Een huwelijk, twee moorden en honderd vraagtekens Heren-Mode- Artikelen Herm. de Haan Ruime sortering TANDPASTA'S o,a. LABORI OPENLUCHIPREDIKING TE ALKMAAR vindeiSGhepjes Te Loosdrecht zong Van der Waals psalmen, terwijl hij schandelijk bedrog pleegde Van. Alles Wat Hei Amerika 3nse baseball Lid van de Engelse geheime dienst! Achter de schermen van de Oorlog WIJ SPELEN BRIDGE EN HET BUITENLAND LOKT DE ARTS EN ZIJN gaan. Mogelük lijkt ons ZONDAG Huisslachting 1948-1949 en Plattelandsarbeiders De ideale zomersport Grote keuze in Overhemden Hoeden Sokken Sportkousen Zelfbinders Langestraat 23 HANDELSCOUPURES TEXTIEL. ZATERDAG ^ilckmann Zomerdijk 68 cent Abonneert U op dit blad QP 28 JUNI 1944 STAAN VOOR DE gemeentesecretaris van Loosdrecht, twee jonge mensen, die elkaar de rechterhand geven. Hü een donkere, elegante man in nauwsluitend jaquet, zij een blozende, knappe jonge vrouw in smetteloos wit. Het ja-woord klinkt en de gemeente-secretaris spreekt de plechtige formule, waarmede in Ne derland een huweljjk wordt gesloten: „Dan verklaar ik, als ambtenaar van de burgerlijke stand dezer gemeente, in naam der wet, dat ge door het hu welijk aan elkander zljt verbonden", De 19-jarige Cornelia Johanna den Held uit Wassenaar kijkt schuchter naar haar bruidegom, de 32-jarige Hen drik Jan van Veen, die sinds enige tijd te Loosdrecht waar zij hem bij het zeilen heeft leren kennen een luxu eus-ingerichte woning heeft betrokken. Hü komt uit Indië, deze Van Veen, en hij voert de titels doctor ingenieur. Als getuigen treden op de heren H. L. Bouwman, makelaar te Hilversum en Simon Willem den Held, filmtechniker te Wassenaar, broer van de bruid. XXXV (slot) De ambtenaar van de burgerlüke stand geeft de jonggehuwden enige vriendelijke, levenswijze woorden mee. Dan treedt het paar naar buiten, in het stralende zonlicht dat de landelijke omgeving van het lieflijke Loosdrecht in een klein paracüjs herschept. Voor het stadhuis wachten de ouderwetse, hoge rijtuigen, waarmede de kleine trouwstoet naar de Nederlands Her vormde Kerk rijdt. Statige orgeltonen ruisen hen tege- moegt, als bruid en bruidegom het oude Godshuis betreden. Er Is veel be langstelling voor dit ongewoon-roman- tisch huwelijk. In de banken zitten de eenvoudige plattelanders, die doctor Van Veen en zyn witte bruid willen zien. Dominee P. Moerman smeekt de ze gen des hemels af over deze jonge mensen, en houdt een predikatie. Het psalmgezang klinkt plechtig door de dorpskerk en doctor Van Veen zingt de eeuwenoude woorden van geloofs vertrouwen en heilsverwachting mee. Dan leest de predikant het „formulier om den huwelijken staat voor de Ge meente van Christus te bevestigen". Van Veen en zijn jonge vrouw knielen en .horen de zegenwoorden over zich uitspreken: „De Vader der barmhartig heid, die u door Züne genade tot dezen heiligen staat des huwelijks geroepen heeft, verbinde U met rechte liefde en trouw en geve U Zijnen zegen. Amen". De kerk stroomt leeg, het orgel ju belt, de wereld baadt in zomerweelde. En niemand, niemand behalve de donkere man in het nauwsluitende jaquet weet, dat hier bedrog is ge pleegd. Bedrog, zó infaam en zó dui- vels-gemeen, dat woorden het niet om vangen kunnen. Doctor ingenieur Van Veen is.... Anton van der Waals. Het is de spion en bloedhond, de honderdvoudige ver rader, chanteur en provocateur Van der Waals, die hier onder valse naam en met aanroeping van de zegen des hemels een schijnhuwelijk sluit met het 19-jarige meisje, dat in hem een dapper man, een strijder voor de goe de zaak van Neêrlands vrijheid ziet. Bedrog. Want deze man kan niet an ders dan bedriegen. Meer dan twaalf honderd mensen zuchten door zijn toe doen in kerkers en concentratiekam pen of liggen doorzeefd van kogels in het massagraf. Maar Van der Waals zingt psalmen en buigt het hoofd voor een gebed op de dag van zijn vierde huwelijk. 