De V.V.V, vergaderde HET ZOMERBAD IS OPEN Contact van bureau „Contact" had geen succes Centrale Ve Stad en Omgeving. Vriendschapsbanden met Holbek V.V.V. organiseert uitwisseling Het woord aan de Alkmaarders Bonnen halen Grote verbeteringen uitgesteld Openbare leeszaal en boekerij Burgerlijke Stand Onderlinge Alkmaarse Glasverzekering WTIWIIfHIWIIIWfWWi»iiinii»i»'i'»ii'iii deze week: Toffee de Luxe. ▼an 24 ct-voor 19 chp-iOOgram. illllllimillllllllimillMMMIMÉMMêMit Meervpttdije Kamer Officier eist vier maanden tegen assistent STERK BESLUIT der abonnementsvoorstellingen Gaslicht in prima bezetting Valse textielcoupures Postagentschap op het Waagplein Bedrijfsvoetbal Snip en Snap in Het Gulden Vlies WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? ZUINIG MET BENZINE BETEKENT DEVIEZEN VERDIENEN Heiloo. Is dat nodig? Aanbesteding nieuwe woningen In de zomer van 1947 bezocht een vijftiental Denen ons land, waarbij in net bijzonder aandacht werd gewijd aan de stad Alkmaar. Reeds toen is het plan gerijpt, om een blijvende verbintenis tot stand te brengen tussen de steden Holbek op Seeland in Denemarken en Alkmaar. Destijds hebben wij hierover in onze courant bericht. Thans hebben deze plannen vaste vorm aangenomen, waarbij in de eerste plaats wordt gedacht aan het uitzenden van een groep Alkmaarders naar Holbek. In het begin van Januari had mevr. A. C. :t HartHaussier te Hilversum, een onderhoud met Alkmaar's burge meester, in haar kwaliteit van offici eel vertegenwoordigster van de Deen se „Turist foreningen for Danmark". Haar aanleiding van dit onderhoud richtte het gemeentebestuur van onze stad een brief aan de gemeente Hol bek, gedateerd 16 Januari 1948, waar in herinnerd wordt aan het bezoek, dat de 15 Denen brachten onder auspi ciën van de Round-Table Netherlands en waarin een korte beschrijving ge- "geven wordt van de bijzonderheden 'van onze kaasstad. Gedateerd 24 Maart 1948 hebben Bur gemeester en Wethouders van Alk maar een schrijven ontvangen van hun ambsgenoten uit het Deense Hol bek, waarin deze de plannen toejui chen en waarin zij brochures over hun stad bijsluiten. A.an deze brief ontlenen wij het vol gende: HOLBEK Holbek is een stad van bijna 14.000 inwoners en bezit reeds sedert 1286 stadsrechten. De stad ligt aan de Holbek-fjord in het Noord-Westelijk deel van het eiland Seeland en is de hoofdstad van het graafschap Hol bek. De voornaamste bron van in komsten is de industrie, voorname lijk de fabricage van landbouwma chines, terwijl ook de visserij de laatste jaren in opkomst is. De ha veninstallaties bestaan uit een vis sershaven, en kaden met silo's, kra nen, koelhuizen en pakhuizen. Hol bek ligt aan de hoofdlijn Kopenha genKalundborg en is het begin punt van de spoorweg van „Odsher- red", die door het echte Deense se landschap loopt, vruchtbaar envoi natuurschoon met oude kastelen en kerken. Dat Holbek voorspoedig ge groeid is, moge blijken uit het feit, dat de stad in 1855 2300 inwoners telde. V.V.V. MET LEIDING BELAST Al deze bijzonderheden klinken aan lokkelijk genoeg. Dat heeft ook Alk- maars gemeentebestuur ingezien, dat thans de VVV Alcmaria heeft ver zocht zich te willen belasten met het aanknopen van betrekkingen tussen Holbek en Alkmaar. In het bijzonder zo merken B. en W. op zouden wij het op prijs stellen, indien U de uitzending van een groep Alkmaar ders naar Holbek zoudt willen organi seren. De inwoners van Holbek zouden in groepen van 15 a 20 bij families in Alkmaar gratis gehuisvest moeten worden, terwijl omgekeerd aan inwo ners van Alkmaar bij families in Hol bek logies zal worden verstrekt. Onder leiding van de respectieve verenigingen voor vreemdelingenver keer in beide gemeenten zouden deze gezelschappen excursies in de omge ving der steden kunnen maken, „zo besluit de brief van B. en W. HET WOORD AAN ALKMAAR Het eerste