r-DE JEUGD-KOERIER-, i li m ZWARTE SCHADUW J Het Monster sloot van de vogelnestjes af Prijsraadsel Hallo, Jongens en Meisjes im „Zuinig met Benzinebetekent: DEVIEZEN verdienen Oplossing Prijsraadsel Wu De stakingen in Duitsland WEGENS VACANTIE GESLOTEN De boeren van Havelte hebben per advertentie in de Meppeler Courant bekendgemaakt, dat hun bedrijven van 2 tot 9 Augustus wegens vacantie ge sloten zullen zijn voor alle controleurs en ambtenaren. Er was niets dat Jan liever deed dan in het voorjaar na schooltijd met zijn schepnet er op uittrekken. Sloten, weteringen en plassen moesten heel wat van hun bewoners aan hem afstaan. Moeder knorde wel eens, als hij met zijn buit thuiskwam en de in houd van het meegenomen jampotje over de verschillende grote inmaak- glazen verdeelde, die hij op een oude tafel in een schaduwrijk hoekje van de tuin had staan. Maar toch was wel dra de hele familie verzameld om de j.ieuwe aanwinsten te bewonderen. Jan ving niet alleen visjes, o neen, al het „ongedierte", zo talrijk in elk slootje, dat niet geheel vervuild is, had zijn belangstelling. Van alles sieepte hij mee naar huis. In de gla zen bakken wemelde het dan ook van de meest uiteenlopende diertjes. Slak ken, als schijven opgerold, of met ge wone huisjes, sommige met kleurige deurtjes eraan, die zo prachtig sloten, dat. je niet kon zien, waar ze open gingen. Dan die gezellige kokerjuffers, die hun zelfgemaakte huisjes uit zand korrels, plantendeeltjes, ja zelfs uft miniatuurslakjes. steeds met zich mee zeulden, zodat slechts de kop en enke le wriemelende poten van voren te zien waren. Verder buiten de salamanders, kik kerlarven, watertorren, allerlei water- wantsen, bloedzuigers, vlokreeften en vele soorten insectenlarven. En nu had hij toch wel een heel merkwaardig dier gevangen. In een met riet begroeide ondiepe sloot had hij zijn net dicht langs de bodem ge sleept en daar kroop nu een bruin, lelijk plat beest tussen de warboel, die hij naar boven haalde. Op zes hoge spinnepoten bewoog het monster zich voort. Voorzichtig werd het thuis in een afzonderlijk inmaakglas overge bracht met slechts enkele „Kwakbol- lcn" zoals Jan de kikkerlarven roemde tot gezelschap. „Dat is een libellenlarve, Jan", zei vader, die ook eens kwam kijken", zie je die vleugel stompjes al op de rug? Dat dacht je niet, hè, dat die prach tige, glanzende libellen eerst een jaar of drie in sloten leefden? Kijk, daar gaat hij vooruit, net een raketvlieg- tuig. Met rukken zwemt hij door het water. Dat komt, omdat hij van achte ren met geweldige kracht telkens een hoeveelheid water uit het darmkanaal perst. Zodoende kan hij met één sprong wel tien centimeter opschieten. Kijk, hij heeft het op een kikkerlarve gemunt". Ineens klapt voor aan oe kop van het monster een soort grijptang open en de „kwakbol" spartelt tussen de kaken van de vraatzuchtige libel lenlarve. In minder dan geen tijd is de prooi verorberd. „Wat een toestel aan die kop", zegt vader dan, „stel je voor dat bij ons de Hm niet aan de schouder maar aan de hals vastzat. Buig nu de arm in de Meisjes en jongens, nu moet ik eens even ernstig met jullie praten. Niet alleen met mijn Jeugd-Koerier- vriendjes en -vriendinnetjes, maar dit praatje is bestemd voor alle