's Avonds parelt de champagne in de glazen. Er wordt bruiloft gevierd. Het is niet eenvoudig een chronolo gisch verslag te geven van het leven van deze doortrapte schurk sinds hij, na zijn reis naar Stockholm, door Schreieder werd uitgerangeerd. Er zijn in de twee jaren die er liggen tus sen het tijdstip, waarop hij op non- actief werd gesteld en het ogenblik, waarop hij in Duitsland werd gearres teerd, veie duistere en naar wij moeten aannemen ook van officiële zijde nog niet geheel opgehelderde punten. In tegenstelling tot alles wat wü tot dusver schreven, moeten wij voor het geen thans volgt, enig voorbehoud ma ken voorzover het betreft bijzonderhe den die niet geheel vaststaan en moei lijk kunnen worden gecontroleerd. Omstreeks Dolle Dinsdag Septem ber 1944 woont Van der Waals met zijn secretaris Hendrik Mossinkoff op een Drachtig mgericht woonschuit in Aalsmeer H' heeft deze woonschuit voor f 28.000 -ekocht van de heer Sauveplanne t \msterdam en hij doet het tegenovei de weinige mensen, waai iee hij zie in Aelsmooi bemoeit, altijd voorkomen alsof hü en Mossin- I kof broers zün. Op een gegeven mo ment in het najaar van 1944 bemerken de leveranciers, die aan de bewoners van de schuit, Uiterweg 9, goede klan ten hebben, dat een der heren Mossin koff is verdwenen. Van der Waals hangt een treurig verhaal op. „Zijn broer is gepakt door de Duitsers". Hü verkeert in vreze of hij hem nog ooit levend terug zal zien.... Natuurlijk is dit verhaal gelogen. Mossinkoff is aan boord van de woon schuit op gruwelijke wijze vermoord; zijn lijk is in stukken gesneden en de stukken zün, deels in een koffer en deels in kippengaas verpakt, in het water gegooid. Twee jaar later zal de recherche slechts de romp dreggen. De aanwü'zingen dat Van der Waals de moord heeft gepleegd, om zich te ont doen van Mossinkoff die over zijn vroeger leven te veel wist en om zich de papieren van het slachtoffer toe te eigenen, teneinde daarmee onder te duiken, zijn niet wettig en overtuigend genoeg om in de dagvaarding te wor den opgenomen. Een moord die hem wél ten laste werd gelegd is die op de heer J. M. van der Meer, een Hagenaar, die als huisknecht had gesolliciteerd op een advertentie die Van der Waals onder de naam Baron Sweerts de Landas Wyborgh had geplaatst. Van der Meer leefde in de veronderstelling, bü een goed gesitueerd heer in dienst te tre den, doch Van dr Waals bleek slechts de bedoeling te hebben gehad, zich de papieren van deze man, die als ge vangene in Vught had gezeten, toe te eigenen, teneinde in de toekomst zo wel voor de S. D. als voor de Neder landse justitie onvindbaar te zün. In Maart 1945 is Van der Waals met zijn slachtoffer per fiets op reis ge gaan, zogenaamd naar Garderen, waar hij, naar hij voorwendde, een land huis tiezat. Onder de gemeente Tien hoven, nabij de daar liggende oude forten, heeft hü de niets kwaads ver moedende man met een revolver in de hersens geschoten, alle papieren die op' het lijk waren gestolen, en het lijk vervolgens in een langs de weg lopen de sloot geworpen. Een marechaussée, die het daar vond, verkeerde in de mening te doen te hebben met een li quidatie-geval en hij heeft het stoffe- lük overschot, zonder aan het feit ruchtbaarheid te geven, doen begra ven. wetende wie en wat hü is, inschakelt in het werk van de Britse geheime dienst! De vraagtekens, die ieder normaal denkend mens bij deze episode uit het leven van de verrader plaatst, kunnen wü op deze plaats niet in uitroepte kens veranderen om de eenvoudige re- i den, dat er niet voldoende gegevens