contact is nu gelegd. De kennismaking is tot stand gekomen. Het woord is aan de Alkmaarders en aan de inwoners van Holbek. Het bureau van Alcmaria WV ver wacht vele aanmeldingen van reis- lustigen, die verlangens koesteren een land te bezoeken, waar men an ders niet zo licht zou komen en dat bezoek toch zo overwaard is. Omge keerd zullen wij hier in Alkmaar de Denen met open armen ontvangen. Maar één ding! Wacht niet te lang! Het is met het reisseizoen maar kort dag. Zorgt; dat Uw aanmeldingen bin nen veertien dagen op het bureau van WV in het Waaggebouw zijn gedaan. Daar rekent men op! (Ontleend aan onze advertentie kolommen). WOENSDAG. Huishoudschool, 2.30—5 en 7.309.30 uur: Tentoonstelling „Onze huis houding". Bergen, De Rustende Jager, 2.30 en 8 uur, film: Meisjes achter tralies, 13 jaar. Victory-Hotel, 2—5 en 7.3010 uur: Expositie kaartsystemen. DONDERDAG. Huishoudschool, 2.305 en 7.309.30 uur: Tentoonstelling „Onze huis houding". Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film: Meisjes achter tralies, 18 jaar. Victory-Hotel, 2—5 en 7.30—10 uur: Expositie kaartsystemen. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Onder hypnose, 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Victoria Theater, 8 uur: Gilda, 18 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée Cinema Americain, 8 uur: De grote illusie, 14 jaar. Woensdag 2,30 uur matinée TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad: 19* Celsius. Pesie's bad 20° Celsius. Zij, wier familienaam begint met de letter B tot Blom moeten morgen, DONDERDAG 13 Mei, hun nieuwe bonkaarten 808 afhalen, alsmede tabaks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten. De uitreiking vindt plaats in het uitreiklokaal Rid derstraat, van 912 en van 24 uur. Medegebracht moeten worden de dis tributiestamkaart en de losse inwis selingsbon van bonkaart 806. N.B. De data van volgende uitreikin gen zullen niet meer worden gepubli ceerd, doch op de bonkaart worden ge stempeld. In het gebouw dezer instelling werd gisteravond een algemene ledenverga dering gehouden. Medegedeeld werd o.a. dat in 't afgelopen jaar de avond openstelling weer een feit was gewor den. alsmede de personeelswisselingen welke het vorig jaar hadden plaats gevonden. Het aantal boeken vermeer derde met 425, voor de jeugdbibliotheek met 87 en. voor de Nutsbibliotheek met 41, waarbij resp. 175, 38 en 259 banden wegens onbruikbaarheid moesten wor den afgeschreven. De nieuwe catalogus (afd. letterkun de) is bijna gereed. Er werden abonne menten op 15 nieuwe couranten en tijd schriften genomen en 12 werden gratis aan de leeszaal ter beschikking ge steld. De uitlening bedroeg 63739 banden. Het ledental is op het ogenblik 2239 gewone leden, 111 adspirant-leden en 717 jeugdleden. Het aantal bezoekers van de leeszaal bedroeg in het afgelo pen jaar 23103. Met 1 Januari 1947 is de nieuwe sa larisregeling voor het personeel inge gaan, welke de leeszaal voor grote uit gaven stelt en nog zal stellen. De Pro vinciale Bond van Openbare Leeszalen en Bibliotheken, die jarenlang in ruste was geweest, begint tekenen van nieuw; leven te vertonen en het is waarschijn lijk, dat Alkmaar het centrum zal worden van een gebied waarvan de grenslijnen tussen Castricum en Scha- gen liggen. Zowel rijk, provincie als gemeènte zal daarvoor subsidiëren. Dat dit een instelling van betekenis kan worden kan blijken uit de opzet, die op een financiële basidvan 150.000 is' berekend. •Het doel, ook het platteland geregeld van goede lectuur te voorzien zal hier door zeker bereikt kunnen worden. De secretaris, de heer W. van de Pol, heeft dat alles in zijn keurig jaarver slag uitvoerig uiteengezet. De heer H. Lind, penningmeester, gaf een' overzicht van de rekening 1947 (inkomsten en uitgaven 19223.05) en van de begroting 1948 welke op 19206 is gesteld. Beide werden