GOLDSCHMIT won Ronde van Nederland Geen wanklank verstoorde 1 Mei-vieing VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN l45ste Ja"eas No 104 Rogiers en Arie Vooren volgden op de voet - Nieuwe D.C. 6 op Schiphol verongelukt Strijd In Palestina duurt voort Maandag 3 Mei 1948 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Laatste etappe voor Van Beek Churchill komt Donderdag naar Nederland Doodstraf geëist tegen Betje Wehry De heer Weiter komt met eigen lijst Geen foto's meer in dagbladen? Volgende lente eieren van de bon? Pluimveestapel kan aanzienlijk worden uitgebreid WEERBERICHT STAKING BIJ PARIJSE METRO Alom redevoeringen en betogingen De League BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9 - Telefoon 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directeur: J. Bijlsma ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.30 per maand, 3.75 per kwartaal. Wrnd. Hoofdredacteur: Jac. Broersen. Rayonredacteur: W. Oliemans. De Ronde van Nederland is ten einde. Zij is een prachtif succes geword- n en heeft haar bestaansrecht ten rulle bewezen. De Luxemburger #,old- schmit werd winnaar met d'„ Belg Rogiers op de tweede plaatr, en Arie Vooren als derde. De etappe Hulst Rotterdam werd gewonnen door Lambrichs, terwijl de Zaankanter v. Beek in het Olympisch Stadion de Luxemburger Kirchen hl de sprint versloeg. De Zaanse ploeg bleek verreweg de sterkste en haar zege in het ploegen- klassement was dan ook wel verdiend. Over de 9de etappe Hulst—Rotterdam het volgende: Onder zware stortbuien met af en toe wat zonneschijn om er de moed in te houden, reed het peleton over de kron kelende dijk via Halsteren, Steenber gen en Zevenbergen naar Geertruiden- berg. Bij Kruisland, op 7 km van Steenbergen, was er nog geen scheiding gekomen tussen het kaf en het koren, maar daarna ontsnapte eerst de Bra bander Bernard Francken en vervol gens de Limburger Lambrichs. Bij Ze venbergen had Francken 25 see. voor sprong op Lambrichs. Hij liet zich in lopen en samen zetten zij de strijd voort tegen het hoofdpeleton, dat op 600 me ter achter hun aan jakkerde. Francken, de beste sprinter van de twee, won de premie in een der tussenliggende plaatsjes vlak voor Geertruidenberg, maar Lambrichs met zijn mooie zit en soepele stijl, zonder horten of stoten Voortglijdend over de weg, als ver groeid met zijn rijwiel, toonde zich ver-uit de sterkste tempo-rijder. Fran cken maakte trouwens enige tijd de in druk van in moeilijkheden te verkeren, hij was immers het eerst uitgelopen en koest nu de prijs voor die extra in spanning betalen. In elk geval was het lambrichs, die het meest aan kop zat, het hardste trok en het zwaarste werk Verrichtte. In Waalwijk scheen de Brabander ti.n inzinking te boven, hij nam de kop als het zijn beurt was, trok flink aan en wist de vaart van boven de 40 km, die Lambrichs er steeds inhield, vrij wel te handhaven. Om kwart vóór drie werd Waalwijk gepasseerd. In Rotterdam won Lambrichs de 'Print. De uitslag was: 1. Lambrichs (Limburg) 5.38.45; 2. Francken (Noord- Brabant B) 5.38.47; 3. de Ruiter (Zuid- Holland) 5.40.16; 4. Rogiers (België A) zelfde tijd; 5. Goldschmit (Luxemburg) zelfde tijd; 6. Goutorbe (Frankrijk) zelfde tijd; 7. Vooren (Zaanstreek) Zelfde tijd; 8. de Korver (Zuid-Hol- land) zelfde tijd; 9. Keiler (Zwitser land) 5.40.36; 10. Van Nek (Franse ploeg) zelfde tijd. TRIOMFTOCHT VAN VAN BEEK. Na de negende etappe waren nog 50 renners in de course. De belangstelling oi Rotterdam was overweldigend en stelde alles wat in dit opzicht tijdens de fonde te zien was, ver in de schaduw. Op de Rijksweg van Den Haag naar Haarlem loste Van Beek, die in het jug. klassement 8l/2 minuut achterstand had