beschikbaar zün om deze uiterst merk waardige historie ook maar bij benade ring te verklaren. Vast staat slechts dat Van der Waals korte tü'd in Utrecht heeft gewoond (in een speciaal voor hem gevorderde wo ning!) en dat hij later naar Bonn is I vertrokken, vanwaar hü naar Berlün ging om contact te zoeken met de Rus- sen. I Vast staat verder, dat hü eerst in Augustus 1946 door de Engelsen werd uitgeleverd. Hü droeg toen de naam Wilhelm Hoffman. En het persoons- bewüs op die naam was enige maan den nó de bevrüdlng afgegeven door het stadhuis van Rotterdam! Vraagtekens honderden vraagte kens EEN INTERESSANT SPEL. Het volgende spel is daarom de aan dacht beslist waard, omdat zich bij de derde slag een merkwaardige situatie voordoet. De kaartverdeling is als volgt: S. 6 H. a-v-8-6-4 R. h-6 K. a-h-6-4-3 S. 8-7-3-2 H. 10-9-3 R. 3 K. 10-9-8-7-2 S. h-4 H. h-b-7-5 R. a-v-10-4-2 K. v-b VAN DER MEER doodgeschoten Van der Waals is met de papieren van zijn slachtoffer naar Zuidlaren gegaan, waar de NSB-burgemeester hem en zijn vrouw Corrie den Held een zomerhuisje ter beschikking heeft gesteld. In Zuidlaren heeft Van der Waals de bevrijding afgewacht en toen de Canadezen deze gemeente na derden heeft de boef zün fiets voor zien van een Nederlandse vlag en is de troepen van onze bevrüders verheugd tegemoet gereden. Gedurende al deze tüd heeft Van der Waals van tüd tot tijd nog contact gehad met de S. D., zowel in Den Haag als in Zwolle en Haren (Groningen). [NTUSSEN HAD VAN DER WAALS in Zuidlaren moeilükheden gekre gen met de plaatselijke afdeling van de Binnenlandse Strijdkrachten. Men koesterde argwaan tegen de gladde,' hoffelijke man en men heeft hem zelfs gedurende uren, als arrestant opgeslo ten. De commandant van de B. S. is toen blijkbaar door de woordenstroom van de geraffineerde spion overbluft geworden en heeft vervolgens - van het ene uiterste in het andere vallend Van der Waals ingedeeld bü een ar restatie-groep, die in een bootje NSB- ers ophaalde. Een paar weken later duikt Van der Waals op in Utrecht. En daar heeft het ongelooflijke feit plaats dat de Engel se majoor Pitcock en de Nederlandse kapitein Sydenburg Van der Waals, S. a-v-b-10-9-5 H 2 R. b-9-8-7-8 K. 5 Z. moest op dit spel 4 schoppen spe len en West kwam uit met ruiten 3. Uit DEN DER GROTE voor waarden voor een nau were aaneensluiting der volkeren is het persoon- lük contact. Daarvan wa ren de honderden deel nemers van het Europa Congres zich bewust en zij zelf verwerkelijkten dit contact. Toch waren dit slechts enkele aanrakingspunten tussen vele nationalitei ten. De grenzen moeten in veel sterkere mate worden opengegooid. Daartegen zijn op heden zeker enkele practische bezwaren. Voor vele lan den wordt echter ten be hoeve van de toerist e.a. een bepaald aantal de viezen beschikbaar ge steld. En hoe zit dat nu met België? Dit lid van de door de vrije wereld geroemde Benelux ij voor de andere grote partner onbereikbaar. Er worden voor de Neder landse toerist in de ruim ste zin van het woord voor België geen devie zen beschikbaar gesteld. Des te stekeliger wordt het aanschouwen van de kleurige affiches van de Nationale Mij. van Bel- mogen begeven (per auto wel te verstaan). Behal ve dat dit voor de uit oefening van de praktük bezwaren oplevert op deze dagen, resten er voor deze artsen nog een aantal vrije Zondagen, die zü nu niet op de hen believende manier kun nen besteden. Heeft de arts ook niet eens het recht op die luttele da gen er per auto op uit te trekken? Dit is niet de meest juiste wijze van benzinebezuiniging. Dok ter Van der Sluis wüst in dit verband op de toch grotendeels over bodige z.g. vliegfeesten, die een geweldige slok benzine en olie opeisen. inderdaad