EEN STOKI Alcmaria V.V.V. ontvouwt de plannen Stad en Omgeving. is enig! Nog steeds aanvoer van vlees op de zwarte markt f Bevolking begrijpe haar iaak Het werk gaat voort A G E N D A Bonnen halen Van de politie Brand in teerkokerij aan| Alkmaarse Kegelbond de Omval Expositie voor de huisvrouw Tante Sofie uit Amsterdam EELTKNOBBELS aan de grote teen. Rode Kruis-colonne in actie Berger Sportvereniging „Bergen" Schermerhom Vergadering Coöp. Boerenleenbank Heer-Ha go waard. Neem de oorzaak van Uw Rheumatiek weg. Hè Burgerlijke Stai Lc Burgerlijke Stai ACHTER DE SCHEI VAN DE OORL Advertentie t v. WALBEE GESLOTE GAZELLEHUI! „De Alkmaarse bevolking in haar brede lagen beseft nog steeds niet welk een groot belang er is gelegen in het trekken van vreemdelingen. Dat gebrek aan besef is de oorzaak, dat wij niet beschikken over een Jaarlijks budget van f 15.000.Want dat bedrag is het bedrag, waarover V.V.V. Alcmaria in een stad als de Onze moet kunnen disponeren. Nederland kent geen enkele provincie stad, die zo in het middelpunt van de belangstelling staat in Binnen- en Buiten land, als juist Alkmaar. Op het bureau van V.V.V. komen stromen tijdschriften binnen, Juist uit het buitenland, waarin aandacht aan onze stad wordt geschonken, in illustraties, kleurenfoto's, tekst en advertenties Dat gebeurt in het buitenland, maar hier in Alkmaar denkt men dat het wel vanzelf gaat, dat de vreemdelingen toch wel komen. Deze houding is funest." Met deze woorden schetste de heer J. J. Dinkelberg, directeur der fede ratie van VW's in Noord-Holland de toestand aan het slot van de gis teravond gehouden ledenvergadering van VW Alcmaria in Paviljoen Kin- heim, die zoals gewoonlijk uiterst slecht bezocht was. Herhaalde malen kon men gedurende deze ver gadering dit geluid vernemen. De VW wil diligent zijn, zij wil orga niseren, vreemdelingen trekken, nieu we attracties verzinnen, maar de be volking houdt zich op de vlakte. Reeds in zijn openingswoord legde de heer D. G. G. Margadant hierop de nadruk. JAARVERSLAG Voorwaar een somber geluid. Toch is er reden genoeg tot optimisme. Het werk gaet dan ook voort. Hoewel de motorraces op Pinkster-Drie onder de nieuwe belastingbepalingen vallen, en de garanten zich terugtrokken, is een regeling met het gemeentebestuur ge troffen, die het doorgaan waarborgt. In een vlot tempo werden de eerste agenda-punten doorgehamerd. Notulen en jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag van se cretaris Joosten stippen wij aan, dat 'n schatting van het aantal bezoekers van de Kaasmarkt op 100.000 niet te hoog is. Voor dit jaar zal de stroom nog veel groter zijn. Reeds het bezoek van verleden week, waar 4 a 5 duizend belangstellenden werden geschat wijst hierop. Hulde werd gebracht aan de medewerkenden, mej. Driesen, mej. Dinkelberg en de heren v. d. Ploeg en Wessels, die hun beste krachten in dienst der vereniging stelden. Op de prijsvraag zijn negentien antwoorden binnengekomen, niet voldoende, doch bruikbare ideeën waren daar wel bij. De subsidie der gemeente bedroeg 668.75. Met deze subsidie is het zo, hoe meer leden, hoe meer steun. Ook hier weer dus de vicieuse cirkel. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1948 298. Maar Alkmaar heeft een inwonertal dat tegen de veertigduizend loopt.... De motorraces hebben, ondanks het de ficit van de laatste wedstrijd, waar de Engelsman Ladd het leven liet, een batig saldo opgeleverd. Het jaarverslag sloot met het financieel overzicht ein digende op een totaal in inkomsten en uitgaven van 12.883,67. PLANNEN De heer Rijs, de nieuwe admini strateur der vereniging ontvouwde de plannen voor dit seizoen. Binnen enkele weken verschijnt een geïllu streerd boekje over Alkmaar, gevolgd door een plattegrond met stratenlijst. Vanaf 1 Juli zullen rondvaarten door de grachten worden georganiseerd, die worden ondernomen door de heer Van Heerik uit de Langedjjk. De rondvaarten zullen geschieden met een boot, die dertig deelnemers kan bergen. Het ligt in de bedoeling, deze tochten later uit te breiden tot de Duizend Eilanden. Van de Kaasmarkt zal een film worden gemaakt, die later in de Alkmaarse bioscopen zal worden gedraaid. CR1TIEK Bij de rondvraag ontspon zich een discussie, vooral bij monde van de heer Van der Ploeg, die de nadruk legde op de gidsen. Deze zijn er nog steeds niet, maar de kaasmarkt is begonnen. Spr. was overtuigd, dat vele volwassenen, die talen studeerden, hier 'n welkome gelegenheid zouden vinden, hun ken nis uit te breiden. Hij stelde zich be schikbaar, om het idee nader uit te werken. Ook kwam naar voren dat de kwestie der souvenirs de aandacht van VW heeft, teneinde het aan de markt brengen van prullaria tegen te gaan. Tot besluit van de bijeenkomst hield de heer Dinkelberg zijn hierboven aangehaalde propaganda-rede, waarna de vergadering werd gesloten. (Ontleend aar onze advertentie kolommen). DONDERDAG. Huishoudschool, 2.30—5 en 7.30—9.30 uur: Tentoonstelling „Onze huis houding". Bergen, De Rustende Jager, 8 uur, film: Meisjes achter tralies, 18 jaar. Victory-Hotel, 2—5 en 7.30—10 uur: Expositie kaartsystemen. BIOSCOPEN. Harmonie Theater, 8 uur: Onder hypnose, 18 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Gilda, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De grote illusie, 14 jaar. (Vanaf Vrijdag). Harmonie Theater, 8 uur: Dwaalwegen, 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: Geheime op dracht, 14 jaar. Cinema Americain, 8 uur: Don t fence me in, 14 jaar. TEMPERATUUR ZWEMBADEN. Zomerbad: 19° Celsius. Pesie's bad 19* Celsius. Zij, wier familienaam begint met de letter B van Blom tot einde B moeten morgen, VRIJDAG 14 Mei 1948, hun nieuwe bonkaarten 808 afhalen, alsmede tabaks-, versnaperingen- cn gecombineerde kaarten. De uitreiking vindt plaats in het uitreiklokaal Rid derstraat, van 912 en van 24 uur. Medegebracht moeten worden de dis tributiestamkaart en de losse inwis selingsbon van bonkaart 806. N.B. De data van volgende uitreikin gen zullen niet meer worden gepubli ceerd, doch op de bonkaart worden ge stempeld. Dinsdagavond zijn drie Alkmaarse ingezetenen op verzoek van de politie te Enschede aangehouden en gisteren op transport naar Enschede gesteld. Zij worden verdacht van heling van gestolen breigarens, althans van over treding van de distributiebepalingen. Omstreeks kwart voor zes gister avond is van een luxe-auto de achter as gebroken en een achterwiel afgelo pen, juist in de bocht bij de Raad van Arbeid. De politie moest het verkeer regelen, tot de auto door een kraan wagen werd weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hedenmorgen om tien minuten vóór negen iB brand uitgebroken in de teerkokerij van de firma Ooms, staande op een van de gemeente ge pacht terrein aan de Omval. In deze kokerij worden teerslakken vervaar digd voor wegverharding in de Schermer. Van verre liet de brand zich ernstig aan zien door de enor me rook-ontwikkeling en de vlam mengloed. De Alkmaarse brandweer rukte met drie wagens uit, zelfs de magyrusladder was aanwezig. Onder bevel van commandant Van Maarle- veld werd de blussing van de bran dende teer met schuim ter hand ge nomen en het mocht de brandweer gelukken, het vuur spoedig onder de knie te krijgen. De