op de Luxemburger Goldschmit het peleton en ter hoogte van Noord- wijk was hij 500 meter uitgelopen.... aiet een andere Luxemburger, Kirchen, Hak achter zich. Want de mannen Uit het Groother togdom, die natuurlijk allen voor Gold schmit reden, waren waakzaam geble- pen1 en nauwelijks liep Van Beek weg Kirchen stoof achter hem aan, zoog Och vast aan zijn wiel en probeerde het eian van de Zaankanter te breken, door zelf geen moment de kop te le men. Hij liet zich trekken en week geen centimeter van Van Beek's achter wiel, totdat Van Beek's aanvalsdrift zou zijn uitgewoed. Bij Heemstede was de positie nog vrijwel ongewijzigd. Van Beek, nog al tijd aan 'koa, en zijn Luxemburgse schaduw, waren wat verder uitgelopen en hadden hun voorsprong vergroot tox 2 min. 20 sec. 20 km vérder, te Uit hoorn, 70 km vóór de finish noteerden wij het zelfde verschil. Van Beek maakte nog een zeer montere- indruk, terwijl het pad van Kirchen, die zich kalm trekken liet, over rozen voerde. Het peleton volgde met een flink gan getje, aangevoerd door André de Kor ver. In Amsterdam, waar duizenden en nogmaals duizenden langs de weg ston den, werd Van Beek luide aangemoe digd. Hij reed als eerste het Stadion binnen en zegevierde in de sprint. Het klassement van de 10e en laatste etappe van de Ronde van Nederland luidt: 1. Van Beek 4.35.07 (met 1 min. boni ficatie) 2. Kirchen (Luxemburg) 4.35 37 (met IA min. bonificatie); 3. Loos 4.36.59; 4. Michiels (België) 4.36.59; Bernardoni (Italië) 4.36.59; 6. Poels (België) 4.37.05; 7, Goutorbe (Lrankrijk) 4.37.05; 8. Harm Smit 4.37.05; 9. Sijen 437.05; 10. Steenbakkers '4.37.05. GOLDSCHMIT WINNAAR. Het eindklassement der eerste 10. ge plaatsten van de Ronde van Nederland luidt: 1. Goldschmit (Luxemburg) 44.04.00; 2. Rogiers (België) 44.05.52; 3. Vooren 44.05.53; 4. de Korver 44.07.59; 5. Van Beek 44.10.19; 6. de Ruiter 44.11.18; 7. Bakker 44.14.25; 8. Kirchen (Luxem burg) 44.17.13; 9. Motke 44.19.28; 10. Tallieu (België) 44.19.43. De ronde van Nederland werd ge wonnen door de Luxemburger Goldsmit. Met Jan Fijnenburg rijdt hij een ere-rondje in het Olympisch Stadion. Het eindklassement voor de ploegen was: 1. Zaanstreek 132.30.37; 2. Luxem burg 132.55.31; 3. Zuid-Holland 133.17.02; 4 Noord-Holland 133.24.44; 5. Limbuxg 133.47.58; 6. België A 133.59.33; 7. België B 134.26.22; 8. Frankrijk 134.37.27; 9. Zwitserland 134.42.52; 10. Noord-Bra bant B 134.54.07; 11. Noord-Brabant A 135.13.00. Van de 137 renners, die aan de start var. de eerste etappe der ronde ver schenen, hebben er 50 de gehele tour uitgereden. Naar wij vernemen zal de heer Win ston Churchill Donderdag a.s. op Schip- bol aankomen. De Britse ambassadeur in Nederland, Sir Philip Nicholls, zal waarschijnlijk zijn rustperiode onderbreken om hem te verwelkomen. De heer Churchill zal gedurende zijn verblijf in Nederland in de Britse am bassade logeren. fv V .N De advocaat-fiscaal bij het Bijzonder gerechtshof te Amsterdam mr. P. N. Janssen, heeft Zaterdagmiddag teger de '-jarige Betje Wehry uit Amsterdam, Nr. Joods meisje, dat ervan beschuldigd psrdt de persoonsbewijscentrale van de Jroep „Badrians" te hebben verraden, (p doodstraf geëist. j Op l November en 6 December van jet vorig jaar was deze zaak reeds b#- gandeld, maar. beide keren aangehou- p, gehoopt werd in de tussentijd de puchte Dries Riphagen, bijgenaamd Capone, die tijdens de bezetting |eor het Deviezenschutz Kommando p'kte, te arresteren. v [Riphagen, die na de bevrijding uit 't Juis van de illegale werker Kerkhoven Vsnapte, heeft zich enige tijd in Span- opgehouden maar heeft thans ar het schijnt de wijk genomen ar Argentinië. Verdachte Betje *ehry werkte ten nauwste met nem en. De DC 