vastgesteld. Van de kascommissie de heren Roggeveen en Kloos was bericht ontvangen, dat boeken en bescheiden van de penningmeester in orde waren bevonden. Na de sluiting der algemene ledenver gadering heeft de voorzitter de heer Tj. N. Adema met het bestuur enige besprekingen gehouden over de man nen in November van dit iaar het 4U- jarig bestaan dezer instelling op enigs zins feestelijke wijze te herdenken. Definitieve plannen zullen nader worden besproken. Het Zomerbad is open. Men be hoeft slechts in de omtrek van het Sportpark te komen, om de opgewon den kreten en het gejuich te kunnen horen, dat van achter de gebouwen van het zwembad opstijgt. Het zo merbad is open. Het is nog wel niet de vijftiende Mei, maar reeds lang werd afgeweken van de gewoonte, om pp die datum te openen. De twee de-Jiaaiidag in Mei is de dag, waarop de hekken opengaan, waarop de cas- sière in het glazen hokje kruipt en kaartjes begint uit te geven. Die tweede Maandag in Mei hebben we achter de rug. Het zomerbad is open. UITBREIDING UITGESTELD Het valt alleen slechts te betreuren, dat de voorgenomen wijzigingen, waar over wij reeds eerder berichtten, geen doorgang hebben kunnen vinden. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling, dat de strook grond aan de zijde van de Zandersloot bij het terrein zou wor den getrokken, waardoor het geheel met enkele honderden vierkante me ters zou worden vergroot. De padvin derij echter kreeg een stuk grond voor de bouw vam het nieuwe troephuis en in ruil daarvoor zou een strook langs de Sportlaan bij het Zomerbad wor den getrokken, waardoor de bomen zouden kunnen verdwijnen en meer zor zou komen op de grasgazons rond de bassins. H*t heeft niet zo mogen zijn. De gemeente is over een en an der nog niet uitgedelibereerd. De zaak is te lang slepende gehouden en zelfs, wanneer nu op korte termijn een be slissing zou worden genomen, zou dit toch te laat zijn, daar teveel werk verricht moet worden, om nog een dra gelijk gazon te kunnen verkrijgen. Een grote hoeveelheid zand moet naar ach ter worcten getransporteerd, een laag teel-aarde moet worden opgebracht en daaroverheen moet de gasmat komen. Dit werk kan dit seizoen niet meer gereed komen. Jammer, maar niets aan te doen. Wij hopen inmiddels, dat het volgend jaar. het Zomerbad meer aan dacht zal krijgen, daar het hier toch een zaak van volksgezondheid betreft van de eerste rang. TOCH VERBETERINGEN Het zomerbad is dus open. Druk is het er nog niet. De eerste drukke da gen zullen wel met Pinksteren komen. Dit neemt echter niet weg, dat het in de middaguren al echt gezellig is. Vooral de jeugd kan haar hart ophalen in het water, op de schommels, op de wippen. Er is in het restaurant een nieuwo exploitant gekorven, die begon met het terras in orde te brengen, zo dat men daar nu rustig in de zon kan zitten, terwijl nog een groot aantal lig stoelen verwacht wordt. De watertemperatuur bedroeg ne gentien graden Celsius, gemeten op een meter diepte. Het feit, dat in het Zomerbad gefilterd water wordt ge bruikt. is oorzaak dat de temperatuur laag gehouden kan worden, hetgeen vooral midden in de zomer op hete da gen voor velen, aanlokkelijk zal zijn. Koel. water verfrist nu eenmaal meer voor hen, 'die daarvan houden. Het zomerbad is gereed zijn bezoe kers te ontvangen. Het wachten is al leen nog op de uitbreiding en terrein verbetering. Mogen alle betrokken in stanties het grote belang van een. goe de zWemgelegenheic' terdege inzien. De Alkmaarders zullen er wel bij varen. Geboren: Hendrik J., z. v. A. Olie en A. de Vries. Jan C., z. van P. Bak en J. C. Andrée. Teunis, z. van T. Vogel en P. Wervenbos. Cornelis A. M., z. van A. J. van der Veer en E Overman. Josephus F. G., z. van C. J. de Vries en A. M. Louwe. Else J., d. van J. F. Poestkoke en A. A. Kamp meier. Nicolaas Th. J., z. van W. Wes ter