Pi IWAiTi $CHAP(IW CEBUTO K.F.C. MET E EERSTE SCHUDT UW LEVER WAKKER VACANTIE De eerste Mei in Alkmaar Invitatie-Tournooi 2e klasse cadre 35-2 (gem. 9-13) J Stad en Omgeving. De onthulling te Zaandam Zangsuccessen in Amsterdam Denkt U 0 Schoencrême Wrijfwas Poets-extract Jubileum bij Stokvis Extra trams naar.. Bergen aan Zee 0 Burgerlijke Stand Communisten vieren de eerste Mei De firma Karei Bos viert feest Noordscharwoude. Wat er nu vaststaat Broek op Langendyk. Waren bezoekers niet welkom De Rijp. R. K. Gymnastiek Vereniging REISBUREAUX REIZEN ZONDER ZORGEN Vrijwel alle ee deg Alcmaria-yeteranen Onderwijzers 30 4 De eerste Mei behoort weer tot het verleden. Het weer heeft niet de ge hele dag meegewerkt, zodat een ge deelte van het programma letterlijk in het water viel. Het concert n.1., dat des middags in de Muzlèktuin zou worden gegeven en waaraan be halve de A.J.C. ook de Arbeiders muziekvereniging „Excelsior" zou medewerken, moest worden afgelast door de aanhoudende regen, die een verblijf in de tuin onmogelijk maakte. Reeds in de vroegte begon het met marsen door de stad van de AJC, met hun wapperende vlaggen en slaande trommels, waarna een bijeenkomst in de Muziektuin volgde, om tien uur, .waar korte redevoeringen werden ge houden door de heren Meyer en Cou- venhoven en waar mevr. Portegies declameerde Tot besluit van de och tendbijeenkomst trok men gezamenlijk naar het kerkhof, waar hulde werd gebracht aan de overleden vrienden 'en vriendinnen. FEEST EN BEZINNING Des avonds in de Korenbeurs volgde tot besluit het hoogtepunt van de dag, toen een kleine duizend partijgenoten daar verzameld waren om te kijken en te luisteren naar het Meispel „leest .en Bezinning", dat door onge veer honderd medewerkenden werd opgevoerd. Willem van Iependaal schreef de tekst voor dit spel, Ger Lindenberg voerde de regie, trouw terzijde gestaan door Ot Neef, en de heer Smeenk stu- deerde de samenzang in, die het ge heel opluisterde. De avond werd geopend door de heer C. Couwenhoven, die een kort inleidend woord sprak en enkele za kelijke mededelingen deed. En onmid, dellijk daarna nam het Meispel een1 aanvang, dat tot een groot en ver diend succes werd. In stemmingsvolle beelden, tegen een passend decor trok ken veie klemmende problemen aan het oog voorbij, problemen, die in het middelpunt van de belangstellfhg staan. Vooral de fnuikende praktijken van de communisten met hun wilde stakingen werden in een helder dag licht gesteld. De AJC danste om de Meiboom en de Trekvogels zongen hun liedjes, op de mandoline begeleid door de heer Kaagman. Ingelast in het spel viel een rede voering te beluisteren van de heer L. A. Ankum, burgemeester van Zaan dijk, die hier niet sprak als burge meester, doch als partijgenoot en die wees op de resultaten, die reeds zijn bereikt en op de strijd die nog ge voerd moet worden tegen het com munisme, waarmede samenwerking in ieder geval dient te worden afgewe zen. Vooral nu de verkiezingen nade len, dient men zich daarop te bezin nen, aldus spreker. Het geheel werd tot een manifesta tie van formaat, met dit spel als goed geslaagd sluitstuk. De Partij van de. Arbeid en de Alkmaarse Bestuurders- bond kunnen met voldoening terug zien op deze eerste Mei. Het