6 PHTKW, die, zoals wij Zaterdag reeds meldden, tijdens de start doormidden brak is niet zoals in het eerste bericht vermeld werd het toestel, dat „Wilhelmina" zou worden gedoopt, mafir de tweede machine van de serie van 7 welke de KLM in Ame rika besteld heeft en waarvan de eer ste 25 Maart j.l. in ons land arriveerde. Het is bijna uitgesloten, dat het onge luk te wijten zou zijn aan een construc tiefout, daar begin Maart de DC 6 toe stellen, nadat zü in verband met ver schillende rampen uit de dienst waren genomen, weer door de verschillende luchtvaartmaatschappijen op hun lijnen waren ingezet, de brandweer, die ter stond na de crash ter plaatse was heeft wel met schuimblusapparaten gewerkt, doch van vlammen was niets te zien. Dagelijks werden met de DC 6 toe stellen lesvluchten gemaakt om het fri- lotencorps vertrouwd te maken met de besturing. Twee werklieden .n bij de crash op de luchthaven aan een groot gevaar ontsnapt. Het toestel raakte met de top van de linkervleugel de grond, draaide een hele slag om en kwam tenslotte in De Maasbode meldt, dat het Katho liek comité van actie met de heer Weiter als voorman en generaal Ba- jetto als onder-voorman met een eigen kiezerslijst zal uitkomen. Het program zal zich practisch volkomen bij dat van de KVP aansluiten, aldus 't blad, alleen in de Indische kwestie zal een eigen standpunt, dat van' het Comité Rijkseenheid, worden ingenomen. Te gelijkertijd zal sterk geageerd worden tegen een toekomstig samengaan met de P.vzlA.. Het wrak van de DC 6-TKW na het ongelnk op Sohiphol. de zandheuveltjes aan de zuidelijke rand vën het vliegveld terecht waar op het ogenblik aan een rijbaan wordt ge werkt. Bij deze manoeuvre schoof de machine over enige draineringsbuizen heen, waarin twee arbeiders aan het werk waren. Zij zagen het toestel 'bver zich heen schuiven, doch kwamen-met de schrik vrij. Van beide vleugels zijn stukken afgebroken. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Foto-journalisten heeft het volgende telegram aan de regering gezonden: „Naar aanleiding van maatregelen van A.N.P. Foto, welke tot strekking hebben de zelfstandige positie van fotojournalisten te breken en de nieuwsvoorziening door foto's mono polistisch te beheersen, daardoor dg vrijheid en objectiviteit van voorlich ting in gevaar brengend, heeft het bestuur van de Nederlandse Vereni ging van Foto-journalisten besloten haar leden met ingang van Maandag 3 Mei 1948 00.01 uur een verbod op te leggen om foto's aan alle dagbla den te leveren. Het bestuur verzoekt dringend ingrijpen van de regering. Het A.N.P. verklaart, dat de door het bureau genomen maatregel niet de bedoeling kan hebben de nieuws voorziening door middel van foto's monopolistisch te beheersen, omdat elk blad uiteraard volkome^ vrij is zelf verkregen of op eigen initiatiel vervaardigde foto's te publiceren, zo als ook elk blad het eigen nieuws publiceert naast het van het A.N.P. verkregen nieuws. Er is een grote kans dat in het voor jaar van het volgende jaar de handel in eieren vrijkomt. Dat zou beteke nen, dat de Nederlander het reeds' lang beloofde eitje weer te kust en te keur op zijn tafel zal kunnen la ten prijken en verobereren, en dat de boeren, die door de pluimvee-op brengst een gedeelte van hun brood winning hebben, hun bedrijven in volle vrijheid kunnen exploiteren, Dit optimistisch geluid werd gehoord op de algemene vergadering van de Coöp. Eierveiling van de Aartsdioce sane RK Boeren- en Tuindersbond te Deventer. Het was een visie van ir. Tukker Inspecteur van de Landbouw "en geenszins een officiële mededeling. Maar, zo zeide hij, ik zie het zo: tegen het najaar moet er gezorgd worden voor een goed kwantum kuikens