en.C. E. Staadegaard. Gehuwd: Leendert H. G. Moen en Durkje Zandbergen. Jannes J. Van Heems en Jannetje G. Bosloper. Antonie ,J Witte en Cornelia J. de Vries. Cornelis Teitsma en Hermina G. de Groot. OMSLAG ONVERANDERD. Zoals dat langzamerhand gewoonte geworden is, was de gistermiddag in 't Gulden Vlies gehouden algemene vergadering weer allesbehalve druk bezocht, waarover de voorzitter, de heer H. Bruin,- lichtelijk zijn ontstem ming uitsprak, al was hij dankbaar voor het bewijs van vertrouwen, dat de leden blijkbaar in de leiding stel len. Hij herdacht de op 1 April over leden ijenningmeester, de heer H. C. Lind, ter wiens nagedachtenis de aanwezigen zich een ogenblik van hun zetels verhieven. Notulen en jaarverslag van de secretaris, de heer G. H. W. ter Hoe ven, werden goedgekeurd. In laatst genoemd stuk werd de heer Lind ook nog herdacht, terwijl voorts o.m. werd opgemerkt, dat in bijna de helft van de in de verzekering opge nomen percelen in 1947 ruiten moesten wórden vernieuwd, waaruit z.i. bleek, dat er in heel wat geringere mate voorzichtigheid was betracht dan in 1946. Uit het verslag van de penning- meeste^, uitgebracht door de heer Woldendorp, bleek, dat de totale ontvangsten hadden bedragen 11377.94 en de uitgaven 11076.96, zodat aan kas was 370.98. Door personen, die b.v. door nalatigheid oorzaak waren van het breken van ruiten, of wier kinderen ruiten had den ingeworpen, was in totaal 1617,68 vergoed. Ook dit verslag werd goedgekeurd. Met interesse werd aangehoord de uiteenzetting van de commissaris boekhouder, de heer Woldendorp, over de financiële toestand der verzeke ring. Er bleek o.a. uit, dat in 1947 voor vernieuwde ruiten werd uitge geven 3124.36, waarbij nog komt circa 5000 voor ruiten, die in de oorlogsjaren waren vernield en vooï vernieuwing waarvan toen geen glas voorhanden was. Aan belastingen werd 1083.61 betaald. Het verzekerd bedrag steeg over 1947 tot 87372 (was in het jaar tevoren 85768), verdeeld over 570 deelnemers met 620 percelen. Aangenomen werd het bestuurs voorstel om de omslag evenals over 1946 te bepalen op 80 pet. van de ln- legbasis (voor hen die reeds vóór 1938 toetraden 70 pet), verdeeld als volgt: voor breuk 3282, onkosten inclusief belastingen 1312.80, waar na aan het reservefonds kan worden toegevoegd 157.68, waardoor dit stijgt tot 11678.65. Tot bestuurslid in de vacature- Lmd werd gekozen de heer W. Spruyt; de heer J. S. Ruiter werd herkozen. In de commissie van on derzoek 1948 werd gekozen (vac.- Appel) de heer J. W, A. Heuseveldt, 1 Dinsdagmorgen deed de Meervoudige Kamer onder presidium van mr. Van Regteren Altena uitspraak in de zaak tegen de voormalige directeur van het bemiddelingsbureau „Contact". Daniël Antoon Fr. werd tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Die zelfde morgen diende de zaak tegen de assistent van Fr., Frederlk I., waartegen de officier van justitie vier maanden gevangenisstraf eiste. Wat precies de functie van deze jongeman op het bureau „Contact," is geweest, werd niet precies duidelijk. Wel kwam vast te staan dat hij bewust had meegewerkt met zijn di recteur, en dus mede verantwoorde lijk was voor de weinige contacten die door bureau „Contact" zijn ge legd. Ook tegen deze verdachte was slecnts een feit ten laste gelegd, hoewel, zoals wij van bevoegde zijde vernamen, in de loop der tijden ongeveer 2000 zoeken- In het Gulden Vlies werd gister avond de laatste abonnementsvoorstel ling van het seizoen '47-'48 gegeven. Het Rotterdams Toneel bracht een op voering vol van spanning van het be kende spel van Patrick Hamilton: Gaslicht". En het was qua spel een sterk besluit. De inhoud van het stuk mogen wij zowel door een vroegere opvoering alhier, als door de film van Ingrid Bergmann, bekend veronder stellen. Maar het stuk is toch weer in staat gebleken de toeschouwers van 't begin tot