ZWARTf mw Abonieert II audit blad Sanering van de Middenstand WIJ SPELEN BRIDGE G 3 JAN VAN DE POL VERKOOPSTER. Bijeenkomst georganiseerd door K. v. K. LEZING van Dr. van Muiswinkel Egmond-Binhen Nieuwe prior Zuid-Scharwonde l_?ÉÉs,N ieuws Vermoorde knaap te Rotterdam hprkend Wij luisteren naar.... Heiloo. van nabij Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen Denk hier aan op straat! Marktberichten BEZOEKT de da|Blpse tegenover de VISMARKT Grote sortering Heesters, Vaste Planten en Kamerplanten Dagelijkse aanvoer van verse ASPERGES Gistermiddag werd in het Victory-Hotel te Alkmaar een bijeenkomst gehouden van het dagelijks béëtuur van de Raad van Bijstand van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordholland, kantoor Alkmaar. Voor deze bijeenkomst waren ook uitgenodigd de besturen van de middenstandsverenigingen uit alle delen der provincie, en hierdoor is een traditie hersteld, die reeds vóór de oorlog op grote prijs werd gesteld. De heer O. Kroon, vice-voorzltter van de Raad van Bijstand opende, bil ontstentenis van de heer Arntz, pres. van de Raad, de vergadering en gaf onmlddr 'lijk het woord aan Dr. F. L. van Muiswinkel, direc teur van het Econ, Instituut voor de Middenstand te 's-Gravenhage. Dr. Van Muiswinkel sprak over het onderwerp: „De sanering van de middenstand", een onderwerp dat in de tegenwoordige tijd zekér in het middelpunt van de belangstelling staat. Muiswinkel zag hiervoor geen nood zaak. Concurrentie door de particu liere bedrijven is zeer wel mogelijk, aldus spr. Deze bedrijven zijn volkomen in staat zich te handhaven. Elke macht, gege ven aan het bedrijfsleven zonder scherp toezicht leidt tot ontoelaatbare toestan den. Welke rechtsgrond kan de overheid aanvoeren tot sanering, zolang er nog ondernemers zijn, die liever een kleiue baas zijn, dan een grote knecht. Spr. vermocht deze grond niet te zien. De vestigingswet-kleinbedrijf. Vervolgens was het woord aan mr. H. M. S. van Oers, hoofd van de afde ling Middenstandswetten van het Departement van Economische Zaken, die naar deze bijeenkomst was geko-' men, om vragen te beantwoorden, die uit de vergadering zouden worden ge steld. De heer Van Oers had geen gemakke lijke taak, want zo ooit, gold hier: „Zo veel hoofden, zoveel zinnen". Het be hoefte-element, aldus spr. is in de, praetijk onuitvoerbaar, wélke stelling hij met voorbeelden aantoonde. Het behoefte-element dateert van 1943. Het doel van de Vestigingswet is alléén de verheffing van de Middenstand. Op de vraag, waarom de politie niet meewerkt bij overtredingen, antwoord de de heer Van Oers, dat het kern punt bij de rechterlijke macht moet worden gezocht. Zelfs was het nodig, dat één der juristen van het Departe ment het land afreisde om de ambtena ren O.M. voor te lichten. Het B.A.V.K. dient zo spoedig moge lijk te verdwijnen, aldus spr. Dit zal met de nieuwe Vestigingswet dan ook geschieden. Er dient op gelet te worden, dat de Vestigingseisen niet te zwaar worden. Een middenstander studeert niet voör proféssör. Het zal intussen niet moge lijk zijn, de diploma's van de ambachis- scholen aan te passen aan de eisen van dè Vestigingswet, daar deze weliswaar hier voldoen aan die eisen, maar elders weer een te gering terrein bestrijken. De Hoogovens. Aan de kant zetten van de Vestigings wet zou betekenen, de klok terug te zetten. Met vragenstellers, die hierom trent hun mening deden horen. Was mr. Van Oers het vplkomen eens. Het bleek, dat bij de Hoogovens allerhande artikelen verkocht worden, zoals rij wielen en textiel, en dan nog wel cp afbetaling, en hiertegen werd ernstig geprotesteerd. Het schijnt zelfs, dat de Hoogovens toestemming hebben hun goederen