kinderen. Het is weer lente geworden en overal kunnen wij in de natuur ge nieten van het nieuwe leven. Heb je de vogels niet met takjes en pluisjes zien vliegen? Dat was bestemd voor de nestjes, die werden gebouwd. Nu liggen er weer eitjes in die nestjes en soms zitten êr ook al jonge vo geltjes in, waarvoor de ouders ge regeld uitvliegen om voedsel te zoe ken. En nu doen sommigt kinderen iets héél ergs, of beter gezegd: iets héél gemeens. Als zij met vriendjes aan het spelen ztfn, ontdekken zij in het bos of park een vogelnestje en ter wijl de vogels angstig piepend boven hun nestje cirkelen, breken die „flinke Hollandse jongens" en helaas ook wel meisjes de takken opzij en roven de eitjes uit het nestje, Waarvoor? Zij weten het meestal zelf niet eens. Nog gemener is het, dat het nestje met eitjes of jonge vogeltjes soms met een stok naar beneden wordt gestoten als de „helden" er niet goed bij kunnen komen. De tere jonge vogeltjes worden dan onder de jon gens verdeeld en natuurlijk sterven zij na veel ellende en gemartel. Als Je eens zo'n hulpeloos klein diertje na veel lijden hebt zien sterven, dan kun je niet anders dan vechten tegen zulke verschrikkelijke wreedheden. Soms blijft er een ongelukkig dier tje, dat al wat in de veertjes zit, in leven en dat leven wordt één lange gevangenschap. De mooie wilde zang vogel in een kooitje, waarin hij zich nauwelijks kan bewegen. De kraai gekortwiekt Nu denken jullie misschien: Tante Iet overdrijft nu toch heus een beetje. Zo erg is het tegenwoordig niet meer. Helaas is het nog wèl zo erg. Dit schrijf ik uit ondervinding en van jullie vraag ik nu alle medewerking om dit wrede spel tegen te gaan. Al leen bereik ik niets. Jullie moeten m(j helpen. Spreek er met je vriendjes en vriendinnetjes over en let goed op. Wanneer je te laat komt, kijk dan of er nog iets te herstellen is. Neem de jonge vogeltjes af van jon gens, die ze hebben meegenomen en zet ze heel voorzichtig weer in het nestje, ais dat nog in orde is. Doe dit ook met de eitjes. Als het niet gaat, waarschuw dan de politie. Wees niet bang meisjes en jongens; ik ver wacht veel van jullie! elleboog naar boven en leg je hand plat op je gezicht,-dan heb je een dui delijke voorstelling van de wijze, waar op het „vangmasker" van de larve in i ust zit opgevouwen. Dit beest hier dat zo ongeveer 4 centimeter lang is. heeft waarschijnlijk al twee maal in de sloot overwinterd en zal dit jaar wel uitkomen. We zullen met het oog daarop een stokje in het glas plaatsen. Wellicht kunnen we een dezer dagen dan eens van dichtbij zien, hie uit dit bruine monster een vlugge libel te voorschijn kruipt".. En werkelijk, een week later waren Jar en zijn vader getuige van de ge boorte van een grote libel. Volgens het boek van vader, waarin je allerlei dieren op prachtige platen kunt vin den, was de deftige latijnse naam van het dier Libellula depressa. Een jongen knipte met een schaar een stukje uit een kindertijdschrift. Toen hij dat gedaan had zag hij dat het uitgeknipte stuk precies een hele zin van twintig woorden was. Hij knipte die zin weer in stukjes zodat elk stukje papier precies een woord was en legde die uitgeknipte woorden in alfabetische volgorde naast elkaar. Zo kreeg hij de volgende 20 