vele werk van de organisatoren is zeker niet on beloond gebleven. Men verzoekt ons mede te delen, dat de bus naar Zaandam, ter bijwo ning van de onthulling van 't gedenk teken der gevallen verzetshelden bij de Prins Bernhardbrug aldaar morgen, Dinsdag niet om 1 uur, maar om 12 uur vertrekt vanaf het Stationsplein. Zij, die van deze reisgelegenheid ge- hyuik wensen te maken, dienen dus vóór 12 uur aldaar aanwezig te zijn. Voorts verdient nog vermeld te wor den, dat tot de gevallen Alkmaarders, tót wier nagedachtenis dit monument mede werd gesticht, ook behoort de oud-illegale werker Rens Rempt, die evenals de vier genoemde Alkmaar ders ter plaatse werd gefusilleerd. Ter gelegenheid van zijn 60-jarig be staan heeft het gemengd koor „Oefening baart Kunst" te Amsterdam een natio nale zangwedstrijd gehouden, waarin 60 koren mededingen. Op 9, 23 en 30 Mei wordt het concours voortgezet. Op de eerste (wedstrijddag, die gisteren in Krasnapolsky werd gehouden, behaalde het koor „In pace nata" uit Limmen (dir. Bob Bruschke) met 292 punten een tweede prijs, met dertig punten achterstand gevolgd door „Door ont houding verenigd" te Alkmaar (dir. J. Nuyen) dat met 262 punten eveneens voor een tweede prijs in aanmerking kwam. MAANDAG. Gulden* Vlies, 8 uur: H.O.V., Willem Andriessen, piano. Bergen, De Rustende Jager, 8 uur: Film: Onze correspondent meldt: 18 jaar. DINSDAG. 7.30 uur: Stille herdenkingsomme gang. BIOSCOPEN. Harmonie-theater, 8 uur: Waterloo- bridge, 18 jaar. Dinsdag>êéén voorstelling. Victoria-theater, 8 uur: Als je lacht, dan ben je rijk, tot 14 jaar o.g. Dinsdag géén voorstelling. Cinéma Ainericain, 8 uur: Ali Baba en de 40 rovers, tot 14 jaar o.g. Dinsdag géén voorstelling. NACHTDIENST TAXI'S. Chr. de Vries, Frieseweg 4, .tele foon 4237. om Uw abonnement Zomerbad- Overdekte_? Aan kassa verkrijgbaar. OVERDEKTE TEL. 3500. „Beter dan ooit" J.l, Zaterdag herdacht de heer F. Kaarsemaker, beheerder van het kan toor Alkmaar van de N.V. Handels maatschappij R. S. Stokvis en Zonen de dag, waarop hij veertig jaren ge leden in dienst van genoemde firma trad. Hoewel er momenteel aan het kantoorgebouw, Stationsweg 33, ver bouwingen worden uitgevoerd, werden de sporen daarvan verborgen achter tal van fraaie bloemstukken. Op de receptie, die 's morgens en 's middags plaats vond, hebben velen van de gele genheid gebruik gemaakt, de heer Kaarsemaker geluk te wensen met zijn jubileum. De talrijke bewijzen van belangstel ling, zowel van de zijde van zaken relaties als uit de kring van particu lieren, maakten de dag voor de Jubi laris tot een onvergetelijke. Op Donderdag 6 Mei (Hemelvaarts dag) zullen in verband met te ver wachten druk reizigersvervoer twee extra tramtreinen worden ingelegd naar' Bergen aan Zee, n.l.: Aank. Vertr. 10.20 10.36 Alkmaar Bergen 10.34 Bergen aan Zee 10.48 Alkmaar Bergen 14.34 Bergen aan Zee 14.48 Bergen aan Zee Bergen 11.28 Alkmaar 11-44 Bergen aan Zee 14.56 Eergen 15.08 15.10 Alkmaar 15.-27 Bovendien zullen nóg enige extra voortreinen rijden naar Amsterdam. 