het einde te boeien. De sfeer was uitstekend getroffen, waarvoor de acteur Cruys Voorbergh, die de regie voerde, alle hulde toe komt. Willy Haak wist de zwaar gemar telde Bella Manningham op uitnemen de wijze uit te beelden. Een zeer moei lijke rol kranig vertolkt.' Ko van Dijk toonde zich opnieuw een karakterspe ler van formaat, als misdadiger Man ningham wiens sluwheid en hebzucht en laagstaand karakter wel duidelijk in zijn scherpe creatie naar voren kwamen. Het trio dat het gehele stuk droeg werd gecompleteerd door Ko Arnoldi, die verraste door een bijzon dere vertolking van inspecteur Roygh. den man, die er na twintig jaar in slaagde op vasthoudende wijze de moordenaar en dief, die Manningham was, te ontmaskeren. Deze drie vertol kers droegen het stuk. Georgette Reyevski benutte de kans die zij kreeg in de rol van Nancy. Duidelijk kwam uit de mentaliteit van deze gedienstige. Lize Servaes was 'n sympthieke Elisabeth. De hoofdpersonen werd na elk der bedrijven door daverend applaus, vooral na het derde, hulde gebracht voor hetgeen zij gepresteerd hadden. En hun spel verdiende die hulde, De heer Mooy heeft in het afgelo pen seizoen de toneelliefhebbers aan zich verplicht door een reeks van ver zorgde opvoeringen van stukken, die in het middelpunt van de belangstel ling stonden. De meest geschikte stuk ken uit het repertoire der diverse ge zelschappen zijn daardoor niet aan onze stad voorbij gegaan wat zeker een groot cultureel belang is geweest voor een stad als Alkmaar. G. Bij het C. D. K. bleken valse textiel coupures van 1000 punten te worden aangeboden, afkomstig van Alkmaarse manufacturiers. Een door de Alkmaar se politie ingesteld onderzoek leidde naar een manufacturier in Dirkshorn. Deze kocht bij verschillende textiel handelaren in Alkmaar kleine hoeveel heden textiel en gaf daarbij valse cou!- pures van 1000 punten af. In ruil ont ving hij dan honderden punten terug, die hij in Amsterdam op de zwarte markt van de hand deed, waar hij ook de valse coupures had gekocht. Op de ze wijze heeft hij in Alkmaar acht val se coupures aangeboden. De man is inmiddels overgebracht naar het Huis van Bewaring. De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Alkmaar brengt ter kennis, dat met ingang van 18 Mei 1948 een postagentschap annex tele graafstation zal worden gevestigd in het sigarenmagazijn van de heer C. de Grand, Houttil 22 (Waagplein). Dit postagentschap zal op werkda gen zijn opengesteld van 8.— tot 18.— uur Cs Zaterdags tot 13.— uur). Voor het publiek wordt hiermede de gelegenheid geopend, op dit agent schap frankeerzegels van de diverse waarden te kopen, terwijl men daar tevens de meeste andere postzaken kan afdoen, o.a. storten en ontvangen van postwissel- en girogelden, aanbieden van aangetekende stukken, binnenland se postpaketten, inleggingen rijkspost spaarbank, aanbieden van telegrammen enz. Voor de postwissel- en girodienst is het agentschap dagelijks van 8.30 tot 15 uur open Cs Zaterdag tot 13 uur). Iden zich bij „Contact" hadden aange meld waarvan er misschien een 150 succes hadden. Uit de verklaringen van getuige da B. bleek, dat het contact wat hij eens middels „Contact" Had gezocht, was af gesprongen omdat de dame waarmee hij kennis maakte een ander geloof had. Daar hij f 47 voor deze kennismaking had moeten betalen, die dus niet het gewenste resultaat had kunnen opleve- len, deed de B. aangifte bij de politie. Op de vraag van de officier van jus titie verklaarde de hoofdinspecteur van politie, de heer Rijpma, dat deze ver dachte een aanmerkelijk gunstiger in druk op hem had gemaakt dan de andere verdachte in deze zaak. Zonder meer had I. alles bekend en in het minst niet het onderzoek bemoeilijkt. Mr. Meischke meende, dat, gezien de ver oordeling van Fr., 4 maanden gevange nisstraf voor deze verdachte op zijn pl.'