brandende teer werd geheel met een laag schuim overdekt, Door de enorme hitte zijn de ijze ren binten van de kookketels geheel verbogen en ook het houtwerk van de machinerieën liep veel schade op. Door het corps Kwiek werd de nablussing ter hand genomen, daar het houtwerk nog smeulende was, toen de teer reeds niet meer brandde. De oorzaak moet worden gezocht in het feit, dat de vaten, waarin de teer wordt aangevoerd, met water worden schoongemaakt voor ze worden gevuld. Doordat dit water gaat koken borrelt de massa op en lopen de ketels over, zodat de teer in het daaronder bran dende vuur terecht komt. Reeds twee dagen geleden werd een op die ma nier ontstaan brandje door de brand weer van Oudorp in de kiem ge smoord. Door het ingrijpen van het perso neel van de kokerij werden de tractor die de installatie aandrijft, en de twee woonwagens terzijde gerold en in vei ligheid gebracht. Er werd aanzienlijke schade aange richt, die, voorzover bekend, niet door verzekering wordt gedekt. BEDRIJFSVOETBAL. De gisteravond voor de afdeling A van de Bedrijfsvoetbal-competitie ge speelde wedstrijd Lichtbedrijven— BBC is geëindigd in een 6—1 overwin ning voor de Lichtbedrijven. De rust ging in met 3—0, terwijl de bakkers door middel van een penalty de eer konden redden. Gisteren werd in de Alkmaarse Huishoud- en Industrieschool in de Emmastraat een tentoonstelling ge opend, die ook vandaag nog te bezich tigen zal zijn en die de belangstelling van alle huisvrouwen zeker waard is. De expositie staat onder auspiciën van de „Commissie inzake huishoudelijke- en gezinsvoorlichting" en brengt zeer overzichtelijk alles in beeld, wat voor verbetering en verlichting van de taak der huisvrouw kan dienen. Ordelijk gerangschikt krijgt men allereerst een beeld van het werk der Kruisverenigingen, Groene, Witte en Wit-Gele Kruis, waarbij aansluit een overzicht van zuigelingen- en kleuter zorg en de cursussen voor a.s. moe ders. Vooral trekt in dit lokaal ook de aandacht een alleraardigste tafel met zelfvervaardigd speelgoed en kin, derspellen, waarbij een demonstratie in het zelfmaken van poppen uit pa pier, lijm en verf niet ontbreekt, In de tweede lokaliteit krijgt men een indruk van verschillende nieuwe gedachten over moderne wasbehande- ling.o.a. door een demonstratie van zelf wassen van herendassen. Door middel van handige vouwblaadjes, die tegen zeer geringe prijs verkrijgbaar zijn, wordt de moderne huisvrouw voorgelicht over alles, wat haar inte resseert. De voeding maakt de hoofdschotel uit van het derde lokaal. Op tafels staan hier verschillende maaltijden smakelijk uitgestald in overzichtelijke vorm. De moderne voedingsleer komt hier duidelijk tot uiting. De tentoon stelling wordt afgerond door het hou den van kookdemonstraties, waarvoor de laatste ruimte is ingericht. Alles bij elkaar genomen een ex positie, die voor de moderne vrouw veel wetenswaardigs biedt, die zij dan ook niet mag verzuimen. PRIJS 22 CT. Economische reehter Vlees schijnt nog steeds een dankbaar artikel voor zwart-handelaren te zijn, ondanks de risico's die de afnemers van dat vlees lopen. Niet alleen dat de Economische Politierechter naast de clandestiene slachters ook de kopers zwaar straft, maar ook het consumeren van ongestempeld vlees heeft zijn risico's. Bovendien zijn dé slachtplaatsen vaak niet anders dan schuurtjes en opstallen waar de hygiëne alles te wensen overlaat. Zeven-en-twintig verdachten waren Woensdag voor de Economische offi cier van Justitie gedagvaard, waarvan 20 zich wegens overtredingen tegen de Vee- en Vleesverordening moesten verantwoorden. Ook uit de omgeving