14.20 14.36 11.16 11.30 Cor Honingh overwinnaar. Zaterdag werden deze wedstrijden in hotel de Nachtegaal (org. vereni ging De Optimisten) met een zestal partijen voortgezet. C. Honingh ,en A. Baart noteerden weer twee winstpar- tijen met goede gemiddelden, van de eerste vooral in zijn partij tegen de- Zaandammer Broerse (14,28). De uit slag der partij was 300136. Tegen Jac. Burger uit Den Helder had Ho ningh heel wat meer beurten nodig om met 300255 te winnen, met een h.s. van 44 tegen een van 38 van Jac. Burger. Door deze overwinningen nam Honingh de leiding met 5 gew. -par tijen uit 6. Broerse won zijn partij tegen Jan Burger uit Alkmaar met 300 264 met een h.s. van 74 en kwam op de derde plaats door beter alg. gem. dan Jac. Burger. A.' Baart behaalde overwinningen op C. Boendermaker en Pronk, resp. 300215 en 300287 met gem. van 10 en 9.09. Pronk maakte in deze partij een serie van 70 en de gem. waarmee hij zijn twee partijen verloor 8,69 en 8.82 waren veelbelovend. C. Boendermaker speelde zeer verdienste lijk maar kon nog niet doorzetten tot de overwinning. De gedetailleerde terdag waren: uitslagèn van Za- Honingh 300 38 7.89 44 Jac. Burger 255 38 6.71 38 Broerse 300 32 9.37 74 Jan Burger 264 32 8.25 33 Baart 300 30 10.00 40 Boendermaker 215 30 7.16 25 Baart 300 33 9.09 41 Pronk 287 33 8,09 70 Pronk 300 34 8,82 35 Boendermaker 237 34 '6,97 39 Honingh 300 21 14,28 54 Broerse 136 21 6.47 28 Zondag werd na de overwinning van Jan Burger op A. Baart (300267) en van J. Broerse op Pronk, eerst de Zaterdag afgebroken partij tussen Jan en Jac. Burger (253212) uitgespeeld met het resultaat dat Jan Burger won met 300240 in 36 b. 's Avonds won Cor Honingh van Lunenberg en behaalde daarmee de eerste plaats in dit tournooi. Het eindresutaat werd daardoor: C. Honingh J. Broerse Lunenberg Jan Burger A. Baart Jac. Burger C. Boedermaker Profik 11,01 12 10,83 10 9,53 8 7,81 8.12 6,17 8.11 6,75 Na afloop van de laatste partij werd allereerst het woord gevoerd door de heer Wessels, voorzitter van de org. ver. De Optimisten. Deze begon met een woord van welkom en een compli ment aan het publiek dat de wedstrij den bijwoont en er steeds zo'n prettig cachet aan geeft. Daarna deelde hij de dagprijzen uit en richtte zich daar na tot.de overwinnaar de heer C. Ho ningh van Winkel, die hij feliciteerde met zijn mooie overwinning. Op .aan trekkelijke wijze analyseerde hij het spelen der deelnemers en had voor elk een afzonderlijk woord. De wissel beker ging naar Winkel, maar Honingh zal hem zeker het volgend jaar ver dedigen. J. Broerse als tweede mocht horen dat zijn spel grote verwachtin gen wekt. De Haarlemmer Lunenberg werd een goede derde. Een bijzonder compliment kreeg de Alkm. invaller Jan Burger, die de vierde plaats be zette. A. Baart als oud-Alkmaarder werd natuurlijk speciaal genoemd en zijn spel geprezen. Wat de heer Jac. Bur ger uit Den Helder betreft, merkte spr. op, dat het zo jammer was dat deze spelers geen tegenstanders in Den Hel der heeft van gelijke of grotere kracht. Dat zou zijn spel zeker ten goede ko men, Ook de hier C. Boendermaker en Pronk werden met lof gememoreerd en alle spelers mochten een aardige prijs uitzoeken. Ook speciale prijzen werden nóg uitgereikt. Een hartelijk woord van dank richtte spr. ten slotte tot de pers. De heer P. Rolie, voorzitter van het district Alkmaar reikte daarna aan C. Honingh met hartelijke woorden de beker uit. Hij roemde bovenmate