woorden: aankwam been beet bos die een een er grote heer hem het hond in in liep te toen wandelen zijn. Hoe was nu de zin geweest die de jongen uit zijn tijdschrift had geknipt? Oplossingen vóór Zondag 16 Mei zenden naar het bureau van dit blad. We hebben weer feestelijke dagen achter de rug Daar heeft in de eerste plaats het zonnetje voor gezorgd Is het niet een feest als je buiten tussen 't jonge groen loopt met een strak-blauwe hemel boven je? Overal hoor je de vogels zingen De gele brem en de seringen bloeien nu ook al weer Op Zondag 9 Mei hadden we dubbel feest, want het was Moederdag Wat heb ik de vorige week in jullie brieven al een plannen voor Moederdag gelezen! Nu schreven weer vele kinderen hoe ze moeder hadden verwend Dat is prach tig, want onze moeders verdienen het, vinden jullie ook niet? Nu maar weer eens, vlug met de' briefjes beginnen Als eerste is vandaag Nellie Nijveld aan de beurt ja, ik kan je wel helpen met dat boek, Nelli^! Wil je het dan gewoon inpakken en net als bij een brief het adres van de Jeugd Koerier er opzetten? Geef het maar aan het bureau in Beverwijk, dan ontvang ik het wei Pak het boek maar goed in, zodat het niet beschadigt Hanneke Tegel, ja, ik krijg heel veel brieven Zou jij wel zoveel post willen hebben? Ik denk dat je het boek nu wel hebt ontvangen Het is aan het eind van de vorige week verzonden Geesje Buntsma, prettig dat je met ons mee gaat doen Je eerste oplossing was al keurig in órde, hoor! Duut Bak, jij kreeg veel verrassingen op één dag Kind, wat heerlijk dat je een fiets hebt gekregen Nee, Alie is vast niet boos op je Ik denk, dat ze het nogal druk heeft Je zult zien, dat je binnenkort wel weer wat van haar hoort Willy de Jong, wat heb jij een handig vriendinnetje, die zelf de banden van haar fiets kan repare ren Dat kwam maar weer goed te pas Waar zijn jullie heen geweest? Ccr van Leyen, ik heb dadelijk wat lucifersmerken voor je bij elkaar gezocht Je zult ze nu wel spoedig ontvangen Heb je al een grote verzameling? Jettie Scheuer, correspondeer je met Ellen van Lienen? Ik dacht dat je naar Marion schreef Ja, ik ben ook bij de Kabouters geweest maar toen leerde ik de Kaboutertaai nog niet Hebben jullie voor iedere 'letter eeii teken? Joanne Langebaerd, hoe is het nu met je verstuikte enkel? Heb je nog veel pijn? Ik hoop, dat je prettige dagen hebt gehad in Baarn Dag Joanneke! Willie Bruins, dank je wel voor de mooie postzegel Ik ben 'er blij mee Jan Schip per, je briefje is nog net op tijd, hoor! Jettie Lampink, heerlijk dat je gaat Kamperen Als je nu maar goed weer treft, zeg! Schriji je mij eens over het kamp als je terug bent? Elly van Aalst, je hebt je moeder goed verwend met Moederdag En hoe smaakte de taart, die moeder zelf had gebakken? Annie Nijman, ja, je hebt deze week dan weer pech geha^ Geef de moed toch niet op, hoor! Mieke Kagenaar, J v d Brink en J Vlam, hoor ik van jullie nog eens wat meer? Elly Hesse, jij bent ook een schatje, hoor! Dieuwie Waiboer, gelukkig dat je het boek zo mooi vond Nu maar weer je best doen voor de volgende prijs Ik hoop je verjaardag te onthouden en je te feliciteren in de Jeugd-Koerier Het duurt nog een paar maanden voor ik jarig ben Ton- neke Christophersen, ja, je had de vruchtennamen