zodat dit nieuwe broedsel tegep het einde van 1949 een be hoorlijk aantal legdieren oplevert. Dan is het te wagen, zonder vrijwel enige risico, om de eieren in het voorjaar van 1949 vrij te geven. Dé voederpositie laat het toe dat er in het najaar flink gebroed kan wor den. Zij laat tevens toe, dat er een grotere pluimveestapel komt. Overigens word verwacht dat reeds op vrjj korte termijn het voer vrijge geven wordt. Alleen al door een gesaneerde toe wijzing van kuikens zou men reeds ver in de richting van een vrije harw del in eieren kunnen komen; boven dien bereikt men er mede, dat de kwa liteit van het product verbetert. Generaal Foulkes in Nederland Z.K.H. Prins Bernhard was gister avond aanwezig bij een gala-diner, dat gegeven werd door de Canadese am bassadeur, de heer Pierre Dupuy, op zijn landgoed „Groot Haessebroeck" te Wassenaar, ter ere van generaal Char les Foulkes, die enige uren tevoren uit Londen op Valkenburg was aange komen. De overige gasten die het diner bij woonden waren o.a. dr. L. J. M. Beel, luitenant-kolonel A. H. J. L. Fievez, admiraal C. E. L. Helfrich, luitenant- generaal H. J. Kruis, géneraal-majoor Doorman en generaal-majoor C. Giebel. De prijs van. het krentenbrood De prijs van het krentenbrood wordt gesteld op 1 per brood van 800 gram en op 8 cent per bolletje van ten minste 5G gram. Voorts is bepaald, dat het kren tenbrood ten minste 20 pet. krenten, ro- zijnen of sucade moet bevatten. Het publiek dient er rekening mede te hou den, dat de hoeveelheid aan de bakkers gedistribueerde krenten en rozijnen betrekkelijk gering is, 'zodat zij hun klanten slechts mondjesmaat van kren tenbrood kunnen voorzien. Weersverwachting geldig tot he denavond: KOUDE OCHTEND. Wisselend bewolkt met vooral aan de kust nog enkele buien. Zwakke tot matige wind overwegend uit Noordejijke richtingen. Koude ochtend; overigens dezelfde tem peratuur als gisteren. Volgens een officiële verklaring rij den op het ogenblik de helft van de Parijse ondergrondse treinen. Eerst gis teren deed zich de volle betekenis van de staking gevoelen, daar het vakver- boni zijn leden had opgewekt voor de eerste Mei de treinen frequenter te la ten rijden naar punten, waar demonstra ties werden gehouden. Tengevolge van de staking van 1400 man personeel van de Metro is een groot aantal treinen uitgevallen. De reizigers staan-in queue en moeten soms 80 mi nuten wachten. Boven de grond kunnen de bussen het vervoer nauwelijks ver werken. In een communiqué dat Zaterdag avond door het ministerie Wan openbare werken en vervoer is gepubliceerd, wordt de houding van de onafhankelijke vakvereniging der Metrobestuurders, die om prestige-redenen de onbeperkte staking heeft afgekondigd, gelaakt. In het communiqué wordt verklaard, dat de minister „geen gevolg kan geven aan eisen, waarvan de inwilliging een onrechtvaardigheid zou zijn ten op zichte van de grote meerderheid van het personeel en dat hij de bestuurders verzoekt geen'gevolg te geven aan richtlijnen die, zonder geldige reden, de bedrijvigheid van de bevolking van Parijs ten zeerste hinderen". Dader van moord ie Naaldwijk bekent^ De Naaldwijkse politie is in samen werking met de Haagse recherche er in geslaagd enig licht te brengen in de duistere moord te Naaldwijk. Tijdens het verhoor bekende de reeds eerder gearresteerde Duitser S. er met de vroegere knecht van 't Hoen, Z. ge naamd, in de avond van Zaterdag 24 April er op uitgetrokken te zijn om met een geladen pistool en een masker voor, de tuinder 't Hoen te dwingen geld af te geven. Omdat 't Hoen zich te weer stelde, had S. om hem schrik aan te jagen, zo verklaarde hij, ge schoten in de richting van 't Hoen. Dit heeft tot gevolg