te betrekken van het Rijks- inkoopbureau, daar zij beschouwd wor den als semi-overheidsbedrijf. BU de sanering van de midden stand onderscheidt men verschillende feiten, die verschillende methoden no dig maken, t.w. de inwendige sane ring, die door de bedrijven zelf ter hand worden genomen, de vestigings wet kleinbedrijf en de kwalitatieve verbetering Van de middenstand. Met sanering bedoelt men in het algemeen rationalisatie, inkrimping van het aantal zaken. Reeds in 1930 werd het Economisch instituut voor de middenstand opge richt. Inmiddels heeft men te kampen met de overbezetting. Er zijn te veel bedrijven, dus te kleine omzet. Door de pogingen van de winkeliers, toch te renderen, stijgen de prijzen. Zo wordt het vraagstuk dikwijls gesteld. Men moet niet spreken van lonen en prijzen, doch van inkomens en prijzen, aldus spr. Dit zal duidelijk zijn als men denkt aan kleine beleggers, huiseigenaren, ambtenaren. Onder de invloed van de oorlog ontstonden onder al deze groe pen, èn onder de arbeiders spanningen ten aanzien van inkomsten en prijs niveau. Al deze groepen staan tegenover een veel staker gestegen prijsniveau. Wanneer echter de overheid het prijs niveau drukt, last zij het inkomen van de handel aan. Als voorbeeld noemde spr. het kruidmlersbedrijf, waar in de praetijk hoogstens 16'/ü winst wordt gemaakt. Dit is lager dan de gemiddel de arbeider verdient. Bovendien zijn daarin zekere risico's (onverkoopbaar heid e.d.) niet verdisconteerd. Daar komt dan nog het feit van de belastin gen Jsij. Voor de winkelier: inkomsten belasting, omzetbelasting (15 van het inkomen!) en ondernemingsbelasting (12 pet. extra) Hieruit blijkt duidelijk, dat de ene groep sterker belast wordt dan de andere. In sommige branches, aldus spr. is de toelaatbare grens overschreden, en bet is dus de taak van de middenstand de overheid daarop met klem te wijzen. Daarbij kan het Econ. Instituut zeer waardevolle diensten bewijzen. Kan nu een sanering door beperking inderdaad een oplossing brengen, zo vroeg dr. Van Muiswinkel zich af, en ontkende daarbij, dat er een over bezetting in het winkelapparaat be staat. Sinds 1930 is n.l. het aantal win kels met 10 verminderd, de bevol king echter met 11^ millioen toegeno men. Toen was er een winkel op 52 in woners, nu één op 70. Spr. kon zich niet voorstellen dat overbezetting zou leiden tot verhoging van het prijsniveau. In België zijn 65ÖÖ0 kruideniers, die gemiddeld 10y„ bruto winst maken, in Nederland 26000 met een hogere winst. Dit moet leiden tot zwarte han del, die in België dan ook welig tiert. Spr. haalde een Vaak genoemd voorbeeld aan over de sanering in de Deense melkhandel, welk voorbeeld echter mank gaat, zoals duidelijk werd aangetoond. Voordeel van sanering. Toch was spr. een voorstander van sanering, maar het geeft geen daling van het prijsniveau, omdat er 20% zou worden „weggesaneerd" die de winst en omzet van de overige 80 niet verbeteren. Sanering is alleen noodzakelijk om de kostprijs te druk ken, en zal ten goede kunnen komen aan de arbeidstijden. Spr. voerde aan dat sanering zoals bij de melkhandel, waar maar één slijter per wijk mag ltomen, fout is. Daar wordt n.l, het concurrentie-element uit geschakeld. Tot besluit waarschuwde dr. Van Muiswinkel nogmaals met aandrang te gen de opvatting, dat sanering door in krimping de oplossing van het kwaad zou betekenen. Vragen. Een aantal vragen kwam naar aan leiding van deze redevoering naar voren. Onder meer werd gevraagd, of er geen paal en perk diende te wor den gesteld aan het groot-winkel bedrijf en de coöperaties, Dr. Van Naar de N.H.C, meldt heeft het ka pittel der Paters Benedictijnen van "Egmond als opvolger