touttoJteék Het feest van het lawaai Stad m Omgeving. Hoofdpij 'AKK£RÏÏ£5- Wat de theaters brengen PIET-VAN-DE-MARKT" Jage&wdea LUILAK Paard op hol in de Langestraat Luilak-extremiteiten De inwoners van Alkmaar De motorraces op Pinksterdrie Bonnen halen Aanwinst voor het Waagplein De Bierkelder in een nieuw kleed Brahms concert 1985 f 950. WONINGINRICHTING BEVERWIJK J HARMON1E-THEATLR Dwaalwegen CINEMA AMERICAIN Don 't fence me in Schoencrême Wrijf was Poets-extract Rijwieldiefstallen nemen schrikbarend toe Oplichters-echtpaar VICTORIA THEATER -V- Geheime opdracht Tweede Beethoven-concert der H.O.V, veertig jaar in functi* Prot. Interkerkelijk Thuisfront Luilak of baldadigheid Y\ Dc dag begon vanmorgen voor ons om Vier uur. Langslapers zyn we niet. Daarvoor hebben we eenvoudig geen tijd. U hebt Uw krant toch graag op tijd in de bus? Maar vier uur is een tijdstip van de dag, waarop zelfs wij ons nog op een oor plegen te draaien, om er nog een paar uurtjes uit te slaan. Vanmorgen kregen we daar de kans niet voor. Omdat er ergens in ons ach terhoofd een pijnlijk besef knaagde, dat maar niet wegwilde en dat door bleef zeuren. Een besef van iets, dat er niet hoorde te zijn, op dit ogenblik van de dag, waarop de zon langzaam schuin omhoog begint te rollen, waar op de vogels met strootjes en takjes slepen, of elkaar luid kwetterend be groeten. Dat zijn dingen des dagelijksen levens én hij, die slaapt, wordt daardoor niet gestoord. Er was vanmorgen iets anders. Er was een geluid, dat er niet altijd was en dat niet wegwilde, niet als je op je rechterzij lag en niet op je linker en niet op je rug. Een geluid, dat je wel dwong om wakker te worden en te blijven. Het geluid van' ratelende emmers en ketels en toeterende toe ters en juichende kinderen. Het ge luid, dat bij de Zaterdag voor Pink steren hoort, het geluid van Luilak. Wij hebben ons getroost -met de ge dachte, dat wij niet de enigen waren, die ontijdig uit onze slaap werden -gerukt, want toen wij ons op straat begaven, bleek ons, dat de jool van de Luilak-morgen door de hele stad woedde. De jeugd zag zijn kans schoon. Alles, wat lawaai maakte, was bijeen gezocht en opgespaard. Oude emmers, lege bussen, al deze attributen vorm den het slagwerk. De melodie werd aangegeven door spreekkoren, die weinig welluidend overigens, door de prille ochtend klonken, waarbij de oude versjes geen opgeld meer bleken te doen, doch die zich beperkten tot een eindeloos herhaald schreeuwen van „luilakluilak..luilak.De lagere tonen tussen al deze jongens en meisjesstemmen werden hier en daar gevormd door een ouderwetse auto hoorn, zo eentje met een rubberbal om in te knijpen en een sinister ge luid te produceren. - Het spreekkoor met' het orkest hield zich nooit lang op één plaats op want met vliegende vaandels en slaande Hedenmorgen even over tien werd het publiek in het begin van de Lan gestraat bij de Grote Kerk opge schrikt door geschreeuw en geroep. Achteremziende zagen zij dat een ophol geslagen paard aan kwaia draven gespannen voor een grote lanwbouw- wagen. Ter hoogte van het Landbouwhuis was het nog jonge dier geschrokken van het drukke verkeer. De bestuur der, de heer J. v. D. uit de Egmon- dermeer, wist het razende dier keu rig in bedwang te houden, maar kon niet verhinderen, dat het toch en kele tientallen meters in de Lange- strat doordrong. Een uit tegenover gestelde richting komende oude Ford week uit naar rechts en nam daar door een tegen een gevel staande lad der mede, waarop