schünen hier de goeden met de kwa den, de maar-raak-rij- ders, te moeten lijden. De klacht van deze arts is volkomen op zün plaats overigens. Wü vrezen echter, dat zijn geluid in het rumoer van alle dag verloren zal echter 'n adhaesiebetui- gische Spoorwegen, wel ke dezer dagen in onze stations werden aange bracht: 'n kleurige plaat brengt het heuvelland van Zuid-Vlaanderen in beeld: een andere zet ons zó midden in een berg dorpje in de Ardennen met schilderachtige boe renhuisjes, een ossekar en rondpikkende hoen ders. Maar het land blijft gesloten voor ons, tenzü Ja vult u maar in: dienstreizenzwarte francskessmokkelen met een twijfelachtig ge moed Wü willen geen felle woorden gebruiken, doch voelen ons bü deze ge dachten weemoedig en bedroefd. Noord werd de 6 bijgespeeld, Oost de vrouw en Zuid de 5. Oost speelde rui ten aas na, in Z. en N. werden de 7 en de heer bügespeeld en West deed de harten 3 weg. Oost speelde nu in de 3e slag een kleine ruiten na en toen Z. de 8 bijspeelde, ontstond er voor West een lastige situatie. Op het eerste gezicht zal men zeggen, dat introeven met sch. 7 of 8 natuurlijk aangewezen is, omdat Noord anders kan overtroe ven. Het eigenaardige is, dat Zuid dan het spel wint, want wat West ook na speelt, Z. maakt de rest. Zou west dit doorzien, dan zou hü kunnen proberen, of Z. er wilde inlopen. Hij troeft dan n l. de 3e slag in met sch. 2 of 3 en een minder oplettende Zuid zou zich dan gauw iaten verleiden om met de 6 in Noord over te troeven. Maar dan ver liest Z. het spel, omdat Oost dan sch. heer "maakt en weer met ruiten komt. Men ga dit na!! Wil Z. aan zijn contract voldoen, dan moet hij steeds de 3e slag aan West la ten, onverschillig of deze hoog of laag introeft! Dezer dagen protes teerde de Schager arts A. L. van der Sluis in een ingezonden stuk te gen het feit, dat artsen ten plattelande zich des Zondags niet meer dan 25 km van hun woning ging van andere in de zelfde omstandigheden verkerende artsen met deze cri-de-coeur. Een dan gezamenlijk opgezet te actie bij de betrokken instanties, zal in elk ge val een met redenen om kleed antwoord moeten ontvangen. Aangaande de huisslachtingsrege- ling 1948/49 vernemen we, dat vol gens de nieuwe regeling, behalve ex ploitanten van land- en tuinbouwbe- drüven, die zelf op hun bedrflf wo nen en dagelijks daaraan leiding ge ven, voor een huisslachting in aan merking komen: 1. land- en tuinar- beiders in vaste dienst of zij die ten minste 8 maanden in het jaar in land- of tuinbouw werkzaam zün en 2. zü die, hoewel hun hoofdberoep niet in land- en tuinbouw ligt, hier uit een aanmerkelijk deel van hun in komen trekken en zelfstandig vol doende cultuurgrond bewerken om met de opbrengst daarvan een var ken te mesten. Bü de personen onder 2 wordt gedachte aan losse landar beiders, verder aan veen-, bouwvak-, transport- en fabrieksarbeiders, die enige maanden per jaar land- of tuinbouwarbeid verrichten. Het var ken moet op eigen bedrijf worden gemest. Alleen voor vaste land- of tuinarbeiders kan worden toegestaan, dat zü een varken op het bedrijf van hun werkgever mesten. ZWAAG, 12 Mei. Aardappelen 47145; spinazie 1126; postelein 14 20; uien 102188; prei 4862; rode kool 2038; radijs 10; rabarber 413; sla 450580; bloemkool 2571; kom kommers 78; knolselderij 510; per ziken 3697; bindsla 1544; aardbeien p. doos 72123; goudreinetten 69150; Jonathan 128227; Brab. bellefleur 6080; Gieser Wildeman 76—96; St. Remie 90. W/EET U wat honkbal is? Het is de Hollandse naam voor baseball, de nationale sport in Amerika. Laten wij trachten u er in het kort een idee van te geven, Honkbal wordt gespeeld door twee partijen, elk van negen man. Op het veld liggen vier witte linnen zakken (honken) in de hoekpunten van een vierkant. Een rubberplaat in het mid den van dit vierkant duidt de plaats aan voor de werper. Naast een der honken, het thuishonk, komt straks de speler te staan, die het eerst moet slaan. Beide partijen gaan beurtelings „aan slag" en „in het veld". Van de partij „in het veld" zijn alle spelers tegelijk in functie. In het midden van het vierkant staat de werper, achter het thuishonk de vanger en in de buurt van elk der drie overige honken een honkman. Voorts verdeeld over het gehele veld vier v e 1 d e r s. Van de slag-partij komen de spelers achtereen' volgens naast het thuishonk staan, een rond slaghout in de handen. De wer per begint te gooien met een kleine, harde witte bal, en wel zo, dat de bal over het thuishonk gaat en de slagman tussen knie en schouder passeert. Lukt dit, dan geldt de worp als „slag", het' geen beoordeeld en afgeroepen wordt door de scheidsrechter, die dicht ach' ter de vanger staat. Gaat de bal niet over het thuishonk of is de worp te hoog of te laag, dan telt het. mits de slagman niet slaat, voor „wild". De slagman probeert iedere g'oed-gewor- pen bal zo hard mogelijk recht vooruit te slaan. Slaagt hij hierin en komt de bal neer binnen de „foutlijnen", dat zijn lijnen, getrokken van het thuis honk, resp. over het le en 3e honk, dan moet hü lopen en trachten het eer ste honk, dit is het linkse honk vóór de werper, als die met zijn gezicht napr de slagman toeslaat, te bereiken vóór de bal in de handen is van de le honk man. De veldpartij stopt de bal en gooit hem zo snel mogelijk naar deze honkman. Is de bal eerder op het honk, dan is de loper uit, hü verdwünt uit het vele en komt weer aan slag, als de andere acht spelers van zijn partij een beurt gehad hebben. Bereikt de loper het honk vóór de bal, dan is hij in. Het is nu zün taak te trachten, terwijl een andere speler aan slag is, van het le naar het 2e honk te komen; vandaar naar het 3e en ten slotte het thuishonx te bereiken. Dan heeft hü een punt voor zün partij gemaakt. Hij behoeft met lopen niet te wachten tot er gesla gen wordt, maar mag ieder gunstig ogenblik benutten. Tussen de honken dreigt er echter gevaar, want hij is uit, als hü door een speler van de veldpartü, met de bal in de hand wordt aangeraakt, terwijl geen deel van zijn lichaam in aanraking is met een der honken. De voortdurende strijd tussen de vel- ders en de honklopers - er kan op ieder der honken een loper zijn, die wed ijveren in snelheid en behendigheid maakt het spel bijzonder levendig en aantrekkelijk. Wordt een geslagen bal gevangen zonder de grond geraakt te hebben, dan is de slagman uit. Dit zelfde lot treft hem, als hij bü de 3e slag mist e- de vangei de bal vangt. Gooit de werper vier maal „wüd", dan heeft de slagman recht op een vrüe loop naar het le honk. Zijn er drie spelers van de slagpartij uitgemaakt, dan wordt er gewisseld. De slagpartü wordt veld partü en omgekeerd. In een wedstrijd krügt iedere partij negen slagbeurten. IETS UIT DE HISTORIE. Honkbal precies hetzelfde als Baseball- is een spel, dat reeds 100 jaar in de Verenigde Staten van Noord- Amerika gespeeld wordt en daar ge worden is de nationale sport, met een betekenis voor het volk, als geen an dere sport, die heeft in welk land ook. Behalve in de V.S. wordt ook in Ca nada en Midden-Amerika baseball zeer veel beoefend, terwijl het omstreeks 1930 Japan stormenderhand heeft ver overd, waar de belangstelling gelük zo groot was, dat 50.000 toeschouwers in Tokio en Osaka geen abnormaal aan tal was. De Nederlandse Honkbal Bond werd op 16 Maart 1912 opgericht en na een tiental jaren kreeg 't spel vaste grond in Amsterdam en Haarlem, welke ste den het centrum vormen van het