goed gevonden Wat heb je een leuke school getekend Dank je Fwel, hoor! Je zult eens zien hoe gauw het 8 Augustus is De tijd gaat zo vlug Tiny Goedhart, Teresa en jij ver schillen wel wat in leeltijd, maar dat is niet zo erg, omdat jullie toch allebei plaatjes van de prinsesjes sparen Gelukkig kwam je kaartje nog Op tijd Corrie Meyer, je, vader heeit gelijk Doe maar geregeld mee, als je tijd en gelegenheid hebt, want de raadsels zijn spoedig opgelost Heb je veel plezier gehad op de bruiloft? Ik vind het prettig, dat je er over wilt schrijven Adri van 't Hert, bedankt voor het mooie versje Ik was er erg blij mee, Adri V/at leuk dat je ook nog iets van de bloembollenvelden hebt gezien, toen je naar Haarlem ging Steefje Overhand, ik weet niet wanneer je deze keer je oplos sing hebt ingezonden, maar alles kwam prachtig op tijd Als je het geregeld zo ,doet is het best, hoor Steefje! Jaap Buiter, ja, de koekoek hoor ik ook geregeld Dat is een rare vogel, Jaap Hij is hier ^ongeveer van April tot October en legt zijn eieren in de nesten van andere vogels Die moeten dan zo'n koe koeksjong grootbrengen en daar hebben ze een heel werk aan Nelly Kunnen, aanstaande Donderdag ga je dus naar Egmond aan Zee Ik zal naar je uitkijken, hoor! Wat leuk dat Klazientje bij je logeert Zeg Nelly, nu flink eten, hoor! Ik hoop, dat je weqr flink en sterk terug komt Gerié 'Appel, wat zal jullie tuin mooi zijn met zoveel vruchtbomen Ik wou dat ik tijd had om eens bii jou te komen kijken Hè, wat fijn dat je gaat kamperen Schrijf je er eens over? Jammer dat er een geitje dood is Die dikke varkens hebben ook altijd zoveel plaats nodig „Vrijbuiter", ja, ik heb ook wel eens gevlogen Grappig Is de wereld dan Net eèn leg-puzzle, vind je ook niet? Ben je niet luchtziek geworden? Als je de grote papieren zak niet hebt gebruikt, dan heb je pok vast wel genoten Anton en Werner Mol, bedankt voor de sigarenbandjes Ik zal jullie wat andere sturen, maar ik kan ze niet. uitzoeken Kijk maar eens of er bandjes bij zijn, die jullie nog niet hebben Ja, die brandweer-demonstratie was erg mooi, hè! De J-K blijft, hoor Werner! Nelly Schrieken, jij wilt graag een correspondentie vriendinnetje hebben Best hoor! Je naam en bijzonder heden komen onder de mededelingen Dag Nelleke! Ella en Ria de Raat, neet ik ben geen nichtje van jullie nichtje, maar ik ben ook haar ^ante Iet Zij schrijft ook naar de Jeugd-Koerier Vermoeden jullie nu nog wie ik ben? Breng mijn groeten maar over aan Ria Dat vind ik erg prettig Ik hoop, dat jullie veel plezier hebben in Den Helder Nu zijn alle brieven weer beantwoord Tot de volgende week dus maar weer! Allen hartelijk gegroet door TANTE IET 3 m Om door J. P. v. Exter"^ Qnze mededelingen Voor Maartje Vlam, Noorderpad 30, Opperdoes, wordt een correspondentie adres gevraagd. Maartje is 14 jaar en niet meer op school. Zij houdt veel van lezen, fietsen, breien en naaien. Wie kent in Noord-Brabant een meisje van ongeveer elf jaar die zou willen corresponderen met Alberdina Wiegman? Alberdina is op de Christelijke school in Den Helder en zit in de vijfde klas. Zij houdt veel van handwerken en le zen. Het adres is. Bassingracht 22, Den Helder. Jaap Hoogcarspel, Ged. Turfhaven 12, Hoorn, zoekt een