op dat moment wonder boven wonder niemand stond. Het paard week geschrokken ook naar rechts uit en belandde met zijn voorpoten op de achterzijde van een voor de Noorderbank geparkeerd staande gloednieuwe roodbruine Che vrolet, die er niet best af kwam. Hei- paard rende intussen weer door, ter wijl het publiek aan alle kanten op zij stoof. Een langs de weg staande agent van politie snelde toe en trachtte het paard meelopende tot stilstaan te dwingen, hetgeen tevens, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de bestuurder, ter hoogte van Hotel De Nachtegaal gelukte. Meerdere politie mannen arriveerden ter plaatse. Het paard werd losgebonden en wegge legd. de wagen opzij van de weg ge parkeerd. Zo kwam dit alles nog wondergoed terecht. Het had anders kunnen gaan tröm suisde de hele bende na een paar minuten weer de hoek om, om voor een andere deur het concert geheel belangeloos weer voort te zetten. Zo ging het in alle delen van de stad. De bewoners werden ontijdig uit hun slaap gewekt en vergast op een con cert. dat deed denken aan kannibalen- dansen in de donkere binnenlanden van Afrika. De jeugd heeft er op Luilak een speciaal genoegen in, precies voor de deur van het politie-bureau te gaan staan, in de rotsvaste overtuiging, dat al die grote agenten „vandaag toch geen kwaad doen". Ook vanmorgen was het bureau van politie een plek, waar zich veel lawaai concentreerde. Maar inderdaad, het is eenonschuldig vermaak. Zolang het met het katte- kwaad niet erger wordt, dan de ru moerige lol op Luilak, zal het met de jeugd-criminaliteit nog wel loslopen. Deze gevoelens vertolkte ook het goedmoedig lachend gezicht van een enkele agent, dat zich af en toe ach ter een venster vertoonde. Naarmate de dag ouder werd, ver minderde het lawaai en trok de jeugd naar huis, om met opgewonden ge zichten en hoogrode kleuren te gaan vertellen van het feest van Luilak, dat weer achter de rug was. Reeds om half twee zette de jeugd in de omgeving van de Tienenwal de boel op stelten; om 4 uur sneuvelde tengevolge van jeugdige expan sie de lantaarn, die de hoek Boezem singelKanaaldijk tot nu van een lichtschijnsel voorzag. Op de Kenne- merstraatweg achtte de jeugd het een ongekend genoegen, tuinmeube len uit voortuintjes te slepen en op de straat te deponeren. Onder toe zicht van de politie brachten zij ze zelf weer op de oorspronkelijke plaats terug. In de loop van de nacht kwamen nop diverse klachten bin nen, J 'X1 Sj I*4 I. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). ZONDAG. Gulden Vlies, 8 uur; Snip eri Snap. Wapen van Heemskerk, 7.30 Dansen. MAANDAG. Gulden Vlies, 8 uur:-Snip en-Snap. Wapen van Heemskerk, 7.30 u.: Dansen. DINSDAG. Café De Nachtegaal, 20.30 uur": Leden vergadering Centraal Genootschap. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Dwaalwegen, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2, 4.30 7 en 9.30 Uur. Victoria Theater, 8 uur: Geheime op dracht, 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Don 't fence me in, 14. jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. TEMPERATUREN ZWEMBADEN: Zomerbad 19 gr. Celcius. Pesie's Bad 19 gr. Celcius. I 3 - JMjd' %<9(J l> een ellendige pijn en kan Uw heeien dag vergallen. Een "AKKERTJE verdrijft ze binnen een kwartier geheel. Wij hebben onze ogen uitgewreven. Lazen wij niet gisteren in onze eigen courant, .dat het inwoner-aantal van Alkmaar per 1 April 1948 in totaal 8188 bedroeg? Welk een wijde pers pectieven opent dit feit. Weg