gehad, dat hij 't Hoen bij het tweede schot zodanig trof, dat deze kort daarop overleed. De Hagenaar B„ die ook was gear resteerd, bleek niets met het misdrijf te maken te hebben. Alom ter wereld heeft de 1 Mei dag in het teken gestaan van op tochten, redevoeringen, betogingen en feesten. De Zaterdag kenmerkte zich in de Oost-Europese landen voorté door het houden van grote parades. In Nederland verliep de 1 Mei viering zonder enige wanklank. In Amsterdam sprak in de Apollo- hal de voorzitter van. de P.v.d.A., de heer Koos Vorink. Deze zeide o.m.: „Op de eerste dag van Mei gaan onze gedachten uit naar de taak die de democratische socialisten zich drie jaar geleden hebben gesteld". Koos Vorrink herdacht hen, die in de strijd tegen de Duitse bezetters het leven hebben gelaten. „Zij leerden ons", zo vervolgde hij, „dat de mens onder de tyrannie niet leven kan* Vele jaren reeds voeren de democratisch socia listen strijd tegen tyrannie voor vrij heid van denken en doen". Spreker wekte zijn gehoor op de gedachten op deze socialistische dag te laten uitgaan naar de geestverwan ten achter het ijzereen gordijn, die, zoals hij zeide, niet in vrijheid kun nen getuigen van het democratisch socialisme. In zijn rede op het IJsclubterrein oefende de secretaris van de CPN, Paul de Groot, scherpe critiek op het gevoerde regeringsbeleid t.a.v. Indo nesië, de wederopbouw en de loon- atr prijspolitiek. „Onze wethouders zullen niet heen gaan uit de Amsterdamse Raad, of ze moeten uit het stadhuis worden ge smeten", waren de woorden welke Paul de Groot bezigde in verband met de kwestie rond de twee communis tische wethouders in Amsterdam. Hij hekelde uitermate fel da F.v.d.A. „Geen oorlogsplan van Marshall, maar het welvaartsplan van de CPN", riep spreker uit. IN HET BUITENLAND In België waperde van alle rege ringsgebouwen de nationale vlag. Der tigduizend socialisten hebben onder leiding van Spaak, de eèrste minister, door het centrum van Brussel gemar cheerd. In een toespraak zeide Spaak later: „Ik breng u een hoopvolle bood schap. Wij worden niet door een oor log bedreigd, maar een ongeluk kan er altijd iets gebeuren. Een verenigde staat Europa kan veel doen om de vrede te bewaren. 'In een rede te Plymouth heeft de Engelse premier Attlee de communis tische zienswijze veroordeeld als „een buitengewoon bekrompen en verdraai de variant van de socialistische theo rie". Alleen in de „achterlijke landen van Europa" heeft, het zijn bijbeho rende achtergrond gevonden. Aan gaande de Sow jet-Unie merkte Attlee op, dat het evenals in zijn (Attlee's) jeugd „een politiestaat, een land van vrees en onderdrukking" was, alleen thans „met 'n andere groep heersers". In Oost-Londen werden bij relletjes naar aanleiding van een rede van de vroegere fascisten-leider Mosley 31 personen gearresteerd. In Bombay is ter gelegenheid van de le Mei in alle fabrieken het werk een etmaal onderbroken. Tienduizend ha venarbeiders staakten, omdat zij geen vrij-af voor 1 Mei hadden gekregen. In Athene werd de staat van beleg voor 1 Mei afgekondigd, desgelijks voor Piraeus en omgeving. Dit ge schiedde na een spoedvergadering van leden van het kabinet naar aanleiding van de moord op Ladas, de minister van Justitie. Grote parades werden gehouden te Moskou, Boekarest en Boedapest, al waar in slagzinnen Bevin, Churchill en Truman werden aangevallen. -In Zwitserland en de Scandinavische landen had de X Mei-viering een rustig verloop. Het hoofdkwartier van de Arabische strijdkrachten in Palestina heeft te Damascus bekend gemaakt, dat de Joden de Arabische voorstad van Ja- ruzalem Katamon Zondagmorgen heb ben aangevallen, „nadat Britse inter ventie eenArabische tegenaanval