van Dom Huyben, die enige tijd geleden is overledeh, tot Prior gekozen Dom Paulus Andriessén, monnik van de St. Paulüs-Abdij van Oosterhout. De nieuwe Prior werd te Rotterdam geboren, 22 Augustus 1909. Ha zijn stu dies óp de seminaries HageVëld én War mond werd hij 26 Mei 1934 tot priester gewijd. Tot september 1936 was hij kapelaan te Hoek van Holland, waarna hij intrad bij de monniken der St. Pau- lus-Abdij. Vrijdagavond a.s. is de plechtige in stallatie. Zaterdagmorgen zal de nieuwe prelaat een plechtige Hoogmis opdra gen. Het wapen van de Prior is een in vakken verdeeld vlak ((dambord) voor stellende de wederwaardigheden des levens. Over dit bord loopt een baan, symboliserende de weg, waarlangs de nieuw-benoemde de hem toevertrouwde zielen ten Hemel moet geleiden. Zijn wapenspreuk is: „Iter para tutum". Dom Andriessen heeft veel studie ge maakt over de Kerkvaders en de litur gie in de eerste drie eeuwen. STAATSPENSIOEN. Men wil trachten de vroeger ier plaatse bestaande afd. van de Bond voor Staatspenstonnêrihg weer op 1e richten. Het lijkje, dat Dinsdagmiddag zoals gemeld in een juttezaic genaaid, m dt Delfhavense Schie drijvende werd ge vonden, is door de ouders herkend. Dacht men aanvankelijk met een kind van ongeveer 2 jaar te doen te hebben, toen de zak eenmaal geopend was en het lichaampje te voorschijn kwam, bleek dit van een ongeveer tienjarig jongetje te Zijn. Onmiddel lijk werd gedacht aan de 9-jarige O. F. Vermeulen uit de Aelwljn Flo- riszstraat te Rotterdam, die sedert 11 April vermist werd en over wiens verdwijnen de politie reeds inlichtin gen had verzocht. Het pakje klerêrt, dat apart in de zak was gestopt het lichaampje lag geheel ontkleed werd aan de ouders getoond, die ze met een oogopslag herkenden. Gezien de omstandigheden, waaron der het lijkje werd gevonden, is een ongeluk natuurlijk uitgesloten en de politie denkt ernstig over de-mogelijk heid, dat hier sprake is van een zeden misdrijf, gevolgd door moord. Route van fakkeloptocht wordt omgelegd De fakkeloptocht die op 5 Mei des avonds wordt gehouden is door het leggen van de riolering in de Zevenhui- zerlaan omgelegd. De route is nu als volgt vastgesteld: opstelling op het ge meentelijk sportterrein; daarna Ken- nemerstraatweg, Stationsweg, Heren weg richting Zevenhuizerlaan, Wester- weg, Stationsweg, Herenweg, Raadhuis- weg, waarna de ontbinding voor het gemeentehuis zal plaats hebben. Aan deze fakkeloptocht is tevens een ge- costumeerde wedstrijd voor paren, groepen en individuelen verbonden De kinderen kunnen eveneens deelnemen. Er zijn reeds verscheidene inschrijvin gen binnengekomen. Nog merderen worden verwacht. Prijzen worden be schikbaar gesteld voor de mooiste groep, de origineelste groep, het mooi ste paar, het origineelste paar, de mooi ste dame, de mooiste heer, de origineel ste heer en de Origineelste dame. Het Bevrijdingscomité verzocht ons tevens mede te delen, dat zij vervracht, dat de ouders die hun kleuters 's mid dags naar ,de poppenkastvoorstelling brengen, zich daarna achter de omras tering zulleO', begeven, opdat het uit zicht voor de kleinen niet belemmerd wordt. De heer v. Riet, leider van de kinder spelen, zou gaarne zien, dat enkele personen zich nog opgaven om behulp zaam te zijn bij de kinderspelen. DE NIEUWE KERKKLOKKEN GEARRIVEERD. Met een grote auto van de A.T.Q. v. Gend en Loos werden onder grote belangstelling gistermorgen drie nieuwe Iwrkklokken voor de St. Wlllibrprdus- kerk, alhier, afgeladen. De klokken werden in Heiligerlee gemaakt en wé gen resp. 480, 290 en 190 kg. Zij ^ijn voorlopig in het portaal van de kérk gedeponeerd. ABONNEER! U OP DIT BLAD PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 