de goede organisatie van dit tournooi door de vereniging De Optimisten en noemde in dit verband in het bijzon der de heren G, Wessels en J.' Doe- schot. Deze hebben inderdaad met de arbiters en schrijvers zeer veel werk verzét. Hulde bracht hij aan de heer C. de Boer voor de uitstekende ver zorging van het materiaal en voor de prettige sfeer, dié hij wist te schep pen voor spelers en belangstellenden. De heer Lunenberg maakte zich tot tolk der spelers om dank te brengen voor dat mooie tournooi en de heer de Boer voor zijn goede zorgen. Het geheel was door spel, prijzen, sfeer, enz., een uitmuntend' geslaagd tournooi. Geboren: Maria J, dochter van W van de Veen en A F Hoorns Jolands E C, dochter van J P van Putten en E C Pruim Maria C, dochter van J Temming en T A Koning Paula C, dochter van H J Straatman en W A Roos Aloysius^ M, dochter van P Pover en E M Jaspers' Cornelis, zoon van K Boek en G Boon" Gerardina T M, dochter van W B de Haas en T H van den Broek Abraham, zoon van A van den Berg en G,W de Rover Getrouwd: Herman J M Fischer en Elisabeth van Halem Florentius Schuit en Levina C Quaars Godfried N La- val eije en Renée M H Overtoom Overleden: Hermanus A van "Wes- terop, 44 jaar, gehuwd met M C van de Weijer Door de afdeling Alkmaar van de- Communistische Partij Nederland werd Zaterdagavond in de Muziektuin een 1 Mei-bijeenkomst gehouden, waar het Tweede Kamerlid C. Borst een rede voering heeft gehouden. De zaal was goed bezet. Het programma vermeldde tevens nog zang, muziek en declama tie, welke laatste vooral zeer in de smaak viel en uitgevoerd werd door Mevr. Spoor te Heiloo. Na afloop van de vergadering bleef men nog ge ruime tijd in gezellig samenzijn bijeen. HET FEEST VAN DE JEUGD BEWEGING Vanavond om zeven uur vindt in de Korenbeurs de generale repetitie plaats door de jeugdbeweging voor de feestavond op 5 Mei a.s. Deze feest avond begint om zeven uur en is ook oor belangstellenden toegankelijk. Vanavond worden alle deelnemers verwacht, leiders en leidsters, trom melslagers en vlaggendragers. J.l, Zaterdag was het 25 jaar ge leden, dat de heer Karel Hos de grondslag legde voor het bedrijf, dat in de loop van die kwarteeuw uit groeide tot de huidige omvang en 'dat thans gevestigd is aan de Mient. De heer Bos begon zijn werkzaamheden in de oude Krebbesteeg en wist door noeste arbeid en vakkennis steeds meer uitbreiding aan de zaak te ge ven, zodat thans niet minder dan vijftien personen hun werkkracht aan het bedrijf geven. Het personeel wilde de dag niet onopgemerkt laten voorbijgaan en in overleg met de heer. Bos werd besloten aan de jubileumdag een feestelijk karakter to geven, en reeds vroeg op Zaterdag morgen begon een stroom van bloem stukken te vloeien, die de gehele dag niet heeft stilgestaan en die de zaak herschiep in een "weelde van kleuren en geuren. t Firmanten (de zaak wordt thans als firma onder vennootschap gedre ven) eh personeel kwamen in een, boven de zaak gelegen, zitkamer bij een en boden de heer Bos als herin nering een wandkleed aan, dat spe ciaal voor deze gelegenheid was ge weven en waarop symbolisch de groei van het bedrijf, was voorge steld. Links toont het kleed het oude werkplaatsje in de Krebbesteeg, in het midden de zaak. zoals