woning- rood, weg volle bussen en treinen, weg tekort aan schoolruimte. In gedachten zagen wij vele gegadigden naar een woning, vele jonggehuwden, vele a.s. echtparen zich de handen wrijven. Hun tijd was gekomen, nu konden ze kie zen naar hartelust. Geen inwoning meer, geen jarenlang wachten op een woning, huizen genoeg, huizen in over vloed, Wij zagen alweer bordjes „Te huur" aan vele huizen en wij hadden een zwaar hoofd in de toekomst van onze middenstand, die met haar vele winkels nooit kans zou zien, het hoofd boven water te houden. Maar na een ogenblik nadenken za gen wij in, dat onze hoop en onze vrees beiden ongegrond waren. Ook was er geen cijfertje 3 weggevallen voor het inwoner-aantal. De zaak lag geheel anders. Een of ander boos duiveltje, al was het dan niet het beruchte zetfouten-, duiveltje, had het berichtje in zijn vingers gekregen en het op een ver keerde plaats in de grant gezet. Die éénentachtighonderdachtentach- tig zielen wonen namelijk niet in Alk maar, maar in Bergen, Toen we dat eenmaal in de gaten hadden hebben wij verlicht gezucht. Ondanks de Wo ningnood en de volle treinen. De motorraces, welke op Dinsdag 18 Mei a.s. (3e Pinksterdag), des middags om 2.3Ö uur op de sintel- baan van het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar zullen worden gehouden, beloven zeer spannend te worden. Een felle strijd is te verwachten tus sen de renners van Aartsen, Hart man, lesberts en Cordang. Ongetwij feld zal de renner Bosman trachten het baanrecord weer op zijn naam te krijgen. Bij de races op de 2e Paasdag verbeterde de renner les berts het baanrecord met 0,7 secon de. Het programma vermeldt deze maal ook een attractief nummer, dat bij het pubiiek zeer in de smaak zal vallen. De sintelbaan van het Alkmaarse Sportpark, die de beste in den lande wordt genoemd, ver keert in uitstekende conditie, zodat weer snelle tijden gemaakt zullen worden. In hun eigen belang wordt de be zoekers aangeraden, zoveel mogelijk kaarten uit de voorverkoop te be trekken, opdat zij bij de ingang van het sportpark niet behoeven te wach ten. Langs aparte ingangen kunnen degenen, die in het bezit van kaarten zijn. de verschillende rangen berei ken. SCHEERMES-ACTIE. Een caféhouder aan de Stations weg, die de gewoonte had de stoelen en tafels op het terras des nachts af te dekken met een zeil, bevond hedenmorgen, dat een vroege actieve- ling het voornoemde zeil met een scheermes had bewerkt. De politie on derzoekt de zaak. OPHALEN VAN VUILNIS. De Directeur van Openbare Wer ken, afd. Reiniging, verzoekt ons mede te delen, dat in de Dinsdagse wijk (3e Pinksterdag) het huisvuil vóór 12 uur zal worden afgehaald. In de Maandagse wijk (2e Pink sterdag) zal het huisvuil op Donder dag 20 Mei worden afgehaald. Men wordt verzocht iri deze wijk géén vuilnisbakken op Dinsdag 18 Mei buiten te zetten. AUTO IN BRAND. Op de Nieuwesloot raakte gister avond een auto in brand, vermoede lijk dóór kortsluiting. Met een schuimblusapparaat doodde de politie de vlammen. Zij, wier familienaam begint met de letters letteres D en F moeten DINSDAG 18 MEI 1948 hun nieuwe bonkaarten 808 afhalen, alsmede tabaks-, versnaperingen- en gecombineerde kaarten. De uitreiking vindt plaats in het uitreiklokaal Rid derstraat, van 912 en van 24 uur. Medegebracht moeten worden de dis tributiestamkaart en de losse inwis selingsbon van bonkaart 806. N.B. De data van volgende uitreikin gen zullen niet meer worden gepubli ceerd, doch op de bonkaart worden ge