0, 8 en 11 uur AVRO: 6,13 Sport- praatje 8,30 Ne derlandse Strijd krachten 7,00 ROü' de van Nederland 7,10 Gramofoonplaten 7,15 De Radio olksmuziekschool 7,45 De Regerings voorlichtingsdienst antwoordt 8,15 Boyd Nlel dirigeert het Omroep -orkest 9,05 Radio muziek journaal 9,45 Droom land 10,45 De Wet-Europese Unie en Nederland 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichten 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,00 L K A B Mu ziekcorps (Narvik) 6,15 CNV kwartier 6,35 Vervolg Narvik-corps 6,45 Be roepskeuze 7,15 Leger des Heilskwar- tier 7,30 Het actuee'l geluid —7,45 „Veer tig-vijf-en-veer tig" 7,50 Gramofoonpla ten 7,55 Bachkoraal 8,15 Van laag tot hoog 9,30 Familie-competitie 9,50 Matrise de l'oration du Lou^re 10,15 De vaart der volkeren —.10,35 Funéraillés 10,45 Avondoverdenking 11,15 Musica Nova 11,15 Die Haghe sangers PROGRAMMA VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Operette «programma (grpl) 9,30 Novak (grpl) VPRO: 10,00 Morgén wij ding VARA: 10,20 Gramofoonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 Piano 11,15 „De wacht kamer" 11,30 Gramofoonplatên AVRO; 12,00 Les Gars du Paris 12,30 Weer- praatje 12,33 Pierre Palla (orgel) 12,58 Ronde van Nederland 1,15 Het virtuose sextet 2,00 Kookkunst 2,20 Gramo foonplaten 3,00 Ons volk en 2ijn dich ters 3,20 Gevariëerd instrumentaal- concert (grpl) VARA: 4,00 The Ramblers 4,30 Tussen twaalf en zestien 5,00 Orgel (Johan Jong) 5,20 Wij en de mu ziek 5,60 Reportage in verband met d'e Olympische Spelen 6,15 Dê Vara feli citeert 6,30 Nederlandse Strijdkrachten 7,00 Denk om de bocht 7,15 Accor deon-orkest VPRO: 7,30 Cursus 7,30 Tien voor acht 8,05 Nationaal program ma 8,50 Juliana's Grootmoeder 9,30 Oranje-confetti 10,50 Radio feestkrant 10,30 Concert Koninklijke Militaire ka pel 11,15 Gevariëerde Nederlandse melo dieën HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en li uUr KRO: 7,15 Gramofoonplaten 7,45 Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9,00 Morgenconcert (gr pl) 9,30 Waterstanden 9,35 School radio 10,15 Le lac du GygUes (grpl) 10,35 Gramofoonplaten 11,00 De Zonne bloem 11,35 Als de ziele luistert 11 4j Concert (grpl) 12,00 Angelus 12,03 Muzikale Melange 12,30 WeeröVërziCht - 12,33 Het orkest zonder naam 12,55 Zonnewijzer 1,20 Vervolg: Het orkest zonder naam 1,35 Bioscooporgel 1,50 Van man tot man 2,00 Uit Neerlands G3Olietijdperk 2,30 Gramofoonplaten 2,45 Twee werkjes van Schubert 3,00 Cello en orkest 3,25 Harmonie-muziek 3,45 Oude bekenden 4,30 Gramofoon platen 5,00 Na schooltijd 5,15 Gra mofoonplaten 5,45 Wat het buitenland leest 6,20 Chansons Enny MolsDe Leeuwe 6,20 Orkest Klaös van Beeck 6,50 Actualiteiten 7,15 Plechtig lof -— 8,05 Nationaal programma (Oranje con fetti) 8,50 Feestconcert 9,30-Juliana s Grootmoeder 10,15 Concert Koninklijke Militaire kapel 10,30 Radio-feestkrant 10,45 Zuid-Afrikaanse liedjes 11,13 Nederlandse Werken NA-UITREIKING „VERJAARDAGS- SCHOENENBONNEN't VOOR KINDEREN Het Centrahl Dis&ribtitiekantoor deelt mede, dat voor hen die dit tot dusver re nog niet hebben gedaan tot en met 7 Mei a.s. alsnog gelegenheid bestaat tot het afhalen van sohoenenbonnen voor kinderen tegen inlevering van bon 804 van het inlegvel. Na 7 Mei wórdt de „verjaardagsbon" alleen nog verstrekt krachtens jïe nieuwe rege ling, waarbij bon 606 van het inlegvel moet worden ingeleverd. 53. Pirn, Pam en Pom kijken elkaar ontzet aan. Daar komt de tijger op hen af. Waarheen? „Vooruit! We moeten voortmaken", roept Pim. „Hij zit ons achterna!" „Ja, waar móeten we naar toe?" „Hierin dan maar". Pim wijst op de hoofdingang van de arena. Maar hij weet niet, dat deze gang naar het circus leidt. 