deze in de Hekelstraat heeft bestaan en rechts het pand Mient no. 7, zoals dat toon de, voor nummer negen daarbij werd getrokken. Op de achtergrond van het geheel prijkt als' symbool van Alkmaar een afbeelding van de Waag. Met een toepasselijke toespraak werd het fraaie geschenk door. een der firmanten overhandigd. Des middags van 2 tot 4 uur werd in het Victory-Hotel een druje-be- zochte receptie gehouden, waar op nieuw de stroom van bloemstukken begon te vloeien, zodat de zaal op. het ijiatst herschapen was in een grote bloementuin. Niet minder dan 105 bloemstukken werden geteld, De heer Kommer van de Succes-kring voerde het woord, gevolgd door de heer Wigman, als afgevaardigde van de vakgroep Rijwiel- en Automobiel Industrie. De heer Bos sprak een dankwoord, dat kort, doch kernach tig was. Des avonds vond, eveneens in het Victory-Hotel, een diner plaats, dat de heer Bos aan firmanten en perso neel met hun echtgenoten, aanbood, waarbij ook tiog vele hartelijke woor den werden gesproken en de dank van de heer Bos aan zjjiv medewer kers duidelijk tot uiting "wam. Tij dens het diner werd de heer Bos ver rast met nog een geschenk. De fir manten wilden hem een auto-radio aanbieden, doch daar deze niet lever baar zijn, werd de heer Bos gelukkig gemaakt met een brief, waarin hem van dit voornemen mededeling werd ge daan en die hem tevens in staat zal stellen, te zijner tijd tot aanschaffing over te gaan. De agent van een dei- buitenlandse relaties van de firma Bos bood de jubilaris een groot schilderij aan. Langzamerhand begint er enige vorm te komen in de plannen van het Oranje-comité. .Allereerst zal er veel aandacht besteed worden aan gevel- en tuinversiering., T.z.tt. zal hiervoor een oproep worden gedaan. De buurt- commissies zijn bezig voorbereidingen te treffen tot het versieren der stra len. Voorts staat vrijwel vast dat er cok een gondelvaart zal worden geor ganiseerd. De commissie voor de volksfeesten is reeds ver met haar plannen gevor derd en over het algemeen zullen er veel nieuwe attracties worden gebo-- den. Voor de scholen inclusief de kleuterscholen, zullen feesten worden georganiseerd, waaraan een ballon- wedstrijd zal worden verbonden. Voorts staat een etalage-wedstrijd cp het programma, een aut^de enz. Het ligt in de bedoeling, dat er iedere avond van de feestweek' één pf andere vermakelijkheid of ontspanning zal worden geboden. Elders berichtten we reeds otter het openluchtspel te Broek op Lang&dijk, waarvan de tekst, door Jan van Aifen geschreven, dezer dagen voltooid werd. Vrijdagmorgen bracht een, gezelschap Friese Tuinders een bezoek aan de plaatselijke veiling. Hoewel ons uit betrouwbare bron verzekerd werd, dat het veilingbestuur van de aanwezig heid van het gezelschap -op de. hoogte was. was er toch niemand om de Frie zen te verwelkomen. Men zou geneigd zijn om te veronderstellen, dat de be zoekers niet welkom waren. Onder algehele leiding van de heer I K. Jacet, kwam de RK Gymnastiek, vereniging Zondag- en Dinsdagavond 1 in de zaal van de heer Blokdijk me: een goed voorzien programma op <j, planken, De Gym.