stempeld. Vanmorgen werd het geheel geres taureerde sigarenmagazijn v,an de heer C. de Grand op het Waagplein her opend. Het interieur heeft een totale gedaanteverwisseling ondergaan en herinnert in niets meer aan de ouder wetse zaak, zoals die zovele jaren be stond. "i Betimmering, vloer en toonbanken zijn in donkere tint gehóuden, waarbij door de schilder Wiedijk een procédé werd gevolgd, dat de wanden op leer doet gelijken.' Een moderne verlich ting en nieuwe étalages maken de win kel tot een fraai, harmonisch geheel, dat onder leiding van de aannemer Schouten naar eigen ontwerp tot stand kwam. "Hét achterste deel van de ruimte word», itrgenonlejn «jopr dè" ,;officiële" afdelin^HJer' -jvprdj napie$jk I\ét\porfl- agentschap gevestigdr'clat over enkele dagen wordt geopend. Hier bevinden zich de loketten en de telefooncel, waarmee menig buurtbewoner gebaat zal zijn. Voor postzaken wordt de zaak eerst Dinsdagmorgen opengesteld. De klanten van De,.Grand-zullen in de nieuwe winkel zeker met nog meer genoegen komen, dan reeds het geval was. Bij' 'de restauratie van éen zaak loopt men altijd de kans dat in het nieiiwe, hét oude te 'herkennen valt. En het doet aan als éen verrassing, indien men in een ru'ihite komt, 'die in niets meer gelijkt, opwat het vroeger was. Die verrassing wérd oris bereid, toen wij de Bierkelder op'het Vérdronken- oord betraden, waar destijds de heer Albers was gevestigd, en die nu, na een algehele restauratie wordt voort gezet door Aldert Dekker. Met eenvou dige middelen is -hier een sfeer ge schapen, die bij .een inrichting als deze behoort, én waarin ruw, gebeitst hout, boerenbont en zand op de vloer de on misbare factoren zijn. Een sfeer die herinnert aan oude tijden, dezelfde sfeer, die men kan aantreffen in En gelse landelijke herbergen, waar het goed toeven is bij de schouw, onder het licht van de stallantarens. Ruw-houten tafels en stoelen én een grote massieve bierbank voltooien het interieur, dat door de firma's van La tum en Wiedijk werd herschapen in een ruimte, die in niets meer herinnert aan de vroegere toestand. Hier ont stond een geheel, dat in Alkmaar zijn weerga niet vindt, en waarin eén ge voel van gezellig' thuis-zijn zich zeker van de bezoeker zal meêster maken. Dit concert dat volledig een Brahms programma wordt, belooft een genot volle kunstavond te worden. Aan de R.K. Oratoriumvereniging wordt druk gerepeteerd onder leiding van de dirigent de heer Leo Pielage, zodat het koor een perfecte uitvoering ten gehore zal brengen. Hét Brahms programma dat zeer veel melodieuse zang en muziek geeft, is een lust om te horen voor iedere liefhebber van zang en muziek. De R.K.O.V. heeft zich de medewer king verzekerd van Maartje Kliffen, die de sopraan soli zal zingen. Mevr. J. Frederikse en de heer Jan Couvée zullen de 4-handige piano-begeleiding verzorgen. Wij kunnen dari ook een ieder aan raden deze genotvolle Brahms-avond te komen beluisteren. Deze avond wordt gegeven in 't Gulden Vlies op Dinsdag 25 Mei, a.s. 