verhinderd had." In het gebied van Safad in Noord- palestina zijn de Arabieren terugge trokken na zware schade te hebben toegebracht aan de Joodse kolonie Harawi. Naer wordt gemeld dat door per soonlijke tussenkomst van de eerste secretaris der Palestijnse regering, sir Henry Gurney, een wapenstil stand van achtenveertig uur is tot stand gebracht tussen Arabieren en Joden in de Arabische voorstad Katamon in Zuid-Jeruzalem. Van de zijcle der Haganah wordt gemeld, dat de aanvallen van Syri sche en Libanese geregelde troepen op vijf Joodse nederzettingen in Noord Palestina zijn afgeslagen. De gevech ten hebben de gehele dag geduurd en waren zeer zwaar, aldus een woord voerder van de Haganah. In de neder zetting Ramoth Naphtali zijn veel do den gevallen. De Irgoen Zwai Leoemi heeft be kend gemaakt, dat zij het Britse poli tiebureau in het zuidelijk gedeelte van de wijk Mansjieh. in Jaffa heeft opgeblazen. Volgens een mededeling van het Britse hoofdkwartier te Jeruzalem hebben Britse troepen gisteravond 70 Irgoenstrijders op de grens van Jaffa en Tel Aviv gedood. De strijdkrachten van de Irgoen schonden, zo luidt de verklaring," de order tot het staken van het vuren in het Niemandsland tussen Jaffa en Tel Aviv. MOBILISOTIE VAN JODEN. De Haganah heeft Zaterdagavond de volledige mobilisatie van alle Joden tussen 25 en 35 jaar bevolen. Uit Joodse bron wordt gemeld, dat twee Britse torpedobootjagers twee compagnieën Britse soldaten te Jaffa aan land hebben gezet. Britten verbieden naam van communistische partij De Britse autoriteiten hebben aan de communisten van het Ruhrgebied verboden de nieuwe naam „Soc. Volks partij van Duitsland" te voeren (de vorige wpek werd te Heme op een partijvergadering voor de drie weste lijke zónes de naam „Communistische Partij van Duitsland" veranderd). De plaatsvervangende commissaris voor het Ruhrgebied, Bishop, verzoekt in een brief aan H. G. O. Paul, commu nistenleider in het Ruhrgebied, om bijzonderheden omtrent de „nieuwe politiek" der partij, welke zich sinds het einde van de oorlog ontwikkeld zou hebben. „In afwachting dezer bij zonderheden", deelt hij mede, dat het militair bestuur de naamsverandering niet goedgekeurd heeft en de voorge stelde naam als onwettig beschouwt. Bescherming van zeldzame orchideeën De gemeenteraad van Meerssen heeft dezer dagen 'n verordening aangenomen, houdende bescher- mings-bepalingen ten aanzien van wilde orchideeën. Deze planten komen slechts op vier plaatsen in Limburg in het wild voor. In sa menwerking, o.a. met de A.N. W.B., zal een affiche worden uit gegeven en verspreid, waarop deze zeldzame bloemen staan af gebeeld, zodat iedereen ze zal kunnen herkennen. Zaterdag werden de laatste wedstrij den van dit seizoen voor de Engelse league gespeeld, waarin Arsenal zijn superioriteit getoond heeft door kam pioen van de eerste divisie te worden met niet minder dan 7 punten voor sprong. Zij behaalden 59 punten uit 42 wedstrijden, terwijl de Cupwinnaar Manchester United, 52 punten verkreeg. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalGrimsby Town Bolton WanderersEverton BurnleyHuddersfield Town Charlton AthleticSunderland LiverpoolWolverh. Wanderers Manch. UnitedBlackburn Rovers MiddlesbroughAston Villa {PortsmouthChelsea Preston North EndBlackpool Sheffield UnitedManch. City Stoke CityDerby County 8—0 0—0 2—1 1—0 2—1 4—1 1—3 2—1 0—7 2—1 1-0 MOTORSPORT. Tijdens internationale motor wedstrij den te Mettet (België) won de Neder lander Simons op Excelsior de wed strijd in de 250 cc-klasse, terwijl van Rijswijk op Velöcette de Nederlandse kleuren hoog hield door het nummer in de 8S0 ec-klasse te winnen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1