54. Binnenin het circus is de voor stelling in volle gang. De directeur kondigt alle d nummers zelf aan en vraagt nu de aandacht voor drie beroemde trapeze-artisten. „Dames en Heren, U zult nu het meest sensationele luchtnummer van Uw leven zien. U zult Uw ogen niet geloven. Een applausje voor Salto, Salta en Salti! Het publiek klapt geesdriftig. Maar wat gebeurt daar? XXIX. VERSPEEL NIET ONNODIG EEN HOGE KAART.. Het volgende spel, waarvoor wij he den uw aandacht vragen', zal u naar wij hopen de betekenis van dit op schrift duidelijk maken. Allereerst de kaartverdeling: a-h-6-4 v-2 a-5-4 h-6-4-2 S. H. R. KI. b-10 7-6 b-9-8 KI, a-v-10-7-5-3 S. H. R. S. v-9-7-5-3 H. a-8-4 R. h-v-7-3 KI. 8 h-b-10-0-5-3 10-6-2 KI. b-9 Op dit spel waren N-Z gekomen tot een contract van vier harten, te spelen door Zuid. a West kwam uit met schoppen boer. die door Zuid in Noo d met de heer werd genomen. Hij speelde uit de blinde direct troef vrouw na, die door Oost met het aas werd genomen. Zuid de 3 West de 6- Oost speelde klaver 8 na, Zuid de 9, West het aas en in N. de 2. West speelde kl. vrouw na. Wat moet Zuid nu uit de blinde bijspelen? Tal van spelers zouden zeker de kl. heer zetten, maar daar door in dit geval het spel verliezen. Want Oost zou die heer aftroeven en Zuid zou het verlies van twee ruitens niet kunnen ontgaan. Neen. Zuid moet in N. een kleine klaver zetten en de slag aan West laten. Dan is het spel niet rneer te verliezen, omdat nu ook Zuid zou kunnen troeven als weer klaver werd gespeeld. Maar West speelde ruiten na. In Noord werd met het aas gehomeh troef 2 nagespeeld, door Zuid genomen en de laatste troef bij Oost er uitgehaald. Met een kleine schoppen ging Zuid toen naar sch. aas in N. en speelde vandaar klaver heer, waarop in Zuid een ruiten wegging. Zuid kon toen nog maar alleen één ruiten verliezen en maakte precies zijn contract. Had hij in de 3e slag klaver heer gezet, dan was het spel down gegaan, omdat Oost dan de heer had afgetroefd en Zuid later geen ruiten zou kunnen weg doen. Wilt U het even aandachtig nagaan? EN VERRE H. M. de Konin gin heeft aan de vereniging „Het Nederlandse Trek paard" het prae- dicaat „Koninklij- Gedurende een - door Jan Dirk van Exter CooyrlEiit S.D.P. Terwijl de Rat, Fatty ien Knijp- oog met getrokken' revolvers naar tie pantser-auto lopen, kijken ze om zichtig om zich heen. Ze hebben het gevoel of er nog ergens gevaar dreigt, maar waar? Ja, ze kijken in alle richtingen, maar niet in de juiste! Want.,,, onder de pantser wagen liggen de Chef en de Lange, ongedeerd! Dat was j weer één van de lllmineuze ideetjes van de Chef. Temidden van het „kruisvuur en on der bescherming van de nevelslier ten zijn ze onder de pantserwagen gekropen. Daar komen de mannen steeds nar «def. De Lange wacht ongeduldig op het' seintje van de Chef om te schie ten. Maardat komt niet! De Chef herkent namelijk bij het naderbijkomen de Rat, één van zijn oudste vijanden en daarom aarzelt hij een ogenblik. En deze weifeling redt de Rat het leven. Ook hij bleef als bij instinct een ogenblik staan. Maar dan stapt Knijpoog naar voren en vangt de straal /lood op, die voor de Rat was bedoeld. Hij valt Vlak voor de wagen neer en in pa nische angst nemen de Rat en Fatty do vlucht. Ito verleend. x groot deel van de jubileumfeesten zal Den Haag weer lichtstad zijn, zoals bij het huwelijk van het prinselijk paar. Het hoofdaccent van d^ versie ring en illuminatie zal worden gelegd cp het centrum van de stad, zoals voor het Buitenhof, de Plaats, Korte en Lange Voorhout, Tournooiveld, Kneu terdijk, e.d. xDe tuchtrechter te Assen heeft G. R. te Meppel een 'boete van f 15.000 opgelegd wegens het Ver