van Alkmaar verschenen enkele personen die, voor zover zij dit nog niet wisten, moesten ervaren dat streng tegen deze overtredingen wördt opge treden. ts nu naam dringt Maakt een einde aan de stekende pijn. Een succesvol middeltje tegen eelt- knobbels aan de grote teen weer verkrijgbaar onder de Dalet Balsem. Dalet Balsem diep in de huid door; verlicht de pijn op wonderbare wijze, heft de ontsteking en op zwelling op. Zodoende kan de vervormde teen zijn normale stand her nemen. Vraag een tube Dalet Balsem aan Uw apotheker of drogist (prijs 2.50). Mocht U er niet in slagen het te vinden, schrijf clan aan Agentschap Internationaal Laboratorium N.V Afd. II, IJmuiden. (Ingezonden Mededeling) De Oudorper slager Cornells A. D. had dit reeds ervaren, doch deson danks hernieuwde hij de kennisma king, zij het dan niet vrijwillig, met de Bijzondere Politierechter Mr, Stof fels. Verdachte had een slagersmes en slijpstaal geleend aan „de Klep", waarmee deze een koe had geslacht. Daarnaast had D. gehandeld met vlees, hetgeen afkomstig was van een clandestiene slachting. De verde diger, Mr. v. Hilten, meende, dat het uitlenen van genoemde attributen niet strafbaar was, daar zijn cliënt niet wist, dat hiermee clandestien zou worden geslacht. Voor de handel in het zwarte vlees was D. reeds enige maanden geleden gestraft vol gens verdediger, zodat hij meende, dat vrijspraak zou moeten volgen. Mr. Stoffels was het hier niet mee eens en veroordeelde D. tot 2 maan den voorwaardelijk met 3 proefjaren. EEN VROUW IN 'T SPEL. Voor zijn handel in clandestien vlees had de vorige verdachte zijn vrouw ook ingeschakeld. Deze was aangehouden, toen zij vlees van Oudorp naar een slager in Alkmaar vervoerde. Zij beweerde niet te heb ben geweten, dat zij clandstien vlees vervoerde, wat door Mr. Stof fels in twijfel werd getrokken, daar het vlees niet op een normale wijze werd vervoerd. Mr. Vellinga meende met een eis van 50 of 30 dager, te kunnen vol staan, daar de vrouw wel een on dergeschikte functie in deze handel had vervuld. Het scheen, dat de vrouw niet ern stig genoeg keek, hetgeen Mr. Stof fels de opmerking ontlokte, dat zij klaarblijkelijk niet de ernst -van de zaak in zag. Volgens de vrouw wa ren het de zenuwen, die haar parten speelden, wat mr. Stoffels ook wel weer kon begrijpen. Gezien de financiële positie werd verdachte tot 14 dagen voorwaardelijk veroordeeld. TANTE SOFIE Castricum heeft een Vertrouwelijk deelde hij mee, dat het tante Sofie was. Tante bleek nogal ziek te zijn en had versterkende middelen nodig, zodat Gerrit zich niet verbaasde bij zijn thuiskomst een briefje van zijn moeder te vinden, waarin deze hem verzocht het koffertje, dat op tafel stond, en waarin ongeveer 10 kilo gram vet aanwezig was, even naar Amsterdam te brengen. „Ik weg met dat koffertje", ver volgde Gerrit, doch hij had pech, want het koffertje kwam niet bij tante, maar bij de C.C.D. terecht. Mr. Vellinga vorderde een geld boete van 30 of 10 dagen. Gerrit mocht toen nog wat zeggen en het bleek, dat hij ondanks pech met het koffertje nog optimist was gebleven. „Ik vind het wel wat duur, want Ik ga trouwen. Rechter: Wanneer? Gerrit: Zo gauw ik een huis heb. Die laatste opmerking bracht even een stemming in de rechtszaal, die er meestal niet pleegt te hangen en er misschien wel toe bijdroeg, dat Ger rit een tientje reductie kreeg. OVERBODIGE LUXE. Diep onder de indruk stapte de moeder van de vorige verdachte de zaal binnen en bevestigde de verkla ringen van haar zoon. Zij had bij een slager 13 kg vet voor haar zuster, misschien was het ook wel haar schoonzuster, gekocht en