's ayonds.8.15 uur. DOKTERSDIENST 1STE EN 2De PINKSTERDAG. Op Zondag 16 Mei wordt de, dokters: dienst uitgeoefend, door dr. Poot, tel. 2423 en op tweede pinksterdag door.dr. Van Gelder, tel. 2027. en dan zal het nog zeer de vraag zijn of U erin zult slagen meubelen te vinden, die in afwerking en in prjjs een vergelijking met onderstaande kamers kunnen weerstaan. Uitgevoerd in blank mahonie, een houtsoort, die door kleur en tekening direct gezellig aandoet, is dit werkelijk iets zeer bijzonders. f EETKAMER met dressoir 220 cm. breed, tafel met grote afgeronde bladen en stoelen met rug stoffering (kuipmodel) SLAAPKAMER met royale linnenkast, litsjumeaux en toilettafel, apart van lijn en afwerking Deze en nog vele andere meubelen met „de gouden label", het schriftelijke bewijs voor 5 jaar garantie, vindt U in de 16 etalages en op de 120 modelkamers van DE GROOTSTE IN KENNEMERLAND Rond het oud Arabisch gezegde „Liefde, rook en een man rijdend op 'n kameel, kan men niet verbergen" heeft men een film geweven die van uitste kend gehalte is. „Dwaalwegen" behan deld de moeilijkheden van een 15-ja- rïg meisje dat verliefd is op dezelfde man als haar stiefmoeder. June Allyson, Walter Pidgeon en de eeuwig jeugdige en charmante Clau- dette Colbert vervullen deze rollen op de hun bekende manier. In een vrij onbetekende rol zagen wjj pog even een ouds bekende, Lionel Barrymore 'als phsychiatér, Naast 't goede spel is ook filmtech nisch dit product verantwoord en tot en met het happy end, dat naar onze smaak wel iets te zoetig is, boeiend, boeiend. De Cinema Americain brengt deze week inderdaad een speciaal Pinkster- programma. Na een interessant jour naal met mooie opnamen volgt een afwisselende reis door Zwitserland. Dan komt een zeer geslaagde varié- té-film, die op gebied van zang en dans heel bijzondere Engelse en Ame rikaanse prestaties laat zien. Een leuke tekenfilm volgt daarna nog en dan is de beurt aan het hoofdnummer, dat tot titel draagt de bekende regel uit de Engelse succes-song. „Beier dan ooit" FIETSEN OP SLOT! De laatste tijd neemt het aantal aan giften van rijwieldiefstallen, naar de politie' ons mededeelt, weer schrikba rend toe. Veelal is de vermissing te wijten .aan eigen nonchalanche. dik wijls neemt men zich niet de moeite het rijwiel op slot te zetten. Het geeft de politie veel werk en daarom dringt zij er nogmaals bij het publiek op aan, toch vooral deze voorzorgsmaatregel te. nemen.. Dezer dagen arresteerde de Alkmaarse recherche in Amsterdam een rijwieldief, die ook Alkmaar tet zijn arbeidsveld had gekozen, en daarbij 5 Alkmaarse ingezetenen van hun vervoermiddel beroofde. Twee fietsen zijn achterhaald en in beslag genomen. In eén logement te Alkmaar zijn een nian en vrouw aangehouden, die zich aan oplichting hadden schuldig ge maakt. Zij gaven voor leden te zijn van de Baptisten-gemeente, en in moeilijke omstandigheden te verkeren. Door een „samenweefsel van verdicht selen" (zoals het wetboek schrijft) trachtten zij de goe-gemeente geld te Ontfutselen. Ook in Assen, Leeuwar den en Utrecht hadden zij de medelij dende gemoederen der burgers reeds bewerkt en in Beverwijk pleegden zij een verduistering. In Alkmaar zijn zij in liet Huis van Bewaring opgesloten. „Don't fence me in" (Sluit me niet op) is een aantrekkelijke film vol af wisseling, zonder diepgaande proble men, maar met tal van aardige scènes die de toeschouwers doen meeleven. Roy Rogers met zijn mooie paard „Trigger" is weer de zingende cowboy en men weet met hoeveel gemak hij dergelijke rollen opknapt. Dale Evans is het dappere meisje, dat in de enigs zins mysterieuze film een dankbare rol speelt. Muziek, zang, dans, sensa tie, gevechten, revolverscènes enz. treft men in deze film aan en juist deze variatie maakt dat ieder de film er, het voorprogramma in deze Pink- sterwpek met genoegen zal zien. Namen, als James Mason, Herbert Lom, Hugh Williams. Michael Wil ding wekken verwachtingen, omdat ze herinneringen oproepen