kopen van borstelwaren tegen te hoge prijzen. x-- Vrijdag 14^ en Zaterdag 15 Mei zal in Krasnapolsky te Amster dam een internationale postzegelhan- deiarenbeurs worden gehouden. x— Zes landen, waaronder Nederland, hebben bij Amerika reeds „letters of intention" ingediend, waardoor ze for meel voor Amerikaanse hulp in aan merking komen. xIn 'n te Utrecht gehouden vergadering van de Nederl. Vereniging van Chr; handelsreizigers- en agénten is met grote stemmen- meerderheid besloten tot aansluiting bij het CNV. x— Ongeveer 120 Zwit serse fruittelers zullen Vrijdag 30 April a.s. een bezoek brengen aan Zeeland. xDe Koningin heeft in gezelschap van Prinses Juliana gene-' raai König en echtgenote op het pa leis Het Loo ontvangen. xDrie es kaders bestaande uit 29 Amerikaanse superforten hebben Beieren verlaten voor een non-stop hoogtevlucht haar Engeland en terug naar Amerika. x Maria Quisling, de 47-jarige weduwe van de Noorse verrader Vidkun Quis ling, is van verraad vrijgesproken. De autoriteiten nemen aan, dat haar echt genoot haar naam op het kaartsysteem van leden der nazi-partij had aange bracht. —x— Hans Fuchs, een 25-jari- gfc Duitse boer, die zijn vriendin had vermoord, is door een gerechtshof te München van de doodstraf vrijgesteld, daar hij als lid van de „Führer Briga de" was grootgebracht en „men daar om niet kon verwachten, dat hij eni ge morele remmen had", x— De Duitse sociaal-democratische partij heeft medegedeeld, dat zij thans defi nitief besloten heeft niet deel te ne men aan de conferentie voor een Ver enigd Europa, die volgende maand in Den Haag zal worden gehouden. Kinderen naar Denemarken en Zweden Het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis deelt mede: „Bij voldoende deelname zullen ook dit jaar door het Ned. Rode Kruis kindertransporten naar Denemarken en Zweden worden georganiseerd. Met nadruk zij er op gewezen, dat alleen kinderen kunnen worden me degenomen, die door een Deense of Zweedse familie zijn uitgenodigd dan is het hoog tijd een Kruschen-kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar dé wel dadige werking doet zich spoedig voelen Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloedóp de bloed zuiverende organen. Die doen dan Üw bloed weer krachtiger circuleren, on zuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze" worden regelmatig af gevoerd en zo neemt Kruschen de oor zaak weg van die slopenae rheuma tische pijn. Weifel niet langer; begin L'w kuifr dadelijk i/raag Kruschen Salts bij Uw Apothe ker of Drogist. (Ingezonden Mededeling) By al Uw ryden, al Uw lopen, Uw ogen en UW oren opent BROEK OP LANGENDIJK, 29 April. 10.000 -kg gele kool f 22.10—f 22.60. 3.000 kg witlof f 76—f 87; 2.000 kg prei f 31—f 36; 525 kg rabarber f 9; 20 kg uien f 110, ALKMAAR, 28 April 1948. (Alkm. Exportveiling. Spinazie f 9—f 21; Posle- leih f 52—f 58; Prei f 30—f 49; Sjalot ten f 96—f 115; Bieten f 6—f 7; Witlof f 44f 84; Rabarber f 7f 14; Bloem- "koöl IA f 68—f 82; I f 40—f 50 en II f 15 f 30; Worteltjes f 48; Radijs f 5—f 9; Selderie f 10—f 13; Selie f 4.50—f 7; Sla f 4f 12. Alles per 100 kg, stuks, bos èn/of krop. NOORDERMARKTBOND, 29 April '48. 300 kg witlof I f 86, witlof II f 81— f 82, witlof Hl f 80; 12.000 kg prei f 28 f 33, prei II f 19—f '21; 6.000 kg rode kool f 271 45; 4,000 kg gele kool f 21,20; 45.00 kg bieten 116. Bloemenmarkt Extra asperges, pik Wit, ƒ1.45 per bos. Dagelijks VERSE AARDBEIEN verkrijgbaar. HET ADRES VOOR DE ALLERBESTE GROENTEN EN FRUIT IS EN BLIJFT: LAAT 162, „IN DE BANAAN» TEL. 2682. Wij vragen voor onze CpNFECTIE-AFDELING EEN FLINKE ERVAREN M. MEIJER A ZOON LANGESTRAAT 3—5, ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3