minus 3 kg voor eigen gebruik, naar Amsterdam laten vervoeren. Tante Sofie had Jast van suikerziekte, doch kreeg van de distributiedienst geen extra rantsoe nen meer, daar zij de gewichtsgrens was overschreden. Die 10 kg voor tante was daarmee misschien wel duidelijk gemaakt, doch de 3 kg voor eigen gebruik was een doorn in het oog van de recliter; die niet kon be grijpen, dat zij zelf ook nog vet extra nodig had. U, waarde lezer, had het ook niet begrepen, wanneer U op de zitting aanwezig waart geweest en eerder zou U aan een dieet hebben gedacht. Conform de eis van de officier 50 of 20 dagen luidde de veroordeling. De leverancier van het vet, de sla ger Jan S„ werd eveneens tot 50 of 20 dagen veroordeeld. Jaarvergadering en prijsuitreiking Dinsdagavond had in Hotel „Victory" de algemene jaarvergadering plaats van de Alkmaarse Kegelbond, waarbij de voorzitter, de heer Joh. Diepen alle aanwezigen dames en heren hartelijk welkom heette. Na het voorlezen der notulen van de vorige jaarvergadering en vervolgens van de ingekomen mede delingen, jaarverslag secretaris en pen ningmeester en rapport kascommissie, kon worden overgegaan tot verkiezing van 4 bestuursleden. Herkozen werden de heer Joh. Diepen voorzitter en J. Kok 2e secretaris, terwijl voor de vaca tures van de heren A. v.d. Oever en Chf. Dekker uit Schagen, de twee gestelde candidaten worden gekozen, n.L de he ren G. L. v. d. Post (Kegelclub T.O.P er>. M. de Haas (Kegelclub „Schagen": Na aanwijzing krscommissie werd over gegaan tot verkiezing van een lid der wedstrijdcommissie wegens vacature voor de heer A. van Rietschote. Hier voor waren 3 candidaten gesteld n.l., de heren J. Metzelaar (Koekoek), W. de Jong (T.O.P.) en mevr. Bosch (W.Ï.K.) Hiervoor moest drie maal gestemd wor den, hetgeen veel tijd vergde, zodat de voorzitter besloot tot afwerken der agenda. Het belangrijke bestuursvoorstel tot verhoging der contributie met f 1 per jaar werd aangenomen. De heer Brug man uit Schagen gaf het bestuur in overweging niet tot verhoging der con tributie over te gaan, hetgeen door de vergadering niet werd gesteund. Met het voorstel van de Kegelclub „T.O.P." om de prijzen voor de onder linge wedstrijden wat hoeveelheid en kwaliteit "aangaat voor de'verschillende klassen meer in overeenstemming ie brengen met het aantal leden, dat in de diverse klassen aan deze wedstrijden deelneemt, zou het bestuur in het ver volg rekening houden. Evenzo een voor stel van dezelfde club om de kegel wedstrijden in de toekomst niet meer op Zondag te houden, werd door het bestuur van de hand gewezen, aange zien juist de Zondag de financiële zijde ter. goede komt. Voor wedstrijden van het 25- of 10-tal zijn wij afhankelijk van andere bonden, aldus de voorzitter. Intussen was het aantal stemmen be kend gemaakt voor het nieuwe lid der wedstrijdcommissie, waarbij mevrouw Bosch de meeste stemmen behaalde n.l. 77 tegen 72 op de heer W. de Jong. Daar de rondvraag zo goed als geen belangstelling had, werd overgegaan tot prijsuitreiking van de laatst gehouden kampioenswedstrijden en de Joh. Die pen Wisselprijzen, waarna men onder gezellige muziek nog enige tijd bijeen bleef. De Rode Kruis Kolonie, afdeling Bergen, had op de drukke Hemelvaartsdag weer verschillende posten uitgezet We verne.. men, dat zij weer veel nuttig werk heeft kunnen verrichten Bij het ruiterfeest werd een der deel nemers uit het zadel geworpen bij de Sluislaan De Rode Kruis-auto vervoerde hét slachtoffer naar het ziekenhuis te Purmerend Van de tippelaars bij de stertocht deed een twintigtal een beroep op de Rode Kruis-mensen In de speeltuin