden f 600f 900 2'/i- jarige paarden f 300f 500; lV»-jarige paarden f 250f 350; werkpaarden t/m 7 jaar f 400f 600; oudere werk paarden f 300f 500; hitten f 400 f 800; slachtpaarden f 450f 850; veu lens f 80—f 125. Geboren: faolo, zoon van Q de Mas en E de Marco Leo, zöon van W J de Haan en Phaff Peter, zoon van J W van Keulen en A Kuis Joachim, zoon van A J Elite en A Visser Getrouwd: Pieter M Zwakman en Johanna Vennik Ar noldus J Kuis en Diejiwertje Lievendag Overléden: Dirk A Dekker, 72jaar, weduwnaar van A M Swart Agatha M Baart, 85 jaar Trijntje Borst, 45 jaar, gehuwd met G Schoor! A'!» Wij_ hebben de voe rings. Vil Wij hebben de V vaklui. Wij maken er een EERSTE KLA« costuum van. w costuum van. rjyz hoorn NIEUWST!EG 22 alkmaar LAAI 125 Naar aanleiding van een artikel in één der Alkmaarse dagbladen be treffende bedrijfsvoetbal zal de heer O. Neef, secretaris van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbalverenigingen in on derstaand artikel zijn zienswijze op de zaak uiteenzetten, Laten wij beginnen vast te stellen dat bedrijfsvoetbal niet iets is van het laatste jaar. De Gemeente Reiniging die ook in onze vereniging is opgenomen bestaat dit jaar reèds twaalf jaar. Dat het bedrijfsvoetbal de laatste ja ren zoveel opgang maakt, moeten Wij zoeken in de groeiende belangstelling voor de voetbalsport. De ouderen onder ons Willen naast de mogelijkheid om het voetbalspel waar te nemen ook de mogelijkheid zoeken om zelf eens een balletje te trappen en met wlê zou dit beter pa-m dan met collega's waar je dagelijks mee omgaat? Dit zal er zeker toe bij; dragen om de band In een bedrijf hech ter te maken en Welk bezwaar is hier tegen? Is het niet al te ver gezocht om ach ter het zometaVondVóetbai een z.g. „re clame-voetbal" te zoeken, Men ver geet zeker dat er naast de bedrijven ook overheidsinstellingen deelnemen. Moeten de Politieagenten of de Rijks ambtenaren „reclame" maken voor hun bedrijf? Als bestuur, en dit wil ik nogmaals herhalen, staan wij op het standpunt hoe minder actieve spelers, hoe bever, maar als de plaatselijke vereniging^ door hun onjuist optreden van deze week, geen andere wégen Weten te bewandelen, dan is ons dit goed. Het was reeds lang bekend dat wjj waren aangesloten bij de KNVB. Twee van de officiële voetbalverenigingen die aanwezig waren op de vergadering waar het standpunt t.o.v. de bedrijfs voetbal is besproken, wisten uit een brief van ons (d,d. 10 Maart j.l.) dat wij waren aangesloten, anders hadden deze verenigingen niet hun terreinen aan ons kunnen verhuren. Bij alle Alkmaarse verenigingen heb ben wij in Februari om terreinen ge vraagd, doch in geen enkele brief (juist betreffende terreinhuur) is hier over een woord geschreven, Ook nu nog staat het voor ons vast dat de meeste officiële verenigingen zelfs bestuursleden „wel" willen mede- verken, doch dat slechts 1 a 2 personen deze stellingen tegen bedrijfsvoetbal hebben opgeworpen. Dat ook de KNVB anders over be- cvijfsvoetböl denkt, blijkt wel uit het berichtje in de Sportkroniek van 26 April j.l. n.l,: Bedrijfsvoetbal. De KNVB zal competities instellen voor de beürijXsVoetualclUbi die op zomeravonden zullen worden ge speeld. Bij het organiseren van Bedrijfsvoet bal heb ik nooit gedacht dat dit „ge- noegelijkheidsvoetbal" zoveel- stof zou doen opwaaien. Maar ik meen te kun nen vaststellen dat dit alleen in Alk maar mogelijk is, Dat wij niets tegen de officiële ver enigingen hebben moge U blijken uit het volgende: Tal van „actieve"spelers deelden ons mede (ook via hun bestuur) dat zij "wilden