aan films als The seventhe- veil, The upturned glass, Stairway to heaven. Die verwachtingen worden in het werk „Secret Mission" niet vervuld. Ondanks dit spelersmateriaal, met in de vrouwelijke hoofdrol Carla Leh- mann, heeft de regisseur Howard French geen schepping tot stand ge bracht, die in welk opzicht dan ook, opvallende kwaliteiten vertoont. Het gegeven is attractief genoeg, hoewel wij ons afvragen, hoe groot eigen lijk het aantal oorlogs films is, dat ons na drie jaar nog te wachten staat. De spelers zijn stuk voor stuk mannen en vrouwen met een repu' tatie, de spanning is er, de fotografie kan redelijk worden geacht, zonder opvallende kwaliteiten, en toch. toch ontbreekt er aan deze film iets. Het verhaal kon waarschijnlijk zijn, doch dat is het niet, de moei lijkheden konden zwaar te overwin nen zijn, doch dat zijn ze niet, de Duitsers konden Duitsers zijn, doch dat zijn ze niet. Ze zijn alleen maar voor Duitsers spelende Engelsen. En wij weigeren te geloven, dat situa ties, als die, welke Howard French ons hier voorzet, ooit in de harde realiteit hebben kunnen plaats vin den. Dat is ons bezwaar tegen deze film, die overigens voor de preten tieloze toeschouwer genoeg aantrek kelijks biedt om hem een paar uur bezig te houden. Wij vragen ons af, wat The Ar chers of een der grote Amerikanen van dit onderwerp zouden hebben gemaakt. Op Donderdag 20 Mei a.s. geeft de Haarlemse Orkest Vereniging haar tweede Beethoven-concert in ,,'t Gul den Vlies" te Alkmaar. Dirigent is ditmaal Kees Hartvelt, terwijl als solist zal meewerken de jonge Aerdenhoutse pianist Sas Bunge. die een uitvoering zal geven van Beet- hovens Eerste pianoconcert. Sas Bunge, hoewel in Alkmaar wel licht nog niet bekend, is een van onze meest talentvolle, jonge pianisten, die zowel met de H.O.V. als met andere orkesten zijn sporen op solistisch ge bied reeds heeft verdiend. Behalve pia nist is hij ook een verdienstelijk com ponist, waarvan hij op een der winter- concerten te Haarlem nog blijk heeft gegeven, toen hij met de HOV zijn Concertino voor plano en orkest ten gehore bracht. In de Beethoven Cyclus te Haarlem speelde hij onlangs even eens het Eerste pianoconcert. Als omlijsting van dit concert brengt het orkest voorts uitvoeringen van de Ouverture „Coriolan" en de Derde Symphonie „Eroïca". ii Gisteren, na afloop van dc Kaas. markt, vond in het Achtergebouw van de Waag een plechtigheid plaats tsaarbij de heer P. Poeze (Piet-van- de-markt) werd gehuldigd, in ver band met het feit, dat hij op die dag veertig jaar in gemeentedienst was. Temidden van de vlaggen en wim pels, die deze ruimte versieren, tverd Piet met zijn vrouw en verdere fa milie binnengeleid, waarna het ge zelschap plaats nam om te luisteren naar verschillende autoriteiten, die deze dag niet ongemerkt hadden wil len laten voorbijgaan. Kaasdragers, Kaaszetters, employé's van de mark ten, zij hadden zich verzameld rond de tafel, waarachter de loco-burge. meester, de heer G. van Slingerland, was gezeten, alsmede de heren ir. Knol, directeur van Openbare Wer ken en W. Voorthulzen, directeur van het marktwezen. De heer Van Slingerland memoreer de, hoe Poeze per 1 November 1924 werd benoemd tot marktarbeider in vaste dienst. Volgend jaar zou dat feit dus 25 jaar geleden zijn. Maar reeds vóór die tijd, vanaf 1908 werkte Poeze als employé bij gemeentewerken, in vvelke hoedanigheid hij thans nog staat ingeschreven. De loco-burgemeester zeide, dat het een grote voldoening moet zijn te