liep een meisje een ver wonding op aan de knie en werd na voor lopig verbonden te zijn, ter verdere be handeling vervoerd naar dr Van Gelder Een meisje, dat te Schoorl bij het duill een verwonding opliep, werd eveneens geholpen door de trouwe wachters langs onze wegen B S V hield een druk bezochte algemene ledenvergadering in haar clublokaal „De Oude Prins" De voorzitter, de heer J Vasbinder, sprak een openingswoord Van de afdeling Noord-Holland van de KNVB was bericht ingekomen, dat er geen bezwaren bestonden tegen het hou den van serie-wedstrijden Op 5 en 12 Sep tember aanstaande en verder, dat leden v^n erkende verenigingen, te mogen deelnemen aan bedrijfsvoetbal, een ver klaring moeten kunnen overleggen van hun vereniging In het uitgebreide jaarverslag belichtte de secretaris nog eens verschillende hoofd zaken uit 1947 Het ledeiital was van 132 gestegen tot 150, met daarnaast een jeugdafdeling van 30 leden Met klem werd nog eens aat\_ gedrongen op training FINANCIëN De rekening van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met f 3782,11 Er was een batig saldo van f 293,89 (het beginsaldo bedroeg f 410,07) Uit de verslagen van de elftalcommissie en de jeugdcommissie stippen we aan, dat op de clubavonden met de uit het spoor gelopen jeugd sterk de behoefte aan jeugdleiders gebleken was De P P-commissie rapporteerde dat de rekening sloot met f 3096,80 Het Voor delig saldo bedroeg f 272,22 BESTUURSVERKIEZING In de plaats van de aftredende vooï zitter, die zich met het oog op zijn drukke bezigheden niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J C van Zoonen In de andere vacatures werd voorzien door de verkiezing van de heer J Tuyn, W Nap en Hottentot De nieuwe voorzitter bracht de schei dende voorzitter, de heer J Vasbinder, hulde en dank voor alles wat hij voor B S V had gedaan Maandagavond hield de Coöperatie ve Boerenleenbank te Schermerhorn haar jaarlijkse ledenvergadering In de zaal van de heer P. Treiture. De voorzitter, de heer H. Zeeman, opende de vergadering, met een woord van welkom en memoreerde, dat dit jaar een mijlpaal was in het Bankwe zen der Coöperatieve Boerenleenban ken, n.l. het 50-jarig bestaan der Cen trale Raiffeissenbank te Utrecht. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Uit de rekening en balans bleek dat in het afgelopen jaar f 4000 meer aan spaargelden werden Ingebracht dan uitbetaald. De winst ad f 493.10 werd op de re serve overgeboekt. Het saldo der spaargelden bedroeg op 31 December 1947 f 1354888.27. Uit het jaarverslag uitgebracht op uitstekende wijze door de kassier, ae heer Joh. Krul, vernamen wij dat de geldomzet in 1947 bedroeg plusminus 1400.000 tegen in 1946 f 3800.000. De hoge geldomzét in 1946 wordt verklaard door de geldsanering, die veel werk vereiste en grote bedragen aan de Banken deden toevloeien. Het afgelopen jaar geeft tenminste weer de normale cijfers te zien. Door de betaling van enige belas tingen moest de reserve voor f 1262.08 worden aangesproken. Het ledental bedraagt 201. Na het uitbrengen van het jaarverslag werd door het bestuur aan de heer Zeeman, die in Maart j.l. 40 jaar lid van het bestuur der Bank was, enige geschen ken aangeboden. Bij de gehouden verkiezingen wer den de heren Jb. Govers als lid van het bestuur, en J. Blauw en W. de Boorder, als leden van de Raad van Toezicht, herbenoemd. De heren P. Schotsman en W. A. Vendel, werden tot leden van de com missie tot nazien der rekening be noemd. MOOI SUCCES. Een dezer dagen slaagde onze plaats genoot Jan Veldman Jr. In Hoorn voor het diploma melkcontroleur voor zui velfabriek en fokvereniging. Enhele weken geleden behaalde hij het diploma van de Landbouwwlnter- school te Alkmaar. NOORDERMARKTBOND. 