bedanken voor hun vereni ging. Men kreeg zo de indruk dat de vereniging er moest zijn vóór de le den en niet omgekeerd de leden voor de vereniging. Persoonlijk heb ik gezegd: „Bedank niet, blijf je vereniging trouw". Onze deur staat steeds open. Hoewel wij tot op hét ogenblik nog geenefl- kel bericht omtrent dé door hen genomen beslissingen hebben ont vangen". Is het aantal actieve spelers dan zo groot in het bedrijfsvoetbal? Van de lagere elftallen zijn in de verschillende bedrijven opgesteld in totaal» ca 18 20 pet. „actieve" spelers. Nu nog iets betreffende de gemaak te opmerking over de scheidsrechters. Als wij. niet waren aangesloten bij de KNVB hadden wij nimmer over scheidsrechters kunnen beschikken. Doch het bondsbureau heeft zich met de heer Rentenaar in verbinding ge steld en hem gevraagd de leiding hier van op zieh te hemen. Ook de terreinen hadden wij nim mer van de Verenigingen gekregen als wij niet waren aangesloten bD de KNVB. Doch de betreffende Vereni gingen die aan ons Verhuurden (waar voor WIJ zeer dankbaar zijn) hebben eerst afgewacht met verhuren' totdat zij bericht hadden van de KNVB van onze aansluiting. Mag ik besluiten met de wens uit te spreken dat het „geschil" spoedig zal zijn opgelost en tot slot laat ik nog even volgen uit artikel 2 van de statu ten van de KNVB betreffende het zich ten doel stellen van de beoefening vah het voetbalspel te bevorderen door; het verlenen van steun aan hen, die het voetbalspel willen bevor deren, samenwerken met andere vereni gingen tot het bereiken van een doel, dat mede ten goede komt aan het voetbalspel. C. NEEF. NASCHRIFT REDACTIE. Het bovenstaande spreekt vóór zich- Ook Wij hopen van ganser harte, dat de plaatselijke voetbalverenigingen hun standpunt nog in dier voege zul len wijzigen, dat althans dit seizoen géén moeilijkheden zullen rijzen. Als men beseft, dat aanzienlijke kosten zijn gemaakt, zoals contributie voor de KNVB, shirts, voetbalschoenen, e.d. dan zouden velen bij handhaving van het besluit gedupeerd worderi, Het uitkomen van verschillende elftallen is nu zij enkele actieve spelers moeten missen, dubieus geworden. Vast staat dat het gewraakte besluit rijkelijk laat gekomen is en men nadat de contributies zijn betaald en de competities georganiseerd zijn, deze zaak niet meer in de wielen moet trachten te rijden. Wij hebben-evenwel goede hoop, dat njshög een rêdelijke oplossing mogelijk is. Voor het Alkmaarse Tribunaal, onder presidium van mr. E. M. J. Wyilne stond gistermidag Jacob de B. uit Stompetoren terecht. Als lid van de N.S.B. was hij geduren de do oorlog waarnemend burge meester van zijn woonplaats ge weest, bovendien tva« hij aange steld als hoofd van Je afdeling Akkerbouw en was hij lid van het Agrarisch Front en van de Land stand. De officier-fiscaal had hem destijds wegens al deze feiten een boete van 5000 opgelegd. De beschuldigde had tegen deze boete bezwaren gemaakt, want hfl meende met een internering van 13 maanden reeds'zwaar genoeg gestraft te zijn. Zo stored hij voor de tweede maal terecht. Da president wees er tijdens deze zitting op, dat de beschuldigde, hoewel de namen van enige illegale werkers kennende en ook van hun werkzaamheden op de hoogte zijnde, nimmer iemand heeft verraden. Over de houding van Jacob de B„ tijdens de bezetting, waren nog enige gun stige inlichtingen binnengekomen. De verdediger, mr. Fiskei uit Haarlem, achtte de maanden, die de beschuldigde in detentie had door gebracht, een voldoende straf. Het tribunaal zal over veertien dagen uitspraak doen. POSTHUME