-vereniging TIO!, mocht zich verheugen in veel belang, stelling. Beide avonden waren goed be. I zocht. De voorziter van TIOL de heer G. J. v. Leeuwarden opende Zondag. I avond met een kort woord. Niet minder dan 14 nummers ston.l den op het programma, welke allen op I behoorlijke wijze en sommige zelfs uit. I stekend werden uitgevoerd, vooral als I men in aanmerking neemt, dat getraind I moest worden met een plaatsver. I vangend leider, wegens ziekte van dj I heer Brun. Als laatste gedeelte vóór- en eerste I gedeelte na de pauze werd opgevoerd I de vrolijke schets in twee bedrijven I „De grote Erfenis", geheel verzorgd I door ledeil van TIOL, onder leiding I van de voorzitter van Benedictus XV, de heer P. vd Gragt. In zijn toespraak op de tweede avond I gaf pastoor Coppens als zijn mening tel kennen, dat de kwaliteiten van TIOL I sinds zijn korte bestaan heel goed voor. I uit waren gegaan, Hij geloofde wel dat de vooruitzichten goed genoemd jno- g,sn worden. Als blijk van waardering voor het I vele. werk dat door de heer Jacet was I gedao, hoorde deze 'vele 'woorden van lof tót zich spreken. Een doosje si garen werd hem tevens aangeboden. I Mevr. Jacet dio door gemis aap huisi I lijke gezelligheid gedurende de voor-1 bereiding veel vpor de vereniging I heeft overgehad werd verrast met een pracht ruiker bloemen, De heer vd I Gragt zag zijn werk bploond met een I heerlijke taart die hem werd aangebo-1 den, Met dit feestelijk slot werden deze I zeer goed geslaagde uitvoeringen be- sloten. 8 dg. Valk«nburg-Ardenn«n F. 137.50 6 dg. Valkanburg-Ardennen F. 125.— 4 dg. Zuld-Llmburg F. 56.— 3 dg. Valkenburg F. 52.50 6 dg. Zeeland-BelgIS F. 123.— 3 dg. V|ls»!ngfn-BelgiS F. 55.— 6 dg. Gelderse Achterhoek F. 100.— 4 dg, Midden-Nederland F. 84.— en nog 30 verschillend* andere reizen per week. Prima hotels en maaltijden, deskundige leiders. Grote keuze dagtochten. VRAAGT UITGEBREID PROGRAMMA Kantor.n N.V. NACO.WORMERVEER: fê. Zwart ZAANDAM: V.V.V. en inlickllngkanloren der N.S. dat is?" „Dat ik precies weten wil wanneer jullie uit Rotterdam een seintje krijgt, dat hij hier komt en dat jullie me gelegenheid geven mee te gaan als hij geschaduwd wordt. Denk je, dat de commissaris dat goed zal vinden?" Inspecteur Beekman herinnerde zich de woede van zijn chef, toen hij in de moordnacht te horen kreeg, dat er een verslaggever aén de telefoon was en schudde glimlachend het hoofd. „Ik denk," zei hij, „dat de commissaris het pertinent zal weigeren." „Hoor eens, Henk," zei de reporter, „dan moet jij me een seintje geven. Ik heb de kerel gezien toen jullie met hem in de trein stapten dus ik weet precies hoe hij er uitziet. Even een telefoontje als' je bericht krijgt, dat hij onderweg is. Meer vraag ik je niet." „Wat ga je dan doen?" „Nou, dat is nogal logisch. Ik schaduw hem ook." „En als ze dat in de gaten krijgen?" „Dat zullen ze niet, Henk, „dat doe ik op mij eigen manier. Ik mag toch zeker lopen waar ik wil. Ten slotte zal ik er helemaal niet rouwig om zijn ais jullie mij er buiten houden. Dan ben ik ook niet meer aan allerlei beloften gebonden." Hij wierp een blik op zijn polshorloge en stond verschrikt op. „Nog drie minuten," zei hij. „Ik heb een conferentie bij Kras. Kun je morgenmiddag om deze tijd hier zijn?" „Natuurlijk," zei de inspecteur glimlachend. „Best, dan zal ik je van het onderhoud met Feenstra