13 Mêl Aangevoerd 7500 kg. rode kool 21—40; 12000 kg. prei I 33—40, II 30—32; 15000 kg. spinazie f 9; 33000 kg. rabarber 7; 300 kg. vroege aardappelen 68, kleine aardappelen 62. Dat kèn. Met dat luttele beetje Kru- schen Salts, iedere morgen in Uw eerste kopje thee. Dat geeft nieuwa kracht aan Uw bloedzuiverende orga nen; 't bloed gaat weer sneller stro men; onzuiverheden, die zich nu vast zetten, krijgen dan geen kans meer, want ze worden afgevoerd, regelmatig en grondig De weldadige gevolgen blijken al gauw. Uw pijnen worden minder en de aanvallen nemen in aantal af; elke dag voelt ge U méér monter en opgewekt, na een nacht van welda dige rust; Uw levenslust keert weer, kortom ge voelt allengs U weer fit als vanouds. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden Mededeling; door Jan Dirk van Ëxter CoDyriKhi MA Gerrit V. uit tante in Amsterdam. Wat gebeurt er toch, dat èn in specteur Barendse èn de Lange zo ongelovig in de Verte staren? De inspecteur, die zich zeer onge- ïust maakt over het lot van Rikki, begeeft zich in de richting van haar jeep, maar als hij zijn assistente be merkt, ziet hij dat ze niet alleen is. Een gemaskerde figuur heeft zijn arm om haar heehgeslagen. Rikki, die nog steeds in een staat van verdoving verkeert, weet eigen lek niet goed, wat er met haar ge beurt. Een onduidelijke figuur is op laar afgesprongen en heeft gevraagd. „Ben je gewond?" Ze is niet in staat antwoord te ge ven. En de stem gaat door: „De hemel zij dank, dat je ongedeerd bent!" Inspecteur Barendse, die eerst aan de grond genageld stond, gaat mi naar Rikki toe, want hij wil nu toch wel eens weten, wat dit alle maal beduidén moet. Maar dan ziet hij, dat de arm, die Rikki omklemt een revolver op hem gericht houdt. Een revolver, die hem waarschuwt om op zijn plaats te blijven. En ach ter hem komt nog een stem uit het donker. Dat is de Lange, die hem toe sist: „Ik zou maar even wachten Inspecteurtje". Geboren: Margaretha van J Gleljsteen en M B Rij Anke G, dochter van K Krul steker Charles R, zoon van massen en W van der Lelie Ondertrouwd: N J en M Th Orij Getrouwd: C Thomasz j Tamis en C Termaat overleden: G Huiberti weduwe van J Beeldman Géboren: Johanna E, t M Oljevaar en A Wagenaar van A van der Haar en J Gri rit, zoon van Y van der Meij er Johannes P M, zoon van J v A Beers Ondertrouwd: Cornells en Trijntje Bakker Johannes Vliet en Elisabeth H M Koel Getrouwd: Jan Pik en der Zee Overleden: Cornelia jaar, weduwe van C Bak 1 mnd. dochter van N Bruin en Wegens een overvloed moest no. XXXV in de se ter de Schermen van de oo: den aangehouden. DANKBETUIGING Ohze hartelijke aan allen, die hun langstelling hebben toond bij onze 25-ji echtvereniging- In het bijzonder aan onze familie buren voor de mooie schenk in en bloemer D GERRITSEN M. J- GERRITSE RLAA Zuidervaart C 42 Zd--Schermer, Mei li TANDARTS HEIL( AFWEZIG TOT 19 MEL WEGENS STERFGE IS DE ZAAK ZATERDAG 15 MEI DE GEHELE DAG SIGARENMAGAZIJN P. VISSER v/h. G. GEUS, Magdalenenstraat T Alkmaar. Mej. VAN DEN BE Westerwolde, Eeuwige 12, Bergen, vraagt ei FLINK DAGMEISJE Meerdere hulp aanwe Wij hebben vooi raad in PRIMA ENGELSE RIJWIELEN, waaronder de b( roemde B. S. A hebin en dame sport, gemonteerd met Dunlopbanden. ALKMAAR. Ritsevoort 31. Tel. 2814. GEVRAAGD: Melkinrichting „Me; del", Koningstraat Beverwijk. SIMON DE WIT te Alkmaar: een LEERLI VERKOOPS' Vakkennis wordt bedrijf zelf opleidt Persoonlijke aanme straat 51, Alkmaa:

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2