.ats was. De verdediger. Mr. dr. C. Berkhouwer bestreed op juridische gronden de ten laste legging en meende dat hier vrijspraak zou moe ten volgen. Wanneer de rechtbank hier in niet kon meegaan, verzocht verdedi- gei een voorlichtingsrapport over zijn cliënt te laten uitbrengen, opdat men tot een voorwaardelijke straf zou kun- r.en komen. Uitspraak over 14 dagen. EEN HONDENMOORD. De Alkmaarder Albert S. stond ver volgens terecht voor dierenmishande- .*ng. Enige maanden geleden wandelde S. met twee kléine hondjes door het Heilooërbos Een van deze hondjes kreeg ruzie met een grote hond en liep daarbij enig letsel op. De eigenaar, ver dachte S., liep on de vechtende honden af en probeerde de grote hond op de vlucht te drijven. Hij werd echter aan gevallen en om zich te verdedigen trok Inj een zakmes waarmee hij de hond raakte tengevolge waarvan het dier overleed. Zo was de situatie vol/ens verdachte. De eigenaar van de grote hond gaf een geheel andere lezing. Deze gaf wel toe, de vechtpartij tussen zijn f hond en die van verdachte. Dat zijn hend verdachte zelf zou hebben aange vallen was volgens hem pertinent on waar. De zaak werd aangehouden voor nader onderzoek. Tegen Johannes Gustaaf P. uit Alk maar"'eiste'" "de 'Officiers maanden ge vangenisstraf. Het bleek dat- R. zijn hon den niet van katten kón afhouden. Op de vergadering van de plaatse, lijke voetbalverenigingen,' gehouden op 11 Mei j.l„ heeft een bespreking plaats gevonden met bestuurs-afgevaar- digden van de Alkmaarse Bedrijfs voetbalvereniging. Wederzijds werd uitvoerig van ge dachten gewisseld, doch het uiteinde lijk resultaat was, dat de plaatselijk» voetbalverenigingen hun reeds eerder ingenomen standpunt niet konden her zien. De situatie blijft dus ongewijzigd en leden van de bestaande vereni gingen kunnen niet aan de competitie van het bedrijfsvoetbal deelnemen. René Sleeswijks Nèderlandse Revue presenteert beide Pinksterdagen dei avonds 8 uur in 't Gulden Vlies het „Snip en Snap Bonte Trein"-cabaret. Medewerkenden zijn: Willy Walden en Piet Muyselaar als Snip en Snap, Berry Kievits, Gerard Walden, Miny Bracke, Jean Smits en „De Gesona's". Aan de vleugel Govert van Oest. Een vrolijker Pinksterprogramma had men niet kun nen bedenken. Laatste positie Nederlandse passa giers- en vrachtschepen, Dinsdag 11-5: Aagtekerk, AustraliëR'dam, 10-5 van Townsville. Alderamin, Perzi sche GolfR'dam, 10-5 van Genua. Aludra, CalcuttaR'dam, 8-5 van Ge nua. Averdijk, HavannaLonden, 10-5 op 330 mijl Zuidwest van Land's End. Congostroom, 10-5 van Loanda naar Pointe Noire. Grootekerk, Rot terdamAustralië, 10-5 te Marseille. Hugo de Groot, AmsterdamJava, pass 10-5 Kreta. Java, 10-5 van Port Lin coln naar Fremantle. Johan van Oldenbarnevelt, BataviaAmsterdam, pass. 10-5 Kreta. Kota Baroe, 10-5 v. Semarang naar Soerabaya. Leer dam, 9-5 van Philadelphia naar Albany (New York). Lemsterkerk, A'dam— Perzische Golf, 11-5 van Antwerpen. Lutterkerk, A'damPerzische Golf, 10-5 te Bahrein. Oranje 11-5 van Amsterdam te Batavia. Sibajak, R'damBatavia, pass. 11-5 2 uur Finis- terre. Stuyvesant, A'damW-Indië, pass. 10-5 Ouessant. Utrecht, 2-5 va» Trinidad naar Los Angelos, Velen profiteren van het werk van VW, maar tonen weinig belangstel ling wanneer er een ledenvergadering wordt gehouden waar hun belangen besproken worden. Dat waa ook gis teravond het geval in de Oude Her berg, waar buiten het bestuur slechts een tiental leden aanwezig was. Toen gisteravond de voorzitter, de heer Vennik de vergadering opende, was hij verheugd zijn eerste ledenver - gadring als voorzitter van de VVV te Heiloo te mogen leiden, doch hij had verwacht dat meer personen aanwezig zouden zijn geweest. Naar aanleiding van een opmerking over de notulen werd medegedeeld, dat nimmer het plan bestaan heeft de zware beuken in de tuin van het ge meentehuis te verwijderen. ■Door het