correspondentie vriend in Noord-Holland. Jaap is bij de Welpen van de Padvinderij en houdt van dieren en bloemen. Hij is bijna 12 jaar oud en zit op school in de vijfde klas. H. M. VV„ Uw lucifersmerken heb ben wii ontvangen. Hartelijk dank voor alles. Nelly Schrieken, Wognumschehuurt 16, Alkmaar, vraagt een corresponden tie-adres in Noord-Holland. Zij is né gen jaar. zit in de vierde klas en houdt veel van haken. De verborgen vruchtennamen die wij de vorige week in negen zinnen moes ten vinden waren: 1 Kers. 2 Druif; 3 Noot; 4 Aalbes; 5 Pruim; 6 Dadel; 7 Peer; 8 Appel; 10 Aardbei. De prijzen werden deze week ge wonnen <Jpor: Elly Hesse, Acacialaan 13, Beverwijk. Tini van Hees, Veenenlaan 92, Hoorn. Annie Zwart, Oudegracht 210 A, Alkmaar. Jan vd Brink, Kanaalstraat 7, Scha- gen. Jaap Deelstra, Fazantenstraat 21, Den Helder, had zijn oplossing zo bui tengewoon mooi verzorgd met prach tige fruittekeningen dat hij buiten de loting om een prijs kreeg. De boeken worden zo spoedig mo gelijk toegezonden. door Jan Dirk van Exter Copyright K.D.K 73. Pirn, Pam en Pom hebben het weer op een lopen gezet. Ze voelen er niets voor om in handen van de di recteur te vallen. „Nu hebben we geen tijger, die ach ter ons aanzit, maar weer een direc teur", zucht Pom. „Waar gaan we eigenlijk heen Pim?" „Wist ik het maar. We moeten pro beren ons ergens te verstoppen". 74. Ze zijn inmiddels in een gang aangekomen, waarop allemaal deuren uitkomen. „Dit zijn, geloof ik, de kleedkamers", zegt Pim. „Laten we maar ergens naar binnen gaan". „Stil, luister eensl', roept Pam. „Wat is dat voor lawaai?" „Oh, dat zijn ze! Ze zitten ons al vlak op de hielen". „Vooruit!" Op goed geluk doet Pom een deur open en de drie hondjes springen naar binnen. PROGRAMMA VAN HEDENAVOND. LUISTEREN NAAR.... HILVERSUM I 301 m. Nieuws om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.15 Vara- varia; 6.20 Gr.pl.; Plotseling is het stil in het bos. Het geknal van de schoten is Ver stomd. Rikki, die nog steeds op de grens van bewusteloosheid is, pro beert wankelend op de been te ko men. Waar zou inspecteur Barendse toch zitten? Terwijl ze zich beverig aan de jeep vastklemt1, duikt achter haar weer een schaduw op. Een gemaskerde schaduw nog wel. Het is de Chef, die zich snel een masker voor het gelaat heeft gebon- I den.. I Maar er is nog iemand, die zich dodelijk ongerust maakt over het lot van Rikki en dat is inspecteur Ba rendse. Snel wil hij naar de jeep toelopen, maar als hij plotseling twee gedaanten bij de jeep ziet staan, waarvan één gemaskerd, ver start hij in zijn beweging. Zijn ogen worden groot en rond van verbazing en zijn hand waarin een browning glinstert, valt langs zijn ziide neer En hiermede spaart de inspecteur niet alleen het leven van de Chef, maar ook dat van hemzelf. Want de Lange beheerst de situatie volkomen vanuit zijn boom en heeft voor alle zekerheid Barendse's bolhoed op de korrel genomen. Maar ook hij staart ongelovig in de verte.. OOOP TJETDD ADEMA -SS „Je weet net zo goed als ik, dat er allerlei dingen zijn, die volkomen on verklaarbaar zjjn en dat het nog helemaal niet vast staatenfin, dat kan ik door de telefoon niet allemaal vertellen. Kom je nou haast of niet?" De inspecteur glimlachte. „Ik kan toch