BERECHTINGEN. De zaak van de overleden delin quent Antje Sch. uit Alkmaar han delde over een erfeniskwestie. De verdediger, mr. A. de Lange, weea erop, dat bij een eventuele verbeurd verklaring van de erfenis, de kinde ren gedupeerd zouden worden. Uitspraak over veertien dagen. Als bijzondere vertegenwoordiger van de overleden Theresia W. L. uit Alkmaar, was haar echtgenoot, Hen drik K. op de zitting verschenen. Hij erkende, dat zijn overleden echt genote lid van de N.S.B. was ge weest en een cursus had gevolgd van het Duitse Rode Kruis. Hun dochtertje was bij de Hitler- jugend geweest. Doch slechts voor korte tijd, aldus K„ omdat hij en zijn vrouw later als lid van de bï.S.B. be dankten. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Economische Rechter Woensdagmiddag stond voor de eco nomische politierechter mr. Stoffels te recht, een der schakels tussen stad en platteland. Het was Petrus O. uit Eg- mond Binnen wiens ijver om als scha kel op te treden in het geheel niet werd gewaardeerd, daar zijn bemoei ingen betrekking hadden op het opko pen en verkopen van bonnen en wel speciaal melkbonnên. Verdachte was in Maart 1948 tegen dé lamp gelopen toen hij bij een banketbakker suiker bonnen te koop aanbood. De officier van justitie legde verdachte o.m. ten laste dat hij in het tijdvak van 1 Maart 1947 tot en met 22 Maarta 1948 allerlei distributiebonnen van diverse mensen had opgekocht. Mr. Vellinga vond de handelingen van verdachte op zich zelf al fout, maar naar zijn mening werd het be paald pijnlijk, dat verdachte met zijn praktijken was doorgegaan nadat hij voor een economisch delict tot een geldboete en een voorwaardelijke straf was veroordeeld. Vier maanden ge vangenisstraf met aftrek was de eis waaraan het pleidooi van mr. Berk houwer niets aan Vermocht te veran deren, want conform de eis veroor- deeld'e mr. Stoffels, CLANDESTIENE SLACHTING. In een kolenschuur, niet bestemd voor rode, gele of groene kool, maar voor cokes en anthraciet, had Pieter G. uit Broek op Langendijk, een rund laten slachten. Hij had een aantal bon nen tekort in zijn slagerszaak, hetgeen naar zijn bewering grotendeels was ontstaan door gewichtsverlies van be vroren schapenvlees.^ In zijn requisitoir zei mr. Vellinga dat hij zo langzamerhand medelijden met slagers had gekregen daar deze mensen steeds bonnen tekort hadden door bederf of gewichtsverlies van vlees. Het was echter merkwaardig dat dezer dagen een slager op het matje moest verschijnen die een uitzondering op deze regel, maakte. Deze slager moest zich verantwoordden omdat hij worst zonder bon verkocht, hetgeen hij kon doen omdat hij meer vlees kreeg toegewezen dan op de bon kon worden afgeleverd. Mr. Vellinga eiste f 300.— of 3 maan den, verbeurdverklaring van 't vlees én een Voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met 3 proefjaren. Mr. Stoffels liet f 100.van de boete val len doch ging met de rest accoord. De eigenaar van de schuur, Johannes H. K„ die zijn schuur voor de slachting van het rund beschikbaar had gesteld werd tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van 2 maanden met 3 proefja ren veroordeeld, Naast dat rund waren bovendien nog 4 schapen in die schuur geslacht, welk karweitje door Arend v. d. was opgeknapt. Van der P. werd tot 2 maanden gevangenisstraf met af trek veroordeeld. Wegens een overvloed van copy zijn wij genoodzaakt no. XXVIII in de serie „Achter de schermen van de oor log" een dag later te plaatsen dan oor spronkelijk werd aangekondigd.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2