bestuur werd medegedeeld, dat een lijst van 67 pension- en ho telhouders is samengesteld, dat de ver betering in de busdienst met Egmond aan Zee tot stand is gekomen en dat een zomerprogramma is samengesteld, bestaande uit: Kermis op 2527 Juli. Grote paardensportdag op 11 Aug.; op nader vast te stellen datum Motortocht en Sportdag: muziekconcours, georga niseerd door de muziekvereniging Eensgezindheid ter gelegenheid van haar 30-jarig jubileum, onderverdeeld in een Jubileumconcert op 23 Juni, 26 Juni concert aangeboden door Cres cendo uit Westzaan, 27 Juni. 3 Juli en 4 Juli, concours door een 20-tal corp sen en op 29 of 30 Juni een concert aangeboden door Ons Genoegen uit Wormerveer. Dan zal er nog een 3- daagse tentoonstelling worden georga niseerd door de Gemidza (gezamenlijke middenstandszaken), waaraan volgens de heer Vennik, de VW haar mede werking zal verlenen. Het volgende punt van de agenda deed wederom weer eens aan het licW; komen, de eigenaardige situaties dfe ontstaan zijn in verschillende commis sies die aanverwant zijn aan de VVV ten opzichte van het Sportgebouw. (Het bleek, dat tot voor kort de heer van Gemeren, voorzitter, secretaris en penningmeester van de commissie van beheer was). Het voorstel werd gedaan om te ko men tot uitbreiding van het Sportge bouw. Van B. en W. was een principebesluit gekomen, dat zij daarmede accoord konden gaan en gaarne daarvoor een stukje grond beschikbaar wilden stel len. De heer P. Bakker zei dat dit voor stel niet is behandeld in de commissie van beheer. Daar de uitbreiding wel enkele jaren op zich zal laten wach ten. stelde hij voor de vloer van het Sportgebouw eerst eens 'te Vernieuwen. Spr. noemde enkele ongelukken die door deze slechte vloer de laatste we ken waren ontstaan bij de gymnastiek, oefeningen in het Sportgebouw. Na langdurige discussie die geen resul taat opleverde ging de voorzitter over naar het volgende punt van de agenda. Een commissie werd benoemd tot bestudering van het reglement van het Sportgebouw, waarin zitting kre gen de heren G. Bakker, Avis Sr. en Vennik. Tijdens de rondvraag deelde de voor zitter mede, dat door de Spoorwegen, zodra daarvoor materiaal aanwezig zal zijn, flikkerlichten voor de onbewaak te overwegen zullen plaatsen. Tevens werd gevraagd naar de voorbereidingen voor de Sportdag op 10 Mei a.s. Het bleek, aldus de voorzitter, dat er enige moeilijkheden waren gerezen. In de Vrijdagavond a.s. te houden vergade ring zal een en ander worden opgelost. Reeds herhaaldelijk heeft het ons ge troffen, dat op de Rijksstraatweg- hoek Regulierslaan tussen het rij wielpad en de rijweg een vuilnis hoop wordt geformeerd. Op zijn tijd verdwijnt deze weer. Wie dat vuil daar deponeert was ons steeds een raadsel, wie dit op zijn tijd weghaalde - even eens. Toch frappeerde het ons dezer dagen te móeten constateren, dat de straatveger van de gemeentereinigïug te Alkmaar uit deze wijk de inhoud van zijn vuilniswagen op rustige wijze daar deponeerde alsof het dagelijks werk is. Mede uit hygiënisch en aethe- tisch oogpunt lijkt ons deze werkwijze niet gewenst. Het wordt tijd dat daar van hogere instantie op wordt gelet! De woningbouwver. Volkshuisves ting hield wederom aanbesteding van een viertal woningen, thans aan de Nic. Beetsweg. Een zevental Heilooërs had hiervoor ingeschreven, t.w. A. Haan en Reek voor f 23.985 zonder bij komende werken en f 40,485 voor het gehele werk; P. Kaandorp resp. voor f 35.825 en f 43.000; G. Heyne resp...., en f 42.500; Gebr. Kuiper f 35.960 en f 42.970; Fa. Langedijk f 37.988 en P. Kaandorp en Zoon f 35.780 en f 42.970 en M. v. Steeg voor f 36.370 en f 43.870. De woningen zijn ontworpen door architect Jn. Rus. NIEUWE BODE VOOR DOVES. De gymnastiekvereniging Doves heeft wederom moeilijkheden met het incas seren harer gelden bij de leden. De heer Hartog. die een en ander