niet komen, terwijl U met me staat te praten. Ik zal Hij legde zuchtend de hoorn neer, toen hij tot de ontdekking kwam, dat de commissaris het gesprek plotseling afgebroken had. Hij kende hem zoals hjj zijn eigen vader kende en wist wat hem op het bureau te wachten zou staan. Het optreden van justitie en politie was tot dusver een volkomen échec geweest. Het publiek, dat practische resultaten eiste, kende de moei lijkheden niet en was niet bereid daarmee rekening te houden. Onwillekeurig dacht hij aan de pluimen, welke de commissaris van plan was geweest op verschillende hoeden te steken, allereerst natuurlijk op de zijne, maar de lauweren, die hij had willen oogsten waren alleen nog maar distels gebleken. Hij vond zijn chef een kwartiertje later ijsberend in zijn werkkamer, waar hoofdinspecteur Cornelissen glimlachend in een fauteuil zat en een dikke sigaar rookte. „Ha," zei de commissaris. „Ben je daar eindelijk? Die mooie vriend van jou „Maar dat kan Beekman toch niet helpen," zei de hoofdinspecteur met een knipoogje naar zijn jonge collega. „Nou, wat heb je aan die vriendschappen? Niks dan last en misère. Zetten ze verdikkeme in de krant, dat dokter Van Bremen vrij is en ik weet van niks. Wij politiemensen, die de vuile werkjes mogen opknappen, mogen dat in zo'n snertblad lezen. Zou je je baantje niet aan de kapstok hangen! Wat houden we nou nog over?" „De Rat," zei de hoofdinspecteur. Commissaris Vonkenberg keek de spreker aan als een leeuw, die op het punt staat zich op zijn prooi te werpen. „De Rat.v... de Ratwat doe ik met die Rat? Die is net zo onschul dig aan de hele affaire als 't jongste kind van mijn broer in Amerika." „Pardon, commissaris," zei inspecteur Beekman, „U dacht toch „Wat zeg je me nou? Jij dacht. Jij hebt hem toch zeker gearresteerd!" „Neen, commissaris," zei de hooldinspecteur, „dat is niet billijk. U was veel te blij, dat U hem had. Waarom laat U hem anders niet lopen?" „Omdat ik dat niet te beslissen heb Dat moet Feenstra weten. De hemel weet of je vandaag of morgen niet in de krant leest, dat hij op vrije voeten gesteld is. Zitten we hier nou voor Piet Snoof hoe zit het nou eigen lijk?" „Ik geloof, dat de Rat spoedig vrij zal zijn," zei inspecteur Beekman. Commissaris Vonkenberg keerde zich om en keek mét open mond naar zijn jongste inspecteur. „Wat vertel je me nou?" Hij schreeuwde zo hard, dat de dienstdoende brigadier zonder kloppen de deur open maakte. „Heeft U geroepen, commissaris?" „Maak dat je weg komt!" schreeuwde de commissaris en de man trok zo haastig de deur achter zich dicht, dat zijn hoofd er bijna tussen bleef steken „Wat wou je me vertellen!" riep de commissaris. „Wou je zeggen, dat de Rat7" Inspecteur Beekman knikte. „Zo en hoe weet je dat, mijnheer?" „Dat hoorde ik van meneer Van den Berg van „Het Nieuwsblad"." Het vuurrode hoofd van de commissaris begon een paars-blauwe tint te krijgen. Hij zakte op zijn stoel en veegde met een reusachtige doek over zijn voorhoofd. (Wordt vervolgd) 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Geleide economie; 7.15 Silvistri-kwartet. VPRO: 7.30' Voor de jeugd; 7.40 Jeugd- nieuws; 7.45 Lezen in dp bijbel. VARA: 8.05 Dingen van de dag; 8.15 Opera programma; 9.30 De weg van het nood lot; 