vertellen. Maar...... op voorwaarde, dat ik een seintje krijg als de Rat losgelaten is en naar hier komt." „Ik zal 't de commissaris vragen," beloofde de inspecteur. „Neen, vraag die ongelukkige commissaris nou maar niks. Als hij het ver biedt ben ik nog vérder van huis. Ze hoeven eigenlijk niet te weten wat ik van plan ben. Afgesproken?" Inspecteur Beekman knikte en weckte de kellner. „Om de drommel niet!" riep de reporter. „Ik ben hier gastheer." Twee minuten later stonden ze buiten. „Ik zal jezei de inspecteur, maar hij kon zijn zin niet afmaken, want Leo van den Berg sprong, na een nieuwe blik op zijn horloge, op de treeplank van een juist passerende tramwagen, welks conducteur hem met een verwij tende blik op het achterbalcon hees. HOOFDSTUK XIII. De panterman. Inspecteur Beekman wandelde langs Americain toen hij zijn naam hoorde roepen. Twee heren aan een hoektafeltje van het terras dronken een borrel en de oudste was opgestaan en wenkte hem. „Meneer De Wit," zei d« inspecteur, verrast naderbij komend, „hoe gaat het U?" De makelaar drukte hem vriendschappelijk de hand en wees naar zijn metgezel, die uit Zijn rieten fauteuiltje overeind was gekomen, „Meneer Van Heerde," zei hip voorstellend. „O, maer wij kénnen elkaer," zei de bankdirecteur glimlachend. „Wij habben elkaer toch ontmoet op die aevond vanHij stokte en keek enigszins verlegen naar zijn vriend, die eenvoudig knikte. „O ja, natuurlijk, jullie kennen elkaar." (Wordt vervolgd) door Jan Dirk van Extor Cooyrt«hi b-d.p. Het hevige gevecht tussen de Chef en de Lange aan de ene zijde en de smok kelaars aan de andere, heeft eigenlijk maar kort geduurd en ais de Lange zijn projectiel op de weg slingert na dert juist de jeep van Rikki! Zij heeft de pantserwagen immers ontmoet en dadelijk de achtervolging ingezet, maar kon de snelle Wagen helaas niet bij houden, „Inspecteur, ziet U dat?" roept ze tegen de inspecteur. „Hè, wat? Ze zijn aardig aan het knallen", antwoordt inspecteur Ba- rendse. „Nee, ik bedoel die rookwolk. Zegt U dat niets?" „Op het ogenblik nee.... Jou dan wel?" „H'm, aan de strijdmethode herkent men de misdadiger", zegt Rikki op raadselachtige toon. De Inspecteur kijkt haar Verwonderd aan. Wat zou ze daarmee bedoelep? Daar nadert de jeep de S-bocht die zo verraderlijk is en Rikki weet nog juist de bocht te nemen, maar dan staan er plotseling twee agenten op de weg. Zijn het wel agenten? Of verklede huurlingen van de Chef? Zal diA raad sel nu eindelijk opgelost worden? Maar Rikki is verstard van schriK. Ze remt dadelijk, maar de wagen slipt weg in de rulle zandbodem. Met gillende remmen rijdt de jeep i.p da twee mannen in. KFC staat met één been in de een klasse. Een gelijk spel tegen RFC althans voldoende om volgend ja Noord-Holland in lie klasse te ve tegenwoordigen. KFC is echter ni de enige tweede klasser die er in promotie-degradatie-competitie gunstig voorstaat. Vrijwel alle eers kiassers zullen de kbmende eomp title een toontje lager moeten zinge Alleen Vitesse beeft n°r «en redi lijke kans de tweede klasser van zie af te schudden. PROMOTIE TWEEDE KLASS KFC wist met 2—1 te winnen va UW, een resultaat dat wel iets teger valt, maar toch -wel voldoende is 01 volgende week tegen RFC met een gt lijk spel