kunnen terugzien op een loopbaan van veertig jaar bij een baas. In welke functie men jubileert, doet er niet toe. Uit een oogpunt van plichtsbetrachting wordt geen onder scheid gemaakt. Spr. overhandigde de heer Poeze de zilveren medaille der gemeente voor veertig-jarige trouwe dienst. Ir. H. Knol, directeur van Openbare Werken, sloot zich bij de woorden van loco-burgemeester aan en overhandig de de jubilaris een enveloppe met in houd, onder het uitspreken van de beste wensen voor zijn verdere levens loop. De heer Voorthuizen sprak van de vriendschap, die was Ontstaan gedu rende een lange reeks jaren van sa menwerking. Poeze heeft zich, aldus spr. nooit aan vaste werktijden gehou den. Hij was er, als dit nodig bleek en hij' bleef, tot het werk afgelopen was. De heer Voorthuizen achtte dit jubi leum ook de gelegenheid, om woor den van afscheid te spreken, nu Poeze binnenkort met pensioen zal gaan. De jubilaris was altijd een der beste men sen, die wij hadden, aldus spr., en wij zullen hem slechts node missen. Na mens bij de markten betrokkenen overhandigde spr. aan Poeze een en veloppe met inhoud, terwijl de vrouw van de jubilaris werd bedacht met 'n fraaie ruiker bloemen. Ook de wnd. kaasvader, Willem Joosten, sprekende mede namens de heer Lutjeharms, die nog steeds ziek is, bood bloemen aan, uit naam van de kaasdragers, waarna de rij van sprekers werd besloten door de presi- dent-waagmeester, de heer A. A. Key- zer. In enkele welgekozen woorden dankte de jubilaris voor de hem be toonde belangstelling, waarmee de plechtigheid ten einde was. Motten, hier baat geen protest Je gaat er aan, dank zij Funest CIngezonden Mededeling) Ook in Alkmaar is het eindelijk ge komen tot oprichting van een plaatse lijk Protestants Interkerkelijk Thuis front. In een vergadering van vertegen woordigers van de kerkeraden der Ned. Herv. Geref., Doopsgezinde, Re monstrantse en Lutherse Gemeenten, en de plaatselijke afdelingen van Pro Rege, de Chr. Vrouwenbond, de Chr. Gemeenschapsbond en de Herv. Jeugd raad gaf de heer Zeldenrijk van Haar lem een uiteenzetting van doel en werk wijze van het P. I. T. Na een prettige gedachtenwisseling besloten alle aanwezigen hun mede werking er aan te verlenen en in hun kerkeraad of organisatie van het be sprokene verslag uit te brengen. Als leden van het dagelijks bestuur werden gekozen de heren J. Bastmeijer Rippingstraat 10, voorzitter. W. Hidde- ma, Stationsweg 11, secretaris en mevr. Houwing, Blaeustraat 35, pen- ningmeesteresse. Besloten werd weer spoedig bijeen te komen om een werkplan op te ma ken terwijl nog meerdere organisaties zullen worden gevraagd zich in U plaatselijk P. I. T. te doen vertegen woordigen. HET NED. KLASSIEK VERBOND. Er bestaan vergevorderde plannen om in Alkmaar een afdeling op te richten van het Nederlands Klassiek Verbond. De oprichtingsvergadering zal plaats vinden in het Gymnasium, Woensdag 19 Mei, 8 uur. Belangstel lenden zijn welkom. M. de Redacteur, Het „luilakken" is blijkbaar bedoeld om langslapers uit hun bedden te ha len. Maar als dat 's nachts om drie uur begint, met oorverdovend lawaai en autoclaxons, en met lawaai op de deu ren en rukken aan bellen, denk ik aan de ernstige zieken in mijn omgeving en dan vraag ik mij af of dal nu buren gerucht of kinderspel ls. Temeer als men dan ziet dat ver schillende volwassenen aan deze bal dadigheid deelnemen. Met dank voor de opname. Een bewoner van het Zuider kwartier.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2