10.15 Gr.pl.; 10.25 „Luister mijn zoon!" (cabaret); 10.45 Van Boek tot Boek; 11.15 Bruce Lowe zingt; 11.30 Nieuwe successen van over de oceaan. HILVERSUM II (415 m). Nieuws om 7, 8 en. 11 uur. NCRV: 7.15 Nieuws uit Indië; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 Engelse les; 8.15' Sangh en spel; 9.00 Uitzending kapel Luth. Diaconessen- inrichting; 9.40 Te Deum; 10.10 „Echo"; 10.30 Lili Kraus (piano); 10.45 Avond overdenking; 11.15 Gr.pl.; 11.45 Het Glasgow Orpheus choir (gr.pl.) PROGRAMMA VOOR DONDERDAG. HILVERSUM I. Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7.30 Gr.pl.; 7.50 Dagopening; 8.15 Gr.pl.; 8.45 Klarinet- concert; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Sui te voor strijkorkest; 9.45 Arbeidsvita minen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gr.pl.; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Gr.pl.; 11.45 Uit de wereldpers; 12.00 Guy Lombardo en zijn orkest; 12.30 Weerpraatje; 12.33 In 't spionnet je; 12.38 André de Raaff; 1.15 The Avroleans; 2.00 De vrouw binnen en buiten haar huis; 2.30 Solisten-concert; 3.00 Voor zieken en gezonden; 4.00 „Tussen vier en vijf"; 5.00 AVRO-kaT leidoscoop; 5.20 Welk dier; 5.30' Het Radio-dansorkest; 6.15 Sportpraatjé; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.00 Nieuw- Guiruea; 7.15 De Radio-Voïksmuziek- school; 7.45 Reg. Voorlichtingsdienst; 8.15 Concertgebouw-orkest; 9.20 „Lu cas Hochstrasser" (hoorspel); 10.30 Palla's Romance for melody; 10.45 Onder vier ogen; 11.15 Gr.pl. HILVERSUM II. Nieuws om 7, 8. 1, 7, 8 en 11 uur. KRO: 7.15 Gr.pl.; 7.45 Morgengebed; 8.15 „Pluk de dag"; 9.00 Voor de vrouw; 9.05 Ochtendconcert (Gr.pl.); 9.30 Waterstanden; 9.35 Het Don Kozakkenkoor (gr.); 9.45 School radio. NCRV: 10.00 Tragische Ouver ture; 10.15 Morgendienst; 10.45 Koraal bewerking van Ned. organisten. KRO: 11.00 „De Zonnebloem"; 11.45 Gr.pl.; 12.03 Orkest Klaas van Beeck; 12.30 Weeroverzicht; 12.33 Vervolg orkest Klaas van Beeck; 1.20 Licht pianospel; 1.45 Hors d'Oeuvre. NCRV: 2.00 Metro- pole-orkest Dolf van^der Linden; 2.30 The. Dessert song; 2.40 Causerie voor de vrouw; 3.00 Alice Heksch (piano); 3.30 Busch strijkorkest; 4.00 Bijbelle zing; 4.45 Gr.pl.; 5.00 Het Radio-Jeugd journaal; 5.30 „Dubbel Vier"; 5.50 Jeugduitzending; 6.00 Ensemble Lache- man; 6.15 Land- en Tuinbouw; 6.30 Vervolg Ensemble Lacheman; 6.45 Jonge mensen bekwamen zich voor een beroep; 7.15 Leger des Heilskwar- tier; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 Gr.- pl.: 7.55 Bachkoraal; 8.15 „Onder het Zuiderkruis"; 9.30 Familiecompetitie; 10.00 Berlijns Philh. Orkest; 10.15 „De vaart der volken"; 10.35 Concerto Grozz; 10.45 Avondoverdenking; 11.15 Werken van Hans de Bock; 11.45 Rus tige avondklanken. Radio Hamburg heeft medegedeeld, dat thans ongeveer hónderdzestigdui zend Duitse arbeiders in Beneden- Saksen in taking zijn uit protest tegen de lage rantsoenen. Men eist het aftre der van August Block, de minister van vcedselvoorziening. In München staken 32 a 33 duizend arbeiders. Het bestuur van de Bizonia heeft me degedeeld. aldus de radio, dat 't brood rantsoen i 'eren spoedig verhoogd zaï worden en dat men groenten zal invoeren uit Italië.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 5