zich le klasser te kunne noemen. De stand is nu: KFC 3 2 J 0 5 RFC: 3 1 1 1 3 UW 4 0 i 3 1 Door dit resultaat is UW dus uitge schakeld'van promotie. Het is ook we duidelijk gebleken dat de Stichtenarei geen voorhoede hebben. Zij scoorden ii 4 wedstrijden slechts 1 doelpunt. SVV wist in Afd. 2 de voorlaatst: wedstrijd tegen Excelsior met 4—1 t< winnen en staat nu dus precies gelijk met Emma uit Dordt.' Dat kan a.s. Zon dag een wedstrijd worden jn Dordrecht De stand is n.l.: Emma 3 2 1 0 5 SVV 3 2 10 5 Excelsior 4 0 0 4 0^ JtIn het Oosten heeft de spanning een heel eind afgedaan. De thuisspelende clubs hebben het spelletje van winnen riet volledig kunnen volhouden, zodat het plan nu helemaal in de war ligt. Tec uit Tiel profiteert daarvan, al dient dan ook gezegd dat de Tielenaars de eerste club in deze afdeling is die een uitwedstrijd -heeft gewonnen. Pec in Zwolle kreeg n.l. nu met 21 klop. Vi tesse gaf Hengelo een 20 nederlaag, zodat de Arnhemmers nog een kans be houden. De stand is nu: Tec 4 3 0 1 6 Vitesse 4 2 0 2 4 Hengelo 4 2 0 2 4 Pee 4 1 0-3 2 In het Noorden wist Friesland met 21 van Veendam te winnen, zodat de Veendammers nu wel kansloos gewor den zijn. De strijd zal wel verder gaan tussen Friesland en Zwartemeer. De stand is: Zwartemeer Friesland Veendam 2 1 °1 0 3 2 110 3 2 0 0-20 In het Zuiden viel een verrassing te noteren. De sympathieke Vlissingers waren reeds uitg-schakeld en toch za* gen zij kans het thuisspelende Kerk- rade met 20 te verslaan. Tot vreugde van Sittard, dat nu a.s. Zondag aan een gelijk spel genoeg fteeft. De stand is. Sittard 3 2 1 0 5 Kerkrade 3 1 1 1 3 Vlissingen 4 1 0 3 2 PROMOTIE DERDE KLASSE Rapiditas uit Weesp is 2e klasser ge worden. De Weespenaren die ook in ons rayon geen vreemden zijn, hebben dus eindelijk hun werken beloond ge zien. Van harte gefeliciteerd. CDN moest met 21 het onderspit delven. Voor ZW is dit i tegenvaller. De Zaandammers kwamen met een goede 53 zege uit Schoten thuis, maar het mocht niet meer baten. De Zaandam- .mers mogen het volgend jaar in de der de klasse uitkomen. De stand is nu: Rapiditas 5 ZW 5 CDN 5 Schoten 5 4 10 9 2 12 5 2 0 3 4 10 4 2 PROMOTIE VIERDE KLASSE VVZ deed haar plicht en zegevierde met 4 3 tegen EHS. Door dit resultaat houden de Zaandammers nu nog haar kans in eigen hand al is die van JOS ook veel beter. De stand is: en u znlt 's morgens weer kiplekker nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver-.- teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. De Vrijdagavond in het Sportpark gespeelde traditionele voetbalwedstrijd tussen het Alkmaarse Onder wij zers- i elftal en de Alcmaria-veteranen ter ge legenheid van Julian'a-dag eindigde I °ok dit jaar in een overwinning voor de Alcmarianen. Toen de eerste helft 25 minuten oud was, doelpuntten spil De Leeuw en rechtsbuiten Bos kort achter elkaar. Dezelfde Bos wist na de rust nog 'n keer het net te vinden en de „Mees ters" slaagden er niet in deze. 3—0 ach terstand te verkleinen, ondanks het goede werk van enkelen hunner, zoals e HeVVel, Hol en Bravenboer. keidsrechter Janbroes leidde tot ieders tevredenheid. su dc ee oc zi D: se la: da m de Pu A< na be ko sei ha vo sa

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2