Ne derlandse Honkbal. In Haarlem werd honkbal aanvankelijk door twee spe cifieke verenigingen beoefend, o.a. HHC, maar daar werkte het zien spe len en het af en toe proberen zo aan- stekelük, dat eerst de voetbalvereni ging EDO een honkbalafdeling op richtte en daarna RCH en Haarlem dit voorbeeld volgden. In Amsterdam speelden Ajax en Blauw-Wit reeds ja ren honkbal, evenals „the good old" AFC en de ambtenarenvereniging VVGA. Het in 1936 naar de eerste klasse van de KNVB gepromoveerde DWS richtte nog laat in de zomer een honkbalafdeling op; na 'n paar maan den oefenen gaven zich maar liefst 84 liefhebbers op, terwül Zeeburgiaen OVVO en nog vele andere niet achter bleven, en de wens te kennen gaven honkbal als zomersport voor hun le den in te voeren. De belangstelling voor wedstrijden tussen clubs van de le klasse en de overgangsklasse is zo groot, dat het geen zeldzaamheid is, dat de belangrijkste van die wedstrij den worden bijgewoond door 2 a 3 duizend toeschouwers. Honkbal is, laat ons even resumeren, een ideaal teamspel, daar niet de bij zondere eigenschappen van enkelen een beslissende invloed hebben, maar alle deelnemers in ongeveer gelüke mate bijdragen tot het eindresultaat. Honkbal eist van de spelers grote snelheid en het is juist die vlugheid, die bij goede wedstrijden zo opvalt. Maar niet uitsluitend snelheid, kracht en behendigheid zijn noodzakelijk, naast deze lichamelyke vaardigheid stelt het spel ook eisen aan de geest. Onontbeerlijk is een juiste beoorde ling, een vlug waarnemen, het vermo gen zich te beheersen en de tegen woordigheid van geest om in kritieke gevallen juist te weten, wat er ge daan moet worden. Eigenschappen, die cok een voetballer in wedstrijden no dig heeft en die maar al te vaak ont breken. Voor voetbalverenigingen is 't van praktisch belang, dat honkbal ge speeld kan worden op een gewoon voetbalveld en dat wedstrijden onge veer twee uur duren. Voorts dat honk bal in staat is publiek te trekken. Is men eenmaal op de hoogte van de spelregels, dan wordt het spel, dat dik wijls zeer spannende momenten heeft, met grote aandacht gevolgd. C.T.O. 's-Gravenhage. A.H.van Loon. Verklaring der letters in de afbeelding van het veld: a: Thuishonk; b: le honk, ilaats Ie honkman; c: 2e honk, plaats 2e honkman; d: 3e honk, plaats 3e honk- nan; e: Werpplaat, plaats werper; f, g; Slagperk; b Korte Stop (een der buitenvelders)i: Linksvelder; k: Midvelder; 1: Rechtsvelder; m: Ruimte, waarin de vanger zich mag bewegen, met achter zich de SCHEIDSRECHTER. IVOROL PRODENT MEDINOS CASTELLA ODOL SOLVOLYTH SOLIDOX PENTO CHLORODONT enz. enz. LAAT 66 n. d- Kapelkerk Te koop zeer goed onder houden DAMESFIETS met nieuwe banden N- G. Piersonstraat 4, Alkmaar. Biedt zich aan: meisje van bulten als hulp ln de huishou ding of ln pension, voor dag en nacht, v g g v O Sandman p/a W ParaUelstraat 11, Velsen-N Elke Zondagmiddag 4 uur in de Hout, nabü 't kerkhof aan de Westerweg. Het C. D. K. deelt mede, dat de handelscoupures textiel ter waarde van 1000 punten met onmiddellijke ingang ongeldig zün. Handelaren, die nog in het bezit zfln van deze coupures kunnen deze in het tüdvakvan 18 t/m. 29 Mei a.s. bü de distributiedienst inwisselen tegen handelscoupures ter waarde van 10 en 100 pun ten. Deze coupures van 10 en 100 punten blüven n.l. geldig. Na 29 Mei zal onder geen voorwaarde meer tot inwisseling van handelscoupures van 1000 punten wor den overgegaan. KINDERJURKEN- en JAPONNEN. MIDDAGI Originele plastic OAMES. REGENJASSEN 9 95 en CAPES puntenvri.j. Ook ln TRICOTAGES onovertroffen. HEREN- en JONGENS OVERHEMDEN. Langestr- 27, Tricotages. IJZERMAGAZIJN „DE MAGNEET" HOUTTIL 46, ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 3