met veel ambitie deed. heeft door omstandighe den daarvoor bedankt. De gymnastiek vereniging Doves zoekt nu een andere bode. Door de Centr. Veilin Dinsdagmiddag een alg. belegd in de Moriaan te zen. Aanwezig waren o zitter van de N.M.B., de en van de L.G.C. de he Voorts de heer Dragt - dische Voorlichtingsdien.' leden Doekes en Nottem De heer W. Dekker enkele woorden van wel afgevaardigden. Aanwezi afd. De Noord, de Groententeelt, Westfri L.T.B. Warmenhuizen ei Tuitjehorn en Ons Belan De voorzitter deelde rr heer Ootjers van de 1 verhinderd was. In zijn openingsrede de voorzitter, dat er aai '47 een niet geheel onge bii de tuinders bestond, der producten wel eens i kon opleveren. Duitsla bieef gesloten en' dat is bouw toch het belangrljl bied. Door bijzondere heden was een en ander gelopen, zodat het jaar i digend was. Met de rabarber was slecht gegaan. Zo goed als land gebleven. Met de vroe len ging het naar wens, v door de grote belangstellii product de prijzenpolitiek was doorbroken. De slabonen, die aanv plukloon niet opbrachten, het eind van het seizoer zen. Hoewel het er voor de ten goed uitzag, deden zie aanhoudende zachte weer de gele kool ongedachte voor. Men trachtte hierin door partijen uit de markt deze maatregel bracht het volg. Bij de intrede van het werd de markt grager en v 6 Maart b.v. op één dag 35 en 15 wagens rode kool den. Export blijft een levens! de tuinbouw en daarom is het Centraal Bureau voorg rekening aan de veiling n verhogen ten einde fondse ter stimulering van de ui het gesloten contract me klemt dit probleem niet rr mate, maar blijft toch de gen. Spr. wees met nadruk oi tingspook". Nu de tuinders jaren eindelijk weer uit de raakt zijn, wordt een belast die de mechanisatie der bi r.iet onmogelijk maakt, tc gedrang brengt. DE NUCHTER Na de opening sprak di nog enige woorden van ws de heer Zwart, die het Ce verliet en opgevolgd zal t de heer Paarlberg. De heei 30 jaar de belangen der ve tigd e., spr. stelde voor hei te benoemen. Met applaus vergadering met het voorst Uit de rekening bleek o.n veilingsperc. 42476,04, one bouwen 1914.80, restitutii oerders 7610,34, baggerwi Uit de balans: gebouwen 10601.71 op papier, het le bedraagt 3700, reservefont de winst bedroeg tengevoli bare voorzieningen 2107,1' ling hiervan werd vastgeste 4 pet. dividend van het ka rest zal bij de reserve gevo Namens de fin. comm. ad heer Kalf tot goedkeuring, ten. Hierna kwam de begroti) ter sprake. Behoudens de sen enz., die met ca. 2400 geeft deze begroting weinig te zien. De afd. de Noord vroef reden van de verhoging salarissen. Deze stijging wc zaakt door in dienst-nemini nieuwe beambte. De afd. drong voorts nog aan om er te kweken voor grote hersti in de toekomst nodig zullei voorzitter zegde toe dit in te zullen nemen. De afd. Groententeelt vro ring van de post: Verlies g< voorzitter verklaarde, dat markt nemen van gele koo een beduidend verlies had dat vergoed moet worden. WAT ER GEVE1 Uit het jaarverslag van d de heer Joh. de Groot, bleel volgende hoeveelheden war andijvie 32 (10), bieten 38 nen 19 (25), groene kool 51 kool 495 (614), gele kool 292 kool 646 (598), peen 22 (1! (32), witlof 6 t1^), bovend aardappelen 300 en late aard wagens. De opgegeven cijfi betrekking op het aantal 10.000 kg, de tussenhaakjes getallen geven de oogst vai jaar aan. De totale omzet beliep in ruim 2.9000.000, een voor neg nooit bereikt bedrag. De inventarisaties laten v sen over en ook hier zal noj voorbeeld gesteld moeten t heer L. Doekes werd opgevo heer Blokdijk. De vereniginj 64C leden. Het baggerwerk werd vol1 jaar dat andere gen hun beslag zullen krijj uitb-eiding van het parkee de bouw van een emballage! De heer Dekker wees er èn in de openingsrede var zitter èn in het jaarversla] luid over de poters niet ge

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2